£sso BOBBE y CORSETTENoo MARTINI TWEEDMANTELS Nu moeten al onze stoffen eruit ALG. NIEUWSBLAD r ALG. VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN PETROLEUM voor WIM FENIJN - oliehandel OLIEHAARDEN Breskens STBURG Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden Hei is bij BOBBE Een greep uit de honder den koopjes de (chakel rje Jaargang - Nr. 678 Vrijdag 31 jan. 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: FA SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.?* - GiRO J58296 De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 5 06 MEDISCHE Burchtstraat 13 Breskens Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van Maandag j.l., bleken er nog vele vra gen te zijn die de raad eerst opgelost wenst te zien, vooraleer een beslissing te nemen op het voorstel van B. en W. medewerking te verlenen bij de aan stelling van een derde schoolarts. Reeds bij de aanvang van de discussie stelde de heer F. G. M. Goethals dit punt voor een nader onderzoek aan te houden. Spr. zei zich moeilijk aan de indruk te kunnen onttrekken of wel al les is gedaan de dienst te doen function- neren zoals dat bij de oprichting voor gezeten had. Hij vroeg zich af hoe het mogelijk is, dat in overig Zeeland, waar ook per schoolarts 9000 kinderen onder controle staan, geen klachten blijken te zijn, terwijl het over de Dienst van Z. Vlaanderen klachten regent. Voor de dienst met 2 schoolartsen betalen de gemeenten 40 ct. per inwoner en voor de derde schoolarts zou er nog eens 30 ct. per inwoner per jaar bijk men. Het ontging hem waarom deze derde school arts duurder zou moeten kosten. Mevr. M. M. Niermans-Gossije vond dat het van groot belang is, dat de dienst uitge breid wordt; immers wat heeft het voor zin een schoolartsendienst te hebben wanneer de kinderen 1 maal per 4 jaar worden onderzocht. Haar zijn gevallen bekend van kinderen in de vijfde klas die nog nooit onderzocht zijn. De heer C. D. de Feijter was van mening, dat de dienst beter zou kunnen functionneren met 2 schoolartsen dan tot nu toe het geval is. In zijn toelichting zeide voorzitter, dat de Geneeskundig Inspecteur v. Volksge zondheid heeft geadviseerd dat een aan tal van 6000 kinderen per schoolarts ruim voldoende is, temeer, waar men het voornemen heeft de kinderen ook psychisch te onderzoeken. Dat psychisch onderzoek vonde heer W. C. v. d. Hooft heel belangrijk met het oog op de te stichten B.L.O.-school in de streek. De heer E. Seuss stelde de vraag of de ge meente geen groot risico zou nemen door het advies van de deskundigen niet op te volgen. Besloten werd hierop de zaak naar B. en W. terug te verwijzen voor een nader onderzoek teneinde de raad meer concrete gegevens te kunnen verstrekken. Bij de opening der vergadering had de voorzitter mededeling gedaan, dat weth. J. van Haneghem wegens familie omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Voorts was nog afwezig de heer Th. P. Cambier. Over de notulen had de heer v. d. Hooft een opmerking. Hij was van me ning, dat een en ander niet juist was weergegeven met betrekking tot het tij dens de vorige vergadering behandelde punt subsidie aan de vereniging voor B. S. en O. West Z.-Vlaanderen. Na enige discussie werden de notulen in de door v. d. Hooft gewenste zin gewijzigd. Bij de ingek. stukken was een rapport van het Verificatie Bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten betreffende de kasopname over het 4e kwartaal 1957. door JOKE DE VALK 12. „Ik heb je een paar keer gezien bij een man in een auto," zei hij met ge fronste wenkbrauwen. Ze keek hem eerst verwonderd aan, maar schoot daarna in een lach. „Nou en wat zou dat?" „Ga je met hem trouwen?" vroeg hij bruusk. De lach op haar gezicht bestierf en er voor in de plaats kwamen diepe rim pels in haar voorhoofd. „Pardon?" Het kwam er scherp uit. „Ik vroeg of je soms met hem gaat trouwen?" Ze haalde haar schouders op. „Op dergelijke onzin zal ik maar geen ant woord geven". „Wie is die kerel?" Op dit moment dacht Hanneke aan haar voorgangster. Jiozien had gedu rende de eerste proefmaand verschil lende malen gezegd: „Je zult wel eens een grofheid van hem moeten slikken, doch dan denk je maar: Vent, je bent niet wijzer. Dat doe ik ook altijd". Tij dens de vijftien maanden dat ze nu bij De kas en de boeken van de gemeente ontvanger bleken in orde te zijn bevon den. Voorts bleek de verordening op de vismijnrechten bij Koninkl. Besluit van 20 Dec. 1957 tot 1 Jan. 1963 te