CORSETTEN VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN J ModenLe.uw-6 Oudjes auto-festijn Feuilleton Liefde's nazomer O OSTBURG Plaatselijk Nieuws dejchakel ALG. NIEUWSBLAD jje Jaar gang - Nr. 644 Vrijdag 31 mei 1957 Verschijnt iedere vrijdag A bo nnementsprij s f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL., Ideale kleding voor kinderen, „ravot- ters" en „woelwaters". Gemaakt van het nieuwe weefseil, „perlon"-fluweel met aangebreide randen, boord en manchet ten van honderd procent celwol. Poreus, geen transpiratie verwekkend en toch warmte houdend als 't killer wordt bui ten. Dit materiaal is volgens de fabri kanten zeer gemakkelijk te wassen, daar 't vuilafstotende eigenschappen bezit. Ze staan er weer klaar, keurig gepoetst, De auto's in zeer lange rij, Het is er een drukte van komen en gaan En de oudjes, ze lachen wat blij. Het is er vandaag weer hun snipperdag, Hun auto en hun chauffeur, Ze voelen zich weer jong vandaag En de oma's: ze hebben een kleur. Ze worden vertroeteld, ze worden ver- Iwend Met allerlei heerlijke dingen, En ginds in die lichtblauwe cabriolet Hoor ik oudjes van „Daysie" zingen. Zo zijn ze dus een dagje uit, De koffie, de koek en sigaar, Smaken juist vandaag bijzonder best Want het is ook maar één keer per Ijaar. En op de terugtocht, het is al wat laat, Zijn allen nog fit en wat mans, De dorps-harmonie haalt hen feestelijk !in En de oudjes, ze doen nog een dans. Maar eindelijk komt er een slot aan dit feest, Neemt afscheid en gaat uit elkaar, 'n Opa van negentig roept nog vol moed Schrijf me vast op voor het volgend jaar. WAVER. door HENK VAN HEESWTJK 16. Die avond, toen hij in zijn eentje in de kamer zat, realiseerde hij zich, dat hij ongetwijfeld schade zou ondervinden van een concurrent die zich recht tegen over hem ging vestigen. Gelukkig maar. dacht hij. dat er voor tal van artikelen vastgestelde prijzen zijn, zodat er in ieder geval geen prijzenoorlog begint. Maar klanten zal het wel kosten. Zaterdag 15 Februari was bij de over buurman, die Tom evenwel nog nooit eezien had. alles gereed voor de opening. Weliswaar hing het gordijn nog voor het grote étalageraam, maar door de glas deur kon men zelfs vanuit Tom's winkel zien. dat de zaak goed was georganiseerd. Daar zouden vanmiddag heel wat klan ten komen. Hij ging naar zijn kantoor en nam de plaatselijke krant mee. Toen hij de ach terpagina bekeek, zag hij. dat deze ge heel gevuld was met een advertentie van de nieuwe zaak. ..Radiolux" opent hedenmiddag 2 uur zijn moderne winkel, waarin de modernste radio- en televisietoestel len te zien zijn, maar ook alle soor MEDISCHE Burchtstraat 13 Biervliet Raadsvergadering De raad der gemeente Biervliet verga derde Maandag j.l. onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Na de opening werden de notulen ongewij zigd vastgesteld. De voorzitter deelde mede van de minister van financiën be richt te hebben ontvangen, dat de oor logsschade aan de inventaris van het ge meentehuis definitief is vastgesteld op f 14832,15 en van het brandweermateri alen op f 3572,82. Blijkens de desbetreffende berichten heeft G. S. de rekeningen over de jaren 1954 en 1955 vastgesteld. Naar aanlei ding van een verzoek van de regelings commissie der veetentoonstelling te Oost burg. werd voor de tentoonstelling, welke in September a.s. te Oostburg gehouden zal worden, een bedrag van f 15,uitge trokken voor de aanschaf van een me daille. Op verzoek van de Biervlietse middenstandsvereniging stelde de raad voor de op Hemelvaartsdag te houden voetbalwedstrijd een beker beschikbaar voor het winnende elftal en een plaquette voor de andere club. Naar aanleiding van het feit, dat de