PLOUVIER heefl DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN den, die aan de bouw zijn voorafgegaan. Speciaal de Rijksgoedkeuring voor de uit te voeren bouwwerken was daarbij een probleem. Doch dank zij de mede werking van de heer Glerum, hoofd-in- genieur-directeur van de Volkshuisves ting en Bouwnijverheid in Zeeland, werd deze moeilijkheid opgelost. Spr. herinnerde aan de vele besprekingen met de hoofden der scholen en de on- 'derwijzers, welke de gangmakers zijn geweest voor de bouw van dit gymnas tieklokaal, dat voor alle scholen in de gemeente bestemd is. Spr. wees op de moderne inrichting van het gebouw, evenals op de zich daarin opgestelde moderne toestellen, zoals wandrekken, ringen, rekstokken, enz., waarbij men zich om advies heeft gewend tot de heer Klompe, consulent voor de lichamelijke opvoeding. Wat de badinrichting betreft, moet „Het Groene Kruis" als de stuwende factor beschouwd worden., Vervolgens ging de burgemeester over tot het uitspreken van enige persoon lijke dankwoorden en wel tot architect Pot uit Amsterdam, die beide gemeente scholen, de gymnastiekzaal en de badin richting ontworpen heeft; de heer Zuid- weg van de Centrale Dienst in West Z. VI.; de gemeente-opzichter, de heer Or- née, die spr. kenschetste als de centrale figuur bij de uitvoering van genoemde objecten; de dagelijkse opzichter, de heer De Vilder, alsmede de aannemer, de heer Verstraete uit Oostburg, die hij prees als een goede en prettige aanne mer. Ook tot de badmeester-concierge, de heer I. Oosterling, richtte spr. het woord, waarbij hij hoopte dat deze zijn werkzaamheden tot genoegen van ge meentebestuur en publiek zal verrichten Hierna verklaarde de burgemeester de gymnastiekzaal en badinrichting voor geopend. Na aanbieding van een glas wijn met versnapering door enige dames, voerden verschillende sprekers het woord, o.a,. de heer Klompe, die de gymnastiekzaal de mooiste noemde van heel Zeeuws- Vlaanderen; de heer Robijn, hoofd der openbare lagere schoolde heer Priester, voorzitter der oudercommissie van de openb. lagere school; weth. Van Haneg- hem, voorzitter van het schoolbestuur van de School met de Bijbel en de heer De Pauw, namens het schoolbestuur van de R K lagere school. Zij allen toonden zich enthousiast over de mooie gymnas tiekzaal en complimenteerden het ge meentebestuur met deze aanwinst voor de gemeente. De gymnastiekzaal, die de afmetingen heeft van 22x11 m. en een hoogte van 5 m.. wordt met hete lucht verwarmd door een oliestook-installatie, die ook de beide scholen en de badin richting verwarmt door middel van ra diatoren. Aangezien men enkel met gymschoenen of op blote voeten de zaal mag betreden, dit om de prachtig aan gebrachte vloer niet te beschadigen, zijn aan weerszijden van de kleedkamer voetpaden aangelegd Nadat de heer Oosterling nog enige dankwoorden had gesproken voor zijn aanstelling als badmeester-concierge, waarbij hij hoopte op een goede samen werking met het gemeentebestuur en een prettige omgang met hen die van de badinrichting gebruik zullen maken, gaven een aantal dames van de plaat selijke turnvereniging „D.I.O." turnde- monstraties ten beste. Hierna werd door het gezelschap de badinrichting bezichtigd. Evenals de gymnastiekzaal zal ook de badinrich ting, die 10 douchecellen bezit, voor Breskens in een grote behoefte voorzien. Zeer zeker getuigt het van een vooruit ziende blik, dat met de bouw rekening is gehouden voor eventuele uitbreiding van het aantal douchecellen. Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Eekhout. Bij de inge komen stukken en mededelingen ver kwam hij tot de ontdekking, dat hij be hoorlijk trek had. Geen wonder, om half één had hij geluncht en sindsdien niets anders gehad dan thee. Nou, buiten de stad maar even de gang er in zetten. Met vaste hand reed hij de wagen over de brede asfaltweg naar het dorp. In de verte zag hij reeds de verlichte wijzerplaat van de grote kerk. Dicht bij het dorp, in een bocht van de weg. moes' hij uitwijken voor een tegenlig ger. Hij remde wat af. maar trapte na het passeren meteen weer de gaspedaal in. En dat was fout, want het wegdek was bezaaid met nat, afgevallen bladen toen hij gelijktijdig zijn snelheid weer verhoogde en de bocht nam, gleden de achterwielen over het blad weg en twee seconden later kwam de wagen met een harde klap