PLOU VIER RUIMT OP Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN bestaat 15 jaar. Zondag j.l. was het precies 15 jaar ge leden dat de Rijkslandbouwschool te Schoondijke geopend werd. Voor de eerste maal in de Zeeuws- Vlaamse geschiedenis was er gelegen heid een uitgebreidere opleiding ivoor landbouwer in eigen gewest te volgen. Het ging de school de eerste tijd niet zo erg gemakkelijk. Het onderwijs dat onder de moeilijke oorlogsomstandighe den startte, werd aanvankelijk gegeven in een der lokalen van het gemeente huis te Schoondijke. Dat de school zich in de benarde tijd heelt kunnen hand haven, is vooral te danken aan het door zettingsvermogen van het lerarencorps en de leerlingen, die zich heel wat moei te getroostten om de lessen te kunnen volgen en geven. Denkt u maar eens aan de verbindingen, die toen werden onder houden met de tram. Aller plezierigste herinneringen hebben wij er aan, doch de naoorlogse verbindingen zijn, verge leken met vroeger, toch wel heel wat be ter. Als we de geschiedenis van de school eens nagaan, komen we vanzelf op de lagere landbouwschool, eveneens te Schoondijke gevestigd. Ook deze school heeft enorm veel bijgedragen tot de ver betering van de landbouw in deze streek. Deze school, reeds in 1924 gestart, legde de grondslag voor een verdere ontwikke ling van het landbouwonderwijs in deze streek. Het was op één der ouderavonden dat een landbouwer aan de leraren vroeg, de mogelijkheden te bekijken, meer uitgebreid landbouwonderwijs te geven in deze streek. De roep om de school is van de streek zelf uitgegaan. Zij was broodnodig en is er daarom ook gekomen. Het is de toenmalige inspec teur van de landbouw, Dr. Ir. Huizinga, geweest, die het verlangen van Z.-Vl. redelijk vond en deze plannen nader uitwerkte. Dr. Huizinga is dan ook de grondlegger van de school. De dank van Z.-Vl. komt dan ook ieder jaar tot uit drukking, als aan de beste leerling van het jaar, tijdens de openbare eindles een Dr. Huizinga-penning wordt uitgereikt. Was het Dr. Huizinga, die de plannen voor de school in Den Haag bepleitte, het is de heer L. van Dijk geweest, die aan de school inhoud gaf. Vanaf de oprich ting stond de school onder zijn leiding, totdat de heer Van Dijk in 1955 de pen sioengerechtigde leeftijd bereikte. We zeiden in de aanvang reeds, dat de oor logsjaren voor de school de moeilijkste waren. Aanvankelijk was het de zeer onvoldoende huisvesting, welke zorgen baarde. Na 1945, toen de oorlog ons ge west zwaar geteisterd had, moesten de lessen, bij gebrek aan gebouwen, hele maal stil gelegd worden. Dank zij de enorme steun en hulp van de gemeente Schoondijke, die steeds veel voor de school heeft overgehad, slaagde men er in reeds het volgend seizoen weer verder te kunnen gaan. Noodlokaliteiten wer den opgezet, niet ideaal, doch het voor naamste was, dat het onderwijs weer op gang kwam. Nadat de nieuwe school ge bouwd was, weer dank zij de enorme steun van de gemeente Schoondijke, kwam het onderwijs goed tot zijn recht. Eerst nu was het klimaat zeer gunstig om het onderwijs te laten gedijen. Toch zijn de eerste jaren beslist niet de slecht ste geweest. Herhaaldelijk hebben wij zelf bij openbare lessen etc. mogen erva ren, dat de school zeer nuttig was en enorm belangrijk werk heeft verricht in deze streek. Ook de boeren zelf zien het nut van goed landbouwonderwijs terdege in. Meer en meer dringt de gedachte door, dat het boerenvak ook niet alleen met practische ervaring goed beoefend eens". „Dus dat geeft de doorslag?" Klonk er een teleurstelling in zijn stem? Het leek haar van wel. „O, dat maakt voor mij geen verschil. Maar hoe laat denkt u dan te gaan?" „Dat laat ik aan u over". „Ik zou graag eerst willen zwemmen, ziet