boerderij van de heer P. Waetjes in de Ameliapolder op het elec- triciteitsnet aangesloten kan worden met een bijdrage van f 75,uit het fonds on rendabele gebieden van de P.Z.E.M., wan neer betrokkene zelf f 418,in de kosten betaalt en er alsdan nog een bedrag van f 225,te overbruggen blijft, werd be sloten dit laatste bedrag uit de gemeen tekas bij te passen. Mevrouw A. den Decker-Éngels verzocht de raad haar ontslag te willen verlenen als schoon maakster van de o. 1. school A, ingaande 1 Juni a.s. Het ontslag werd eervol ver leend. Op de oproep voor schoolschoon- maakster kwamen twee sollicitaties bin nen, namelijk van mevr. W. Sturm-Wee- da en mevr H. Koliin-Pladdet. De laatste sollicitatie kon niet in aanmerking ko men, omdat deze niet ingevolge de op roep was. Met algemene stemmen werd hierop mevr. Sturm benoemd. Dit jaar bestaat de Braakmanpolder 5 jaar. Dit feit wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zo zullen op 29 en 30 Juni a.s. z.en. Braakman feesten georganiseerd worden. Het voorlopige programma vermeldt: zeilwedstrijden, waterskiën, provinciale zwemwedstrijden op de Zaterdag en des Zondags ook zeilwedstrijden, waterskiën en handboogwedstrijden. De raad ver leende een subsidie van f 200, Het verzoek van het bestuur van het Julianaziekenhuis te Terneuzen om per verpleegdag van een Biervlietse ingeze tene een bedrag van f 1,50 subsidie te mogen ontvangen, werd zonder hoofde lijke stemming afgewezen. Eveneens werd ten lampekappen, schemerlampen, terwijl een grote sorterine electri- sche artikelen voorradig zijn zoals strijkijzers, straalkachels. brood roosters. waterketels, enz., te veel om on te noemen. Onze speciale afdeling gramofoonplaten biedt TJ een keuze uit meer dan tweeduizend soorten, zowei gewone als langspeelplaten, terwijl een bizonder mooi sortiment pick-up's tentoongesteld wordt, waarop desver1an?d iedere plaat die U wenst, wordt, voorgespeeld. Komt dus hedenmiddag allen een kijkje nemen bij ..Radiolux". Vrij entree! Ieder is welkom. Iedere bezoeker ontvanet gratis een kleine attentie. Hevig geërgerd keek hij verder de krant in. naar zijn wekelijkse advertentie, die vergeleken bij de volle pagina van ziin concurrent, maar een armzalige indruk maakte. Misschien was hij voor het eerst in ziin leven woedend. Hij nam de hoorn van het telefoontoestel en draaide het num mer van de krant. ..Met, Boender en Glasstra." meldde men zich aan de andere kant van de lijn. „Met Boornberger. Met Boender zelf?" ..Jawel, meneer Boornberger Waarmee kunnen we TT van dienst zijn?" „Mij van dienst zijn? Dat hebben jul lie al gedaan. Met. die prachtige grote ad vertentie van mijn concurrent aan de overkant, Radiolux". „Maar, meneer Boornberger afgewezen de subsidie-aanvrage van de Sint Radbout stichting te Nijmegen om f 100,per Biervlietse student, die aan de R.K. universiteit aldaar studeert. Mo menteel zijn er twee studerenden. Zonder hoofdelijke stemming werd overeenkom stig de richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel een uitkering van 10 pCt. van het bedrag dat in het 4e kwartaal 1956 aan kinder toeslag werd uitgekeerd. De rioolbelas- tingsverordening werd op verzoek van G.S. ten tweeden male redactioneel ge wijzigd. Ten behoeve van de zojuist ge reedgekomen uitvalsweg werd van de heer I. de Thibault de Boesinghe te Brus sel een perceeltje grond van pl.m. 350 m2 tegen 50 cent per m2 aangekocht. Ten opzichte van het bekende request van de gezamenlijke West Z.