VAN MEENEN, BLEU's GAZELLE- en RALEIGH rijwielen - Bngngetassen, enz., enz. nri Land- en Tuinbouw Vlaamse flitsen Gemeente Breskens hondenbelasting 1957, I. van Melle, Groede chauffeur Balastore zonnegordijnen A. Bondewel, Breskens Voor sport en vacaniie 0 Sportcombinaties 0 Suède en poplin jacks 0 Airmatic overhemden Brakman. C 3e Kalfskoeien: 1. Martha, elg. M. v. d. Slikke; 2. Elza, eig. A. Verhage-Hoste; 3. Elza, eig. H. Brakman. D 4e Kalfskoeien: 1. Marijke, elg. A. Verhage-Hoste; 2. Jo, eig. M. v. d. Slikke. E Oudere koeien: 1. Corrie, eig. A. Verhage-Hoste; 2. Anna, eig. A. Verhage-Hoste; 3. Agatha, eig. M. J. v. d. Slikke. F Kalfvaarzen: 1. Maartje, eig. Th. Dierikx; 2. Corrie 2, eig. A. Verhage-Hoste; 3. Rika, eig. H. Brakman. G Jonge Vaarzen: 1. Corrie 3, eig. A. Verhage-Hoste; 2. Magda, eig. M. v. d. Slikke. H Groepen: 1. A. Verhage-Hoste; 2. M. v. d. Slikke. Sint Kruis „Toon-keur-avond" Door een der winkeliers te St. Kruis werd voor de eerste maal een „toon- keur-avond" georganiseerd in het Dorps huis. Hiervoor bestond grote belangstel ling. Vele dranken, gebruiksvoorwerpen, kruidenierswaren, enz., van Nederlands fabrikaat werden getoond. Twee confe renciers, namelijk Harry Bouman en Dick Smit, zorgden voor de vrolijke noot. Sluis Collecten. De te Sluis gehouden collecten, n.l. voor de Samenwerkende Kinderorgani saties en het Rode Kruis, hebben resp. f 28.15 en f 257,35 opgebracht. IJzendijke Verkeersongeval. Toen de heer J. d. M. Zondag In IJzen dijke per fiets plotseling de weg wilde oversteken, reed hij tegen een juist pas serende Belgische autobus. Het slacht offer liep een diepe hoofdwonde en en kele gekneusde ribben op. Biervliet Blikseminslag. Tijdens een oefening van de lucht wachtdienst sloeg Woensdagavond tij dens een hevig onweer de bliksem in de 17 meter hoge luchtwachttoren, die op dat ogenblik bemand was met vier lucht wachters. De bliksemafleiders bewezen hun doeltreffendheid en weerden het onheil af. De hevig geschrokken lucht wachters bleven ongedeerd. Ook sloeg de bliksem in een televisiemast van de heer C. v. d. V. aan de Schoollaan. Van het toestel waren slechts enkele draden ge smolten, terwijl ook een gat in de kast was geslagen. De vitale delen bleven gespaard. Oostburg Frites kraam uitgebrand. Woensdagavond om pijn. 8 uur is brand uitgebroken in het frites-kraam van F. de G. Het kraam brandde geheel uit. Eén der butagasflessen, die er zich in bevonden, ontplofte, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand ontstond, toen de kabel, waar mede een vrachtauto het kraam ver voerde, door onbekende oorzaak losraak te. Het kraam kwam toen tegen een langs de weg staande boom terecht. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt u Zaterdag 22 Juni om 8 uur „De trots van de zeemacht", het verhaal over de Duitse raider Dresden, welke in de oor log tot de meest gevreesde oorlogsbodems behoorde. Het snelle schip loerde voor namelijk op convooien en maakte tal rijke slachtoffers. Uiteindelijk werd het zwaar beschadigd en gedwongen de be schutting van de Guam-Femandez ei landen te zoeken. Het is daar, dat het moderne roversschip door de Britse marine in de grond werd geboord. Zondag 23 Juni om 6.45 en 9 uur: een nieuwe, spannende kleurenfilm uit het wilde Westen „Bloedwraak der Navajo's" De opwindende strijd tussen blanken en Indianen. Drie misdadigers zijn de schuld van een heftige oorlog tussen blanken en Indianen, waarbij velen het leven lieten. Moedige mannen verdedi gen tot het laatste moment hun kleine vesting en de levens van hun vrouwen en kinderen. Ingezonden Voetbalwedstrijd. Bressiaanders, sportliefhebbers