Schoenenmagazijn D. ROELSE, VLISSINGEN begint hedenmorgen om 9 uur! De bus van de boot stopt in de Scheldestraat Scheldestraat 44, telefoon 714 SEIZOEN - OPRUIMING Breskens Muziekconcert en rhythmische dansen. Zondag a.s. om 7 uur, zal de muziek vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Breskens een concert geven in de mu ziektent. Medewerking wordt tevens ver leend door de dames-gymnastiekvereni ging „Lichaamsontwikkeling" uit Vlis- singen. De dames van deze vereniging, die overal veel bijval oogstten bij hun op treden, zullen in Breskens knots-, bal en hoepeloefeningen uitvoeren op het grasperk naast de muziektent. Als slot nummer wordt een balletoefening uit gevoerd, waarmede de dames reeds veel succes oogstten. Schoolreis O.L.S. De leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school te Breskens maakten vorige week Vrijdag een school reis naar Den Haag en Wassenaar. Met twee bussen ging het via het West- land naar Wassenaar. In Maasdijk werd een grote groente- en fruitveiling be zocht. De heer en mevr. van Staalduinen uit Maasdijk leidden de kinderen rond over het zeer grote terrein der veiling. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het dierenpark te Wassenaar en om streeks 3 uur vertrokken zij naar Den Haag. Hier werden bezocht: het Pano rama Mesdag en het Binnenhof. Tenslotte volgde nog een rondrit door Rotterdam. Pl.m. half tien werden de kin deren door vele vaders en moeders aan de boot te Breskens afgehaald. De derde en vierde klas maakten diezelfde dag een reisje naar Oosterhout, waar het natuurbad „de Warande" be zocht werd. terwijl zowel op de heen- als op de terugreis bij de speeltuin „Rozen- oord" te Bergen op Zoom even aange legd werd. Om zeven uur kwam men moe maar voldaan weer in Breskens aan. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit Breskens, die Zaterdag a.s. (morgen) deelnemen aan het jaarlijks door de Oranjevereniging te organiseren uitstapje, dienen om 8.30 uur gereed te staan op de Grote Kade bij rijwielhandel P. Cruson. De deelnemers van Nieuwe Sluis wor den om 8 uur afgehaald per bus. Evenals voorgaande uitstapjes wordt ook nu weer voor eten gezorgd. Aanrijding. Maandagmorgen j.l., omstreeks 9 uur. vond een aanrijding plaats op de hoek Weijkmanlaan-Philips van Kleefstraat. tussen de jeugdige wielrijder A. V. uit Groede en een luxe auto, bestuurd door J. A. J. uit Arnhem. De jongen reed zon der uit te kijken over de v. Kleefstraat en verleende geen voorrang op dit ge vaarlijke kruispunt. Hij liep een verwon ding aan het hoofd op. Dr. Ossewaarde verleende eerste hulp en bracht de scho lier naar zijn ouderlijke woning. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Aanrijding. Zaterdag j.l., omstreeks 13 uur, vond op de Rijksweg bij de z.gn. „Witte heul" een gecompliceerde aanrijding plaats. Op de rechterzijde van de weg stond een groente-auto geparkeerd. Uit de richting Schoondijke kwam een personen-auto. met een andere auto op sleeptouw. Nadat deze combinatie de daar bestaande bocht in de weg gepasseerd was en de stilstaan de vrachtauto wilde passeren, naderde uit de richting Breskens een autobus der Z.V.TM. Inplaats dat de luxe auto met sleep achter de groentewagen stopte om de bus te laten passeren, reed deze door en kon nog juist de groentewagen voor bij rijden, doch de sleep kwam in aanra- beste is mnnr om te lopen. Dat die gie rige Harkemn hem nu ook niet even met zijn wagen had gehaald Langzaam vordert Tom. maar het ge- bagger door de sneeuw is vermoeiend. Er liet hier en daar. waar het opgewaaid is, zeker al een halve meter sneeuw. En de dikke vlokken blijven maar vallen. De