PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN - Plaatselijk Nieuws De nieuwe voetgangersregeling KNIPPERBOLVOORLICHTING van „Veilig Verkeer" Waar verkeerslichten zijn. wordt de beschermde voet gangersoversteekplaats aange- duid door de zebra en aan weerszijden een oranje bol. die op andere plaatsen wèl. maar hier geen knipperlicht uitstraalt De bestuurder van j de auto op de voorgrond 3 mag bij groen licht afbuigen. I In dit geval doet hij het naar rechts, waar de voetgangers mogen oversteken, omdat het rijverkeer daar stopt voor het rode licht. Het is bij zo'n afbuigende manoeuvre on vermijdelijk, dat de voetgan gers gehinderd worden. Ze mogen door het rijverkeer echter niet in gevaar worden gebracht. Bij dat hinderen moet het rijverkeer de uiterste voorzichtig heid in acht nemen. Het is een samenspel. De voetganger moet rekening houden met afbuigend verkeer en dit moet zich ook, zoveel mogelijk, richten op hèm. (Wordt vervolgd.) LET OP VOETGANGERS! directeur van het postdistrict Middel burg het woord, die de 40 dienstjaren van de jubilaris in het kort de revue liet passeren. Hieruit bleek, dat de heer Pois- sonnier op een eer- en succesvolle loop baan kan terugzien. Hij overhandigde hem namens de bedrijfsleiding de oor konde. alsmede een gouden insigne voor 40 jaar trouwe dienst. Ook mevr. Pois- sonnier betrok hij in deze hulde. De heer Diks, directeur van het tele foondistrict Breda, prees de heer Pois sonnier als een groot behartiger van de telefoondienst vóór de automatisering. Hij bracht de hartelijke gelukwensen van de telefoonmensen over en overhan digde daarbij een bouquet bloemen aan mevr. Poissonnier. Vervolgens sprak de heer J. A. van de Sande namens het personeel van het kantoor Breskens. Hij noemde het een groot genoegen om met de heer Pois sonnier te mogen samenwerken. Ook roemde hij de vriendelijke houding van mevr. Poissonnier tegenover het perso neel. Zijn gelukwensen gingen verge zeld van een electrisch scheerapparaat voor de jubilaris en een grote en zeer fraaie bloemenmand voor mevrouw. Mej. S. Lucieer bood namens de oud telefonistes de jubilaris een geschenk aan. Hierna verkreeg burgemeester J. A. Eekhout het woord, die begon met te zeggen het geen senicure te vinden aan het hoofd te staan van 100 man perso neel. doch door de humane levensopvat ting van de heer en mevr. Poissonnier zijn zij beiden zeer geziene figuren ge worden, niet alleen bij het personeel, doch ook bij de gehele bevolking van Breskens. De heer P. Kousemaker, kantoorhou der te Aardenburg, sprak namens het personeel van het ressort eveneens har telijke woorden tot de jubilaris, waarbij hij zowel de heer als mevr. Poissonnier een cadeau aanbood, n.l. een fraai schil derstuk en een doos versnaperingen. Ook het bestuur van de bejaarden sociëteit was vertegenwoordigd, waarbij de jubilaris bij monde van de heer J. van Lare een mooie ets werd aangeboden. Namens de buurtvereniging van het Spuiplein sprak de heer Joh. Carels, die ri8 heer Pois onnicr en echtgenote woor den van lof toezwaaide voor hun grote activiteit. Hij waardeerde ten zeerste de oersoonlijke genegenheid en het mee leven met de bewoners van het Spuiplein door het echtpaar Poissonnier. Namens de buurtbewoners liet hij mevr. Pois sonnier aan haar echtgenoot een fraai polshorloge met inscriptie overhandigen, terwijl Marijke Brugge, één der kinderen van het Spuiplein fraaie bloemen over Aardenburg Voetbalwedstrijd. Het voetbalelftal van het overheids personeel te Aardenburg bracht een be zoek aan de sportvereniging van hun collega's, „S.V.O.D.L.", te Lokeren (B.). Na een spannende wedstrijd wisten de gastheren met 65 te winnen. Breskens Muziekconcert één uur later. In verband met de te houden voetbal wedstrijd ten bate van het jeugdgebouw te Breskens, zal Zaterdagavond het mu ziekconcert aanvangen om 8.30 uur en niet om 7.30 uur, zoals vermeld in de ad vertentie aan de achterzijde van dit blad. Lijk van Duits militair opgegraven. Bij graafwerkzaamheden voor de bouw van een garage aan het Molenwa ter te Breskens, werden de stoffelijke resten van een Duits militair gevonden. De laarzen, pijp en portemonnaie met enig geld, waren nog in vrij goede staat, Het identiteitsplaatje is echter niet meer gevonden. Van de kade gevallen. Dinsdagmiddag JJ. fietste de pl.m. 14- jarige R., afkomstig van de Platteweg te Oroede, langs de haven te Breskens. Waarschijnlijk heeft hij met een trapper één der op de havenkant staande beugels geraakt, waardoor hij in de haven viel en terecht kwam op een oliebootje. Daar het laag water was, maakte hij een val van pl.m. vier meter en liep daarbij een hevig bloedende hoofdwond op. Dr. Ossewaarde, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en achtte over brenging naar het ziekenhuis te Oost burg noodzakelijk. 