Esso CORSETTEN OUWEHDIIK BOBBE Weer jacht te water van jachtwerf „Maas" te Breskens Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel - Breskens BouleTOrd 38 de (chakel ALG. NIEUWS BLAD ALG. VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 3Jaar gang - Nr. 686 Vrijdag 28 maart 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. 'S Zaterdag j.l. ging van de jachtwerf „Maas" weer een jacht vlot van stapel. Het jacht „Hawk," voor rekening van tandarts Joppe wit Oostvoorne, is het tweede jacht dat dit jaar van deze werf van stapel loopt terwijl er nu nog zeven op stapel staan, waarvan twee in een reeds ver gevorderd stadium. Omstreeks kwart over drie nam de heer Joppe op het „platvorm" plaats en hield een korte toespraak tot de talrijke aanwezigen en collega-zeilers, waarna, hij zijn echtgenote verzocht tot de doop plechtigheid over te gaan. Deze dame had, door haar veelvuldig verblijf op het water, schijnbaar veel kracht opgedaan, want met een forse worp ging de fles tegen de steven, tenminste dat dacht ze, want door de ontwikkelde kracht brak het lint van de fles die daardoor onder het schip op de stenen stuk vloog. Ondanks dit kleine incident, gleed het schip toch trots in haar element. Na afloop werd in het kantoor van de werf o.a. door de Burgemeester van Breskens het woord gevoerd, waarna de heer Maas de aanwezigen dankte voor hun belangstelling en ook de heer Joppe voor de prettige wijze waarop steeds sa men was gewerkt tussen bouwer en op drachtgever. Plaatselijk Nieuws Oostburg Uitvoering door de Rederijkerskamer. Vrijdag 21 en Zaterdag 22 Maart j.l. door JOKE DE VALK 20. Natuurlijk zou ze het bij Dubois ook goed hebben. Maar dan is er onvermij delijk ook weer dat andere, de conse quenties, die er aan een huwelijk vast zitten. En dan is er geen terugkeer meer mogelijk, want een huwelijk is een band voor het leven En de derde mogelijkheid is alles te laten zoals het is. Dus niet trouwen, noch met Grobbe, noch met Dubois. Dit laatste zou natuurlijk betekenen dat ze haar ontslag zou moeten nemen, want de verhoudingen waren immers geheel veranderd tussen haar en haar patroon. Natuurlijk, ze zou beleefd, doch beslist „neen" kunnen zeggen en volgende week Donderdag weer normaal om half negen op kantoor kunnen zijn. Maar hij zou het absoluut niet bij één poging laten. Nee, ze had de langste tijd bij advocaat Dubois gewerkt, onverschillig of ze al dan niet met één van beiden trouwde. Ze keerde zich om en wendde zich naar het raam. „Ik kom er niet uit," prevel de ze. „Ik weet niet wat ik doen moet. De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Telefoon 5 06 MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG gaf de Rederijkerskamer „Oefening en Vermaak" te Oostburg een uitvoering voor haar leden en donateurs. Opge voerd werd het toneelspel in 6 taferelen „Op drift" door Jan Lemaire Jr. De heer L. Masclee sprak een openings woord en heette in het bijzonder welkom de juryleden, zijnde mevr. v. d. Broecke- de Man en de heren Jongsma en Van Veerden, resp. voor de West Zeeuws- Vlaamse Toneelbond en het Zefeuws Landjuweel. „Op Drift" werd op vlotte wijze voor het voetlicht gebracht en wij zagen ver schillende goede spelmomenten. Dit stuk, dat zich afspeelt in het vissersdorp Ma jorca en wel in een vissersgezin, gaf te zien wat er gebeurt wanneer een geboren visser zijn schip de rug toekeert en aan het schilderen gaat. Er waren soms hef tige momenten waarbij alles botste in de familiekring, maar ook zagen wij de liefde tussen de visserman en zijn vrouw, kinderen en opa, goed vertolkt. Het dé cor en typische klederdrachten van de vissersfamilie kwamen bijzonder goed tot zijn refcht. Na afloop sprak de heer Ant. de Ko ning een slotwoord, waarin hij vooral de juryleden dankte voor hun aanwezig heid. Het waren weer twee uitvoeringen zoals wij die al meer hebben meege maakt van bovengenoemde vereniging. IJzendijke Internationaal Zeeheng elconcours te IJzendijke Aan de W. Z.