PLOUVIER heefl DE schoenen! Nieuwendijk 11-16. VLISSINGEN Weststraat te Biervliet een schieting op de liggende wip georganiseerd, waaraan 22 schutters deelnamen. De hoogvogel en de eerste zij vogel werden geschoten door de heer Cl. de Pree te Biervliet. De tweede zij vogel en het grootste aantal kleine vogels werd verschalkt door de heer Aug. Provoost, te Biervliet. Zaaltraining voetbal. Door het gemeentebestuur is op een desbetreffend verzoek van de voetbalver eniging „Biervliet" het gymnastieklokaal der o.l. school aan de Schoollaan koste loos ter beschikking gesteld voor zaal- training. De heer P. de Lijser is bereid gevonden deze training op zich te ne men. Breskens Geslaagde uitvoering. De accordeon- en toneelclub „De Fla mingo's" te Breskens gaf Zaterdag j.l. een geslaagde uitvoering in zaal „Ca sino". De belangstelling was groot. Het programma werd geopend met muziek door de accordeonclub, waarbij de refreinzang werd verzorgd door Bram Heijboer. Hierna volgden een 2-tal hu moristische schetsjes, waarna de jeug dige Johny Heijboer met orkestbegelei ding een paar zangnummertjes ten beste gaf. Vooral ook het cowboyliedje dat hij samen zong met Jantje Verduijn en waarbij beiden in volledig cowboy- costuum voor het voetlicht verschenen, leverde hen een daverend applaus op. Na de pauze, waarin een geslaagde verloting werd gehouden, volgden nog een 3-tal schetsjes, alsmede zang en muziek. De avond werd besloten met een gezellig dansje. Groot nieuws voor de jeugd Binnenkort vertoning in het „Casino"- theater te Breskens van de Hollandse jeugdfilm „George van de Rebellenclub". Vergadering Bond ouden van dagen. De afdeling Breskens van de Bond van ouden van dagen kwam dezer dagen in vergadering bijeen ter herdenking van het 7-jarig bestaan. De voorzitter heet te allen hartelijk welkom, in het bijzon der de heer königs uit Vlissingen, als lid van het hoofdbestuur. Hierna werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de in het afgelopen jaar aan de afdeling ontvallen leden. De door de secretaris voorgelezen notulen en het verslag van de penningmeester, werden goedgekeurd. Wegens vertrek uit de ge meente van de ere-voorzitter, de heer Jac. de Groote, vroeg de voorzitter hoe de vergadering dacht over de benoeming van een ander in diens plaats. Daar de heer De Groote echter zijn lidmaatschap van de Bond niet heeft opgezegd, was de vergadering unaniem van oordeel, dat hij ook ere-voorzitter van de afdeling moest blijven. Hierna gaf de heer Königs een uit eenzetting over de nieuwe pensioenwet en een verslag van het gehouden congres In de pauze werd een kop koffie, een sigaartje en een stukje chocolade aan geboden. Na hervatting der vergadering werd nog gememoreerd, dat de afdeling is be gonnen met 32 leden en er nu bijna 250 telt. Dit is dus een resultaat, waarop men trots mag zijn. Door overlijden zijn in het afgelopen jaar 9 leden aan de afdeling ontvallen. Bevorderd. De heer A. C. Risseeuw, districtsmon teur 2e klas bij de P.Z.E.M. te Breskens, is met ingang van 1 Nov. j.l. bevorderd tot districtsmonteur le klas. Biljart-wedstrijd. Bij de Zaterdag j.l. gehouden biljart wedstrijd in café M. Monjé te Breskens, tussen Breskens en Hoofdplaat, won eerstgenoemde met 86. Drukke bieten-aanvoer. Bij droog weer is de aanvoer van bie ten te Breskens zo enorm groot, dat. on danks de goede accomodatie voor de verscheping, de aanvoer niet onmiddel lijk kan verwerkt worden. Maandag morgen stonden dan ook de bietenwa pen. Omdat ze wel wist, dat ze er met steno alleen niet zou kunnen komen. Ze kocht een behoorlijke koffermachine en schafte zich een boekje aan, waarin alle bijzonderheden