VAN MEENEN, Siestas. Lederen Kerst- e» Nieuwjaarskaarten en -boekjes (ook met Engelse tekst) Firma SMQOR i DE HULSTER - Dorpsstraat 10, Breskens handschoenen, wanten, handwarmers, zaklampen, enz., enz. Er is plaats in Gods gouden Huis Ook in Uw huis TELEVISIE Firma Schippers Nauia Stempelsen Deurplaatjes CASINO-BIOSCOOP TE BRESKENS Het meisje van de rivier Die schone Müllerin Het einde van een grote liefde Bruidsbouquetten Koopt tijdig Uw wij hebben een pracht sortering 1 Maand-, week- en dagkalenders Agenda's (ook Succes Jr.) Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Gent. Koopt bij onze adverteerders Gemeente Breskens vuilnisauto een extra dienst doen. Hoewel Luctor van Ierseke won, geven we toch Clinge de beste kansen op de overwinning. Steen moet van 's-H. Arendskerke kun nen winnen en ook Breskens zal het te gen Ria W. wel klaren. Hansw. Boys kan thuis misschien een kleine zege boeken. Om 12.30 uur speelt te Breskens Bres kens II tegen Zeelandia II. Abe. Plaatselijk Nieuws Breskens Ro?idya?iy St. Nicolaas. Zaterdag j.l. maakte St. Nicolaas, ver gezeld van twee knechten en begeleid door de plaatselijke muziekvereniging, een rondrit te paard door een groot ge deelte van de gemeente. Vanzel'tffcpre- kend bracht dit veel volk op de been, terwijl de kinderen konden grabbelen naar peperbollen en lolly's, die de goede Sint met gulle hand rondstrooide. Woensdagmiddag bracht Sint Nico laas een bezoek aan de beide kleuter scholen. Nadat de kinderen in het bij zijn van de ouders Sint Nicolaas-liedjes hadden gezongen, alsmede enige spelle tjes hadden opgevoerd, kreeg ieder kind een mooi cadeautje van de goedheilig man. Eveneens werd des middags door St. Nico laas een bezoek gebracht aan de bejaarden sociëteit, waar hij werd verwelkomd door mevr. Poissonnier. Aan de bejaarden werd namens de plaatselijke Winkeliersvereniging een rokertje en versnaperingen aangeboden. Ook Burgemeester Eekhout was aanwezig. Er werden liedjes gezongen en het werd een echt gezellige middag. Gistermorgen bezocht de Sint de leer lingen van de twee laagste klassen der drie lagere scholen. Ook zij kregen snoep en een cadeautje. Voor de overige leerlingen werd een feestprogramma af gewerkt in het „Casino"-theater. Dit programma bestond uit accordeonmu- ziek, sneltekenen, goochelen en acro batiek, terwijl bovendien de kinderen nog enige versnaperingen kregen. Des avonds maakte de Sint nog een rondgang door de gemeente, hetgeen veel belangstelling had. Groede St. Nicolaasfeest. Donderdagmiddag werd te Groede in hotel „De Drie Koningen" het St. Nicolaasfeest ge vierd met de kinderen van de kleuterschool. De Sint werd begroet door notaris Van den Hoek. Daarna werden enkele St. Nicolaas- versjes gezongen en had een poppenkast voorstelling plaats. Tussen de stukjes werden nog enkele versjes gezongen. St. Nicolaas deelde nog speelgoed uit, waarna het hoofd der kleuterschool, mejuffrouw De Hulster, St. Nicolaas en Pieterbaas bedankte voor hun bezoek. Ook St. Nicolaas sprak nog een woord van dank "voor de gezellige middag die zij in Groede hadden doorgebracht. Duiv ententoonstelling A.s. Zaterdag 7 en Zondag 8 December houdt de duivenvereniging „Strijd in Vrede" te Groede haar jaarlijkse ten toonstelling in café „Fontein" (dhr. J. van Haneghem). Verschillende kam pioenduiven zullen op deze tentoonstel ling te bezichtigen zijn, zowel Vitesse als Midfond. Het aantal inzendingen is groot, w.o. er zijn die op de Nationale Kampioensdagen al met de beker zijn gaan strijken. Ook is aan deze tentoon stelling nog een speciale attractie ver bonden en wel het verloten van een var ken. De loten zijn bij de bestuursleden verkrijgbaar. Verder is er weer, evenals voorgaande jaren, het rad van avontuur, waarop mooie prijzen zullen worden ver draaid tegen de laagst mogelijke kosten. Dus duivenliefhebbers van Groede en omstreken komt op 7 en 8 Dec. naar deze belangrijke