-Vl. oever van de Schelde op Zondag 20 April a.s. Dat er voor dit concours zeer grote belangstelling bestaat blijkt alleen al uit het feit, dat reeds nu meer dan 200 deel nemers hebben ingeschreven, niettegen staande ons nog verschillende weken scheiden van de dag van het concours. Dat het een uitgebreid internationaal gezelschap zal zijn, dat deelneemt is hieruit op te maken, dat reeds meerdere Belgische, Franse en zelfs Luxemburgse Hengelsportvrienden zich voor deelne ming hebben opgegeven. Ook uit alle delen van ons land (Lim burg, N. en Z.-Holland, Utrecht en N. Brabant) meldden zich reeds liefhebbers. Het belooft, als het met de inschrij vingen zo blijft voortgaan, het aantal deelnemers van 1957 (430) verre te zul len overschrijden. Voor plaatsruimte aan het viswater behoeft het comité niet bezorgd te zijn, er zijn kilometers prachtig viswater be schikbaar, waar het een lust is om te vis- Ik wou maar dat ik iemand wist, die me raad kon geven, maar ik heb geen ken nissen of vrienden Ik sta helemaal al leen op de wereld ondanks het feit, dat er twee mannen zijn die van me hou den Werktuiglijk nam ze een kam en ber gon het haar bij te kammen. Daarna poederde ze haar gezicht een beetje, zo dat de vurige rode plekken op haar wan gen werden gemaskeerd. „Ik zal maar een wandeling gaan maken. Of nee, ik ga een eind fietsen, ver hier vandaan. Misschien dat ik dan een idee krijg". Lusteloos liep ze naar beneden. In de hall stond juist de postbode en gaf een pakje brieven, kranten en kaarten aan de pensionhoudster. Hanneke wilde haar voorbijgaan, maar de vrouw hield haar tegen: „Er is een brief voor u bij, juf frouw Schoneveld". Hanneke bleef verwonderd staan. „Voor mij?" herhaalde ze. „Ja, hier is de brief. Alstüblieft". „Dank u". Hanneke draaide de brief om en keek naar het adres van de afzender. Ze las: J. van Galen-Derks, Thorbecke- straat 91 Goeie, een brief van Josien. Gauw even lezen. Ze hep naar het vertrek, dat ingericht was als een soort conversatiezaal en scheurde de brief open. Ze las: Beste Hanneke, Hartelijk dank voor je kaartje uit Bar sen, zonder moeilijkheden van verloren gaan van tuig. Het tij is zo gekozen dat IV2 uur met opkomend en luur mett af gaand water is rekening gehouden. Geen enkele sportvisser zal deze inter nationale wedstrijd willen missen. Na afloop wordt tijdig overgegaan tot prijsuitreiking, zodat ieder weer tijdig thuis kan zijn. Diverse muziekgezel schappen zullien na afloop het vea'der gebeuren in IJzendijke komen opluiste ren. Ingeschreven kan worden tot 17 April ad f 2,50 of 35 B.frs. met toezending van het reglement, te storten per postwissel of op giro 663716 ten name van de heer J. de Does, café, Koninginnestraat te IJzendijke, alwaar ook de deelnemers kaarten kunnen worden afgehaald. Het comité zeehengelsport te IJzen dijke verwacht op deze dag alle ware sportvissers, zowel uit binnen- als bui tenland. De IJzendijkse middenstand heet u allen van harte! welkom. Schoondljke Zanguitvoering. Het Schoondijke's gemengd koor en een daaraan momenteel verbonden kin derkoor, gaven in de Ned. Herv. kerk hun jaarlijkse uitvoering. In zijn opeinings- woord heette de heer J. M. van Baal al len hartelijk welkom. Tot zijn grote spijt was de ere-voorzitter, de heer F. A. van Rosevelt, wegens ziekte verhinderd aan wezig te zijn. Hij dankte de kerkvoogdij voor het beschikbaar stellen van het ge bouw. Voorts sprak hij zijn grote be zorgdheid uit over het voortbestaan van het koor. In een kort tijdsbestek is het aantal leden met ruim 20 teruggelopen. Hij deed een beroep op allen, te helpen het koor wederom op sterkte te brengen. Een extra woord van dank en lof richtte bij tot de dirigent, de heer A. J. de KÏerck, die ondanks de vele moeilijkhe den vol moed steeds maar verder gaat. De uitvoering zelf stond op goed peil. Bij