VAN MEENEN, Brestas. Gazelle rijwielen, Burco standaard sportrijwiel vanaf 1149,50autopeds, rolschaatsen 79 ct. Weekend -schotel Slagerij J. WILLEMSEN A. BONDEWEL# Breskens Firma Brugge Zoeki U iets nieuws voor op de vloer Vermist kindermeisje J. Breskens - Telefoon 616 wasmachines gasfornuizen comforen stofzuigers haarden, kachels, enz. Vlissingen BEURTDIENST „CADZANDRIA" voltallig genoemd uit iva", ge- t Water meihuis" verneur van de Provincie West-Vlaande ren, die in zeer sappig Vlaams sprak over de vele historische banden die Sluis en West-Vlaanderen met elkaar verbin den. Een vlotte uitvoering van de Bene lux-gedachte zal maken, dat Sluis niet alleen invalspoort is voor Belgische toe risten, maar ook uitvalspoort wordt voor Nederland. Daarbij bracht hij ook het belang van een goede verbinding over de Westerschelde onder de aandacht, Burgemeester P. F. van Hooteghem dankte de vele autoriteiten voor hun be langstelling. Tijdens al deze toespraken werden honderden duiven gelost. Jantje van Sluis, de historische klokkenluider van Sluis, werd uit een vliegtuig gedropt en bereikte weer veilig de grond. Het was hem aan te zien, dat hij het een hele on derneming had gevonden zo maar in zo'n vliegtuig te ritten. Jantje was niet alleen uit het vliegtuig gekomen. Met hem waren 4 parachutes neergelaten, elk met een sleutel. De vinders van deze pa rachutes kregen fraaie prijzen. School kinderen lieten de ballonnetjes, waar mede zij al geruime tijd stonden te zwaaien, los en ter verhoging van het algemeen plechtige ogenblik liet het mu ziekgezelschap Apollo" het Nederlandse en Belgische volkslied horen. Het hele gezelschap maakte hierna een rondwandeling over hetterrein der tentoonstelling, die gewijd was aan de handel, industrie, middenstand, zuivel en landbouw en die al spoedig ook voor het publiek werd opengesteld. Naar wij vernemen heeft vooral de Belgische dag enorm veel bezoek in Sluis gebracht. Ruim 12.000 betalende bezoe kers passeerden de controle. Breskens Mei-feest. Nadat er 's morgens en 's middags poppenkastvoorstellingen waren gegeven voor een 470-tal kinderen uit West Z. Vlaanderen, concentreerde zich 's avonds het hoogtepunt voor W. Z.-Vlaanderen te Breskens, waar in het Gem. ontspan ningsgebouw het Meifeest op luisterrijke wijze werd gevierd. Voorzitter C. R. Leegsam sprak een kort begroetingswoord, waarin hij alle medewerkers dank bracht voor het vele werk dat is verzet voor deze Mei-viering. Speciaal begroette hij de heer Landman, secretaris van het N.V.V. uit Amsterdam. „The Sarino's" uit Breskens brachten er al spoedig een goede feestelijke stem ming in met pittige muziek. Alier bewon dering ging uit naar de twee jeugdige accordeonistes. De Oostburgse zang groep, o.l.v. de heer Strijbos, zong leuke liedies. wearni Tineke Hen sen on zeer verdienstelijke wijze enige Meigedichtjes declameerde. .The Sarino's" traden nogmaals op, waarna de heer Landman, ingeleid door de voorzitter, de Mei-rede uitsprak naar aanleiding van de Mei-leuze: „Met een verenigd Europa naar een vrije welva rende Wereld". In zijn inleidend woord merkte de heer Landman o.m. op, dat men op 1 Mei in heel de wereld als socialisten zich opmaakt om gemeen schappelijk getuigenis af te leggen van de wil om te strijden voor een nieuwe we- r°id in de vorm zoals wij hem als so cialisten zien. Tijdens een korte pauze werd een ver loting gehouden alsmede een gratiskopie koffie geserveerd. Na de pauze trad de arbeiderstoneelgroep „Op Hoop van Ze gen" uit Oostburg voor het voetlicht met het Mei snel van Ton Oosterhuis „De Mei-r dag wekt". Breskens meisjes voerden hierbij