PLOUVIER heeft DE schoenen! VKB FEKI1N:-: Breskens Sellotape tochtband Versprille's Kleins Bedrijf Firma SMOOR l DE HUISEER Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent. Gemeente Breskens Oranje-comité Algemene Vergadering passend St.Nicolaas-cadeau petroleumkachel SLUIT de kieren Breskens Veel haring en.... haaien. Zaterdag j.l. was het weer een echte .ouderwetse haringdag. De hele vloot liep 's morgens binnen en het was op de haven dan ook een drukte van be lang. Er werd 545.000 kg. aangevoerd. Het spreekt vanzelf, dat het voor alle betrokkenen een „latertje" werd, voor dat alles aan de kant was. Behalve haring werden ook drie haai en aangevoerd, waaronder een reuzen- haal van 2230 kg., gevangen door de UK 243 en UK 244, gebr. Bos. Het was een hele toer geweest, volgens schipper Bos, om deze knaap te bergen, aange zien hij flink te keer ging. De twee andere haaien waren heel wat kleiner. In totaal is de afgelopen week ruim 1.000.000 kg. haring aangevoerd in Bres- kern. Gemerkte haringen gevangen. Tussen de vele haringen, die de af gelopen dagen in Breskens aan de wal gebracht werd, ontdekte men zes ge merkte haringen. Deze zijn door de mijnmeester opgezonden naar het Rijksinstituut voor visserij onderzoek te IJmuiden. Dec^e merken worden aangebracht om de trek der haringen te kunnen contro leren. Visser bekneld. Bij het vissen op zee is de 17-jarige aoon van schipper van Urk, van de UK 79, te Breskens gestationneerd, met zijn voet bekneld geraakt tussen de draden van de lier. Hij is in Oostende aan wal gebracht en opgenomen in het zieken huis aldaar, waar men een gebroken enkel constateerde. Komst van Sint Nicolaas. Morgen, Zaterdag 23 Nov., zal de goe de Sint zijn intrede doen in Breskens. Met de boot van 2.40 uur zal hij arri veren. Begeleid door de plaatselijke mu ziekvereniging zal Sint Nicolaas zich via de Dorpsstraat naar het Oranjeplein begeven, waar een kindertractatie volgt. De daarop volgende Zaterdag zal de goede Sint des middags om 3 uur een rondgagn door de gemeente maken, eveneens weer begeleid door de muziek vereniging. Vergadering A.B.V.A. Dinsdagavond werd in caié „Cen traal" te Breskens een ledenvergadering gehouden van de afd. Breskens van de Algemene Bond van Ambtenaren. Aan wezig was de heer Ten Brink van de bestuurdersbond. Deze vergadering had ten doel een contactavond te organise ren om de wensen en grieven van de leden te bespreken. Toneeluitvoering. De toneelvereniging „St. Barbara" uit Breda, gaf Zaterdag j.l. in de zaal van hotel „Casino" te Breskens een uitvoe ring. De zaal was goed bezet, toen de heer J. Doppegieter, voorzitter van de afd. Breskens van de K.A.B., het ope ningswoord sprak en daarbij in het bij zonder de leden van „St. Barbara" har telijk welkom heette, alsmede dank bracht aan allen, die medewerking had den verleend bij het orgainiseren van deze avond. Hierna volgde de opvoering van „De ebbenhouten olifant", spel van avon tuur in 3 bedrijven, door Chr. v Born- mel-Kouw en H. Bakker. Het spel, een droom van een leraar in scheikunde, die verslaafd is aan thrillerlectuur, werd prima vertolkt en de spanning was voelbaar in de zaal, vooral wanneer de gemaskerde „bajti- diet", een uitstekend gespeelde rol, op het toneel verscheen. De heer Doppegieter sprak bij het einde dankwoorden tot de leden van ..St. Barbara" en hoopte hen in de toe komst nog meer in Breskens te mogen zien optreden. In de pauze had er een goed geslaag de verloting plaats. Schoondijke Feestavond. In hotel „De Zwaan" gaf de v.v. „Schoondijke" haar jaarlijkse feest avond. De secretaris J. Fremouw, open de, wegens ziekte van de voorzitter, dhr. „Nergens," antwoordde Hanneke la coniek. „Nergens? Hoe kan dat nou?" „Och, dat zit zo En Hanneke ver telde van haar huishoudelijk werk dat haar begon te vervelen, dat ze toen was gaan studeren om de benodigde diplo ma's te halen en later middels haar schrijfmachine tikwerk verrichtte. „En zo verdiende ik m'n brood en kon in m'n vrije tijd studeren". Josien keek een beetje bedenkelijk. „Dan zal je routine wel niet veel zijn". Hanneke haalde haar schouders op. ,,'t Hangt er van af. Typen kan ik als de beste en steno eveneens. Ik moest een krantenstukje, dat hij voorlas, opnemen en uitwerken op de machine". „En ging dat?" „Er zat geen fout in. Ik denk, dat dit de doorslag gegeven heeft". „Dat moet dan wel. Hij is uiterst se cuur, op het benauwde af. Als je ergens een tikfout maakt en je kunt hem niet voldoende wegwerken, maak het dan maar helemaal over, want hij ziet het beslist. En als ie zoiets ziet, is de boot an". „Als