BASTING V B AUTORUSC Fin SCHIS i NflUTA „SUCCES" Veisprille's li Bedrijf Voor BEHANG en VERF Dorpsstraat 88 naar BRESKENS Kon. Nederlandse wburo ie Gent meisje Nederl. M.A. A. VER! S rE-de Kraker ddie radio aislolerij nen de schippers dit zelf niet opbrengen. Het gemeentebestuur was zich er ter dege van bewust, dat wanneer een der gelijke proef slaagt, dit heel belangrijk is voor de gemeente Breskens, die toch nog steeds heel kwetsbaar is en blijft met haar visserij. Ook over dit punt kon men nog niet tot een oplossing komen. B. en W. zullen een en ander nog eens nader onder de loupe nemen. Uitvoering „De Flamingo's" De accordeon- en toneelclub „De Fla mingo's" te Breskens gaf Zaterdagavond een uitvoering in zaal „Casino". Voor een tamelijk goed bezette zaal werd een vlot programma ten tonele ge bracht. Dit bestond uit muziek en zang, afgewisseld met een vijftal sketches, ge naamd: „I-Iassa Ben Hompy", „Televisie avond", „De wonderdrank", „Een avond vol verrassingen" en „Meneer ziet dub bel". Verder oogstte het optreden van Bram Heijboer en de twee jongens Johny Heij- boer en J. Verduijn veel succes. Het ge heel viel goed in de smaak. In de pauze werd een verloting gehou den. Een bal besloot deze gezellige avond. Uitbreiding speeltuin. Met verwijzing naar de advertentie in dit blad, deelt het bestuur van de speel tuin „De Bloemenwijk" te Breskens on" nog mede, dat enkele bewoners en mede werkers van andere wijken bezig zijn een aanzienlijke uitbreiding van de speeltuin tot stand te brengen, o.m. 4 schommels, 3 wippen en een zweef. De zandbak wordt weer boordevol gestort en de verder opgestelde draaimolens, schommels en wippen zijn reeds voorzien van frisse kleuren. Op het middenterrein staan voorts nog 2 korfbalmanden op gesteld en het terrein is met medewer king van het gemeentebestuur nu ge draineerd, zodat overlast van water tot een minimum zal zijn teruggebracht. Ook kinderen uit andere wijken kun nen tegen de vastgestelde tarieven ge bruik maken van deze speeltuin. Gedu rende de week van 6 tot 11 April is de speeltuin ook reeds geopend. Watersportvereniging opgericht. Door een aantal watersportliefhebbers werd alhier opgericht de watersportver eniging „Breskens". Deze vereniging stelt zich ten doel de beoefening van deze sport in West Zeeuws-Vlaanderen te bevorderen o.a. door het organiseren van tochten en wedstrijden en het on derhouden van contacten met andere clubs. Het bestuur bestaat uit de heren P. W. Vroon, Notaris v. d. Hoek, C. Koster en Iz. Verschoor. Het lidmaatschap staat open voor allen welke in deze sport be lang stellen. Belangstellenden worden verzocht zich in verbinding te stellen met het bestuur. Commissie van toezicht. Burgemeester en wethoders van Bres kens hebben een plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen ingesteld, waarvan deel uitmaken de heren P. J. Priester, J. Robijn en A. Wagenaar. De heer Robijn werd door B. en W. benoemd tot voorzitter der commissie. Kappersconcours De heer P. van Houte, kapoer te Bres kens, bezette op het dezer dagen in ge bouw „Lommerrijk" te Rotterdam ge houden kappersconcours voor Zuid-Ne derland de 10e plaats. Hierdoor is de heer van Houte de enige Zeeuwse kapper, die aan de finale te Amsterdam kan deelnemen. Nleiiwvllet Benoeming bij het onderwijs. De heer L. J. van Boven, onderwijzer aan de openb. laerere school te Nieuw- vliet, is benoemd tot hoofd der openb. hij op jou verliefd is geworden. Maar ik neem wel aan. dat hij behoorlijk veran derd is en dat komt natuurlijk door jou. Apropos, heb je hem soms op de een of andere manier aangemoedigd?" „Ik? Hoe kom ie er bij!" „Nu ja, dat zou toch kunnen? Al wap het maar onbewust". „Nee, maar volgens zijn