-Vlaamse architec ten aan de gemeenteraden, werd besloten geen wijzigingen in de tot nu toe gevolg de gedragslijn te brengen. Aan de orde kwam het ontwerp van het ingenieurs bureau Van Hasselt en De Koning tot aanleg van een trottoir in de burgemees ter Van Maarleveldstraat zuidzijde, van af de winkel van De Smit tot aan de win kel van De Die. Besloten werd dit plan ten uitvoer te brengen. Na toelichting door de heer Dooms van het ingenieurs bureau voornoemd, kwam de marktver- betering aan de orde. Aangezien dit werk niet op korte termijn in D.A.C.W. ver band kan worden uitgevoerd, werd be sloten dit werk uit eieren middelen te be kostigen en gezamenlijk met de trottoir- aanleg openbaar aan te besteden. Uitvalsweg in gebruik, genomen. De nieuwe uitvalsweg vanaf de Markt naar de in aanleg zijnde Prov. weg Ter- neuzen-Hoek-Biervliet-IJzendijke is vo rige week Donderdagmiddag officieel in gebruik gesteld door de heer C. Philipse, lid van G.S., in diens kwaliteit van voor zitter der Prov. Commissie voor de Werk gelegenheid. De heer Philipse verrichtte de symbolische ingebruikname door het wegnemen van de wegafsluiting, die aan de zijde van de Gentsestraat was aan gebracht. Aan de openingsplechtigheid ging de officiële ontvangst door het gemeente bestuur van Biervliet ten gemeentehuize vooraf. Burgemeester A. P. Kostense sprak de vele genodigden toe en bracht dank aan de vertegenwoordigers van de instanties en instellingen, die aan het welslagen van de weg hadden meege werkt Hij liet de wordingsgeschiedenis van de weg de revue passeren, waarbij hij er op wees, dat de gedachte van de uitvalsweg ontstaan is als gevolg van de mogelijkheden die bij het aanleggen van de Middenweg door de Braakman en het doorleggen van de aansluiting hierop naar IJzendijke, voor Biervliet ontstonden. Het eerste ontwerp van de uitvalsweg. „Laat me uitspreken. Ik vind het een schandaal. Hoeveel jaren adverteer ik al in Uw krant? Als ik me niet vergis zeker al ruim achttien jaar. En zijn jullie ooit een cent aan me tekort gekomen?" „Maar „Dat dacht ik ook. Daarom vind ik het een gemene streek - een gemene streek, hoort U? - om een advertentie en dan nog zo'n grote, op te nemen van een concurrent, die recht tegenover mij gaat zitten". „Maar meneer Boornberger, hoe heb ik het nu met U? Iedereen is toch vrij om te adverteren?" „O ja? Dus jullie vinden dat netjes, erentlemenlike, als een wildvreemde, die nota bene niemand kent, hier een zaak besrint, recht tegenover een bedrijf dat al ruim achttien jaren bestaat?" „Meneer dat doet hier niets terzake. Die nieuwe firma heeft ons een adver tentie opgegeven voor de achterpagina. En die hebben wij geplaatst. Of had U gewild, dat wij eerst Uw toestemming hadden gevraagd?" „Mens, je had die advertentie moeten weigeren „Meneer Boornberger, nu praat U on- ■71 n Teder mens heeft, evenveel recht om te adverteren, of U dat nu bent of een ander. Wij begrijpen best. dat het niet prettig voor TJ is als een concurrent zich recht tegenover Uw zaak gaat vestigen. Doch moeten wij dan zeggen: mijne he ren het spijt ons. maar wij nemen van U geen advertentie aan, omdat er reeds welke was geprojecteerd vanaf de Markt naar de z.g. Steenoven, kon door de D.A. C.W. niet worden geaccepteerd, mede vanwege de hoge kosten. Bij besprekin gen met het ingenieursbureau Van Has selt en De Koning werd het plan gebo ren zoals het thans is uitgevoerd. Dit tweede plan volgt het tracee van het eerste tot even bezuiden de voetbalweide, om vanaf dat punt naar rechts te bui gen, terwijl vanaf genoemd punt een te gelfietspad naar de z.g. Steenoven door loopt. Aan de voortvarendheid van het ingenieursbureau is het te danken dat op 31 October 1956 kon worden aanbesteed en dat nadat op 15 November 1956 goed keuring tot gunning was verkregen, aan nemer F. Mollet uit Hoofdplaat kort daarop de eerste spade in de grond kon