VAN MEENEN, Brcskens. Rijwielen: GAZELLE, RALEIGH, enz. Alle merken BROMFIETSEN, tassen en sportartikelen De Zeeuwse Reisgids Naaister papier Firma SCHIPPERS i HM Fa. SMOOR i DE HULSIER Onmisbaar voor iedereen Fa. Smoor de Hulster, Breskens Gemeente Breskens Nederl. Staatsloterij M. A. VERSPRILLE-de Kraker Stempelsen Deurplaatjes werk ter plaatse. Zij zal zich in de ko mende maanden bezighouden met plan nen te beramen voor het wintersei zoen en. zo nodig, met reorganisatie van het bestaande jeugdwerk. De voorlopige samenstelling bestaat uit de heren ds. S. Tijmstra, J. Hakker, W. Kuijs, J. Faas en Iz. Cambier. Feest van de Zondagsschool. Onder leiding van het personeel to gen de leerlingen der N.H. Zondags school Zaterdagmiddag per fiets naar de zee, waar zij een genoegelijke mid dag hadden met spel, tractatie enz. Schoolreisje. De jongste leerlingen der o.l. school maakten Vrijdag met luxe auto's on der leiding van het onderwijzend per soneel en de oudercommissie een uit stapje naar Zeebrugge, Heist, Duinber gen en Knokke. Het werd een gezellige dag met als attracties een bezoek aan de zee, het bos, een speeltuin en het vliegveld. Schoondijke Ten hate reis ouden van dagen. Ten bate van de reis ouden van da gen te Schoondijke werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de veteranen van Schoondijke en die van Oostburg. Laatstgenoemden wonnen met 40. Uitslag zaaiwedstrijd. Reeds veel jaren organiseert de Bond van Gediplomeerde Oud-Leerlingen aan het Landbouwonderwijs in W. Z.-Vl. voor de leden of hun personeel een zaai wedstrijd. De laatste 2 jaren geschied de dit in samenwerking met de Ver. van Oud-leerlingen der R.L.W.S. te Schoon dijke. Zaterdag j.l. vond de uitslag en prijsuitreiking van deze zaaiwedstrijd te Oostburg plaats. De voorzitter, dhr. C. Mabesoone, opende de bijeenkomst en heette veel deelnemers welkom. Hij deelde reeds mede dat er dit jaar 17 geldprijzen konden worden toegekend. Hierna was het woord aan de jury, bestaande uit de heren: P. van Cruijnin- gen te Zuidzande en J. Risseeuw te Cadzand. Dhr. van Cruijningen gaf een leerzame en deskundige toelichting op de behaalde resultaten. Hij deelde o.a. mede dat in de loop der jaren gebleken is dat de resultaten der trouwe deelne mers steeds beter werden, waaruit de waarde van dergelijke wedstrijden wel duidelijk blijkt. Het zaaien met een trekker is moeilijker dan met paarden hetgeen ook thans weer bleek daar de le vier prijswinnaars met paarden had den gewerkt. De le prijs werd gewon nen door dhr. L. Haers te Hoofdplaat. Deze deelnemer had schitterend werk geleverd en stak een heel stuk boven de anderen uit. Op hem volgden respectie velijk de heren A. van de Vijver te Oost burg en D. Dekker te Biervliet, die ook prima werk leverden. Na de prijsuitrei king werd eerst het woord gevoerd door dhr. C. Mabesoone, die constateerde dat uit de mededelingen van de jury duide lijk bleek dat men op de ingeslagen weg moet voortgaan. Daarna werd nog het woord gevoerd door Ir. J. Roest, direc teur der R.L.W.S. te Schoondijke. Hij wees op het gezonde concurrentie-ele- ment in dergelijke wedstrijden en stel de voor de le prijs-winnaar van vol gend jaar een zilveren beker beschik baar. Hierna was er nog een kort ge zellig samenzijn waarbij nog druk van gedachten werd gewisseld over de resul taten. Behalve de bovenstaande prijs winnaars werden nog prijzen gewonnen door de heren A. van Vooren te IJzen- dijke, J. van Hijfte te IJzendijke G. Buijsse te Breskens, G. van Rie te Sluis, L. Overmeire te Waterlandkerkje, E. Buijsse te Breskens, I. Boeije te Sasput, U. de Clerck te Hoofdplaat, Th. Dusar- duijn te Biervliet, R. Thomaes te Hoofd plaat, J. Haak te Biervliet, J. de Vos te Schoondijke, H. Coens te Zuidzande, P. Risseeuw te Cadzand. Zuidzande Reis ouden van dagen. De te Zuidzande gehouden lijstcollecte ten behoeve van de dezer dagen te hou den reis