zeggen, zijn z'n ogen ooenveo-nan, toen ik naar Lun- .teren was vertrokken Hij „Hij miste ie dus. En dat. is al een symntoom. Vandaar, dat hij ook naar Lunteren eing en je daar zag met die meneer Grobbe. Jaloezie is soms de basis van de liefde. Hoewel jaloezie een on deugd is". „Ik zou wel willen, dat je die Grobbe ontmoette". „Dat zal wel onmogelijk zijn". „Zeg - Hanneke ging ineens rechtop zitten - als iij nu eens een paar dagen met me mee ging naar Lunteren? Er i misschien nog wel een hokie vrij in het pension. Dan ben iij er ook eens een paar dagen uit, je hebt aanspraak en je kunt tevens wat genieten van de mooie om ee ving". „Hoe kan dat nu? Het is hoogseizoen. Dat pension van jou zit natuurlijk tjok vol". „We kunnen hert; in ieder geval pro beren. Vooruit: ik doe het. Is hier in de buurt ergens telefoon?" „Rechts om de hoek is een cel. Maar wat ben je van plan?" (Wordt vervolgd) lagere school te Veere. Protestants Christelijke candidatenlijst. De dezer dagen opgestelde candida tenlijst van de Protestants Christelijke Groepering te Nieuwvliet voor de op 28 Mei a.s. te houden stemming ter verkie zing van leden van de gemeenteraad luidt als volgt: 1. J. A. Schippers; 2. Iz. Vergouwe; 3. J. C. J. de Voogdt. Groede Candidatenlijst De candidatenlijst voor de Protestant Christelijke kiezerskring werd als volgt samengesteld 1. J. Marijs; 2. J. J. de Bliek; 3. P. A. Verhage; 4. Iz. Basting; 5. P. J. van den Broeke. Wielerwedstrijd. Op de 3e Paasdag zal in Groede weer een wielerwedstrijd worden verreden voor amateurs en onafhankelijken. Het belooft ook deze maal weer een span nende strijd te worden, vooral omdat befaamde renners als Ab van Egmond, C. Paymans, J. Bloedjes, K. Keepers, P. van As, Jo de Roo en Konings aan de wedstrijd zullen deelnemen. De Zeeuws-Vlaamse favoriet Emiel Verstrate uit Eede zal waarschijnlijk ook van de partij zijn in Groede. Sluis Op heterdaad. In de Hoogstraat te Sluis kwam een personenauto, bestuurd door een Belg, in (verboden) aanraking met een licht mast. Het voorval geschiedde juist voor de politiekazerne, zodat de rijkspolitie het verbaliseren wel bijzonder gemakke lijk werd gemaakt. Oostburg Bestuur der sbond N.V.V. vergaderde. Zaterdagmiddag kwam te Oostburg de bestuurdersbond N.V.V. in haar jaarlijk se vergadering bijeen. De heer A. v. d. Velde uit Schoondijke opende de vergadering met enkele wel komstwoorden, in het bijzonder tot de algemeen secretaris van het N.V.V., de heer H. Korte en de districtsbestuurder K. Hoek. Na het voorlezen van de notulen der halfjaarliikse vergadering, ontspon er zich een discussie over de arbeiders kunstkring. Het bleek n.l. dat een der bestuursleden niet voor de bestuursver gaderingen van de kunstkring was uit genodigd. Op staande voet bedankte het bestuurslid voor deze functie. Daar dit een open plaats is van de Vrouwenbond, zal de federatie in haar eerstvolgende vergadering een nieuw bestuurslid aan wijzen. Algemeen werd deze gang van zaken betreurd, hoewel de secretaris van de kunstkring, tevens secretaris van de bestuurdersbond, het verkeerde van de handelwijze niet inzag. Uit het jaarverslag, dat door de secre taris. dhr. L. de KleTk, was samengesteld bleek, dat de bestuurdersbond thans 1519 leden telt en een groei vertoonde van 10 leden. Bij de algemene achteruitgang van het ledental van het N.V.V. is dit een zeer gunstg geluid, waarvoor de a1- gemeen secretaris, dhr. H. Korte, zijn dank en bewondering uitsprak. Tijdens de discussie over het jaarver slag werden door de vergadering ver schillende wensen uitgesproken, o.m. het houden van spreekuren in Oostburg door het bureau van arbeidsrecht, het opnemen in het jaarverslag van de cor- resnondenten van het bureau arbeids recht. Dhr. Hoek bracht de secretaris en voorzitter dank voor het vele werk dat zij het afgelopen jaar voor de be stuurdersbond hebben verzet. Na de pauze was er gelegenheid to+ het stellen van vragen, welke de alge meen secretaris beantwoordde. Van zelfsprekend kwam in dit gezelschap de werkgelegenheid in Z.