BRILLEN Winter- kostuums BOBBE ALG. NIEUWSBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Feuilleton Liefde's nazomer „Wt ^riüemaefier" f 150- de Jehake/ 12e y aar gang - Nr. 663 Vrijdag 11 okt. 1957 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprij s f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL,-»» - GIRO 358296 GEMEENTE OOSTBURG over de maand September. GEBOREN: 1, Jantje, z. van R. Vos en 5. Drost te Oostburg: 1, Nadien Anna, d. van A. C. Leliaert en T. Prokopenko te Sluis (Heille)4, Wlnfried, z. van D. van Hanegem en H. Jonker te Oostburg; 5, Lidia, d. van M. C. A. Kareis en P. J. Versprille te Oostburg; 7, Jacqueline Augusta Maria, d. van G. J. A. de Smet en A. H. H. Lauwers te Oostburg: 7, Re- noldus Nathalie Cornelis, z. van R. Wil- lemsen en A. M. A. Blaeke te Aarden burg; 7, Robbij William, z. van A. B. de Clerck en I. S. M. van Hulle te Aarden burg; 9. Christianne Ivonne Marie, d. van A. A. Haerens en E. E. Blaakman te Oostburg; 9, Ferry Maria Richard, z. van A. I. Bron en A. L. de Croock te Oostburg; 13, Daud, z. van J. Siwalette en D. Waisapy te Groede; 14, Jan Do nald Anthonius, z. van J. Malawauw en P. Saya te Aardenburg; 16, Adeeltje Magdalena, d. van A. C. Pattiiha en C. Paliama te Oostburg; 18, Marion Irm- gard, d. van D. Balder en J. van Essen te Oostburg25, Frank, z. van L. Lumaye Schuld en I. Boidin te Breskens. GETROUWD: 23, Jan Karei Lensen, 21 jaar, aannemer, wonende te Axel en Pieternella Johanna Catharina Rts- seeuw, 19 jaar, zonder beroep te Oost burg. QVERLIJDEN: 1,' Eugène Emile de Badts, 67 jaar, landbouwer te Oostburg; 6, Jacobus Bernardus Dierkx, 84 jaar, zonder beroep te Oostburg; 6, Izaac Au gust Souhuwat, 1 maand, te Groede; 10, Helena Hermie, 60 jaar, zonder beroep te IJzendijke, echtg. van Theophile de Kreijger; 13, Maria Louisa Leuntjens, 89 jaar, zonder beroep te Oostburg, wed. van Henri de Vriend; 24, Margaretha Hilda Maria Roedts, 14 jaar, winkeljuf frouw te Aardenburg, d. van A. E. J. Roedts en M. M. de Martelaere; 27, Sara Elisabeth de Groote, 87 jaar, zonder be roep te Sluis, wed. van M. F. Clement. Biervliet Raadsvergadering De Raad der gemeente Biervliet kwam Maandagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester A. P. Kostense. Afwezig was de wethouder A. Dijk wegens ziekte. Bij de ingek. stukken deed de voorz. mededeling van de ontvangen hogere goedkeuringen op enige vroeger geno men raadsbesluiten. De boeken van de gemeente-ontvan ger werden over het derde kwartaal 1957 door het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten gecontroleerd en blijkens het uitgebracthe rapport in orde bevonden. Van het Rijk werd bericht ontvangen van de goedgunstige beschikking op de premieaanvragen tot woningverbetering. Zo bedroeg de premietoezegging voor de heer G. v. d. Hemel f 1000.-J. Anthonis- se f 933,33 en voor J. de Krijger f 100,-. De kosten van aansluiting van het ge 35. door HENK VAN HEESWTJK HOOFDSTUK XIX. Tweemaal heb je mijn leven gered". Toen Tom weer bijkwam, kon hij zich niet dadelijk realiseren, wat er aan de hand was. Hij knipperde met zijn ogen en het eerste wat hij voelde was hoofd pijn. Toen keek hij eens in het rond: hij lag in bed. Ja, hij had zijn pyama aan. Wat drommel, het was klaarlichte dag Had hij zich verslapen? Was de wekker niet afgegaan? Hij draaide zich half om om naar de wekker op zijn nachtkastje te kijken. Zag hij het goed? Half drie? Maar dat kon toch niet? O, wacht eens, dat be roerde ding was natuurlijk vannacht blijven staan. En nu had-ie zich versla pen. Wat drommel, het was zeker al een uur of half negen. Dat de