PLOUVIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN risse. Zaklopen jongens 13 jaar en ouder: 1. Sjaak Bliek; 2. Arie Beeke; 3. Chris v d. Slikke. Meisjes 13 jaar en ouder: 1. Hannie Becu; 2. Agaat v. d. Waal; 3. Corrie Luteijn. Na afloop van deze kinderspelen werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de wijk Sasput en het dorp Schoondijke. Deze wedstrijd eindigde in een 42 overwinning voor Schoondijke Des avonds maakte de muziek een rondgang door de gemeente. Door het plaatselijk Oranje-Comité werden aan de schoolkinderen lampions uitgedeeld., waarmee ze achter de muziek konden marcheren. Na afloop duurde de gezel ligheid in het dorp nog geruime tijd voort. Koninklijke onderscheidingen De muziekvereniging „O.K.K." te Schoondijke bracht in het jeugdgebouw een serenade aan drie van haar bestuurs leden, n.l. de heren A. Versprille, A. Goet- hals en J. Poissonnier, die de ere-medaille ontvingen verbonden aan de Orde van Oranie-Nassau, n.l. de heren A. Ver sprille (in zilver), A. Goethals (in zilver) en J. Poissonnier (in brons). Beide eerstgenoemde heren zijn reeds 50 jaar lid van de muziekvereniging, waarvan verscheidene jaren bestuurslid. De heer Goethals is nog steeds actief lid. De heer Poissonnier is 40 jaar actief lid en sedert enige jaren ook bestuurslid De heer A. J. de Klerck, voorzitter van „O.K.K." sprak de jubilarissen toe. Niet alleen Uzelf kunt trots zijn op uw onder scheiding, aldus spreker, doch ook Uw vereniging is trots op het verlenen van deze onderscheiding aan U. De heer Goethals dankte spr. voor ziin woorden. De heer Versprille dankte niet alleen de voorzitter, doch betrok in zijn dankwoord de totale vereniging voor de grote sympathie welke hij zowel van de leden afzonderlijk als van de totale ver eniging mocht ontvangen. Aanrijdingen. Nadat Zaterdag bij Veldzicht, gemeen te Schoondijke, een aanrijding had plaats gehad tussen een vrachtwagen van de firma F. A. L. V. te Breskens en een be stelwagen van de Waterleiding Mij., vond nu wederom een aanrijding plaats. Toen de landbouwer V. uit Schoondijke in verband met de wegomlegging, linksaf wilde slaan, werd hij door een hem ach terop komende wagen aangereden. De auto van de heer V. kwam in de sloot terecht en werd vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Oostburg Vergadering bijenvereniging De afdeling Oostburg van de Vereni ging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland kwam Zaterdag j.l. in algeme ne vergadering bijeen in hotel „De Een hoorn'' te Oostburg. De voorzitter, de heer A. Hoolhorst, die een hartelijk woord van welkom uitsprak, wees er in zijn openingswoord op, dat de vooruitzichten dit seizoen verre van on gunstig zijn. De ontwikkeling der bijen volken is dit jaar veel vroeger begonnen als gevolg van het vrij gunstige voor jaarsweer. Dit jaar zijn er ook veel min der klachten binnengekomen over be spuiting der gewassen met gifstoffen. Het is noodzakelijk bij de landbouwers belangstelling te wekken voor de bijen teelt. immers zij hebben er groot belang bij voor wat betreft de bestuiving hunner gewassen, waardoor, zoals proefonder vindelijk is bewezen, grotere opbrengsten verkregen worden. In dit verband is het niet alleen de plicht der landbouwers, maar ook hun eigen belang, de bijen houders te waarschuwen, wanneer zij hun gewassen gaan bespuiten. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren J. Schippers en Beu- nigh, beiden te Groede. De algemene vergadering van de Ne- „Kom nou deftig Hier komen alleen maar gewone zakenlui hoor. zoals jij en ik. En er zijn heel wat zakenmensen die een lid van het winkelnersoneel meene men als inkoopster. Kijk - hij wees be scheiden naar een mnn en een vrouw, die ei gens aan een tafeltje zaten - daar zit de eigenaar van het warenhuis uit de stad. En dat meisje is zijn eerste ver koopster. Die gaat altijd met, hem mee naar de Beurs om inkonen te doen". ..Nu ja. een eerste verkoopster Tom lachte. ..Dat ben jij toch ook?" Op dit ogenblik ging er een kelner voorbij met een aantal schotels. ..Nou." zei Tom, ..kijk eens. ziet dat er niet lek ker uit? Zet je schroom maar overboord en bestel een lekker dinertje. En zoek dan meteen voor mij ook maar uit. Tk ben erg gemakkelijk en vind alles lek ker. wat lekker is". „Gunst, wat een logica!" lachte het meisje Maar toch nam ze opnieuw de spijskaart in haar handen en toen de kelner weer naderbij kwam, had ze haar keuze gemaakt. Een poosje later was zo een beetle geacclimatiseerd en rookte ze met haar baas een sigaret, terwijl ze rondkeken in het. volle restaurant, „En hoe vind je nu zo'n jaarbeurs?" „Interessant, maar ook verbazend druk. Als je alles wilt bekijken, heb je aan één dag niet eens genoeg". „Dat, is zo Maar de meesje bezoekers zijn tevens kopers en bepalen zich ult- derlandse Bijenvereniging zal 1 Juni a.s. te Utrecht gehouden worden. Als af gevaardigde werd aangewezen de heer A. Paridaen-Doolaege te St. Kruis. Hierna kwam de bespreking van de excursie aan de orde. In het verleden is steeds getracht de excursie een bijen teelt-excursie te doen zijn, door een of meerdere bijenstanden in den lande te bezoeken. Ook werden enkele bijenstan den in België bezocht. Ook thans zou het bestuur graag een bezoek aan een bijen stand in de excursie inlassen, maar heeft er tot op heden geen kans toe gezien. Uit de discussie bleek, dat men ondanks alles toch de excursie wil houden, met of zon der bezoek aan een bijenstand. De ge dachten gingen uit naar een bezoek aan de Franse kanaalkust, waaraan dan mo gelijk een bezoek aan een bijenstand in België gekoppeld zou kunnen worden. Het bestuur we~d gemachtigd een en an der uit te werken en voor te bereiden Voorts kwam de wenselijkheid nog naar voren zo af en toe bijenstanden van im kers in W. Z.-Vlaanderen te gaan bezoe ken en de heer A. J. van Willegen, as sistent van de Rijksbijent.eeltconsulent in het Zuiden des lands, hiervoor uit te nod1'gen om als het ware aan deze be zoeken en practische les te verbinden, zodat iedere imker er nog van zal kun nen leren. Tijdens de rondvraag werden een aan tal vragen gesteld over de bijenhouderij in het algemeen. Het vermoeden van besmettingsgevaar voor mijtziekte door aan de grens geplaatste Belgische bijen volken bleek bij verschillende imkers te bestaan. De raad werd gegeven vooral geen zwermen op te zetten, waarvan men de herkomst niet kent. Dat zo nu en dan mijtziekte geconstateerd wordt bij im kers in de nabijheid van de Belgische grens wijst er volgens de voorzitter op, dat besmettingsgevaar vanuit het zui den te duchten is. Gehouden B.B.-oefening te Aarden burg besproken. In Pro-Rege te Oostburg kwam de W. Z.-Vlaamse dienst. Sociale Verzorging, toegevoegd aan de B.B., bijeen om de oefening welke te Aardenburg is gehou den, waaraan de D.S.V. meewerkte, te bespreken. Mej. Zr. Bos, het hoofd der Dienst, heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder de heer W. I. Catsman, het nieuwe Kringhoofd der B.B. voor W. Z.-Vlaande ren. Uit de bespreking van de oefening bleek, dat er juist van deze oefeningen veel te leren valt. Het gevoel, dat de D.S.V. eigenlijk geen nut heeft, raakt men er bij kwijt, daar juist te Aarden burg het grote nut van de sociale ver zorging is gebleken. Verschillende opdrachten werkten de 50 dames tesamen uit, als het onder brengen van grote aantallen vluchtelin gen, de speciale zorgen die bejaarden nodig hebben, terwijl het juist deze men sen zijn die naast de extra-zorg zo moei lijk ven het bedreigde gebied, waar zij hun hele leven doorbrachten, kunnen scheiden en daardoor volkomen van streek zijn. Ook het ond^r dak brengen in tijd van nood van gvoot aantallen scholieren, jongeren in het algemeen dus vraegt sDPciale voornenmeren. Het Kringhoofd der B.B. werd vervol gens aan de dames voorgesteld. De heer Catsman hoopte, dat hij evenals zijn voorganger op een prettige samenwer king met de D.S.V. mocht rekenen en verzekerde van zijn kant de dames van alle mogelijke medewerking. De dienst verzorging is in het B.B.