PLOUVIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16. VLISSINGEN „De dool gereed tot haringvangen" ring van het blijspel: „Sterf nooit te vroeg," door de toneelgroep „Limburg". Het spel viel bij de toeschouwers goed in de smaak. Aardenburg Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam Maandag j.l. onder leiding van burgemeester Van Dongen in openbare vergadering bijeen. Na opening werden de notulen vastge steld. Hierna werd het adres van de ge zamenlijke West Z.-Vlaamse architecten ln behandeling genomen. Hierover ont stond een uitvoerige discussie. In ge noemd adres vroegen de architecten in den vervolge de bouwplannen, welke de gemeenten willen realiseren, niet meer door de Centrale Dienst te doen ont werpen, maar deze aan de particuliere architect op te dragen. Voorts werd stel ling genomen tegen het feit, als zouden gemeentelijke opzichters plannen maken voor particulieren. De raad kwam tot de conclusie, dat het zeker in het belang van de gemeenten is, wanneer in bepaal de gevallen bouwplannen door de Cen trale Dienst worden opgemaakt, waarom dan ook besloten werd het adres voor kennisgeving aan te nemen. Een ingezetene uit Aardenburg stu deert aan het semenarie te Oudenbosch. Op het desbetreffende verzoek stelden B. en W voor, aan genoemde leerling een subsidie toe te kennen van f 100.De raad aanvaardde dit voorstel. Mevr. Van den Broecke-de Man stemde tegen. De voorzitter deelde de raad mede, dat B. en W. er nog steeds niet in zijn geslaagd een voordracht op te maken in de vacature van hoofd der o.l. school. De hrter J. W. de Maree, onderwijzer aan genoemde school, neemt tijdelijk als hoofd waar, terwijl mevr. M. Schaper- Vullink uit Oostburg als onderwijzeres in tijdelijke dienst is aangesteld. Het sportpaviljoen, dat het nog steeds zonder telefonische aansluiting heeft moeten stellen, krijgt thans telefoon, wat een flinke verbetering zal zijn. De aan- legko ten komen voor rekening van de voetbalvereniging en de tennisclub. De veVeniging van Zeeuwen in Den Haag viert binnenkort haar 35-1arig be staan Gezien het feit, dat deze vereni ging de Zeeuwse cultuur uitdraagt bui ten de provincie, heeft zij gemeend een beroeo te kunnen doen on de Zeeuwse geme mt^n voor een bescheiden subsidie, ter dekking van de kosten van de viering van dit gebeuren. B. en W. meenden evenwel, dat het niet op de weg van de gemeenten ligt, hierin te subsidiëren. De raad wees het verdook dan ook af. Een nieuwe winkelsluitine^verordening op grond van de nieuwe winkelsluitings wet v wd vastgesteld. In de zomermaan den zullen de winkels op werkdagen ge opend mogen zijn tot 8 uur 's avonds en op Zondagen 's morgens van 8 tot 10 uur en 's middags van 3 tot 7 uur. De Dins dagavond werd als koopavond aangewe zen. De winkels mogen dan tot 10 uur geopend zün. In de wintermaanden zul len de winkels op werkdagen geonend mogeo zijn tot des avonds 7 uur Mevr. Van den Broecke-de Man en de heer A. J. Cntsman. verklaarden z'ch togen open stelling der winkels op de Zondagen. Een verordening werd in bet leven geroepen met betrekking tot de toeken ning van pensioen aan wethouders. De onenbare lagere school heeft drin gend ■'•erbeterine nodig. In principe we^d besloVn tot verbouwing ove** te gaan en na verkregen goedkeuring eerst, defini tieve nlannen te laten opmaken. Ongeval. In de z.gn. Praatpolder werd bil werk zaamheden in verband met de ruilverka veling de 20-jarige M. G. uit Aarden- burg door een bak van een dragline ge troffen. waardoor hij tegen de grond