PLOD VIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN vesting en Bouwnijverheid terzake van het aflopen van de wederopbouw, werd besloten de minister te verzoeken de ge meente te willen ontslaan van de behan deling van eventuele nog resterende we- deropbouwgevallen, aangezien de weder- opbouwtaak van de gemeente als ge ëindigd kan worden beschouwd. De verordening op de heffing van staangelden op de markt verliest per 1 Jan. a.s. haar geldigheid. Een nieuwe verordening werd derhalve vastgesteld, gelijkluidend aan de huidige. De veror dening zal ter Koninklijke goedkeuring worden ingezonden. Op voorstel van B. en W. werd een her ziening van het uitbreidingsplan, voor wat betreft het industrieterrein, vastge steld. De terzake ingezonden bezwaar schriften werden voor kennisgeving aan genomen, behalve het bezwaarschrift van de heer C. Vloeberghe. Ten aanzien van deze laatste stellen B. en W. zich op het standpunt dat de aanwijzing van de aan hem toebehorende grond dient te vervallen, indien hem geen vervangende grond kan worden toegewezen. Besloten werd de woningwetwoning Landbouwstraat 14 te verkopen voor f 10.931,66 aan de heer R. de Paauw. Tijdens de rondvraag informeert de heer van Hijfte er naar of er reeds iets naders bekend is over de huurverhoging van de noodwoningen. De voorzitter moest de vraag ontkennend beantwoor den. Biervliet Avond-openstelling postkantoor. Ingaande 14 October j.l. Is het uur van avond-openstelling van het postkantoor te Biervliet en het hulpstation te Drie wegen gewijzigd. Voorheen waren het postkantoor en het hulpstation des avonds geopend van 18 tot 19 uur. Thans is dit van 17.30 tot 18.30 uur. Hengelwedstrljd. Begunstigd door zomers weer hield de hengelvereniging „De Braakman" Zondag J.l. in de Schelde, nabij de haven van Hoofdplaat, een clubwedstrijd. Als eerste klasseerde zich de heer L. Ver- straeten te Hoofdplaat met een bot van 4 ons, welke hij in het eerste uur wist te verschalken. Ondanks bange vermoedens bleef hem het geluk goedgezind en zag niemand kans zijn vangst te overtreffen. De verdere uitslag luidde: 2. P. Verde- gem, Biervliet; 3. P. v. d. Sande, IJzen dijke; 4. A. Leenhouts, Biervliet; 5. H. van Seijen, IJzendijke; 6. J. v. d. Sande, Biervliet; 7. J. Lijbaart, Biervliet. Schieting. De Handboogmaatschappij „Prins Hen drik" te Biervliet hield op de schietbaan achter café „Het wapen van Biervliet" een schieting op de liggende wip. De in zet van de wedstrijd bestond uit diverse porties paling. 40 schutters namen aan de wedstrijd deel. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: Aug. Jansen, Biervliet (Driewegen); le zijvogel: Aug. de Pauw, Biervliet; 2e zijvogel: C. Mussche, IJzen dijke; le prijsvogel: Pr. Ducheine, Bier. vliet; 2e pr.vogel Jac. Claeijs, IJzendijke; 3e pr.vogel L. de Vilder, IJzendijke; 4e pr.vogel: A. Groosman, IJzendijke; 5e pr.vogel F. Andries, Bouchaute (B.)6e pr.vogel Joh. Ducheine, Biervliet; 7e pr. vogel Roegiest, Philippine; 8e pr.vogel Aug. Tas, Biervliet; 9e pr.vogel O. de Dobbelaere, Biervliet; 10e pr.vogel Cl. de Pree, Biervliet. Het meeste aantal vogels werd gescho ten door Joh. Ducheine te Biervliet. Oostburg „De kalief en de goochelaar" In het Ledel-theater te Oostburg ga ven vorige week de leden van het Ne derlands Jeugdtoneel, o.l.v. Rob Ge- raerds, uitvoeringen voor de leerlingen van diverse scholen uit West Z.-Vlaan- deren. Opgevoerd werd: „De kalief en de goochelaar," dat zeer in de smaak viel bij de jeugd. Vergadering „Willem Teil" Onder voorzitterschap van de heer E. J. van Hulle, kwamen de leden van de luchtbuksschietvereniging „Willem Teil" te Oostburg in hun clublokaal „Victory" in vergadering bijeen. