BRILLEN BOBBE ALG. NIEUWSBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Het nieuwe pak Burgerlijke Stand Feuilleton Liefde's nazomer tSrlllemaefter" Plaatselijk Nieuws de jcha kei 13* Jaar gang - Nr. 641 Vrijdag 10 mei 1957 Verschijnt iedere vrijdag Abontiementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS Fa SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL, Schoondijke mag tevreden wezen Het is nu fijntjes voor elkaar, Want „O.K.K." heeft uniformen, Mooi blauw, met goud zo hier en daar. Heel netjes, keurig afgeleverd, Twee pauken op de koop nog toe Zo marste „O.K.K." door het dorp 'n Gezellig muzikaal gedoe. Wat stond het feestelijk en deftig De vouwen keurig in de broek, De instrumenten helder glimmend Gepoetst tot in de kleinste hoek. Schoondijke zal wel dankbaar wezen Want in deez tijd van „ik heb geen tijd," Was er nog heel veel tijd te vinden Voor dorpsgemeenschap zonder strijd. Zo is het daar nu weer bewezen Dat veel nog kan worden bereikt, Al zijn het nu maar uniformen Voor moeilijkheden niet gewijkt. Proficiat, Schoondijkse blazers. Als liefhebber van goede muziek Mijn beste wensen voor de toekomst, Succes, steeds een aandachtig publiek. WAVER. GEMEENTE OOSTBURG over de maand April 1957. GEBOORTEN31-3. Maria Catharina, d. van C. J. Bron en van J. Leenhouts, wonende te Oostburg; 7 4, Jetze Bonne, zn. van L. Rekker en van G. Veldstra, wonende te Oostburg; 10, Maria Jacoba, d. van A. I. Beerens en van J. Datthijn, wonende te Oostburg; 17, Rudolfus Ber- nardus Marie, zn. van A. C. Sturm en van A. de Milliano, wonende te Waterland kerkje; 18, Monique Celina Mathilde, d. van G. A. M. Buijck en van J. C. M. van Gassen te Aardenburg: 28.'Adriana, d. van C. van Espen en van N. Buijze te Sluis. OVERLEDEN: 2, Willem Jannis Meesen, 22 dagen. zn. van G. Meesen en van S. A. Marteijn, te Oostburg; 3, Izaak Note- baart. 72 j., gehuwd met S. van de Walle, wonende te Breskens; 4, Maria Magda- lena De Coeyer, 66 j., wed. van E. F. Tim merman. wonende te Aardenburg; 8, Louisa Maria Poppe, 53 j., geh. met C. A. B. Bommeleijn, wonende te Biervliet: 15, Izaak van de Sande, 67 j„ geh. met J. E. J. Wadde van Roon, wonende te IJzendijke; 13, Achiel Verhamme, 83 j., geh. met L. M. Goethals. wonende te Aar_ denburg; 15, Arnold Willem Metiary, 44 j.. ongehuwd, wonende te Groed»' 24, Antonia Helena Poortvliet, 67 j„ geh. met P. C. Moelaart, wonende te Oostburg: 26, Adriana Suzanna de Wispelaere. 56 j., geh. met J. H. Oosterling, wonende te Schoondijke. HUWELIJKEN: 11. Joris Kolijn, 58 j. en Maria Pieternella de Winde, 55 j„ beiden wonende te Oostburg; 16, Marinus Jacob Vermaire, 34 j„ wonende te Den Helder met Neeltje Suzanna Janssen, 28 j., wo door HENK VAN HEESWIJK 13. Tegen tweeën gingen ze weer naar de beurs. In overleg met Tom gaf Ans de bestellineen op en de standhouders, die aanvankelijk niet veel brood in het twee tal hadden gezien, putten zich nu uit in alle mogelijke voorkomendheid. Er werd een flinke voorraad kappen en schemer lampen besteed en Tom prees zich ge lukkig. dat hii het meisje meegenomen had. Ze beschikte over een behoorlijke smaak en hij was er van overtuigd, dat ze de iuiste modellen en kleuren koos. Later op de middag ging men nog even naar de parterre, waar de gramofoon- platen te zien en te horen waren. Samen stelden ze een selectie platen samen, waarmee dan een begin gemaakt kon worden. Moe, maar