40-jarig ambtsjubileum. Zondag jj. herdacht de heer J. M Poissonnier, directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Breskens. de dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de P. T. T. In een door het personeel van het P. T. T.-kantoor te Breskens mooi ver sierde zaal aan de Westlandstraat hod des middags een ontvangst plaats en was er tevens gelegenheid tot feliciteren. De zaal was geheel gevuld, toen de heer Beun van het kantoor Breskens, een welkomstwoord tot de aanwezigen sprak en vervolgens de lange reeks van sprekers één voor één aankondigde. Als eerste spreker voerde de heer Wale, „Heeft ze dat gezegd?" informeerde Tom onthutst. „Ongeveer. En Radlniux blijft net zo lang tot deze zaak failliet ls. Zo zei ze het. En dan is Radiolux later van ons, zei ze. Maar ik heb gezegd dat ik dat niet wil, want dat is niet de zaak die moeder heeft opgericht en groot gemaakt. Toen begon ze lelijk te doen en te schelden, dat wij ondankbaar waren en zo, Greet en ik. En dat Greet wel net zo zou zijn als jij, omdat ze nooit kwam. Ik weet het allemaal al niet meer. Nou, als het op schelden aankomt, kan ik het ook. Ik ben woest geworden en tenslotte heb ik gezegd dat lk nooit meer kwam en ben ik woedend weggereden". „Zo?" „Ja. En ik heb ook nog een bon ge had". „Een bon?" „Een bekeuring. Ik was spinnijdig toen ik wegreed. En ik reed met volle snelheid door een kruispunt, u weet wel. bij de Grote Markt. En daar stond de motorpolitie, die me achterna gereden ls. Ik moest stoppen en toen hebben ze me een bekeuring gegeven". „Nu ja. dat komt wel in orde. Zie maar dat Je het afkoopt, dat het geen rechtszaak wordt. Ik zal het wel beta len. En je voortaan een beetje beheer sen. jongeman. Dat heb ik ook moeten doen al werd ik ook wel eens nijdig". De jongen keek verwonderd op. „U nijdig? Dat zou de eerste keer zijn in Uw leven". Tom d-onk zijn koffie leeg en stond op „Naar boven, jong en slaoen. Mor gen is het weer vroeg dag. En trek je van het geval tante Bep maar niks aan. Heb maar vertrouwen in je vader en Ans: we rooien dat wel. Onze zaak ls. dank zij het jarenlange goede be'eid van je moeder, gegrond op een hechte en gezonde financiële basis. Zoiets maak ie niet in een paar iaar stuk En ik heb genoeg van te moeder geleerd". Voor het eerst na lange tild greep Herman de hand van zijn vader. „Sor ry. papa je had toch wel eeütk toen. dat ie tante Ben het huis uitzette". „Dank je. zoon. Ik ben blii dat ie het nu inziet. Als tante Ben gebleven was. rou n'emnnd hier in huls ook maar iets te vertellen gehad hebben. Ik niet. Greet niet en ill evenmin". „Welterusten, vader". „Dag jong. slaap ze maar lekker". HOOFDSTUK XI. Amor spreekt een woordje mee. Anderhalf jaar is verlopen. Achttien maanden, waarin weinig en waarin veel is gebeurd. Herman gaat over van de eerste in de tweede en van de tweede in de derde klas van de M.T.S. Met vlag en wimpel. Tom had ook niet anders verwacht Ziin zoon heeft een ijzeren, onverzettelijke wil en waar hii ziin zin nen op gezet heeft, bereikt hij. In hem schuilen vele eigenschappen van de handigde. Als laatste spreekster voerde mej. E. Kloevekorn, maatschappelijk Werkster van de P.T.T., het woord, die eveneens een surprise aanbood. De heer Poissonnier dankte hierop allen voor de belangstelling, waarbij hij de moeilijkheden schetste van zijn be- gin-oeriode als „jong broekje" bij de P.T.T. te Sas van Gent, alsmede zij!' 20-jarige diensttijd bij de inspectie te Breda. Tot slot bracht hij iedere spreker persoonlijk dank. Des avonds bracht de plaatselijke mu ziekvereniging de heer Poissonnier een serenade, waarbij de voorzitter naast de gelukwensen, de heer en mevr. Poisson nier hartelijk