lijwiiaÉI VAN MEENEN, Breskens. Lederen jacks, vesten, handschoenen, wanten en regenbroeken - Bagagetassen Korfbal - Groede Steeds V. VAN HOI i Zn., VKB Uw adres loor stomen en verven Gaat U trouwen? 'i Modehuis LE BLEU Vliss. 17 Vercpiillt's Kleding Bediijl Hotel „Casino" Vlaamse flitsen Stempels en Deurplaatjes Wij hebben voor de dames: Voor de heren: Voor de kinderen: leuk en sterk ondergoed En natuurlijk alles van JANSEN TILANUS Denkt U om onze waardebonnen Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent. Notaris G. L. DE KOK Beckers haardkachel De kappers naast de kerk DAMES I Günther KOUSEN wij verzorgen Uw feest, 1951 goedkeurde. De heren Zuijdweg, Dekker, Ouwendijk en Sanderse gaven de raad schriftelijk kennis, dat zij hun benoeming tot lid van de Commissie Woonruimtewet aannemen. Z.h.st. werd besloten een kasgeldle ning aan te gaan bij de Rijkspostspaar bank ten behoeve van de Vereniging „De Ambachtsschool voor Oostburg en Om streken" te Oostburg. Z.h.st. werd be sloten borgtocht te verlenen ten behoeve van de N.V. Bouwkas Nederl. Gemeenten terzake aan de Bouwkas te verstrekken geldleningen. Z.h.st. ging de raad er mee accoord het door de Minister van Fi nanciën definitief vastgestelde Bouw voorschot voor de 42 gebouwde woning wetwoningen aan de Noordwal en de Pr. Mauritsstraat te aanvaarden. Ook ging de raad er mee accoord de bezoldigings verordening Gemeentepersoneel aan te vullen. De raad nam het principebesluit tot oprichting over te gaan van een Oost- burgse Credietbank. Ingezetenen zouden hier een crediet tot maximaal f 500, kunnen opnemen o.m. bij huwelijk of overlijden. Over het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening, hou dende algemene bepalingen voor het in bouw-exploitatie brengen van gronden door particulieren, ontstond enige dis cussie. De heer Schippers had er bezwa ren tegen dat de uitvoering van de ver ordening aan B. en W. zou worden gede legeerd. Aangezien het toch maar enkele zaken zullen betreffen stelde deze voor dit tot de competentie van de gehele raad voor te behouden. De heren Baren- dregt en Dekker ondersteunden dit voor stel. Uiteindelijk werd tot vaststelling der verordening besloten. Op het voorstel van B. en W. tot ont eigening van een perceel grond over te gaan, in eigendom toebehorende aan de heer Iz. Adriaansen, werd in de door B. en W. verlangde zin besloten, evenwel onder het beding, dat B. en W. alsnog zullen trachten tot een minnelijke schik king te komen. De heer Leenhouts stem de tegen het voorstel van B. en W. Een gedeelte van de Violetstraat zal ingevolge het wederopbouwplan gesa neerd moeten worden. Thans doet zich een gelegenheid voor een te saneren pand aan te kopen en wel van de heer J. Postma te Middelburg. B. en W. stel den dan ook voor tot aankoop over te gaan. De heer Leenhouts informeerde of het nu wel noodzakelijk is nu direct tot aankoop over te gaan, aangezien het z.i. nog wel een 25-tal jaren zal duren voor aleer de sanering van bedoelde straat haar beslag zal hebben. De voorz. meen de dat men de gelegenheid moet aangrij pen. Z.h.st. besloot de raad het pand aan te kopen. Besloten werd een aantal bouw gronden, gelegen in het uitbreidingsplan, te verkopen. Zo werd aan de Fa. v. d. Poel te Temeuzen een kavel bouwgrond gelegen in de Stadhouderslaan, toege wezen; aan Piet Morel twee percelen bouwgrond in de Jan Steenstraat en aan dhr. A. J. Verstraeten ook te Oostburg een kavel bouwgrond, eveneens gelegen in de Jan Steenstraat. Tijdns de rondvraag vroegen de heren Schippers en Leenhouts soepelheid te willen betrachten bij het beschikbaar stellen van het gemeentelijk sportter rein. De laatste tijd zijn herhaaldelijk aanvragen afgewezen. De voorz. zei, dat de voorman-plantsoenarbeider steeds onderzoekt of het veld al of niet bespeel baar is. Een afwijzing moet in elk geval in het belang van het sportterrein wor den gezien. Immers dhr. Harmsen mag in elk geval als deskundige worden aan gemerkt op dat gebied. De heer de Coene vroeg B. en W. de mogelijkheid onder ogen te zien de hui zen in de Noordwal gelegen, van douches en gijsers te voorzien precies zoals dit in de woningen aan de Kroonwijk ge schiedde. De voorz. zegde toe een en- quete naar de wenselijkheid te zullen houden. Ook verzocht dhr. de Coene de nacht-straatverlichting uit te breiden, vooral is dit noodzakelijk in de Mr. Ris- seeuwstraat. De voorz. zegde toe een en ander te zullen bekijken. Biervliet Schieting. Op de schietbaan van hotel „De Vriend schap" te Biervliet werd Zondag j.l. een schieting op de liggende wip georgani seerd, waaraan 39 schutters deelnamen. De hoogvogel werd geschoten door de heer Haers, Philippine; le zij vogel door H. v. d. Hemel, Biervliet en 2e zijvogel door Cam. Wijffels, Biervliet. De meeste kleine vogels werden geschoten door O. Waetjes te IJzendijke. De Belgische regering bereidt een wetsontwerp voor, hetwelk betreft de in stelling van een verplicht rijbewijs voor bestuurders van motorrijtuigen. 