over het machineschrij- ven in stond. Binnen een paar maanden had ze al enige vaardigheid gekregen en vanaf dit ogenblik zocht ze tikwerk, waarin ze al gauw slaagde. Ze kweekte relaties aan en het duurde geen jaar, of ze had voldoende werk voor haar ma chine. De avonden besteedde ze aan de stu die voor het diploma handelscorrespon dentie. Intussen deed ze examen ma- ohinechrijven en omdat ze ook nu de nodige vaardigheid bezat, bezorgde dit examen haar al evenmin moeilijkheden. En toen er vier jaren verstreken waren, had ze drie kostbare diploma's in haar bezit. Waarna een nieuwe moeilijkheid kwam Hoe kreeg ze een betrekking? Ze besloot de advertenties na te pluizen en de eer ste, die ze onder het oog kreeg, was van de advocaat J. Dubois. Persoonlijke solli citaties a-s. Maandagmiddag om drie uur: Riddergracht 47, En daar was ze nu aangenomen. Met een de eerste keer al raak. Nu was ze er 'dus. Ja, was ze er inderdaad al? Dat zou pas blijk&n over drie maanden, als haar gens vanaf de haven tot nabij de Kruis- dijk, een file dus van pl.m. 3 a 4 km. Dank zij de activiteit van de Rijkspolitie hielden de wagens onderling afstand, zodat het verkeer geen moeilijkheden ondervond. Geslaagd. Deze week slaagden te Goes voor het kruideniersdiploma: mej. S. Verduijn, mevr. Boorsma, mej. C. Fieret en de heer A. Lauret, allen te Breskens. Ouderavond Openb. Kleuterschool. Woensdag j.l. hield de Oudercommis sie van de Openbare kleuterschool „Wil- helmina" te Breskens een ouderavond. De opkomst der ouders was redelijk. Na het openingswoord door de voor zitter, de heer R. B. Hemmelder, volgde het jaarverslag door de secretaresse, mevr. Verduijn-de Lijser, dat een op somming gaf van de werkzaamheden der oudercommissie. Inmiddels was Dr. Timmer, de school arts gearriveerd, die vanwege zijn be perkte tijd, allereerst gelegenheid kreeg om zijn causerie over kleuters te hou den. Deze causerie werd met grote aan dacht door de aanwezigen gevolgd en na beantwoording der door de ouders ge telde vragen door Dr. Timmer, bracht de voorzitter hem hartelijk dank. In de nu volgende pauze werd een kopje koffie met versnapering rondgediend. Vervolgens bracht de penningmeesteresse verslag uit, waaruit bleek dat er een klein batig saldo was. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl er twee vacatures wa ren wegens het aftreden van mevr. Streefkerk en het vertrek uit de gemeen te van de voorzitter. Gekozen werden de heer J. J. Verduijn en mevr. Osse- waarde. De voorzitter sprak woorden van dank tot mevr. Streefkerk, terwijl de heer J. Carels de voorzitter bedankte. Hij zei hierbij o.m. tot de ouders: „Wan neer U straks de St. Nicolaas-cadeautjes ziet, zult U zeggendie voorzitter hadden we nog wat langer hier moeten hebben". Na nog een tweede kopje koffie met versnapering werd gelegenheid gegeven tot het bekijken der werkstukjes en het speelgoed van de kinderen. Aardenburg Geslaagde verloting. Door 'de hengelaarsvereniging „Aar denburg" werd onlangs een verloting ge houden, teneinde aan geld te komen voor het uitzetten van pootvis in hun viswater. Het resultaat was, dat 600 kg. tweejarige karper van pl.m. 30 cm. leng te kon worden aangekocht bij de Neder landse Heidemaatschappij. De karpers zullen in de Stierskreek worden uitgezet. Dit zal ook geschieden in de vijver op de markt, waar door de jeugd reeds enkele geslaagde viswedstrijden zijn gehouden. Jong Hervormden. In de zaal „Spoor tot Vriendschap" te Aardenburg werd de 12e jaarvergadering van de Jong Hervormden gehouden. Na het officiële gedeelte volgde de op voering van het toneelstuk „Schip op Strand", een spel in 4 bedrijven door B. van der Veen. Onder leiding van de heer H. van Iwaarden werd het spel goed ten tonele gebracht. In verband met de grote publieke be langstelling werd deze jaarvergadering tweemaal gehouden. Hoofdplaat Benoeming. Wegens vertrek uit de gemeente van het hoofd der Bescherming Bevolking.de heer J. Vlaeminck te Hoofdplaat, is in zijn plaats benoemd de heer R. Versaevel Oostburg Lezing over jeugdboeken. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg hield Maandagavond de afd. West Z. Vlaanderen van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen een algemene leden vergadering, o.l.v. de presidente der afd., mevr. van Veen. Mej. Th. P. de Laat, jeugdbibliotheca- resse bij het bureau „Boek en Jeugd" van proeftijd verstreken was. Dan had ze het gewonnen en was haar ideaal verwezen lijkt. Het ideaal, waarvoor ze vier jaren lang ieder genoegen had ontzegd, om dat ze al haar geld als een vrek verza melde en er slechts wat van gebruikte als ze papier, carbon of een nieuw lint nodig had. En eens in het halfjaar de monteur betalen, die haar machine schoonmaakte en controleerde Terwijl ze doorgaans een ruime greep deed in haar banksaldo, als zp nieuwe kleren no dig had. Want zp wist. dat ze er altijd behoorlijk moest uitzien. Een gemakkelijke baas leek die advo caat nu niet benaald: Geen nvlonbloes- jes, geen blote benen en geen rode na gels. Nu. dat laatste was niets voor haar. En haar nylon-bloesjes zou ze dan maar reserveren voor de avonden en de Zon dag. Voor een étalage bleef ze staan en be keek zichzelf in de spiegelruit. Ja, ze zag er netjes uit in haar bruine mantel pakje. Smaak om zich te kleden had ze gelukkig. Ze zou er wel voor zorgen, dat e altijd piekfijn gekleed was. Een baas, die al tijdens de sollicitatie sprak over kleding, die hij niet wilde zien let er natuurlijk altijd op wat ze wel droeg. Dus ook dat was een punt van belang: Steeds een verzorgd uiterlijk. (Wordt vervolgd). de Centrale vereniging voor openb. lees zalen en bibliotheken te 's-Gravenhage, hield een lezing over het Nederl. jeugd boek. Zij wees op enkele boeken die zeer geschikt zijn om gelezen te worden door de jeugd van 6 tot 17 jaar en de aanwe zige dames konden deze boeken ook in zien, daar de heer E. Gittenberger uit Breskens een grote collectie had meege bracht en geëxposeerd. De belangstelling voor deze avond was goed. Mooi resultaat. Door de Oostburgse Harmonie is dit jaar op het muziekconcours van de Fe deratie van Harmonie- en Fanfare-ge zelschappen, in de ere-afdeling fanfare, over geheel Nederland het hoogste aan tal punten behaald. Voor deze wel zeer mooie prestatie zal een ere-diploma worden ontvangen. Vergadering Ned. Onderwijzers Ver. Vorige week vergaderde de afdeling West Z.-Vlaanderen van de Ned. Onder wijzersvereniging te Oostburg, onder voorzitterschap van de heer A. W. Gos- sije. De opkomst was zeer goed. De heer J. Glerum uit Yerseke vertegenwoordig de het hoofdbestuur. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering, die op 2, 3 en 4 Jan. te Am sterdam gehouden wordt, werden aange wezen de heren A. W. Gossije te Oost burg en J. A. Hennekeij te Retranche- ment. De bespreking van de voorstellen en moties voor dit congres namen ge ruime tijd in beslag. Uit de vergadering kwam de wens naar voren meer te vergaderen en om aan de volgende samenkomst een attractief tintje te geven door inschakeling van een filmprogramma of iets dergelijks. Retranchement Leger des Heïls. Onder leiding van kapitein Vermeulen verzorgde het Leger des Heils te Retran chement een filmavond, als eerste van een tournee door West Zeeuwsch-Vl. Vertoond werd de film „In opmars". De avond was goed bezocht. Ds. Tijmstra