PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN moesten de vroede vaderen het hoofd buigen en zonder stemming werd beslo ten, dat de gevraagde grasmat er zal komen. Een verzoek van een drietal bewoners vp n het Molenwater om enkele bomen te rooien, was minder goed in B. en W.'s aarde gevallen. Voorgesteld werd dan ook de bomen te laten staan. Hiermede was de heer v. d. Hooft het niet eens. Spr. was tegen het rooien van bomen in het algemeen, doch deze bomen staan wel erg ongelukkig en ze bezorgen de mensen veel last. „Ik houd van bomen als ze in buurmans tuin staan," zegt iedereen, zo merkte de burgemeester op. Als men eenmaal begint met het rooien van bomen is het einde zoek, terwijl in dertijd de raad zelf het beplantingsplan heeft vastgesteld. Er zijn al heel wat be woners van gemeente-woningen die be zwaar maken tegen de lage hegjes. Ook mevr. Niermans, die de situatie ter plaatse bekeken had, opperde een groot aantal vrouwelijke bezwaren, als bevuild wasgoed, te donker in de huizen, etc. Zij bereikte dat de wethouders terug kwa men op hun aanvankelijk voorstel. B. en W. kwamen met een ander voorstel waarin zij geen bezwaar hadden tegen het rooien van de veel besproken bo men. De raad was het hiermee eens. De R.K. lagere school wil graag een oliestookinstallatie hebben voor de nieu we school, welke zij via art. 72 der l.o.- wet aanvroegen. Hiermede was een be drag van f 119Q,- gemoeid. Dit vond de inspectie een beetje veel. De raad ver leende een crediet van f 925,-. Uitvoerig stond de raad vervolgens stil bij een verzoek van de R.K. H.B.S. en M.M.S. te Schoondijke om een bij drage in de onderwijskosten, groot f 75,- per leerling. B. en W. stelden voor hier over afwijzend te beschikken. De heer Goethals was het hiermede niet eens en vroeg B. en W. hun neen nader te ver klaren. Het Rijk, aldus de voorz., vergoed het volledige onderwijs, doch heeft be paalde pasten als de bouw van een ka pel, administratiekosten en kosten voor godsdienstige vorming, retraites etc. niet ontvankelijk verklaard. Ook de aanloop kosten groot f 75.000 worden niet door het Rijk vergoed. De heer Goethals hield een warm pleidooi om wel in een gedeel te van deze kosten tegemoet te komen. De school wordt door 12 leerlingen uit Breskens bezocht. Hij vroeg de raad de goede wil te tonen. De heer v. d. Hooft zeide dat, nu de school er eenmaal is, geen bezwaar te zullen maken tegen een bijdrage in de redelijke extra-kosten die een bijzondere school nu eenmaal heeft. Hij voelde er Het wordt die avond een latertje. Hoewel advocaat van der Sanden al voor het eten vertrekt en Greet en Wim om negen uur met de bus mee moeten, blijven de overigen nog tot middernacht gezellig bij elkaar. Maar dan vindt zus ter de Vries het welletjes. „Wat jullie doen weet ik niet. maar ik ga naar huis. Morgen heb ik weer een hoop te doen". Tom brengt haar naar de voordeur. In de donkere wankel omhelst hij zijn aanstaande vrouw voor de eerste maal. ..Tevreden, Gonnie?" Ze trekt hem aan zijn oor en kust hem hartelijk terug. „Ik ben zo blij voor jou, Tom". ..Malle meid. dat bedoel ik niet. Of je tevreden bent met je aanstaande man". „Jawel, meneer de directeur". ..Wat'1" „Ik bedoel: Jawel, aanstaande man". .Alleen maar aanstaande man?" „Als ik dan zeg: Schat van een aan staande man. Mag ik dan gaan?" „Nog één kus, Gonnie „Tot morgen. Tom. Ik wip wel even aan. En ga nu naar binnen voor je kou vat. Dag!" In de kamer ruimt Ans de glazen en schotels op. „Kinderen, welterusten." zegt Tom. als hij aanstalten maakt om naar bed te gaan. „Wacht even, vader," zegt Ans, „ik breng u naar boven". „Ga nou, ik kan zelf wel traplopen". „Jawel." antwoordt Ans koppig, „maar u bent eigenlijk vandaag voor het eerst goed op en het is veel te laat geworden. Alg u een duizeling krijgt Ik moet er echter niets voor bij te dragen in de aan loopkosten. De Stichting is met de school gestart zonder rijkssubsidie. De gevol gen zijn dan ook voor de Stichting. Wie zijn brandt, moet op de blaren zit ten, aldus dhr. v. d. Hooft, die opmerkte dat ook het Rijk er niets voor voelt in deze extra kosten een bijdrage te verle nen. Spr. vroeg