voldaan, verlieten ze om half zes het jaarbeursterrein, nadat Tom nog even met het meisje door de textiel- afdeling gewandeld had. „Ik stel me voor, dat je deze afdeling interessant vindt, dus gaan we daar ook even neuzen". Op straat zei hij„Zo, jongedame, nu OOSTBURG nende te Oostburg17, Izaak Willem van Nieuwenhuijzen, 60 j., wonende teWeesp met Johanna Suzanna Elisabeth de Hullu, 57 j., wonende te Oostburg. Retranchement Raadsvergadering. Vorige week vergaderde de Raad der gemeente Retranchement, onder voor zitterschap van burgemeester J. A. Leen houts. Alle leden waren aanwezig. Een bijdrage van f 30,- werd verstrekt aan de Stichting Scholendienst van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling voor de cursus van de Arbeiders-avond school. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van G.S. inzake goedkeuring van de begroting voor de dienst 1957. De Rijkskweekschool te Middelburg zal voor iedere leerling uit Retranche ment, die opgeleid wordt voor kleuter leidster, van de gemeente 50 pCt. van de nettokosten ontvangen. Wijziging werd aangebracht in de bouwverordening. Voor de verbetering van een woning werd een subsidie toege kend van f 1500,- waarvan het Rijk f 1000,- voor zijn rekening neemt. De aanslag in de rioolbelasting werd in enkele gevallen herzien. De bouw van 4 woningwetwoningen werd voor een bedrag van f 50959 gegund aan de firma Gebrs. en P. van Dale te Retranchement. Voor de bouw van deze woningen werd van de familie Van Dale een perceel bouwgrond aangekocht, als mede een strookje grond van het Water schap. De heer Den Hamer wees in de rond vraag op de overlast, die de bewoners van de Nieuwstraat ondervinden van het wegwaaiende papier van de vuilnisbelt. De voorzitter beloofde hiertegen maat regelen te nemen. Op een vraag van de heer Lauret deel de de burgemeester mede, dat uit de ge meente Jan Faas en Addie van Dale deel namen aan het défilé te Soestdijk. Kinderzorg. Voor „Kinderzorg" te Middelburg werd gedurende het eerste kwartaal van dit iaar in Retranchement f 62,98 gecollec teerd. Athletiek-successen. Leden van de athletiekvereniging „Het Zwin" te Retranchement|Cadzand be haalden bij de regionale baan wedstrij den van „Marathon" te Vlissingen de vol gende resultaten: Hardlopen: 60 m. meisjes C: 1. Hannie van Hane- gem 8,7 sec.; 3. Nellie Dierkx 9,2 sec. 80 m. meisjes B: 1. Tannie Bril 11,3 sec.; 3. Suus Faas 11,5 sec. Verspringen Meisjes C: 2. Nellie Dierkx 3,77 m.; 7. eraan we ergens anders nog een stukje brood eten, want ik zou het anders aan de stok krijgen met je vader en moeder, als ik je met een lege maag thuis liet komen. Kom maar mee; ik weet een aar dige tent, waar ze ook nog een leuk stuk je muziek geven." „Ja maar, meneer, ik heb nog brood bij me „Nooit meer doen, als je met mij uit- gaat." zei Tom, op kwasi-boze toon, „want dan is alles voor mijn rekening." „Ja maar wat moet ik dan met dat brood?" „Rustig weer mee naar huis nemen. Dat komt morgen ook wel van pas. Oud brood is bovendien erg gezond." De broodmaaltijd verliep onder gezel lige kout. Ans vertelde van haar ouders: .Mijn vader is bij de P.T.T. Hij rijdt de hele dag met een auto naar mensen, van wie de telefoon defect is. Vroeger deed hü dat op de motor, maar nu al jaren met een wagen. Vroeger mocht ik wel eens mee, maar tegenwoordig controleren ze vader wel eens, weet u?" „Heb je nog broers of