duivententoonstelling. Venster op de wereld De Nato-conferentie in Parijs, die in December zou worden gehouden, is niet zomaar een bespreking van wat min of meer belangrijke kwesties. Het zou een conferentie worden, die van vérstrek kende betekenis zou kunnen zijn voor het Westen. Immers, er zijn de laatste maanden enorme problemen gerezen in de boezem van het Westen. Vraagstuk ken die tegenstellingen hebben opge roepen en die gevaren met zich brengen. Want de verdediging is, hoe men het ook beziet, van grote betekenis. Elk land zal al het mogelijke moeten doen om het zijne bij te dragen tot de veilig heid van de niet-communistische we reld. De politici waren het er dus over eens, dat er harde noten gekraakt zou den moeten worden in de Franse hoofd stad. Niet alleen omdat men er behoef te aan heeft de vraagstukken te bespre ken en oplossingen te zoeken. Neen, veel meer nog spreekt de bittere noodzaak van deze conferentie, want alleen eens gezindheid zal het Westen kunnen hel pen. Daarom had de ziekte van president Eisenhower niet op een ongunstiger tijdstip kunnen komen. De president zal, zo is officiéél meegedeeld, de NATO- conferentie niet bijwonen en al leek het er aanvankelijk op, dat men zou pro beren de conferentie uit te stellen, het ziet er nu naar uit, dat de besprekingen in Parijs normaal doorgang zullen vin den en dat Nixon de president van de Verenigde Staten zal vertegenwoordigen Zijn er dan werkelijk grote moeilijk heden, zo vraagt men zich wellicht af. Zeer zeker, Frankrijk is bijzonder onte vreden over de gang van zaken. De wa penleveranties van Engeland en Ame rika hebben het Franse volk wakker ge schud. Wapenleveranties aan Tunesië. Frankrijk heeft tegen deze „handel" krachtig geprotesteerd, maar het ziet er niet naar uit, dat dit protest enig succes zal hebben. En hiermee is Frank rijk in een uitennate moeilijke positie 'terechtgekomen. Het bezoek van Mac Millan aan Gaillard heeft de tegenstel lingen tussen beide landen niet kunnen wegwerken. Het gezamenlijke commu niqué, dat na afloop van de besprekin gen werd uitgegeven, mag dan op het eerste gezicht niet ongunstig lijken, de feiten zijn anders. De kloof is gebleven en dat kan ook niet anders, want de be langen van Frankrijk enerzijds en En geland en Amerika anderzijds, staan in Noord-Afrika lijnrecht tegenover elkaar De wanhopige strijd van de Fransen zal geen succes opleveren. Daarvan is men in Frankrijk zo langzamerhand wel min of meer overtuigd. Mendes France heeft zijn partijge noot Gaillard een nederlaag laten lijden tijdens de partij-vergadering, maar be seft deze invloedrijke politicus wel, dat daarmee het probleem niet wordt op gelost? Wanneer Frankrijk zich terug trekt uit Noord-Afrika (de Fransen zijn nu eenmaal dol op historische banden) dan zal een deel van het Franse volk dit niet nemen. Op zijn beurt zal de V.S. de „macht" in dit gebied overnemen, ook al omdat de regeringen van Marok ko en Algerije zich dan tot Amerika zul len wenden en Frankrijk de rug zullen toekeren. Wat moet het Witte Huis dan doen? Frankrijk voor het hoofd stoten of Algerije en Marokko overlaten aan de Arabische liga, aan Nasser en wel licht aan de Sovjet-Unie? Alles draait momenteel om Frankrijk, dat er financiëel bijzonder slecht voor staat na het onverantwoordelijke optre den van de Nationale Vergadering na de tweede wereldoorlog. De crises heb ben elkaar snel opgevolgd. Gaillard zal ook niet lang stand kunnen houden. Misschien zal hij voor de aanvang van de Nato-conferentie al van het toneel verdwenen zijn. In de Nationale Verga dering lopen talrijke figuren met dit plan rond. Men zou met een dergelijke beslissing het eigen land volkomen on mondig maken op deze conferentie. Er is echter meer. De Fransen willen blijk baar niet begrijpen, dat juist door het onverantwoordelijke optreden van de Nationale Vergadering de laatste jaren de kans om terug te keren in de