Uw haar VKB Rijwielhandel VAN MEENEN, Oresta. hzbu. raleigh. m. Extra voordelig: Slagerij De Jonge UeApt 1957 V. VAN HOUTE l Zn., Vnrsprille's Kleding Bedrijf autopeds, rolschaatsen, driewielers „Maison Moderne", Wed. I. VAN DE VIIVER-Donze, Dorpsstr., Breskens BLEUs kledingmagazijn De Youth tor Christ tentcampagne Voor Uw vlees en vleeswaren Land- en Tuinbouw Vlaamse flitsen nieuwste stoffen H. H. Vissers en Schippers Engelse kwaliteits SCHIPPERSTRUIEN en BLAUWE PANTALONS in: Vermist Kon. Nederlandse Schouwburg te Sent. De kappers naast de kerk HERFST Herenveslen J. SCHRIER, Breskens Gevonden voorwerpen Kinderportemonnaie, plastic kinder tasje, gummikip, cocosloper. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. BOEKBESPREKING EEN NIEUW KOOKBOEK. Naar wij vernemen, verschijnt bin nenkort het nieuwe menu-kookboek naar de radio-uitzending „Ons menu voor U". Vele huisvrouwen in ons land, die regelmatig naar deze radio-rubriek luisterden, zullen zich verheugen over de verschijning van dit boek. S. Wind-Nau- ta geeft in dit boek een verzameling van ruim 350 recepten en 168 menu's, die voor elke huisvrouw gemakkelijk te be reiden zijn. Ook is op practische wijze een warenkennis ingelast, die vooral voor de jonge vrouw van veel nut kan zijn. Een verrassing voor de meisjes. MAARTJE DE WIT. Jan de Vries, de schrijver van het hoorspel en de boeken „De jeugd vliegt uit", is bezig de pittige dochter van de' familie De Wit uit dit hoorspel, in een speciale uitgave, getiteld „Maartje de Wit", voor het voetlicht te brengen. In dit boek zult u met deze wildebras wat nader kennis maken, maar „Maartje" is precies zo geblevèn, zoals u haar hebt leren kennen: een flapuit, wat slordig, temperamentvol, maar met een gevoelig hartje. Heel haar jongemeisjestijd wordt beschreven met daarbij de naaste figu ren. Een boek waar het hele gezin weer van kan genieten. EEN GOEDE RAAD. Het zal niet zo lang meer duren of overal in den lande heeft men de oogst van het land in de schuur gebracht. Voor de late aardappelen en de bieten geldt dit vanzelfsprekend nog niet. Doordat de stoppel is bloot komen te liggen, gaat de landbouwer de zo nood zakelijke stoppelbewerking weer toe passen. Toch is het maar half werk als men zijn werkzaamheden beperkt tot het stoppelploegen, het cultivateren, het schij veneggen of wat dan ook. Juist vóór deze werkzaamheden is het van groot belang reeds die meststoffen aan de grond toe te dienen die zich bij uitstek hiervoor lenen. Dit zijn o.a. stal mest, ruwe kalizouten en Thomasmeel. Deze meststoffen komen het beste tot hun recht wanneer ze oppervlakkig door de grond worden gewerkt, voordat het wintervoor- of zaadvoorploegen plaats vindt. Met het oog op de drukke voorjaars werkzaamheden is het noodzakelijk thans reeds te doen wat mogelijk is, op dat de basis voor een goede oogst niet in de knel komt. Bovendien profiteert men nog van de meststoffenprijzen die in de herfst aanmerkelijk lager liggen dan in het voorjaar. Een product als Thomasmeel spoelt niet uit. Het is dus voordeliger om thans deze meststof reeds op het land te bren gen, dan te wachten tot het voorjaar, wanneer er al zo veel te doen is en bo vendien de prijs hoger ligt. Het invoeren van de maximum-snel heid voor motorrijtuigen in de bebouwde kom op 1 November a.s., was voor de redactie van „Bedrijfsvervoer", officieel orgaan van de Algemene Verladers- en Eigenvervoerders Organisatie (E.V.O.), aanleiding een onderzoek te laten instel len naar het te verwachten effect van deze maatregel op de verkeersveiligheid. Volgens de uitkomsten van dit onder zoek is het effect van deze maatregel voor de verkeersveiligheid nihil. Van duizend ongevallen, die werden onderzocht en zonder meer van „de grote stapel" waren genomen, bleken slechts 9 binnen de bebouwde kom te hebben plaats gevonden bij een snelheid boven 50 km. per uur. Bij geen van deze onge vallen was sprake van lichamelijk letsel van betekenis. Bij 36 pCt. van de onderzochte geval len bleek de toestand van het wegdek bij de ongevalsconstellatie mede een rol te hebben gespeeld. Uiteraard bevinden zich hieronder gevallen, die de wegbeheerder niet in de hand heeft, zoals bijv. sneeuwval, op vriezen, enz. In een zeer groot aantal evenwel moet men helaas spreken over nalatigheid van de wegbeheerder. Dit onderzoek heeft aangetoond, dat een belangrijk