-werk een on misbare schakel. Worden uit de bedreigde ebi'^den de mensen niet. tiidig wegge haald en opgevangen, dan heeft het B.B.- werk. dat juist is ingesteld op zo min mogelijk slachtoffers, weinig zin. Vervolgens werden nog enkele admi nistratieve opdrachten afgehandeld, waarna aan all on thee werd geserveerd Besloten werd in September weer een assalp oefening te houden, daar juist deze avonden voor h^t onderling contact van zulk groot nut kunnen zijn. sluitend tot hun eigen branches". „Dat kan ik me voorstellen". Nadat de kelner het bestelde gebracht had. gingen ze eten. Tom wees haar welke lepel ze moest gebruiken voor de soep. ,.U bent natuurlijk al veel vaker op de jaarbeurs geweest, niet?" vroeg het meisje. Hij knikte. „Maar de laatste Jaren niet meer. In het begin van ons huwelijk gingen miin vrouw en ik samen. Later kocht ze allepn in. Het was haar wel toe vertrouwd. Maar nu zij er niet meer is, zul jij voortaan mee moeten. Van lampe- kappen heb ik geen verstand". Er zijn prachtige kappen bij dit jaar. En zulke beeldige schemerlampen". Na het dessert rookten ze nog rustig een sigaret. „Heeft het gesmaakt?" vroeg Tom. .En of! Het is voor het eerst in m'n ieven dat ik in zo'n deftig restaurant eet". .Wel. dan weet je dat ook weer. Ove rigens, zo deftig is het hier niet hoor. De'meeste mensen zijn gewone zakenlui, zoals ik". .En die directeuren van de grote be- driiven dan0 Warenhuizen en zo?" Tom lachte. „Die hebben daarvoor speciale inkopers. Dacht je. dat die lui zelf kwamen kopen? Nee hoor, daar be moeien ze zich niet mee". (Wordt vervolgd). Breskens School-verkeersexamen. Bij het gehouden school-verkeersexamen slaagden de volgende leerlingen: Openbare school: Gosewijntje A. W. Albregtse; Izaak v. BelcisPieter BonamieAdriaan W. Bon- dewel; Sjoerd J. Boorsma; Arie J. J. v. d. Broecke; Willem J. v. d. Broecke; Izaak J. Buize: Jannis J. L. Christiaansen Cornells I. Cruson; Janna M. C. Dierx; Elisabeth W. M. Faas; Jacobus C. Faas; Jacob A. Fenijn; Nellie Fenijn; Johanna J. Fortrie; Abraham B. Ghijs; Galida Heegstra; Adrianus C. Hertogh; Adriaan J. Hoefnagel; Johannes A. Hoefnagel; Johanna T. de Hulster; Jozina de Jonge; Johanna W. de Lange; Hendrikus A. de Lobel; Pieter A. Morel; Suzanna Morel; Wally Morel: Pieter J. Notebaart; Tan nietje Oosterling; Bartha N. van de Pan ne; Izaak Riemens; Jacobus L. Steijaert; Theo F. Swartelij; Jannis A. Verduijn; Jannis C. Verduijn; Margaretha Ver duijn; Willem M. Vermeulen; Anna J. Vilijn: Adriana L. van de Walle; Elisa beth. J. de Zeeuw. Geslaagd 41, afgewezen 4. School met de Bijbel: Pieter J. V. de Baare; Afina H. de Boer; Simon L. J. van der Hooft; Jan Geluk: Johannes F. Hooftman; Willem P. de Kraker; Cornelia M. van Liere: Jo hannes G. van de Lijke; Janneke A. Mo rel: Johan W. Oosterling; Hendrik J. RiemensHerbert RisamenapattyFrans D. Verduijn: Sara C. E. Vergouwe; Hen drik J. Vermeulen; Willem Verschelling; Johannes A. Vinke; Johanna Zegers. Geslaagd 18, afgewezen 4, niet aan practisch gedeelte deelgenomen 1. R.K. school: Marie Boeckhout Helena G. Cornelis; Franpois J. de Crook Rita A. O. Goed hals Dina M. van GrolWim P. Heijdens Magda L. M. M. de Looze; Elly C. M. Tieleman; Tonny de Weerdt. Geslaagd 9, afgewezen 1. Koninklijke onderscheidingen. H.M. de Koningin verleende aan de heren M. P. Meeusen. M. Vader en A. Goethals te Breskens, de ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau in zilver. De heer Meeusen is ruim 50 iaar on derwijzer aan de Ned. Herv. Zondags school te Breskens. De heer M. Vader is 40 jaar in dienst van de firma Maljers te Middelburg, waarvan reeds vele jaren als hoofdver tegenwoordiger. Burgemeester J. A. Eekhout kwam de medailles persoonlijk aan huis uitreiken. De heer A. Goethals, die nog niet zo heel lang in Breskens woont, is 50 iaar werkend lid van de muziekvereniging O.K.K." te Schoondiike en tevens reeds vele jaren bestuurslid. Burgemeester F. A. van Rosevelt, uit Schoondiike kwam. m tegenwoordigheid van enige bestuurs leden der mu-^'ekveT-eniging. aan huis de medaille overhandigen. Speeltuin in de „Bloemenwijk" Drie maanden lang heeft een groepje mannen al hun vrije tijd beschikbaar gesteld om voor de kinderen uit de Bloe menwijk te Breskens een speelterrein aan te leggen, waarbij deze harde werkers tijdens de werkzaamheden door een aan tal dames van koffie werden voorzien. In het begin dachten we, wat zal het worden met het vele puin. onkruid, enz., dat verwijderd moest worden, maar men heeft het voor elkaar gekregen en hoe! Er is een speelplaats ontstaan die er we^en mag. Tussen een mooie omheining liggen drie speelvelden, n.l. één voor de kleuters van 2-6 jaar, voorzien van een ruime zandbak, dubbele schommel, twee wippen en een draaischijf. Verder een open speelveld voor kinderen van 7-12 jaar, waarop voetbal en korfbal gespeeld kan worden, met daarnaast een speelveld eveneens voor kindeken van 7-12 jaar. doch voorzien van twee draaimolens, drie schommels en twee grote wippen. Al deze attributen zien er keurig uit. Dat dit speelterrein in een behoefte voorziet, behoeft geen nader betoog als men weet dat de straten in de Bloemen wijk te nauw zijn voor de kinderen om daar te spelen. Dit kunnen ''e nu voor taar naar hartelust op het speelterrein, ronder buren of andere bewoners overlast te bezorgen. De initiatiefnemers kunnen er zeker van zijn. dat hun poging geslaagd mag heten. De speelpiaat-s wordt beheerd door de buurtvereniging, die het terrein in huur en de speel attributen in eigendom heeft. Alle kinderen van 2 tof en met 12 iaar uit Breskens hebben toegang tot deze neelplaats tegen betaling van een matig abonnementstarief, n.l. f 2.50: f 2. f 1.50 resp. voor het le, 2e en 3e kind: ^verige kinderen hebben vriie toegang. De leden van de buurtvereninging krij gen op deze bedragen een subsidie van f 1.ner abonnement. De officiële opening van het speelter rein zal plaats hebben op Zaterdag 11 Mei a.s..- waarbij een programma van kindersnelen afgewerkt zal worden. Hier voor zie men „De Schakel" van volgende week. Staatssecretaris van Econom Zaken bezocht Breskens. In verband met de gerezen problemen rond de verplaatsing der Veerhaven te Breskens, bezocht de Staatssecretaris ^ran Economische Zaken, dr. G. J. Veld kamp Zaterdag op zijn doorreis naar Sluis de gemeente Breskens. Op het gemeentehuis sprak hij met het gemeentebestuur, vertegenwoordigers van de middenstand en plaatselijke V.V.V. Uiteraard kon de Staatssecretaris geen toezeggingen doen intake compen satie aan de gedupeerde middenstanders, doch deed de toezegging de kwesties on der de aandacht van het Departement van Verkeer en Waterstaat en Econo mische Zaken te zullen brengen. Viering Koninginnedag. Evenals in vrijwel alle gemeenten in West Z.