Wasmachines en centrifuges Koninginnedag CXiebollendag in Breskens 1 VoÉalniging „BRESKENS" RiiÉfadel VAN MEENEN, Breskens. Gazelle-, Raleigh- en Van Hamer! rijwielen, bagagetassen, div. kleuren (doek, plastic) Firma Schippers Nauia Ten bate van bet uniformfonds, 's Morgens op de Nieuwe Sluis, 's middags in Breskens. Eet deze dag oliebollen, de bakker komt niet aan de deur. Medewerking muziek. Gemaskerde ruiter Vlaamse flitsen Land- en Tuinbouw speciale aanbieding 250 gr. vleeswaren, o.a. ham, plokworst, leverkaas, tongenworst en boterhamworst voor f 1,39 Slagerij J. WILLEMSEN nette dienstbode Stempelsen Deurplaatjes enz. Deze toverballen zullen worden ver kocht in doosjes a 4 stuks voor 1 gulden per doosje. Het geheim van de toverbal len zal via de radio bekend worden ge maakt ongeveer eind Mei. Men mag dus deze doosjes vóór dat tijdstip niet open maken. De actie gaat uit van de Neder landse Jeugdgemeenschap te Amsterdam. Ook te Breskens zullen in de loop van de volgende week toverballen worden verkocht en wel door leden van de Turn vereniging „D.I.O." Wij bevelen deze ac tie ten sterkste bij het Breskense publiek aan. (Zie ook de raambiljetten). Viering Koninginnen aar dag Ter gelegenheid van de jaardag van H.M. Koningin Juliana op Dinsdag 30 April a.s., zal voor de kinderen van de la gere scholen te Breskens het volgende programma worden afgewerkt: 9.00 u. Verzamelen bij de school. 9.009.30 u. Filmvertoning voor de kleu ters. 9.009.30 u. Zang op het Oranjeplein. 9.3010.30 u. Filmvertoning voor de le en 2e klassen. Pl.m. 10.00 u. Voetbalwedstrijden 5e en 6e klassen op het sportveld. Pl.m. 10.00 u. Voor 3e en 4e klassen neus- bal, zaklopen en eierlopen op het sportveld. Voor overige klassen oriëntatierit op de fiets (10 km.). 0 De plaatselijke muziekvereniging zal des avonds om 7.30 u. een concert geven op de muziektent. Raadsvergadering De Raad der gemeente Breskens ver gaderde Woensdag j.l. onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Eekhout. Naar aanleiding van het door G.S. niet goedgekeurde besluit van de Raad, waarbij de gemeente zich garant ver klaarde voor de nakoming van de ver plichtingen, voortvloeiende uit een door het Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds aan de heer I. Hoogstad te verstrekken rentedragend crediet, hebben verschil lende raadsleden aanmerkingen op de door het Borgstellingsfonds te bedingen rente van 6 lj4 pCt. De voorzitter uit de mogelijkheid om door een persoonlijk bezoek in den Haag bij het Ministerie alsnog iets te kunnen bereiken. Voor het bouwen van woningwetwo ningen aan de Dokter Broodmanstraat zou de gemeente gelden moeten opne men tot een bedrag van pl.m. f 500.000. Het is evenwel moeilijk een vaste lening aan te gaan tegen een rente, welke het door de Regering vastgestelde maximum percentage van 4 1|4 pCt. niet te boven gaat. Kasgeldleningen zijn niet aan dit maximum gebonden. De heer Seuss acht de moeilijkheden voor het aangaan van een vaste lening niet groter dan voor een kasgeldlening. De voorzitter deelt mede, dat via de Bank voor Ned. Gemeenten een bedrag beschikbaar zal komen, dat als vaste le ning opgenomen zal kunnen worden. De grootte van dit bedrag is nog niet be kend. Het opnemen van kasgeld is ge vaarlijk, vanwege de mogelijkheid van stijging der rente-percentages. De heer van der Hooft waarschuwt voor het lenen tegen hoge percentages. De heer de Feijter zou een obligatie lening onder de bevolking willen plaat sen. De voorzitter acht de mogelijkheid van slagen hiervan niet groot. De heer Cambier vraagt of ook bij an dere bedrijven, bijvoorbeeld het Vismijn- bedrijf, geleend mag worden. De voorzit ter antwoordt bevestigend. Uiteindelijk worden B. en W. gemachtigd tot het aan gaan van één of meer kasgeldleningen tot een maximumbedrag van f 500.000,-. In tegenstelling tot de aanvankelijk door het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid geuite eis, dat ter dekking van de kosten van aanleg van waterleiding voor de 4 woningwetwonin gen aan de Nieuwe Sluis, een huurverho ging zou moeten worden toegepast, heeft het Ministerie thans goedgevonden, dat geen huurverhoging wordt opgelegd. Inmiddels is opdracht gegeven de wa terleiding aan te leggen aan de laagste inschrijvers, t.w. aan de fa. C. L. Daan- sen voor de rioleringswerken ad f 922,- en aan de heer P. Zegers voor