voor de ouden van dagen uit Zuidzande heeft f 327,80 opgebracht MULO-EXAMENS Bij de te Goes gehouden Mulo-exa mens siaagden voor het diploma A: Ivl. ivi. Dekxei en J. hondse te Oost burg; mej. C. E. Vinke te Hoofdplaat; mej. M. Koster, mej. M. A. van Meenen, mej. M. M. de Ruijsscher te Breskens; de heren P. A. de Smidt, E. C. L. Mar- teijn, A. H. de Kant te Oostburg; W. L. an der Veen ce Aardenburg. Voor het diloma B slaagde dhr. J. M. Roos te Sluis. FILMNIfcUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag 6 Juli Randolf Scott ineen spannend avontuur uit het Wilde Wes ten: „Zeven beruchte Ruiters". Wapen smokkel en treinoverval, vrouwen-in triges en samenspanningen, doch dank zij Randolf Scott wordt het stadje be vrijd van de onruststokers en gaat een rustige tijd tegemoet. Zondag 9 uur John Waine in „Lucht- duivels boven de Pacific". Een zeer sterke film over het leven der vliegers uit de tweede wereldoorlog. De grote innerlijke strijd tussen het redden van een vriend en het opvolgen van de or ders. Grote luchtslagen in het gebied van de Pacific gaan elke realiteit te boven. Spanning van begin tot eind. Ingezonden AANPAKKEN GEBLAZEN! De data van de a.s. Visserijfeesten komen al nader en nader en het wordt tijd om de zaken eens goed te begin nen aanpakken, willen wij op tijd klaar zijn. Want wij zullen het er allen wel over eens zijn dat er nog veel werk te doen is en vooral nu dit jaar, nu wij beter en mooier dan voorheen voor de dag moeten en willen komen. En daar om moge ik via dit stukje een beroep op U allen doen om de zaken serieus te beginnen aanpakken. Er zijn gelukkig al veel straten bezig met de praalwagens en sommigen ook met de straatversiering, maar in enkele straten is de start slecht en dat moet natuurlijk verbeteren willen wij in kwa liteit en kwantiteit vooruit komen. Denk er om dat het een gemeenschaps belang is en niet alleen het belang van de enkeling, want is het niet direct dan toch indirect hebt U er belang bij dat het Visserijfeest slaagt. En dit geldt niet alleen voor de zakenbelangen, maar iedere inwoner van onze gemeente heeft toch ook nog zo iets als de eer van Bressiaander te verdedigen en groot te houden. Dit mag men toch zeker niet uit het oog verliezen en daarom nog eens extra gewerkt om de beste resul taten te verkrijgen. Het Comité is reeds ver gevorderd met zijn werkzaamheden en één dezer dagen zult U daarover meer vernemen. Maar ik kan U wel reeds vertellen, dat niets is gespaard van onze kant om het beste van het beste te brengen. En ver geet niet dat ook het bestuur van de Visserij vereniging hard aan het werk is om de te houden tentoonsteling op vis- serijgebied te doen zijn iets enigs op het gebied van Visserij en Scheepvaart. U ziet niet alleen Visserij feesten, maar ook interessante dingen staan er te Breskens te gebeuren. Dus wij gaan vooruit op elk gebied; maar dat voor uitgaan kan nog beter als U allen ook daar Uw schouders onder zet en Uw steentje bijdraagt. En niet te vergeten de verenigingen, waar blijven die ver enigingen die dikwijls gebrek aan leden en donateurs hebben? Een betere pro paganda als in onze stoet, welke door duizen'den wordt gezien, is er zeker toch wel niet. Zorg daarom dat er van Uw vereniging ook een groep of een wagen in deze stoet te zien zal zijn en de re sultaten daarvan zult U zeker bemer ken. En de scholen, ook daar is toch zeker wel wat voor te maken? Ook dat is het overdenken waard, ook de jeugd hoort in onze stoet thuis. U ziet dus, er zijn nog mogelijkheden genoeg als ze maar door ons allen worden benut. En dan zal het Visserijfeest slagen en nog beter dan alle vorige jaren! Dit bereikt men niet door met de handen in de zakken te staan en te praten over wie wel en wie geen regelrecht voordeel van de Visserijfeesten heeft, maar dit bereikt men alleen door allen eensge zind aan de arbeid te gaan en daarom geldt dit voor