een feestelijk dansje uit, dat keu rig in het geheel paste. Voorzitter Leegsma dankte na afloop ieder die tot het welslagen van dit Mei feest had meegewerkt. Sint Kruis Koninklijke onder scheiding De heer J. F. Lohmau te Sint Kruis is onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranie Nassau voor 47-jarige trouwe dienst, als jachtopziener van baron H. de Hemntinne te Brussel. Hoofdplaat Raadsvergadering De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Temmerman De Ver. v. Nederl. gemeenten, afd. Zee land. verzocht de gemeente Hoofdplaat, naar aanleiding van de reeds eerder toe gezonden gemeenschappelijke regeling, thans tot toetreding te willen besluiten in verband met de verdeling van kosten voor de Zeeuwse Muziekschool. B. en W. konden geen vrijheid vinden de raad tot toetreden te adviseren. Voor het jaar '56 bedroegen de kosten voor de deelnemen de gemeenten f 3,- per leerlingeneenheid, zodat voor elke leerling, die instrumen taal onderwijs volgt, de gemeente Hoofd plaat f 90,- per jaar verschuldigd zal zijn. In verband met de bijzonder hoge kos ten die hieruit voor de gemeente kunnen voortvloeien en gelet op de financiële staat der gemeente, volgde de raad het advies van B. en W. en besloot niet tot de gemeenschappelijke regeling toe te treden. Sinds 1949 betaalt de gemeente aan R.K. Maatschappelijke Gezinszorg een jaarlijkse bijdrage van f 275,-. Het ene jaar zal dit bedrag te weinig, het andere jaar teveel geweest zijn. Het bestuur van deze Stichting is van mening dat subsi diëring per verzorgingsdag voor een juiste kostenverdeling voor de aangesloten ge meenten aanbeveling verdient. Over 1956 bedraagt het aandeel van Hoofdplaat in de gezinshulp f 302,28 en voor gezins zorg f 60,99, dus totaal f 363,27. De raad besloot in den vervolge per verzorgings dag te subsidiëren en het totaalbedrag van f 363,27 over 1956 toe te kennen. Naar aanleiding van een subsidieaan vrage van de Jeugdwerk-afdeling „Ster- re der Zee" te Slijkplaat, welk jeugdwerk eveneens opengesteld is voor niet-katho- heken, ontstond een levendige discussie. De heer Steijaert juichte het bijzonder toe dat B. en W. voorstellen ingaande 1 Jan. 1957 een subsidie te verlenen van 20 pCt. der voor subsidie in aanmerking komende kosten tot een maximum van f 300.-. maar meende, dat de aanvrage b°doeld was voor 1956. De voorz. zei, dat dit niet bleek uit het verzoek. Weth. J. C. Blaakman zei dit jeugdwerk zeer toe te juichen en was er jaloers op dat de kom der gemeente een dergelijk jeugd werk nog moest ontberen. Ook hij was van mening, dat de aanvrage betrekking heeft op 1957. Dhr. Steijaert zag gaarne ook voor 1956 een subsidie van f 300,- toegekend voor de aanschaf van toestel len en instrumenten voor de sport. De voorz. vroeg of dhr. Steijaert er mee ac- coord kon gaan, indien B. en W. hierover in een volgende zitting voorstellen zou den doen, als althans een daartoe strek kend verzoek zal zijn ontvangen. Aange zien dhr. Steijaert hiermee accoord ging kwam het voorstel van B. en W. in stem ming en werd met alg. st. aanvaard, zo dat de subsidie ingaande 1 Jan. 1957 tot een maximum van f 300,- werd verleend. Op het verzoek van de pl. veetentoon stellingscommissie werd goedgunstig be schikt en een bedrag van f 50,- toege zegd als subsidie in de kosten van een einde Mei te organiseren veetentoonstel ling te Hoofdplaat. Ingevolge het verzoek van B.S. werd in het raadsbesluit tot verpachting van tuingrond aan A. F. de Geringel en L. L. Martens in het uitbreidingsplan „zuid west" een termijn genoemd en wel ge durende het. kalenderjaar 1957 en de pacht te beëindigen, zodra met de uit voering van dit uitbreidingsplan aange vangen wordt. Z.h.st. werd voorts beslo ten de pachtsom van de gronden, be stemd voor industrieterrein, te brengen op f 200.