werd gesmakt. Dokter Rijk verleende de eerste hulp waarbij hij overbrenging naar het zie kenhuis te Oostburg noodzakelijk achtte. de verlichting Ook de nieuwe schemer lampjes kregen goede nlaatsen en nadat de etalage tevens vernieuwd was. gingen ze 's avonds even naar buiten om het effect te bezien. En Tom moest opnieuw toegeven, dat Ans de juiste keuze had ge daan met haar inkopen. Die week gaf hii een advertentie op. waarin hij zijn nieuwe modellen aan kondigde en tevens meedeelde, dat men keuze kon doen uit een grote sortering gram o f oonpl a ten Zaterdagsmorgen5 kwam de krant en Tom keek tevreden n*ar zün annopee Die viel wel op. Ondanks het feit d^t, er vlak naast een opheffings-uitverkoop stond aangekondigd. Hé. welke zaak werd er in het dorp op geheven'' Hij had niets vernomen van een liquidatie Van was die adverten tie. verroest van De Graaf zün over buurman. de herenmode-artikelen-man Hoe kon dat zo ineens? Hii stond on en lien meteen naar bui ten. stak de straat over en liep hii ziin buurman binnen Hoewel men weipi0- met elkaar omging, waren ze toch goed met. elkaar vandaar, dat men ziin nieuwsgierigheid niet kwallik zou n<vnen Bovend'en* Over enkale dagen werd TTpr- man achttien en hij wilde wat voor hem konen Tom. bekeek enkelf dacsen en benaal- de zün keiwe. Voorts kocht hii nog een warme wollen siaal en een naar leren handschoenen 7ou hii straks, met die koude wel nodig hebben op de bromfiets. Breskens Vergadering Winkeliersvereniging. Dinsdagavond vergaderde de Winke liersvereniging „Ons Belang" te Breskens in café „Du Commerce". Na een openingswoord door de voor zitter, de heer Van Laarhoven, waarin hij opmerkte dat de opkomst van de leden zeer matig was, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken werd uitvoe rig stilgestaan bij de aanvraag van het Comité Visserijfeest om subsidie. Beslo ten werd, op een voorstel uit de vergade ring, dit te bepalen op f 250,-. De besprekingen betreffende de te hou den maandmarkt konden niet tot een be sluit leiden, daarvoor was het aantal aanwezige leden te gering. Door middel van een circulaire zullen alle leden wor den opgewekt aan de instelling van deze marktdag mede te werken. Na langdurige bespreking werd van het houden van een actie tijdens de vlserijdagen afgezien. Na de rondvraag, waarvan druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter met een opwekking tot een trouw bezoek aan de vergaderingen. Geslaagd. Tijdens het j.l. Zaterdag te Goes ge houden voorturners-examen, slaagde voor de cursus 2e graad mej. L. v. d. Wege te Breskens, lid van de Turnver. „D.I.O.". Dodenherdenking. Evenals in vele andere gemeenten werd Zaterdag ook in Breskens door een kleine stoet een stille tocht naar de be graafplaats gemaakt ter herdenking van de in de oorlog en bij de bevrijding gevallenen. Door de burgemeester werd namens het gemeentebestuur een krans op het massagraf gelegd, terwijl ook door de Oranjevereniging bloemen wer den gelegd. Vervolgens werden 2 minu ten stilte in acht genomen. Het was een goede gedachte van één onzer inwoners om ook de graven van onze Engelse bevrijders, waaronder ook een Nederlander, met een kleine bloe menhulde te eren. Zij hebben, ver van alien die hun dierbaar zijn. hier hun laatste rustplaats gevonden en hun le ven gegeven voor ónze vrijheid. Brandweer. Elke Zaterdagmiddag om 12 uur zal de brandweersirene gedurende enkele minuten beproefd worden. Rondom de nieuwe Veerhaven. Deze week is een begin gemaakt met de bouw van de aanleginrichting. één