RADIO TELEVISIE lijwirihaÉI VAN MEENEN, Mm. GAZELLE- en MM rijwielen - Kinderrijwielen, autopeds, rolschaatsen, driewielers Fa SCHIPPERS NAUTA Slagerij De Jonge, If. VAN HOUÏE i Zn., Breskens Land- en Tuinbouw Actie: „Bijstand" Hardleers dienstbode en werkster nette hulp electr. kooktoestel Turnvereniging ,D.I.O' Vleesattractie 1 Voor prima HUIS- tl MIS Ook na vaeantie modern kapsel De kappers naast de kerk Stempelsen Deurplaatjes co lm u .s° '5 H 3 a> O O VOOR C/D so V EN VQ ■t 2. JZ u E Ol n ■n CS BRESKENS, tel. 617 OOSTBURG, tel. 58 O O Aardenburg Overplaatsingen. De heren W. Maarse en W. Zuidweg, ambtenaren bij de dienst der invoerrech ten en accijnzen, zijn met ingang van 16 September a.s. overgeplaatst naar Rot terdam. De heer R. Kommer is in af wachting van zijn overplaatsing gede tacheerd in Sluis. Benoeming. De heer O. Vroege uit Culemborg is met ingang van 1 September a.s. be noemd tot tijdelijk hulpcommies bij de dienst Invoerrechten en Accijnzen met standplaats Aardenburg. Nieuwvliet Muziekconcerten. In samenwerking met de plaatselijke V.V.V. werd te Nieuwvliet Zaterdag j.l. door de muziekvereniging „Nut en Ge noegen" uit Nieuwvliet en „E.M.M." uit Groede des avonds om 7,30 uur in de muziektent een concert gegeven, waar voor veel belangstelling bestond. Om 9 uur werd er bij de rondgang door de bei de muziekkorpsen nog een lampion-op tocht gehouden, waaraan door vele jon gens en meisjes en badgasten werd deel genomen. Jammer genoeg moest er door de harde wind nogal eens een lampion het loodje leggen, wat echter aan de al gemene vreugde geen afbreuk kon doen. Zondagmiddag werd door de muziekver eniging „Nut en Genoegen" uit Nieuw vliet om 3.30 uur nog een extra muziek- concert gegeven aan de zee, voor de bad gasten. Door de harde wind en de steeds dreigende regenwolken, was de belang stelling hiervoor echter maar matig. IJzendljke Goed afgelopen. Door te veel aandacht te schenken aan een geluidswagen, hep het zevenjarig zoontje van De B. uit de Ravelijnstraat tegen een Belgische personenauto. Dank zij de geringe snelheid van de auto, kwam het knaapje er met een hoofd wonde en een bezeerde schouder af. Opening tentoonstelling. Maandag a.s. zal in het gemeentehuis te IJzendijke de tentoonstelling „Het Boerenleven" worden geopend. De ope ning zal verricht worden door de voor zitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze. De tentoonstelling omvat een 50-tal schilderijen en voorts een aantal kunst en gebruiksvoorwerpen uit de jaren tus sen 1550 en 1900. Demonstratie. In de eerste week van November (streefdatum Woensdag 6 November a.s.) zal op de bedrijven van de heren Lievens en Van Oers te IJzendijke een landelijke demonstratie worden gehou den met bietenoogst-machines. Deze demonstratie wordt georgani seerd door de bedrijfs-studieclubs in Zeeuws-Vlaanderen, de werktuigen commissie West Zeeuws-Vlaanderen, de rij kslandbouwvoorlichtingsdienst, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie, het Instituut voor Ratio nele Suikerproductie, het rijksconsulent schap voor Landbouwwerktuigen te Wa- geningen en het Landbouwschap. FILMNIEUWS Luxor brengt Zaterdag ook voor de jeugd van Breskens een film op het eind van de zomervacantie. Om 4 uur zal ver toond worden Stan Laurel en Olivier Hardy in de allerzotste klucht: „IJsco- toeristen". Ook in de avondvoorstelling zullen de muren trillen van de enorme lachsalvo's die de „dikke" en de „dunne" zullen verwekken met hun grollen en hun grappen. Zondag, aanvang 6.45 en 9 uur, zullen de aanwezigen kunnen genieten van het sensationele watersky-festijn achter 8 raceboten. Een romantisch en muzikaal