huishoudster hem niet even een seintje gegeven had. Maar wacht eens die wekker liep toch Ja tiktak, tiktak Hoe kon dat nu? Half drie? Opnieuw keek hij rond en een ande OOSTBURO meentelij k sportterrein en van het boer derijtje van dhr. W .Jansen op het elec- triciteitsnet bleken aanvankelijk nog al hoog te liggen. Thans kwam van de zijde van de P.Z.E.M. een verbeterd voorstel in, waarbij de kosten nogal aanzienlijk lager liggen, dit als gevolg van de da ling der kabelprijzen. B. en W. waren van oordeel, dat het niet meer verantwoord is langer met de aansluiting te wachten, aangezien het laatste voorstel alleszins redelijk is. Z.h.st. werd besloten de aan sluiting uit te laten voeren tegen de ge noemde voorwaarden. De voorz. deelde mede, dat 17 Oct. a.s. de openbare aanbesteding zal plaats vinden van de marktverbetering en de aanleg van trottoir in de Burg. Maarle- veldstraat. De voorz. lichtte in dit ver band toe dat zij aan openbare aanbe steding de voorkeur gaf, omdat dan een acceptabele prijs te wachten is. De gemeenterekening 1956 werd aan de raad aangeboden. De gewone dienst sluit met een batig slot van f 29.171,75, terwijl de kapitaaldienst met een nade lig slot sluit van f 212.682,90. Z.h.st. werd een subsidie van f 30,- tot f 35,- toegekend in de kosten van lokaal en verwarming plus verlichting ten be hoeve van een door de Provinciale Com missie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande te organiseren kookcur sus. De heer J. W. Verplanke meende ver nomen te hebben, dat ook te Driewegen een cursus georganiseerd zal worden. De voorz. zei, dat in dat geval ook een subsidie zal kunnen worden verleend. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd vroeg de heer C. v. d. Velde, onderwijzer aan de o.l. school A. eervol ontslag, ingaande 1 Nov. a.s. Zon der hoofdei, st. werd het ontslag op de meest eervolle wijze verleend onder dankzegging voor de vele bewezen diensten. Op het desbetreffende verzoek werd aan de heer J. J. Jacobs, onderwij zer aan de o.l. school A, wegens diens be noeming te Breskens, eervol ontslag verleend op een nader door B. en W. vast te stellen datum. Het ontslag werd ge vraagd ingaande 1 Dec. a.s. Vermoede lijk zal dit ontslag niet eerder kunnen ingaan dan l-l-'58, wegens de twee va catures op genoemde o.l. school A. De voorz. deelde mee, dat dhr. v. d. Velde zich bereid heeft verklaard, zo nodig, nog enige tijd waar te willen nemen, omdat hij de school geen onnodige moei lijkheden wil aandoen. Deze geste werd door de raad op hoge prijs gesteld. Op het desbetreffende verzoek werd aan C. Bondewel-de Regt een maande lijkse vergoeding van f 10,- toegekend in de reiskosten van zijn te Terneuzen schoolgaande zoon Wim. Thans werd de definitieve beslissing genomen omtrent de verkoop van de 2 door de gemeente aan de Singel met her- bouwplichten gebouwde woningen aan twee gemeente-ambtenaren, n.l. de he ren J. P. Kaan en A. C. de Meijer. Tij dens het principebesluit van enige tijd geleden werd bepaald, dat de prijs niet re verwondering maakte zich van hem meester. Hij was niet eens thuis, of ja, hij was wel thuis, maar niet in de Wil genlaan. Hij was in het oude huis, in zijn vroegere slaapkamer. Wel ver draaid Ja, zie je wel, daar stond de hoge hangkast en daar hing ook nog die grote maandkalender Op dit moment werd de deur op een kier geopend en een vrouwengezicht kwam om de hoek. Toen ze zag, dat Tom zijn ogen open had en lag te kijken, werd de deuropening wijder en Ans kwam binnen. „Zo, papa, de slaap uit? En hoe voelt u zich nu?" „Zeg, meid, Ans, hoe kom ik hier? Waarom ben ik in bed? Hoe laat is