BRILLEN BOBBE OPRUIMINGSFEEST VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Liefde's nazomer Maandagmorgen 15 Juli, om 9 uur, tegen ongekend lage prijzen Uw modehuis in VLISSINGEN de Icha kei ALG. NIEUWSBLAD 12e Jaar gang - Nr. bso Vrijdag 12 juli 1957 Verschijnt iedere vrijdag Abonnetnentsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 VJ DRUKKERS-UITGEVERS: F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL., GIRO 358296 Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand Juni 1957. GEBOORTEN: 2, Martha Jerina, d. van J. P. Roofack en van J. A. Douglas, wo nende te Groede; 6, Judy, d. van Z. Hi- tipeuw en van M. Paliama, wonende te Oostburg: 7, Mirjam Martha Anthonia, d. van R. A. Plasschaert en van M. H. van der Steen, wonende te Oostburg; 11, Catharina, d. van W. S. Taillie en van P. v. d. Vrie, wonende te Schoondijke; 14, Patrick Alfons Mathilde, zn. van G. 0. Mercy en van M. M. Missiaen, wo nende te Oostburg; 14, Ronald Walter, zn. van M. J. A. Bil en van M. Zeijle- maker, wonende te Oostburg; 15, Adri Willy, zn. van R. A. v. d. Navoij en van H. G. Pielaet, wonende te Aardenburg, St. Kruis; 16, Angela Theodora Maria, d. van C. G. Verhallen en van H. C. van Schaik, wonende te Oostburg; 17, Rla, d. van G. Pijfleroen en van A. M J. Van- deursen, wonende te Aardenburg, Eede; 20. Marcus, zn. van J. B. Doorns en van 1. M. Quaghebeur, wonende te Oostburg; 25, Christine Jeanne, d. van F. J. de Paauw en van G. M. De Witte, wonende te Oostburg; 23, Jery, zn. van S. Une- putty en van J. Mursila, wonende te Oostburg; 26, Johannes Maria, zn. van T. J. W. Lannoije en van M. J. Bosman, wonende te Aardenburg; 27, Frank Arthur Marie, zn. van G. U. M. de Bruijckere en van M. J. T. M. Van Hae- sebrouck, wonende te Oostburg; 27, In- grid Margaretha Anthonia, d. van L. H. Meershoek en van G. E. C. Hulseimans, wonende te Sluis. OVERLEDEN: 5, Prosper Joseph van den Broucke, geh. met J. M. Goossens, 57 j., wonende te IJzendijke; 8, Jacobus Johannes Duininck, geh. met M. C. Rie- teco, 64 j., wonende te Oostburg; 11, Neeltje Leenhouts, geh. met A. J. For- trei, 65 j., wonende te IJzendijke; 16, Pieternella van de Vrie, geh. met W. S. Taillie, 42 j., wonende te Schoondijke; 22, Pieter Bouwens, geh. met C. Jansen, 72 j., wonende te Oostburg; 22, Johannes Bernardus Ghuijs, geh. met M. L. Caus, 73 j., wonende te IJzendijke; 24, Amelia Sophia van Hij f te, wed. van P. Mabe- soone, 89 j., wonende te Oostburg; 26, Maria Johanna Geeraert, wed. van C. G. Verschoore, 71 j., wonende te Groede; 26, Maria Louisa van Damme, wed. van M. Boonman, 67 j., wonende te Oost burg; 29, Adriana van de Plasse, geh. met W. Nieuwenhuize, 58 j., wonende te Oostburg; 30, Izaak Bouwens, geh. met J. M. de Kok, 49 j., wonende te Groede; HUWELIJKEN: 4, Albericus S. M. de Dobbelaere, 31 j., wonende te IJzendijke met Maria S. G. Modde, 24 j., wonende te Oostburg. Plaatselijk Nieuws Breskens Aanrijding. Woensdagmorgen pl.m. 9.30 uur, reed in de Dorpsstraat te Breskens, richting Spuiplein, een met hout beladen kar, die voortgeduwd werd door K. en O., beiden uit Breskens. Door een slechte manoeuvre van een Belgische autobus- r>. Feuilleton door HENK VAN HEESWUK 22. Een nette man, die Boornberger, denken de dorpelingen, die het twee tal nazien. Die levert zijn winkeljuf frouw netjes thuis af. Alle respect Maar wat ze niet zien is, dat Tom in de schaduw van de bomen, buiten de lichtkring van de lantaarn op de hoek, het meisje in zijn armen neemt. Ze zien evenmin, dat Ans haar armen om zijn hals legt en zijn kussen mins tens even vurig beantwoordt. „Wel te rusten, lieve Tom „Slaap wel, schat van me HOOFDSTUK XII. Zuster de Vries komt juist op tijd. Weer een jaar is verstreken en op nieuw is er een balans gemaakt. Het is het jaar, waarin de concurrent aan de overkant zijn zaak opende. Had Tom Boornberger aanvankelijk nog wel enige vrees dat deze nieuwe zaak, veel mo derner en luxeuzer ingericht dan de zijne, hem tamelijk veel klanten zou gaan kosten, later heeft hij die zorg bestuurder reed deze tegen de handkar, waardoor O. aan een arm licht gewond werd. De Rijkspolitie heeft het onder zoek. Voetbal. A.s. Donderdagavond om 7 uur zal te Breskens een elftal van de v.v. „Bres kens" uitkomen