Esso Modeshow - Sirandhoiel ALG. NIEUWSBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel - Breskens Eoulevard 38 de fchakel ije Jaar ^ang - Nr. 6Sj Vrijdag 21 maart 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS Fft SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL." GIRO 358296 Schoondijke. over de maand Februari 1958. GEBOORTEN: 17, Carolina Paula Ma ria, d. van J. H. Stroecken en van M. T. Schelfhout; 26, Eduardus Johannes Ma ria, zn. van A. A. de Poorter en van M. L. P. van Opdurp. HUWELIJKEN: 13, D. J. Herrebout, 24 j en E. J. J. Kareis, 24 j.; 27, A. Pijcke, 27 j. en P. W. Tims, 18 j. OVERLIJDEN: Geen INGEKOMEN: 10, I. J. Cappon, van Middelburg naar Cransbergstraat 9; 10, C. E. Stuij-Roos én gezin, van Middel burg naar Cransbergstraat 9; 10, A. Goedegebuur, van Zuidzande naar Pr. Beatrixstraat 111; 10, P. N. Goedegebuur- Allaart, van Oostburg naar Prinses Beatrixstraat 111; 14, C. J. Dieleamn, van Axel naar D. A. Lammestraat 3; 15, P. Dieleman-de Putter, van Zaamslag naar D. A. Lammestraat 3; 24, H. A. van Bottenburg, van Hilversum naar Lange Heerenstraat 17; 24, J. F. van Botten - burg-Drenth, van Leeuwarden naar Lange Heerenstraat 17; 27, E. M. v. d. Velde-Vanhulle, van Waterlandkerkje naar Cransbergstraat 6. VERTROKKEN: 5, M. R. Pijcke-Wijf- fels en gezin, van Montfoortstraat 8 naar IJzendijke; 13, F. E. van Baal, van Dorpsplein 19 naar Delft; 19, C. M. Rie- mens-'t Gildé, van Willemsweg 40 naar Terneuzen; 21, C. C. Brentjens en echt genote, van Dorpsplein 3 naar Breda; 21, P. A. Brentjens, van Dorpsplein 3 naar Breda; 21, J. J. de Hullu en gezin, van W 107 naar Aardenburg; 25, D. J. Herrebout, van Prinses Irenestraat 21 naar Hoofdplaat; 28, A. Pijekei, van W 65 naar Vlissingen. Schoondijke 50-jarig bestaan Rederijkerskamer Nut en Genoegen". In hotel „De zwaan" werd Zaterdag j.l. voor de tweede maal door de Rederij kerskamer „Nut en Genoegen", voor een overvolle zaal, het toneelspel in drie be drijven „Onder één dak" van Joh. Fa- bricius opgevoerd. In zijn welkomst woord heette de voorzitter, dhr. A. P. de Roo, ieder hartelijk welkom, speciaal mevr. Van den Broecke en de heren Jongsma en Van Neerven, leden van de jury van het Zeeuws Landjuweel. Even eens heette hij welkom de voorzitter en secretaris van de West Z.-Vl. toneelbond en de afgevaardigden van de diverse zusterverenigingen. Met een kort woord memoreerde de heer De Roo het 50-jarig bestaan van de vereniging. Helaas waren door de oorlogshandelingen in 1944 de archieven verloren gegaan, zodat geen goed overzicht te geven was. Het stuk zelf werd op zeer goede wijze voor het voetlicht gebracht. In dit naar het leven geschreven toneelspel, waar ernst en humor elkaar afwisselden, werd op vele momenten zeer goed spel te zien gege ven. Dat door de regisseur, de heer C. J. Musson, een voortreffelijke leiding is door JOKE DE VALK 19. Een huwelijk was eyenwel een ernstige zaak. Natuurlijk had ze in haar jonge jaren ook gedroomd van de prins, die eens in haar leven zou komen. Vooral in die donkere jaren, die er in het verle den waren geweest: een knappe, aar dige jongeman, die haar zou liefheb ben en zij hem. Doch de ware Jozef had tot nu toe nimmer haar pad gekruist. Of was een van beiden de ware Jozef? Grobbe? Dubois? Grobbe was een aardige, fidele kerel. Rustig, desondanks zelfbewust. Ze kon zich hem wel voorstellen als de leider, de eigenaar van