inlichtingen over de gang van zaken bij de Rijks H.B.S. Be strijdt deze de extra administratiekos ten uit een extra post of uit het normale bedrag dat per leerling voor de school be chikbaar wordt gesteld. De heer Goethals vroeg de raad in de ex 1 ra-kosten dan een bedrag van f 25,- p. leerling bij te dragen. Op voorstel van dhr. v. d. Hooft, die dit geen zaak van loven en bieden vond, namen B. en W. 1 rt voorstel terug om nadere inlichtin gen in te winnen. Hiermede ging de raad 'enslotte accoord. Aan de heren L. I. Bruijnooge en D. J. Ornee werd eervol ontslag verleend als lid van de woonruimte-commissie. Tijdens de rondvraag informeerde de heer v. d. Hooft naar de gang van za ken met de kolen toeslag voor bejaarden. Hij had graag gezien dat met de ver hoging van de A.O.W. ook het plafond van het inkomen, om in aanmerking te komen voor deze toeslag, was aangepast. Een en ander zal nader bekeken worden. Voorts werd geïnformeerd naar de gang van zaken met de voorgenomen bouwr der woningwetwoningen. Jammer ge noeg moest de voorzitter hierop ant woorden, dat de Rijkspost Spaarbank haar toezegging tot de geldlening had ingetrokken voor de gestelde termijn en zich voorbehield het geld aan Breskens te lenen voor een hoger rente gamma. G.S. konden, daar de hoogte van de ren te niet bekend was, hiervoor geen toe stemming verlenen. Het wachten is nu op de gelden van de Rijkswoningbouw- lening. Misschien kan Breskens hieruit de voorgenomen woningbouw financie ren. De heer Goethals informeerde naar h' t plan voor het recreatieoord, dat echter voorlopig nog in portefeuille blijft doch de aandacht heeft van B. en W. De heer de Jonge vroeg de aandacht van B. en W. voor een verlichtingspunt hoek Lange weg, waar men 's avonds kans loopt de benen te breken vanwege de rommel. Als de werken daar vorde ren zal bekeken worden of ergens een noodverlichting kan worden aangebracht De Ambonnese oplichter. De Ambonnees, die vorige week te breskens zijn slag wist te slaan, is weer in verschillende plaatsen van ons land gesignaleerd. Er kwamen meldingen uit niet aan denken". „Vooruit dan maar," zucht Tom. Gearmd lopen ze de trap op. Bij de slaapkamerdeur kijken ze elkaar aan. „Dank je wel, Ans," zegt hij zacht. „Ik ik hoop. dat u net zo gelukkig met zuster de Vries zult worden als ik het ben met Herman". „Dus je bent werkelijk volkomen ge lukkig, Ans?" Ze knikt. „Ja, vader en u moogt het nu ook wel weten. We Herman en ik hopen volgend jaar Juli op een baby Hij knikt haar begrijpend toe. „Fijn meid. dan word ik dus grootvader, hè?" „Ziet u. vader, daarom ben ik inder daad volkomen gelukkig". „Ik hoop voor jullie dat het altijd zo zal blijven, Ans. Slaap lekker, meid". Zacht drukt hij een kus op haar voor hoofd en wil naar binnen gaan. Maar ze grijpt hem bij de arm. „Vader". „Ja?" Hij draait zich om. Ze kijkt voor zich op de grond en een blos komt op haar wangen. „Vroeger, toen wij samen Het moet voor u toch een teleurstelling geweest zijn. En u hebt nooit één verwijt laten horen. Dat dat zit me nog altijd dwars U altijd even lief voor mij, voor Greet en na voor zuster de Vries Ik houd zo ontzettend veel van u, vader en ik hoop o echt. dat u niet boos op me bent, om dat ik Herman koos boven u „Wat haal je in je hoofd, Ans Weet je nog. wat ik toen zei?" Ze knikt. „U zei: jeugd past alleen bij Jeugd. Dat ben ik nooit vergeten". Bameveld en Bussum en Maandag j.l. wist hij op vier plaatsen in Middelburg zijn slag te slaan. De buit bestond weer uit een horloge, een electrische klok, si garetten en drank. Maandag en Dinsdag werd door de Rijkspolitie te Breskens de hele dag op gelet bij de aankomsten der Prov. boten. Iedere winkelier blijve dus nog steeds op zijn hoede. Het haringseizoen weer begonnen. Vorige week Vrijdagmorgen is de eer ste haring in dit seizoen aangevoerd te Breskens en wel door de U.K. 125 en U.K. 60, de Gebr. v. d. Berg uit Urk. Burgemeester Eekhout was bij het mijnen van deze eerste haring aanwezig en van het Vismijngebouw woei de vlag. Evenals de twee voorgaande jaren hebben deze Urkers weer de blauwe wim pel veroverd voor de eerst aangevoerde haring. Bevorderd. Met ingang