en allen die ons om de één of andere re den een goed hart toedragen, morgen, Zaterdag 22 Juni, om 7 uur kunt U voor weinig geld getuige zijn van een prima voetbalwedstrijd, die enig is in zijn soort. Tussen de elftallen van het gemeente- personeel en de Ned. Herv. Jeugdraad, zal ten bate van het Jeugdgebouw, een wedstrijd worden gespeeld op het ter rein van de voetbalvereniging „Bres kens". Na langdurig overleg zijn er twee ploegen opgesteld die volkomen aan el kaar zijn gewaagd. Namen als dr. Osse- waarde, Bondewel en Jacobs, de ex- linkshalf uit de Breskense glorieploeg der veertiger jaren, moeten U toch wel de indruk geven dat kosten noch moeite zijn gespaard om geroutineerde spelers aan te werven. Aan de Ned. Herv. zijde treffen we de namen aan van J. v. d. Heuvel, oud-Zeeduivel uit de ploeg die nooit verloor. Keeper Nicolai, deze bui tenlandse naam spreekt voor zichzelf en verder de geroutineerde aanvaller H. van Melle, die we in gedachten al zien scoren bij keeper Woudstra, hoewel we evenmin twijfelen aan de capacitei ten van deze jonge keeper der Gemeen- teploeg die reeds heeft bewezen uit het goede verdedigershout te zijn gesneden. Uit deze beschouwing moet wel blij ken, dat het voor de scheidsrechter zaak zal zijn de lijntjes strak 'te hou den in verband met het snelle tempo waarin waarschijnlijk zal worden ge speeld. De opstelling luidt als volgt: Ned. Herv. ploeg: Doel: A. Nicolai, achter: H. Meeusen en P. v. d. Heuvel, midden: J. Visser, P. Oosterling en J. v. d. Heuvel, voor: J. de Winde, R. Kramer, J. Carels, H. van Melle en J. Hovestadt. Gemeenteploeg: Doel: Woudstra, achter: H. Bondewel en A. Ekkebus, midden: J. Jacobs, de Vilder en J. Jacobs, voor: P. Kramer, A. Wagenaar, Risseeuw, dr. Ossewaarde en P. Woittiez. Dus, geachte medeburgers en buiten lui en allen die ons verder willen steu nen met de bouw van het Breskense „Jeugdhuis," wij verwachten U allen om 7 uur op het sportterrein en hopen dat U getuige kunt zijn van een sportieve strijd. De entree-prijs is 50 ct. voor volwas senen en 25 cent voor de kinderen. U merkt het wel, dit wordt 100 pCt. sport voor half geld. Zegt het voort en tot ziens. DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag 16 Juni. Jonge duiven. Los 9 u., snelh. 1058 m. per min. 1, 7, 18, 24, 26, 37 Iz. Vermeulen. 2, 25, 40 J. de Roeck. 3, 32, 46 Ch. v. d. Bos sche. 4, 19, 34 Gebr. Ekkebus. 5, 17, 28, 44 Joh. v. d. Wege. 6, 21, 39, 52, 54 en le overd. J. Risseeuw. 8, 10, 13, 48, 49 Schautt.-de Roo. 9, 12, 36, 43, 45 Jac. Becu. 11, 14, 22, 27, 31 J. van Driel. 15 30, 35, 41 Versprille-K. 16, 29. 33 J. Ver meulen. 20, 38 C. de Poorter. 23, 51 L. v. d. Wege. 42. 47, 50 J. van Haneghem. 53 J. Stokkerman. Idem uitslag uit Arras op Zon dag 16 Juni. oude duiven. Los 7.30 u., aank. le duif 9 u. 40 min. 38 sec., snelh. 1017 m. per min. 1, 2, 23, 31 J. Risseeuw. 3, 5, 6, 14, 15 Joh. v. d. Wege. 4, 30, 32 J. de Roeck. 7, 9. 16. 20, 29 C. Brakman. 8 Hendr.- Robijn. 10 J. Merk. 11, 25, 27 G. Dusar- duijn. 12 C. de Poorter. 13 J. Becu. 17, 24. 26 L. v. d. Wege. 18, 19, 22, 33 J. van Driel. 21 Schautt.