zwemfeest temidden van Florida's prach tige cypresse-tuinen. Dit is de allerbeste Esther Williams-film die er gemaakt is. Een meisje om te stelen. Grondonderzoek en bemesting. Hoewel reeds veel gepubliceerd is over de betekenis van het grondonderzoek en de hierop gebaseerde bemesting, lijkt het ons toch wenselijk in het kort de grote betekenis hiervan weer te geven. Nu van vele percelen bouwland de stoppel weer geploegd moet worden, is het tijdstip aangebroken om aan grond onderzoek en bemesting de nodige aan dacht te schenken. Deze twee begrippen zijn niet van el kaar te scheiden. Bemesten zonder dat men iets weet van de voedingstoestand van de grond, is dikwijls paarlen voor de zwijnen wer pen. De analyse van het grondonderzoek leert ons hoe in vele gevallen bezuinigd had kunnen worden. Anderzijds blijkt er uit dat vele per celen jaar op jaar te kort zijn gekomen. Voor een organische bemesting is het thans de meest gunstige tijd om stal mest te strooien, terwijl daarnaast en in niet mindere mate de kalktoestand van de grond de nodige aandacht verdient. Van de kalkmeststoffen staan verschil lende goede soorten ons ten dienste. Ook is de tijd om Thomasmeel te strooien weer aangebroken. Alhoewel deze meststof de goedkoopste is van de enkelvoudige fosfaatmeststoffen, is het toch verstandig om het Thomasmeel reeds thans aan te kopen teneinde van de lage zomerprijs te kunnen profiteren. Boer en tuinder, raadpleeg Uw land en (of) tuinbouwconsulent en assisten ten. Het is in de eerste plaats Uw eigen voordeel. DUIVENSPORT Duivenver. „De Reisduif," Breskens Uitslag prijsvlucht uit Noyon op Za terdag 24 Aug. Los 11 u. 45 min. Aank. Ie duif 14 u. 27 min. 9 sec., snelh. 1275 m. per min. 1, 4 J. Fenijn. 2, 5 A. Verduijn. 3 D. Verpoorten. 6 W. Roth. 7, 11 en le overd. F. de Jonge. 8, 10 A. Jansen. 9, 12 J. Janssen. Duivenver. „Strijd In Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Orleans op Zon dag 25 Aug., jonge duiven. Los 6.30 u. Aank. le duif 10 u. 49 min. 34 sec., snelh. 1564,5 m. per min. 1, 14, 29 A. Versprille. 2, 16 J. van Ha- neghem. 3, 11, 12, 24 en le overd. J. Becu. 4, 5 J. de Roeck. 6, 13, 18, 21, 25, 26, 30, 31, 32 G. Dusarduijn. 7, 9 Iz. Vermeulen. 8, 17, 19 Schautt.-de Roo. 10 M. Robijn. 15 C. Brakman. 20, 23, 27 A. van Gijs. 22 Joz. v. d. Wege. 28 D. Morel. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen. Los 9.45 u. Aank. le duif 10 u. 34 min. 51 sec., snelh. 1482,5 m. per min. 1, 2, 10 J. Risseeuw. 3, 12 M. Robijn. 4. 14 J. Merk. 5, 7, 13 Gebr. Ekkebus. 6, 9, 11 L. v. d. Wege. 8 Z. Dhondt. le overd. J. van Haneghem. GEEN VERHOGING DRAAD OMROEPABONNEMENT. De Centrale Directie van PTT deelt mede dat het, in tegenstelling tot an dersluidende geruchten, niet in het voor nemen ligt over te gaan tot een verho ging van de abonnementsprijs van de draadomroep. Mocht, geheel los hiervan, besloten worden tot een verhoging van de luis terbijdrage, dan zal deze gelijkelijk gel den voor toestelbezitters en draadom roepabonnees. EERSTE VLUCHT GEREGELDE K.L.M.-LIJN DIENST AMSTERDAM—HOUSTON. Op 3 September 1957 zal de K.L.M. de eerste vlucht uitvoeren van de geregelde luchtverbinding AmsterdamHouston. Op de met deze vlucht te verzenden correspondentie waarop duidelijk en in het oog vallend is aangegeven: „Per le vlucht Amsterdam-Houston" zal te Am sterdam CS een afdruk van een bijzon dere stempel worden geplaatst. Het op plakken van z.g. Kraaizegels is toege staan, doch niet verplicht. Aan de Postadministratie van de U. S.A. is verzocht de stukken bij aankomst op het kantoor van bestemming van een afdruk van de dagtekeningstempel te doen voorzien. Zij die geen