schemering begint al vroeg Hij moet opschieten want- als het straks donker is. zal hij zeker de weg niet meer kunnen vinden. Loopt hij nu nog wel goed0 Door die sneeuwstorm kan hij zo wat niets meer onderscheiden. Hii staat even stil en klikt om zich heen. Met zijn voeten voelt hij of hij nog op de weg is. Wat dan een weg genoemd kan worden. Het i- best mogelijk dat hij verdwaald is. Dat is ook wat Wacht eens even de we» dwars door de heide loopt loodrecht Heen had hij de wind nal in de mg. dus moet hii hem nu pal tegen hebben Om thuis te komen moet hii dus te»en de storm in hlilven tornen Dat is dus die kant uit. Zie Ie wel dat hij al verkeerd was. Maar goed. dat hij zich even oriënteerde. Vooruit maar weer Tom sjouwt weer enkele minuten door de hoge sneeuw. Hii raakt langzamer hand uitgeDiit. Als hll niet. gauw hii het dorp is. haalt hii het niet. En ie kunt niets "ien ook. Hij heeft grote zin om de plof maar aan de kant van de weg te king met de autobus. De chauffeur van de bus haalde nog naar rechts uit en reed hierbij over het rijwielpad. De rech ter achterwielen raakten van de weg en de autobus schoof met de achterzijde in de sloot. Gelukkig bevonden de voorwie len zich op de Nolletjesdijk. Van de pl.m. 40 inzittenden bekwam wonder boven wonder niemand enig letsel. De bestuur der van de gesleepte auto liep enkele lichte verwondingen aan hoofd en benen op. De materiële schade was aan beide auto's nogal aanzienlijk. De rijkspolitie te Breskens heeft een onderzoek ingesteld. Schoondijke Zeer mooie prestatie. Bij het te Goes gehouden federatief muziekconcours, ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan der Harmonie „Eupho- nia" aldaar, wist in de Vaandelafdeling Harmonie de muziekvereniging „Oefe ning Kweekt Kunst" uit Schoondijke de enige toegekende le prijs te behalen met 102 punten. Voorwaar een buitengewone prestatie. Juryleden waren de heren: G. M. Boe- dijn, Hoorn, Piet van Mever, Rotterdam en M. Ogier, Den Bosch. Schooldag Lichamelijke Geoefendheid. Te Schoondijke werd op het Gem. sportterrein de jaarlijkse schooldag Lichamelijke Geoefendheid gehouden. Aan deze schooldag werd deelgenomen door 496 kinderen, van de o.l., r.k. en chr. scholen uit de gemeenten Groede, Bres kens,, Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke en Schoondijke. De organisatie van deze dag was in handen van de heer J. Fre- mouw, terwijl de heer S. J. Klompe, con sulent voor de lichamelijke opvoeding, in zijn functie deze dag bijwoonde. Op zeer vlotte wijze werden alle num mers afgewerkt. In totaal konden wor den uitgereikt 135 A, 182 B, 105 C, 56 D en 11 E-diploma's. Zeven leerlingen ont vingen geen diploma. De estafette meisjes werd gewonnen door de o.l. school Groede. De verdere uitslag was: o.l. school Schoondijke 2, o.l. school Breskens 3, r.k. school Slijk- plaat 4. De estafette jongens werd ge wonnen door de chr. school v. Breskens. De verdere uitslag was hier: o.l. school Schoondijke 2, o.l. school Groede 3, chr. school Schoondijke 4. Bij de slagbal wedstrijden klasseerde de eerste groep van Schoondijke I zich als le, terwijl de 2e groep van deze school zich als 2e kon klasseren. De r.k. school SHjkplaat werd 3e en de r.k. school Schoondijke 4e. Op deze. door mooi weer begunstigde dag, zullen zowel de leerlin gen als de leerkrachten weer met veel genoegen terug zien. Dank zij de zeer goede organisatie konden de laatste leer lingen om half vier huiswaarts keren. Lagere Landhouioschool Bevorderd werden van klasse T naar klasse II: Jan de Bruijne, Middelburg: C. Buijsse. E. Cammaert. I. Moens, Bier vliet: Jo Cappon, Zuidzande; J. Deunink, Cadzand; Aug. Gernaert, Hoofdplaat: T. Luteijn, Schoondijke: Ant. v. d. Voor de. Philippine: C. van 't Westeinde, Groede: Ant. Schippers, Nieuwvliet. Van klasse TI naar klasse m: C. van Belois. A. Buijsse. J. de Jonge, E. Patijn, C. de Reet, T. Rijnberg. R. Verplanke. J. v. d. Vijver. H. v. d. Vijver, R. Wave rijn, A. de Groote, J. Gielleit, Biervliet; P. Blok. Sluiskil: C. Bron IJzendijke: A. Cornells, J. Lammens. G. van Vooren, Philippine: St. Pielaat. Joh. van Waes. Schoondijke: J. v. d. Plasse. I. Voogd. Cadzand: L. Basting. Retranchement: P. de Nood. Waterlandkerkie: J. v. Faes- se. Middelburg. Niet bevorderd 2. gooien en alleen verder te gaan. Hij moet even stil staan om op adem tc komen. Drijfnat van het zweet i<; hii. Dp motorbril even omhoog: de glazen ?iiu helemaal bedaren. De oostenwind bliift loeien en de sneeuwvlokken iaeen on de eenzame man daar on de heide Hop ver is hi1 nu nog van het dom af° Hij heeft zeker al meer dan een half uur gelonen. Fr komt. gepn einde aan. De lucht wordt donkerder. Nog pen half uurtie en het is nacht. En dan0 Op eens hoort bij bet geluid van een motor. Verbaacd blijft hij staan. Wie waagt zich met zulk weer nog met een auto op de heide? Het geluid wordt sterker en komt van de kant waarvan hij zelf is gekomen. Dan zjet hi1 nlot.selino- nit dp sneeuwmM een f"fo onduiken. Hii is dus al on dp weg. vin» «raat hij onzij want de aftand is niotseün» erg kort. Remmengeknars en dp auto staat naa^t hem stil. .Nee maar. dat is Tom BoornberorPr hoort, hii een vrouwenstem. Tom kijkt 'n hpptjp onnozel naar de vrouw in de wa- »en maar dan komt er even een glim lach on ™i1n gezicht. Het is zuster de Vr'eg de wijkvemlechter. Man. hoe kom 111 hier verzeild? En dan in zo'n sneeuwstorm?" Met een naar woorden vertelt hll wat er gebeerd R ..Pen ik nog ver van het dorp?" besluit hij zijn verhaal. Van klasse III naar klasse IV: R. de Dobbelaere, C. v. d. Sluis, Biervliet: H. Roelse, Hoofdplaat; J. v. d. Lijcke, Vlis- singen; J. Simonse, IJzendijke; L. v. d. Plasse, J. den Ahrend, Oostburg; J. de Bliek, Groede. Gediplomeerd werden: S. Buijsse, Biervliet; Th. Lako, J. Maas, J. Rosseel, D. Scheele, Aardenburg; J. v. d. Sluis, Retranchement; J. de Smet, A. Veraart, Arn. Veraart, IJzendijke; R. v. 't Westeinde, Groede; P. Luteijn, L. Min- derhoud, Nieuwvliet; I. Poissonnier, Re tranchement, A. Onghenae, IJzendijke. Diploma-uitreiking Landbouwhuishoudschool. In het jeugdgebouw te Schoondijke werd de jaarlijkse promotie en diplome ring gehouden van de leerlingen aan het landbouwhuishoudonderwijs van de Pr. Marijke school te Schoondijke. Hiervoor bestond veel belangstelling van de zijde der ouders en genodigden. Aanwezig waren o m. de burgemeester van Schoon dijke, de heer F. A. van Rosevelt, mej. A. van der Leede, consulente der Z.L.M. voor onderwijszaken, mr. Schlingemann, sec retaris der Z.L.M., alsmede de heer B. Terhaer-Remery, burgemeester van Wol- faartsdijk en tevens voorzitter van de onderwijscommissie der Z.L.M., de nage noeg volledige commissie van bijstand der school, alsmede het schoolbestuur, een groot aantal echtgenoten van burge meesters uit Zeeuws-Vl., afgevaardigden van zusterscholen, en niet te vergeten de leerlingen van niet minder dan drie pa rallelklassen van de primaire cursus en de geslaagden van de voor de eerste maal gehouden assistentencursus, een aanvul lende cursus, welke een volledig leerjaar omvat. Na afloop van deze cursus kun nen de meisjes vele kanten uit voor de beroepskeuze. Zeer practisch is deze cur sus b.v. voor a.s. verpleegsters, kinderver zorgsters, enz. Het uitgebreide gezelschap werd door burgemeester Van