BALLOGRAF Rijwielhandel VAN MEENEN, Mens. BrommersBerini, Znndapp, Union. RijwielenGazelle, Raleigh, enz. '1 Modehuis LE BLEU Kanfooihoelaadel fa. Smoor de Holster - Breshens Gezondheids tricot ondergoed Voor een goede BALLPOINT moet U hebben de Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent voor heren, van Jansen en Tilanus, uit voorraad leverbaar. Vele andere soorten ondergoed voor dames en heren in wol, halfwol en interlock. Lakens en slopen, luiers, schortjes, alles van Jansen en Tilanus. Onze collectie wol wordt wekelijks aangevuld. Wilt U tijdig Uw VITRAGE en OVERGORDIJNEN bestel len Voorlopig worden ze nog GRATIS gemaakt. BRESKENS Dorpsstraat 21 Telefoon 468 in de prijzen van f 1,35; f 1,50; f 1,95; f 2,75 en f 5,90 (alle kleuren) Ook de nieuwe stift met vloeibare grafiet (potloodstift) Dorpsstraat 10 ging, welke reeds voor de Nederlandse radio speelde en Vrijdagavond nog op getreden was in „Oud België te Gent, welke avond uitgezonden zal worden over de Belgische radio op 4 Maart a.s., oogstte ook in Groede veel succes. Een langdurig applaus was de beloning voor nummers als „Aan de schone blauwe Donau", Jordaan potpourri" en „Wiener Madel". De kleine pauzes tussen de ver schillende nummers werden op voortref- feflijke wijze gevuld door de Vlaamse conferencier Renaat Verween. Zeeuwsch- Vlaanderen kan er trots op zijn een ver eniging als deze te bezitten. Ongetwijfeld zullen vele Zeeuws-Vlamingen op 4 Maart bij de radio zitten en ook wanneer „Flandria" binnenkort weer optreedt voor radio Hilversum. Uitvoering volksonderwijs. Gisteravond hield de Vereniging voor Volksonderwijs te Groede in hotel „De Drie Koningen" haar jaarlijkse uitvoe ring. Medewerking aan deze avond verleen de de toneelvereniging .Thalia" uit Breskens, welke het toneelspel „Schip per naast God" van Jan den Hartog op voerde. Hoewel het gehele stuk voortreffelijk gespeeld werd, is een woord van lof voor de wijze waarop de heer M. v. Meenen de rol van kapitein Joris Kuiper vertolk te, hier zeker op zijn plaats. De heer De Hulster, secretaris der af deling Groede v. Volksonderwijs, sprak een openings- en slotwoord, waarbij hij aan het einde van het toneelspel de ver eniging „Thalia" een taart aanbood. Bresken9 Biljarten. Zondag j.l. speelde, onder grote be langstelling, Kees de Ruijter, vijfmaal kampioen van Nederland, een 3-tal par tijen biljart in café „Du Commerce" te Breskens tegen de drie plaatselijke cracks. De uitslagen waren: le partij libre: B. BrandK. de Ruij ter 12400 in vier beurtetn. De Ruijter maakte in één beurt 320 caramboles. 2e partij kader: W. VermeulenK. de Ruijter 85300 in 9 beurten. 3e partij 3 banden: A. HoogstadK. de Ruijter 1220 in 19 beurten. Deze laatste partij werd op zeer kun dige wijze gewonnen door A. Hoogstad, aagezien de Ruijter hier 25 om 12 ca ramboles moest spelen. Hoogstad kreeg dan ook een hartelijk applaus in ont vangst te nemen. Deze ontmoeting werd georganiseerd door de Breskense biljartvereniging „E.N.Z.K." B.R. 9 gezonken. Ter hoogte van Baalhoek (Hontenisse) is het vissersschip B.R. 9, tijdens de Dins dag j.l. woedende sneeuwstorm, gezon ken. De schipper-eigenaar C. Kosten en zijn knecht Jac. Oosterling, beiden uit Breskens, konden met een roeiboot de wal bereiken. De B.R. 9 was daar, samen met nog enkele Breskense vissersschepen, aan het bergen van dei kisten en vaten die uit het gezonken Turkse vrachtschip „Aydin" rond dreven. Intussen is met behulp van de B.R. 47 het schip leeggepompt en de haven van Breskens binnengesleept, waar het op de helling zal wordein gerepareerd. De schade is groot. Jacht losgeslagen en gezonken. Tijdens de sneeuwstorm van Dinsdag avond geraakte het in de Westhaven te Breskens gemeerde hoogaars-jacht „Ma rie-Joseph," van baron Rusette uit Brugge, op drift. Nadat het jacht in botsing was gekomen met enige sche- pén