u?" „Zoals u wilt, natuurlijk. We zouden ook ergens anders kunnen gaan zwem men. Er zijn zwembaden genoeg". Nog bleef ze aarzelen. „Ik denk, dat ik uw gedachtengang kan raden, juffrouw Schoneveld. U denkt natuurlijk:, een wildvreemde man Wat weet ik van hem. En dan samen over de Veluwe. Zie ik er erg onbetrouwbaar uit?" Ze schoot in een lach. „Nee, dat bedoel ik niet. Goed. Ik neem uw uitnodiging vandaag aan. Maar alleen vandaag Als u me een half uurtje excuseert, dan wil ik andere kleren aantrekken". „Zo u wilt. Over een half uur staat mijn wagen klaar". Om half acht reed Grobbe Lunteren uit. „Kent u de Veluwe?" „Practisch niet," antwoordde ze, ter wijl ze zich behaaglijk in haar hoekje nestelde. „In mijn kinderjaren ben ik eens in Lunteren geweest. En gisteren was ik in Bameveld. Maar dat is onge veer alles". „Dan gaan we eerst eens naar Apel doorn. Ik weet hier goed de weg. In mijn jeugd heb ik dikwijls bij familie in Ede gelogeerd. Vandaar, dat ik Lunteren als vacantieverblijf heb uitgekozen". Via Meulunteren, Wekerom en Hars kamp kwamen ze op de grote weg naar Apeldoorn. Grobbe reed kalm, zodat ze aUe gelegenheid had om van het na tuurschoon te genieten. kan worden, hoe belangrijk deze prac- tijk ook is. Met de huidige bedrijfsvoe ring is het noodzakelijk, dat ook de land bouwer een brede opleiding krijgt. Nadat de Rijkslandbouwschool 15 jaar geleden startte, begint de meest conservatieve opvatting over het landbouwonderwijs plaats te maken voor het begrip, dat ook de boer beter onderlegt dan vroeger mo gelijk was, zijn bedrijf moet kunnen lei den. In het leerplan 1957-58 zijn een groot aantal vakken opgenomen, die enig inzicht geven in de veelzijdige op leiding van de jonge boer. Naast Neder landse taal vindt men wiskunde, plant en veredelingsleer. Dierkunde ontbreekt niet, terwijl weer- en natuurkunde naast scheikunde en bodemkunde, grondbe werking, enz., op het programma staan. Met spanning wacht men thans nog op de goedkeuring van een werktuigen lokaal, dat nog aan de huidige school ontbreekt. In een zo sterk gemechani seerde streek als West Z.-Vl. is, heeft men aan een grotere ruimte behoefte. Als dit lokaal er is, heeft men meer dan voorheen de gelegenheid met de jonge boeren practisch te werken. Het zou een prachtig cadeau zijn, als juist nu de ver gunning tot bouwen afkwam. Niet al leen in de school zelf worden de jonge boeren gereed gemaakt voor de taak, die hen later wacht, aan de school is ook een grote demonstratietuin verbonden. In deze tuin heeft men niet, zoals gebruike lijk is, een mooie beplanting aange bracht, maar in diverse bakken worden alle voorkomende ziekten gekweekt en kunnen de jongelui experimenteren met bestrijdingsmiddelen. Uitermate nuttig is het, met eigen ogen deze ziektever schijnselen waar te nemen. Als er nog wat ruimte overblijft worden bijzondere gewassen gezaaid, die hier zelden of nooit gekweekt worden. De vooropleiding, die de toekomstige boer ontvangt, voor hij tot'de Middel bare Landbouwschool wordt toegelaten, is heel verschillend. Meer dan de helft van de jongelui komen van de Lagere landbouwschool. Een andere groep komt met het U.L.O.-diploma op zak, terwijl een andere groep eerst de H.B.S. be zocht. Deze verscheidenheid in voorop leiding geeft vooral wanneer de school pas bezocht wordt, wel eens wat moei lijkheden. De sfeer op school is prima. Deze schoolbevolking, welke men heus niet op de gemakkelijkste leeftijd bin nen de muren krijgt, komt toch met het zelfde doel naar school, n.l. het boeren vak goed onder de knie te krijgen. Alle jongens worden met hart en ziel boer en hebben er de studie voor over om het vak zo goed mogelijk te leren. Naast de twee winterseizoenen, welke op school