Rosevelt, tevens voorzitter van het schoolbestuur, die er de nadruk op legde, dat de school zoveel betekent voor de vorming van het olatf el andsmeisje, dat door het land bouwhuishoudonderwijs zovele kansen krijert. De burgemeester hield een warm pleidooi om de leerlingen te krijgen voor de vormingsklasse, waarvoor zich reeds 6 leerlingen hebben aangemeld, doch waarvoor het minimum aantal 10 is, wil men met deze klasse de school kunnen uitbreiden. Verheugd was de voorzitter over de goede afloop van de assistenten cursus die. wat bezetting betreft, ook de volgende cursus doorgang zal kunnen vilden. De heer B. Terhaer-Remery reikte ver volgens met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de geslaagden en feli citeerde alle 51 meisles persoonlijk met de door haar behaalde resultaten. Hij was vol lof voor een goede puntenlijst en bromde eens wanneer het nodig was. Mevr. Ramondt-Weijns sprak namens het ouderfonds dat als commissie van bijstand de gelden voor bijzondere no den of doeleinden bij elkaar trommelt. Dit fonds stelt ieder jaar voor de beste leerlinge een prijs beschikbaar, het „Ma rijke Bekertje," waarvoor door de leer lingen een sportieve strijd wordt eestre den. Dit iaar werd Ria Hennekeij met een prachtige puntenlijst, waarop zelfs een tien prijkte, winnares. Ook de klas- seeenooties vonden dat Ria het bekertje verdiend had; ze applaudiseerden spon taan toen Ria het bekertje in ontvangst nam. Mevr. Ramondt reikte als exRn- orijs nog een aantal boeken uit. omdat de prestaties dit jaar uitzonderlijk goed te noemen waren. Mej. van Oeveren. de directrice, felici teerde ouders en leerlingen en waar schuwde de laatsten dat zij er met dit diploma nog niet zijn. Zij hebben bewe zen tot iets in staat te zijn, doch zij moe ten nu het geleerde in de praktijk gaan brengen. Het diploma is maar een aller eerste waarborg voor de kennis welke de meisjes hebben verworven. Met nadruk wees zij hen op de mogelijkheid meer scholing op te doen en hun parate kennis nog uit te breiden. Mej. van Oeveren mocht van de scheidende leerlingen een hele reeks cadeautjes in ontvangst ne men, enkele voor persoonlijk gebruik bestemd en enkele voor de school. Aan de heer Terhaer werd als dank voor de uitgereikte diploma's een prach tige in de school gemaakte taart aange boden waarop het gemeentewapen van Schoondijke was aangebracht. Hij was hievdoor aangenaam verrast en verze kerde de leerlingen dat. deze thuis met gei"ich zou worden binnengehaald. Burgemeester van Rosevelt sprak ten slotte nog een kort slotwoord, waarna verversingen werden aangeboden. Na de pauze was het woord aan de ge slaagden. die op vlotte wij^e een aardig programma voor het voetlicht brachten Diploma 2-jarige opleiding onfadnven: Marie de Bruijne. Francien de le LiK Betsv Aalbregtse. Annie van der Walle. Addie de Groote en Jozien de Putter. Cadzand- Sonia Brevet. Marie van de Velde. Nike Maas. Bep Karreman, Sarv van Haneghem, Lineke le Bleu, Jopie Standaert, Yvonne Frelier, Jannie de C-~aaf. Jeanine Reynvoet, Willy Roth, Sarie Verduijn en Guusta Calon, Bres kens; Sarie Wille en Magda de Die, Aar denburg: Sarie du Fossé, Gretha Wage en Elly Willemkens, Sluis; Saartje Lu teijn en Corrie Buijze, Zuidzande; Jen ny Morel (2e boek), Betsy Luteijn (le boek). Anita Simpelaar. Ria Triou. Jan nie de Graaf, Nelly Meeusen (2e boek) en Sannie Vermeulen, Oostburg; Ria Cromheecke, Rie Hennekey (Marijke- bekertje), Suus de Jonge (2e boek), Nel ly van der Slikke, Jenny Hubregtse, Lies Geluk en Anneke van Hoeve, Schoon dijke; Kaatje Verplanke en Saartje van der Linde. Biervliet; Ria v. Hulle, IJzen dijke: Francien 't Gilde, Ria