een grossierderijEen zakenman, wiens bedrijf goed gaat. Maar een eenzame man. Een man, die gelukkige jaren heeft gehad met een lieve vrouw. Veel had hij niet verteld van zijn gestorven vrouw, maar ze kon zich voorstellen dat het een gelukkig paar was geweest. Ondanks het feit, dat er geen kinderen waren. Nu was deze man enigszins over het leed heen. Ze begreep zijn moeilijkheden wel: hij had een vrouw nodig. En hij was op haar De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Telefoon 506 gegeven en dat de raamregie door de heer J. Lemaire Jr. zeer voortreffelijk is geweest, bleek onomstotelijk uit de ver tolking der diverse rollen. De heer De Roo dankte dan ook een ieder, die aan de opvoering had medegewerkt. Dhr. J. A. de Hullu werd aan het eind van de avond een geschenk aangeboden, daar hij dertig jaar werkend lid van de vereniging was. Tevens vervult de héér De Hullu reeds 20 jaar de functie van penningmeester, soms nog aangevuld met die van secretaris. De voorzitter van de West Z.-Vl. to neelbond, de heer J. Schippers, dankte de Rederijkerskamer voor het gebodene. Hij noemde het een prestatie, dat een toneelgezelschap 50 jaar bestaat. Tevens meende hij te moeten constateren dat een toneelgezelschap ook in het gewone leven om diverse redenen zijn nut had. Met een felicitatie dankte hij nogmaals de Rederijkerskamer. De heer De Roo dankte de heer Schippers voor de ge sproken woorden en sloot de avond, waarna nog een gezellig bal volgde. Zanguitvoering. Zaterdag 22 Maart a.s. hoopt het Schoondijke's gemengd koor, onder lei ding van de heer A. J. de Klerck, haar jaarlijkse uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Een gedeelte van de avond zal ditmaal gevuld worden door een kinderkoor. Simavi-collecte voor Suriname en Nieuw-Guinea. In de week van 24 t|m 29 Maart wordt in Schoondijke de jaarlijkse Simavi- collecte gehouden. Het Simavi-Comité doet een warm beroep op de harten en beurzen der burgerij. Het gaat om het bouwen en inrichten van een wijkgebouw annex poli-kliniek in Parimaribo, Suriname, waarvoor een groot bedrag nodig is. Simavi zegde deze hulp reeds toe, hopende en vertrouwen de dat het thuisfront deze gelden bij eenbrengt. Bovendien zijn f 60.000 nodig voor hiet bouwen van een poli-kliniek boot voor de bestrijding van malaria en tuberculose in de Radja Empat-eilanden op Nieuw-Guinea. Ook dit geld kan en zal het Nederlandse volk in 1958 bijeen brengen, indien in iedere plaats iets ge beurt. Nederlandse dokters en zusters zetten in Suriname en Nieuw-Guinea onder vaak moeilijke omstandigheden hun gehele persoon in. Laat onze burge rij alles in het werk stellen om de Simavi-collecte te doen slagen! Geeft en helpt allen naar vermogen. Nieuwvliet Muziejc- en Toneelavond. Zaterdag j.l. gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" een muziek- en toneel avond in de „Stadsherberg", voor de in woners van Nieuwvliet én omgeving, die ■verliefd geworden. Zo maar ineens. Liefde op het eerste gezicht Ze had er wel eens van gelezen in boeken. Veel geloof had ze er nooit aan gehecht, daarvoor was ze niet romantisch ge noeg, te nuchter wellicht. Natuurlijk zal het wel eens voorkomen in het leven. Maar doorgaans zou de ware liefde toch moeten groeien en innerlijk verdiepen. Ja, ze kon zich wel enigszins voorstel len, dat Grobbe haar graag mocht. Ten slotte wist ze ook wel, dat ze een aan trekkelijk figuurtje