moeten worden doorgebracht, doen de jongens twee jaar praktijk. Meestal op het ouderlijk bedrijf. Liever heeft de leiding der school dat men de jongens uitwisselt, doch de praktijk is zo, dat iedere boer zijn eigen zoon in het hoog seizoen hard nodig heeft. Begon de school in 1943 met 30 leer lingen, thans na 15 jaar zijn er in 13 eindlessen 219 leerlingen gediplomeerd. De huidige schoolbevolking is 42 leer lingen. Er werden gedurende deze jaren 276 leerlingen toegelaten, zodat er ge durende deze tijd slechts 15 leerlingen de studie afbraken of voor het examen zakten. Als wij zo na 15 jaar landbouwonder wijs in Zeeuws-Vlaanderen de balans opmaken, dan menen we zonder over drijving te mogen vaststellen, dat het Rijks Landbouwonderwijs een behoorlijk steentje heeft bijgedragen tot de naoor logse ontwikkeling van de landbouw in dit gewest. Een oprechte gelukwens aan hen. die dit onderwijs mede inhoud en gestalte geven en gaven. De Rijks Middelbare „Vertel eens wat van uzelf, juffrouw Schoneveld". Ze haalde haar schouders op. „Mijn levensboek is niet interessant, meneer Grobbe. Ik heb al jaren geen ouders meer, heb aanvankelijk huishoudelijk werk gedaan en in mijn vrije tijd gestu deerd voor het werk, dat ik nu doe". „Rechten?" Ze proestte het uit. „Stel je voor! Ik zit elke dag al in die droge kost. Nee, steno en typen en zo. En ik spreek ta melijk goed Engels". „U bent dus steno-typiste". „En secretaresse. Eigenlijk een manus je van alles. Meneer heeft helemaal al leen zijn kantoor en ik ben het enige personeelslid. Zo, en nu is het uw beurt". „Mijn leven is niet erg rooskleurig ge weest, juffrouw Schoneveld. Ik ik ben weduwnaar". Ze knikte. „Dat vermoedde ik al". „Mijn vrouw was een schat. We zijn heel jong getrouwd. Omdat mijn vader ziekelijk was, moest ik al spoedig de leiding van onze grossierderij op me ne men. Ik was een en twintig en Joke, mijn vrouw, negentien. We kenden el kaar al van school af. Ze is, nu twee jaar geleden, overleden. We zijn tien jaar gelukkig getrouwd geweest". Dan ben je nu drie en dertig, rekende Hanneke in stilte uit. „Hebt u kinderen?" Hij schudde zijn hoofd. „Ook dat ge luk scheen niet voor ons weggelegd te zijn". Hij zuchtte. „Nu ben ik weer hele maal alleen. Mijn vader is kort nadat we getrouwd zijn, overleden. Gelukkig heb ik een drukke zaak, zodat ik doorgaans niet aan dat alles kan denken". (Wordt vervolgd). Landbouwschool heeft haar bestaans recht bewezen. We hopen dan ook van ganser harte, dat zij onder de huidige leiding van directeur ir, J. Roest en het lerarencorps nog een lang leven bescho ren mag zijn, tot heil van de landbouw en der welvaartspeilers waarop Zeeuws- Vlaanderen is aangewezen. Hoofdplaat Vergadering „Helpt Elkander". Tijdens de vergadering van de var- kensverzekeringsvererdging „Helpt El kander" te Hoofdplaat, werd aan de heer V. de Ruijscher een hengel als geschenk overhandigd voor het feit, dat hij reeds 40 jaar lid is van de vereniging. De rekening vertoonde een batig slot van f 577. De heer R. Scherbeijn werd tot bode benoemd, terwijl de heer P. v. Vooren werd aangesteld als keurmeester tegen een vergoeding van f 0,17 p. var ken binnen of buiten de gemeente. De aftredende bestuursleden, de heren R. Scherbeijn en P. Puijenbroek, werden herkozen. Voorts werd medegedeeld dat de vereniging 116 leden telt. Het salaris van de secretaris werd verhoogd. Mooie prijzen. Op de Nationale jubileumtentoonstel ling van de Nederl. Konijnenfokkers- bond, in het RAI-gebouw te Amsterdam gehouden op 10, 11 en 12 Jan. j.l., be haalde de heer C. J. Mollet uit Hoofd plaat met 4 haaskonijnen enkele mooie prijzen, n.l. in de klasse oude voedsters het predikaat z.g.; in de klasse jonge rammen tweemaal z.g. en