PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Schoolzwem-examens in liet zwembad ie Aardenburg. De R in de maand Cadzand Ploegwedstrijden. Op een perceel tarwe-stoppel van dhr. J. Cappon te Cadzand hield de C.J.B.T. ploegwedstrijden. Er waren 10 deelne mers. De jury, die geen gemakkelijke taak had, verklaarde zich tevreden over de geleverde prestaties. Winnaar werd M. Quaak uit IJzendijke met een Fergu- son-combinatie. Hij veroverde hiermede de C.B.T.B.-beker, alsmede de door de heer P. Dhont uit Nieuwvliet beschikbaar gestelde beker. 2e pr. J. Cappon uit Zuid. zande; 3e pr. A. de Feijter uit Cadzand en 4e pr. W. Cappon uit Cadzand. Deze vier prijswinnaars kunnen nu meedin gen naar het ploegkampioenschap van Z.-Vlaanderen, terwijl de eerste twee winnaars mee kunnen doen aan het kampioenschap van Zeeland. te ronde van Cadzand. Met goed weer en onder goede belang stelling ls Zaterdag jJ. de 6e ronde van Cadzand verreden, ditmaal voor ama teurs en onafhankelijken. Hoewel de deelname van renners niet groot was, was de wedstrijd toch zeer aantrekke lijk. Er werd een flink tempo gereden, waardoor geen uitlooppogingen met vrucht konden worden ondernomen. Dicht bij het einde bleek, dat verschil lende renners het tempo niet konden volhouden, o.a. Verstraete uit Eede en de bekende Tin! Wolfs. Aanvankelijk was ook Van de Zande uit Halsteren hierbij, doch deze wist zich later weer enigszins te herstellen. De kopgroep reed zijn laat ste ronden en bij de finish was A. Wuijts uit Kruisland onbedreigd de sterkste. 2. P. de Bruin, Roosendaal; 3. J. Duln- kerke, Borssele; 4, Jos Heeren, Roosen daal; 5. H. Glerum, St. Willibrord; 6. C. van de Zande. Halsteren7. E. Verstraete Eede en 8. Tinl Wolfs, Vlijmen, waar mede alle renners binnen waren. Breskens Zwem-diploma's. Bij de Zaterdag JJ. gehouden zwem- proeven in het kanaalbad te Vlissingen, werd zwemdiploma IH behaald door: Saartje Vergouwe, Theunie van den Heuvel, Marijke v. d. Lijke, Hannie de Hulster, Joke Zegers, Arie Schouten, Adrie van de Vijver en Wim Verplanke. Diploma I werd behaald door: Gabriël Erasmus en Dina v. d. Hove. In totaal werden er dit seizoen 95 di ploma's I, 35 diploma's II en 8 diploma's III uitgereikt. 4 meisjes en 6 Jongens behaalden zo wel diploma I als n in één seizoen. Aanrijding. Woensdagmorgen had op het Veer- plein te Breskens een lichte aanrijding plaats tussen twee luxe auto's. De bestuurder van de volkswagen, die bij deze aanrijding betrokken was, had zijn auto voor het kaartverkoopkantoor tot stilstand gebracht en was uitgestapt om een kaartje voor zijn voertuig te ko pen. Direct hierop kwam een andere personenauto het Veerplein oprijden, doch toen de bestuurder daarvan zijn wagen afremde slipte deze nog enkele meters door en kwam met de voorzijde teren de achterzijde van de volkswagen terecht. Deze laatste liep hierdoor en kele deuken op. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. Bestuurder van de volkswagen was J. P., wonende te Rotterdam. Bestuurder van de andere auto was W. B. de B. uit Temeuzen. Cede 6e Beneluxcrlterium voor profs. Onder enorme belangstelling is Zon dag j.l. het 6e Beneluxcriterium verreden met deelname van de voornaamste Bel gische en Nederlandse beroepsrenners, zoals Schulte, Gerrit Voorting, Piet en Wim van Est en de Belgen Rik van Looy en Roger Verplaetse, winnaar 1956. Al direct na de start leverde men strijd en na reeds drie ronden had zich een kopgroep gevormd van drie man, nl. Schulte. Gerrit Voorting en Piet van Est. die gestadig hun voorsprong vergrootten. Soms gaan