tegen een Marine-elftal uit Vlissingen. De opbrengst is ten bate van de afd. Breskens Bond ouden van dagen. Schoolreisje. De hoogste klassen van de Chr. school te Breskens maakten vorige week Vrij dag met twee autobussen een school reisje naar Rotterdam en Den Haag. Be zocht werd o.a. panorama Mesdagh en Madurodam. Het was een zeer geslaagd uitstapje. Uitstapje. De kinderen van de Vrij Evang. Zon dagsschool te Breskens maakten Zater dag j.l. per autobus een uitstapje naar Knokke. Er werd verpoosd in een speel tuin, alsmede in het bos en aan het strand. De kinderen hebben ten zeerste genoten van dit uitstapje. Vergadering Bond ouden van dagen. Vrijdag j.l. hield de afd. Breskens van de Bond v. ouden van dagen haar alge mene vergadering. De opkomst was groot. De voorzitter, de heer C. de Kruijter, opende de vergadering met een harte lijk welkomstwoord. Mede aanwezig wa ren burgemeester J. A. Eekhout en de heer Königs uit Vlissingen, hoofdbe stuurslid van de Algemene Bond. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Als afgevaar digde naar het congres te Amsterdam werd de voorzitter aangewezen en de heer D. Mookhoek als plaatsvervanger. Tot 2e penningmeester werd benoemd de heer P. van der Hooft en tot lid van de kascontrole-commissie de heer P. v. d. Meijden. Vervolgens gaf de heer Königs een uiteenzetting over de nieuwe wet en de verhoging van het pensioen, waarna een kopje koffie met versnapering werd rondgediend, alsmede een rokertje voor de heren. De voorzitter bracht allen dank voor de goede opkomst, terwijl de heer Kö nigs burgem. en weth. dankte voor hun grote medewerking bij het tot stand komen van het nieuwe tehuis v*oor be jaarden te Breskens. Wielerwedstrijd. Ter gelegenheid van de kermis werd Zaterdag j.l. te Breskens een wielerwed strijd gehouden, ditmaal voor amateurs en onafhankelij ken. Er verschenen 11 renners aan de start die een afstand moesten afleggen van 80 km. over 80 ronden. Ondanks de drukkende hitte werd er door de renners al direct na de start een flink tempo ingezet. Toen in de 10e ronde een premie werd verreden, wist v. d. Klundert uit De Heen deze in te palmen, waarbij hij er tevens alleen tussenuit trok. Enige ronden wist hij stand te houden maar werd toen inge lopen door W. van As en Dominicus, welke laatste een prima wedstrijd heeft gereden. De overige renners kwamen nu van zich afgeschud, want na een inzin king in de maanden Februari en Maart, ging de omzet weer gestadig omhoog. En nu. terwijl hij in zijn kantoortje de jaarcijfers beziet knikt hij af en toe met voldoening. Er is opnieuw weer re den tot tevredenheid, want het laatste halfjaar heeft de terugslag van de eerste maanden geheel goedgemaakt. Ook dit jaar is de omzet weer gestegen. Dat neemt niet weg dat het vechten blijft. Iedere week prompt wordt er door de post in het dorp en wijde om geving huis aan huis een strooibiljet bezorgd van de firma Boornberger. En Ans is zijn rechterhand in het opstel len van de tekst. Zij zit immers vol frisse ideeën. Als Tom al meer dan een uur heeft zitten schrijven, doorhalen, op nieuw schrijven en nog eens doorhalen, dan gooit hij tenslotte de vulpen op het bureaublad en roept Ans. Die bekijkt dan het concept, waarna ze er rustig voor gaat zitten. Maar binnen een kwartier heeft zij de tekst voor het vol gende strooibiljet gereed en Tom kan niet anders doen dan bewondering heb ben. Radiolux adverteert, hoewel niet re gelmatig. Zo bij vlagen. Natuurlijk ko men er klanten in de winkel aan de overkant, maar schade heeft Tom er niet noemenswaard van. Dank zij ook het buitenwerk dat nog altijd belangrijk is en Joop handenvol werk bezorgd. 