in de klasse jonge voedsters het predikaat z.z.g., de op één na hoogste onderscheiding. Er waren 2858 konijnen van verschillende rassen aanwezig. Breskens Vergadering „E.M.M." Woensdag j.l. hield de varkensvereni ging „E.M.M." te Breskens haar alge mene ledenvergadering in het café van dhr. J. v. d. Velde-Keijmel. De voorzitter, de heer A. Hamelijnck, sprak een welkomstwoord tot de aanwe zigen, waarna tot afwerking der agenda werd overgegaan. De secretaris, de heer C. Hartog, las de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het zeer overzichtelijk en uitgebreide jaarverslag bleek, dat over 1957 ruim 100 varkens waren aan gegeven, waarvan 1 door ziekte is ge storven. Het aantal leden bedraagt 97. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat er een ba tig saldo in kas is van ruim f 100,-. De contributie werd, evenals vorig jaar, bepaald op f 7,-. Voor meerdere varkens maximaal drie, werd de contributie be paald op f 0,75 per maand. De uitkering werd vastgesteld op f 1,50 per kg. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren J. Faas en J. de Vuijst, werden bij acclamatie herkozen. Tijdens de vergadering verscheen ook nog het oudste lid, de heer S. M. de Vuijst, die door de voorzitter hartelijk werd verwelkomd. Uit de dankwoorden van de heer de Vuijst bleek, dat deze reeds 70 jaar lid der vereniging is. Toneelvereniging „De Schelde". De toneelvereniging „De Schelde" te Breskens is sinds enige tijd bezig met de instudering van het toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon" van K. Spierings. Aanvankelijk was men van plan een ander stuk te spelen maar door vertrek van enkele spelers en de beruchte A- griep kon dit niet doorgaan, waardoor in het najaar niet meer gespeeld kon worden. Op Zaterdag 1 Febr. a.s. hoopt men nu een uitvoering te geven. Dit stuk zal dan tevens gespeeld worden voor het con cours van het Zeeuws Landjuweel en de Zeeuws-Vlaamse Toneelbond. Oostburg Toneeluitvoering. Zondagavond gaf in hotel „Du Com merce" te Oostburg de afd. Oostburg- Groede van de R.K.J.B. en de R.K.B.B. een toneeluitvoering, waarvoor goede belangstelling bestond. Na het openingswoord van de afde lingsvoorzitter van de R.K.J.B., de heer R. de Crook uit Breskens, werd opge voerd: „Het begon in een gracht," een vrolijke geschiedenis in drie bedrijven door Wim Dumont. De vele humoris tische situaties in het stuk bracht de lachspieren der aanwezigen danig in beweging. De vertolkers kregen bij het einde van het spel dan ook een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Paardenkeuring De verplichte keuring van trekpaar- denhengsten zal te Oostburg worden ge houden op Vrijdag 24 Januari a.s. Veldloop. De ijsclub „Het Grote Gat" organiseert a.s. Zaterdag te Oostburg een veldloop voor athleten en schaatsenrijders. Toneelavond. De afd. Oostburg van de K.A.B., gaf in de bovenzaal van de „Katholieke Kring" een toneelavond voor haar le den. De avond werd verzorgd door de toneelgroep der afd. IJzendijke van de K.A.B.. die ten tonele bracht: „Zo waar lijk helpe mij," een toneelspel in 3 be drijven van Tom Dekker. Het stuk, waar van de regie berustte bij de heer R. de Pauw, werd goed vertolkt. De Oostburg- se accordeonnist, dhr. L. Matthijs, vulde met vrolijke klanken de pauze's. Carnaval. Het ligt in de bedoeling om in Oost burg op 15 Februari a.s. weer carnaval te vieren., waarbij gedacht wordt aan een gecostumeerde optocht, zowel voor de jeugd als voor de volwassenen. Ver schillende verenigingen zullen worden verzocht in deze optocht mee te lopen. Eede Toneeluitvoering. De toneelvereniging uit Waterland- kerkje gaf in het Parochiehuis te Eede een uitvoering. Opgevoerd werd „Houtworm," een blijspel in 3 bedrijven van