ze een middagje toeren. Dan eten ze ergens in een rustig restaurant. En zoeken 's avonds de stilte op Dicht tegen elkaar aan. genieten ze van de .schoonheid der.natuur. Dan behoeven er niet veel woorden gesproken te worden. Vaak brengt hij de avonduren door bij de familie de Leeuw. Want daar Ls het gezellig. Greet is bijna iedere avond weg en Tom heeft al lang begrepen, dat ook in het leven van ziln dochter de liefde ls gekomen. Op een avond toen hij nog thuis was en Greet gereed stond om de deur uit te gaan. heeft hij als van ouds zijn nu grote dochter op zijn knie getrokken en zacht gevraagd: ,,Wie is de gelukkige. Greet?" Blozend had het meisje de naam ge noemd: „Het is Wim Blokker, paps. de zoon van de postdirecteur". Tom had geknikt. „Zo. zo jij weet. ook wie je uitzoekt, hè? Is hij lief?" Greet strijkt haar vader zacht over de wang. ..Hij is een schat. paps". „Nou, meisje, ik hoop. dat jullie ge lukkig zult worden". „Dus je vindt het goed. paps?" Tom schiet in een lach en duwt zijn dochter van z'n knie af. ..Ga nou. malle meid. alsof wij in deze moderne tiidnog wat te vertellen hebben over de keuze van onze kinderen. Zou jij hem opgeven als ik zei. dat ik het niet zou willen?" „Datdat weet ik nietantwoord- Ondertussen kreeg Rik van Looy ban- denpech, doch kwam gemakkelijk bij. Het peloton en in het bijzonder Rik van Looy zag het gevaar van het steeds meer uitlopen van het kopgroep je en begon fel te jagen, met Wim van Est en enkele anderen aan zijn wiel. Onder deze druk verbrokkelde 't peloton in groepjes, daar deze het tempo niet konden volgen. Na 21 ronden werden Schulte c.s. door de groep Van Looy ingelopen, waarna het tempo zakte, en de verschillende groep jes gelegenheid kregen in te lopen en na 25 ronden was weer alles samen. Intus sen waren al een reeks uitvallers te no teren, voornamelijk Belgen. Na een paar ronden gingen weer twee renners aan de haal, de twee Zeeuwen Bruggenkamp en Jan Wesdorp. Theo van Wijchen. die bijzonder goed reed, achtte het nog te vroeg en bleef achter. De vluchtelingen namen al direct een grote voorsprong en uit het peloton ontsnap ten nog twee renners, n.l. Piet de Jongh en weer P. van Est, die weldra aanslui ting zouden krijgen bij de kop en met z'n vieren reden zij zeer sterk De enie-en in het peloton die hierop trachtten te rea geren waren de Belgen, doch werden volledig in bedwang gehouden door de Nederlanders. Rik van Looy, die enige tijd daarna een lekke band reed, staak te de strijd, inziende, dat hij tegen de Nederlandse overmacht toch niet zege vieren kon De vier koplopers hadden reeds een flinke voorsprong opgebouwd, toen 12 ronden voor het einde hieruit P. van Est wegviel door het vallen over een op de weg lopende kat. Deze tegenslag voor P. van Est was ook tevens voor Piet de Jongh, die de laatste 30 km. steeds heeft moeten koptrekken, daar Bruggenkamp en Wesdorp hiertoe niet meer in staat waren. Een zeer mooie uitlooppoging van Theo van Wijchen en Wim van Est om tegen het einde naar de kopgroep te springen had geen succes, daar een toeschouwer het parcours overliep, juist voor het wiel van Van Wijchen, die hierdoor kwam te vallen, alsmede de achter hem rijdende Wim van Est, die een sleutelbeenfractuur opliep. De drie koplopers behielden hun voor sprong. geholpen door de Nederlanders in het peleton, die natuurlijk de rappe Bel^ Roger Verplaetse niet naar voren brachten, en stoven op de finish af. met een cpurt tussen P. de Jongh en Brug genkamp, door de laatste gewonnen. Hierop volgde een fluitconcert door het publiek, dat hiermede zijn misnoegen kenbaar maakte over het feit, dat Piet de Jongh voor zijn zwoegen door Brug genkamp niet is beloond. Uit het peleton was intussen Ver plaetse weggelopen met Gerrit Voorting aan zijn wiel en eindigden juist voor het peleton. wat de laatste ronde ook nog in tweeën was gevallen. De uitslag 1. Bruggenkamp. 