het eigenlijk?" Ze legde een vinger op zijn lippen. „Rustig vader. U hebt een behoorlijke hersenschudding en „Hersenschudding? Hoe kan dat nou?" „Een klein ongelukje met de auto, weet u wel? U bent gisteravond geslipt en tegen een boom gereden". Er kwam nu een gaatje in het waas, dat zijn brein omvat hield. Ja, wacht eens hij had laat gewerkt in de stad en was onderweg naar huis, toen hij die andere wagen passeerde en toen in eens recht op die boom afging. Maar meer wist hij er niet van „Ja, ik ben tegen een boom gereden. Nu weet ik het weer. Hoe hoe is het beneden f 17.500,- gezamelijk zou be dragen. De werkelijke bouwkosten ko men hier wel beneden. Na enige discussie werd besloten om de woning van de heer Kaan aan hem te verkopen voor f 9525,- omdat deze een garage heeft en de wo ning van de heer de Meijer voor f7975,-. Voorts werd bepaald, dat vanaf de be woning tot aan het moment van de overdracht betrokkenen een rentever goeding van 4 pCt. zullen betalen. De lasten zijn alle voor rekening van de kopers. De gemeenschappelijke regeling Beheerschap Recreatiegebied Braakman is goedgekeurd. Thans is het noodzake lijk, aldus de voorz., gevolg te geven aan het bepaalde in art. 5 der genoemde ge meenschappelijke regeling inzake de be noeming van een lid uit de raad in het bestuur van het beheerschap. Bij de 1ste stemming bleek geen enkel lid de beno digde meerderheid van stemmen te heb ben behaald. De uitslag was: A. J. van Hoeve 3 stemmen; I. Michielsen 1 st. A. Dijk 1 st.; G. van Pamelen 1 st. Bij herstemming verkreeg dhr. van Hoeve 4 st.Michielsen 1 en Dijk 1. Tot plaats vervangend lid werd na tweemaal stem men benoemd dhr. B. Ceelaert. Tijdens de rondvraag informeerde de heer de Meijer er naar of er van de ver eniging „Ceres" een aanvraag binnenge komen was om mee te willen werken aan de totstandkoming van een diepvries inrichting op de wijk Driewegen. De voorz. zei, dat er inderdaad een derge lijke aanvrage ligt. B. en W. hebben tot op heden nog geen voorstel aan de raad kunnen doen, omdat een geschikt ge bouwtje nu eenmaal niet aanwezig is op genoemde buurtschap. Een gebouwtje oprichten zou de enige oplossing kun nen geven, maar wat moet men met 'n dergelijk gebouwtje doen als de diep vries er geen gebruik meer voor zou hebben? De heer Verplanke meende te weten, dat de vereniging zelf een ge bouwtje op zou richten, maar door de gemeente de rente en aflos gegaran deerd zou willen zien. B. en W. hebben de opzichter opgedragen een kostenbe- groting op te maken van een eenvoudig gebouwtje. De heer Michielsen brengt de slechte bestrating van de Gentsestraat aan de orde. Inderdaad is dringend verbetering nodig, aldus de voorz., waartoe ook over gegaan zal worden wanneer een en an der weer mogelijk is. Voorts vindt dhr. Michielsen de toestand bij het pakhuis van Termont erg gevaarlijk. Het is drin gend nodig, dat ter plaatse de straat verbreed wordt zodat het verkeer uit wijkmogelijkheid heeft. De voorz. vond de toestand ook niet ideaal en zegde een onderzoek toe. Sluis Opening bejaardensociëteit. Ook de ouden van dagen te Sluis heb ben thans de beschikking over een plaats van samenkomst, n.l. de bovenzaal van het medisch centrum aan de Hoogstraat. met de wagen?" „O, dat komt wel in orde. Als u nu eerst maar weer opknapt". „Maar hoe kom ik hier terecht? Waar om ben ik niet in mijn eigen huis?" Ans ging op de rand van zijn bed zit ten. „Dat zal ik u precies vertellen, want ik begrijp best, dat u nieuwsgierig zult zijn. Wel. zuster de Vries reed vlak bij en hoorde de klap. Zij heeft u uit de half-vernielde auto gehaald en naar het dorp