en de kademuur is het gezonken. Ongeval op de halken. Het vissersvaartuig W.R. 7, dat voor herstellingswerkzaamheden in de haven te Breskens op de balken was gezet, is door het breken van een draad gekan teld. De zoon van schipper T. raakte hierbij met zijn been bekneld en moest naar het ziekenhuis te Oostburg ver voegd worden. Vissersschip aan de ketting. In de haven te Breskens ligt momen teel het Belgische vissersvaartuig N 801 „Jonge Frans", uit Nieuwpoort. Het schip is door de douane aan de ketting gelegd, omdat het zonder mel ding ligplaats had gekozen in de haven. Bet je regeert De toneelvereniging „De Schelde" te Breskens is druk aan het repeteren aan het blijspel in 3 bedrijvetn „Betje re geert," geschreven door H. Bakker. Het stuk zal in de 2e helft van Maart voor de muziekvereniging worden opge voerd. Geslaagd. Te Breda slaagden voor coupeuse de dames J. Merk en M. Merk te Groede, J. Faas te Biervliet, J. Ghijsels en M. Standaart te Breskens, allen leerlingen van mevr. K. v. d. Velde-Jacobs te Bres kens. Oostburg Kooravond. In het Ledeltheater te Oostburg hield vorige week de Kring van Christelijke zang- en muziekverenigingen in West Zeeuws-Vlaanderen zijn jaarlijkse koor avond. Na het openingswoord door de voorzit ter, de heer drs. C. Cappon uit Oostburg en het gezamenlijk zingen van het bondslied, volgde een zeer gevarieerd programma van muziek en zang dat op een goed peil stond. Medewerking aan deze avond werd verleend door de christelijke muziekver eniging „Excelsior" uit Cadzand, o.l.v. dhr. J. Basting en al de christelijke zang verenigingen uit West Z.-Vlaanderen. De voorzitter mocht in zijn sluitings woord, gezien het gebodene, zejer zeker spreken over een uitstekend geslaagde avond. Raadsvergadering De Raad der gemeente Oostburg kwam Woensdagavond in opehb. vergadering- bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester Mr. K. Hoekzema. Na het openingswoord door de voorzit ter, kwamen de ingek. stukken en mede delingen aan de orde. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële adviezen van de Ver. v. Ned. Gemeenten was een rapport ingekomen, dat de kas en boeken van de gemeente-ontvanger en de1 diverse kassen ter secretarie, als mede de kas van de beschuttende werk plaats waren gecontroleerd en in orde bevonden. Van de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is goedkeuring ontvangen op het raadsbesluit tot be noeming van mevr. Polling-Vest in tij delijke dienst aan de gymnasiale afd. van het Kon. Wilhelmina Lyceum. De Minister van Binnenl. Zaken deed médedeling, dat de verordening op de heffing van reinigingsrechten bij K.B. is goedgekeurd. Voorts deelden G.S. mee, dat zij de begrotingswijziging 1956 heeft goedgekeurd, terwijl zij tevens de ge meenterekening 1954 heeft vastgesteld. Van mej. S. G. Wouters te 's-Graven- hage is mededeling ontvangen, dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de o.l. U.L.O.-school heeft aangenomen. Aan J. Leenhouts werd een prémie toegezegd ingevolge de „Premieregeling- woningverbetering en -splitsing 1953" ten behoeve van diens woning Oude- stad 10. De gemeentebegroting 1957 werd ge wijzigd. Hierna kwam het plan tot wijzi ging van het uitbreidingsplan in hoofd zaak en in onderdelen in behandeling. De heer Barendregt maakte bezwaren tegen de grote opzet van het zwembad. Als ik het zwembad op 1 stel, dan is het terrein, voorbestemd voor recreatie, zonnen en spel 6. Spr. achtte een zwem bad hoogst noodzakelijk, maar dat een zo grote plaats ingeruimd is voor recre atie achtte hij niet nodig, met zulke grote recreatiemogelijkheden enkele ki lometers van Oostburg af. Hierbij doelde spr. op strand en duin. De voorz. zei, da:t ingevolge de praktijk een dergelijke op zet, zoals in heft uitbreidingsplan opge nomen, absoluut noodzakelijk is. De Ned. Heide Mij. legt dergelijke