had, niet bepaald een schoonheid, maar ze mocht toch ge zien worden. Een mens weet zelf het beste, wat hij waard is. En zij wist het ook wel. Misschien had ze hem onbe wust aangemoedigd. In dit opzicht was ze onbedreven. Geraffineerdheid kende ze niet. En ze bewonderde Grobbe om dat hij zich zo keurig wist te beheersen. Ze vond Grobbe beslist een aardige ke rel, maar hield ze van hem? En dan was Dubois er. De correcte man, die op vormelijke wijze haar ten huwelijk had gevraagd. O, ze was ervan overtuigd, dat ook hij tot over zijn oren verliefd op haar was. Maar ook Dubois had zich beheerst. Die man had waar schijnlijk nog nooit een vrouw gekust. De man, die tot nu toe geheel was opge gaan in zijn werk, die leefde voor zijn beroep en al het andere van weinig of geen belang achtte. De' man, die zich nooit met vrouwen had ingelaten, om lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ BOULEVARD EVERTSEN 2 - VLISSINGEN MAANDAG 24 MAART, 's avonds 8 uur DINSDAG 25 MAART, 's middags 2,30 uur, 's avonds 8 uur. Dinsdagmiddag om 2,30 uur, speciaal voor onze clientèle uit West Zeeuwsch-Vlaanderen. TOEGANGSKAARTEN met inbegrip thé-complet en belasting f 2,50 Fa. LAMBOOY, Badhuisstraat, tel. 2462 Maison BOLLEN-v. Zwienen, St.Jacobsslr. 9, tel. 2194 Schoenenmagazijn D. ROELSE, Scheldestr.44,tel.3714 Fa. JO FIBBE, Walstraat 29, tel. 2332 Magazijn „DE STER", St. Jacobsstraat 8, tel. 2667 Om teleurstellingen te voorkomen, verzoeken wij U vriendelijk, de m kaarten tijdig aan te vragen. Artistieke zaalversiering Fa. WITTE Zn., Badhuisstraat 4. Thé-complet Bank6tbakkarij MERK, Bad huisstr28 het mogelijk gemaakt hadden, dat de muziekvereniging in 1957 kon overgaan tot de aankoop van een volledige bezet ting nieuwe instrumenten. Hiermede gaf de muziekvereniging uiting aan haar dankbaarheid jegens de bevolking, die met gulle hand de vereniging gesteund hadden. Bij de opening bracht de secre taris dank voor de mooie opbrengst van pl.m. f 4400,en sprak zijn waardering uit voor de commissie die de collecte had georganiseerd. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om de heer J. Le grand, die als dirigent zijn l21/2-jarig ju bileum vierde, te huldigen en hem har telijk te danken voor zijn toewijding en trouw, waarmee hij de vereniging heeft gediend en hoopte dat hij dit nog vele jaren zou mogen doen. Door een toneelgroep uit Aardenburg, voor het merendeel bestaande uit leden van de muziekvereniging aldaar, werd op zeer goede wijze het toneelstuk van Arie van der Lugt „Waarheen?" opge voerd. In de pauze werd, om de kosten te dekken, een verloting gehouden. Alle prijzen waren door de middenstand van Nieuwvliet gratis ter beschikking ge steld. De boerenkapel speelde, onder lei ding van de jubilerende dirigent nog enige vrolijke nummertjes, waarna de avond werd besloten met een gezellig dansje. Retranchement Uitvoering De muziekvereniging „Ons Genoegen" dat hij er de tijd niet voor had. Ja, ze wist wel, hoe Dubois zijn leven had ingedeeld, 's Morgens naar kantoor, daar even de post doornemen en dan naar de rechtbank. Pleidooien houden, die hij de avond te voren had voorbe reid. Dan naar huis om te eten en ver volgens weer naar kantoor om nieuwe cliënten te woord te staan of de zittin gen van de komende dagen te bespre ken met zijn secretaresse. En 's avonds de stukken voor de volgende dag mee te nemen om die te bestuderen en daar op zijn