PLOUVIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Burgerlijke Stand gegaan. Als je wilt, kun je je oude zaak weer terugkrijgen, buurman.*Het pand is op het ogenblik eigendom van de N.V., waarvan ik tijdelijk de leiding heb. Als je er interesse voor hebt „Of ik man. wat dacht je nou? Als ik moreen terug kon gaan deed ik het". ..Nou? Wat belet je? Morgen is het de eerste. Stap in. dan kun je meteen de sleutels krijgen en is woonhuis en von kel weer geheel tot je beschikking" De mond ven de ander valt wagenwijd open. „Meen je het, buurman?" „Maar kere' wat dacht ie dan? Stap in. dan zal ik ie de sleutels geven. En als je bet. pand wil kopen, dan zal ik je pleitbezorger zijn". Die Vrijdag stond er in de krant, dat De Graaf binnen enkele dagen zijn zaak weer zou heropenen. Dank zij Radiolux thans in een moderne winkel. Maar dit laatste stond er natuurlijk niet bij. HOOFDSTUK XVII. De klap. In een jaar kan ontzettend veel ge beuren. Dat heeft Tom Boornberger in deze twaalf maanden dat hij de leiding heeft over de N.V. Matrassenfabriek voorheen Peetoom, ervaren. Want er zijn nieuwe machines, die prima functione ren en hü heeft het er op gewaagd de tip van de expert in praktijk te bren- IJzendijke; Tonnie Klaaijsen te Nieuw- vliet. gen. Hij is begonnen met de fabricage van schuimrubber-matrassen. De tijd vraagt nieuwe producten en ook een ma trassenfabriek moet zich aanpassen. Dat is één van de punten, die in het nieuwe beleidsprogramma staan. Er is een af zonderlijke afdeling voor ingericht en enkele vaklieden aan het werk gesteld Nu het jaar biina verstreken is. komt Tom tot d.e conclusie. dat de reorganisa tie ook geen half jaar later had moeten beginnen. Er was een zee van moeilijkheden. Maar ze is nagenoeg weggeëbd. Nu. ter wijl hij een terugblik slaat over alles wat in deze twaalf maanden is verwerkt, kan hij zelf mot begrijpen, dat dit alles in dit. korte tijdsbestek tot stand is ge komen. Als het weer Mei geworden is. trom melt Tom de aandeelhouders bij elkaar. Van Vliet heeft ook ditmaal een ranport ongesteld omtrent de financiële stand van zaken. Het is lang zo lijvig niet. ah twaalf maanden tevoren maar hot heeft een veel optimistischer klank. Op de vergadering klinkt Tom's stem heel wat prettiger r^an de eerste maal dat hij hier als vJMlfitter sprak. Uit het rapport van de t^ountant blijkt, klaar en duidelijk, dat er thans een gezonde basis Is voor het bedrijf. Er zijn voor maanden orders in huis 't Zandt aldaar, is benoemd tot leidster aan de kleuterschool te Zuidzande. Dit ter voorziening in de plaats van mej. C. M. Koole, die per 1 November a.s. ontslag heeft gevraagd. Oostburg Kadervergadering P. v. d. A. Zaterdagmiddag belegde het District W. Z.-Vlaanderen van de Partij van de Arbeid een vergadering, welke was ge wijd aan de problemen rond de te stich ten B.L.O.-scholen in W. Z.-Vlaanderen. De bijeenkomst was bedoeld als voor lichtingsbijeenkomst voor de raadsleden, welke binnenkort hun oordeel zullen moeten vellen over een in nauwe samen werking met de Ver. voor Volksonder wijs, de Ver. v. burgemeesters, secreta rissen en ontvangers, de predikanten en de schoolarts opgestelde gemeenschap pelijke regeling, waarin de stichting van de B.L.O.-school zal worden geregeld. De heer G. van Oorschot, hoofd der school te Sluis, schetste de lijdensge schiedenis welke aan dit ontwerp voor af gegaan is en sprak er zijn grote vreugde over uit, dat men eindelijk een compromis heeft kunnen vinden waarin vastgelegd is dat er twee B.L.O.