tegen een der langs de weg staande bomen terecht. Tom sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit en verloor op hetzelfde ogenblik zijn bewustzijn. De automobiliste, die zoëven gepas seerd was. hoorde boven het gezoem van de motor, eveneens de klap. Ze keek door het achteruitkijkspiegeltje en zag de gepasseerde wagen tegen de boom staan. Onmiddellijk stopte ze en reed haar wagen zo snel als het kon terug. Bij de half vernielde wagen hield ze stil en de vrouw in haar blauwe katoenen jurk en helderwitte schort gaf een gil van schrik toen ze in de over het stuur gebogen man Tom Boornberger herken de. Want zy was zuster de Vries. (Wordt vervolgd). meldden B. en W., dat zij m.i.v. 30 Sep tember j.l. als badmeester, schoonhou- der-concierge van het gymnastieklokaal en schoonhouder van de openbare lagere school hebben benoemd de heer I. J. Oosterling-Verduijn. De gemeen te-werk man A. J. Ekkenbus wordt m.i.v. 1 Octo ber 1957 in vaste dienst benoemd. De heer Van der Hooft merkt op, dat zijn loon achteruit zal gaan door de betaling van pensioenbijdrage en vraagt of dit niet overbrugd kan worden De gemeen te-secretaris licht een en ander toe. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school wordt benoemd de heer J. J. Ja cobs, thans onderwijzer aan de o.l. school te Biervliet. De heer De Feijter zou de nieuwe onderwijzer zo vlug mogelijk in dienst willen doen treden. De voorzitter antwoordt, dat de opzeggingstermijn ligt tussen de 2 en 3 maanden. Naar aanlei ding van een door B. en W. voorgestelde wijziging van het reglement van orde voor de raad, dat beoogde de rondvraag tijdens de raadsvergadering te vervan gen door het indienen van schriftelijke vragen en wel tenminste 5 dagen voor de datum van de raadsvergadering, stuitte op hevig verzet van de raadsleden Alleen de heer Van der Hooft kon zich wel met het voorstel van B. en W. ver enigen. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. door er op te wij zen, dat door de rondvraag het peil van de raadsvergaderingen nogal eens pleegt te% zakken. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. ingetrokken. Een voorstel van B. en W. om het reg lement van orde voor de raad zodanig te wijzigen, dat voortaan op de laatste Maandag van elke maand vergaderd zal worden, behalve voor de maanden Augustus en December, wordt aangeno men. Ook het volgende punt van de agenda bracht de tongen danig in beweging. Dit behelsde het voorstel van B. en W. om geen gevolg te geven aan het door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht uitgebrachte rapport tot het aanbrengen van douches in de vismijn ten gebruike van de haringlossers. De kosten hiervan zouden volgens de ra ming f 10.500,bedragen of f 4800, indien tevens een box van de vismijn aan haar bestemming zou worden ont trokken. B. en W. achten het niet ver antwoord om, nu er een gemeentelijke badinrichting is, nog voor een aparte douche-inrichting te zorgen. Naar aan leiding hiervan spreekt de heer Goethals zich uit tegen het voorstel van B. en W. Hij ziet het als een plicht van het ge meentebestuur om deze douche-inrich ting aan te brengen. De heer Seuss is Waarom, aldus vragensteller, worden de woningen in de Bloemenwijk wel op nieuw behangen en hier niet. De recente huurverhoging legt volgens hem bepaal de verplichtingen op. Bovendien heeft deze woning na het ontruimen door de vorige bewoner te lang leeg gestaan. Weth. van Hanegem beantwoordt na mens B. en W. deze vragen met te zeg gen, dat de woningwetwoningen en dus ook deze woning periodiek worden on derhouden. Het gaat toch niet aan om bij elke verhuizing opnieuw te behangen. De heer Meeusen had critiek op het hinderlijk parkeren van een veewagen van de heer de Jonge in de Mercurius straat. De voorzitter antwoordt, dat hieraan wettelijk weinig te doen valt. Een vraag van de heer de Feijter om trent verkeersproblemen in de Dorps straat zal in de volgende vergadering worden behandeld. Aanrijding. Woensdagmiddag te omstreeks 12.00 uur had in de Dorpsstraat te Breskens een aanrijding plaats tussen een wiel rijdster en een bestelauto. De wielrijdster, mej. F. M. B., wonen de te Biervliet, verleende geen voorrang, toen zij uit de Mercuriusstraat de Dorps straat wilde oversteken, aan de door de Dorpsstraat (hoofdverkeersweg) rijden de bestuurder van een bestelauto, de