-d. Roo. 28 J. Stok kerman. le overd. J. Vermeulen. Zondag j.l. was het voor een „verge ten groep" mensen uit Zeeuws-Vlaande- ren een feestdag, waarnaar zij maan denlang reikhalzend hadden uitgeke ken. 19 chronische patiënten werden tussen 6 en 7 uur ingescheept aan de kade te Terneuzen in het „Kasteel Sta- verden," een fraai schip van de Veluwe- lijn dat door het Rode Kruis gechar terd is voor een tocht door de binnen wateren met patiënten, waaronder ve len zijn die nooit het bed kunnen ver laten en steeds van de zorg van anderen afhankelijk zijn. Maandag werden in Vlake nog een 40-tal en in Zijpe een 12- tal patiënten aan boord genomen. Een staf van helpers en helpsters stond ge reed om de patiënten, die aangevoerd werden met ziekenauto's, taxi's enz., aan boord te helpen. Niet minder dan 25 Rode Kruis-helpsters en 6 helpers, onder toezicht van dr. Stumphius, de bedrijfsarts van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen en de scheepsmoeder, mevr. Boelkens-Navis uit Hengelo, secr. van de raad van invalidezorg, zullen de voor een week aan hen toevertrouwde pa tiënten vertroetelen en verzorgen. Deze staf van deskundigen werd nog uitge breid met een 3-tal Zeeuwse wijkver pleegsters en de hoofdverpleegster Zr. -T. H. de Kramer uit Rotterdam. Met 71 patiënten in totaal maakt de „Kasteel Staverden" zijn reis door de Nederlandse binnenwateren. De 2e dag ging de tocht naar Vreeswijk, de 3e dag naar Haarlem, dan naar Wijk bij Duur stede en vervolgens werd nog een nachtje doorgebracht in Willemstad en tenslotte worden alle Zeeuwse patiënten morgen te Vlake ontscheept, waar het Rode Kruis weer gereed zal staan om hen weer thuis te brengen. Rest ons nog te vermelden dat de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis deze boottocht financieel moge lijk hebben gemaakt. HOEVEEL LUISTERAARS EN KIJKERS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen bedroeg op 1 Juni 1957 2.292.017 tegen 2.281.572 op 1 Mei 1957. Op 1 Juni 1957 waren er 536.967 aange slotenen op het draadomroepnet tegen 540.106 op 1 Mei 1957. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal geregistreerde televisietoestellen van 142.740 tot 151.737. B UIT EN GEBR UIKSTELLING VAN POSTZEGELS. De Centrale Directie der P.T.T. maakt bekend, dat de in 1949 uitgegeven post zegels met de beeltenis van H.M. de Koningin „en face" (ontwerp Hartz), evenals de daarmede overeenkomende zegelafdrukken (op briefkaarten, lucht postbladen en arbeidslijsten) met ingang van 1 Januari 1958 buiten gebruik ge steld en voor de frankering waardeloos worden. Examens Aan het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg slaagden voor het 5-jarig diploma afd. R.H.B.S.- de volgende leer lingen: J. B. Becu, Groede; M. J. Frijling en E. Kant, Breskens; J. A. de Keuninck, Cadzand; P. A. Leenhouts, Groede; P. van Rhee, Oostburg en C. W. Scheele, IJzendijke. 4 candidaten werden afge wezen. MOTOR SPORT Zondag 23 Juni. Nat. motorcross der Polders te Lissewege, georganiseerd door de A.M.C. Dudzele. Deelnemers: junioren en kleine cilin ders. Aanvang pl.m. 2 uur. Motorcross van de Kruisbaan te Berin gen. Nat. wedstrijden voor senioren en junioren, georganiseerd door de W.A.M. C. Beringen. Aanvang 2 uur. Zondag 30 Juni: 4e motorcross der Groene Vallei te Vlezenbeek. Deelnemers: junioren, seni oren en zijspan. Aanvang 2 uur. Snelh eidswedstrij den. Zondag 7 Juli: Grote snelheidsprijs van België te Francorchamps. Deelgenomen wordt door alle bekende renners ter wereld. De bestrijding van brandnetels en bramen. Brandnetels en bramen zijn beide hardnekkige onkruiden. Bestrijdings middelen als 2,4-D en MCPA hebben op deze onkruiden onvoldoende effect. Thans beschikken wij echter over een speciale groeistof, welke het mogelijk maakt om met één enkele bespuiting brandnetels en zelfs krachtig ontwikkel de braamstruiken met wortel en tak uit te roeien. Deze groeistof 2,4,5-T genaamd wordt o.a. in de handel gebracht onder de naam Nolatox. Het meest gunstige tijdstin voor de be strijding van brandnetels is als de plan ten 10-12 cm. hoog zijn. Men kan dan volstaan met een dosering van 20 cc. van het preparaat op 100 liter water per 100 m2 