zwembaden met deze schijnbaar royale entourage in heel Nederland aan. De heer Baren dregt meent niettegenstaande dat men met een kleinere zonneweide heel goed zal kunnen volstaan. De heer Schippers meent, gezien de kosten die voor het ge heel geraamd zijn op f 225.000,de toe gang niet gratis zal kunnen zijn met het oog op een redelijke exploitatie. Hij vroeg zich af, of een gezin geld zou willen uit leggen voor recreatie, wanneer dat gratis in Cadzand is te krijgen. De heer J. J. Leenhouts was van oordeel, dat de plaats niet de juiste is. Hij zag liever minder waardevolle grond aan de landbouw ont trokken. De heer De Coene sloot zich bij de heer Leenhouts aan. De heer Ouwen- dijk meendedat men zich in hoofdzaak zal dienen te richten op leszwemmen. De heer E. Dekker vond de opzet ook veel te groots. Hij stelde vast, dat de omvang en inrichting van het zwembad niet aan de orde was, maar dat het er om ging of men met de plaats accoord ging. Een tweede punt, dat de heer Dekker be zwaarlijk vind in het uitbreidingsplan, was de voorziene verlegging van de be graafplaats. Hij meende wel te kunnen vaststellen, dat regeren vooruitzien was, maar dat men zó ver vooruit zal moeten kijken wenste spr. niet te aanvaarden, daar hij meende, dat Oostburg haar top wel bereikt had. In dit verband vond hij de geprojecteerde uitbreiding op de boer derij van Basting, ook niet wenselijk. De voorzitter zei, dat een en ander nog niet inhield, dat de plannen gerealiseerd zouden dienen te worden. Wanneer de mogelijkheden en noodzakelijkheden hiertoe naar voren komen, moet men reeds de bestemming van bedoelde gron den vastleggen. In dit verband ant woordde de voorzitter de heer Leenhouts, dat aanvankelijk een 10-tal jaren gele den er vele mensen waren, die hevige critiek uitoefenden op de grootte van het wederopbouwplan, dat thans eigenlijk te klein blijkt te zijn geweest. Ook over het nieuwe gemeentehuis is veel critiek gehoord en is zelfs nog niet verstomd. Welk een figuur zouden wij geslagen hebben als wij naar deze critiek ge luisterd hadden en alles veel kleiner en primitiever hadden opgezet. Tot slot zei de voorz., dat men een beetje ver trouwen in de gemente moest hebben en in zichzelf. De heer Barra wenste ook geen verplaatsing van de begraafplaats en gaf in overweging voor het zwembad uit te zien naar gronden van minder agrarische betekenis. Hierna kwamen de bezwaarschriften van de heer Hoste, de vereniging Caritas, J. Risseeuw-Nor- tier, A. de Zwart, de fa. Christiaansen, de heer Verhage en de heren Basting en de Boergraaf aan de orde. Deze bezwaar schriften waren geen aanleiding wijzi ging in het uitbreidingsplan te brengen. Tijdens de rondvraag' informeerde dhr. Dekker naar de B.L.O.-school. De voorz. zei, dat er thans goede hoop is dat deze er spoedig zal kunnen komen. 21 Maart zal er een vergadëring zijn met de geza menlijke burgemeesters, welke aanlei ding kan worden tot de oprichting van deze hoogst noodzakelijke school. Dhr. Barendregt informeert naar de stand van zaken in de grondkwestie le Nobel. De' voorz. zei, dat de gemeente zich niet met de door le Nobel gestelde voorwaar den kan verenigen. Dhr. Leenhouts heeft vernomen dat de gemeente zwanen aan gekocht zou hebben. De voorz. ontkende dit, hij zei deze zwanen zelf te hebben aangeschaft. Dhr. Schippers zei dat het wel de bedoeling is geweest de burger zaal van het nieuwe gemeentehuis ook voor culturele doeleinden dienstbaar te maken. Thans heeft hij echter uit de krant vernomen, dat er buksschietwed strijden in zullen worden gehouden. Dit vindt spr. niet gepast. De voorz. ontken de het door dhr. Schippers gesignaleer de feit. Bedoelde krant zal wel niet op de hoogte zijn geweest. Bij de levering van brandstoffen voor het nieuwe ge meentehuis zag dhr. de Coene graag in schakeling bij toerbeurt van plaatselijke handelaren. De