Berini. RijwielenGazelle, Raleigh, eiz., enz. BLEU's kledingmagazijn Gebr. ROOKUS - sss-s - Breskens Versprille's Kleding Bedrijf Fin SMOOR i DE HULSTER 't Modehuis LE BLEU, Breskens flinke kracht Rijwielhandel VAN MEENEN, Bieskens. tan: VRIJE LIJST VERGADERING op Woensdag 19 Maart a.s„ lij S. C. Valk, om 8 uur, Gemeenteraadsverkiezingen ie Breskens HERENWilt U er goed verzorgd uit zien Drakavinyl-isolatiefolie Als U aan Pasen denkt Land- en Tuinbouw Vlaamse flitsen Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent Kantoorboekhandel "Voor ecu BJILLÏGRflMÏLPOINT naar Kantoorboekh. Firma Smoor &fde Hulster de gehele dag gesloten Openb. lagere school Schooluitvoering Voor allen die doordrongen zijn van goede vertegenwoordigers in de gemeenteraad, speciaal de middenstand en aanverwante groepen, worden opgeroepen voor een om te komen tot opstelling van een candidatenlijst met candidaten, die onze belangen in de komende (voor Breskens zeer belangrijke jaren) kunnen en willen behartigen 1 0) tJ) <D <D 'H N3 Laat Uw keus dan vallen op onze pracht collectie Cojo-, Rexalco- en Robson overhemden, met bijpas sende dassen, o.a. Terylene en Triton Lanalux pullovers en -vesten (ook mouwloos) Voor Uw jongens witte en geruite Robson overhemden, boordmaten z6 tot 37. Leuke bijpassende strikjes. Spuiplein BRESKENS NI 1-*' O ah »-»■ Q I— Q <Q <D (Plastic-glas voor Uw broeikasramen) Houdt de koude buiten. Ook zeer geschikt voor Uw schuurtje, kippenren, enz. denkt U ook aan VKB voor een Costuum, Sportcolbert, Pantalon of Gabardine jas. Ook in Heren-modeartikelen, zoals Overhemden, Dassen, Sjaals, Sokken, Bretels, Hoeden, Petten, enz., zijn wij ruim gesorteerd. Voor een Costuum naar maat of Confectie naar maat hebben wil naai maat. uj wij een pracht collectie stalen. Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 Breskens Telefoon 768 Gervi: „Verboden verhaal". In een niets verbloemend, doch openhartig en rea listisch verhaal worden de geheimen en intiemste levens van drie jonge vrouwen, onbarmhartig maar begripvol ontrafeld. Een zeer gedurfde film met klare taal en felle beelden. Vismijn - Breskens Week van 2 t.e.m. 8 Maart 170 kg. bot 38 kg. schar 287 kg. schol 3 kg. tong 36 kg. poon 4 kg. zalm 3 kg. tarbot 242 kg. kabeljauw 645 kg. wijting 224.606 kg. haring 8112 kg. haring (puf) 11 kg. vis (puf) 122 kg. export garnalen Ingezonden (tuiten verantwoordelijkh. der redactie) Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaande re gels in Uw veelgelezen blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijke dank. Breskens is al een tijd in het bezit van een mooie bioscoop hetgeen door het pu bliek, door zijn steeds talrijker bezoek daaraan, ten zeerste wordt gewaardeerd. Wil men nu dat dit zo zal blijven, dan dient het bij de toelating van dit publiek toch wel aanbeveling enigszins te con troleren of er geen personen bij zijn, die wat men noemt „in kennelijke staat verkeren, want wat zich j.l. Zondag in de voorstelling van 8 uur heeft afge speeld, is allesbehalve fraai geweest, zelfs zodanig, dat een gedeelte van het pu bliek uit protest de zaal heeft verlaten, toen slechts een gedeelte van de hoofd film was vertoond. Mijn inziens is de desbetreffende „persoon" die dit veroor zaakte slechts gedeeltelijk daarvoor ver antwoordelijk. Meer schuld treft de con trole die zelfs de moeite nam om „deze" persoon in daadwerkelijke vorm op „zijn" gewenste plaats te brengen en toen deze het bewuste tumult veroorzaakte, niet de courage bezat hem tot de orde te roepen en zo nodig met de sterke arm te laten verwijderen. Een van de zeer velen die zich aan deze gang van zaken geërgerd heeft. Gevonden voorwerpen