relatie in de U.S.A. heb ben, kunnen hun correspondentie ter terugzending aan de afzender richten aan: „Representative KLM clo Mellie Esperson Building, Travis!Walker Streets Houston 2. Op deze stukken moeten uiteraard de naam en het volledig adres van de af zender op duidelijke wijze worden ver meld. De terugzending is kosteloos. Toezen ding aan anderen dan de afzenders is niet mogelijk. Door het gehele land bij winkeliers, benzinestations, kantoren van de staats loterij en ook bij vele particulieren, zijn rode. blauwe en oranje-kleurige loten a f 1,- per stuk verkrijgbaar. Reeds op 28 Sept. zal de trekking door notaris Mr. M. J. Meijer (Amsterdam) geschieden. De hoofdprijzen zullen op genoemde datum voor de microfoon be kend worden gemaakt en vanaf 30 Sept. zullen gratis trekkingslij sten ter inzage liggen op alle verkoopadressen. Geluk kige bezitters van prijsbepalende loten worden 5005 belastingvrije prijzen, w.o. 5 woonhuizen ieder ter waarde van f 20.000,- (of goederen); 5 auto's ter waarde van f 5.500,- per stuk; TV-toe- stellen en huishoudelijke voorwerpen in het vooruitzicht gesteld. Mocht men om welke reden ook geen loten wensen, dan toch rekent het „Koningin Juliana Fonds," dat zich met steunverlening ook wendt tot alle Nederlanders, op bijstand via postrekening 433 t.n.v. het Koningin Juliana Fonds 's-Gravenhage. In derge lijke gevallen gelieve men op de giro bij-strook aan te tekenen: Gift. Wan neer het gironummer gebruikt wordt voor het bestellen van loten dan dient het aantal dat men wenst te worden mede gedeeld. Het „Koningin Juliana Fonds", opge richt ter bevordering van maatschappe lijk werk in Nederland, aan welk fonds Hare Maiesteit de Koningin haar naam heeft willen verbinden, heeft een veel omvattende subsidiërende taak. Het cen traal fonds dat beschikt over een volle dig overzicht van het gehele maatschap pelijk werk in Nederland is daardoor in staat om op verantwoorde en doeltref fende wijze, via de daarvoor geëigende organisaties, maatschappelijke nood te lenigen. In het verleden ontvingen reeds verschillende organisaties hulp en bij stand waarvan wij er slechts enkele noemen: Zorg voor de Jeugd, Massa jeugdzorg, Zorg voor Ouden van Dagen, Geestelijke Volksgezondheid, Kinder tehuizen, Kinderuitzending, enz. Welke Nederlandse vrouw of man zou zich willen onthouden van het verlenen van steun aan landgenoten die hulp be hoeven? En er is maatschappelijke nood voor velen. Het .Koningin Juliana Fonds' is in staat de steun die men kan en wenst te verlenen op juiste wijze aan te wen den. Daarom wordt ook gerekend op uw bijstand in de actie: „BIJSTAND". Bij reeds eerder gevoerde radio-acties voor sociale, culturele en charitatieve doelen bleek steeds een zodanige be langstelling dat velen teleurgesteld wer den. Wacht daarom niet met het geven van bijstand tot de laatste dagen, doch doe het nu. PREDIKBEURTEN Zondag i Sept. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte gezinszorgwerk Cadzand, geen opgave &roede, 9,30 uur, Ds. de Jong Hoefdplaat, 11 uur, Ds. Evenhuis Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, geen opgave Retranchement, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Schoondtjke, 9.3° Ds. Brinkman Sluis, geen opgave St. Anna ter Muiden, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Voorb. H. Avondmaal Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeenut Geen opgave Geref, Kerk Breskens 10 uur, leesdienst 4,30 uur, Ds. van Mechelen, Oestburg Dooptgei. Gem. AardeBburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeent» Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochit H. Barbara te Breakena