sprak een openingswoord. Ouderling De Bruijne besloot de samenkomst met ge bed. In de vooravond was er een film programma voor de jeugd. Vergadering diepvries. De diepvriesvereniging „Op tempera tuur" te Retranchement hield haar j aarvergadering onder voorzitterschap van de heer L. I. Basting. Deze verwel komde in zijn openingswoord in het bij zonder de bestuursleden van „Ceres", de dames Risseeuw-Cornelis en Becu-Ris- seeuw. Uit het verslag van de penning meester, de heer Joz. Basting, bleek, dat het de vereniging in het eerste jaar van haar bestaan niet slecht is gegaan. Een zelfde geluid liet de secretaresse, mevr. S. Zwier-Hoevenaar horen. Gestart werd met 20 boxen, die nog niet alle verhuurd waren. Na enige maanden was er even wel reeds een tekort, zodat het bestuur er toe overging de installatie met zes boxen uit te breiden. Klachten zijn er niet geweest. Over de werking van de in stallatie is men unaniem vol lof. Daar de voorzitter niet genegen was bestuurs lid te blijven, moest het bestuur met één lid aangevuld worden. Gekozen werd mevr. M. de Hullu-Verplanke. Meege deeld werd. dat de streekvergadering dit jaar op 12 December gehouden wordt te Biervliet. De vergadering had bezwaren tegen de wijze waarop de obligatie-rente 'uitbetaald wordt. Op voorstel van de heren Van de Sluis en Poissonnier zal er bij het bestuur van „Ceres" op aange drongen worden de verzilvering der cou pons voortaan in de eigen gemeente te doen geschieden. Schoondljke Ongeluk. Toen Dinsdagmiddag het 15-jarig meisje S. K. uit Breskens, samen met nog andere leerlingen, van de Ulo-school uit Oostburg per rijwiel op weg was naar huis, passeerde hen ter hoogte van .Veldzicht" een uit tegenovergestelde richting komende bromfietser met ach ter zich een wielrijder. Het meisje, dat zich achter in de groep bevond, was van mening dat na het passeren van de bromfietser het rijwielpad weer vrij was en week dus uit naar links, met het ge volg, dat ze in botsing kwam met de wielrijder. Met behulp van haar kameraadjes sukkelde ze voort tot in Schoondijke, waar de geneesheer een hersenschudding- constateerde en overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk achtte. Geslaagd. De heren J. Marsille, I. F. Jansen en P. W. de Jonge te Schoondijke slaagden dezer dagen voor het kruideniersdiploma. Sint Kruis Geslaagd. Te Goes slaagde deze week voor het kruideniersdiploma de heer A. de Lijzer uit Sint Kruis. Sluis Uitstapje bolderclub. De bolderclub „De molen" te Sluis maakte een uitstapje naar Asschebroek bij Brugge. Zij werden door het gemeen tebestuur ontvangen en aan de voorzit ter der vereniging, de heer Terburgh, werd een medaille uitgereikt. De gespeel de wedstrijden werden door de bezoekers verloren. Breskens Demonstratie. Gisteren werd door de firma Rookus te Breskens, in samenwerking met de firma Helders uit Rotterdam, een demonstratie middag en -avond gegeven in de filmzaal van hotel „Casino". Het betrof hier een keur van de nieuwste huishoudelijke artikelen, alsmede haarden en kachels, zowel voor kolen- als oliestook. De belangstelling was zeer groot. Op zeer duidelijke en gezellige wijze toonde en demonstreerde mevr. de Gaag de verschillende gebruiksvoorwerpen, zoals snel kookpannen, broodroosters, koffiemolens, mixer, bakoven, enz., waarbij de aanwezigen mochten keuren en proeven. De heer Marquart, demonstrateur voor de haarden en kachels, somde op vaak geestige wijze de verschillende hoedanigheden van deze verwarmingsapparaten op. Tijdens de pauze werd op koffie getrac- teerd en kon men alles van nabij bewonde ren, alsmede alle gewenste inlichtingen be komen. Deze op huishoudelijk gebied gehouden eerste demonstratie in West Z.