3 uur 52 min. 2. Piet de Jongh 3. J. Wesdorp 4. R. Verplaetse, 3 uur 53 min. 55 sec. 5. Gerrit Voorting 6. P. van As, 3 uur 54 min. 08 sec. 7. Brinkman. 8. Messelis 9. Van Holsbeke 10. R. de Corte 11. Peter Post 12. G. Schulte. allen z.t. als P. van As 13. Een groep aangevoerd door Frans Mahn op 1 min. Sint Kruis Geslaagd. Zaterdag j.l. slaagde te Utrecht voor lerares-coupeuse mej. Lien Willemsen te Sint Kruis. Oostburg Benoemingen. Aan de lagere Technische School te Oostburg is als leraar rooms-katholiek godsdienstonderwijs benoemd kapelaan F Leygraaf te Oostburg, terwijl als leraar vaktekenen en vaktheorie aan metaalbewerkers aan deze school ls be noemd de heer J. de Vos uit Rotterdam. de het meisje verschrikt. „Nou, wees maar niet bang hoor. Als iullie van elkaar houden, dan vind ik het opperbest". En Herman heeft zijn vriend, de boe renzoon. Herman zit nu in de praktijk klas en zal dit jaar eindexamen doen. En daarna in de zaak. Tom vindt het uitstekend. Wanneer hij éénmaal diplo ma M.T.S. heeft, zal hij geen moeilijk heden hebben met de vestigingsvergun ning. Dat is dan een kwestie van een cur sus volgen en examen doen. Zodoende zijn Tom's kinderen 's avonds meestal uit. Is het dan te verwonderen, dat hij nogal eens gaat buurten bij zijn aanstaande schoonouders? Als het tweede jaar verstreken is en Tom opnieuw zijn jaarverslag uitbrengt, zijn alle schulden betaald en heeft het bedrijf weer een kerngezonde basis. Er is flink winst gemaakt en voor het eerst na zeven jaar zullen de aandeelhouders dividend krijgen. De hoogconjunctuur blijft nog steeds en de fabriek heeft niet over orders te klagen. Er is een uitbrei dingsplan geprojecteerd en als de ver eiste vergunningen komen, zal met de bouw begonnen worden. Hetgeen hard nodig is. want uitbreiding zal betekenen dat men meer werk zal kunnen vervaar digen. In April ls ook Greet meerderjarig ge worden en Tom's beide kinderen zijn dit Schoondljke Verbetering record. Tijdens de athletiek-interiandwed- strijd Nederland BBelgië A (dames), die in Rijswijk op de baan van „Te Werve" gehouden werd, heeft Marie Poissonnier uit Schoondijke het Zeeuws record op de 800 meter dames aanzien lijk verbeterd en gebracht van 2.25.4 op 2.20.6. Zij werd in een uiterst spannende finish tweede achter de Friese Rijpstra- Jeltema, die precies 0.1 seconde eerder finishte en daarmee eveneens een nieuw districtsrecord vestigde. Sluit Sluiting zwembad. De zwemvereniging „Het Vrije" te Sluis zal met ingang van 14 Sept. het zwembad aan de vaart sluiten. Het aantal abonnementen is dit jaar veel groter geweest dan andere jaren het geval was. IJzendijke Geslaagd. Voor het examen wiskunde l.o. slaagde te 's-Gravenhage de heer I. A. Ver- kruijsse, hoofd van de openb. lagere school te IJzendijke. Zuldzande Moedercursus. De afdeling Zuidzande van het Groe ne Kruis zal bij voldoende deelname in de komende wintermaanden een moe dercursus organiseren. De cursus zal worden gegeven door Zr. Stelweg, ver pleegster in algemene dienst van de Prov. Vereniging. In het zwembad te Aardenburg wer den de jaarlijkse schoolzwem-examens afgenomen van de leerlingen der lagere scholen uit Aardenburg, Eede en Oost burg. Als gedelegeerde van het ministe rie was aanwezig de consulent