- per ha. Z.h.st. werd aan de Kath. Z.-Vlaamse Woningbouwvereniging te Kloosterzande een perceel van 1226 m2 bouwgrond verkocht aan de Koningin Julianastraat voor de bouw van 6 wo ningwetwoningen tegen een prijs van f 2,75 per m2. Bepaald werd dat het plan van uitbreiding der gemeente Hoofdplaat in voorbereiding is. Afwijzend werd be schikt op een verdoek van dhr. L. Dees die, nu de weg Hoof dpi aat-No. Eén is opgebroken, dagelijks zijn kinderen en orni aantal buurtkinderen ner auto naar chool brengt om een vergoeding van 25 ct. per km. De le begrotingswijziging 1957 werd door de raad aanvaard terwijl men ac coord ging met een wijziging van de win kelsluitingswet. Voor de koopavond zullen de vrinkeks tot, 21 uur geopend mogen zijn. De uitgifteprijs van de gron den in het uitbreidingsplan Zuid-West werd bepaald op f 5,- per m2. Tijdens de rondvraag bracht de heer Steijaert naar voren om bij het kerkhof tf> SUjknlaat nabij de kerk een lantaarn te plaatsen. B. en W. zullen dit bekijken, evenals een verzoek van dhr. Dekker om de groenstroken voor de winkelpanden te onderbreken met tegelpaden. B. en W. waren van oordeel dat er dan geen groenstroken zullen overblijven. Moch ten er bedrijfspanden zijn die grote stuk goederen als b.v. glaskisten thuis krijgen, dan mogen de betrokkenen over de gras stroken een plank leggen om ze binnen te krijgen. Voorts bracht dhr. Steijaert een verzoek ter sprake om op speciale Zondagen, zoals kermis en b.v. bij een "eehengelwedstrijd de winkels vergun ning te geven geopend te zijn. B. en W. zuhen onderzoeken of de Zondagswet dit toelaat. FILMNIEUWS Zaterdag a.s. zult u kunnen zien de Hollandse film „Op hoop van zegen", die wij op veelvuldig verzoek nogmaals in Breskens zullen vertonen. Zondag a.s. wordt vertoond „Sissi", een film die aller harten sneller zal doen kloppen, u ontroert en tevens kostelijk amuseert. De heerlijke Weense muziek en de kostelijke humor van Hans Moser met Romy Sneider, Gustav Knuth en zeer vele anderen, zullen u pakken van begin tot eind. De prachtige kleuren met de heerlijke muziek maken deze film tot een feest voor oog en oor. DUIVENSPORT Duivenver. Strijd in vrede te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op 30 April j.l. Los 7.30 u. Aank. le duif 9 u. 45 min. 56 sec., snelh. 976 m. per min. 1, 19, 20 Joh. v. d. Wege. 2, 17, 22 A. v. Gijs. 3, 11, 13, 21, 23, 28, 29. 31 en le over- duif G. Dusarduijn. 4, 18. 38 J. v. d. Wege. 5 L. v. d. Wege. 6, 32 J. Stokkerman. 7, 9 Schautt.-de Roo. 8, 26, 33 J. van Driel. 10, 36 J. Risseeuw. 12 C. Brakman. 14, 16, 27 J. Vermeulen. 15, 35 F. Ras. 24, 25 C. de Poorter. 30 J. van Haneghem. 34 C. v. d. Wege. 37 Joz. v. d. Wege. 39, 40 A. B ou wens. Snijworst en boterhamworst samen 200 gram, deze week Ook Uw adres voor een goed stukje vers vlees Oranjeplein 10 Telefoon 705 Wij hebben voor U de nieuwste Sico- en cocoslopers 50, 70, 100, 140 cm. breed Sico- en cocoskarpetten 140x180, 160x230, 200x300 Vaste vloerbedekkingJabo en Jawa Balatum viltzeil Bouclé lopers in Jabo en wol Holtap karpetten Bedden in plastic, schuimrubber, vering, wolvlokken Ledikanten Spiralen Spiraaidekken Gordijnrail Gordijnspiraal Deurmatjes Kleedjes Slaapkamerkleedjes Anker tafelzeil. Verder alles voor de schoonmaak. Holdvast plastic waterverf is de beste Mercuriusstraat 35-37 Telefoon 605 Duivenver. „Nog Snellerte Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Arras op 30 April j.l. Duiven los 7.30 u. Aank. le duif 9 u. 48 min. 21 sec., snelh. 