PLOUVIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Let goed j op Uw brievenbus Pril is een^^produkt der Sluis, RetranchementJ. Rosseel, Aardenburg; R. Waverijn, Biervliet; R. van 't Westeinde, Groede. Afgewezen 3. Oostburg 40 jaar organist. 1 October j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer Cor Schijve te Oostburg or ganist werd in de Ned. Herv. Kerk aldaar In dit tijdvak heeft de heer Schijve enige malen van instrument moeten verwis selen. Tot 1944 bespeelde hij het uit het jaar 1860 daterende pijporgel in de oude Ned. Herv. Kerk, welk orgel, tegelijk met het kerkgebouw in October 1944 totaal werd verwoest. Gedurende de tijd vanaf de bevrijding tot de datum, waarop in 1955 het nieuwe pijporgel in de nieuwe kerk in gebruik werd genomen, moest de heer Schijve bij de erediensten en andere kerkelijke gelegenheden gebruik maken van een harmonium. De gebruikelijke orgelconcerten, welke de heer Schijve vóór de laatste wereldoorlog op geregel de tijden gaf, zijn na de bevrijding niet teruggekomen, omdat hem daarvoor de tijd ontbreekt. Zondagmorgen werd de jubilaris in de kerkdienst toegesproken door de presi dent-kerkvoogd, de heer J. H. van Kam pen. Na afloop van de dienst werden de heer Schijve door twee zijner kleinkin deren aan de uitgang van de kerk bloe men aangeboden. Benoeming. De districtsagent voor de sociale ver zekeringen, de heer A. W. Risseeuw te Oostburg, is met ingang van een nog na der te bepalen datum benoemd tot in specteur bij de bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf bij het gewestelijk kantoor Goes, met als standplaats Oost burg. Tot opvolger van de heer Risseeuw als districts-agent is benoemd de heer J. D. Haak te Axel. IJzendIJke Vergadering voetbalvereniging. In café „La porte d' Or" hield de voetbalvereniging „IJzendijke" een le denvergadering. De voorzitter, de heer G. Hendrikse, memoreerde in zijn openings woord het behaalde clubkampioenschap en de promotie naar de Ie klasse afd. Zeeland. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In 1958 hoopt de vereniging haar 40- jarig bestaan te vieren. Hoewel de kas middelen niet toereikend zijn voor een grootscheepse herdenking, werd toch be sloten dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Er werd een commissie be noemd, bestaande uit 5 leden, die de feestviering zullen voorbereiden. Schieting. De handboogmaatschappij „Sint Se- bastiaan" te IJzendijke hield een schie ting, waarbij de uitslag als volgt was: Hoogvogel: Nestor Wijffels, IJzendijke zijvogel: Herman Wijffels, IJzendijke 2e zijvogel: C. Thomaes, Hoofdplaat. Vanwege de geringe deelname werden de kalvogels niet opgezet. Feestavond. Op het terrein van de firma Goossens te IJzendijke werd een feestprogramma uitgevoerd waaraan vele bekende radio- artisten medewerking verleenden. Willy Alberti, Ellen Cartelle, Ria Verda en Fred Wiegman zorgden voor het amuse ment van deze avond, 's Middags was er een ballonwedstrijd voor de kinderen. Cadzand Rode Kruis-zegels. De verkoop van Rode Kruis postzegels bracht te Cadzand t 216,- op. Ere-medallle. De President-Directeur van de Kon. Zuid-Hollandse Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen, de heer J. Murk Leis, reikte tijdens een bijeenkomst in het Strandhotel te Cadzand de ere medaille uit aan de heer P. de Lijser voor 35 jaar trouwe dienst. Retranchement Weegbrug afgebroken. De weegbrug „Terhofstede" verkeerde de laatste tijd in een dermate slechte staat, dat het bestuur der vereniging be sloot tot liquidatie over te gaan. Het ge- bouwftje is thans gesloopt. Collecte. De collecte in de Herv. Kerk voor het tehuis „Rozenoord" te Sluis bracht een bedrag van f 25,37 op. Toneelstudie. De toneelvereniging heeft het toneel stuk „Stormeiland" van Bob Bertina in studie genomen. Geringde vogel. In het Zwin werd deze zomer een dode vogel gevonden, die geringd was. De ring werd gezonden naar het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden. Dezer dagen kwam er bericht, dat de vogel een scholexter was, die op 6 Juni te Cadzand geringd was met het kenteken Bruxelles 2 G 9630. „Waar