zijn goed gekeurd. Als laatste ingek. stukken wa ren aanwezig de rekeningen over 1955 en 1956 en de begroting 1957 van de Kring Z. 3 van de B.B. Naar aanleiding hiervan stelde de heer Goethals de vraag welke activiteiten de B.B. in Breskens ontwikkelt. De voorz. zei, da t de B.B. buiten de werkingssfeer van de gemeen ten valt. De B.B. houdt geregeld oefe ningen en cursussen enz. Door het Centraal Bureau inzake ge meenschappelijke behandeling van ge meentelij ke personeelsaangelegenheden waren enige ontwerpen tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment, arbeidsovereenkomsten-verorde ning en wachtgeldregeling toegezonden. B. en W. adviseerden de bedoelde wijzi gingen aan te brengen. Mevr. Niermans- Gossije sprak er haar verwondering over uit, dat de art. 106 en 107, welke hande len over ontslag van de huwende amb tenares niet in de wijzigingen waren be trokken. De heer v. d. Hooft steunde mevr. Niermans en zei zelf ook tot de be schamende ontdekking te zijn gekomen. De voorz. zei, dat verwacht wordt, dat het Centraal Bureau binnenkort met een advies zal komen deze artikelen te schrappen en wilde tot zolang wachten. Hiermee namen mevr. Niermans en de heer v. d. Hooft geen genoegen en stel den voor staande de vergadering de ge wraakte artikelen te schrappen wat te gelijk met de voorgestelde wijzigingen werd gedaan, dit z.h.st. Besloten werd aan dhr. P. J. de Baare te Breskens in de Havenstraat naast het perceel van Th. A. Pijck voor het daar op bouwen van een garage een per ceeltje grond te verkopen, groot 75 m2 voor f 1,50 p. m2 tot een diepte van 20 m. en voor de overige diepte f 0,90 p. m2. De toewijzingsprijs voor de onder grond van het transformatorhuisje van de P.Z.E.M., aan de Weijkmanlaan, werd bepaald op f 1,50 per m2. De door de raad op 7 Juni 1957 vast gestelde wijziging van de verordening op de vermakelijkheden, inhoudende een verlaging van het tarief voor bios coopvoorstellingen, verkreeg d.d. 30 Sept. j.l. de Koninkl. goedkeuring. De Minister had evenwel enkele bezwaren van on dergeschikt belang en verzocht de raad aan zijn bezwaren tegemoet te komen. Hiertoe besloot de raad z.h.st. Besloten werd ingevolge art. 72 der l.o.-wet medewerking te verlenen aan het bestuur van de R.K. bijzondere lage re school, hetzij bij de aanschaf van een radio, hetzij bij het tot stand brengen van de radio-distributieaansluiting voor genoemde school en voorts medewerking te verlenen bij het aanleggen van een tegelpad van de ingang van genoemde hem werkte, was het met die grofheden nogal meegevallen. Er was een keer on enigheid geweest over het vaasje bloe men. Op mijn bureaux geen Lisse en H,illegom," had hij gezegd. Maar die zelfde avond was hij al bijgedraaid. Doch nu liet Jan Dubois zich dus van zijn andere zijde zien. L angzaam kwam ze overeind en hield haar handdoek dicht om zich heen. Ze keek hem met een vlammende blik aan e/n, /antwoordde op afgemeten toon: „Meneer Dubois, tijdens het werk ben ik uw ondergeschikte en zal ik uw vra gen beantwoorden, voor zover ze op het werk betrekking hebben. Maar nu heb ik vacantie en ik ben niet van plan om u hierop van repliek te dienen. Goede middag"'. Ze keerde hem haar rug toe en wilde weglopen, maar de advocaat greep haar bij de schouder en hield haar tegen. „Ui wil niet, dat je met mannen om gaat," zei hij. Ze draaide zich om en rukte zich los. „En ik wil niet, dat u zich met mijn privé-zaken bemoeit, begrepen? Al bent u honderdmaal mijn baas. Buiten mijn arbeidsuren en in mijn vacantie kan ik doen en laten wat ik zelf wil en ik be hoef gelukkig aan niemand daarvan verantwoording af te leggen". „Juffrouw Schoneveld, luister nu eens Opnieuw greep hij haar bij de schouder. school tot aan de speelplaats. De kosten die aan het leggen van het pad verbon den zijn bedragen f 315,-. Tegelijk stel den B. en W. voor het pad door te trek ken tot aan de v. Zuijenstraat, om daar vandaan het toegangspad tot de school ook te betegelen. De kosten hiervan zijn f 635,-. Z.h.st. besloot de raad hiertoe. Voor de ontspanningsavonden voor de vissers werd een bedrag van f 200,- toe gezegd. Op voorstel van B. en W. werd de subsidieaanvrage van het Fruitteelt Proefbedrijf te Philippine afgewezen. De heer de Feijter geeft in overweging in de toekomst toch aan deze stichting aandacht te besteden. Spr. signaleerde in de streek een toenemende fruitteelt, doordat vele boerenzoons, waarvoor geen landbouwgrond disponibel is, een ge deelte