der onderdelen van de nieuwe Veerhaven te Breskens. Hiervoor wordt thans het vrote materieel aangevoerd. Hieronder bevindt zich een zeer grote heistelling van pl.m. 75 ton. De nieuwe brandspuit. Gisteren arriveerde de nieuwe brandspuit der gemeente Breskens. Het is een zeer mooie spuit die uitgerust is met een sirene, geluidsversterker en een tank, inhoudende 1000 I. water, zodat bij een eventuele brand direct met blussen kan begonnen worden. De spuit werd des avonds gedemonstreerd en geprobeerd op het Oranieplein door de brandweerlieden, die zeer enthousiast waren over het prachtige materiaal. Oostburg Geen kermiskoers? De traditionele Zaterdae-kermiskoers te Oostburg zal vermoedelijk dit jaar niet doorgaan. Op die dag wordt n.l. de etappe door West Z.-Vlaanderen verre den van de „Ronde van Zeeland" voor amateurs, terwijl bovendien Breskens op deze dag aanspraken doet gelden voor een kermiskoers. Het wieier-comité is voornemens om op een no<? nade*- t,e benalen datum in Augustus een wedstriid te organiseren voor profs en in September, ter gelegen- Toen zei hij tot zijn buurman, die hem nersoonliik hielp: „Zeg, ga je er mee ophouden?" Tja. buurman, ik moet wel. Iemand heeft dit pand gekocht en ik heb aan zegging gekregen om op 31 December te verdwijnen." Tom keek de ander stom verbaasd aan. Hoe kan dat nu? Wie heeft dat dan ge kocht?" Wist ik dat maar. Het is een makelaar iit de stad. een tussenpersoon dus. En die wil niks loslaten. Wie de koper is, doet er niet toe, zei hij. En ik moet er vóór nieuwjaar uit zijn." „Maar man. wat moet je dan begin nen?" ..O. ik koop een auto en ik ga de boer on m^t miin smiüen. En naar de mark ten. Wat. moet ik anders?" .Wel. misschien kun je ereens anders in het dorp een winkelpand krijgen „O ia. vertel jij dan maar eens waar. tk ben ai bil de bureremeester geweest en ik heb ook al ceprobeerd ergens voldoen de geld te lenen om zelf te bouwen, maar "•a vandaag eens zelf wat neerzetten? Dat kost een kanitaal. en dat heb ik met. Tk heb altijd goed geboerd en gelukkig een paar centen achter de hand. Maar niet voldoende om een winkel- en woon huis te bouwen Ik heb het laten uitre kenen* dat kost. me minstens zestig duizend gulden. Nee. daar begin ik niet aan. Daarvoor ben ik te oud. En als ik nou nog kinderen had (Wordt vervolgd). heid van de winkelweek, één voor ama teurs. Auto slipte. Waarschijnlijk ten gevolge van de gladheid van de weg kwam een perso nenauto. bestuurd door A. de H. uit Schoondijke, aan het einde van de Zuid zandseweg te Oostburg in een bocht te slippen. De chauffeur verloor de macht over het stuur waardoor de auto op het linker wegdek schoof en een houten om heining ramde. De achterzijde van de auto werd zwaar beschadigd. De chauf feur kwam met de schrik vrij. Schoondijke Aanrijding Dinsdagmorgen werd het dochtertje van de heer P. Toesseint, toen het zich naar school begaf, door een vrachtauto van de firma van de Berg uit Souburg gegrepen. Het ongeluk geschiedde doordat het kind bij het oversteken niet voldoende oplette. Met een hersenschudding en een vleeswond aan het gelaat werd het in het St. Antonius-ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Weg SchoondijkeIJzendijke voor alle verkeer gesloten. Vorige week is een aanvang gemaakt met de vernieuwing van het wesdek der Prov. weg SchoondijkeIJzendijke met een asfaltlaag. Waarschijnlijk zullen deze werkzaamheden ongeveer vijf we ken duren. Het verkeer uit de richting Breskens moet thans in Schoondijke rechts af slaan, richting