ons allen aanpakken geblazenC. Actie Jeugdgebouw. Dank U wel dorpsgenoten en ande ren, die belangstelling toonden voor de voetbalwedstrijd. Dank U wel Gemeente- ploeg en van harte gefeliciteerd met de overwinning die volkomen verdiend was. Verder moeten wij bedanken de ge meente Groede, die ons vrijsprak van de vermakelijkheidsgelden en niet te vergeten de voetbalvereniging „Bres kens" die ons alles ter beschikking stel de, tot hun terreinknecht-bestuurslid Jansen toe en de v.v. Breskens zal het ons wel niet kwalijk nemen als wij in Arjaan onze dank aan hen overbrengen; het was tot in de puntjes voor elkaar. Wij als actie-comité Jeugdgebouw zien terug op een geslaagde wedstrijd en hopen dat de bezoekers van hun kant genoten hebben. Voor zover wij het kun nen bekijken heeft iedere speler naar vermogen het uiterste gepresteerd en daardoor het publiek in spanning ge houden wie met de overwinning zou gaan strijken. Wij als Herv. ploeg heb ben verloren, maar als troostprijs bood het publiek ons f 172,30 aan, dat in grote dankbaarheid werd aanvaard en zal ten goede komen aan het inwendige van ons Jeugdgebouw, of liever gezegd Uw Jeugdgebouw, want al zet de Ned. Herv. kerk nu alles op het spel om ons dorp een goed Jeugdhuis te geven, dat wil niet zeggen dat Uw kind, wie gij ook zijn en welks principe U bent toe gedaan, ooit zal geweigerd worden op onze clubs of in de „Instuif," daar deze volkomen open staan voor elke gezindte uit onze bevolking. Wij zouden bijna eindigen zonder de „muziek van Breskens" te danken voor het spontane gebaar een uur later mot hun concert te beginnen, zodat ieder die wilde, eerst onze wedstrijd kon vol gen. „Actico". Verslag van de 2e Zeeuwse boottocht met de Rode Kruis-boot Kasteel Staverdenvan 1622 Juni 1957. Deze tocht ging van Terneuzen naar Vlake en Zijpe met als eindpunt voor de le dag Puttershoek. Op de avond van 17 Juni bereikten wij dit dorp, waar we zouden overnach ten. Dit geschiedde natuurlijk aan boord. De bevolking van dit dorp ont ving ons als welkome gasten. De gehele avond was het feest, muziek en zang wisselden elkaar af. Verwelkoming en geschenken werden ons toebedacht. Zelfs de Coöperatieve Suikerfabriek be dacht ons met een pond suiker en een enveloppe met prachtige dorpsgezichten. In de morgen van de 18e trokken we verder de Oude Maas op en kwamen al spoedig langs Pernis weer op de Nieuwe Waterweg. Daar was het een drukte van schepen, talrijke fabrieken en wer ven wisselden elkaar af. Zo ging het door Rotterdam en trokken wij door naar Vreeswijk, waar wij die avond zouden overnachten. We werden ge schut op het Merwede-kanaal. De nacht was echter verre van rustig daar een hevig onweer losbarstte, dat ons uit de s^ap hield. De volgende morgen vertrokken we weer; nu als Haarlem tot einddoel. Eerst kwamen we in Amsterdam, waar gerust werd in de De Ruij terkade, vlak achter het Centraal Station. Daar was het een enorme drukte van treinen, trams en bussen. Na de rust trokken we door het IJ op weg naar Haarlem; mooi weer en een prachtige tocht. Haarlem ontving ons zo schitterend mogelijk. Een Harmonie vergastte ons op muziek. We werden overladen met geschenken, zodat onze koffers vol raakten. Haarlem heeft bij het Rode Kruis de naam van zeer royaal te zijn. Bloemenmeisjes in prachtige costuums tracteerden ons ieder op een bouquet mooie anjers. De volgende morgen ging het weer naar Amsterdam. Door het prachtige Amsterdam-Rijnkanaal arriveerden we in Wijk-bij-Duurstede, met zijn grote en brede sluizen, die toegang geven tot de Rijn. Hier overnachten wij weer. Van de Rijn ging het nog steeds door het Amsterdam-Rijnkanaal naar Tiel en kwamen we daar op de Waal. Langs de Waal trokken we weer door de Nieu we Merwede naar het Hollands Diep, waar we bij Willemstad de nacht door brachten. Ook daar was de ontvangst van de bevolking hartelijk. Zelfs de kin deren deden mee en