Caus, Jo Haak, Frieda Stokkerman, Jannie Boek hout, Lyda Wille (le boek) en Lidi van der Hooft, Groede. Diploma assistente in de huishouding ontvingen: Anneke Dees, Maja de Kra ker en Mia Geluk, Schoondijke: Tanny Bijl en Bep den Hollander, Oostburg; Riet Frelier, Aagje van Oostenbrugge en Anneke Cappon. Breskens: Corrie van Lare, Nieuwvliet; Ria Duvivier, IJzen dijke: Dien Goedegebuur, Zuidzande. Getuigschrift avond-naaicursus ont vingen: C. M. den Dekker, M. S. Quaars, L. M. C. de Looze, S. A. Dierx, B. Ver gouwe, G. van Oostenbrugge, H. van Oostenbrugge en R. van Oostenbrugge. Breskens: P. T. de Groote, A. M. Ver- kruiisse, C. A. Quist, I. A. Buijze en S. de Hoeijer, Schoondijke; F. Izaaks, J. Schee- Ie, C. P. Boidin, P. J. Andriesse, E. M. Versprille, P. C. van de Voorde en J. Boone, Oostburg; E. J. Gil jam, IJzen dijke: C. S. Schaap. J. Riemens, J. H. Riemens en P. C. Haak, Biervliet; L. A. Buijze, R. N. S. Buijze, S. M. de Bliek, J. C. Sonnevijlle en A. Manhave. Groede: J. M. Kools, Zuidzande; S. M. Duininck, Smt Kruis: M. H. Simpelaar. Nieuwvliet; A. de Potter en A. Willemkens, Sluis. Retranchement Naar de Ardennen. De bejaarden uit Retranchement heb ben hun jaarlijks reisje weer achter de rug. Het was een verre tocht, waartegen de leiding wel bezwaren had, doch de deelnemers hadden in nog jeugdig en thousiasme dit uitstapje de voorkeur gegeven. Reeds om zes uur vertrok de S.B.M.-bus. In Hekelgem stond het eerste kopje koffie klaar en werden de zand- tapijten bewonderd. Via Brussel en Wa terloo ging de reis naar Namen, waar op de citadel de soep werd genuttigd en waar men genoot van het mooie uitricht. Nog verder ging de tocht naar Dinant waar een korte wandeling op het pro gramma stond en souvenirs werden aan geschaft. De terugreis was eveneens zeer aantrekkelijk. Genoten werd van de prachtige natuur. Nogmaals werd de reis onderbroken te Mons. waar onder het genot van een kopje koffie een televisie- "itzending werd gevolgd. De volgende grote plaatsen waren Doornik en Kort- rijk. De laatste pleisterplaats was Brugge Fond kwart voor tien kwam het gezel schap weer in de woonplaats aan. Al met al een goed geslaagde reis. Concert. Het muziekgezelschap ..Ons Genoegen" gaf in samenwerking met de muziekver eniging „Apollo" uit Sluis een concert op do markt te Retranchement onder lei ding van de heer F. van de Bussche. De talrijke aanwezigen genoten van de goe de muziek en stelden deze vorm van sa menwerking zeer op prijs. Naar Oostende. In combinatie met de muziekvereni ging „Apollo" te Sluis nam het muziek gezelschap „Ons Genoegen" te Retran chement deel aan het „bestendig" festi val te Oostende, waar nog meer Neder landse corpsen aanwezig waren, namelijk uit Terneuzen, Sint Jansteen en Tilburg, samen 17 verenigingen. Men was vol lof over het concert op de Vissersplaats, on der leiding van de heer F. v. d. Bussche. Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. Alderlieste, slaagde aan de hogere technische school te Dordrecht voor het examen Che mische Techniek. Groede Strandspelen. Zondag a.s. worden op het strand te Groede spelen georganiseerd doorV.V.V. Groede. welke om half drie beginnen. Na afloop van de spelen geeft de mu ziekvereniging „E.M.M." uit Groede een concert in de duinen. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen tand heelkunde de heer H. M. Govaert Waterlandkerkje Scholieren maakten ernstige val. Maandag j.l., omstreeks kwart over vijf kwam een twintigtal scholieren van de landbouwhuishoudschool te IJzendijke per fiets vanaf de school over de weg Waterlandkerkje-Oostburg gereden. Door

De Schakel | 1957 | | pagina 2