de instal latie ad f 960,-. Aan het daarvoor in aanmerking ko mend gemeente-personeel zal een uit kering worden verstrekt van 10 pCt. over de uitbetaalde kindertoelagen gedurende het tijdvak 1 October 19561 Jan. 1957. Het voorstel van B. en W. om bij wijze van proef de gemeentelijke Vismijn ge durende de vacantie-week der vissers van 1118 Augustus a.s. te sluiten, was aanleiding voor een uitvoerige discussie. Verschillende leden waren van oordeel, dat deze opgelegde vacantie voor diverse vissers wel eens financiële bezwaren kan meebrengen, aangezien zij de inkomsten over die week niet kunnen missen. Weth. Notebaart deelde hierop mede, dat het verzoek om de Vismijn te sluiten is uitgegaan van de plaatselijke visserij- vereniging, waarbij de meeste vissers zijn aangesloten. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte in stemming gebracht en aange nomen met de stemmen van de heren Goethals, de Feijter en Cambier tegen. Aan de cursus tot opleiding van kleu terleidsters aan de Rijkskweekschool te Middelburg wordt een subsidie van maxi maal f 150,- per jaar toegekend voor elke uit Breskens afkomstige leerlipg van deze cursus. Aan het bestuur der R.K. kleuterschool wordt financiële medewerking verleend voor de aanschaffing van een zandbak, waarvan de kosten geraamd worden op f 730,-. Aan het bestuur der School met de Bijbel wordt financiële medewerking ver leend voor de aanschaffing van een stof zuiger ad f 300,-. Op het verzoek van het bestuur der R.K. lagere school om de benodigde gel den te ontvangen voor de uitbreiding der bestaande school met een derde leslokaal, stellen B. en W. voor, afwijzend te be schikken. De heer Goethals meent, dat toch voorzieningen getroffen zullen moeten worden, nu aan de school een derde leer kracht is benoemd. De voorzitter geeft een nadere toelich ting op de desbetreffende artikelen van de Lager Onderwijswet. Het gemeente bestuur moet zich aan de wet houden. Een verplichting om in dit geval voor een noodvoorziening te zorgen, is er niet. Het gemeentebestuur is bereid om mee te helpen een oplossing te zoeken. Uit eindelijk wordt het voorstel van B. en W. om op het verzoek van het R.K. schoolbestuur afwijzend te beschikken, aangenomen. Aardenburg Opbrengst collecte De „Simavi"-collecte bracht te Aar denburg f 101,80 op. Voor het Leger des Heils werd f 55,48 gecollecteerd. Sint-Jorisdag. De padvinders, welpen en kabouters van de Sint-Baafsgroep te Aardenburg aangesloten bij de N.P.V. en de N.P.G., vierden Sint-Jorisdag met enige plech tigheid. Nadat des morgens op de markt de Nederlandse driekleur was gehesen, werd het reveille geblazen. Ds. L. S. Blom sprak daarbij als oubaas een toepasselijk woora. Vervolgens begonnen de jongens en meisjes vol goede moed aan de actie: „Een heitje voor een karweitje". Des avonds was er op het terrein van de El- derschans een groot kampvuur. Sluis Gecombineerde bestuursvergadering De duivenhoudersverenigingen „Recht voor Allen" en „Tot Weerziens" te Sluis belegden een gecombineerde bestuursver gadering, waarin de vraag besproken werd op welke wijze de beide verenigin gen zuilen medewerken aan de te hou den tentoonstelling „S.P.I." De vereni gingen houden Zondag a.s. een gezamen lijke vlucht, waarvoor de stichting „S. P.I." tal van fraaie prijzen beschikbaar heeft gesteld. Op de openingsdag, mor gen, zullen duizenden duiven worden ge lost. Oostburg Benoeming. Tot plaatsvervanger van het tweede lid in de pachtkamer van het kantonge recht te Oostburg is bij Koninklijk be sluit benoemd de heer A. I. de Hullu te Zuidzande. Jubileum. De heer H. H. de Lozanne, hoofd van de Openbare lagere school te Oostburg, zal op 1 Mei a.s. de dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij het onderwijs in dienst trad. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt een van de boeiendste en spannendste avonturen die „de Gemaskerde Ruiter" i niet te verwarren met de Zwarte Ruiter) de legendarische figuur uit de pioniers tijd in het Wilde Westen beleefde, in zijn strijd tegen de gewetenloze misdadigers. Avontuurlijk, spannend en vol afwisse ling in actie. Zondagsdienst doktoren. Zondag 28 April BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 366 BiervlietIJzendlJIce Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. Luxor Theater te BRESKENS brengt Zondag a.s. de vermetelste avonturen van een onverschrokken Met Clayton Moore. Voorstellingen om 6,45 en 9 uur. In Warner color. Toegang 14 jaar. EDY A. E. G. SERVIS RONDO ERRES Leverbaar met verwarming en centrifuge samen gebouwd Breskens, telefoon 617 Oostburg, telefoon 58 Te Uitkerke, bij Blankenberghe, heeft een moeder van zes kinderen haar jong ste kind, een meisje van vier maanden, in een regenput verdronken. 