drs. Locke- feer. Ondanks het feit, dat de zaal maar matig bezet was, werd met veel animo gespeeld. Sluis Pro-paganda-avond. De Nederl. Bond van Plattelandsvrou wen belegde in hotel „Het Zwin" een propaganda-avond. Mevr. E. A. Marsman-Klein sprak een welkomstwoord tot de talrijke belang stellenden. Mevr. W. van Veen, de Zeeuw se presidente, sprak een propagandis tisch woord, waarin zij de betekenis van deze organisatie ten plattelande uiteen zette. O.l.v. mej. A. v. d. Leeden, Zeeuws sec retaresse, werd een canon gezongen, die zeer in de smaak viel. Ook werd een film vertoond die een beeld gaf van het werk der organisatie. Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: de dames J. de Bruijne, I. Herdink, A. Lako, J. de Ruijter en Verhage. De functies zullen onderling verdeeld worden. Cadzand Subsidie voor beplantingsplan. Het Rijk zal aan de gemeente Cad zand voor de uitvoering van het beplan tingsplan in Cadzand-Bad een subsidie verlenen van 70 pCt. der kosten. IJzendijke Ingebruikname diepvriesinstallatie. In restaurant Lievens kwam een groot aantal dames bijeen om de officiële in gebruikname van de te IJzendijke opge richte diepvriesinstallatie bij te wonen. Mevr. Haverbeke-de Decker, voorzit ster verwelkomde in het bijzonder bur gemeester jhr. L. E. D. S. von Bönning- hausen tot Herinekhave en de voorzitster van „Ceres," mevr. v. Cruijningen, als mede mevr. Carpreau die onderdak aan de boxen had verleend. Nadat het woord werd gevoerd door mevr. v. Cruijningen en de burgemeester, trok het ganse gezelschap naar de in richting, die is ondergebracht in een bergplaats van de heer ir. H. Carpreau. Hier ontsloot de burgemeester de deur waarna alle aanwezigen de gelegenheid kregen de reeds in bedrijf zijnde instal latie te bezichtigen, bestaande uit 32 boxen. Na afloop hiervan bracht mevr. v. Cruijningen in restaurant Lievens dank aan de burgemeester en het dagelijks bestuur voor het vele voorbereidende werk. Biervliet Auto in de sloot. Vermoedelijk tengevolge van slippen kwam Dinsdagmiddag een personenauto, bestuurd door mevr. E. de P.-P. uit Bier vliet, op de Prov. weg BiervlietIJzen dijke nabij Pyramide, in de berm van de weg terecht. De auto reed daarbij tegen een betonnen paal in de heg en schoot vervolgens dwars de weg over om ten slotte ondersteboven te belanden ineen diepe sloot. Gelukkig kon mevr. de P. en haar 5-jarig zoontje, hevig geschrokken, doch slechts met enkele builen, de wa gen verlaten. De auto werd zwaar be schadigd. Voetbal 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: SluiskilSteen; Ria W.Clinge; Aar denburgIerseke; Hansw. BoysOost burg; Breskens's-H. Arendskerke. Sluiskil zal zijn goede positie niet wil len prijsgeven en zal wel van Steen win nen. Ria W. heeft weinig kans op de zege tegen Clinge. Dit geldt ook voor Aardenburg, dat tegen Ierseke in 't veld komt. Hansw. Boys zijn favoriet tegen Oost burg, terwijl ook Breskens van 's-Hcer Arendskerke winnen zal. Om half één speelt Breskens II tegen Oostburg II. Abe. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens brengt U a.s. Zaterdag de machtige oorlogsfilm. „Menselijke torpedo's". Een film vol actie en dapperheid, gespeeld door hel den met stalen zenuwen. Menselijke tor pedo's zaaien dood en verderf onder de vijandelijke vloot. Een film om nooit te vergeten. Zondag 4 en 8 uur: „Saison in Salz burg". Deze film, die een garantie is voor enige gezellige uren, zit vol humor, muziek en schoonheid. Drie gevierde operette-sterren raken verward in tal van vrolijke verwikkelingen met als hoogtepunt een vi romantisch berghol Woensdag 22 nemende thriller „De maniak". Zeld zo geboeid hebben hebben meegeleefd gevallen van de h den ook zal een f| houden van de