PLOUVIER heefi DE schoenen Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Aan onze adverteerders Geef NU aan Uw Rode Kruis 1 In verband met de Hemelvaarts dag verzoeken wij U beleefd de advertenties voor het nummer van Vrijdag ji Mei a.s., één dag vroeger in te zenden dan ge woonlijk. De uitgever. Aardenburg Geslaagd. Voor het politie-diploma B slaagde te Rotterdam, de heer C. I. de Melj. wacht meester bij de Rijkspolitie te Aardenburg. Verbeteringen op het sportterrein. In Aardenburg brengt men weer ver beteringen aan op het gemeentelijk sportterrein. Na de openstelling van het zwembad Zaterdag j.l., is men thans be zig met het plaatsen van nieuwe toestel len voor de speeltuin in het nieuwe ge deelte. De toestellen in het oude gedeelte kunnen al gebruikt worden. Verder zal binnenkort een telefoon toestel worden geplaatst in het sport- paviljoen. Biervliet Schuttersioedstrijden. Op 25 Mei a.s. zullen in de Braakman- polder te Biervliet schutterswedstrijden georganiseerd worden, waarvoor de ge meente Biervliet een fraaie beker voor de winnaar beschikbaar heeft gesteld. Feestelijkheden. De gemeente Biervliet maakt zich op om op Hemelvaartsdag te gaan feestvie ren. Jammer genoeg kan de traditionele voetbalwedstrijd tussen Oost en West Z. Vlaanderen niet doorgaan. Inplaats daar van wordt er een wedstrijd gearrangeerd tussen Biervliet en Breskens en na af loop daarvan een wedstrijd tussen M.O.C. en Terneuzen. Wanneer de voetbalwed strijden zijn afgelopen is er op verschil lende plaatsen gelegenheid tot dansen. 's Avonds zullen op de Markt een aan tal bekende radio-artisten optreden. Het officiële programma is nog niet bekend, doch er worden bekende namen in Bier vliet gefluisterd zodat het succes reeds bij voorbaat verzekerd is. De ontspan ningsavond wordt georganiseerd door de Biervi ietse middenstandsvereniging. Weer op school. Feestelijk hebben de leerlingen van de hoogste klasse der O. L. School A te Bier vliet hun hoodonderwijzer na een lange afwezigheid oip de school ingehaald. De meisjes en jongens hadden van de klas een feesttuin gemaakt, terwijl er ook nog sigaren waren van de heer Maas, die zelf ook erg blij was, na het hem overkomen auto-ongeluk, weer in de oude ver trouwde omgeving terug te zijn. Breskens Aanrijding. Zondagmiddag had op de hoek Molen water-Kon. Emmastraat te Breskens een aanrijding plaats tussen een auto, be stuurd door de heer v. G. uit Aarden- burg en de 9-jarige wielrijder C. K. uit Breskens. Laatstgenoemde liep gelukkig slecht s een snij wond aan de kin op. De auto bekwam slechts lichte schade. N. C. R. V.-avond. Maandag J.l. werd in de Herv. Kerk te Breskens een samenzang-avond gehou den door de Ned. Chr. Radio-Vereniging, waarvoor grote belangstelling bestond. De liederen voor de samenzang, n.l. Ps. 89:1: Ps. 147:1, 2 en 6 en Gez. 202, werden eerst bij gedeelten door de aanwezigen „ingestudeerd" onder de bekwame leiding van Kees Deenik en dan op de band op genomen. Deze avond zal n.l. op Woens- „Maar dat is toch erg. meneer ..Kom. kom. dat lijkt erger dan het is. WH hebben tenslotte een gevestigde zaak die hier al jaren R Die nieuwe moet er nog inkomen en dat zal in een dorp als het onze heus niet meevallen". „Jawel, maar het zal U toch klanten kosten Tom had zich alweer een beetle her steld van de schok Hij lachte en klonte het meRc vaderlilk on de schouder. „Och. dat 7al zo'n vaart niet lonen. Hoe wel natunrHIk wordt het vechten". ..Wie zou hef zlln?" ..Tn ieder gevel niemand uit ons dort). Dat kunnen we wel aannemen Het 1«s een firma uit, cR stad