0 Het vissersvaartuig Z 545 liep de ha ven van Zeebrugge binnen met een tor pedo van 6 m. lengte aan boord. Het ding, dat 2000 kg. weegt, is uit de eerste wereldoorlog afkomstig. Het werd door de Belgische ontmijningsdienst ontladen 0 Het Provinciaal Bestuur van West- Vlaanderen zal toelagen verlenen voor h<-1 verfraaien van uithangborden en op schriften. 0 Een Belg uit Klemskerke werd veroor deeld tot 10 maanden gevangenisstraf. Hij had nogal eens visite, die hij dronken maakte en daarna bestal Magnesium vraagt onze aandacht Iedere grondgebruiker weet, dikwijls uit eigen ervaring, welke funeste gevo- gen een eenzijdige bemesting van onze cultuurgronden met zich meebrengt. Proefnemingen tonen steeds weer het grote belang aan van een evenwichtige bemesting met stikstof, fosforzuur, kali en kalk. De resultaten zijn eensluidend: zonder evenwichtige bemesting uitput ting van de grond en een belangrijke ooastderving. Ook magnesium is een onontbeerlijke plantenvoedende stof. Vooral op lichte gronden met een te lage pH die tevens arm zijn aan organische stof komt mag nesiumgebrek veelvuldig voor. Dit ver schijnsel treedt echter ook op bij kali- rijke grolden waar de kalktoestand in orde is. Hier kan een overmaat aan kali de magn^siurnopname door de planten wortel belemmeren. Waar magnesium- gebrek in het gewas optreedt, kan een gift kieseriet nog vrij snel genezing brengen. Maa^ voorkomen is beter dan gene zen. Gebruik op gronden die gevoelig ziin voor maenesiumaebrek daarom steeds magnesiumhoudende meststoffen dus als fosforzuurmeststof Thomasmeel r^P7o Tnesf"tof bpynt tevens kalk, die de maeriesiumhuishouding gunstig bein- vloedt). als kalimeststof magne^iumhou- meststof koolzure magnesiakalk en mag nesia kiezel kalk. Voor zover de beschikbare plaatsruimte toelaat, kan Ieder, die met de V. V. „Breskens'' tijdens de Pinksterdagen de reis naar Nangis wil meemaken, zich opgeven tot en met 4 Mei, bij de heer G. VAN HECK te Breskens. Het bestuur. Wegens groot succes gaan wij door met onze fijne vleeswaren. Wij bieden U aan BriESKENS Oranjeplein 10 Telefoon 705 TELEFONEREN MET INDONESIË. Met ingang van 3 Mei a.s. zal het ta rief voor telpfoongpsnrekken met Indo nesië belfmerijk worden verhoogd. Het tot nu top geldende tarief is een no?- or> de in 1949 beëindigde bijzondere verhouding tucsen Nederland en het voormalige Nederlands-ïndië gebaseerd voorkeurstarief, dat belangrijk lager is dan de internationaal voor dergelijke lange afstanden algemeen geldende ta rieven. Aangezien de Indonesische PTT admi nistratie deze toestand op financiële gronden niet langer meent te kunnen bestendigen, moest tot tariefsverhoging -vrdoe novergegaan. Gevraagd voor direct Hotel „Scheldezicht", Scheldekade te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 28 April Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, dienst St. Kruis, 9 uur, dienst Biervliet, 10 uur, Ds. Cupédo, Sluiskil Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groed», 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, n uur, Ds. van Evert Nleuwvliet, 10 uur, Ds. v. d Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 2 uur, Ds. van Bork Afscheid Schoondijke 9,30 uur, Ds Brinkman Collecte maatschappelijk- en gezinszorgwerk Sluis, 9,30 uur, Ds Groenveld j St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Paascollecte IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande 9,30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemennw: Breskens, ro uur, Ds. Praas Nicuwvliet, ro uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadxand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskei»# 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Bresken» Zondag 28 April Beloken Pasen. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om half acht. Woensdag: feestdag van de H Joseph, Arbeider Vrijdag, ie Vrijdag van Mei. Zaterdagavond om 7 uur Lof Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1957 | | pagina 3