-scholen in W. Zeeuws-Vlaanderen zullen komen, n.l. een katholieke en een openb. school. Met grote nadruk vroeg de heer van Oorschot de raadsleden alle medewer king te verlenen, opdat de school spoe dig tot. stand zal kunnen komen. Voor een groot aantal ouders en kinderen zal de school een uitkomst zijn. Spr. deed een ernstig beroep op alle aanwezigen de ouders van het nut van B.L.O.-onder- wijs voor de kinderen, die dit nodig heb ben, te doordringen. Jeugdtoneel. De Stichting Nederlands Jeugdtoneel onder leiding van de heer Rob Geraerds zal op 9 October te IJzendijke en op 10 October te Oostburg voorstellingen ge ven voor de schooljeugd. Dit jaar wordt opgevoerd: „De Kalif en de Goochelaar" naar een Oosters verhaal in vier bedrijven. Eervol ontslag. De heer J. A. Kruidenier, wachtmeester bij de Rijkspolitie te Oostburg, heeft in verband met zijn emigratie naar Canada per 1 September j.l. eervol ontslag ge kregen uit de dienst. Opbrengst collecten. De tijdens de maand Juli gehouden collecten in de N.H. kerk te Oostburg brachten de volgende bedragen op: Voor diaconie f 110.74; kerkvoogdij f 93.92; fonds Eredienst f 19.92 en voor Rozenoord f 36.79. Slul* Autorally. De automoblelclub „S.A.M." uit Sluis nam met enkele equipes deel aan een door de Breijdelclub uit Brugge uitge schreven rally te Assebroeck (B.). Het best geklasseerde Nederlandse team was het echtpaar P. van de Velde uit Zuidzande. Aardenburg Hengelsport Door de hengelaarsvereniging Aarden burg werd in de Stierskreek te Aarden burg de 2e competitiewedstrijd gehou den. De prijzen vielen als volgt: 1. J. de Groot. Eede, 270 pnt.2. P. Debbaut. Maldeghem, 130 pnt.: 3. A. Jonckheere, St. Laureijns, 70 pnt.: 4. R de Croock. Eede, 50 pnt.; 5. M. van der Abeele. Maldeghem, 15 pnt. In het algemeen klassement staat P. Debbaut uit Maldeghem met 1050 pun ten aan de kop; daarna volgt R. de Croock uit Eede met 440 pnt.: 3e J. de Groot uit Eede met 420 pnt. en 4e. J. Ronse uit Maldeghem met 370 pnt. Ingezonden We kunnen u berichten, dat het met en Tom kan de heren de verheugende mededeling doen, dat er weer winst is gemaakt. Weliswaar zullen de heren ook ditmaal geen uitkering krijgen, want daar zijn nog altijd een aantal schuld eisers, die een jaar uitstel van betaling hebben verleend. De meesten hunner zullen thans kunnen worden betaald. De grondstoffen! everanciers hebban weer vertrouwen gekregen in de N.V.. dank zij de energieke leiding van haar tijdelijke beheerder en de meeste leveranties vinden op de oude condities plaats, dus niet meer onder rembours. De perso neelssterkte is thans groter dan een jaar tevoren. Bovendien heerst er een pret tige geest onder de arbeiders. Velen van de oude garde hebben in de loop van dit jaar ingezien, dat de baas niet anders kon doen. En de drie vertegenwoordigers verzorgen hun tuintjes alleen in de avonduren. Met andere woorden: Ze werken een volle dagtaak en brengen hopen orders binnen. Ook dit drietal heeft al spoedig na de reorganisatie be grepen. dat er met de nieuwe baas niet valt te spotten. De heren aandeelhouders blijken ten volle tevreden te zijn. De baten wegen thans op tegen de schulden en dat kan. zelfs in deze tiid van hoogconjunctuur niet van ieder bedrijf gezegd worden. Nog één iaar en alle schulden zullen weggewerkt zijn. (Wordt vervolgd). de verbouwing van de zalen tot kamers, in het z.g. oude deel, bijna voor elkaar is. We hebben het bekeken en kunnen u verzekeren, dat het een zeer grote ver betering is, om niet te spreken van hoog nodig. In de eerste plaats voor de be woners. Het is