heer C. F. uit Breskens. De wielrijdster werd hierbij licht gewond, doch haar rijwiel werd zwaar beschadigd. Dank zij de zeer snelle reactie van de autobestuurder, die zijn wagen naar links kon laten afzwenken, liep deze aanrijding vrij goed af. De auto werd niet beschadigd. De rijkspolitie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. ZEEUWSE COLLECTE. Evenals vorige jaren zal ook dit jaai de Zeeuwse collecte, welke wordt ver zorgd door de Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning in Zeeland, in Breskens worden ge houden, in de periode van 713 Oct. a.s. De opbrengst komt ten goede aan de Zeeuwse bejaardentehuizen, o.a. voor het aanschaffen van een televisie-toestel of indien men dit wenst, een ander project, terwijl ook de plaatselijke bejaarden sociëteiten een zeker percentage zullen ontvangen. We hopen dat de collecterende dames, die tijd noch moeite ontzien, om deze collecte goed te doen slagen, door onze inwoners welwillend zullen worden ont vangen. WAT ZIEN ZE TOCH De nieuwe collectie „Laslta" horloges voor het raam bij Horlogerie HOVESTADT, Breskens. Telefoon 845. een tegenovergestelde mening toegedaan Ook de andere raadsleden laten zich in dezelfde geest uit. waarbij de heer Van der Hooft het aanbrengen van een dou che-inrichting meer als een taak ziet voor de werkgever en de werkgever van de haringlossers is niet de gemeente De ze spreker en ook mevr. Niermans-Gos- sije zouden wel graag zien. dat B. en W. een plan ontwerpen voor het opbergen van kleding door de haringlassers en het beschikbaar stellen van een wasgelegen heid. Tenslotte werd men het er over eens. dat in overleg met de haringlossers bovengenoemde voorzieningen bekeken zullen worden. Bij de rondvraag vraagt de heer Ver meulen om plaatsing van een lichtpunt in het achterpad tussen Scheepvaart- straat. en Visserijstraat. Mevr. Niermans vraagt of het gemeentelijk verenigings gebouw nog te huur is voor uitvoeringen. De voorzitter antwoordt, dat dit wegens een aan de eigenaar van het nieuwe bi oscoopgebouw gedane concessie niet meer mogelijk is. Naar aanleiding van een schriftelijke vraag van de heer Van der Hooft i.v.m. de ontslagaanvrage van de schoonmaakster der o.l. school ant woordt, de voorzitter, dat dit is geschied omdat schuurwerk aan de schoolborden werd verricht nadat de schoonmaakster de jaarlijkse grote schoonmaak had ge houden. De voorzitter betreurt de gang van zaken en geeft toe. dat er niet ge noeg contact geweest is tussen de Cen trale Dienst en de schoonmaakster. Wet houder Van Haneghem geeft een nader* toelichting van de ziide van de betrok ken schilder. Dergelijke gevallen zullen niet meer voorkomen. Een andere vraag van de heer Van der Hooft betrof het onderhoud van verschillende gemeente woningen en speciaal van de woning Ph. van Kleefstraat 39 en ook het toewij zingsbeleid betreffende deze woning. Groadc 0 Collecte. De in de gemeente Groede gehouden collecte ten bate van de kankerbestrij ding (Koningin Wilhelminafonds) bracht f 672,30 op. Korfbalwedstrijden. Zaterdagmiddag werd het nieuwe korf- balveld te Groede voor de eerste maal bespeeld. Daar Groede zelf nog geen korfbalclub bezit, waren het twaalftal len van Swift en Animo, die tegen elkaar de ^triid aanbonden. Bij de adspiranten ging de winst naar Swift, terwijl bij de seniores Animo, na een spannende gelijk opgaande strijd, wist te winnen. Burgemeester T. C. Everaars reikte aan Animo de door het gemeentebestuur van Groede beschikbaar gestelde wissel beker uit en dankte alle spelers en speel sters dat ze bereid waren geweest om in Groede te komen spelen. Propaganda-avond. Maandagavond werd in het gemeente huls te Groede een propaganda-avond voor de korfbalsport gehouden. Groede. dat thans in het bezit is van een prach tig korfbalveld. bezit, geen korfbalclub. Door middel van deze avond werd ge tracht de belangstelling voor de korfbal sport te vergroten, zodat men een korf balclub kan oprichten. Besloten werd, indien de belangstel ling voldoende blijkt, met ingang van de volgende week. eens per week, onder deskundige leiding, een trainingsavond te houden. Korfbal opgericht. Maandag j.l. is er te Groede een korf balvereniging opgericht. Een drietal le den van de Zeeuwse korfbalbond, w.o. de voorzitter, de heer D. P. Saaman, wa ren ter vergadering aanwezig om de no dige