een ter. PHILIPS SPOJ1 UNIEKE Ij De Eindhoven® P.S.V. zal binnen# hebben over het b| rein van Europa, wordt n.l. voorzien installatie met een watt. De verlichti het speelveld word' elovingsfeest in een i|l in Salzburg. uur: de adembe- (i Alfred Hitchcock: zal een verhaal U Zelden zal U zo net de angstige lot- jfdpersonen Zel- n U zo in spanning tot de laatste me- PARK KRIJGT RLICHTING. voetbalvereniging rt de beschikking t verlichte sportter- it Philips Sportpark an een verlichtings- ermogen van 240.000 jssterkte, welke op verkregen, bedraagt 250 lux en kan - 'oor toepassing van een nieuw systeem dat tot nu toe nog nergens ter wereld bracht - desgeweii tot 350 lux. Ter vergelijking moderne verlichti! Stadion te Rotterdi gen van 192.000 wi lichtingssterkte va; de verlichte veldei der Europese topc doorgaans niet gr| 100.000 watt. n praktijk is ge- worden opgevoerd ïoge dienen, dat de in het Feijenoord n een totaal vermo- ,t heeft en een ver- 175 tot 200 lux. Op van de meeste an- :bs is het vermogen ;er dan ongeveer hamburg- noot het eerst n neer zich geen om den voordoen, dit j burg thuishorend varend passagiers® lijndienst tussen d Amerika onderhoui De eigenaar van dl des, wiens Italia vaart, heeft een st Scotland van dt Steamship overgen grote schip, dat ii zal op een werf te bouwd en ingebrac richten Hamburg Vismijn UERIKA LIJN. de oorlog zal, wan- irwachte moeilijkhe- ar weer een te Ham onder Duitse vlag lip een regelmatige Hanzestad en N.- in. Home-lines, Eugeni- reeds op deze route omschip Empress of Canadian Pacific men. Het 26.000 brt. 1930 werd gebouwd, amburg worden ver- t worden in de op te tlantik-Linie Gmbh. Breskens Week van I t/m n Jan. 171 kg. schol 9 kg. rog 53 kg. kabeljauv 1415 kg. wijting 200.150 kg. haring 26.564 kg. sardijn 876 kg. sardijn (jjtf) 14 kg. export gjpalen Guede Op 31 December meente uit 2078 zit 1025 vrouwen). Zi geboorte met 14 m Door vestiging vrouwen. Zij vent den met 9 manne door vertrek met 5 wen. De bevolking ber 1957 uit 2055 zii 1007 vrouwen). Er gesloten. oop der bevolking. 1956 bestond de ge- én (1053 mannen en vermeerderde door irnen en 16 vrouwen. 46 mannen en 45 tiderde door overlij- 1 en 12 vrouwen en mannen en 67 vrou- estond op 31 Decem- en (1048 mannen en reiden 21 huwelijken PRBOIKj Ncd. H( Zondag j Aardenburg, 10,30 u« St. Kruis, 9 uur, Ds, Biervliet, 10 uur, Ds, Breskens, 10 uur, Dl, 6,30 uur, H. Ave Cadiand, 10 uur, Ds Geeede, 10 uur, Ds. Hoofdplaat, 10 uur, Nieuwvliet, 10 uur, Oostburg, 10 uur, Dl Woensdag Retranchement, 10 u Schoondijke, 10 uur, Sluis, 9,30 uur, Ds. St. Anna ter Muiden EURT1N :v Kerk 9 Januari Ds. Blom ïlom j. d. Vlugt, Terneuzen van Beusekom H. Avondmaal van Beusekom dmaal en Dankzegging ;en Cate H. Avondmaal Jong H. Avondmaal Eijgendaal v. d. Graaff Hugo van Dalen ond 7 u., avondgebed Ds. Tijmstra s. Brinkman Bev. ambtsdragers Collecte „Rozenoord" oenveld uur, Ds. Groenveld W»terlmndk«rkJ«, 10 ur, Ds. Bergsmi Collecte noj 4 IJzendijke, 10 uur, I Zuidzande, 10 uur, t Collecte H Deopigoc. G 10,15 uur» L>s. Vis Vrij Evai Bresken s, 10 uur, Ij Nieuwvliet, 10 uur, 1. Kerken en personen r, Ds. Groenveld Streekjeugddienst van Evert Kuijlman Bev. ambtsdragers Emigratie-commissie 1. Aardenburg Gemeente Praas v. d. Molen Retranchement, 1,3c lur, Ds. v. d. Molen Cadiand, 6 uur, Ds. I'raas Geref. Kik Breskens 10 en 3 uur, Ds. Brijerveld, Souburg Ev. Lui. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. |*ppee R.K. Parochie H Barbara te Breskens Zonda! 19 Jan. 2e Zondag na Drie Inningen ie H. Mis om 8 uur Hoogmis om 10 uur 's Middags om half 1 ie Lof In de week H. Mis>m half acht. ZaterdagFeestdag St. Paulus' Bekering Zaterdagavond om 7iur, Lof

De Schakel | 1958 | | pagina 2