Sjaal, huissleutel, kinderportemon- naie, kinderwanten, bril en oorring. Inlichtingen groepsbureau Rijkspolitie te Breskens. De betekenis van klaver in grasland. Het is opmerkelijk dat in ons land nog zo weinig aandacht wordt besteed aan bovenstaand onderwerp. Toch merkte Dr. Frankena in 1954 reeds op, dat door bepaalde maatregelen de klaver uit ons grasland is verdwenen. Over de nadelen hiervan sprak men nog weinig. In scherpe tegenstelling tot ons land, stefunt in Denemarken de graslandpro ductie geheel op klavers. In Nieuw Zee land en in Engeland acht men de kla vers eveneens zeer belangrijk. Waarom is dat? Daar is in eerste plaats de (vaak schrale) zomerproductie. Met 10 pCt. klaver in het bestand, kan de zomer productie van het grasland reeds be langrijk worden opgevoerd. Dat betekent dus: meer productie en betere produc tie-spreiding! In de tweede plaats: de kwaliteit van het gras en de daaruit gewonnen pro ducten. Klaver vertoont in menig op zicht een van het gras geheel verschil lend mineralengehalte. Een hoger per centage klaver in het bestand komt de mineralenverhouding en daarmee de kwaliteit van het grasvoer ten goede. Dat betekent dus: gezonder vee! Het behoeft geen twijfel, of een hoger klavergehalte in het Nederlandse gras land is gewenst. Blijft nog de practische vraag: hoe is dit te verwezenlijken? Nu zijn in deze richting de laatste ja ren belangrijke proefnemingen verricht. Vooral de „klaverrijke kunstweide" biedt voor de gemengde bedrijven op het zand gunstige perspectieven. Men heeft al een goed inzicht in de keuze van het mengsel. Klaver behoeft ruimte; dus geen „agressieve" grassen als kropaar en Engels raai. Klaver vraagt een niet te lage pH. Een ruime voorziening met fosfaat en kali begunstigt de klavergroei. Door zware stikstofbemesting worden de grassen eenzijdig bevoordeeld, zodat de klaver wordt overschaduwd. Zij ver draagt dit niet en wordt onderdrukt. Daarom is ook kort maaien en kort wei den gunstig voor de klaverontwikkeling. Er is hier dus al veel bekend, waarmee de al te grote eenzijdigheid van het gras- senbestand kan worden doorbroken en waarmee een betere grasproductie, een gezonder voer en dus ook gezonder vee kan worden bereikt. De boetstraffelijke rechtbank te Brug ge veroordeelde twee inwoners van Aar denburg wegens botersmokkel tot 4000 en 8000 frank boete en een gevangenis straf van 3 jaar. Hun aanhouding werd bevolen. 0 De uitgever van de „Brugsche Cou rant" is failliet verklaard. De krant le verde een tekort op van ongeveer drie millioen frank. 0 De oudste rederijkerskamer van Brug ge, die vöór het jaar 1400 reeds bestond, werd de vorige eeuw ontbonden. Thans is deze „Hoofdcaemre van der Rhetorycken van den Heylichen Gheiest" weer met haar toneelactiviteiten ge start. 0 Wegens gebrek aan muzikanten werd vorige week de bekende harmonie „Kunst Veredelt" van de Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek te Brugge ontbonden. PRODUCTIE VAN NIEUW SOORT CARTON. De Coöperatieve vereniging Strocar- tonindustrie „Ceres" te Oude-Pekela gaat beginnen met de productie van cellen- carton, een nieuwe vinding op het ge bied van de cartonfabricage, waarop in binnen- en buitenland octrooi is aange vraagd. Het nieuwe product is geschikt voor het vervaardigen van eenmalig fust, waarvoor tot nu toe hoofdzakelijk hout als grondstof wordt gebruikt. Het is be stand tegen nadelige atmosferische in vloeden, vrij sterk en relatief goedkoper. EVEN AMERIKA OPBELLEN. Binnen niet al te lange tijd zal het mogelijk zijn de telefoon op uw bureau te pakken en een kengetal in Amerika te draaien en even later het nummer van een abonné aldaar. Fantasie? Mis schien duurt het allemaal nog even, maar de kabels