Oostburg, linksaf bij Veldzicht en vervolgens via de Noze- mansweg, Groeneweg en de Prov. weg WaterlandkerkjeIJzendijke naar laatst genoemde plaats. Het verkeer van IJzendijke naar Bres kens is omgelegd langs de boterfabriek in IJzendijke en via Roode Hoek en De Tol komt men in Schoondijke. Deze wegomleggingen zijn aangege ven met borden en pijlen. Voetbal. Zondag j.l. vonden te Schoondijke de navolgende vriendschappelijke voetbal wedstrijden plaats: Schoondijke IIIJzendijke I (uitslag 54 in het voordeel van IJzendijke) en Schoondijke IBreskens Comb, (uitslag 80 in het voordeel van Schoondijke). DUIVENSPORT Duivenver. „De ReisduifBreskens Uitslag prijsvlucht uit Vilvoorde op Zaterdag 4 Mei. Los 13 u. Aank. Ie duif 14 u. 23 min. 42 sec., snelh. 961 m. p. min. 1. 8 Fr. de Jonge. 2, 6, 15, 16 A. Ver- duijn. 3. 7 L. Basting, Gr. 4, 12, 18 en le ove^duif J. Maas, Gr. 5 A. Jansen, Sch. 9. 10 J. Janssen. 11, 19 Iz. Maas, Gr. 13, 14 A. Versprille. 17 W. Carels. Duivenver. ..Nog Snellerte Breskens. Uüslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag 5 Mei. Los 11.30 u. Aank. le duif 3 u. 14 min. 41 sec., snelh. 952 m. p. min. 1 Jac. Wisse. 2. 7 A. Bondewel. 3 A. de Hulster. 4 Jn. Datthiln. 5. 23 P. Buize. 6 Jac. Jacobs. 8. 35 W. Klaaiisen Zn. 9. 42 J. v. d. Broecke. 10 M. Faas. 11, 17 T. Vermeulen. 12, 29 C. Hertog. 13, 47. 52. 60 J. Risseeuw. 14 E. Pi eters. 15. 40 50 Gebr. Pleilte. 16 A. Poooe. 18 Iz. Ri- tico. 19. 25. 28 C. van Opdurp. 20 J. de T-ijzer 21 51. 59 J. van Gijs. 22. 24. 44 P. Verd"in. 26. 27. 32 41 W. Fenün Zn. 30 Ko Ouaars 31. 36 E. van Zeele. 33, 54 Versnrille-K. 34 Iz. SehiDners. 37. 53 Iz. de Jonee Az. 38 J. Adam. 39 W. Bruijnoo- <re. 43 P. v d. Waüe. 45 J. Carels. 46 L. de Meester. 48 E. van Opdurp. 49. 55 J. Buize. 56 Quaars-V. 57, 58 J. Klaassen. 61 A. ""amelijnck. 61 J. de Meester. 62 M. de Visser. Duivenver. ..Strijd in vrede te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil on Zon dag 5 Mei Los 11.30 u. Aank. le duif 15 u. 9 min. 47 sec., snelh. 959 m. ner min. 1 19 C. Brakman. 2. 5. 12. 15 G. Dusar- duün. 3. 29 J. van Haneghem. 4, 7 Bchautt -d^ Ron. 6 23. 27 Jac. Beru. 8 T. Vermeulen 9 25 H. Elfrink. 10. 17. 20 26. 28 A. van Gijs. 11. 22 J. van Driel. 13 •T. RDcopuw. 14 J. Woiberts. 16. 18. 21 en 1e overduif Iz. Vermeulen. 24 L. v. d Wege. 30 M. Robijn. FILMNIEUWS Het Luxor-Theater te Breskens brengt U Zaterdag a.s. de film „Kaizerwalzer," een fris, geestig en vermakelijk verhaal rond de prachtige melodiën en walsen van Johano Strauss. Onsterfelijke mu ziek en pittige humor, tezamen in een werk van verfrissende kracht. Zondag 12 Mei om 6.45 en 9 uur een romantisch en opwindend filmwerk over een speurtocht naar een verborgen pa relschat, Een reis vol verschrikkingen, muiterij, storm en strijd tegen zeerovers en tientallen seneaties in een machtig filmwerk met een regen van sterren. Stewart Granger. Robert Tailor en Ann Biyth en vele anderen in ..Broeders zon der vrees". Een film die U niet mag mis sen. Ingezonden ACTIE JEUGDGEBOUW. Zoals velen in onze gemeente wel al zullen weten, is kortgeleden het lang verwachte Jeugdgebouw der Ned. Herv. kerk aanbesteed. En de in dit blad ge publiceerde cijfers, betreffende de aan nemingssom, deed menigeen verzuchten: „Wat een bedrag!" Inderdaad een fantastisch bedrag, beste vrienden, maar het is nu éénmaal een dure tijd en we hebben nu éénmaal een Jeugdhuis nodig, dus aanpakken ge blazen. In een dergelijk gebouw behoort ook nog een inventaris en hierom gaat het, als U deze regels leest. We hebben n.