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat het aantal leden in het af gelopen jaar flink is toegenomen. Tijdens deze vergadering werden de competitiewedstrijden voor het seizoen 1957-1958 vastgesteld. De competitie zal heden een aanvang nemen. De heer C. A. Temmerman, clubkam pioen van het seizoen 1956-'57, werd ge huldigd waarbij hem de wisselbeker werd aangeboden. Besloten werd om ook weer dit seizoen een prijsschieting te organi seren, waarvan de juiste datum nog zal worden vastgesteld. Vergadering winkeliers. De winkeliersvereniging „Oostburg' hield, onder voorzitterschap van de heer P. A. van der Plas, een algemene leden vergadering in hotel „De Eenhoorn". De aftredende bestuursleden, de heren A. W. Fierens en A. Raes, werden herko zen. De voornaamste punten van bespre king waren de zo pas gevoerde winkel actie en de te voeren acties tijdens de komende Sint Nicolaasdagen. Geslaagd. Aan de r.k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het candidaatsexamen deel I geneeskunde mej. A. M. Th. Boerbooms te Oostburg. Retranchement Raadsvergadering De gemeenteraad kwam in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van „Dat Is kwaliteit", zegt hij Ja, met een „Lasita" horloge krijgt U waar voor Uw geld. Horlogerie HOVESTADT, Breskene, heeft ze voor U. Telef. 845 „Nee, je kunt nu wel weer voor jezelf zorgen. Je bent geen kind. Als je je nog een weekje rustig houdt en op gezette tijden nog wat gaat liggen, dan kim je na nieuwjaar wel weer aan het werk gaan." „Dan moet lk je hartelijk bedanken. Gonnie, voor je hulp." Hij greep haar hand en drukte die stevig. „Geen dank, Tom, ik deed alleen maar mijn plicht en ik ben dankbaar, dat ik twee keer in de buurt was, toen Je wat overkwam." ..Wat denk Je. Gonnie," zei hij, terwijl hij haar hand vasthield, „zou dat toeval zijn?" „Er geschiedt in dit leven niets bij toe val. beste jongen. Alles Is voorbestemd." „Ik denk er net zo over. Maar het staat me niet aan, dat je niet meer te rugkomt. Weet je, Gonnie. ik ben in deze weken aan je gewend geraakt. En daar bij komt nog, dat je tweemaal mijn le ven gered hebt. Ik Kun je er niet voortdurend op passen? Ik lk bedoel als mijn vrouw?" Voor het eerst zag Tom iets van een blos over haar gezicht komen. En ge spannen keek hH de vrouw aan. Ze zuchtte en hief haai' hoofd op. Hun blikken ontmoetten elkaar. „Wéét je, wat je vraagt, Tom?" „Ja, drommels goed, Gonnie. Ik Enfin, je weet van mij en Ans. Al die dingen zijn jou bekend. Het was voor mij eerst moeilijk, om het te verwerken, maar ik ben blij, dat Ans Herman geko zen heeft en niet mij. Het leeftijdsver schil was te groot. En die twee zijn sta pel op elkaar, dat heb je zelf ook wel gezien. Ik ben met Ans als mijn schoon dochter tevreden. Natuurlijk heb ik veel van haar rehouden en houd ik nog veel van haar. Maar nu anders. Dat eerste is voorbij. Ik ben er overheen. Doch ik voel me nu eenzamer dan ooit. Juffrouw Manders, mijn huishoudster, Is een best mens, maar lk ben pas vijf en veertig, Gonnie. Daarom ik heb je in deze weken beter leren kennen. Verwacht van mij geen kalverliefde. Ik heb volwassen kinderen en misschien ben ik binnen het jaar wel grootvader. Wie zal het zeggen. Toch waag lk het jou ten huwelijk te vragen, Gonnie. Je weet ik heb een goeie baan je zult het goed bij me hebben Nog steeds heeft hij haar hand vast, maar voelt die af en toe trillen. En lange tijd wordt er niet gesproken. Hij wacht rustig af. Tom weet. dat zuster de Vries van haar werk houdt. Nu moet ze kiezen tussen hem. Kiezen tussen een druk le ven en hard werken, of rust en een ge makkelijk tehuis. (Wordt vervolgd). burgemeester J. A. Leenhouts. Besloten werd aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid te verzoeken de afwikkeling van de weder - opbouwgevallen met ingang van 1 Jan. 1958 over te nemen. De rekening over het dienstjaar 1956 werd aangeboden. Ze wijst, wat de ge wone dienst betreft, een batig slot aan van f 1981,85 en wat de kapitaaldienst aangaat een nadelig saldo van f 55890,49. De heren V. de Sluis en Den Hamer wer den aangewezen voor het nazien van de rekening. Vervolgens werd de begroting voor het dienstjaar 1958 aangeboden. De verordening ingevolge de winkel sluitingswet werd ingevolge een verzoek van de minister van economische zaken gewijzigd. De winkels zullen voortaan in de periode van 1 April tot en met 31 Mei en verder van 1 September tot en met 30 September geopend mogen zijn tot 19 uur en gedurende de periode van 1 Juni tot en met 31 Augustus, in verband met het toerisme, tot 20 uur. Op Zonda gen kunnen de winkels In de periode van 1 Juni tot en met 31 Augustus geopend zijn, met uitzondering van de slagersbe- drijven, van 15 tot 18 uur en de slage rijen van 9 tot 12 uur. In de niet ge noemde tijdvakken zijn de In de wet ge