thans veel vrolijker en opgewekter, huiselijker en gezelliger, terwijl de gedachte dat men min of meer opgeborgen is, ver naar de achter grond is gedrongen. Ons komt het voor, dat de exploitatie-mogelijkheid veel be ter is. In de tweede plaats is dit gedeelte voor verwaarlozing behoed. Het is als met een oud huis. Als men er niets aan doet, gaat het als het ware vanzelf te gronde. Alle sfeer ontbreekt en de waar dering daarmee. Hiervoor bestaat thans in „Rozenoord" geen gevaar. Een en ander is geschied zonder de kapitaalslast te vergroten. Deze is zwaar genoeg. De vrijwillige gaven en de bazar te Sluis hebben ons een flinke steun ge geven. Tijdelijke hulp anderszins kon den ons tot de verbouw doen besluiten. Deze laatste zou opgelost moeten wor den door onze loterij. We hebben daar voor uitstel moeten vragen, omdat per soonlijke tegenslagen de propaganda be perkten. Doch we moeten de belangstel lenden en goedwillenden trachten te be reiken. Laat ieder, die maar even kan, ons daarbij helpen. We schreven het eerder, 10.000 loten is geen kleinigheid. Ze kosten per stuk één gulden. Dat is naar de geldswaarde van 25 jaar geleden niet veel. Iedereen kan daar aan meedoen. En voor „Rozen oord" hebben velen wel wat over, dat is ons meermalen klinkklaar gebleken. Wie kan en ons werk wil steunen, gelieve vijf of tien loten te kopen, dan krijgen we hopelijk alle loten geplaatst. Dat is voor hands onze eerste zorg. Namens het bestuur, de loterij-commissie: M. Maas, Biervliet. J. Herrebout, Schoondijke. S. A. van Hal, Sluis. FILMNIEUWS De Luxor-bioscoop te Breskens brengt U a.s. Zaterdag de prachtige kleuren film uit het Oosterse land van Kaliefs en maharadja's: Perzië. Het verhaal van de onderlinge strijd tussen Ali Baba en de Kalief van Bagdad, welke al eeuwen duurt en steeds overgaat van vader op zoon. In deze film komt het echter tot een goed einde door huwelijken van we derzijdse familie en dit alles temidden van Oosterse pracht en praal. Zondagavond brengen wij U een der beste Tarzanfilms ooit vertoond: „Tar- zan's avonturen". Trommen klinken door de rimboe, het gebrul der wilde die ren verstomt als Tarzan's roep door de wildernis klinkt. Tarzan vergezeld door Jane toont zich in deze film eens te meer een Koning der wildernis en een vrede lievend mens als het zijn liefde „Jane" betreft. Gevonden voorwerpen Een zwembroek, een plastic kinder - tasle m. inhoud, een kinderstrik (haar- strik), een kinderbeursje, een portemon- naie met inhoud, een vulpen, diverse sleutels, een thermometer, een bril, een driekante doek, een da mes.-armband horloge. een heren handschoen, een kin derpantoffel. Inl. groepsbureau Rijkspolitie te Bres kens. 1 motorhandschoen. Inl. gemeente-secretarie, Schoondijke. Voetbal Voetbalcompetitie Op 8 September begint de voetbal competitie, waarin het le elftal van v.v. „Breskens" voor de eerste helft der com petitie zal uitkomen tegen de volgende tegenstanders: 8 September BreskensSteen. 15 September Ria W.Breskens. 22 September BreskensAardenburg. 29 September Hansweertse BoysBreskens. 6 October Vrij. 13 October SluiskilBreskens. 20 October 's-Heer ArendskerkeBreskens. 27 October BreskensLuctor. 3 November OostburgBreskens. 10 November BreskensIerseke. 17 November Vrij. 24 November ClingeBreskens. 