van 1 November is de Op perwachtmeester der Koninklijke Mare chaussee te Breskens, de heer J. de Lijzer, bevorderd tot Adjudant Onder officier. Jubileum. Onze vroegere dorpsgenote, mej. C. M. Aalbregtse, is vandaag 40 jaar in dienst bij de P.T.T. Zij is op het postkantoor te Oostburg werkzaam als empl. Ie klasse. Mishandeling. Toen de heer V. te Breskens Maandag j.l. zijn woning wilde binnengaan, kreeg hij van een onverlaat een klap met een hard voorwerp op zijn hoofd, waardoor hij een hersenschudding opliep. Men achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. De Rijkspolitie doet onderzoek. Ongelukkige val. De heer G. S., waarnemend beheerder van het Ambonnezen-woonoord te Bres kens, kwam Maandag j.l. in genoemd kamp zodanig te vallen, dat hij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden overgebracht. Een 3-tal aanrijdingen. Zaterdagmorgen j.l., omstreeks 10.50 uur, had op het kruispunt Dorpsstraat- Vogelenzang-Kijkuit te Breskens een aanrijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door F. W. N. H. uit Oegst- geest en een tractor met aanhangwa gens, bestuurd door A. C. J. uit Schoon dijke. De personenauto die de tractor pas seerde en terecht kwam in een file auto's die zich in de richting Schoondijke voortbewoog, werd door het voor hem uitrijdende verkeer gedwongen te stop pen. Het gevolg was dat de bestuurder van de tractor geen kans zag tijdig af te remmen waardoor zijn voertuig te gen de auto opbotste. De auto werd hier bij aan de achterzijde ingedeukt. Beide bestuurders bleven ongedeerd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in Te 13.00 uur gebeurde een aanrij ding op het kruispunt aan de Schelde- kade. nabij hotel Valk. Hierbij waren betrokken de wielrijder A. H. uit Vlissin- gen en de bromfietser F. J. v. E. uit Ter- neuzen. De bromfietser kwam uit de richting van het Veerplein en sloeg bij genoemde kruising linksaf om het Molenwater op te rijden. De wielrijder kwam vanaf de Middenhavendam en reed de kruisinp over om zijn weg in de richting van het Veerplein te vervolgen. Juist op het kruispunt kwamen zij met matige snel heid met elkaar in botsing. Geen van beiden liep verwondingen op. Het rijwiel vertoonde een krom gebogen achterwiel. De bromfiets werd niet beschadigd. Daar beiden het niet eens konden worden hebben zij gewacht op de politie. Deze heeft nu de zaak in onderzoek. „Wel. daarom is het toch veel beter zo? Gonnie en ik zijn ongeveer even oud. We kennen elkander al van kind af. En bij ons zijn de wilde haren er uit. We zullen elkander liefhebben en res pecteren. Gonnie heeft altijd hard ge werkt in haar leven, stond dag en nacht voor iedere zieke gereed. Nu komt voor haar de rust, die ook zij verdient. En ik ben blij dat ik haar dat alles zal kun nen verschaffen. Ik pas bij Gonnie, jij bij Herman. De natuur kun je toch niet dwingen. Ik ben nooit boos op je ge weest en later, toen ik alles rustig over dacht. ben ik tot de conclusie gekomen, dat dit de beste oplossing was. Wees jij gelukkig met Herman. Zo. geen muize nissen meer in je hoofd?" Ze lacht. „Nee. vader, ik ben blij, dat alles goed is. Ik heb er altijd nog mee gelopen. Dank je wel, vader, dat u me mijn geluk hebt gegund." Ze neemt voorzichtig zijn hoofd tussen haar han den en voor Tom het kan verhinderen, drukt ze haar zachte lippen op de zijne. „Welterusten, vader". „Welterusten, mijn kind". Beneden worden de lichten uitgedraaid en doet Herman de deuren op het nacht slot. Als hij naar boven loopt, staat Tom in zijn kamer voor de spiegel. Hij hoort zijn zoon op zijn rustige manier de trap oplopen en naar de slaapkamer gaan. Dan is het stil in huis. Buiten slaat de kerkklok half één. Nog steeds staat Tom voor de spiegel en hij ziet, dat langzaam twee tranen over zijn wangen gaan glijden. EINDE. Na deze twee aanrijdingen, die zon der persoonlijke ongelukken afliepen, ge beurde er dezelfde middag andermaal een verkeersongeval, dat minder goed afliep. Op de Scheldekade, in de nabij heid van „Dicks" hotel, stak D. L. uit Ierseke plotseling, zonder op het ver keer te letten, de rijbaan over. L. werd door de auto, bestuurd door J. J. de G. uit