Zondag 1 Sept. iae Zondag na Pinksteren. Universiteits-Zondag H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 3,30 uur, Lof In de week H. Mis om half acht. Vrijdag: ie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uur Lof Zondagsdienst Centra m Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 397. Zij weten genoeg, die weten hoe te leren. Henry Adams. De grootste vijandin van de ken nis is niet dwaling, maar traagheid Buckle. Een kort, simpel berichtje in de We reldkroniek van 13 dezer gaf het resul taat van een berekening van Amerikaan se statistici, waaruit bleek dat er, sinds het jaar 1460 vöór Christus, door de Mensheid 8000 vredesverdragen waren gesloten, maar dat er in deze meer dan 3000 jaren desondanks maar 300 werke lijke vredesjaren, zonder oorlog, zijn ge weest. Dat wil dus zeggen ca. 10 pCt. van het aantal verlopen jaren. Deze getallen zijn, hoe droevig ook. heel belangrijk, want ze bewijzen overduidelijk dat ver dragen niet doeltreffend zijn, zelfs als het „vrede" betreft. Deze ondoeltref fendheid was inmiddels wel bekend. Immers, verdragen zijn contracten tussen staten, maar dan zonder beroep op een bevoegde instantie bij eventueel rijzende geschillen en zonder enigerlei sanctie op contractbreuk. De verdragen berusten enkel en alleen op de goede trouw der partners (staten), waarbij dient bedacht, dat in die staten telkens belangrijke wijzigingen kunnen ontstaan b.v. bij regeringswisselingen. Geen ver standig mens zou met zulk een contract tussen hem en een andere persoon ooit genoegen nemen. Voor de staten is hier helaas geen keus. In de wereld der sta ten kent men noch moraal, noch recht; die wereld is in feite een anarchistische HotelCaféRestaurant „CASINO", Oranjeplein, Breskens, vraagt voor direct Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige. SCHIPPERS NAUTA, Dorpestr. 67, Breskens. TE KOOP3-plaats Ph. van Kleefstraat 20, Breskens. BRESKENS Aan de leden wordt medegedeeld, dat volgende week de turnlessen weer beginnen, voorlopig nog enkele weken in de oude z&al. Enkele lesuren zijn verwisseld en wel als volgtde meisjes van 12-14 jaar moeten komen op Woensdag 8 uur, de damesploeg op Woensdag 9 uur. De meisjes van 14-16 jaar op Donder dag 8 uur en de dames-seniorenploeg op Donderdag 9 uur. Voor de overige groepen zijn de les uren als vóór de vaeantie. ZEGT HET VOORT! Lamsvlees f 2,25 en f 3,25 per kg. Kookworst f 0,60 per 250 gr. Boterhamworst f 0,75 per 250 gr. Mercuriusstr. 43, BRESKENS, tel. 828 is Uw adres voor een Parfumerieën Byouterieën Toiletartikelen Telefoon 873 Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens chaos. En wat deze „goede trouw" betreft, daaromtrent kunnen we ook geen enke le illusie hebben, als we daarover het oordeel van twee beroemde staatslieden, super-deskundigen in deze materie le zen, n.l. van von Bismarck en van Na poleon I. In zijn „Gedanken und Erinne- rungen" zei eerstgenoemde: „De houd baarheid van alle verdragen tussen erote mogendheden is beperkt, zodra zij door de strijd om het gestaan op de proef wordt gesteld. Geen grote mogendheid zal ooit te bewegen zijn om haar bestaan op het altaar der trouw aan verdragen te offeren, als zij gedwongen wordt tus sen beide te kiezen". Napoleon zei, korter en kernachtiger, en zeker zo duidelijk: „Verdragen wor den ten uitvoer gebracht, zolang het be lang zulks met zich brengt". Dit in over eenstemming met zijn opvatting over „politieke deugd", waarvan hij zei, dat dit „onzin" is. We zijn in dit opzicht wel hardleers, dat we nog steeds op dezelfde weg voort gaan en met deze chaotische anarchie genoegen nemen.

De Schakel | 1957 | | pagina 3