dio het, huis on- geknant heeft Fn ze^s die lui die van daag de let,tem on de gevel genlaatst hebben weten het ui ..Of ^e houden zich van de domme MogeWk maar dat denk ik niet 7.e hebben vert.eld dat ~e mor een aanne- memf'rma u*t de ^tad w«wk«»n Vo«? of to" „Eerlilk gezegd vind ik het niet fair. om een za^k in dezelfde branche to be ginnen recht tegenover een zaak. die er al laren is". ..Och. in het dom als het onze Is d^t nog niet voorgekomen Maar in dp stad zie Ie dat zn vaak <**>f twee dezelfde za ken naast elkaar. Kom we moefpn ons er maar niet te veel van aantrekken Gewoon doorgaan met ademhalen, dan blijf Je ook in leven dag 10 Juli a.s. door de radio worden uit gezonden in de rubriek: ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheên". Men heeft zeker genoten van de liede ren, die door het N. C. R. V.-vocaal-en- semble, onder leiding van Marinus Voor berg werden ten gehore gebracht, als mede van de orgel-improvisatie door Meindert Boekei. Ds. van Beusekom opende en sloot deize avond. Brandweerwedstrijden. Zaterdagmiddag werden te Breskens brandweerwedstrijden gehouden, waar aan werd deelgenomen door acht West Z.-Vlaamse en vijf Belgische brandweer corpsen. De wedstrijd bestond uit het bestrijden van een brandende gascylinder in een onbewoond pand op de Boulevard. Ondanks het slechte weer was de be langstelling van de zijde van het publiek, vooral van de jeugd, zeer groot. Na afloop was er een koffiemaaltijd voor de brandweerlieden in hotel Valk, waar door burgemeester J. A. Eekhout de prijzen aan de winnende corpsen wer den uitgereikt. Van de West Z.-Vlaamse corpsen be haalde Aardenburg een le, Biervliet een 2e en Breskens een 3e prijs. Cadzand Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Leenhouts. Afwezig was de heer J. Kools, wegens uitstedig- heid. Naar aanleiding van de notulen deelde de burgemeester mede, dat de S. B.M. tot grote opluchting van de bewo ners van Cadzand en Retranchement in de nieuwe dienstregeling weer heeft op genomen de verbinding tussen Retran chement en Cadzand. Zoals bekend staakte de S.B.M. deze dienst uit protest tegen de slechte toestand van het weg dek, waarover het niet langer verant woord was de dure bussen te laten rijden. Voor de mensen uit Cadzand. die naar Retranchement moesten, betekende dit een groot ongerief. Immers om een be zoek te brengen aan het dorp van nauwe lijks 4 kilometer verder, moest een rond rit gemaakt worden over Potjes en Sluis. Ook de raad toonde zich zeer ingenomen met de mededeling van de burgemeester. Een ander zorgenkindje van de gemeente is een gedeelte van de tertiaire weg vanaf het doro naar de Ringdijk, dat ook in erbarmelijk slechte staat verkeert. Be sprekingen met het bestuur van het wa terschap, dat dit weggedeelte in eigen dom heeft, leverde tot nu toe nog geen resultaat op. Wel zegde het waterschap toe het betrokken stuk weg zo spoedig mogelijk in het asfalteringsplan op te nemen. Van de vereniging voor wijkver pleging te Cadzand was het verzoek in gekomen de door de gemeente toegezegde subsidie te doen toekomen aan de plaat selijke afdeling van Het Groene Kruis, die voor verdere overdracht van het geld zal zorgen, omdat met verschillende omliggende afdelingen van Het Groene Kruis een regeling kon worden getroffen inzake het gezamenlijk verzor^n van de wiikverpleging in dit gebied. De raad had hiertegen geen bezwaar. Van het Verifi catiebureau voor Nederlandse gemeen ten werd bericht ontvangen dat de kas en bescheiden van de gemeente-ontvan ger werden gecontroleerd en in orde zijn bevonden. De