ik het zo hoor, zal het hier lang niet meevallen". (Wordt vervolgd). VKB voor Uw wollen en glacé handschoenen. Chr. de Rijke, deze avond. In zijn ope ningswoord heette hij speciaal welkom de Burgemeester en zijn echtgenote, weth. Toesseint en zijn echtgenote en het ensemble „de Flamingo's" uit Bres kens, hetwelk de avond verzorgde. Spr. herinnerde het publiek er aan dat het 25 jaar geleden was dat de v.v. „Schoon dijke" in zijn huidige gedaante werd opgericht, in het kort memoreerde hij de geschiedenis van het voetballeven in Schoondijke. In verband met de dik wijls slechte positie van de kas, vroeg hij deze keer eens extra te offeren aan de in de pauze te houden verloting.' Hij bracht dank aan de Gemeente voor de toegekende subsidie en de berekende terreinhuur. Het programma van het gezelschap „de Flamingo's" bestond uit een licht amusementsprogramma, met enkele goe de zangnummers van de heer Heijboer. In de pauze sprak de Burgemeester een gelukwens namens de Gemeente en Bevolking tot de Bevolking. Hij bracht de vereniging dank voor zijn diverse ac tiviteiten. De verloting was werkelijk een succes, zoals bleek uit het slotwoord van de secretaris. Hij bracht een ieder dank voor zijn medewerking. Aan de echtgenote van de voorzitter overhan digde hij een fruitschaal met de wens dat dit het herstel van de wel zeer goe de voo rzitter zou mogen bespoedigen. Groede Vergadering V.V.V.'s. De plaatselijke V.V.V.'s uit West Z. Vlaanderen houden Dinsdag 26 Novem ber a.s. te Groede hun najaarsvergade ring. Tijdens deze vergadering zal mr. H. v. Hoorn, hoofd van de afdeling in zendingen Nederland aan de Wereld tentoonstelling 1958 in Brussel, een uit eenzetting geven over deze tentoonstel ling. Voor het begin van de vergadering zullen de afgevaardigden uit de verschil lende plaatsen officieel door het ge meentebestuur van Groede ontvangen worden. NfeuwvIIet Collecte. De door de collectanten van „De macht van het kleine" gehouden bus collecte voor de kerstfeestviering met de lijders aan vallende ziekte in de kli niek en Inrichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede en „Bethesda-Sarepta" te Haarlem, heeft f 32,06 opgebracht. Biervliet Uitvoering vrouwenoond N.V.V. Zaterdagavond gaf de Vrouwenbond van het N.V.V., in samenwerking met de Landarbeidersbond afd. Biervliet, een zeer geslaagde uitvoering in café v. d. Sande te Biervliet. Mevr. M. S. Dijk-Langstraat sprak een hartelijk welkom tot de aanwezi gen. in het bijzonder tot mevr. Anke Krist, de secretaresse van de Vrouwen bond N.V.V. uit Amsterdam. Mevr. Krist sprak een propagandis tisch woord, waarin zij grote nadruk legde op de vele sociale voorzieningen die reeds zijn getroffen en die in stand gehouden moeten worden. Met warme bewogenheid bepleitte zij dat de mensen meer voor elkander kunnen betekenen, als men de verantwoordelijkheid in deze maatschappij durft aanvaarden.. Zij wenste de beide organiserende vereni gingen geluk met het initiatief ieder jaar een familieavond te organiseren. Vervolgens kreeg de arbeiderstoneel groep ..Op hoop van zegen" uit Oostburg de gelegenheid tot opvoering van het stuk „Om de Karashoeve, hetgeen veel succes oogstte. De prachtige aankleding der spelers was uitstekend verzorgd, evenals de grime. Tijdens de pauze had een verloting plaats, waarvoor velen prachtige prijzen beschikbaar hadden gesteld. Na afloop volgde een gezellig bal tot in de kleine uurtjes. FILMNIEUWS „Casino-Bioscoop" te Breskens brengt Zondag- en Maandagavond, Woensdag middag en -avond weer een keur van films, die stuk voor stuk uw aandacht vragen. Zondag om 4 en 8 uur: „The Glenn Miller story". Maandag de kleu renfilm ..De strijd om het heelal". Woensdagmiddag de Hollandse spre kende jeugdfilm „Sjors van de rebellen club" en Woensdagavond de mooiste film met de vreemdste titel Phffft". De laatste ademtocht der liefde, die ver volgens nog springlevend blijkt te zijn. Elsevier schrijft over deze film: „De naam van de regisseur staat er borg voor, dat de ondeugendheid tintelend en goed gemonteerd wordt gepresenteerd". De film brengt niet veel goede comedie's Een bezoek wordt derhalve voor deze prima comedie warm aanbevolen. Het is een juweeltje, waarvan men gaarne een aantal evenbeelden zou zien. Vismijn - Breskens Week van 10 t.e.m. 16 Nov. Aangevoerd werd (netto) 323 kg. bot; 565 kg. schar; 645 kg. schol; 211 kg. haai (blauw); 698 kg. poon; 8443 kg. makreel: 85 kg. tong: 561 kg. rog; 1962 kg. kabeljauw; 2987 kg. wijting; 7046 kg. export garnalen: 3356 kg. pellerij garnalen: 441 kg. doorge draaide garnalen: 944 302 kg. haring: 19.988 kg. doorgedraaide haring; 3306 kg. doorgedraaide horsmakreel. Oroede Dankdienst voor het gewas. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Groede de jaarlijke dankdienst voor het ge was worden gehouden. In deze dienst wordt de nu reeds jaren ingeburgerde oogstcollecte gehouden. VKB voor Uw sokken, ankiets, enz. INTERNA TIONALE VOETBAL WEDSTRIJD. De verlichting (192.000 W.) van het Feijenoord-stadion te Rotterdam zal in ge bruik worden genomen voor een wedstrijd van Feijenoord tegen de Bolton Wanderers uit Bolton (Engeland). Deze wedstrijd vindt plaats op Woensdag 27 November en vangt 's avonds om 8 uur aan. Gevonden voorwerpen Een portemonnaie, een ballpoint met opschrift, een rode kinderhandschoen. Inl. bureau Rijkspolitie, Breskens. Een pocket-boek. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. OPRICHTING AFDELING WESTELIJK Z.-VLA AN DE RENVERBOND VEILIG VERKEER. Een commissie, bestaande uit de bur gemeesters van Schoondijke en IJzen- dijke, de heer Hortensius, directeur der S.B.M., de heer Cambier, voorzitter van de C.T.O.B., de heer Isaacs te Schoon dijke en de wachtmeesters der Rijkspo litie Van Ooijen en Picavet, resp. te Groede en Schoondijke hebben het ini tiatief genomen tot oprichting van een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. De oprichtingsvergadering zal gehouden worden te Schoondijke op 29 November a.s., waartoe een ieder, die aan het verkeer deelneemt, van harte welkom is. Zondag 24 Nov. 14.30 u. Le Trouvere -19.30 u. Gala Don Carlos Vrijdag 29 Nov. 19.30 u. De Zigeunerbaron Zondag 24 en Donderdag 28 Nov. 1957 DE TOCHT NAAR HET DUISTER Autobiographisch spel van Eug. O'Neill Regie: Fr. Engelen PRKOIKBRURTEN Zondag 24 Nov. Ned. Herv. Kerk Aanienburg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadaand, 10 uur, Ds. ten Cate Oogstdankdienst Groede, 10 uur, Ds. de Jong Oogstdankdienst Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nleuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oogstdankdienst Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Oogstdankdienst 7 uur, Ds. Brinkman Collecte A.C.D. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Oogstdankdienst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Oogstdankdienst Watsrlandkerkje. 10 uur, Ds. Bergsma (Jiendljke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Vrij F,vaag. Gemeens* Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nleuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadcand. 6 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk Breekerv 10 en 3 uur, Ds. Grashoff, Aardenburg Deepsget. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Iv. Luth. Gemeente Groede, io uur, Ds, Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 34 Nov. 24e en laatste Zondag na Pinksteren, ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur s'Middags om 2,30 uur, kruisweg. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof Zondagsdienst doktoren. Zondag 24 November BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande. tel. 508 BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 VKB voor Uw overhemden en dassen Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telef. S67 TE KOOP: een KOLENHAARD 2 pers. LEDIKANT met RESSORT KIPPENHOK/DUIVENHOK enige TROTTOIRTEOELS 2 bet. DROOGPALEN Te bevragen: J. DE BRUIJNE, Ph. van Kleefstraat 61, Breskens. Het HUISVUIL wordt volgende week niet op donderdag, maar op WOENS DAG opgehaald. GROEDE op Vrijdag 29 November a.s., des avonds 8 uur, in Hotel „De Drie Koningen". Geacht publiek van Breskens en omgeving, voor sterfgevallen kunt U zich melden bij dhr. J. Sonnevijlle, Pr. Julianastr. 27, tel. 631, Breskens. Zoekt U soms een voor moeder, dochter, vader of zoon Kom dan even bij ons een kijkje nemen en de keus ral niet moeilijk zijn. Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 OLIEHANDEL, Boulevard, tel. 506 De beste van de beste is de „VALOR", grote f39.kleine f 25.— Warm Reukloos Zuinig HANDIG! Vraag Niemeijer SAMSON halfzware shag, pittig en toch zacht, in handige plastic tabakszak. De ideale ver pakking, waarin de shag altijd vers blijft en niet kan uitdrogen. Prettig in de zak en geen verlies bij 't rollen. Dubbei voordeel: super-kwaliteit in super-ver pakking VKB voor Uw Herenpyama's, in fla nel en poplin. Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo'?;, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt. in ramen en deuren met het zeer practische geen gebruik van spijkers. Verkrijgbaar bij Dorpsstraat 10 Breskens

De Schakel | 1957 | | pagina 2