-Vlaanderen ter sprake. De heer Korte merkte op, dat de rode streep voor het werkeloosheids cijfer in het Westelijk deel ver is over schreden. Een percentage van 9.7 is veel te veel en alle aandacht zal dan ook ge richt moeten worden op aanvullende werken. Over deze aanvullende werken was de vergadering het helemaal niet eens. Enerzijds oordeelde men dat de werken goed zijn en in een behoefte voorzien. Anderzijds kwamen er een groot aantal klachten los over een aan vullend werk te Sluiskil. Het bleek dat men op korte termijn deze klachten zal Hoore-even. On de vraag, waarom Zee land niet tot urgentiegebied verklaard is, antwoordde de heer Korte dat het N.V.V. in deze contact heeft oDgenomen met de Minister en deze bereid was, daa*- waar het werkeloosheidscijfer erg hoog was, aanvullende werken te creëren. Ter sprake kwamen voorts nog de duurtetoeslagen bij de kinderbijslag, het ambtenarenprobleem en de- arbeiders kunstkring. Wat het resultaat van het georganiseerd overleg betrof merkte de heer Korte op, dat ook hij, evenals de vergadering, het resultaat inzake het overleg voor de lagere ambtenarn-sa larissen niet daverend vond. Neemt men echter in ogenschouw dat de regering aanvankelijk niet bereid was er zelfs maar over te spreken, dan mag het een wonder heten dat er iets uit de bus ge komen is. Voeg hierbij het grote onbeha gen inzake de verhoging van de salaris sen der hogere ambtenaren, dan wekt het in vakbewegingskringen helemaal geen verwondering, dat men met het resultaat van het overleg niet zo erg content is. De vakbeweging blijft echter paraat en zal, waar mogelijk, betere ar beidsvoorwaarden voor de lagere ambte naren bepleiten. Een vraag betreffende welke greep de vakbeweging heeft op de jeugd, maakte de tongen eerst recht los. Hierbij kwam het gehele jeugdprobleem, onderwijs en opvoeding ter sprake. De heer Korte vond de jeugd van tegenwoordig zo be roerd nog niet. Jeugd moet, aldus spr., critisch staan tegenover de houding en de besluiten van de ouderen, omdat men aan de ouderen zichzelf moet toetsen in de heilige overtuiging het later zelf be ter te kunnen doen. Als de jeugd het eens zou zijn met de ouderen, verleert zij een eigen standpunt te bepalen. Wat betreft de vakbeweging en de opbouw van haar ledental naar leeftijd hebben de laatste cijfers uitgewezen, dat we in het N.V.V. heu.s niet alleen de ouderen hebben, doch een zeer grote groep jonge ren, die zich langzaam aan ook in het kader gaan nestelen. Een verheugend verschijnsel overigens. Daar de tijd inmiddels was doorgelo pen, sloot de voorzitter met een hamer slag de geanimeerde vergadering. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens brengt u tijdens de Pasen een aantal films van wereldreputatie. Zaterdag a.s. „Buffalo Bill op 't oorlogspad". Verraderlijke schoten uit een hinderlaag India nen en blanken tegen hem doch met donderend geweld stort Bill zich op zijn tegenstanders. Spanning en actie in fas cinerende kleuren. Zondag 6 April om 4 en 8 uur en Woensdag 9 April om 8 uur: Jane Wy- man en Rock Hudson in „Omstreden huwelijk". Het verhaal van twee jonge mensen, die moesten vechten voor hun mooie liefde, tegen argwaan, egoïsme en dwaze conventies. Een ontroerend verhaal van de jonge weduwe, die wist wat liefde was en opnieuw verlangde naar hartstocht en vertedering. In prachtige kleuren. Maandag 7 April om 4 en 8 uur de nieuwste