2Srl0emaefter" OOSTBURG HALVE PRIJZEN HALVE PRIJZEN beginnen wij met ons opruimingsfeest. Wij ruimen onze gehele voorraad Japonnen Mantels Mantelcostuums Jersey deux pièces Regenmantels Rokken Blouses Wij hebben geen oude voorraden, alle modellen zijn van DIT seizoen. Het is opruimingsfeest bij De bus van booi en trein stopt voor onze zaak, HALVE PRIJZEN HALVE PRIJZEN verspreid over het parcours te liggen. Het was in de 33e ronde dat C. Oost hoek, Nuijten, Schenk en Broekmans werden gedubbeld, de laatste echter vanwege bandbreuk. De premie van f 7,50 voor de renner die het eerst een ronde uitliep ging naar W. van As. Half koers raakte v. d. Klundert een halve ronde achterop door een defecte fiets. Hij zette echter moedig door en wist met nog 33 ronden te rijden weer aansluiting te krijgen met de kopgr'oep. Intussen was Oosthoek aan de haal ge gaan om zijn achterstand te verkleinen, doch kwam even later samen met v. As te vallen. Gelukkig liepen zij geen ver wondingen op, zodat beiden spoedig weer in de strijd waren betrokken, zij het dat Oosthoek wegens breuk van fiets moest verwisselen. De uitslag werd: 1. W. van As, Roosendaal, 1 u. 40 min.; 2. J. v. d. Klundert, De Heen; 3. P. van Goorden, Nispen; 4. M. C. Dominicus, Nieuwdorp: 5. A. Loos, Kruisland; 6. J. Konings, Rucphen: 7. I. Zopfi, Ooster hout; 8. A. Nuijten, Terheijden; 9. Schenk, Nispen; 10. C. Oosthoek, 's- Heerenhoek; 11. Broekmans. Doch Joop is een toegewijde knecht die hart heeft voor de zaak van zijn baas. Ta, Tom Boornberger mag zich geluk kig prijzen met zijn personeel. En dat zegt wat in deze tijd. Na de drukke Decembermaand volgt nog een drukke Januari met zijn uit- verkoopweken. Maar als deze periode achter de rug is, kunnen baas en win keljuffrouw uitblazen. In de winkel is het nu rustig. Maar dat te niet erg. want in de werkplaats is er altiid genoeg te doen. Is het geen radiotoestel dan een scheerapparaat of een electrische kachel. Of binnenshuis ergens leidingen vernieuwen. In de laatste week van Januari vraagt Joop drie dagen vacantie. De broer van zijn verloofde trouwt en nu het toch niet bijzonder druk is, kan hij er mis schien van profiteren. Tom geeft hem de gevraagde drie da gen. Met de Zondag mee is dat een mooi. lang weekend. En als er karweitjes te verrichten zijn kan Tom dat wel doen gedurende Joop's afwezigheid. Zijn han den staan nog niet verkeerd. Als Joop Woensdagavonds zijn week geld in ontvangst neemt, wenst Tom hem veel plezier. Buiten staat er al een autotje klaar: hij gaat meteen vertrek ken. „Ziezo," zegt Tom tegen Ans, „die kan feetsvieren". Beiden staan in de winkel en kijken de wegrijdende wa gen na. Schoondijke Kerkdienst. Op Zondag 14 Juli a.s. zal des avonds te 18.00 uur de kerkdienst in de Ned. Herv. kerk geleid worden door ds. Francke. Ds. Francke, thans predikant te Ouwerkerk, had reeds eerder als standplaats Schoondijke. Jeugddag. Op Zaterdag 27 Juli zal te Schoondijke een jeugddag worden georganiseerd. Aan deze jeugddag, welke onder lei ding staat van de heer J. Verkruijsse, zal deelgenomen kunnen worden door alle jeugdgroepen van Schoondijke. In de namiddag zullen kinderspelen plaats vinden voor de jongeren, geleid door de ouderen. Voor de ouderen staat een vijfkamp op het programma. Des avonds zal het programma worden ge opend met een spel in de vorm van een stierengevecht. De meisjesclubs zullen enkele volksdansen opvoeren, terwijl on der regie van de heer F. van Rosevelt door de ouderen het zigeunerspel „Stephan Borkos" zal worden opgevoerd. Dit alles heeft plaats op het Gem. sport terrein. Tot slot van deze avond zal met „Nou. Een bruiloft is ook wel leuk". Tom knijpt haar even in de onder arm. „Wanneer houden wij bruiloft, liefje?" Ans kijkt schuchter achter zich. Greet heeft nog wel eens de gewoonte onver wacht de winkel binnen te komen. En tot nu toe hebben ze hun liefde geheim gehouden. Ja, waarom eigenlijk? Het meisje kijkt dan weer voor zich. „Laten we de knoop maar eens door hakken, Tom," zegt ze zacht. „Kom Za terdagavond bij ons thuis en praat dan met vader en moeder. Goed?" „Fijn, meisje. Ik ben blij, dat we open lijk als aanstaande man en vrouw voor de dag zullen kunnen komen. Die ge heimzinnigheid ligt mij niet". „Mij ook niet, Tom, maar denk aan de praatjes van de mensen. Zo lang is je vrouw nog niet dood". „Ruim anderhalf jaar, Ans. Mij dunkt". Werktuigelijk sluit hij de winkel en draait een paar lichten uit. Samen gaan ze naar het kantoortje en in het donker drukt Tom het meisje even tegen zich aan. Ze kussen elkaar en dan trekt Ans haar mantel aan. „Tot morgen, Tom". „Tot morgen, liefje". De volgende dag is het kouder dan ooit. De thermometer wijst 's morgens om half negen, als Ans de winkel ont sluit, nog veertien graden onder nul. Er staat een ijzige oostenwind en de lucht ziet asgrauw. 9

De Schakel | 1957 | | pagina 1