daarvoor zijn en worden al gelegd. Dat zelf draaien van het nummer mag dan wat fantastisch klinken, maar dat de verbinding binnen enkele minu ten tot stand zal zijn gebracht, is reeds nu een vaststaand feit. In 1956 is zo'n telefoonkabel op de bo dem van de Atlantische Oceaan gelegd en nu gaat het weer gebeuren, ditmaal voor Franse en Duitsei rekening. De kabel van de Amerikaanse „Te lephone and Telegraph" herbergt een tweeling in zich, want men zal tegelij kertijd naar het westen en naar het oosten kunnen bellen en wel 36 gesprek ken tegelijk. Of zo'n kabel in deze tijd van draad loze telefonie nog nut heeft? Men denke alleen maar aan de atmosferische sto ringen, die het transatlantische tele foonverkeer nogal eens belemmeren. Nog even over dat draaien van een nummer in Amerika: men zal daar als particulier toch wel niet zo gauw toe overgaan, want de kosten van een ge sprek van drie minuten zullen overdag iets meer clan 45 gulden bedragen en in de nachtelijke uren ongeveer 35 gulden. Zondag 16 en Donderdag 20 Maart HOME, SWEET HOME Comedie van Paul Osbom Regie: Ben Royaards Zondagsdienst doktoren. Zondag 16 Maart. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 566 OostburgAardenburgEede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 466. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Hage, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendljke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telef. 357 PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 16 Maart Aardeakurg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Bevestiging ambtsdragers Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Bidstond voor het gewas Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nleuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, xo uur, Ds. Hugo van Dalen Bidstond voor het gewas Woensdagavond 7 u.avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Bidstond voor het gewas Schooaéijke) 10 uur, Ds. Brinkman Collecte fonds A. C. D. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Bevestiging ambtsdragers Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bidstond voor het gewas Collecte Rest. IJiendijke, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doepsgez. Gem. Aardenkurg 10,15 uur> r)s. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskwu, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 1,30 uur, Ds. van der Molen Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Dondorp, Domburg Biddag voor gewas en arbeid Ev. Luth. Gemeent« Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 16 Maart 4e Zondag van de Vasten. (Laetare). ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie: Lof met 4e Lijdens meditatie In de weekH. Mis om half acht. Woensdag: feestdag van de H. Joseph. Zaterdagavond om 7 uur, Kruisweg. JAN SCHIPPERS en BETSY LE BLEU geven, mede namens de ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 20 Maart a.s., des nam. 3 uur te Breskens. Groede, A 18Maart ig5g Breskens, Dorpsstr. 21 Gelegenheid tot feliciteren van 5,30-6,30 uur, Dorpsstraat 21 Voorlopig adres: Dorpsstraat 21, Breskens Donderdag 20 Maart is de zaak wegens huwelijk Dorpsstraat 21 Breskens door de leerlingen der openb. lagere school, te houden op Donderdag 20 Maart 1958 te 19,30 uur, in zaal „Casino''. Zaal open 7 uur. Toegankelijk voor ouders, voogden en verzorgers van de leer lingen der school. Mede worden hier voor uitgenodigd de ouders, voogden en verzorgers van alle kinderen, die in 1958 leerplichtig worden. De oudercommissie. Gevraagd voor de staal-straalinrichting. 30-35 jaar. Firma GEBR. CRUSON, Westlandstraat 4, Breskens Telefoon£486.

De Schakel | 1958 | | pagina 3