grondoppervlak. Zijn de brandnetels reeds groter geworden, biiv. 25-30 cm., neem dan 30 cc. van het preparaat per 100 m2. Bramen kunnen gedurende de gehele periode van Mei tot begin September bestreden worden. De gebruiksdosering is 40 cc. 2,4,5-T ester op 100 liter water. De braamstruiken moeten aan alle zij den goed bespoten worden. Evenals bij de andere groeistoffen worden met 2,4,5-T ester de beste resul taten verkregen als gespoten wordt bij groeizaam weer. Bij het werken in tuinen of boscomplexen dient er voor gewaakt te worden, dat geen spuitvloeistof over waait op sierheesters of andere bomen; deze zouden anders ernstig beschadigd kunnen worden. Indien u hinder ondervindt van brandnetels of bramen, kunnen wij u een bespuiting zeker aanbevelen. U zult versteld staan van de resultaten. Zondagsdienst doktoren. Zondag 23 Juni. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Egglnk, Schoondljke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de Bruljckere, Oostburg. tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuldzande Dr. Hage, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Cenfram Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. De Belgische politie schijnt een spoor gevonden te hebben in de drievoudige moordzaak te Moerkerke, niet ver van de West Z.-Vlaamse grens. 0 Achthonderd Russische toeristen be zochten dezer dagen de Belgische ste den Antwerpen, Brussel, Gent en Brug ge. Binnenkort wordt nog een gezel schap van 900 Russen verwacht. 0 Te Brugge is men begonnen met het opbouwen van het podium voor het Heilig Bloedspel, dat deze zomer meer malen op de Markt zal worden opge voerd. De gemeente-ontvanger herinnert be langhebbenden aan de betaling van welke 31 Mei j.l. is vervallen. Telefonisch aangesloten onder nummer 766 Breskens Fruitkweker „De kakelhof" Gevraagdervaren voor besteldienst. Firma VERSCHELLING, Breskens. de ideale Praclisch en goedkoop Alle maten Mercuriusstraat 35-37 Telefoon 605 ruim gesorteerd in 0 Triton zeifbinders 9 Zomerpetten 0 Zwembroeken 0 Sporttruien en -vesten BRESKENS Spuiplein Telefoon 704 PRBDIKBBURTBhi. Zondag 23 Juni Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal en Dankzegging Cadsand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte N. O. polder Nleuwvliot, 10 uur, Di. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Medewerking kerkkoor Schoondljke, 9,30 uur, Eerw. Heer I. Verduijn Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Doop Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert 3 uur, Pavinders(sters)di«nst Zuidzande 10 uur, Mej. Da. de Neeling Vrij Evang. Gem«inu Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nienwvliet, 10 uur, Retranchement, 2,30 uur, Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref, Kerk Breskens 10,30 uur, Ds. Middelkoop, Zaamslag 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg Openb. Belijdenis nieuwe lidmaten Voorb. H. Avondmaal Doepsgez. Gem. AardunWg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochit H. Barbara te Bresken* Zondag 23 Juni 2e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om half acht. Maandaggeboortefeest H. Joannes de Doper Vrijdag: feestdag van het H. Hart Zaterdagfeestdag van de HH. Apostelen Petrus en Paulus Zaterdagavond om 7 uur Lof Mocht U het behang in uw kamer beu zijn, dan doet U de „uitbaatster" van café ,,'t Lusthof" teDamme maar na. Zij heeft de wanden van haar esta- minet versierd met 3000 verschillende bierviltjes en 400 asbakjes. Gevonden voorwerpen Twee rode ballen, padvindersriem, witte meisjesblouse. Inl. groepsbureau Rijkspolitie, Breskens.

De Schakel | 1957 | | pagina 3