zusters?" infor meerde Tom, die het gezin De Leeuw niet kende. „Eén zuster, maar die is getrouwd en woont in Amsterdam." „Ga je er wel eens heen?" „Soms een weekend. Als er iemand jarig is. Maar 't is zo duur met de trein." Om half acht reed de trein weer weg Jo van Houte 3,31 m. Meisjes B: 1. Tannie Bril 4,61 m.; 2. Suus Faas 4,45 m. Kogelstoten Juniores C: 3. Bob Dierkx 8,76 m. Eigen orgaan. De athletiekvereniging „Het Zwin" is begonnen met de uitgifte van een club orgaan. Het ligt in de bedoeling het blaadje maandelijks te doen verschijnen. Het bevat practische wenken voor athle- ten, wedstrijdprogramma's, sportuitsla gen, enz. Burgemeester J. A. Leenhouts schreef in het eerste nummer een arti keltje, getiteld: „Ten geleide". Biervliet Vergadering muziekvereniging. De Koninklijke Muziekvereniging „Har monie" te Biervliet hield vorige week in de zaal van J. v. d. Sande haar algemene vergadering. De voorzitter, de heer H. A. M. v. d. Vijver, sprak een openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de burgemeester A. P. Kostense, die, aldus de voorzitter, de muziekvereniging een warm hart toedraagt, waarvoor hij hem dank bracht. Spr. zei dat het hem speet te moeten constateren, dat het af gelopen iaar zich kenmerkte door een zekere slapte, terwijl het concours te Zaamslag, waaraan de vereniging zou deelnemen, wegens gebrek aan belang stelling bij de muzikanten, te elfder ure moest worden afgezegd Een van de oTpofc-te mo^hikheden waarmee de ver eniging te kampen heeft is wel het ge- rinere aantal muzikanten, dat steeds ver mindert doordat de plaatsen van hen, die wegens ouderdom hun activiteiten moestpn staken, onbezet blijven. Het streven van het bestuur dient er in de toekomst vooral on gericht te zijn jon geren voor de vereniging te interesseren en op te leiden. Momenteel zijn er vier leerlingen. TTit de i aarversla gen van de secreta ris over de jaren 1955 en 1956 kwam ook een stemming in mineur naar voren en werd het einde der vereniging voorspeld wanneer de zaken bij het oude blijven en de muzikanten de repetities zo slecht blijven bezoeken. Financieel staat de vereniging er niet zo slecht voor, dit bleek uit het financieel verslag dat de penningmeester over 1956 uitbracht. De inkomsten waren f 1751,02, de uitgaven bedroegen f 1494.60, derhalve was er een batig slot aanwezig v. f 256,42. De begroting 1957 werd vastgesteld. De post onvoorzien bedraagt f 331. De aftredende bestuursleden J. Dhondt. P. de Meijer en D. O. van Schaik. werden herkozen, waarbij genoemde heren ver klaarden hun herbenoeming te aanvaar den onder dankzegging voor het geno ten vertrouwen. De voorzitter bracht dank aan de heer D. Schilleman, die geheel belangeloos zijn medewerking, ook gedurende het af- uit de Domstad. Ruim twee uur later arriveerden ze met de bus in het dorp. „Je krijgt toch geen standi e van je vader en moeder, dat je zo laat thuis komt?" „Zo laat? Het is net half tien. En ze weten thuis toch, dat ik met u naar de jaarbeurs ben?'" „Ja. dat is waar ook. Je ziet er moe uit. Ans. Valt niet mee hé? Zo'n hele dag." „Een beetje moe ben ik wel. Maar het was toch leuk.." „Nou. je gaat voortaan maar steeds mee. até er jaarbeurs is. Je hebt een goede smaak, dat heb ik wel bekeken." Toen ze uit de bus gestapt waren, zei Ans: „Hartelijk bedankt, meneer, voor de nrettige dag." „En jij wordt bedankt voor je huln Zonder iou zou ik