Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens. Union-bromfiels mei Berini motor, compleei f 430,- DAMES 1 V. VAN HOUTE l Zn., Breskens Bemiddelingsbureau C. I. J. WOLTERS De kappers naast de kerk DE snelbrommer J. HOOFTMAN, Breskens regelen inzake de oeverbeveiliging van het Zwin bekend zijn, het mogelijk is de ontwikkeling van de kustsector ter hand te nemen, hetgeen voor de verdere ont wikkeling van het toerisme in de ge meente van groot belang is. Derhalve besloot de raad om, ingevolge art. 36 van de woningwet te bepalen, dat herziening van het uitbreidingsplan wenselijk is. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot het aanwijzen van een stedebouw- kundige in verband hiermee. De rekening over het dienstjaar 1956 werd door de raad voorlopig vastgesteld voor wat de gewone dienst betreft met een batig slot van f 1911 en wat de ka- pitaaldienst aangaat met een nadelig saldo van ruim f 55000. De begrotingen over 1957 en 1958 wer den gewijzigd. Bij de rondvraag verstrekte de voor zitter de heer Lauret enige inlichtingen met betrekking tot het onderwijs. BELANGRIJK Vrijstelling van militaire dienstplicht, herhalings oefeningen, landbouwverlof, enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling hun ALGEHELE VRIJ STELLING van mlitalire dienstplicht enz. Dit betreft allerlei bedrijven. Velen van hen hadden dit eerst zelf ge probeerd, doch waren afgewezen. Dit betekent dus, dat na eerste afwij zing, de zaak zeker niet als verloren behoeft te worden beschouwd. Met tal van voorbeelden kunnen wij staven, dat de verkregen vrijstellingen het resultaat zijn geweest van een ernstige studie der betrokken aangele genheid, alsmede de wijze waarop wij de zaak voor cliënten hebben uiteenge zet en mondeling verdedigd, hetzij op het Ministerie hetzij, na afwijzing, voor de Raad van State. In Januari 1958 schreven de dagbladen over ons bureau het volgende: „Het bemiddelingsbureau Wolters in Bennekom kan stapels dankbetuigingen laten zien, daarbij zijn brieven van jongelui, die al een afwijzende beschik king van de Minister hadden ontvangen. De bemiddeling van de heer Wolters was dus wel degelijk van invloed, zijn hulp was niet vergeefs ingeroepen. De oor zaak is het gebrek aan deskundigheid van de a.s. militair, die zijn zaak niet weet te verdedigen. Ook voor belasting zaken neemt men toch iemand, omdat de gewone burger weinig of niets weet van de belastingwetgeving." Aldus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de militair echter geholpen door een rechtsgeleerde of iemand met jarenlange ervaring, die op veel treffender argumenten kan wij zen. Het is vanzelfsprekend, dat wij na afwij zing ook Uw zaak mondeling verdedigen bij beroepscollege's, enz. Vele verzoeken, die ons werden gedaan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid afgewezen en daardoor heb ben wij het vertrouwen gewonnen. Marijkeiaan 17, Bennekom,tel.08379-329 Vraag lijst van zeer vele geslaagden door onze hulp en wendt U vrijblijvend in vertrouwen tot ons- Tientallen dankbetuigingen ter inzage. Wij houden zitting Woensdagmorgen 12 Februari a.s., tussen 11 en 14 uur in Hotel „De Korenbeurs", Grote Markt te Goes. U kunt daar rustig met ons spreken, geheel vrijblijvend. P S. Wij hebben geen bijkantoren (Adv.) Oostburg Jeep vloog uit de bocht. Op de Prov. weg Oostburg-Zuidzande, in een bocht ter hoogte van de daar staande woningen, is in de nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 1.30 u., een jeep geslipt die bestuurd werd door de heer A. S. uit Axel. De jeep kwam in de berm terecht en kantelde. Hierbij werd de houten bovenbouw van de jeep geheel vernield. De bestuurder, de enige inzittende, liep een hersenschudding op. Zuidzande Jaarvergadering v ar kensv er zekering In café Focke hield vorige week de Varkensverzekering te Zuidzande haar jaarvergadering. De opkomst der leden was goed te noemen. De heer J. de Kramer, voorzitter, sprak er zijn vreugde over uit dat het afgelo pen jaar voor de vereniging goed is ge weest. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de inkomsten f 454,50 be droegen en de uitgaven f 349,20, zodat er een voordelig saldo was van f 105,30. Het kassaldo steeg hierdoor tot f 3222,96. Het aftredende bestuurslid, de heer W. Focke, werd met algem. stemmen herkozen. De uitkering bij sterfte van een var ken werd, evenals in 1957, bepaald op 80 pCt. van de Rotterdamse marktwaarde en voor biggens op 80 pCt. van de han- c.elsprijs voor biggen. Groede Jubileum. Op 1 Februari j.l. herdacht de heer J. Verherbrugge te Groede zijn 70e geboor tedag en tevens het feit, dat hij op deze dag vóór 40 jaar gekozen werd als dia ken van de Evangelisch Lutherse kerk te Groede en zodoende lid werd van het toenmalige Lutherse schoolbestuur. De heer Verherbrugge is later ouderling ge worden en is nu nog steeds als enigste vertegenwoordiger van de kerkeraad, lid van het schoolbestuur van de tegen woordige School met de Bijbel. Namens de kerk en het schoolbestuur brachten de predikant en de kerkeraad hem een bezoek, waarbij zij hem hartelijk toe spraken en hem dankten voor de werk zaamheden, door hem in beide functies verricht. Lezing over Nieuw-Guinea. Zaterdagavond hoopt Dr. A. A. J. Jan- sen-Becu om 7.30 uur in de (Franse kerk) te Groede een lezing met door hem zelf opgenomen lichtbeelden te houden over Nieuw-Guinea. Dr. Jansen was zelf jaren lang op Nieuw-Guinea werkzaam. Toegang vrij. Nleuwvllet Vergadering V.V.V. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Nieuwvliet hield op Maandagavond haar algemene ledenvergadering in de „Stads herberg". Als ere-gast was hierbij aan wezig burgemeester J. C. Everaars en namens de Provinciale Ver. voor Vreem delingenverkeer in Zeeland, de heer G. Oskamp uit Middelburg. Na de opening door de voorzitter, wer den de notulen der vorige ledenvergade ring goedgekeurd. De secretaresse gaf in het jaarverslag een overzicht van Het afgelopen seizoen dat, wat betreft het aantal bezoekers, zeer gunstig is geweest. Nieuwvliet komt steeds meer in trek bij de vreemdelingen. Door gebrek aan pen sionruimte en zomerhuisjes kan jammer genoeg in het hoog-seizoen niet aan alle aanvragen worden voldaan. De uitbrei- dings- en bebouwingsplannen voor de kust konden nog niet verwezenlijkt wor den. Het gemeentebestuur doet hieraan ec.ht-er alles wat kan en wat mogelijk is. Het financiële verslag over 1957 sloot met een batig saldo van f 433,96. De vergadering gaf haar goedkeuring voor de aanvrage van de Koninklijke goedkeuring der statuten van de vereni ging. Aangezien de bestuursverkiezing we gens het periodiek aftreden van de voor zitter, de heer A. Brakman, niet vlot verliep, besloot het bestuur en bloc af te treden. Zo spoedig mogelijk zal een vol gende ledenvergadering worden uitge schreven voor het kiezen van een nieuw bestuur. Na de pauze hield de heer Oskamp, directeur der Prov. Zeeuwse V.V.V. te Middelburg, een zeer interessante en mooie causerie over „De kunst van een goede verzorging der badgasten," waar in hij o.m. adviseerde de badgasten zo te ontvangen, zoals men zelf ontvangen wil worden en hun aandacht te vestigen op het specifiek aantrekkelijke van deze streek en van Nieuwvliet vooral als Nieuwvliet de badplaats in opkomst. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank aan de heer Oskamp voor zijn causerie en aan de leden voor de goede opkomst, de verga- dei ing. IJzendijke Onderwijsbenoeming Tot wnd. hoofd van de r.k. school te IJzendijke werd benoemd de heer H. Veraart, onderwijzer aan de r.k. jongens school te Aardenburg. De echtgenote van de heer Veraart neemt zolang zijn onderwijzersfunctie aan de r.k. jongensschool te Aardenburg waar. Zanguitvoering. De dameszangvereniging „Zanglust" te IJzendijke gaf haar jaarlijkse uitvoering in het Hofzicht-theater. De zaal was ge heel gevuld met belangstellenden toen de voorzitster, mevr. E. Dees-Risseeuw, een openingswoord sprak. Onder leiding van mevr. A. van Sor- gen werd vervolgens een gevarieerd pro gramma afgewerkt. Na de pauze met verloting werd op vlotte wijze de 1-acter „Meneer logeert met zijn vrouw" voor het voetlicht ge bracht. Er werd veel gelachen om deze dolle klucht. Hierna zong het koor „Aan de schone blauwe Donau" en „Kermis- lied,welke twee nummers wel het hoog tepunt van dit zangprogramma waren. De voorzitster bracht in haar slot woord o.m. dank aan de heer J. Antho- nisse die op vlotte wijze de poanobege- leiding verzorgde. Na afloop bleef men nog enige uurtjes gezellig bijeen. Biervliet Koning sschieting. De schuttersvereniging „Prins Hen drik" te Biervliet hield in haar clublo kaal „Het Wapen van Biervliet" bij dhr. P. Doens haar jaarlijkse koningssch'ie- ting. Na een langdurige schieting lukte het aan Aug. Provoost om zich koning te schieten. Dit was eerst in de 14e ronde. Bij de daarna gehouden gewone schie- tmg was de hoofd- en le zijvogel voor Cl. de Pré. De 2e zijvogel werd neerge haald door Ed. Duysserinck. Extra-prijzen, respectievelijk een ko nijn en een doosje lepeltjes, werden ge schoten door C. Wijffels en Jac. Wijffels. De meeste klein© vogels werden even eens door C. Wijffels geschoten. Ingezonden Rozenoord Thans kunnen wij u berichten, dat de verbouwing van het z.gn. oude gedeelte van ons tehuis voor bejaarden gereed is. De mensen zijn er meer dan gelukkig mee. Om dit te hebben kunnen bereiken zijn we al enkele jaren bezig propagan da te voeren en gelden te vragen. De laatste keer in de vorm van een verlo ting. Deze verloting is geslaagd. Maar dan ook maar net geslaagd ook. Het had veel beter gekund, maar we mogen te vreden zijn. Er is netto ongeveer drie duizend gulden bij elkaar geharkt, zodat we in totaal voor het gestelde doel on geveer dertien duizend gulden hebben verkregen. Voor voorlopige verbeterin gen aan de oude vleugel was reeds enig geld besteed. Met gelden van onver wachte zijde verkregen, hebben we het totaal kunnen financieren, zodat de ka- pitaalslast niet groter wordt. Toch had den we zo graag alles willen betalen uit goede giften en gaven. Niettemin zijn we allen, die aan de verloting hulp en steun hebben verleend, recht hartelijk dankbaar, dat zijn verschillende kerke raden en diaconieën, vrouwenvereni gingen en particulieren. Rozenoord is voldoende bekend geworden en bij voor baat rekenen we op de goede wil en daad bij volgende gelegenheden. De hoofdzaak is, dat onze bejaarden, die in minder gewenste omstandigheden leef den, nu hoger zijn geclasseerd en niet langer achteraan behoeven te komen bij de nieuwe vleugel. Nu kan ieder overal eens een kijkje gaan nemen. Doe het bij gelegenheid gerust. Namens het bestuur en namens mijn mede-commissieleden, de heren Herre- bout en Van Hal, zeg ik voor alle gebo den hulp en steun nogmaals hartelijk dank. Namens het bestuur: M. MAAS te Biervliet. Voetbal 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: OostburgSteen; Ria W.Luctor; 's-H. ArendskerkeAardenburg; Bres- kensHansw. Boys. Oostburg is door de onverwachte zege van Aardenburg hekkensluiter geworden. Ook nu is er weinig kans om tegen Steen beide punten thuis te houden. Ria