steken. Burgemeester Kostense dankte in de heer Philipse het Prov. Bestuur en P.C.W. - in de persoon van de heer J. Kooiman de D.A.C.W. - ir. E. J. Swaters de Prov. Waterstaat voor de zeer ge waardeerde medewerking, waardoor de weg tot stand is kunnen komen. Verder dankte spr. de heer J. B. Becu, dijkgraaf van het Waterschap „Het vrije van Sluis" voor de sympathieke en vlotte medewer king die het Waterschap verleende. Ook de heer F. Mollet en diens uitvoerder De Smit, alsmede de werklieden werden dank gebracht voor de zorgizame uitvoe ring van het werk. Na dit officiële gedeelte ten gemeente huize bezichtigde het gezelschap de weg, waarvan het eerste gedeelte 6 m. breed is en het tweede gedeelte 5 m. met een fietspad aan beide zijden van dit smal lere gedeelte. De bestrating is uitgevoerd met betonklinker in de kleur van de tra ditionele gebakken klinker. Aan het ein de van de uitvalsweg, daar waar ze uit mondt op de Gentsestraat, verrichtte de heer Philipse de openingsceremonie, door het wegnemen van de wegafzetting. In zijn toespraak wees de heer Philipse er op, dat, nu hij de weg in ogenschouw genomen heeft, er van overtuigd te zijn, dat de gemeente Biervliet de enig juiste keus heeft gedaan door haar uitvalsweg het gevolgde traceé te geven. Wanneer de Prov. weg naar IJzendijke gereed zal zijn zal het doel „Het doorbreken van Biervliet's isolement" volkomen bereikt zijn. Ik feliciteer dan ook van harte het gemeentebestuur en de bevolking met deze nieuwe aanwinst en hoop dat Bier vliet er de volle vruchten van zal mo gen plukken. Burgemeester Kostense dankte op zijn beurt de heer Philipse voor de vriendelijke woorden en de be reidheid de weg te willen openen. Hier na bezichtigde het gezelschap de school- laan, welke als onderdeel van het werk van bestrating en gedeeltelijk van trot toirs werd voorzien. Hier werden ook de betonklinkers toegepast. Na nog het sportcomplex dat mede in D.A.C.W.-ver- band wordt uitgevoerd door de Ned. Heide Mij., bezichtigd te hebben, ver enigde men zich in hotel „De Vriend schap" rond de dis voor het nuttigen van een koffiemaal. Onder de genodigden merkten wij o.m. op: Ir. E. J. Swaters, hoofdineenieur-di- recteur van de Prov. Waterstaat, de heer A. P. Stufkens. secretaris van de P.C.W., de beide wethouders de heren G. van Pamelen en A. Dijk, alsmede alle raads- een radiozaak in het dorp is? Kom nu, meneer Boomberger, er zijn in ons dorp wel drie kruidenierszaken, die alle drie adverteren en niemand die er wat van zegt. Nee, nu bent U onredelijk „O ia? Dan zal ik U eens wat vertel len. Hoe lang loopt mijn contract bij U no?? Ik meen tot het eind van dit jaar, niet?" „Jawel, meneer". „Mooi, verscheur het dan maar, want ie krijat geen advertentie meer van me. Nu niet en nooit niet. En ik betaal tot en met, vandaag en ?een cent meer. En als jullie dat niet aanstaat, dan maak je er maar een rechtszaak van. Dan gaan we er om vechten. Je kunt me een nota sturen voor het gen!aatste aantal rebels tot en met heden. Die wordt dan meteen voldaan. Maar verder behoef ie bij mij niet aan te komen voor advertenties. Ga maar naar Radiolux. die heeft hele pa gina's". Bom. Met een harde klan kwam de microfoon weer op de haak terecht, en Tom haalde een zakdoek te voorschijn om zich het hoofd af te wissen. Daar na stak hii een sieraret on om wat te kalmeren. Ziezo, als de heren Boender °n Glasstra van twee wallen willen eten. dan moeten zij dat, maar hii de kruide niers doen. maar met bij mij. Er zijn wel andere mogelijkheden om reclame te maken. Nog diezelfde moreen ontwiem hij een tekst, voor een strooibiljet. Toen hji. na enkele wijzigingen aangebracht te heb-

De Schakel | 1957 | | pagina 1