rij van grote mogendheden op korte termijn volledig is verkeken. Dat geldt in het bijzonder voor de bewapening, die on voorstelbare schatten kost. Amerika kan het betalen, Engeland nauwelijks en Frankrijk helemaal niet. Raketten en atoomwapens kunnen de Fransen niet vervaardigen en daardoor is het land afgedaold naar de rangen van de niet-toonaangevende partners in het Westen. En daarmee wenst de Franse regering geen genoegen te nemen. Het lijkt ons overigens, dat voor dit pro bleem een Nato-conferentie geen op lossing kan brengen. PRSDIKBÊURTEN Zondag 8 Dec. Ned. Herv. Kerk Aaraentouig, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Oecum Raad van Kerken Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Raad Kerk en Ziekeniorg Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaft Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed Retranchement, 10 uur, Wika Wasterval Collecte Oecum. Raad van Kerken Sekoondljke, 10 uur, Ds Brinkman 7 uur, Ds. Brinkman H. Avondmaal Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendiJke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Collecte Oecum. Raad van Kerken Doopsget. Gem. Aarden bi. rg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Bre*ktxs, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, cand. v. d. Meulen, Landsmeer Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 Dec. 2e Zondag van de Advent, ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur s'Middags om 2,30 uur, adventsoefening. Maandagfeestdag van Maria onblevekt ontvangen Zaterdagavond om 7 uur Lof Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Over dit onderwerp zal op Zaterdag 7 December a.s., om 7,30 uur, in het lokaal aan de Langeweg te BRESKENS spreken de Heer J. ROUW uit Kinderdijk. ALLEN WELKOM. brengt U Zaterdag 7 December om 8 uurde mooie Sophia Loren in Sophia Loren, een hartstochtelijke vrouw en zorgzame motcier, door het lot bep oefd, maar ongetemd Een prachtige kleurenfilm met een geladen atmosfeer. Zondag 8 December om 4 en 8 uur: Waltraut Haas en Gerhard Riedmann in Een nieuwe grote kleurenfilm vol muziek en romantiek. Woensdag 11 Dec. om 8 uur: Deborah Kerr en Van Johnson in Hebben twee mensen, die onweerstaanbaar naar elkaar toe worden getrokken, recht op liefde en geluk, gelijk ieder ander Plaatsbespreking: iedere dag aan de zaal of telefoon 661 van zeer MODERNE en EXCLUSIEVE modellen, met lint en tule garnering van Gerbera's, Leiletjes-der-Dalen, Stephano- tli, Rozen, Anjers, Orchldeën, enz. Foto's ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS 1 Walstr. 89 - Vllsslngen Telefoon 2865 Uw adres voor een bloemengroet door de gehele wereld 1 Hst toneelstuk dat U wou zien Dat prachtige ballet Die belangrijke wedstrijd Alles kunt U volgen vanuit Uw stoel bij de haard. Het meeste kijkgenot krijgt U als de aanleg is verzorgd door BRESKENS Telefoon 617 OOSTBURG Erkende Radio- en Televisie service. Telefoon 58 Zondag 8 Dec. 14.30 u. De Zigeunerbaron 19.30 u. La Travlata Woensdag 11 Dec. 19.30 u. L'Elisir d'Amore Vrijdag 13 Dec. 19.30 u. Aïda Zondag 15 Dec. 14.30 u. L'Elisir d'Amore 19.30 u. De Zigeunerbaron Zondag 8 en Donderdag 12 Dec. Ingevolge het overweldigende succes: 3e reeks HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK naar „Het Achterhuis" van F. Goodrich en A. Hackett Regie: Edw. Deleu Op maandag 9 december a.s. zal met de worden verzorgd voor het ophalen van huisvuil, tuinafval, e.d. Afval dat niet in de emmers kan, moet op de een of andere wijze worden samen gebundeld en mag dus niet als los vuil worden voorgezet. Gevonden voorwerpen Een rode kinderhandschoen, een rode gebreide want, een schroevendraaier, een jongensjas, een hangslotsleutel, twee zakdoeken, een linker kinderschoen, een paar damesschoenen, platen hardboard, een blauwe kinderwant, een bril. Inlichtingen groepsbureau der Rijkspo litie te Breskens.

De Schakel | 1957 | | pagina 3