kan misschien een gelijk spel te gen Luctor uit het vuur slepen. Aardenburg, die het zoet der overwin ning te pakken heeft, kan tegen "s-Heer Arendskerke wellicht een goed resultaat boeken. Breskens krijgt in Hansw. Boys een lastige tegenstander en heeft nog niet gewonnen. Abe. Vismijn - Breskens Week van 26 Jan. t.e.m. 1 Febr. 6 kg. bot 212 kg. schar 16 kg. schol 1 kg. zalm 960 kg. kabeljauw 391 kg. wijting 476.964 kg. haring 1986 kg. haring (puf) 79.948 kg. sardijn 28.532 kg. sardijn (puf) FILMNIEUWS Casino-bioscoop te Breskens presen teert U Zondag 9 Febr. om 4 en 8 uur Lex Barker in „Het geweten van het Wes ten". Dit verhaal vol spanning en actie, dat geen moment de greep op uw emotie loslaat, speelt zich af in het Wilde Westen, met een geschiedenis van brutaliteit, corruptie en hard strijd in een wereld, waar alleen de kogels telden. In kleuren. Woensdag 12 Febr. 8 uur: de verfil ming van de grootste dramatische best seller dezer eeuw: „Blackboard Jungle". Het verhaal dramatiseert op ondubbel zinnige wijze de ervaringen van een jonge onderwij-zer aan een achterbuurt- school uit een havenkwartier, een broed plaats voor misdadige jeugd. Midden in dit schooloerwoud is het medelijdend hart van de man, met wiens ogen u dit verhaal ziet. Aan het eind zult u diep geschokt, maar rijker weggaan. Gevonden voorwerpen Div. kinderwanten; 1 pr. motorwanten. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. HARING WIL NIET NAAR NOORSE KUST KOMEN. De Noorse visserij op grote haring - welke van Dec. tot 15 Febr. duurt en waarmee jaarlijks meer dan 100 millioen gulden gemoeid is - dreigt dit seizoen op een economische ramp uit te lopen voor de ongeveer 25.000 personen die er direct bij betrokken zijn. In de haringcentra Haugesund, Maa- loey, Floroe en Aalesund ligt een vloot van ruim 5000 schepen op nonactief, doordat de haring koppig weigert naar de kust te komen. Het verlies voor de vissers wordt reeds op 50 millioen kro nen geschat en allen die het van deze industrie moeten hebben, zijn erg som ber gestemd. De mening van de geleer den, dat de vis toch wel zal komen daar zij dat al duizenden jaren gedaan heeft, is een schrale troost. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 9 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens. 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadiana, 10 uur, Ds. ten Cate Greede, 10 uur, Ds. de Jong H. Doop Collecte Zuiderzeefonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte voor de zending Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d, Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Sehoondfyke, 10 uur, Ds Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Gezinsdienst Doopsgex. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk Breakers 10 en 3 uur, Ds. van Nes, Rotterdam. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 9 Febr. Zondag Sexagesima. ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof In de week H. Mis om half acht. Dinsdag feestdag van O. L. Vrouw van Lourdes. Zaterdagavond om 7 uur, Lof Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante, ELIZABETH SUWIJN, geb. VAN AALST, betuigen wij onze oprechte dank. Namens de familie S. M. KEIJMEL-Suwijn. Breskens, Februari 1958. Wacht niet mét Uw haarverzorging tot tegen PASEN Laat NU Uw permanent maken in een rustige, gezellige sfeer. Telefoon 873 voor de meest verwende berijder, in 4 uit voeringen RAP super f 695,RAP super dubbel zit f 720,—; RAP super drie versn. f 730,en het nieuwste model voor 1958 RAP ster, zonder schterwielvering, alles ge heel compleet met teller, enz., f 598, RAP station telefoon 616 (of ook via Uw rijwielhandelaar)

De Schakel | 1958 | | pagina 3