Nieuwvliet, geschept. Het gevolg was dat het slachtoffer met een gebroken onderbeen en een hersenschud ding op de weg bleef liggen. Dr. Osse- waarde uit Breskens verleende de eerste hulp, terwijl de Rijkspolitie een onder zoek instelde. L. is per ambulance-auto overgebracht naar het ziekenhuis te Goes. Groede Voetbalwedstrijd Zaterdagmiddag werd op het gemeen telijk sportterrein te Groede een voet balwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de muziekvereniging „E.M.M." uit Groede en een elftal van politieagenten uit Oost en West Zeeuws-Vlaanderen. Na de aftrap, door burgemeester J. C. Everaars. werd het al vrij spoedig dui delijk dat de politiemensen een betere ploeg vormden dan de muzikanten. De 42 voorsprong die de politie bij de rust had, werd na de rust nog vergroot tot 11—3. De belangstelling voor deze wedstrijd was behoorlijk, zodat de muzikanten on danks hun nederlaag toch tevreden kunnen zijn. Nieuwvliet Aanrijding. Toen Zaterdagmorgen het 8-jarig dochtertje van Ds. v. d. G. te Nieuwvliet uit de deur kwam en de straat overstak zonder goed op het verkeer te letten, werd zij aangereden door een personen auto. Gelukkig kon de bestuurder krach tig remmen, waardoor zij slechts met haar voet onder de auto terecht kwam, waarbij zij haar enkel brak. De verkeerspolitie heeft omtrent de juiste oorzaak de zaak direct in onder roek genomen. Retranchement Voor het kind. De leerlingen der lagere school ver kochten voor een bedrag van f 145,- aan kinderpostzegels en kinderkaarten. Kinderzorg. Voor „Kinderzorg" te Middelburg werd in het derde kwartaal van dit jaar te Retranchement f 45,21 gecollecteerd. Athletiek. Enkele meisjes van a.v. „Het Zwin" behaalden Zaterdag bij de athletiekwed- strijden te Schoondijke de volgende re sultaten: Kogelstoten, meisjes C: 1. Hannie van Hanegem 6.68 m.2. Suus de Winne 6.52 m. Verspringen meisjes C: 1. Hannie van Hanegem 4.44 m.; 3. M. Aalbregtse 3.74 m.4. J. van Houte 3.63 m Eede Ernstig ongeluk. Woensdagmorgen is te Eede een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een 10-jarig jongetje het leven verloor. De landbouwer M. de P. uit Eede reed met een tractor met aanhangwagen, waarop zijn 10-jarig zoontje was geze ten, op een landweg. Bij het inslaan van een zijweg bemerkte de vader dat zijn zoontje niet meer op de wagen zat. Hij stopte, liep de weg een eind terug en vond het kind dood op de weg liggen. Het kind moet van de wagen zijn ge vallen en is daarbij onder een der wie len terecht gekomen. Het moet op slag dood geweest zijn. Oostburg Het gemeentehuis onder de kap. Vorige week Donderdag bereikte de bouw van Oostburg's nieuwe gemeente huis haar hoogste punt. De vlag ging in top en de werklieden, uitvoerders, ar chitect met het gemeentebestuur, ver tegenwoordigd door burgemeester mr. K. Hoekzema en weth. Geuze, waren zeer verheugd dat de bouw zo spoedig ver loopt. In café Verstraete werd het heuge lijke feit op feestelijke wijze gevierd. Raadsvergadering De Raad der gemeente Oostburg kwam Woensdagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester Mr. K. Hoekzema. Afwezig was de heer P. J. van Hee wegens ziekte. Bij de ingek, stukken bevonden zich een aantal goedkeuringen van G.S. op vroeger genomen raadsbesluiten. Zo wer den door G.S. o.m. goedgekeurd a) de wijziging bezoldigingsregeling werklie den; (b) wijziging kindertoelageverorde ning; (c) de looncompenstaie inzake de huurverhoging; <d) de pensioenregeling voor de oud-wethouders. Voorts was er een goedkeuringsbesluit van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen inzake de benoeming van een aan tal leraren in tijdelijke dienst aan het Koningin Wilhelmina Lyceum (gymna siale afdeling). De Minister van Binnenl. Zaken hecht te zijn goedkeuring aan de verordening op de heffing van schoolgeld voor het openb. kleuteronderwijs, terwijl de mi nister van Economische Zaken de win kelsluitingsverordening als bedoeld in art. 11, lid 2 van de Winkelsluitingswet Waar hebben ze het over Natuurlijk over de „LASITA"-horloges. HOVESTADT heeft de ge hele collectie. Belt U even 845 en wij komen U graag bezoeken.

De Schakel | 1957 | | pagina 2