1 December Return 8 September Programma voor Zondag a.s.: OostburgSluiskilLuctorIerseke 's-Heer Arendskerke—ClingeBreskens Steen; Hansw. BoysAardenburg. Breskens krijgt Zondag het gedegra deerde Steen op bezoek. Een goede start zou zijn, als deze eerste wedstrijd gewon nen werd. GEMEENTE OOSTBURG over de maand Augustus 1957 GEBOORTEN: 2, Izaac August, zn. van P. Souhuwat en van A. Salampessy, wo nende te Groede; 5, Izaak Jannis, zn. van H. A. Fenijn en van J. S. Faas, wo nende te Breskens; 5, Willy Maria, zn. van H. Koens en van M. L. Sijnesael, wonende te Zuidzande; 10, Maria Mag- dalena Andrea, d. van A. A. van Damme en van A. M. C. Vanoverberghe, wonen de te Sluis; 10, Martine Camilla, d. van P. J. Mornout en van M. C. Dobbelaere, wonende te Oostburg; 12, Tiny, d. van J. Heinsdijk en van E. Dekker, wonende te IJzendijke; 16, Jenny, d. van S. Dekker en van M. H. Faas, wonende te Oost burg; 17, Geertruida Maria, d. van C. Scheele en van M. J. Scheele, wonende t^ Oostburg; 17, Willem, zn. van C. J. A. E. Mustamu en van N. M. Louhenapessy, wonende te Oostburg; 17, Lucas Joan nes Gerardus, zn. van J. F. J. Cauwels en van A. E. Verbeke, wonende te Aar denburg; 21. Ria Johanna, d. van H. Meijer en van J. Verkeste, wonende te Oostburg; 25, Elizabeth Catharina, d. van P. E. Cauwels en van J. S. Moens, wonende te Oostburg; 24, Suzanna ^driana. d. van J. A. Kools en van M. D. S Brakman, wonende te Cadzand: 24. I evina Anita, d. van I. W. Leij dekkers en van C. Kaijser, wonende te Oostburg; 26, Carolina Maria Emma Alida, d. van K. Jacobij en van M. L. S. Hoogendoorn, wonende te Oostburg; 26, Nanny Jean- nette, d. van H. C. Bogaert en van J. E. Visch, wonende te Oostburg; 29, Iris Emma Martha, d. van F. L. Mercy en van I. M. Swartelé, wonende te Aarden burg; 29, Jan Izaak, zn. van A. I. Buijck en van P. C. A. Quaars. wonende te Oost burg. OVERLIJDEN: 1, Triphon Victor de Mil- liano, 84 j., wonende te IJzendijke; 2, Abraham Willem Leenhouts, 67 j., wo nende te Breskens: 8. Magdalena Su zanna Maas, 58 j., echtgenote van Jo hannes Jacobus van Houte, wonende te Cadzand; 9, Emile Van Basselaere, 76 j.. wonende te Aardenburg; 18, Alouïsius Temmerman, 81 i., wonende te Oostburg; 23, Jacob Geelhoed, 44 j., wonende te Sluis; 23, Elise Marie Vnnmorrelgem, 71 j., weduwe van Petrus Johannes Vermei- re. wonende te Oostburg; 26. Petnis Hu- bertus Looghe, 72 j., wonende te IJzen dijke; 30, Nathalia Bernardina Jacques, 103 j„ weduwe van Ludovicus Dhondt, wonende te Oostburg. HUWELIJKEN: 1. Jacob Cornells Catse- man, 25 j., wonende te Biervliet en Thona Elizabeth de Nood. 23 j., wonende te Oostburg; 9, Jozias Johannis Valk, 21 j., wonende te Breskens en Magda Maria van Dale, 19 j., wonende te Oostburg; 22, George Adrianus van Rattingen. 21 j., wonende te Biervliet en Margaretha Maria Emma Gijs, 20 j.. wonende te Oostburg; 22, Geerard Loof, 21 j., wo nende te Terneuzen en Alfrida Maria De Guesquière, 18 j., wonende te Oostburg Breskens Geslaagd. Dezer dagen slaagde mevr. L. A. Krijger te Breskens voor Groothandel in Vis. Diploma-zwemmen. Vorige week Donderdag werden in het Wilhelmina-zwembad te Breskens di ploma 1 en 2 verzwommen. Diploma 1 werd behaald door: Jan van Kampen, Oostburg: Loesje Graven. Ineke Risseeuw, Jennie v. d. Wege, Roland Rijnvoet. Ko Faas. Ellie Schouten, Mattie van Haneghem, Ina Klaassen, Ellie du Pont, Jan Verduijn, Robbie Riteco, Adrie Burgers, Annie de Cock, Willem de Jonge, Colette van Houte. Peter Nicolal. Jaap Moorlag. Ja cob Aalbregtse. Jan de Bert en Liena Vergouwe, allen te Breskens: Tonnie Mollet, Hoofdplaat: Jeltje Jansen. Piet Brakman. Saar Verduin, Tinus Robijn en Henk van Ooyen te Groede; Piet de Rijk en Henk do Winde te Schoondijke; Renske Konings, Werkendam; Louki G roosman, Emiel Groosman. René Groosman. Joep