deel der ongevallen van het hier onderzochte materiaal aan het bedrijfsleven, dus aan onze gemeenschap bespaard zou zijn gebleven bij een juist beleid ten aanzien van het onderhoud van ons wegennet. Meer dan 100.000 toeschouwers hebben in Augustus te Brugge het Heilig Bloed spel bijgewoond. HOUSTON, DE GASTVRIJE EN WELVARENDE METROPOLIS VAN TEXAS. Op 3 September heeft de K.L.M. een nieuwe luchtdienst geopend tussen Am sterdam en Houston in de Amerikaanse staat Texas. Dit belangrijk industrie- en handelscentrum aan de Golf van Mexico is de 119e stad welke in het ruim 255.000 km. lange luchtnet van de K.L.M. is opgenomen. Aanvankelijk zal de K. L.M. één dienst per week op Houston onderhouden, maar met ingang van de winterdienst op 6 October a.s. zal de frequentie van deze dienst worden ver dubbeld. Deze nieuwe luchtdienst wordt uitgevoerd met het nieuwste en mo dernste vliegtuig, de DC-7C, die de di recte luchtverbinding tussen Texas en Europa in Westelijke richting in onge veer 22 en in Oostelijke richting in ca. 18 uur tot stand brengt. De betekenis van deze nieuwe K.L.M.- dienst voor Nederland wordt duidelijk, als men bedenkt dat ongeveer 20 pCt. van het omvangrijke internationale ver keer van Houston en Texas op Neder land is gericht en dat de economische mogelijkheden van deze, wellicht rijkste Amerikaanse ystaat, schier grenzeloos zijn. Houston, dat op het ogenblik ruim 1.135.000 zielen telt, is verreweg de be langrijkste stad in het zuiden van de Verenigde Staten. Deze stad is in haar ruim 100-jarige bestaan op verbazing wekkend snelle wijze gegroeid. Bij het uitroepen van de Republiek Texas in 1836 telde Houston nauwelijks 2000 in woners. Vijftig jaar geleden waren het er nog maar 60.000. Twee bijzonder gunstige factoren heb ben zeer veel - zo niet alles - tot deze fabelachtige „Amerikaanse groei" in Houston bijgedragen. Allereerst de bijna onuitputtelijke rijkdom van Texas en voorts het bezit van een zeehaven waar langs de vele producten van het land naar alle delen der wereld kunnen wor den vervoerd. De rijkdom van Texas, de grootste van alle Amerikaanse staten met een oppervlakte van 692.000 km.2 of 17-maal de grootte van Nederland, is vrijwel onuitputtelijk. Het land. dat goeddeels uit vlakten bestaat, heeft een zeer vruchtbare bodem, waarop grote hoeveelheden katoen (1'7 van de wereld productie) en rijst worden verbouwd, maar ook tarwe, mais, haver, groenten en fruit. De rozenkwekerijen zijn er be faamd en behoren tot de grootste in de Verenigde Staten. Ook de veeteelt, alhoewel minder dan vroeger, is er nog van grote betekenis. De ranches, soms ter grootte van een halve Nederlandse provincie, zijn we reldbekend. En behalve rundvee, treft men er zeer veel schapen en pluimvee aan. Het aantal boerenbedrijven be draagt ongeveer 400.000. Toch zijn de landbouw en de veeteelt niet de belang rijkste inkomstenbron van Texas. De olie met een jaarproductie v 1.100.000.000 barrels brengt 3.200.000.000 dollar op en is daarmede de belangrijkste industrie. Maar behalve de olie bergt de bodem er nog vele schatten. Aardgassen, zilver en kwik komen in grote hoeveelheden voor. Men delft in Texas ook veel steenkool. Bovendien wordt er ook nog koper, lood, grafiet, zink, mangaan, goud, basalt, graniet en tenslotte marmer gevonden. Bovendien is het land zeer bosrijk, ter wijl de visserij in de Golf van Mexico niet onbelangrijk genoemd mag worden. Het totale jaarinkomen van Texas met zijn 8 millioen inwoners bedraagt ruim 77 milliard gulden of wel f 10.000 per hoofd van de bevolking. Temidden van zulk een welvarend gebied gelegen, moest Houston met zijn grote zeehaven - na New York de drukste van de V.S. - wel uitgroeien tot die industriële en handelsmetropol, die het vandaag de dag is. Deze haven is met de Golf van Mexico verbonden door de rivier de Bayou, welke over een lengte van 80 km. is gekanaliseerd. Het kanaal is ongeveer 11 m. diep en 100 m. breed. Jaarlijks doen 7000 shepen de haven aan, waar niet minder dan 80 dokken beschikbaar zijn. Over een lengte van 40 km. strek ken zich aan beide zijden van het ka naal geweldige fabriekscomplexen en opslagplaatsen uit. Houston is een door en door Ameri kaanse stad met wolkenkrabbers in het centrum en lage strakke rechthoekige woonblokken in de buitenwijken. Alhoe wel van karakter een industrie- en han delscentrum, heeft