-Vlaanderen is voor beide firma's een groot succes ge worden. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens brengt Zondag 4 en 8 uur een teder liefdesver haal uit het land van romantiek, mu ziek en lach. Dertig millioen mensen za gen en genoten van het toneelstuk dat 10 jaar het „succes" was van Broadway, nu door de meester-regisseur Fred Zin- nemann verfilmt in kleuren en cine mascope. Een verrukkelijke film van het allerhoogste gehalte met vele bekende sterren, zangers en zangeressen van naam in de alles overtreffende film „Oklahoma". Maandag brengen wij een ere-saluut aan de kranige Amerikaanse mariniers die door hun bijna bovenmenselijke prestaties in het Verre Oosten zo'n be langrijk aandeel hadden in de uiteinde lijke zege op Japan, „Gezworen kamera den". Uitgeverij „Hollandia" in Baarn gaf het boek uit. Wilt U tijdig aanwezig zijn, daar beide films meer dan 2 uur lang zijn. Woensdag 20 Nov. brengen wij U de nieuwe Italiaanse ontdekking Elsa Mar- tinelli in de meesterlijke film van Raf- faello Matarazzo „Het Rijstmeisje" (La Risaia). Met het planten van de rijst wordt het zaad van liefde en haat ge legd onder de hete zon van Noord-Italië. NIEUWE TRAWLER VOOR ROTTERDAMSE REDERIJ. Door de Visserij Maatschappij W. Roe- lofs te Rotterdam is een dezer dagen in dienst genomen de trawler „RO 27 - Willem Robert". Het schip is gebouwd door de scheeps werf de Haas te Maassluis en meet 100 bruto registerton. De hoofdafmetingen bedragen 29,20 x 6,30 x 3,30 meter en de voortstuwing ge schiedt door een 7-cylinder 350 P.K. Bol nes-dieselmotor. Het schip is o.a. uitge rust met een straalbuis ter verhoging van de trekkracht tijdens het vissen. Van deze enige Rotterdamse Visserij- vloot zijn nog in bedrijf de RO 2, een vroegere Engelse drifter en de RO 29, een verlengde kielbotter. De RO 9 is des tijds naar Oostende verkocht. DE PASSARIN VEILIGE HAVEN. Het Duitse zeil-schoolschip, de vier- mastbark „Passat", verkeerde vorige week op de oceaan in nood. Het vertrok op 18 September uit Buenos Aires naar de thuishaven Hamburg met een lading graan en heeft, evenals de vergane „Pa- mir", een groot aantal stuurmansleer lingen aan boord. Het eerste telegram meldde zware slagzij, doordat de lading was gaan schuiven, tengevolge van het zware weer. Het schip bevond zich toen 600 mijlen ten Westen van Vigo. Latei- werd geseind, dat men de toestand weer meester was. De bark is 9 November de haven van Lissabon binnengelopen. In opmars Een filmteam van het Leger des Heils brengt een bezoek aan verschillende plaatsen in West Z.-Vl. om in samen werking met autoriteiten, predikanten en verenigingen, de nieuwe geluidsfilm In opmars" te vertonen. Deze film geeft een uitstekend beeld van de wereld der in donkere uniformen geklede mannen en vrouwen, waarvan de doorsnee-Ne derlander nog zo weinig weet. Het is een monumentale verfilming van de naas tenliefde en het geloofsvertrouwen van een groep mensen, die „Hoop voor allen" hebben. De film is zeer veelzijdig, zoals de ar beid van het Leger zelf is. De toeschouwer maakt kennis met het Nationaal hoofdkwartier in Amsterdam, om daarna meegenomen te worden naar Amstelveen waar de officiersopleiding gevestigd is. Men ziet de kadetten bezig met boenen zowel als met bidden, met huisbezoek, studie en kinderverzorging en natuurlijk is er ook een opname ge maakt van de eetzaal. Vanuit de kweekschool gaan de ka detten naar hun aanstellingen en een van hen gaat naar het Moederhuis. Het filmbeeld verspringt en even later zien we hoe een jonge moeder (onge huwd) in de donker# avond aarzelend

De Schakel | 1957 | | pagina 2