gereden. Ze wist helemaal niet dat u in de Wilgenlaan woont en kwam dus prompt hier. Toen ze uitgelegd had, wat er gebeurd was, zeiden Herman en ik dat u natuurlijk hier moest blijven. Uw huishoudster is een best mens, maar die kan u natuurlijk niet verplegen. Dat was dus gisteravond. U bent een paar uur buiten bewustzijn geweest. Gisteravond is de dokter nog geweest en die zegt, dat u geluk gehad heeft. Waarschijnlijk al leen maar een hersenschudding. Vam nacht heeft zuster de Vries bij u ge waakt en gemerkt, dat u sliep. Maar van morgen moest ze weer naar haar eigen patiënten en sinds vanmorgen heb ik hier gezeten. Zuster de Vries is een uur tje geleden nog geweest. Ik ben blij, dat u nu wakker bent. We hebben toch wel een beetje om u in angst gezeten". „Zo, zo. Dus ik heb een hersenschud ding. Dat betekent dus, dat ik een paar weken zal moeten blijven liggen. Is dat even beroerd? Zeg, heb je bericht ge Kwaliteit! Creatie Service steeds praktisch en gekleed. Wij tonen U een sortering met ruime variatie in modellen. Al onze kostuums zijn van bij zondere coupe en kwaliteit. Aparte stoffen in nieuwe herfat- tinten, prijzen vanaf Voor Uw betere DAMESCONFECTIE eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein atoptvoor onze zaak Dit werd medegedeeld door de voorzitter van de „Stichting Medisch Centrum", de heer H. Blondeel, op de eerste winter- bijeenkomst. Bij deze officiële „winter- start" waren ook aanwezig pastoor G. Rombouts, ds. Groenveld, burgemeester Van Hootegem en de wethouders. Namens de bejaardensociëteit sprak de heer J. de Klerk enkele woorden van dank namens de ouden van dagen. Schoondljke Toelatingsexamen Rijks Middelbare Landbouwschool. Tot de le klas der R.M.L.S. te Schoon- dijke werden de volgende leerlingen toe gelaten: F. van Belleghem, Eede; H. Beije, Bier vliet; O. Buijsse, Oostburg; F. Buijze, Axel; A. van Cadzand, Sluiskil; T. Cam- maert, Schoondijke;" F. van Damme, IJzendijke; K. Dekker, Zaamslag; K. Dieleman, Hoek; A. Doens, IJzendijke; A. de Groote, Biervliet; F. Haverbeke, IJzendijke; J. Herweijer, Nieuwvliet; C. de Jonge, Terneuzen; J. Lako, Breskens; P. Leenhouts, Groede; P. Lippens, Aar denburg; P. Luteijn, Zuidzande; P. de Nood, Waterlandkerkje; U. Pieters, Wa terlandkerkje; I. Poissonnier, Retran- chement; B. van de Ree, Groede; J. Remijn, Oostburg; D. Scheele, Aarden- burg; C. van der Sluis, Biervliet; J. van stuurd naar de fabriek?" De vrouw knikt. „Ja, Herman heeft vanmorgen opgebeld. Meneer Willems, de adjunct-directeur, komt vanavond even aan". „Ja, maar ik kan toch niet hier blij ven liggen? Jij hebt het al druk genoeg met de zaak". „Maakt u zich daarover maar geen zorg, vader. We zullen u eens lekker ver wennen, hoor, Herman en ik. Zodat u in een wip weer opgeknapt bent. En nu zult u zeker wel wat lusten, hè? Soep?" Hij lacht. „Geef me eerst maar eens wat te drinken. Ik heb een dorst 's Avonds kwam zuster de Vries. „Zo, meneer de pechvogel. Daar sta je weer gekleurd op, hè?" Tom kneep een oogje dicht en ant woordde: „Bedankt voor de hulp, zuster. Je lijkt wel een schutsengel, altijd in de buurt als ik in gevaar ben. Hoe komt het eigenlijk, dat ik geslipt ben?" Ze haalde haar schouders op. „Glad de weg, denk ik. Ja jong, als je achter het stuur zit in deze tijd van het jaar, moet je uitkijken". „Hoe lang kan dat grapje duren, zuster?" „Je hebt een flinke hersenschudding opgelopen, Tom en je weet ook wel, dat zoiets alleen met rust kan genezen. Rust, rust en nog eens rust. Wat heb jij anders een harde kop, zeg! De hele voorruit in diggelen, maar op je voorhoofd geen

De Schakel | 1957 | | pagina 1