voorz. zei dat allereerst het gemeentebelang dient te worden be keken. Voorts informeerde dhr. de Coene hoe het nu staat met de aansluiting van de geysers in de Noordwal. De voorz. zei, dat dit nog niet aan bod is kunnen ko men. Alle leidingen liggen er alsmede de afvoer. Het zou getuigen van goed in zicht, wanneer betrokkenen zelf een geyser aanschaften en aanlegden. Im mers wanneer zij op de gemeente wach ten dan betekent dit een onoverkomen- lijke huurverhoging die meer zal bedra- gn dan hetgeen zij zullen betalen als ze particulier tot aanschaf overgaan. Dhr. Barra informeerde naar de eventuele uitvoering van het bastion. Dit zal niet zo lang meer op zich laten wachten, al dus de voorz. Voorts vroeg spr. te willen onderzoeken in hoefverre industrieën door de gemeente aangetrokken kunnen wor den. Voor wat betreft het laatste zei de voorz. dat de gemeente gehandicapt is bij diverse besprekingen door gebrek aan personeel en de slechte verbindingen met overig Nederland. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens presen teert Zaterdag a.s. de verfilming van het beroemde stripverhaal „Prins Valiant". Met Robert Wagner en James Mason. Het spannende verhaal uit de tijd der Vikings en Noormannen, van een ko ningsgezin in ballingschap, op de troon gebracht door dé zoon, wiens heldhaftig optreden iedereen de loef af stak. Groots van opzet. In Cinemascope en kleuren. Zondag 2 Maart om 4 en 8 uur: na vele lange prolongatie-weken in de grote steden, het lang verwachte filmwerk vol beklemmende emoties „Anastatia". Met Ingrid Bergmann en Yul Brynner. Het ontroerende verhaal van de vrouw, die als een radeloze langs de Seine sloop, machteloos in de handen van hen, die haar vorstelijk uiterlijk, haar mysteri eus ve-rjeden, haar majestieuze houding, willen exploiteren, om haar van een naamloze in «en troonpretendente te veranderen. In Cinemascope. Woensdag 5 Maart a.s. de tragiek van het moderne huwelijk „Vrouw achter de tralies". Een vrouw wordt wegefns moord op haar man ter dood veroordeeld. In haar cel schrijft zij haar bekentenis, hoe zij tot deze daad gekomen is en zo ont staat een film van ongekende spanning over het leven met al zijn ups en downs. PRSOIKBEURTBN Ned. Herv. Kerk Zondag i Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds, Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Doop Collecte A.C.D. Gsroade, 10 uur, Ds. de Jong Huwelijksbevestiging Collecte A.C.D. 6,30 uur, Wika Wasterval jeugddienst Hoofdplaat,. 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliot, 10 uur, Ds, v, d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u.avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Bevestiging kerkeraadsleden Sehoondkjke» 10 uur, Ds. Brinkman Bevestiging diaken Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Strating, Goes W aterla v 1 d kerk j e10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doöpsgös. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Os. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas 6 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, ig uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds, v. d. Molen Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Lensink, Culemborg Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochi* H. Barbara te Breskens Zondag 2 Maart ae Zondag van de Vasten, ie H, Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie: Lof met 2e Lijdens meditatie In de week: H Mis om half acht. Vrijdag ie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uur, Kruisweg. Gevonden voorwerpen Een heren-portemonnaie met inhoud, twee muntbiljetten, een sjaal, een huis sleutel. Inl. bureau Rijkspolitie, Breskens. Zondag 2 en Donderdag 6 Maart Jan Fabricius' nieuwste werk HARE MAJESTEIT DE VROUW Blijspel in drie bedrijven Regie: Edward Deleu

De Schakel | 1958 | | pagina 3