voor de lichamelijke opvoeding in Zeeland, de heer S. J. Kiompe uit Goes. Als exami nator trad op de heer Ph. van de Velde, badmeester te Aardenburg. Van de 68 deelnemende schoolkinderen slaagden er 66, waarvan 40 voor het diploma zwem- proef, 25 voor het diploma geoefend zwemmer en 1 voor het jeugdzwemvaar digheidsdiploma. Van de R.K. meisjesschool te Aarden burg slaagden: Gorrny Temmerman, Bema Spinnewijn, Rita de Rooze, Clara Kolmeijer, Dianne Vermeire en Marijke van Waes voor het diploma zwemproef, Imelda Buijsse, Gonny Lippens, Geor gette van de Waeter, Vera Paridaen, Detty Paridaen en Magda Cauwels voor geoefend zwemmer. Van de R.K. lagere school te Oostburg slaagden: Monique Fassaert, Marlies Faas, Ria Fierens, Marijke de Bruijne en Benny Huisman voor diploma zwem proef. Van de R.K. lagere school te Eede slaagden voor diploma zwemproef: Lili- ane Standaert, Dora Rootsaert. Erice Dhondt, Julienne Minnaert, Monique de Vreeze, Vera de Neve, Eric Cauwels en Mare Rootsaert en voor het diploma ge oefend zwemmer, Marijke Verhoeven, Liliana Standaert, Julienne Minnaert, Anny Rootsaert, Dora Rootsaert, Annie van Quekelberghe en Mare Rootsaert. Van de R.K. jongensschool te Aarden burg slaagden voor zwemproef: Ronny Cauwels, Harold van Damme, Julien van Hooye, Johnny Verkeste, Eduard Corve- leijn, Rinie van Waes en Omer de Gee- ter en voor het diploma geoefend zwem mer: Tonny van Waes, Eduard Corvele- ijn en Harold van Damme. Van de O.L. school te Oostburg slaag den voor zwemproef: Joke van Halst, Anneke Robijn, Gonny Neijssen, Maria Bogaert, Tiny Neuféglise, Janny Gosseije Elly Verhage, Henk de Jong en Geert jaar voor het eerst op de aandeelhou dersvergadering aanwezig. Tom knikt ze vriendelijk toe en hij realiseert zich, dat hij nu van zijn doen en laten ook ver antwoording moet afleggen aan zijn eigen kinderen. Maar hij ls blij en dank baar. dat ze nu hun geld hebben zitten in een bedrijf, dat weer prima is. De heren zijn uitermate tevreden, maar zitten raar te kijken als Tom meedeelt, dat hij nu definitief scheiden wil. Hij heeft zijn plicht en meer dan zijn plicht volbracht. Twee jaren heeft hij zijn beste krachten gewijd aan de N.V. met terzijdestelling van zijn eigen, persoon lijke belangen. Hij vertelt, dat hij huwe lijksplannen heeft en een langp huwe lijksreis wil maken. De heren moeten nu maar voor een opvolger zorgen. Hij kan zijn adjunct-directeur ten volle aanbe velen. Doch de heren willen er niets van we ten. De heer Boornberger heeft in deze twee jaren wel bewezen dat hij en hij alleen de juiste man is op deze plaats. Wil hij de N.V. nu in de steek laten? En al is hij dan zelf geen aandeelhouder meer. hij is momenteel toch waarne mend directeur en de heren willen hem als zodanig handhaven. Tom is erg getroffen door de vriende lijke woorden van de aandeelhouders. Natuurlijk doet hem al deze hartelijk heid goed, want niemand kan beter we- van Veen en voor geoefend zwemmer: Jeannette van Noorden, Ineke Risseeuw, Bep Verhage, Robby Rosenkranz en Timmy Robijn. Van de O.L. school te Aardenburg slaagden voor zwemproef: Anny Koole, Jeanne Quist, Annemieke Lucieer, Alie de Jong. Marjan de Muijnck en voor geoefend zwemmer: Janke de Jong, Jeanne Quist, Marijke van Nieuwen- huijsen en Ans Vandaele. Van de Christelijk Nationale school te Oostburg slaagden: Koos Meijers voor diploma zwemproef en voor het jeugd- zwbmvaardigheidsdiploma slaagde Lies Brakman, van de O.L. school te Aarden burg. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U a.s. Zaterdag het grote wildernis- avontuur met de bekende Johny Weiss- muller: „Opstand der Krokodilmensen". Johny Weissmuller verijdelt in deze film het plan van en wrede halfbloed-prinses om een Afrikaans rijk te stichten, geba seerd op terreur. Zijn inmenging brengt hem in conflict met geheime agenten, bloeddorstige adelaars en met den kende krokodillen. Zondag zult U een geheel nieuw soort western-film kunnen zien: „Schrikbe wind in Okatilla". Om U enigszins in spanning te houden, zullen wij volstaan met te zeggen dat U deze film zeer zeker moet gaan zien. DUIVENSPORT Schoondijkse Cone— en Verz. Bond. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag 8 Sept., jonge duiven. Los 12.40 u. Aank. Ie duif 14 u. 21 min. 24 sec., snelh. 1080. m. per min. 1 Jn. v. d. Broecke, Br. 2, 40 A. v. d. Ameele, Hpl. 3, 4 Jac. Wisse, Br. 5 P. v.d. Walle, Br. 6. 45 G. Dusarduijn, Gr. 7, 8 G. de Meijer, SI. 9 Ch. de Graaf, Sch. 10, 21, 35, 36 Jn. van Gijs, Br. 11 M. de Visser, Br. 12, 14 K. Quaars, Br. 13 J. de Meester, Br. 14 J. J. Verineulen, Br. 15, 16. 24 J. Deprez, IJz. 17 S. Taillie, Sch. 18 W. van Unen, Ob. 19,43 P. de Hullu, Sch. 20 P. Ras, Sch. 22, 27 J. Klaassen, Br. 23 L. Verstraaten, Br. 25 en le overd. J. Magnus. Bv. 26. 28 A. Hamelijnck, Br. 29 J. Moelaart, Sch. 30 Jn. de Jonge, Sch. 31, 34, 47 C. van Opdurp, Br. 32, 37 J. Carels, Br. 33, 39 Jn. Datthijn, Br. 38 J. Merk, Gr. 42 Faas Mz., Br. 44, 46 O. de Meijer, SI. 48 J. van Haneghem, Gr. Idem oude duiven. 1 A. Engels, Dr.w. 2, 10 P. de Broek, SI. 3, 5 A. v. d. Ameele, Hpl. 4, 8 R. Blaakman, Sp. 6 C. de Jonge, Sp. 7 Jac. Wisse, Br. 9 P. Boogaard, Sp. 11E. van Opdurp, Sp. 12 C. van Opdurp, Br. 13 P. Rijkborst, SI. le overd. J. de Zutter, SI. Na al het mooie zomerweer, Na al het ijs- en bier-verteer, Na al het zomernacht-verkeer, En na veel zweet, schrijf ik nu neer Daar is de maand September weer, Met de letter R, hoeveelste keer? Er komt weer strijd om 't bruine leer, Soms nog wel in een „hete" sfeer. Een zonnebril is niet nuttig meer. Men adverteert met wollen kleer, Met drop, anijs en winterpeer. De kolenprijs: beslist niet teer, Werkt dus ook mee aan 't najaarszeer. En brom nu maar gelijk een beer, Hiertegen is toch geen verweer. Acht maanden nu in R-verkeer, Neem dus een dikke deken méér. Begin nu zo de wintersfeer. Zeg tegen uw kolenboer: „meneer, Breng vast tien mud, zoals weleer. Bij voorbaat dank, hoor. ik gireer". WAVER. ten dan hij dat dit alles ten volle ge meend is. Maar hij heeft ook zijn eigen zaak en bovendien Ans. Al tweemaal heeft hij zijn huwelijk uitgesteld. Nu wil hij gaan trouwen. Wel, daartegen is niet het minste be zwaar. Wil de heer Boornberger twee maanden vacantie met behoud van het volle salaris en een dubbele vacantie- toelage? Dat kan gebeuren. En op een huwelijksgeschenk van de N.V. kan hij eveneens rekenen. Maar laat hij dan na de huwelijksreis weer terugkeren en op nieuw zijn beste krachten, die zo hoog gewaardeerd worden, geven. Begrijpt de heer Boomberger dan niet, dat hij on misbaar is geworden? Doch daartegen protesteert Tom. Nie mand is onmisbaar. Eens zal toch een ander zijn plaats moeten innemen. Er wordt lang en breed over gespro ken. En tenslotte vraagt Tom een maand bedenktijd, terwijl hij er aan toevoegt, dat hij in die vier weken slechts af en toe op het kantoor zal komen. De ad junct-directeur kan hem gedurende die maand vervangen. Vanzelfsprekend wordt dit verzoek toegestaan en na afloop van de verga dering vertrekt Tom met zijn beide kin deren weer naar huis. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1957 | | pagina 2