schonken ons een prachtig lepeltje als souvenir van dit dorp. De volgende morgen ging het weer op Zeeland aan en gingen onze eerste patiënten in Zijpe van boord. Vlake was het eindpunt. Het totaal aantal dat de tocht heeft meegemaak, bedroeg 71. Dan waren er nog 39 Rode Kruis-hel- pers(sters voor de verpleging en 5 man personeel voor het schip. We waren al len zeer tevreden over de behandeling aan boord ondervonden. Zo kwamen we 's Zaterdags weer thuis. Er geschieden met deze boot totaal 19 tochten per jaar van half April tot half Juli en dan van eind Aug. tot half Oct. De algemene steun in heel Neder land maakt deze tochten mogelijk. Elk jaar in Mei of Juni wordt hiervoor een collecte gehouden. Men kan dit mooie werk steunen door lid te worden van het Rode Kruis. De contributie is slechts f 1,- per jaar Helpt dit mooie werk steu nen. De secretaris van de afdeling West Z.-Vlaanderen is de heer M. Hoste, oude Haven te Oostburg, die steeds voor deze zaak in de weer is. Een ieder doe zijn plicht en helpe mee wat hij kan. J. d. G. Breskens Uitstapje. Donderdag maakte de Herv. Vrouwen groep te Breskens, o.l.v. mevr. v. Beuse- kom, haar jaarlijks uitstapje per auto bus naar de Belgische Ardennen. De heenreis ging tot vlak bij de Franse grens, waar aan het meer van Virelle werd uitgestapt en er enkele uren ge legenheid was om de omgeving te be kijken, boottochten te maken, enz. Op de terugreis via Namen en Brus sel, werden ook nog de Zandtapijten te Hekelgem bezichtigd. Pl.m. 11 u. kwam men ten zeerste voldaan weer thuis. Gevonden voorwerpen Een grijs-groene sjaal, een tabaks zak, een Dortemonnaie met inhoud, een bos sleutels, een groene jongensblouse, een kinderbril, 3 rode ballen, een pad- vindersriem, een meisjesblouse, een al pinomuts, een baby-rokje, een pr. br. lederen handschoenen. Inl. Groepsbureau der Rijkspolitie te Breskens. PR BDIK BEURTEN Zondag 7 Juli Ned. Herv. Kerk Aaraenburg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Eerw. Heer de Visser, Vlissingen Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadiand, 9,30 uur, Ds. ten Cate H. Doop Collecte alg. Chr. doeleinden Groede, 9,30 uur, Ds. de Jang Collecte Bijbelgenootschap Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Niauwvtiet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Doop 7 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schoeiidijke, 9 uur, Da. de Neeling Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Collecte P.I.T. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Collecte restauratiefonds Waterlandkerkje, geen opgave IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert H. Avondmaal Zuidzande 10,30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeente breskens, 10 uur, Ds. Kammeijer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds, Praas Cadiand, 6 uur, Ds. Kammeijer Geref. Kerk Braakt»* 9 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg 2,30 uur, Ds. van Til, Middelburg Doopsgas. Geir.. Aardeaberg 10,15 uur> Es. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 Juli 4e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof PRIJS 50 CENT Gegadigden worden opgeroepen voor a. Badmeester(es) aan de gemeentelijke badinrichting (circa 2 h 3 dagen per week). b. Schoonmaakster van het gemeentelijke gymnaatiek- gebouw. Brieven aan de burgemeester vóór 13 juli a.s. Inlichtingen omtrent werkzaam heden en beloning worden ter secreta rie verstrekt. Aanvang verkoop loten, Maandag 8 Juli a.s Willen de klanten uit Breskens hun loten komen afhalen Oranjeplein 5 Breskens WIJ geven nog steeds de hoogste prijzen voor: oud ijzer, koper, vodden, sloopauto's, oude machines, enz. W. SCHUT Visserijstraat 2, tel. 521, BRESKENS Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens Gpceddaak'i Dorpsstraat BRESKENS Telefoon 617 aan vellen en rollen Dorpsstraat 10 - Breskens

De Schakel | 1957 | | pagina 3