grond van hun vader krijgen waarop zij fruitteelt gaan beoefenen. Hij kon verschillende gevallen in Hoofd plaat opnoemen. Voor de fruittelers is het resultaat van de onderzoekingen die op het fruitteelt-proefstation worden gedaan, van onschatbare waarde. Over de subsidieaanvrage van het Vis serij-Comité ten behoeve van de Vis serijfeesten van komende zomer, ont stond een levendige discussie. B. en W. stelden voor een subsidie van f 2000,- te geven en de toegangsgelden tot f 2500,- te garanderen. De voorz. deelde mee dat weth. van Haneghem dit voorstel op principiële gronden niet kon steunen, omdat ook de Zondag bij deze feesten betrokken wordt. Ook de heren de Feij ter en Meeusen zeiden op dezelfde gron den bezwaren te hebben. De her Goet hals meende, dat er door de belangheb benden bij de visserijfeesten, hiermee bedoelde spr. de horecabedrijven en de winkeliers, vrij weinig wordt gedaan. De voorz. bestreedt dit, want vorig jaar werd door de middenstand totaal f 5000,- bijeen gebracht. De heer v. d. Hooft vond de visserijfeesten uit een cultureel oogpunt heel belangrijk voor de ge meente. Wel vond hij het jammer dat de subsidie in enkele dagen opgesnoept werd. Hij vroeg zich af of er. niet iets duurzaams mee gedaan zou kunnen worden, b.v. feestverlichting aanschaf fen, wat bij herhaling gebruikt kan worden. De heer Seuss zag de visserij- feeten als een algemeen belang voor Breskens en zou het j ammer vinden dat deze feesten voor Breskens verloren zouden gaan. Mevr. Niermans meende dat het sluitingstijdstip op een later uur gezet, de caféhouders met milder hand „Als u me nog één keer aanraakt, ga ik gillen!" dreigde ze. „Ja, maar luister dan. Ik wil u niet verliezen. Begrijpt u dat dan niet?" Ze keek hem verwonderd aan en haar trekken ontspanden zich. Eigenlijk was hij nog precies een kind al was hij een advocaat, die beroemd ging worden. „Wie zegt, dat u mij verliest? Als de vacantie voorbij is kom ik gewoon weer terug. Tenminste, als u me verder met rust laat". „Dus er is niets bijzonders tussen u en die man?" „Ach welnee. Hij is mijn tafelgenoot in het pension en ik ben een dag met hem wezen toeren over de Veluwe, ter wijl we vanmorgen naar de Barneveld- se markt zijn geweest. Dat is alles". Hij keek haar geruime tijd aan en boog toen zijn hoofd. „Sorry, juffrouw Schoneveld. Ik ben natuurlijk een dwaas. Maar ik heb een hekel aan nieuw personeel. U bent nog maar zo kort bij me en Ze legde haar hand op zijn arm en zei, nu op veel rustiger toon: „Maakt u zich toch geen zorgen. Ik heb beslist geen trouwplannen. Maar ik wil me op m'n eigen manier amuseren tijdens m'n vacantie. En wilt u me nu excuseren? Ik ga me kleden". Opnieuw draaide ze zich om en liep naar haar hokje. Terwijl ze zich kleedde, rilde ze nog van verontwaardiging. Stel je voor, dat Wij moeten ruimte maken om de nieuwe voorjaars- en zomerstoffen te kunnen ontvangen. Cotton strepen, 90 cm. breed, van f 2,75 nu 99 ct. p. m. Cotton royal impr., 90 cm. breed van f 3,25 nu 129 ct. p. m. Wollen ruiten en strepen, 140 cm. breed, van f8,50 nu 339 ct. p. m. Kamgaren pied de poule-stof, 140 cm.br.,vanf8,50nu469 ct. p. m. Wollen japonstoffen, 140cm.breed (in diverse kleuren) van f 9,25 nu 395 ct. p. m. Taffet shantung voor cocktailjapon, 90 cm. breed, van f 4,75 nu 185 ct. p. m. Mantelstoffen, in diverse kleuren, 150 cm. breed, van f 14,75 nu 795 ct. p. m. In onze confectie-afdeling EXTRA AANBIEDING beslist waterproof, in div. maten en kleuren f 3Q Uj] van f 82,50 nu U0,UU En nog honderden andere koopjes in onze confectie- afdeling. Het is OPRUIMINGSFEEST UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak haar baas ook al zeggenschap zou heb ben over haar vacantie-bezigheden. Waarom was hij niet ergens anders heengegaan? Waarom juist naar Lun- teren? Goeie, wat een wonderlijke man was hij toch. 's Avonds aan tafel vroeg Grobbe: „Werd u vanmiddag lastig gevallen door iemand, juffrouw Schoneveld?" Ze liet van schrik haar kopje, dat ze juist in haar hand had, vallen. „Hoe komt u daarbij?" „O, ik was aan het zwemmen en ik zag u staan praten met iemand. Hij greep u een keer bij de schouders. Ik wilde het water uitgaan om poolshoog te te nemen, maar later zag ik, dat hij u verder met rust liet". „Gunst, het lijkt wel of jullie mannen niets anders te doen hebben dan op mijn doen en laten te letten. Dat was mijn baas, meneer Grobbe en hij wilde iets van me weten. Dat is alles".

De Schakel | 1958 | | pagina 1