-Vl., heeft ook Breskens de ver jaardag van H.M. de Koningin gevierd met muziek en kinderspelen, georgani seerd door de leerkrachten der scholen en de Oranjevereniging. Het begon des morgens met samen zang van alle kinderen der lagere scho len op het Oranjeplein en een filmverto ning voor de kleuters in het gemeentelijk ontspanningsgebouw. Na afloop der sa menhang werden films gedraaid voor de leerlingen van de le en 2e klasse, terwijl de overige leerlingen o.l.v. het onder wijzend personeel naar het sportveld marcheerden. Hier werden spelen gehou den voor leerlingen van de 3e en 4e klasse o.a. neusbal, eierlopen en zaklopen. Deze spelen hadden een vlot verloop, waarbij mooie prijsjes werden uitgereikt aan de winnaars. Door de jongens van de 5e en 6e klasse werd o.l.v. de heer A. Jansen een school- voetbal-tournooi gehouden, waarbij de uitslag was: 1. Openb. lagere school II; 2. Openb. lagere school I; 3. R.K. school; 4. School met de Bijbel. Tijdens al deze spelen was er ook nog een oriëntatierit op de fiets (10 km.) voor de leerlingen der hoogste klassen. In totaal startten er 19 groepen van telkens 4 leerlingen, waarvan er 16 groepen minder dan 20 strafpunten opliepen. De heec P. Priester had deze mooie en leer zame oriëntatierit uitgestippeld. Tot slot werd aan alle kinderen een versnapering uitgereikt. Des middags werd door de Breskense korfbalclub een wedstrijd gespeeld on het O'anjeplein. n.l. B.K.C.B.K.C. vetera nen. De uitslag was 30 voor B.K.C. De gehele middag was er muziek in ^e straten, daar de muziekvereniging haar medewerking verleende bil de oliebollen- actie ten bate van de uniformen voor de muziek. De dag werd besloten met een concert door de muziekvereniging op de kiosk. Geslaagde oliebollen-actie. Op Koninginnedag werd te Breskens door het Comité Uniformfonds voor de muziekvereniging een oliebollendag ge houden. Dank zij de goede kwaliteit van de ge bruikte ingrediënten, o.a. patentbloem van de „Walzemolen," Diamantvet en Delfrit. waren ze overheerlijk van smaak. De verkoop heeft de verwachtingen verre overtroffen. De netto-opbrengst bedroeg n.l. f 824,43. De bevolking van Breskens hiervoor hartelijk dank, waarbij vooral een woord van oprechte dank aan alle medewerk sters en medewerkers, waarvan speciaal de heren Buize en Mijsberg mogen wor den genoemd, zeer zeker op zijn plaats is. Ook de muziekvereniging verleende hierbij spontaan haar medewerking. Aanbesteding. Namens het Gemeentebestuur van Breskens werd Maandag door de Cen trale Dienst „West Z.-Vlaanderen" open baar aanbesteed de bouw van 24 woning wetwoningen met schuurtjes en alle daarbij behorende werken aan de Dr. Broodmanstraat. Ingeschreven werd als volgt: F. Leenhouts, Sluis f 340.000. D. Plekkenpol. Breskens - 334.000,— C. Brevet, Breskens - 333.000, R. Verstraeten Zn., Oostb. - 329.000. Gebr. Maas, Breskens - 327.950, L. Maas Co.. Breskens - 318.000 W. T. Jacobs, Breskens - 317.600. C. Soulimans. Hoofdplaat - 315.500, C. de Ruijsscher, Hoofdplaat (blok B, 12 woningen) - 182.000, L. Martens, Hoofdplaat (blok A. 12 woningen) - 180.360, V. Verstraeten. Hoofdplaat (blok A, 12 woningen) - 178.500, De gunning werd aangehouden. Zanguitvoering. Zaterdag gaf de Chr. zangvereniging .Sursum Corda" te Breskens haar jaar lijkse uitvoering in het Gem. ontspan ningsgebouw. Medewerking aan deze avond verleenden de Chr. zangvereni ging „De Heer is mijn banier" en het kinderkoor „De Nachtegaaltjes" uit Wa terlandkerkje. De leiding van de avond berustte bij de heer P. Lensen, directeur van beide verenigingen. Na opening met gebed en samenzang van Psalm 150 1, heette de voorzitter van ..Sursum Corda," de heer G. Buijze, allen hartelijk welkom, in het bijzonder de zangvereniging en het kinderkoor uit Waterlandkerkje. Hierna werd overgegaan tot afwer king van een zeer gevarieerd program ma, bestaande uit zang, duet- en solo zang, declamatie en schetsjes. Er werden zeer mooie liederen ten gehore gebracht, om er maar enkele te noemen: „Zomer avondlied" van G. v. d. Putte Wz.. „Mei nacht" en „Werkmanslied" van F. Abt. alsmede „Morgenwandeling" van B. Fehr. Ook door het kinderkoor werden zeer aardige liedjes gezongen, die nog

De Schakel | 1957 | | pagina 2