dank bracht voor het vele werk, reeds door hen in het belan" van het culturele leven van Breskens ver richt. De avond werd verder gezellig doorge bracht In het bijzijn van het personeel en hun echtgenoten, waarbij muziek en zang werden verzorgd door mevr. Van Heek en de gebr. Heijboer. Eede Herverkaveling. Het ruilverkavelingswerk te Eede na dert nu met rasse schreden de voltooiing. Belanghebbenden hebben reeds een op roep ontvangen ter bespreking in het Parochiehuis van de toe te wijzen oer celen. Na de maand Augustus zal met het drainagewerk worden begonnen. Groede Voetbalwedstrijd. A.s. Zaterdag om 6,30 uur wordt te Groede een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Z.L.M., afdeling Groede en een elftal van de C.A.V. te Breskens. De opbrengst is bestemd voor het Rode Kruis. Hoofdplaat. Vlaamse kermis. Te Hoofdplaat werd het afgelopen week-end een Vlaamse kennis gehouden ten bate van de plaatselijke muziekver eniging. De muziekverenigingen uit IJzendijke en Hoofdplaat marcheerden Zaterdag avond musicerend naar de weide van de heer A. Temmerman, waar ze een gecostumeerde voetbalwedstrijd speel den. Het IJzendijkse elftal won met 21. Zondagmiddag werd er een wieler wedstrijd gehouden voor nieuwelingen. De uitslag was: 1. J. Aanraad, Oud-Gastel; 2. D. Heeren, St. Willebrord; 3. B. Wieles, Terneuzen. Des avonds gaf de accordeonvereni ging „Flandria" uit IJzendijke een uit voering op het feestterrein, waar beide avonden gelegenheid was tot dansen. Voor de kinderen stond er een car rousel. Benoemingen. De heer J. Maes, onderwijzer aan de R.K. lagere school te Hoofdplaat, is met ingang van 1 September a.s. benoemd aan de St. Jozefschool te Vlissingen. In zijn plaats komt de heer A. Goossens uit Biervliet. Oostburg Schoolreis. De drie hoogste klassen van de openb. lagere school te Oostburg maakten een 2-daagse schoolreis naar de Veluwe. Op de eerste dag werd in de buurt van Arn hem het kasteel Rozendaal bezocht, waar de leerlingen genoten van de be driegertjes en de kettingbrug. Ook werd noe een bezoek gebracht aan de forel - lenkwekerij van de Ned. Heide-Mij. te Arnhem. Via Wageningen en de Grebbe- berg werd de jeugdherberg „De eikel kamp" te Eest (U.) bereikt, waar des avonds in het openluchttheater de voorstelling werd bijgewoond van ..Flie refluiters tussenkomst" van A. M. de Tong. Na in de jeugdherberg te hebben overnacht, sing de route langs „Het Loo" te Apeldoorn naar Rotterdam, waar Peetooms, goede en kwade. Het gaat er nu maar om de kwade uit te rangeren en de aoede aan te moedigen. En daarin slaagt de vader, langzaam maar zeker. Herman is sedert het con flict met tante Bep ziin vader met. an dere ogen gaan bekiiken Nu hii losge weekt, is van de verkeerde invloed van Rer> Peetoom, bouwt hij een eigen oor deel op. En al zegt hij nog steeds niet veel, diep in ziin hart is hii bewonde ring gaan kriigen voor riin rustige va der, die zich niet uit het veld laat slaan door de concurrentie en kalm. maar vastberaden ziin eigen gang gaat Radiolux bestaat weliswaar nog steeds, maar Boornberger ook. De eerste slag heeft Tom gewonnen en nu gaat het er maar om zich verder te handhaven. Aannemers en uitvoerders, architec ten en gemeentebesturen, zij allen ken nen Boornberger en zün bekwame knecht. Waar Boornberger een electri- sche installatie aanlegt, is het in orde. Dat weet men vooruit. Die twee werken secuur en gebruiken primo materiaal En dan is het niet te verwonderen, da* men voor andere zaken ook in ziin win kel komt. Verschillende oude klanten, d'e enigszins overrompeld waren door de pompeuze reclame van Radiolux. keren weer op hun schreden terug en lopen opnieuw hii Boornberger binnen, waar An* ais altijd beminnelijk en vriendelijk de klanten te woord staat en aan het verlangde helpt. de nieuwe Bijenkorf werd bezocht. Op de thuisreis werd nog even gestopt bij een speeltuin in Bergen op Zoom. 