0 De Belgische douane te Maldeghem achtervolgde een smokkelauto, die ten slotte op een boom reed. De chauffeur uit St. Laureins kwam achter de tralies terecht; de 13 kalveren in een stal, die onder toezicht staat van de commiezen te Strobrugge. 0 Een tweede smokkelgeval verliep on geveer op gelijke wijze. Weer stond er een boom in de weg in de omgeving van Maldeghem. De smokkelauto viel hierbij in een diepe sloot. Twee kalveren ver dronken. Drie andere werden in beslag genomen. De smokkelaar verkoos de vrij heid! FILMNIEUWS Casino-bioscoop te Breskens brengt ook weer deze week een programma waar een ieder zijn keuze uit kan maken. Al lereerst noemen wij U het Woensdag programma met als hoofdschotel Puc cini's meesterwerk thans als een mach tige film in gloedvolle kleuren „Madame Butterfly". Zij kende korte uren van ge luk maar geloofde in de eeuwigheid der liefde. De heldin van het vertrouwen en de smart. Voor Zaterdag „Stad zonder wet" in technicolor. Deze film brengt U in een landstreek waar de wet eindigt en de re gering van kogels en mooie vrouwen be gint. Het is een harde, hevige film vol sensatie en prachtige opnamen. Zondag om 4 en 8 uur zal Rudolf Schock, bekend uit de film „De levens roman van Richard Tauber" U staaltjes laten zien van de vliegende trapeze die roekeloos zijn, maar het duurt niet lang of hij verlaat zijn Susi en het ciscus om roem te oogsten als zanger op een groot tournee door Europa Maar als het cir cus zijn tenten opslaat in Zurich, waar hij ook zal zingen, komt de oude liefde voor het circusleven weer boven en zo vindt hij zijn Susi en het ciscus weer. Voetbal Vierde klasse H. De stand is nu: Clinge 8 6 1 1 13 19— 4 Ierseke 7 6 0 1 12 26—15 Sluiskil 6 2 3 1 7 9—6 Oostburg 7 3 1 3 7 16—17 Steen 8 3 1 4 7 21—21 Hansw. Boys 5 3 0 2 6 1513 Ria W. 6 3 0 3 6 8—12 Breskens 6 2 1 3 5 129 Luctor 5 2 0 3 4 1217 's-H. Arendskerke 6 1 1 4 3 615 Aardenburg 6 0 0 6 0 217 Programma voor Zondag a.s.: Ria W.—Sluiskil; Steen—Aardenburg ClingeHansw. BoysOostburg—Bres kens; Luctor's H. Arendskerke. Ria W., dat Zondag Sluiskil op bezoek krijgt, zal ongetwijfeld op eigen terrein de winst thuis houden. Steen zal met Aardenburg geen moeite hebben en ook Clinge zal Hansw. Boys wel met lege handen naar huis sturen. Breskens staat Zondag voor een moei lijke opgave, want Oostburg zal er op staan om te winnen. Het zal een span nende strijd worden, waarbij een gelijk spel voor Breskens een mooi resultaat zou zijn. 's-Heer Arendskerke zal weinig kans hebben om haar positie te verbeteren. Abe. Ingezonden Het is nu alweer vrij lang geleden dat u iets van ons hebt gelezen, maar nu zijn we toch weer eens in het nieuws. We komen weer even een praatje met u ma ken over het nieuwe Jeugdgebouw. Het is nog niet helemaal klaar, maar u kunt nu toch al aardig zien hoe het worden gaat. Als u er voorbij komt en u denkt er een behoorlijk gazon of iets der gelijks voor, dan zult u toch heus moe ten toegeven dat Breskens weer een „oorlogswonde" op waardige wijze heeft doen genezen. Maar dat gebouw heeft een doel en wel: „ten dienste te staan van de Breskense Jeugd". Nu kunt u er verze kerd van zijn dat deze jeugd aan het ge bouw niets heeft, als het niet behoorlijk is ingericht. Wonen in een huis zonder meubels en „aankleding" is onmogelijk. Dit zelfde geldt voor een jeugdgebouw. En daarom, dat had u natuurlijk al begrepen, maken wij met u dit praatje. Als ieder zo eens bij zichzelf in huis na gaat wat alles kost, dan kunt u wel aan de hand daarvan narekenen hoeveel de inventaris enz. van het Jeugdgebouw zal gaan kosten. Wij hopen nog deze week een folder bij u te bezorgen, waarin u één en ander over de stand van zaken kunt lezen en voorts wat ons plan is. Och, u snapt het natuurlijk al, wij gaan een beroep op u doen en wij doen dat, er op vertrou wende, dat u ons en daarmee de jeugd van Breskens, zult willen helpen! Wij, en allen die in de toekomst van het ge bouw gebruik zullen maken, rekenen op u en weest u van onze hartelijke dank bij voorbaat verzekerd. Het Actiecomité. DUIVENSPORT Duivenvereniging „De Reisduif". Uitslag kampioenschappen 1957: Twee eerst afgegeven duiven: 1. Fr. de Jonge; 2. A. W. Verduijn; 3. W. Carels. Eén duif kampioen: 1. A. W. Verduijn; 2. Fr. de Jonge; 3. W. Carels. Jonge duiven: 1. D. Verpoorten; 2. A. W. Verduijn; 3. D. Verpoorten. In de afdeling Zeeuwse Conc. Combi natie is het lid A. W. Verduijn le kam pioen van de midfond-klasse. Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens Nu is het tijd om aan warm ONDERGOED te denken! Interlock camisoles, maten 80 t.e.m. 100 cm. lang Interlock directoirs, verschillende modellen, maten 38 t.e.m. 50 Wollen en halfwollen camisoles met bijpassende directoirs Interlock singlets en korte broeken Interlock hemden en pantalons met band en elastiek Interlock borstrokken met korte en lange mouw alles in zware en extra zware kwaliteit Halfwollen jaeger-hemden, pantalons, borstrokken en singlets Gemoltonneerde borstrokken en pantalons, maten 5, 6 en 7 Ook het gezondheids-ondergoed hebben wij in heren hemden en pantalons voorradig Dorpsstraat 21 Telefoon 468 BRESKENS Zondag 3 en Donderdag 7 November Ingev. de ontelbare aanvragen: 2e reeks HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK naar „Het Achterhuis" van F. Goodrich en A. Hackett. Regie: Edw. Deleu. Zond. te 15 en 19.30 u. Donderd. te 19.30 u. Gevonden voorwerpen Cocosloper. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. Een kinderschoentje. Inl. gemeente-secretarie, Schoondijke. „FLANDRIA" VOOR DE RADIO. De bekende Phil-Harmonicaclub „Flan- dria" welke afgelopen Zaterdag een op hoog peil staand concert voor de Visserij- vereniging in het „Casino" te Breskens verzorgde, zal op Zaterdag 2 November om 2.55 uur voor de K.R.O. over Hilver sum I (402 m.) optreden. Het program ma kunt U in de radiogids vinden. Wij zijn er van overtuigd dat zeer ve len in de streek Zaterdag om vijf minu ten voor 3 voor hun radio zullen zitten om deze populaire vereniging uit eigen streek te kunnen beluisteren. Naar wij vernemen heeft ook Studio Gent en Radio Luxemburg contact op genomen met „Flandria". PREDIKBEURTEN Zondag 3 Nov. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Oogstdankdienst Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Herdenking Kerkhervorming Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, geen opgave Nïeuwviiet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed Medewerking neger-organist, die tevens enige negro-spirituals zingt Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Oogstdankdienst Schoondijke, 10 uur, Ds Brinkman Herdenking kerkhervorming Collecte Ned. Bijbelgenootschap Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Zendingscollecte Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Zendingscollecte IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert 7 uur, Ds. van Evert H. Avondmaal Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeente Breskeas, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadsand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Elshout, Koudekerke Doopsges. Gom. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochit H. Barbara te Bresken* Zaterdag a NovemberAllerzielen H. Mis 's morgens om 7 uur 's Avonds om 7 uurkruisweg voor de gelovige zielen Zondag 3 Nov. 21e Zondag na Pinksteren ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur 's Middags om 2,30 uur, kruisweg In de week H. Mis om half acht. Dinsdagmorgen om kwart over 7 wijding van het St. Hubertusbrood Zaterdagavond om 7 uur Lof te IJzendijke deelt mede, dat zijn kantoor met ingang van 2 November a.s. zal zijn gevestigd St.Sebastiaanstraat 14, IJzendijke (Gaaipersweide). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd 300. Te koop: (Hypoth. beschikbaar). Fa. GEBR. VAN DE SANDE, machinefabriek, Breskens. Te koop: onder garantie, z.g.a.n. type 60. Smederij H. M. CIJSOUW, Brouwerijstraat, Groede. A.s. Dinsdag, aanvangende 8 uur, indoortraining in het gymnastieklokaal Blekestraat. Gelegenheid tot het op geven van nieuwe leden, dames en heren. Minimumleeftijd 14 jaar. doen wij ons best om U het beste van het beste te geven, zoals Kleurspoeling Oliebad Permanent Watergolf enz. Alle materialen van de allerbeste Franse, Hollandse en andere buitenlandse fabrieken. Telefoon 873 Thans weer ontvangen grote sortering Prijs f 3,95 Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 Kom eens praten, (ook bij U aan huis) RECEPTIE, DINER, enz., enz. Het zal U heus meevallen 1 Oranjeplein Breskens

De Schakel | 1957 | | pagina 3