blijft de tijd", zegt de oudate visser van Breskens Zij, die een „La s i t a" horloge dragen, weten precies hoe laat het is, dus ook waar de tijd blijft. Horlogerie HOVESTADT heeft de gehele collectie Telef 845 - Breskens schrammetje, geen buil, niks. Heb je verder nog ergens pijn? De dokter durf de je nog niet helemaal te onderzoe ken". „Voor zover ik zelf kan constateren, zijn m'n armen en benen heel gebleven". „Dan zal de rest ook wel oké zijn. Apropos, ik kom elke dag maar weer even aanwippen, hè? Om je te wassen en zo. Dat is nou al de tweede keer. Zou je onderhand geen knipkaart nemen? Dat is veel voordeliger". „Verhip jij," bromde Tom, „wat heb ik aan die flauwekul? En Je hebt me nog geen antwoord gegeven op mijn vraag, hoe lang dit geintje nou weer kan du ren". „O, laten we het voorlopig houden op een maand. Met een beetje geluk ben je met. Kerstmis weer een uurtje op". „Met Kerst zeg, ben je een haartje betoeterd? En de fabriek dan?" „Beste jongen, die draait ook wel zon der jou. Én nu maar niet meer praten, maar als een zoete jongen plat blijven liggen. Je weet het recept: rust en niets dan rust. En Ans zal je de komende we ken wel weer verwennen Ik ken dat. Het mankeert er nog maar aan, dat Greet in de buurt woont". „Ga je weg, plaaggeest! Kunst hè, om een ouwe man te treiteren, als hij mach teloos ligt. Moet je over een maand eens proberen, als ik beter ben". „Mooi, daar houden we het dan op. Over een maand ga ik het nog eens pro beren. Tot zo lang mag jij lekker in je bedje liggen. Ik zal wel hard werken, hoor! So long!" En weg was ze. Een uur later had Tom een korte be spreking met zijn adjunct. Tom gaf hem de nodige machtigingen en Willems be loofde iedere avond even aan te komen zodat Tom steeds op de hoogte zou blij ven van de gang van zaken, zodat hij vanuit zijn bed eventuele maatregelen zou kunnen nemen. Vier weken lag Tom plat, maar hij klaagde niet. Hij had zich in het onver mijdelijke geschikt. Hij was al tevreden, dat Willems iedere avond verslag uit bracht, zodat hij geheel op de hoogte bleef van de toestand in de fabriek. Ans zorgde trouw voor z'n natje en droogje en de zuster sloeg evenmin een dag over. Als ze het niet te druk had, kwam ze in de namiddag ook nog wel eens een half uurtje. Op zo'n middag zei Tom eens: „Zeg, Gonnie. weet je nog wat je me indertijd geadviseerd hebt, toen je me in die sneeuwstorm oppikte?" Ze dacht na. maar schudde ten slotte haar hoofd. „Ik zal een boon worden „Word jij nu alsjeblieft geen boon, want dan hebben de patiënten niets meer aan je. Zal ik Je geheugen eens op frissen, zuster? (Wordt vervolgd). (Ingezonden mededeling) Deze week krijgt U een GRATIS proefzakje van het af was wonder PRIL in Uw brievenbus Pril - die U de afwas tot een peuleschilletje maakt! Benut dus dat proefzakje èn bewaar het ledige zakje. Telkens als U een pak Pril koopt, stopt U er de bovenklep in, want voor het met 3 bovenkleppen ge vulde zakje geeft Uw winkelier U ,0SURK UW CLUBKjf De sympathieke Persil-spaaractie gaat door, ook in 19581 Op het Prilpak komen 3 spaaremmertjes voor. Knip ze uit! Uw i verenigingskas V vaart er wel bij, ATTENTIE U kunt zelfs vaker GRATIS een pak Pril krijgen. Uw winkelier heeft proefzakjes in voorraad en deze aanbieding geldt tot 31 december. Dusbovenkleppen sparen I Breakana Aanrijding. Zaterdagmorgen j.l. vond ln de West- landstraat een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurd door S. uit Schoondijke en een driewlelige motor- carrier, bestuurd door K. uit Breskens. Tegenover een Inrit in genoemde straat stond een auto van G. uit Aarden burg geparkeerd. De bestuurder van de bestelauto haalde naar links uit om de stilstaande auto voorbij te rijden. Op dat moment naderde de carrier uit de Inrit. Het gevolg was een botsing. De bestel auto werd beschadigd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek ln naar de schuld vraag. Aanrijding. Maandagmiddag j.l. had een aanrij ding plaats op de Duinweg te Breskens. Nabij het voormalige fort „Frederik Hendrik" kwamen een vrachtauto, be stuurd door C. J. D. te Zevenbergen en een