gewijzigde begroting werd door G.S. goedgekeurd B. en W. werden door de raad gemachtigd de vüf woning wetwoningen. waarvoor de plannen ge reed gekomen zijn. aan te besteden. De raad behoudt zich het recht voor van gunning. Inmiddels kon de gemeente de voor de bouw benodigde grond van de betrokkenen aankopen. Zo spoedig moge lijk zal met de bouw van de~e woningen worden aangevangen. Inzake de her bouw van het in de Februaridagen van 1953 door de zee verwoestte Zeebad Cad zand. vertelde de burgemeester, van de Rijkswaterstaat bericht te hebben ont vangen, dat het zeebad in de oude vorm Ans schoot in een lach. „Ja. natuur lijk. Stel je voor". .Kas in orde?" ,Ja. meneer. Ik heb alles al in het kan toor gelegd". ..Mooi. dan afmars naar huis. Het is nota bene al over half zeven. Vandaag of moreen krijg ik het nog aan de stok met e vader en moeder, dat ik je te lang houdt". .Nou dat loopt wel los. Enfin, dan ea k maar. Goedenavond, meneer". Dag Ans". On straat keek het meisle met een «ehuin oog naar de helle letters, maar toen oen der werklieden wat tegen hanr 7<d. stante ze vlug on haar flets en reed de straat uit. ..Ontplof, kerel." dacht ze bloeddorstig. De volorpnde morgen zocht Tom in het feiefoonbopk nair een firma Vos. aan nemers Toen hii het mimmer gevonden bad draaide hii bet en wachtte af fot. iemand zich meldde. Maar het was blilk- baar nog te vroeg, want bil de firma Vos gaf niemand antwoord. Enigszins geër gerd legde hij de telefoon weer on de baak en keek naar buiten, waar than1? He schilders bezig waren om alles in frisse kleuren te zetten. Tn de loon van d?e week kwamen de goederen aan. Een nieuw eordiln werd voor het raam geschoven en er kwam een napier op de ruit: Opening 15 Fe bruari. niet meer terug gebouwd zal mogen wor den. dit vooral uit veiligheidsoverwegin gen. G.S. raden de raad daarom aan, op het strand, in samenwerking en overleg met Rijks- en Prov. Waterstaat een uit- kleedgelegenheid te laten ontwerpen. De raad besloot daartoe de Centrale Dienst te Oostburg opdracht te geven. De heer A. A. Bril werd toegelaten als raadslid, waarna de burgemeester in har telijke bewoordingen afscheid nam van de (afwezige) heer I. de Neef, die lange tijd lid van de raad en geruime tijd wet houder is geweest. De burgemeester bracht dank voor het vele. dat de heer De Neef voor de gemeente heeft gedaan. Met enige spanning zag men in de raad uit naar het volgende punt der agenda, subsidie voor Het Groene Kruis, in de :tichting van het wijkgebouw. Na een uit leg van de voorzitter bleek, dat Het Groene Kruis graag een wijkgebouw wil hebben, waarvoor een bedrag van f 10.000,uit het rampenfonds werd toe gezegd. Van de gemeente wordt een bij drage gevraagd van f 4000,een bedrag, dat de raad zeer vlot voor dit doel vo teerde. Wel wil de gemeente, als het ge bouw gereed zal zijn, gebruik maken van de behandelkamer voor het bezoek van de schoolarts en de schooltandartsen dienst. Het gebouw, waarvan de stieh- tingskosten ruim f 26.000,zullen be dragen, zal worden opgericht aan de Mariaweg. nabij de molen. De gemeente zal gratis het bouwrijp maken van het terrein verzorgen. Na een toelichting van het bureau Van Hasselt en De Koning, bij monde van haar opzichter, de heer Doorns, besloot de raad medewerking te verlenen aan de N.V. Badplaats Cadzand tot verdere openlegging van het duinge bied nabij de Kievittenpolder. Voor de aldaar gedachte villawijk zullen de beno digde werken als riolering, bestrating etc. worden uitgevoerd. De straten in de ze wijk worden 4 meter breed met een parkeerstrook