*. de moed er ingehouden en een soort actie op touw gezet. Zaterdag over een week komen we U gratis verlossen van al Uw oud papier, dat voor U misschien niets betekent dan last maar voor ons van het grootste belang kan worden. We hopen dat ieder die over oud pa pier beschikt het voor ons wil bewaren. U hoeft niet bang te zijn dat Uw kwan tum te groot is, want we beschikken over de modernste vervoermiddelen, van 50 kg. tot 5 ton. Ook behoeft U niet te twij felen over onze komst, want we hopen dit op een duidelijk hoorbare manier be kend te maken. Dus allen die ons van goede wille zijn en over oud papier be schikken, we rekenen op U. Tot Zater dag 18 Mei dus, en bii voorbaat dank. P.S. Of het voor een goed doel is en wel de moeite waard Uw papier te be waren voor ons Jeugdgebouw, daarover volgende week. Tot wederhoren. Vrijdag 24 mei a.s. waarschijnlijk de eerste haring. Zaterdag en Zondag, 18 en 19 Mei a.s., wapperen de vlaggen op de fraai geschil derde loggers in Scheveningen, Vlaar- dingen en IJmuiden, waar ook de Kat- wijkse vloot ligt. Dan is het vlaggetjes dag. Uitgebreide feestelijkheden zijn voor de Zaterdag georganiseerd. Het accent valt dit jaar op IJmuiden. Daar zal de voorzitter van het Productschap voor Vis en Visproducten de wimpel voor de best verzorgde haring hiisen op de IJM 72. Vooraf trekt een grote optocht door de plaats. Hiervan maken ook verschil lende folkloristische groepen deel uit. De stoet marcheert naar de vlaggende vloot. Na het wimpelhijsen zullen ge noemde groepen met volksdansen, mu ziek, zang en vendelzwaaien opvoeren: „Land groet zee", een folkloristische ver toning. 's Avonds komt Koning Haring met „zijn jonge vrouw". Op het stations plein wordt de bruiloft van Koning Ha ring gevierd. Een groots festijn. Tenslotte zal het „echtpaar", omgeven door fakkel dragers, uitgeleide worden gedaan naar de kop v. d. haven. Koning Haring en gevolg vertrekken naar zee^ terwijl de dag wordt besloten met een taptoe bij de vlaggen de schepen in het licht der schijnwerpers. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ressort werd gedu rende de maand April 1957 ineelegd f 159.781.54, terugbetaald f 151.663,43. PREDIKBEURTEN Zondag 13 Mei Ned. Herv. Kerk Aar «en burg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis 4 uur, Ds. Groenveld, jeugddienst Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Zuiderzeefonds 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 9,30 uur. Ds. v. d Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Doop Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Kuijlman Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkjc, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 11 uur, Ds. v. d. Graaff Zuidzande 9,30 uur, Mej. Da. de Neeling Vrij Eyang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, cand. Eman, Terneuzen Doopsget. Ge«n. Aardenharg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochi* H. Barbara te Breskens Zondag 12 Mei 3e Zondag na Pasen H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 2,30 uur. Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof Gevonden voorwerpen 1 kinderarmbandje met hangertje; 1 rubber-emmertje; 1 kinderbril: 1 zwarte schipperspet; 1 vulpen; 1 zijden shawl; 1 tas, inh. nw. schoenen; 1 wollen hoofd doek: 1 muntbiljet: 1 duimstok; 1 lede ren dameshandschoen: 1 étui. inh. vul pen en vulpotlood; 1 schoudertasje; 1 bl. autostep. Inlichtingen groepsbureau Rijkspolitie te Breskens.

De Schakel | 1957 | | pagina 2