personenauto, bestuurd door D. H. te Wemeldinge met elkaar in botsing. De vrachtauto-chauffeur probeerde met zijn met zand beladen voertuig op ge noemde weg te keren. Dit deed hij ver moedelijk zonder voldoende te letten op het verkeer dat zich achter zijn auto bevond, want de luxe auto werd aange reden en hierbij werd het linker voor spatbord gedeukt. De vrachtauto werd niet beschadigd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek ln ter plaatse. Aanrijding. Woensdagmorgen omstreeks 9 uur had op het Spuiplein te Breskens een lichte aanrijding plaats tussen een personen auto en een militaire jeep. De bestuurder van de personenauto, E. v. H. uit Breskens, reed met zijn wa gen ln de richting van de havens en wilde naar links afslaan om op de vent- weg te komen. Hierbij lette hij vermoe delijk niet genoeg op het verkeer dat zich achter hem bevond. Hij verleende zodoende geen voorrang aan de jeep. met het gevolg, dat de jeep met de bumper tegen de linkerzijde van de auto terecht kwam. De schade bleef beperkt tot een gedeukt voorspatbord en enkele schram men. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. Collecte. De collecte voor de Reclassering, welke Zaterdag j.l. te Breskens werd gehouden, heeft de som van f 102,74 opgebracht. ZEEUWSE SUCCESSEN BIJ BRAND WEERWEDSTRIJDEN IN BELGIE. Een 10-tal brandweerkorpsen uit Bel gië en West Z.-Vlaanderen namen deel aan de te Ingelmunster in België gehou den brandweerwedstrijden. Hierbij wa ren ook aanwezig de gemeentebesturen uit Zuidzande en Sluis. De Nederlandse korpsen werden ln een aparte klasse in gedeeld. De brandweer uit Sluis behaalde van de Nederlandse korpsen de le prijs met 72 pnt. Tweede werd Zuidzande met 68 pnt, daarna volgden Breskens, Aarden- burg en Groede. Het totaal aantal te be halen punten bedroeg 100. In het totaal klassement, dus met de Belgen samen, bezette Sluis de 2e plaats. FILMNIEUWS In de „Casino-Bioscoop" te Breskens zal Woensdag a.s. in een middag- en avondvoorstelling vertoond worden het machtige en ontroerende kleurenfilm- werk „Jodi en het hertejong", gemaakt naar het boek van Marjorie Kinnan Rawling. Met Gregorie Peck, Jane Wy- man en de kleine jongen Claude Jarman. Een filmwerk, dat wij u van harte kun nen aanbevelen. Zaterdag en Maandag draait het ver bluffende relaas van een lange reeks wandaden van een man, die op dit mo ment in San Quentin zijn terechtstel ling afwacht. Niet zonder vrezenzal men het „Casino-Theater" betreden, waar de verfilming draait van „Cel 2455, naar het boek van Chessman, de man, die al vele jaren vecht voor de revisie van zijn doodvonnis. De film volgt vrij nauwkeu rig de wederwaardigheden van Chess man, die geen sympathie tracht te wek ken voor de arrogante misdadiger, wat waardering wekt voor de regisseur Fred Saers, die Chessman's levensverhaal van onnodige exclamatie's heeft ontdaan. Een film, die uw volle belangstelling waard is. Zondag 4 en 8 uur brengt Casino- Theater U enige uren van frisse, vlotte vermakelijke ontspanning met jodel- liedjes-cith er-klanken, dansmuziek en een leuk verhaal met Hans Moser, Doris Kirchner, Carla Verhagen en vele ande ren in: „Ja, ja die Liebe in Tirol". Een mooie film voor oog en oor, in de prach tige streken van Tirol in cinemascope en kleuren. Toegang alle leeftijden. Voetbal Vierde klasse H. ClingeSluiskil 00IersekeSteen 43: OostburgRia W. 3—1; Luctor Aardenburg 20; 's-H. Arendskerke Hansw. Boys 13. De stand is nu: Clinge 5 4 1 0 9 16— 2 Ierseke 4 3 0 1 6 11—12 Steen 5 2 1 2 5 17—16 Oostburg 5 2 1 2 5 12—12 Hansw. Boys 2 2 0 0 4 5—1 Ria W. 3 2 0 1 4 5—4 Breskens 3 1 1 1 3 7—4 Sluiskil 3 0 2 1 2 4—5 Luctor 3 1 0 2 2 6—9 Aardenburg 's-H. Arendskerke 3 0 0 3 0 1—9 4 0 0 4 0 4—14 Programma voor Zondag a.s.: SteenClinge; Ria W.Ierseke; Aar denburgOostburg; Hansw. BoysLuc tor; SluiskilBreskens. Voor deze week zijn enige interessante wedstrijden vastgesteld. Steen zal alles in het werk stellen om Clinge de voet dwars te zetten. Toch ge loven we niet, dat ze de opmars van Clinge kunnen stuiten. Ierseke kan de tweede plaats behou-

De Schakel | 1957 | | pagina 2