Groosman. Marleen Rozemeljer en Gerard Bruijnzeel te Voor diploma 2 slaagden: Anneke Fortrie, Tonny v. d. Kreeke, Piet de Winde, David de Roo, Annie Zegers, Harry de Lobel, Arie van den Broecke, Nellie Reijnhoudt, Margriet Verduin, Job Jobse, Ieske van Haneghem, Wijnie Albregtse, Corrie de Roo, Marjo Vergouwe, Suus Kareis, Ria de Lobel, Adrie Jansen, Annie Brugge, Jan Geluk, Lieneke le Bleu, Jan Quaars en Fran- cien Burgers, allen te Breskens; Jo Ris seeuw en Bertus Hooftman te Groede; Henk Klaaijsen en Jaap de Veij te Nieuwvliet: Wim du Bois, Zuidzande; George Groosman, Caty Groosman, Bram Lambregts en Jan Hendrikse te I Jzendijke; Jaap Scheerens en Wim Ver meulen te Oostburg; Henk van Schie- veen en Tanny van Schieveen te 's-Gra- venhage. Groede Turn/eest. Op Zondag 15 September a.s. wordt er te Groede een groot turnfeest gehouden, waaraan medewerking zal worden ver leend door rond 250 gymnasten, waaron der vele keurturnsters en keurturners. Het feest begint 's middags om kwart over twee met een muzikale mars door de kom der gemeente. Aan deze mars nemen o.m. deel de Vlissingse Turnver eniging „Vlissingen", de verenigingen Astrow uit Souburg en D.I.O. uit Bres kens. Zij wordt vooraf gegaan door de signa al afdeling van de V.T.V. en het muziekgezelschap „E.M.M." uit Groede. De aankomst op het nieuwe gemeen telijk sportveld is bepaald op kwart voor drip. Aldaar zullen de gymnasten wor den toegesproken door de burgemeester van Groede, de heer J. C. Everaars. Om precies 3 uur beginnen de turn- demonstraties van de gewone gymnas ten. Om ongeveer 4 uur zal het optreden te bewonderen zijn van twee ploegen keurturnsters en keurturners. Het feest wordt gegeven ter gelegen heid van de officiële ingebruikneming van het gemeentelijk sportveld te Groe de. De demonstraties, ook die van de keurturnsters en keurturners, staan on-, der leiding van de heer Klompe, Rijks consulent voor de lichamelijke opvoe ding te Goes. Het. feest wordt georgani seerd door de Vereniging v. Vreemde lingenverkeer te Groede. Het belooft voor Groede en omstreken een groots gebeuren te worden Zuidzande Oriëntatierit. Vorige week werd te Zuidzande de tweede oriëntatierit voor fietsers en bromfietsers gehouden. Deze oriëntatie rit waarvan de baten ten goede komen aan de afdeling Zuidzande der Koninkl. Ned. Ver. E.H.B.O. is ook dit jaar goed geslaagd. Er waren 60 deelnemers, terwijl de afstand 28 km. bedroeg. De gemiddelde snelheid voor de fietsers bedroeg 12 km. per uur en 20 km. voor de brommers. Door burgemeester H. P. Everwijn werd in hotel ,.I^e Zwaan" de uitslag van de rit bekend gemaakt. Deze luidde: Fietsers beneden 16 jaar: 1. J. Caste- leijn, 0 strafpnt.2. C. de Zwart, 4 straf- pnt.: 3. D. Luteijn. 9 strafont.4. J. C. Goedegebuur, 16 strafpnt.; 5. J. Everwijn 16 strafpnt. Fietsers 16 laar en ouder: 1. mej. N. v. d. Reepe, 0 strafpnt.; 2. de heer F. V^rhage, 0 strafpnt.: 3. A. P. Koois, 0 strafpnt.4. J. Risseeuw, 0 strafpnt.: 5. A. P. Debaere, Aardenburg, 0 strafpnt.: 6. A. Buijze 0 strafpnt.; 7. C. J. Bril, 1 strafpnt.: 8. J. 'C. Bril. 1 strafpnt.; 9. H Duinker. Oostburg 3 strafpnt. Bromfietsen: 1. A. Schijve. Nieuwvliet. 5 strafpnt.: 2. G. P. de Smidt. Retran- chement. 8 strafpnt.: 3. I. P. dp Kramer. 10 strafpnt.: 4. P. de Hullu. 11 strafpnt.: 5. P. A. Robijn, Retranchement, 11 straf pnt. Waar geen plaatsnaam gemeld, zijn de deelnemers afkomstig uit Zuidzande Benoeming kleuterleidster. Mej. H Kommers te Middelburg, leid ster aan de gemeentelijke kleuterschool

De Schakel | 1957 | | pagina 2