van eveneens 4 meter. B. en W. toonden zich erg ingenomen met dit vlotte besluit van de raad, waardoor Cadzand weer een stapje verder is op de weg om haar van een rustig landbouw- dorp te maken tot een badplaats van betekenis, die zijn bezoekers het nodige comfort weet te verschaffen. Gelijktijdig werd besloten enkele pan den ten noorden van de Kievittenpolder. w.o. enkele grote hotels en pensions, aan te sluiten op de riolering. Dit werk zal worden uitgevoerd als meer-werk van ^en daar reeds onderhanden zijnde kar wei door de fa. Cambier te Breskens. Een verzoek van J. Adriaansen om de aanslag der reinigingsrechten te verla gen, werd niet ontvankelijk verklaard wegens het te late indienen hiervan. Een schrijven van de Zeeuws-Vlaamse architecten inzake het uitvoeren van opdrachten van particulieren door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht. werd voor kennisgeving aange nomen. De raad was van oordeel dat de gemeenten de vrijheid moeten hebben om de Centrale (gemeente)dienst in te schakelen bij de bouw van objecten door de gemeente, o.m. zoals b.v. pas is ge schied bij het ontwerp voor de bouw van 5 woningwei"wonineen. Eede Landbouiodagen Tn het kader van de streekverbetering te Eede zijn door de Commissie Streek verbetering op Vrijdag 31 Mei. Zaterdag 1 en Zondag 2 Juni a.s. landbouwdagen georganiseerd. Het doel is de landbouwbevolking voor- Mcht'ng te erven op alle terreinen van de landbouw. Op de eerste dag vindt tevens eon veekeurinfr nlaat.s waaraan de Jonge Boerenstand afd. Eede. zijn medewer king zal verlenen. Oroede Zomerprogramma V.V.V. De V.V.V. te Groede heeft voor de ko mende zomermaanden een aantrekkelijk programma samengesteld. De twee belangrijkste punten hiervan zijn zonder twijfel de tentoonstelling van schilderijen in het gemeentehuis, van 15 Juli31 Augustus, en de inwijding van het nieuwe sportveld op 11 Augus tus. Op de tentoonstelling zullen schilde- riien tg zien ~ijn van de kunstschilder Paasman uit Vught. Ter inwijding van het nieuwe sport veld zal er een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen Oostende (B.) en Vlissin- gen. welke wedstrijd om 3 uur begint. Behalve deze wedstrijd zijn er die dag dan nog twee muziekconcerten op de muziektent door „Nut en Genoegen" uit Nieuwvliet en ..E.M.M." uit Groede. met na afloop een gezamenlijke rondgang van beide verenigingen door de ge meente. Verder organiseert de V.V.V. ook nog: 2 Juni: Concert door „E.M.M." te Bui- tenlust, dus tegenover hotel Roofack. 21 Juli: Concert door „E.M.M." aan zee en kinderspelen op het strand. 31 Juli: Concert op de muziektent met na afloop lampion-optocht. 10 Aug.: 's Middags kinderspelen aan het strand, 's avonds muziekconcert in de duinen. 31 Aug.: Concert op de muziektent door „E.M.M." met na afloop rondgang door de gemeente. Oostburg Uitvoering Fodens Motor Works Band. Op initiatief van de Z.V.U. en de Oost- burgse „Harmonie", gaf Zaterdag j.l. de wereldberoemde Engelse Brass-band, o.J.v. de dirigent Henry Mortimer, een concert in het gebouw van de Kath. Kring te Oostburg. Voor dit concert be stond grote belangstelling, zowel uit Oost- als West Z.