deze stad een geheel eigen charme, welke het feeërieke bena dert. Houston spreidt een enorme weelde ten toon en de structuur van de stad is ruim en luchtig (men kan er zelfs in het centrum zijn wagen parkeren!) met niet minder dan 120 stadsparken en tal loze sportvelden en zwembaden. De „ri ver oak section" is wellicht de meest luxueuse villawijk ter wereld met hon derden villa's ter grootte van het Ko- irnklijk Paleis te Soestdijk. Houston is tenslotte ook nog het culturele centrum van het zuidelijk deel van de V.S. Het beschikt over een universiteit, het Rice Instituut heeft een grote faam in de wetenschapswereld, er is een zeer om vangrijk Medisch Centrum, waar hon derden artsen werkzaam zijn en voorts zijn er verschillende belangrijke musea. Leopold Stokowsky, die in Houston woont, leidt er het Houston Symphony Orkest, waarop elke inwoner van Houston bijzonder trots is. Het stads leven is er levendig en vol amusement en de meest befaamde artisten uit de gehele wereld zijn er vaak te gast. De Houstonian is, bij de sprookjesach tige ontwikkeling van zijn stad, een rus tig mens gebleven. Hij is nog steeds de zelfde eenvoudige, hartelijke en vitale Amerikaan, voor wie de naam van zijn land Texas (d.i. Vrienden) zijn zin nog niet heeft verloren, vooral niet t.o.v. zijn gasten. Onze nieuwe najaarscollectie biedt U de kamgaren, terlenka, tweeds, merita, ruitstoffen, enz. Een prachtige sortering jumpers, vesten en truien DAMES! Het is nu de tijd om te breien. Wij hebben de nieuwste kleuren pulloverwol, sportwol, babywol, sokkenwol, jaegerwol, enz., met gratis breipatroon. Telefoon 889 Zojuist ontvangen KAMGAREN MELTON WINDJACKS MELTON JOPPERS (duffel) ENGELSE CABAN ROSSAERT PETTEN Spuiplein BRESKENS die gehouden zou worden van 18 t/m 22 September te BRESKENS, GAAT NIET DOOR wegens totale vernieling van de tent door de atorm. Youth for Christ comité, afd. Breskens 2 vlinderkonijnen. Terug te bezor gen bij A. DE KRIJGER, Glacis 16 te Breskens. Zondag 15 en Donderdag 19 Sept. 1957. DRIEKONINGENAVOND. Blijspel van William Shakespeare Vertaling: L. Burgersdijk Regie: Ben Royaards PRCOIK99URTEN. Zondag 15 Sept. Ned. Herv. Kerk Aaraenóurg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuii Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop Collecte noodl. kerken en personen Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Doop Collecte A. C. D. Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvltet, 11 uur, Ds. van Evert Oostburg, 10 uur, Eerw. Heer I. Verduijn Donderdagavond 7 u., avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schaendijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Collecte noodl. kerken en personen 7 uur, Ds. Brinkman H. Avondmaal Sluis, 9,30 uur, Ds. Brugman, Amsterdam St. Auna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld H. Doop Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Class, studiefonds IJzendyke, 9,30 uur, Ds. van Evert Znidzande, 9,30 uur, Da. de Neeling Afscheid Collecte kerkvoogdij Vrij F.vang. Gemeente Geen opgave Gere f. Kerk Breek er. s 10 en 3 uur, Ds. van de Kerk, Waardhuizen Doopsgec Gom. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Bre»kens j Zondag 15 Sept. 14e Zondag na Pinksteren en feestdag van de 7 smarten van Maria H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 3,30 uur, Lof In de week H. Mis om half acht. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quater temperdagen Vrijdag: verplichte vasten- en onthoudings- - da& Zaterdagavond om 7 uur Lof T vraagt geregelde verzorging. Om verzekerd te zijn van een VAKKUNDIGE behandeling gaal U natuurlijk naar Telefoon 873 Hiervoor hebben wij Manchesterbroeken in olijf, bruin, grijs en blauw Blauwe Simsonjassen Grijze Casimirjassen Khaki jassen Overalls, blauw, grijs, wit en khaki Broeken, fantasie eri blauw Simson Werkoverhemden in ruit- en effen dessins Grijze en zwarte werksokken, enz. BRESKENS Telefoon 768 GROEDE Telefoon 410 100 gr. pekelvlees 45 cent 100 gr. leverkaas 45 cent Samen voor 70 cent Boterhamworst, 250 gr. 75 cent Kookworst, 250 gr. 60 cent Lamsbout f 2,50 en f 3,— p. kg. Breskens Telefoon 828 Zojuist ontvangen mooie collectie Tevens grote collectie dassen, ook drukknoopdassen. In heren-ondergoed ruim gesorteerd, merk „Neerlandia". Telefoon 432 Kleermakerij Herenmode

De Schakel | 1957 | | pagina 3