ontdekking aan de sterren hemel van het film-firmament Tom Ho- vey (drie turven hoog) in de verrukke lijkste „Paas"-film, die u zich denken kunt: „De privé-oorlog van majoor Benson". Wij zouden duizend waarde rende woorden over deze film kunnen schrijven, maar drie zijn voldoende: „Gaat hem zien". In sprankelende kleu ren. Voetbal 4e klasse H. SluiskilHansw. Boys 23; Luctor Breskens 62Aardenburg's-Heer Arendskerke 12. De stand is nu: Ierseke 18 13 3 2 29 5525 Clinge 16 11 2 3 24 38—12 Hansw. Boys 16 11 1 4 23 42—27 Sluiskil 16 6 7 3 19 24—15 Steen 17 7 2 8 16 39—34 Luctor 17 7 1 9 15 36—47 Breskens 17 5 4 8 14 27—32 Ria W. 16 6 0 10 12 18—38 Aardenburg 16 4 2 10 10 2433 's-H. Arendsk. 15 4 1 10 9 1940 Oostburg 16 4 1 11 9 26—45 Programma voor 2e Paasdag: SluiskilRia W.AardenburgSteen; Hansw. BoysClinge; 's-H. Arendskerke Luctor. Sluiskil zal het wel halen tegen Ria W. Ook Steen geven we de meeste kans tegen Aardenburg. Van belang is de wedstrijd van Hansw. Boys tegen Clinge. Wellicht kunnen de Boys door terreinvoordeel de punten thuis houden. 's-Heer Arendskerke heeft tegen Luc tor weinig kans. De wedstrijden Breskens IOostburg I en Breskens IIOostburg II zijn uitge steld. Abe. MODESHOW. In het Strandhotel te Vlissingen werd door vijf bekende Vlissingse firma's de jaarlijkse modeshow gehouden. Een nieuw geluid' in dez.e lentecollectie was een stof, genaamd „Terital." welke men een verbeterde uitgave van het alom bekende „Terlenka" zou kunnen noemen en die zich vanzelfsprekend goed leent tot het maken van zomerse kleding. Men zag deze stof o.m. in een kinderjurkje, een doorknoopjapon en in een „separate," nadat de show geopend was met een japon die een van de nieuwste modelijnen vertegenwoordigde: de „ligne blouson," verwerkt in een zachtgele zomer japon. Het modehuis Lambooy, dat traditie getrouw de kleding voor deze show ver zorgde, liet o.m. de „ligne blouson" zien in een grof geweven katoenen deux- pièces in pepita-dessin, gecompleteerd'; door een gele sisal hoed in het moderne breton-model. roomkleurige beugeltas, pumps en handschoenen, en in japon nen met bijbehorende jasjes. Daarnaast waren er diverse voorbeelden van de he dendaagse costuummode, zoals een mantelcostuum met zevenachtste jas in marineblauwe streep. Maar naast deze kledingstukken waren er ook de klas sieke „ideale zomercombinaties"jeen marine-blauw kamgaren costuum met witte accessoides en een Weense hoed in blauw en wit, of een roomkleurige kamgaren mantel met wijkende kraag waaruit het rugpand in kleine plooitjes te voorschijn sprong. De hoedencollectie van Maison Bol len-Van Zwienen bracht diverse vilt- en strosoorten, maar daarnaast ook bij voorbeeld veredeld jute: in een Frans modelhoedje in blauw-wit, gedragen bij een witte japon. Opvallend was dat de moderne breton een zoveel vrouwelijker en haast romantisch uiterlijk krijgt, wanneer een dun sluiertje rondom de bol geknoopt wordt dat aan de achter zijde zwierig neerhangt. Bijzonder grap pig in deze hoedencollectie was een wit raffia-hoedje dat ook als tas gebruikt kan worden. Wie de schoenencollectie van de fa. D. Roelse aandachtig bekeek, ontdekte dat niet alleen de wreef bandschoentjes uit vroeger jaren zijn teruggekeerd - zowel in pump- als in flatmodel - maar ook de „opanken," die gemakkelijke 2- kleurige schoentjes. Voor de jeugd is er het gondola-schoentje met opgekrulde punt. Een nieuw snufje is de ceintuur, gemaakt van hetzelfde materiaal als de schoenen. En heel sierlijk waren in deze collectie de pumps met een naaldhakje. Verder was er op deze show een pracht tassencollectie van de fa. Fibbe, terwijl magazijn „De Ster" voor de handschoe nen zorgde met en zeer mooie collectie. Voor de muzikale