noemde tijden van toepassing. Op de subsidieaanvragen van de bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam, alsmede van de stichting militaire tehuizen van het hu manistisch thuisfront, werd afwijzend beschikt. De rijksvoorschriften betreffende loon- compensatie in verband met de huur verhoging werd ook van toepassing ver klaard voor het gemeentepersoneel. Met de n.v. P.Z.E.M. werd een nieuw straatverlichtingscontract aangegaan. Voortaan zullen de straatlampen bran den tot 11 uur. De heer Den Hamer vroeg hoever het stond met de aanschaffing van nieuwe straatnaambordjes. De voorzitter deel de mede, dat dit door B. en W. nader overwogen wordt. Cadzand Nieuw bestuur. In café Masclee hield de V.V.V. te Cadzand een vergadering, dit in verband met het aftreden van de voorzitter, de secretaris en twee bestuursleden. De ver gadering werd geleid door de voorzitter van de Prov. V.V.V., mr. J. Moolenburgh uit Middelburg, terwijl ook aanwezig was de directeur van de Prov. V.V.V., de heer G. W. Oskamp. Een uit de vergadering komend voor stel dat thans het gehele bestuur zou aftreden, zodat een volledig nieuw be stuur kon worden gekozen, werd aange nomen. Met uitzondering van de heer J. de Nijs. stelden alle bestuursleden zich her kiesbaar. Zo werden herkozen de heren A. Sonke, D. Plog, v. Liere, Rietema en Steenhart. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren P. Faas Jr., I. Lourens, P. de Lijser en W. Hamelink. Jubileum. De heer J. de Ridder te Cadzand her dacht dezer dagen het feit, dat hij 25 jaar in dienst was bij P.T.T. Burgemeester Leenhouts en wacht meester v. d. Berge kwamen de jubilaris feliciteren. Ook de directeur van het postkantoor te Breskens met zijn echt genote, alsmede de adjunct-inspecteur van de P.T.T. te Middelburg brachten persoonlijk hun gelukwensen over. Polio-inenting. Dezer dagen werden door dokter De Meijer alle hiervoor in aanmerking ko mende kinderen tegen polio ingeënt. Breskens Vergadering visserijvereniging „Ons Belang" In de cantine van de gemeentelijke vismijn te Breskens hield de visserijver eniging „Ons Belang" Vrijdag j.l. haar algemene vergadering, die goed bezocht was. De voorzitter, de heer C. Kosten, heette allen hartelijk welkom, ln het bijzonder burgemeester Eekhout, drs. Cambier, secretaris van „Zevlbel", de oud-leden D. Mookhoek, oud-voorzitter er J. Hoogstad, alsmede de pers. De heren Mookhoek en Hoogstad, die waren uitgenodigd in verband met het 40-jarig bestaan der vereniging, werden door de voorzitter betiteld als pioniers der vereniging, waaraan de Breskense vissers veel dank verschuldigd zijn. Spr. was van mening, dat het hoogtepunt voor de vereniging in de afgelopen 40 jaar Is geweest de bouw van de vismijn. De heren Mookhoek en Hoogstad ga ven vervolgens weer hoe de toestand vóór 40 jaar was en hoe men uit bittere noodzaak tot de oprichting van de visse rijvereniging is gekomen en later met hulp van de gemeente tot oprichting van de vismijn. In aansluiting hierop gaf de voorzitter een opsomming van hetgeen er sindsdien is tot stand gekomen, waarbij hij wees op de zo pas opgerichtte olie-coöperajtie ten behoeve van de vissers. Wat de visserijresultaten dit jaar be treft. deze zijn slecht, en de voorzitter hoopte dan ook op een spoedige verbe tering. Hierna las de secretaris, de heer H. van Melle, de notulen voor, die onver anderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat de sardijnvangsten goed waren, wat van de haringvangsten niet gezegd kan worden. Het aantal sche pen bleef stationnatr en bedraagt 38. De gehouden visserij- en scheepvaartten toonstelling is een groot succes gewor den. Het aantal bezoekers bedroeg: 5500 volwassenen en ruim 1900 kinderen. De B.R. 20, schipper A. de Baare, verwierf de traditioneel beschikbaar gestelde wimpel. Verder bleek uit het jaarverslag dat de vloot gelukkig voor rampen ge spaard bleef. Het financieel verslag gaf een batig saldo te zien. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren Joost v. d. Heuvel, Jan Asard en Henk van Haneghem Jr. Bij het punt verkiezing bestuursleden bleken de heren J. de Winde en C. Kos ten aan de beurt van aftreden te zijn. Beiden werden bij acclamatie herkozen. De contributie bleef bepaald op f 2,- per schip per week. Bij de ingek. stukken bleek een schrij ven te zijn van de Minister van O., K. en W., waaruit bleek, dat de aangevraagde subsidie zal worden verleend aan de door „Zevlbel" te stichten Visserij-dagschool te Vlissingen, waarvan burgemeester Eekhout voorzitter is van het schoolbe stuur. Het Comité Visserijdagen 1957 schreef woorden van dank aan de visserij vereni ging voor de verleende medewerking tij dens de visserijfeesten. Uit het verslag van het Productschap bleek, dat er dit jaar in Nederland min der garnalen aangevoerd zijn dan voor gaande jaren, doch de opbrengsten wa ren hoger. De aanvoer in Breskens be droeg van 1 Juli30 Sept. dit jaar 83.754 kg. voor de export, tegen een ge middelde prijs van f 2,05. Vervolgens kwam de viering van het 40-jarig bestaan der vereniging aan de orde. De voorzitter wees hierbij op de tentoonstelling die in dit verband reeds werd georganiseerd en die dank zij de medewerking van de heer De Veen en vele anderen, een groot succes is gewor den. Ook heeft deze tentoonstelling in belangrijke mate bijgedragen tot het meer bekendheid geven aan de Bres kense visserij. Dank zij het grote succes van de tentoonstelling, ook financieel, werd besloten om voor de vissers en alle medewerkers aan de tentoonstelling een feestavond te organiseren. Uit het op gestelde programma, dat door de secre taris werd voorgelezen, bleek, dat men van de medewerking van bekende radio- artisten verzekerd is, zodat het een prachtavond beloofd te worden. Voor de kinderen van de vissers zal een feest middag worden georganiseerd. Ook zal er deze winter een film- en spreekavond worden gegeven voor vis sers en belangstellenden. Zodra er geldelijke middelen beschik baar zijn is men vanwege Visserijonder- zoek voornemens een bioloog aan te stellen voor onderzoek naar de garnalen- stand, alsmede naar de toepassing van een nieuw procédé voor conservering der garnalen. Drs. Cambier gaf nog een dui delijke toelichting omtrent dit onderzoek. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de vaststelling van de mini- mum-sardijnprijs, die men landelijk wil regelen. Men werd het tenslotte eens om voor te stellen deze op 22 ct. te bepalen. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht om de toerbeurt van mijnen te veranderen. Het bestuur zal deze zaak nader bezien. Nadat de vooraitter nog eens nadruk kelijk wijst op het grote belang van „Ze- vibel" voor de Zeeuwse visserij, waarvan helaas nog te weinig vissers doordrongen zijn, sluit hij de vergadering met dank voor de opkomst. Aanrijdingen. In de namiddag van vorige week Vrij dag kwamen een bromfiets en een mo torrijtuig met elkaar in botsing op de kruising LentedijkZeedijk nabij de hof stede van de landbouwer Lako. De bromfietser, een inwoner der ge meente Hoofdplaat en de autobestuur der, wonende te Goes, kwamen er met enige materiële schade aan hun voer tuig af. Nadat beiden met elkaar onder handeld hadden, vervolgden zij hun weg. Maandagmiddag, omstreeks vijf uur, verleende de tractorbestuurder E. v. P., wonende te Groede, toen hij met zijn tractor gevolgd door twee aanhangwa gens vanaf de Westhaven kwam rijden, geen voorrang aan een over de voor- rangsweg komend vrachtmotorrijtuig van de firma C. te Breskens. De botsing had juist op het kruispunt Spulplein-Grote Kade-Westhavendam plaats. De tractorchauffeur liep bij de botsing een kleine verwonding aan het hoofd op. Beide voertuigen werden be schadigd. De Rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. Vergadering winkeliersvereniging. In café „Centraal" kwam Dinsdag avond de winkeliersvereniging „Ons Be lang" te Breskens in vergadering bijeen. De opkomst was in verhouding tot vorige vergaderingen goed te noemen. De voorzitter, de heer T. van Laar hoven, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de aanwezige dames, waar na de notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Bij bespreking van het punt winkel sluiting, adviseerde de voorzitter de le den om zich te houden aan de voorge schreven sluitingstijd. Dit om moeilijk heden te voorkomen. Op verzoek van een der leden werd besloten om de verplichte sluitingstijd voor de verschillende win kelzaken nog eens in „De Schakel" te

De Schakel | 1957 | | pagina 2