-Vlaanderen. Na het spelen van het Wilhelmus werd een met zorg samengesteld pro gramma afgewerkt en wel zo subliem, ('at iedere becoeker met de grootste aan dacht zat te luisteren naar de 25 top- kl asse-muzikanten. Zij brachten o.m. de „Marinella-ouver- ture" van J. Fucik, het „Scherzo" van Meindert Boekei, „Divertimento" van Eric Ball, „Finlandia" van A. Sibelius en op verzoek het voor dit jaar verplichte c^ncoursnummer in de ere-afdeling fan fare. de ouverture „Call of the sea" van Eric Ball ten gehore. Behalve deze num mers hoorden we nog de tuba-solo „My old Kentucky home" van J. Hartmann en de trombone-solo „Berceuse" van Go- dard, alsmede „Cornet carillon" van B;nge, uitgevoerd door acht pistonnisten. A1 deze solo's werden op perfecte wijze ten gehore gebracht. Als laatste nummer van het programma werd uitgevoerd de bekende ouverture „1812" van Tschai- kowski. Bij het einde werden directeur en muzikanten door de aanwezigen staande een langdurige ovatie gebracht. De muziekuitgever Molenaar uit Wor- merveer lichtte de verschillende num mers toe. Het is een avond geworden, waaraan de bezoekers nog lang met genoegen zullen terugdenken. De Fodens motor works band heeft pp" tournee van 12 dagen door West Europa gemaakt en daarbij in totaal 14 concer ten gegeven. Retranchement Collecte. De sanatoria-collecte voor „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" bracht te Re tranchement f 32,11 op. Weer een bus. Met de aanvang van de zomerdienst regeling zal de S.B.M. weer bussen laten rijden tussen Retranchement en Cad- zandhaven. Grasbaan. De accomodatie op het Gemeentelijk Sportterrein wordt ten behoeve van de athletiekvereniging nog steeds verbe terd. Zo is thans met vereende krachten een grasbaan aangelegd. Wellicht kan deze pas in 1958 in gebruik worden ge nomen. Collecte. Voor de t.b.c.-bestrijding (Emma- bloempje) werd te Retranchement voor een bedrag van f 25,71 gecollecteerd. Ernstige val. De 86-jarige mej. J. H. had bij een be zoek aan het tehuis „Rozenoord" te Sluis het ongeluk in een kelder te vallen. Na aanvankelijk in het tehuLs verpleegd te zijn, moest zij naar het ziekenhuis te Oastburg overgebracht worden. Vermoe delijk heeft zij bij de val een hersen schudding opgelopen. Athletiek wedstrijden. Aanstaande Zaterdag worden te Re tranchement atletiekwedstrijden ge houden. uitgaande van de vereniging „Het Zwin". Doorlaatpost. De grenspassage te Retranchement wordt met ingang van 29 Mei a.s. uitge breid in die zin. dat de doorlaatpost dan degelijks opengesteld is van 8 tot 20 uur. Naar Rotterdam Woensdag ging de N. H. Vrouwenvereni ging per S.B.M.-bus naar Rotterdam. Het programma vermeldde: voetgan gerstunnel. Spidotocht. museum Boy mans. warenhuis en diergaarde Blij dorp. Schoondljke Openbare les aan de Landbouw- huishoudschool. 't Was een hele drukte Dinsdagmid dag in de Landbouwhuishoudschool „Prinses Marijke" te Schoondijke. Met een kleur van opwinding op de wangen toonden de toekomstige huis vrouwen aan ouders en belangstellenden dat de jaren op de huishoudschool door gebracht. geen verloren jaren zijn. Inte gendeel, na bezichtiging van de werkstuk ken, de schriften, de knutselhoek en ten slotte waslokaal en keuken, kwamen de ouders tot de ontdekking, dat de huis houdschooljaren voor hun jonge dochters zeer nuttig zijn en zeer belangrijk voor de vorming van het jonge meisje. Er werd in de school genaaid, gewas sen. gepoetst, gekookt en gebakken dat het een lieve lust was er naar te kijken. In een apart hoekje toonden wat oudere meisjes de aanwezigen, dat er met wat bloemen en schaaltjes alleraardigste re sultaten te bereiken zijn. Tenslotte kon den de aanwezigen buiten genieten, in de straffe oostenwind, van een prakti sche les in tuinieren. Er werd met grote animo gekapt en gewied, terwijl ook de grasmachine voor de jonge dochters geen geheimen meer heeft. Opvallend was de grote belangstelling van nieuwe leerlingen, die met de respec-

De Schakel | 1957 | | pagina 2