zonder aardig was het effect van de heldere kinderstemmen in het grote kerkgebouw. In zijn slotwoord dankte de heer Van Baal een ieder, die zijn medewerking had verleend. Hij bood de dirigent uit waar dering een muzieklessenaar aan. Nog maals drukte hij de bezoekers, hoewel gering in getal, op het hart, dat ook zij, door personen eens te polsen, mede kon den werken, het koor uit te breiden. Internationale voetbalwedstrijd. Op Zaterdag 5 April a.s. zal de voet balvereniging Schoondijke optreden als neveld. Fijn, dat je je adres in Lunte- ren er op gezet hebt, want nu kan ik je tevens terugschrijven. Zo, zo, dus de baas heeft je vacantie gegeven? Dat mag wel in de krant. Ik heb het prac- tisch nooit gehad. Ik hoop. dat je veel plezier en mooi weer zult hebben, zo dat je bruingebrand in de stad zult terugkeren. Maar nu iets anders. Ik had je eigen lijk al eerder willen opzoeken op kan toor, omdat ik je privé-adres niet weet. Ik wil namelijk eens met je pra ten. Er is het een en ander veranderd en ik zou graag over een bepaalde aangelegenheid je advies willen heb ben. Kun je na je vacantie eens aan wippen? Ik zal het erg leuk vinden. Je zult me een geweldig genoegen doen als je na je vacantie niet te lang wacht. Doe je het? Bij voorbaat mijn welgemeende dank. Je toegenegen Josien. P.S. Zie je wel, dat jij geknipt was voor het werk? Het feit, dat je al die tijd bij Dubois hebt uitgehouden, ver sterkt me in mijn mening. Aangeno men tenminste, dat je nog bij hem bent. Josien wilde haar raad Josien Na tuurlijk, zij was de aangewezen persoon om de kwestie die ze zelf had, met haar te bespreken. Nog vandaag ging ze naar haar toe. Die brief was een uitkomst. Kwaliteit! Creatie Service JAanAe, taitteuA caltuwni Costuums naar de nieuwste ideeën der Franse mode-ontwerpers. Nieuw in model Nieuw in stof Nieuw in coupe Er is er zeker één voor U bij 99.50, 115.—145.—, 175.— Aparte blouses reeds vanaf f 19,50 Voor Uw betere dames-confectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak gastheer van een tweetal Engelse voet balclubs. Te 15,30 uur zal helt eerste elftal van IJzendijke de strijd aanbinden met de Engelse ploeg F. C. Valliant, ter wijl te 17,30 uur Schoondijke zelf in het veld komt tegen Lisgar Athletic F. C. Na afloop van deze wedstrijden za.1 de muziekvereniging „O.K.K." een concert op de kiosk geven. Vergadering Het Groene Kruis". Onder voorzitterschap van de heer J. M. van Baal, kwam de vereniging „Het Groene Kruis" te Schoondijke in hotel „De zwaan" voor haar jaarlijkse alge mene vergadering bijeen. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, en sprak zijn voldoening uit over het feit, dat deze vergadering zo'n goede belangstel ling had. Uit de notulen en het jaarver slag, voorgelezen door de secretaresse, Zie je wel dat er niets bij toeval ge schiedt? Maar goed, dat ze haar pen sion-adres op de kaart had gekrabbeld. Een half uur later zat Hanneke in de trein, op weg naar de stad. HOOFDSTUK XIV. Josien deed zelf open, nadat Hanneke aangebeld had. Ze keek het meisje met grote ogen van verwondering aan. „Nee maar, Hanneke, hoe kom jij hier ineens verzeild? Ik dacht dat je nog hoog en droog in Lunteren zat. Of is je vacantie vandaag om? Kom gauw binnen!" In de gang drukten ze elkander de hand en nadat Hanneke haar mantel aan de kapstok had gehangen, liepen ze naar de gezellige voorkamer. „Ga zitten. Val maar ergens neer, waar het je lijkt. Zeg,t eet je brood mee?" „Ik heb in de trein wat gegeten „Onzin, je eet mêe. Heb je voldoende tijd?" „Tot aanstaande Woensdag „Nou, dan maak ik eerst een lekker kopje koffie. Als je roken wilt, daar staan sigaretten". Enkele minuten later zaten ze tegen over elkaar koffie te drinken. „Fijn zeg, dat je er bent. Ik heb al zolang met je willen praten „De reden is, Josien, dat ik ook raad nodig heb". „Zo? Zijn er moeilijkheden op kan-

De Schakel | 1958 | | pagina 1