voorlichting te geven. Dinsdags avonds zal er een indoortraining zijn onder leiding van een van de bondsbe- stuursleden. Zaterdagsmiddags zal er bij gunstig weer op het gemeentelijk sport veld worden geoefend. Op korte termijn zal er te Groede weer een propaganda-wedstrijd worden gespeeld tussen twee vooraanstaande Zeeuwse twaalftallen. Ook komt er nog een filmavond. NieuwvIIet Bevestiging. Zondag 6 October a.s. zal candidaat L. van der Molen uit Lieve Vrouwe (Fr.) bevestigd worden door ds. D. Visser uit Rotterdam als predikant van de Vrije Evangelische Gemeente te Nieuwvliet. Oostburg Filmavond. In hotel „De Éénhoorn" te Oostburg hield de afd. West Z.-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen een filmavond. Mevr. van Veen uit Oostburg, presi dente, sprak een hartelijk welkomst woord, waarna enige films werden ver toond. Vervolgens werd een lezing ge-, houden over het werk van de Bond door het gehele land. De bedoeling is dat dergelijke avon den er toe zullen bijdragen, dat de toch reeds vele leden tellende vereniging nog nieuwe leden zal kunnen aantrekken. Jammer was dan ook dat de avond slechts matig bezocht was. Ontspanningsavond. In hotel ,.Du Commerce" te Oostburg hield de katholieke vereniging voor cul tuur en ontspanning Zaterdagavond een dansavond. Deze werd door vele le den bezocht. In dit komend wintersei zoen zullen meerdere ontspannings avonden van dans, toneel, e.d. gehouden worden. Schoondljke Verkeerscursus. Te Schoondijke zal door de wacht meester van de Rijkspolitie F. Picavet wederom een verkeerscursus worden ge geven. De bedoeling van deze cursus is de mensen, welke regelmatige wegge bruikers zijn, hun theoretische kennis op te frissen en aan te vullen. Gezien de plaatsruimte zullen slechts een dertigtal personen aan deze cursus kunnen deelnemen. We hopen dat wachtmeester Picavet, door de grote op gave, zich genoodzaakt zal zien, een tweetal cursusgroepen te formeren. Het is in vele gevallen, in verband met de verkeersveiligheid, nodig dat de huidige weggebruikers hun theorie nog eens goed doornemen. Deze soort cursussen hebben de bedoeling de cursist niet alleen de verkeersregels te leren, doch tevens te leren opletten, en de regels toe te pas sen. Dit opletten voorkomt veel. Het is een van de kardinale punten van de ver keersveiligheid. Een andere kant is, dat de politie hier een van zijn opvoedende taken op een juiste wijze uitoefend, ten einde het aantal verkeersongevallen zo klein mogelijk te houden. Waterlandkerkje Vergadering Het Groene Kruis. De afd. Waterlandkerkje van Het Groene Kruis hield een vergadering in het Dorpshuis. Er werden o.m. enkele films vertoond waarbij Zr. Stellweg dc nodige toelichting gaf. Tijdens de pauze had een verloting plaats. Vergadering. Dezer dagen kwam de toneelvereni ging te Waterlandkerkje in vergadering bijeen. De heer C. Jansen trad als voor zitter af. In zijn plaats werd gekozen de heer H. ten Hove. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Faro. Binnen kort zal men in studie nemen een blij spel van drs. Lockefeer uit Hulst. EXAMENS. Aan de sportschool Feltx Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor: Ads. groene band Judo: Ad. v.d. Vijver te Breskens; P. de Hullu en Ab de Hullu te Retranchement. Gele Band Judo: J. Hoekzema te Oost burg. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens brengt U Zaterdag 5 en Maandag 7 October een kleurrijke film over de onsterfelijke ge schiedenis van Richard Leeuwenhart's Kruistocht naar het Heilige land. Een kleurrijke verfilming van Sir Walter Scott's boeiende en beroemde roman „The Talisman". De bloem der Europese ridderschap, verenigd onder de banier van de dappere Richard Leeuwenhart, gewikkeld in een strijd vol avontuur, list en bravour, tegen de machtige Sul tan Saladin. Een romantisch filmwerk in cinemascope en kleuren. Zondag, aanvang 4 en 8 uur, brengen wij U een verhaal vol humor over de be manning van een vrachtboot, die ver van alle oorlogsgeweld strijdt tegen do delijke verveling en vooral tegen de lachwekkende figuur van een despoti sche kapitein. Hoe voelt zich een beman ning die 14 maanden geen verlof heeft gehad Deze film geeft U hierop een antwoord vol humor, vol kolder, maar altijd van een warme menselijkheid en milde spot. Henry Fonda is weer op het

De Schakel | 1957 | | pagina 2