opluistering zorgde de pianist Leen Zietse. PRfiÖiKBEURTW Ned. Herv. Kerk Zondag 6 April Aaröenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Paascollecte 5 uur, Paasdienst Zondagsschool Cadsand, io uur, Ds. ten Cate Paascollecte. Medew. kerkkoor Greeds, 10 uur, Ds. de Jong Paascollecte. Medew. kerkkoor 5 uur, kinderdienst Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Paascollecte Nieuwvliet 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostbirg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11,30 uur, Paaskinderdienst 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u.avondgebed Retrenchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Medew. koor en trompet Schoondijke, 8,45 uur, Paasjeugddienst io uur, Ds. Brinkman Paascollecte Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Paascollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Paascollecte WaterlandUerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Paascollecte IJ?endijkt, 10 uur, Ds. van Evert Met zangvereniging en zondagsschool Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Paascollecte Vrij Evang. Gem««ms« Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadiand, 6 uur, Ds. van der Molen Geref. Kerk Breskens Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 6 April Hoogfeest van Pasen ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie: Lof. Maandag, te Paasdag H.H. Missen om 8 en 10 uur. 's Middags om half drie, Lof In de week H Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. MAANDAG 7 APRIL Tweede Paasdag Biervliet: 10 u. Ds. Evenhuis. Groede: Geen opgave. Hoofdplaat: 10 u. Ds. Eijgendaal (Paascollecte). Schoondijke: 10 u. Ds. van Evert van IJzendijke. (Paascollecte). Sluis: 10 u. Paasfeestviering voor de Zondagsschool. IJzendijke: 10 u. Ds. Brinkman van Schoondijke. WOENSDAG 9 APRIL Oostburg: 7 u. Avondgebed. R/etranchement: 19.30 u. Ds. Tijmstra (Bed. H. Avondmaal). Retranchement: 10 u. Ds. Tijmstra (M.m.v. Koor en trompet). DONDERDAG 10 APRIL St. Anna ter Muiden: 2.30 u. Officiële in gebruikname van de kerk. Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummert i 25 cent van de Zcmdagadit loktoren. B s, Zond! BreskensGroede- Dr. Eggink, Sehoi Dr. Ossewaarde, OostburgAardenl|E' Dr. de Bruljekere, ze Dr. Rijk, Aardenb CadzandRetranc Dr. Hage, Cadzan. ,21 Dr. de Meijer, Slu BiervlietIJzendij Dr. Kalkman, Bie 2e Dr. Rü'/emeijer, f. 366 tel. 345 like, tel. 366. Zond e Centrum Kraa g ie en Zr. de Graag, Grc :li Zondag 6 en HET Toneelspel n: door A. Gide Regie: Gevonder Gebreide muts; schoenen; zonneb schoenen; balpoii Inlichtingen Ri Vismijn Week van 2 863 kg. bot 108 kg. schar 7 kg. schol 5 kg. tong 2749 kg. export 1180 kg. onverkoc Gevraagd een voor de wink naaistersvak. Modehuis Breskens pril indljke tel. 366. I, tel. 566 iede: urg, tel. 60 466. itSluis Zuidzande rist West Z.-V1. sdag .el. 367 10 April )ES anz Kafka L. Barrault ngelne rwerpen anten en hand en glacé hand- tie te Breskens. eskens 29 Maart r- r. kend met het BS-v. Dixhoorn, LOTEN verkrij a.s. Trekking Deb. Ne Oranjeplein 5 vanaf 8 April se 28 April a.s. d latsloterij ENS - Tel. 768 g£ s door geheel Nijverheidsstr, B \i Bpen, kraken, sissen undige reparatie erkende radio- I' Dorpsstiaat 67 BR Wij hebben nog vangen in costuum pantalon dassen, Breskens Telefoon 768 Fa. SMOOR DE HULSTER. Voor alle StOi aan Electrom einden, Dynarn Autodynamo's, het ZEEUW, Groenewoud 8( K 1184-803. U wagen komt. .-Vlaanderen. Telef. 819 evisie-reparatie- Telefoon 617 NS eurcollectie ont- tcolberts, hemden, Groede Telefoon 410 en reparaties voor alle doel de Kustvaart, itoren, enz., naar XELBEDRIJF, ingen. Telefoon onze reparatie-

De Schakel | 1958 | | pagina 2