er niets van terecht gebracht hebben en zouden ze me allerlei rommel hebben aangesmeerd." „Nou, zo'n vaart zou het niet gelopen zijn." „Slaap morgenochtend maar uit. hoor. Om een uur of tien is vroeg genoeg." „Niks hoor. Tk ben morgen weer op tijd present. Welterusten, meneer." „Dag Ans." „En. vroeg vader De Leeuw, toen ziin dochter thuis kwam en haar tas op tafel legde. „Hoe was de jaarbeurs?" „Geweldig." zei het meisie, terwijl ze haar jasje uittrok en op een stoel neer viel. „Denderend leuk, maar je wordt er Kwaliteit Creatie! Service! Voor voorjaar en zomer 1957 tonen wij U toiletten en tailleurkostuums de laatste creaties uit Parijs, Zwitserland, Italië, in ex clusieve stoffen, effen en gedessineerd. Prachtige kwaliteiten I TAILLEURKOSTUUMS f 98.— t.m, f 165,— ZOMER-COMPLET (japon met jasje) f 59,50 t.m. f 125,— Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van booten trein stopt voor onze zaak gelopen jaar, heeft willen geven bij de opleiding van jonge muzikanten. Uit België is een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een muziekconcours, dat 14 Juli zal plaats hebben te Sant hoven. Besloten is hieraan deel te ne men. Burgemeester Kostense wees op de festiviteiten, welke op 29 en 30 Juni in de Braakman zullen plaats hebben. Hier bij is de gedachte gerezen dat het aan trekkelijk zou zijn, wanneer de muziek verenigingen van Philippine en Biervliet de muzikale omlijsting zouden willen verzorgen. De voorz. zei veel voor deze suggestie te voelen en terzake nader overleg te zullen plegen. Tot slot kwam de onthulling van het standbeeld van Willem Beukelszoon aan de orde. De voorz. zei vernomen te heb ben, dat dit het volgend jaar zou plaats hebben. Het bestuur voelt er veel voor op die dag een festival te organiseren. Tijdens de rondvraag kwamen enkele vragen naar voren: zo vroeg de heer J. Anthonisse of het bestuur geen mogelijk heden ziet het repetitiebezoek te stimu leren. De heer P. Lijbaart deed de sug gestie de plaatselijke verenigingen voor de muziekvereniging te interesseren en langs die weg nieuwe krachten aan te werven. Dit idee zal door het bestuur nader worden uitgewerkt. IJzendijke Elmare sloot seizoen. De culturele kring „Elmare" te IJzen dijke sloot het seizoen af met een opvoe- moe van." Intussen had mevrouw De Leeuw de tas opengemaakt, zodat het pakje brood te voorschijn kwam. „Kind, je hebt niks gegeten „O. nee? Dat dacht u maar. Mijn baas heeft me getracteerd op een diner in het jaarbeursrestaurant. Ik heb heel deftig gedineerd. Fijn gegeten. En vanavond weer. Tk ma? geen brood meer mee ne men. En als er weer naar de beurs moet gegaan worden, mag ik weer mee." „Maar kind, dat is toch veel te erg. Dat heeft die man een kapitaal gekost vandaag twee retours Utrecht en dan eten en drinken „O. he? Een reuze baas heb ik!" riep Ans uit, terwijl ze haar schoenen los knoopte. En dat vonden haar vader en moeder ook. HOOFDSTUK VII. De buurman moet er uit. Veertien dagen na het jaarbeursbezoek kwamen de bestelde artikelen. Samen met Joop werden de nieuwe lamoen oo- gehanpen en de oude naar het magazijn gebracht. „Die eraan we in Januari uit verkopen," besliste Tom, toen hij al de nieuwe lamn^n zag banpen.. Ans advi seerde in welke kappen een lamo aange bracht zou worden zodat deze 's avonds verlicht zouden zijn en Joop had een halve dag werk met het aanleggen van

De Schakel | 1957 | | pagina 1