's Avonds laat kwamen leerlingen, onderwijzend personeel en enkele leden van de oudercommissie voldaan thuis. Vergadering sportvereniging In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg kwam de sportvereniging in vergadering bijeen. Na een kort welkomstwoord gaf de voorzitter, de heer F. A. Kolijn een overzicht van de gang van zaken in de vereniging gedurende de afgelopen twee jaar. Hij sprak er zijn spijt over uit, dat de goede geest in de vereniging de laat ste tijd zoek is, aangezien enkele spe lers, buiten het bestuur om, ongewenste critiek hebben uitgeoefend. De secretaris, de heer A. W. F. de Croo, bracht in zijn jaarverslag in het bijzon der naar voren, dat in het afgelopen winterseizoen door de gemeente zo veel vuldig het voetbalveld is afgekeurd, het geen niet aan de prestaties van de spe lers ten goede is gekomen, daar er geen enkele thuiswedstrijd kon worden ge speeld in een periode van 10 weken, door het eerste elftal. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat het ledental van 80 tot 200 was gestegen. Nadat enkele spelers critiek hadden geleverd op de door het bestuur gepleeg de handelingen bij de opstelling van de elftallen, werd overgegaan tot bestuurs verkiezing. Daar het bestuur voornemens was enbloc af te treden, kon dit, dank zij de tussenkomst van het bestuurslid, de heer H. Lastdrager, worden voorkomen en stelden allen zich, met uitzondering van de voorzitter, de heer F. A. Kolijn, weer herkiesbaar. In verband met de vele werkzaamhe den werd besloten het aantal bestuurs leden uit te breiden tot negen. Na ge houden stemming bleken de aftredende bestuursleden A. W. F. de Croo, H. Last- diraigeT, H. Cruson, J. de Kok en J. Zwemer te zijn herkozen. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren P. I. Simpelaar. H. Broodman, Joh. Cau- wels en M. Th. Barra. De verschillende functies zullen nog worden verdeeld. Retranchement Concert. Begunstigd door mooi weer gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Retranchement Zaterdag j.l. een concert op de Markt, onder leiding van de heer J. van de Bussche Sr. Voor dit concert bestond een goede belangstelling. Zangconcours. De drie koren uit West- en Oost Z.- VI., die Zaterdag j.l. deelnamen aan het zangconcours te Sint Maartensdijk, be haalden opmerkelijk goede resultaten. De wisselbeker ging naar „Cresendo" uit Hoek (219 punten). Het dameskoor ..Juliana" uit Zuidzande behaalde met 203 punten eveneens een eerste prijs. Het Ned. Herv. Kerkkoor uit Axel verzamel de 196 punten (le prijs). Een eerste prijs werd toegekend bij 180 punten. Een warm uitstapje. Bij een temperatuur van 38 graden in België bezocht de Retranchementse reis- vereniging per S.B.M.-bus de Ardennen. Fr werd genoten van het natuurschoon. De reis werd onderbroken in Namen en Dinant. Ondanks de warmte een prettige en interessante reis. Athletiek. Liefhebbers van athletiek hebben as. Zaterdag kans athleten uit geheel Zee land aan het werk te zien bij de regio nale wedstrijden van A. V. „Het Zwin". Schoondljke Uitslag veekeuring. A le Kalfskoeien: 1. Olga, eig. C. de Badts; 2. Minke, elg. Th. Dierikx: 3. Jet 2, eig. J. de Putter. B 2e Kalfskoeien: 1. Els, eig. A. Verhage-Hoste; 2. Nellie, eig. C. de Badts; 3. Maartje, eig. H. In het dorp is het spreekwoordelijk geworden: op Boornberger kun je reke nen. Dat was altijd al zo. maar vroeger viel dat niet zo op. Het gebeurde meer malen, dat men een bestelling of een reparatie opgaf aan Radiolux en dat Tini, het winkelmeisje, het vergat door te geven. Zoiets overkomt Ans de Leeuw niet. Die is zo secuur als een boekhoud machine, heeft Tom wel eens gezegd. En iedere dag wordt het lijstje prompt afge werkt. hetgeen ook bij Radiolux wel eens te wensen over laat. Goed, het blijft oppassen en hard werken. Per slot van rekening is en blijft Radiolux een concurrent. Maar Davids is in het dorp niet getapt, zijn winkeljuffrouw evenmin. Hoe dat komt, kan men niet verklaren, maar het feit ligt er en Boornberger spint er garen bij Greet is en blijft in haar element in de keuken. Tom beziet haar wel eens in stilte, als ze met de grote schort voor aan het bakken is. Dan komt hij tot de conclusie, dat Greet later een Ideale hutsvrouw zal worden. Gek. dat hij nog niets gemerkt heeft van verkering of zo Ze is inmiddels opgegroeid tot een flinke jonge dame. een leuke bakvis, die het aankijken beslist waard was. Dat is ook met Ans de Leeuw het geval. Twee ''aar -'s ze ru bij Tem in de winkel en hij weet. dat hij met dit meisje een lot uit de loterij heeft. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1957 | | pagina 2