pleidooi te ontwerpen. In ge dachten zag ze hem 's avonds in zijn grote kamer zitten, want natuurlijk wa ren er in dat herenhuis grote vertrek ken. Een kopje koffie, gebracht door zijn huishoudster. En dan naar bed. Een man met één passie: z'n beroep. Een man, die hard op weg was om een be roemde strafpleiter te worden. Eén keer was ze naar de rechtbank geweest, omdat Dubois een map met stukken op kantoor had laten liggen. Het was noodzakelijk geweest én ze was binnen gekomen toen hij midden in een pleidooi was. Op de gereserveerde tribu ne had ze plaats mogen nemen, in af wachting van zijn redevoering. En ze bad met eigen ogen gezien, dat de pre sident en de bijzittende rechters met grote belangstelling hadden geluisterd naar de vlcedstroom van woorden, die uit de mond „van haar baas kwam, En lllllllllllllllllllllllllllllll besloot het winterseizoen met een mu ziek- en toneeluitvoering. Het muzikale gedeelte stonci onder leiding van dhr. J. v. d. Bussche. Ds. S. Tijmstra was de toneelregisseur. De heer Ant. Dierkx sprak een ope ningswoord, waarbij hij o.m. burge meester Leenhouts verwelkomde. Het muziekprogramma bestond uit de nummers De Garde, Paix et Labeur, Con Brio, Die Czardas Fürstin etn de mars Avanti. Er werd vrij verdienstelijk ge speeld. Ook het toneelprogramma viel zeer in de smaak. Het blijspel „Haar laatste wil" werd vlot en boeiend gepresenteerd. Aan het einde van de avond sprak de heer F. v. d. Bussche namens de afge vaardigden van de zustervereniging Apollo" uit Sluis woorden van waarde ring. Een gezellig bal besloot de avond. Aardenburg Nieuwe reiswagen voor de S.B.M. Een dezer dagen zal een nieuwe 49- persoons Leyland reiswagen aan de S.B. M. worden afgeleverd. De carrosserie is gebouwd bij de fa. Verheul te Waddinx- veen. Het is de bedoeling van de S.B.M.- directie deze wagen speciaal in te leggen op grote reizen, alsmede naar de wereld tentoonstelling te Brussel. Voor reizend West Z.-Vl. betekent dit een prachtige aanwinst. We wensen de directeur, de heer L. Hortensius, alsmede het gehele S.B.M.-pelrsoneel, van harte geluk met deze mooie reiswagen. hoe vaak had ze niet in de kranten de verslagen gelezen van rechtszaken, waarin grote aandacht werd gewijd aan het pleidooi van de verdediger, mr. J. Dubois? Als zijn vrouw zou zé op de duur een vrouw van de wereld worden en iedereen zou zeggen: zie je daar die lange, slanke vrouw gaan? Dat is de vrouw van die beroemde meester Du bois Het geluk komt onverwacht, had ze eens gelezen in een boek. En als het komt, aanvaardt het dan dankbaar als een gift van de hemel. Weinig mensen valt het geluk ten deel, maar wat is ge luk? Is dat geld? Roem? Een zorgeloos beistaan? Een liefhebbende man? Er zijn zo verbazend veel definities van geluk. Wat voor de één geluk is, betekent voor de ander weinig of niets. Josien Derks vond haar geluk in de ar men van een monteur bij de gemeente tram. En daarom nam Josien haar ont slag bij advocaat Dubois. Was het toe val, dat zij, uitgerekend zij: Hanneke Schoneveld haar opvolgster werd? Of had het lot dit zo beschikt in haar le ven? Of was het voorbestemd in beider léven, dat Grobbe en zij beiden in het zelfde Lunterse pension zouden komen aan dezelfde tafel? Het lot is immers grillig? Er geschiedt niets bij toeval in het le ven er bestaat geen toeval. Ze ging naar de kerk en wist daarom dat men het le-

De Schakel | 1958 | | pagina 1