979 m. p. min. 1 E. Pieters. 2, 4, 33 C. v. Opdurp. 3, 5, 9, 13, 17, 48, 64, 69, 76 P. Buize. 6, 10, 26 72 A. v. d. Voorde. 7, 73 M. Faas. 8, 75 Iz. Schippers. 11, 14, 38, 42, 43 J. Klaas- sen. 12, 19, 60 C. Hertog. 15, 22, 55 A. de Hulster. 16, 28 L. de Meester. 18, 20, 58 J. Vermeulen. 21, 31, 56, 65, 68 Jn. van Gijs. 23, 30, 53, 70 Jac. Wisse. 24, 62 A. Bondewel. 25 E. v. Opdurp. 27, 34 Joh. Carels. 29, 35 Iz. de Jonge Az. 32, 49 P. Verduijn. 36, 37, 57 Quaars-L. 39 Jn. Faas. 40, 63 Iz. Ritico. 41, 66 A. Poppe. 44 en le overduif Jn. Woittiez. 45, 51 J. Jacobs. 46 M. de Visser. 47 Ko Quaars. 50 J. v. d. Broecke. 52 W. Bruijnooge. 54 Versprille-H. 59 P. v. d. Walle. 61, 71 W. Klaaijsen Zn. 67 A. de Meester. 74, 78 J. de Meester. 77 M. v. d. Broecke. PREDIKBEURTEN Zondag 5 Mei Ned. Herv. Kerk Aarflenburg, 10,30 uur, dienst St. Kruis. 9 uur, dienst Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 9 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur.Eerw, Heer Heijboer.Zaamslag Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Scholten, Terneuzen Nieuwvliet, 11 uur, Mej. Da. de Neeling Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 10,30 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muidtn, ix uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje. 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande 9,30 uur, Mej. Da. de Neeling Vrij Evang. Gimeunw Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Enter Jr. Retrauefeement, 5,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadxand, 6 uur, Ds. Enter Jr. Geref. Kerk Rreskees 10,30 en 3 uur, Ds. Homburg, Vlissingen Doopsgex. Gem. Aardenfeurg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochi* H. Barbara te Bre»kens Zondag 5 Mei ze Zondag na Pasen H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. Na de Hoogmis: Te Deum b.g. v de ver jaardag van H.M. de Koningin 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof blinden-geleidehond, zwartharige Dobberman pincher. Bruine buik, borst en snuit, bruine sokken, niet gecou peerd, roepnaam „Arnold". Vermoede lijk aangereden of zich ophoudend bij boerderij. Gaarne inlichtingen Ellen straat 120, Groede, of bij de plaatse lijke politie. Gevraagdeen voor Patisserie Royal, Boulevard, Knok- ke (1 kind). Inlichtingen H DE LOBEL, Blankenstraat 15, Breskens. Te koop: een grote partij balken, kepers, planken en dakpannen Te bevragen na zes uur, Zaterdags de gehele dag. Wed. WAGENAAR, Nieuwesluisseweg, Breskens. Kiest met verstand, kiest een LOCOMOTIEF De fiets, die bewezen heeft sterker betrouwbaarder en lichter lopend te zijn. In lak en chroom ongt ëvenaard LOCOMOTIEFde winnende fiets Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 Mei BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de Bruljckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. 508 BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 266. Zie onze étalages, waarin U vindt ruime keuze met centrifuges, enz. Zie ook de grote sortering Beursplein 9 Hogeweg 62 Telefoon 2791 Telef. 3412 VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 846 Tweemaal wekelijkse dienst Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart Breskens Woensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart RotterdamWoensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Afvaart Dordrecht: Woensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur Eigen AUTO-AFHA AL- BESTELDIENST Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telel. 567

De Schakel | 1957 | | pagina 3