PLOUVIER heeft DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Hulde A. van de Ree en van J. C. Scheele. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: Geen. INGEKOMEN: 5, J. G. Haemers en echt genote. van Anna Paulowna naar Oost- woudsestraat 1; 13, A. Mulder, van Ter- neuzen naar Montfoortstraat 5; 27, J. C. Dieleman en echtgenote, van Terneuzen naar D. A. Lammestraat 5. VERTROKKEN: 8, P. W. Vingerling, van Dorpsplein 27 naar Rheden (Gld.); 25. J. Wilschut, van Pr. Beatrixstraat 113 naar Breda; 26, M. S. A. Ploegaert, van W 70 naar Vlissingen26, P. van Dieren- donck, van O 36 naar Oostburg; 26, J. W. de Bel. van Koningin Julianastraat 16 naar Krabbendijke; 26, M. de Paepe, van Bilthovenstraat 8 naar Benthuizen: 26, A. E. de Paepe, van Bilthovenstraat 8 naar Benthuizen. GEMEENTE BRESKENS over de maand Maart 1957. GEBOREN: 1, Adriana Janna, d. van Jan Barentsen en van Johanna M. la Grand 6. Eddy Johannes Janus, zn. van Jan M. Smallegange en van Geleen S. M. Scherbeijn; 10, Leuntje Maatje, d. van Dingenus Marijs en van Catharina Cambier; 12, Johannes Hendrik, zn. van Hendrik de Meester en van Cornelia van de Velde; 24, Johanna Elisabeth, d. van Johannes A. de Nooijer en van Neeltje Goor; 27, Marianne Hermania, d. van Antonie M. Ooijens en van Mathilda H. Klomp: 29, Magdalena Tanneke, d. van Willy O. R. van Quekelberghe en van Tanneke Schieman; 29, Mattheus Aloy- slus, zn. van Petrus van Oeffelen en van Emerentia A. Calon: 27, Rudi Michiel, zn. van Michiel Beun en van Elsa S. P. de Clerck. HUWELIJKEN: 7, Johannes P. Albregt- se, 22 j. en Wilhelmina E. Faas, 18 j., beiden wonende te Breskens; 9, Alexan der J. de Zeeuw. 36 j., wonende te Axel en Bregje Blum, 36 j., wonende te Bres kens: 30, Pieter J. Ekkenbus, 47 j. en Tannetje L. Koole, 47 j., beiden wonende te Breskens. OVERLEDEN: Geen. INGEKOMEN: 1, Cornells P. J. van der Minnen en gezin, van Roosendaal naar Klaproosstraat 4; 7, André Hamers en gezin, van Biervliet naar Vogelenzang 25: 9. Elizabeth M. Dane, van Goes naar W 28; 13, Alexander J. de Zeeuw, van Axel naar Dr. Broodmanstraat 3; 14, Hendrik van Oostenbrugge, van Rolde naar W 2; 14, Robert de Jonge, van Maassluis naar Mercuriusstraat 33; 13, Theophiel A. de Buck, van Vlissingen naar Scheldekade 2313, Clarisse P. van den Steen-Rammeloo, van Vlissingen naar Scheldekade 23; 18, Petrus M. Die leman, van Leiden naar Burg. Gerrit- senstraat 19; 18, Jacob W. Verplanke en echtgenote, van Hoofdplaat naar Dorpsstraat 148: 18. Marinus Versprille, van Vught naar Daliastraat 11: 19, Beeraa^d C. P. Boeckhout en gezin, van Rotterdam naar Crocusstraat 3. VERTROKKEN: 9. Johannes J. Ie Bleu, van Dorpsstraat 21 naar Leiden; 25. Ja cobus A. Hubregtse en gezin, van Dorps straat 14 naar Groningen: 26, Andries A. Lesage, van Boulevard 10a naar Rot terdam. DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prtjsvlucht uit Arras op Zon dag 21 April J.l. Los 7.30 u. Aank. Ie duif 9 u. 17 min. 18 sec., snelh. 1266 m. p. min. 1, 2. 4, 8, 9. 14, 28, 55, 64 en 67 P. Buize. 3, 5, 11, 59 J. Vermeulen. 6 en le overduif Iz. Ritico. 7. 78 E. Pieters. 10, 19. 29. 42, 62, 81 J. van Gijs. 12. 33, 35 J. van den Broecke. 13 Faas Mz. 15, 16, 34, 40, 65 J. Carels. 17, 23, 26. 74, 86 C. van Opdurp. 18 J. de Ltjzer 20 C. van Zeele. 21. 56 A. Ekkebus. 22, 85 A. Vermeulen. 24, 25 J. Risseeuw. 27, 41. 82 J. Jacobs. 30, 77 A. de Hulster. 31. 36, 63, 84 J, Klaassen. 32 Quaars-L. 38, 44 J. Faas. 39, 48 M. de Reu. 42, 68 A. Poppe. 43 Jac. Wisse. 45, 75 A. Boekhout. 46 C. Hertog. 47, 49. 54 W. Femjn Zn. 50 J. de Meester. 51 P. Blaakman. 52 E. Rijckaart. 53, 83 M. de VU ser. 57 M. Faas. 58, 79 J. Buize. 60 P. v. d. Walle. 61 Ko Quaars. 66 I. de Jonge Az. 69 L. de Meester. 70 H. Oosterling. 71 A. Bondewel. 72 W. Klaaijsen. 73 W. Bruijnooge. 76 Gebr. Pleijte. 80 R. van Quekelberghe. Duivenver. „Strijd in vrede te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag 21 April j.l. Los 7.30 u. Aank. le duif 9 u. 19 min. 46 sec., snelh. 1228 m. p. min. 1, 15 L. v. d. Wege. 2, 14 J. de Roeck. 3, 19, 37 J. Stokkerman. 4, 33 J. Vermeu len. 5, 12 Hendr.-Robljn. 6, 13, 16, 25 J. v. d. Wege. 7, 17, 21 J. van Driel. 8 Gebr. Ekkebus. 9, 22, 36 en le overduif J. van Haneghem. 10 C. Brakman. 11, 35 C. v.d. Wege. 18 A. van Gijs. 20 J. Wolberts. 23, 26 Iz. Vermeulen. 24. 28 Jac. Becu. 27 Schautt.-de Roo 29, 32 F. Ras. 30 J. Ris seeuw. 31 J. van Hoeve. 34 M. Robiin. Het was een machtige invasie, Een internationaal geluid, Benzinedamp en bollenkleuren, Men trok er heerlijk tussenuit. Het zonnetje heeft meegewerkt, Kortom het was een prima feest, Het is in alle hoekjes van ons landje Buiten en binnen druk geweest. Het thuisfront mogen we niet vergeten. Had op dit feest een zware taak: Niet uitgaan met de vrouw en kinderen, Maar hulp in deez deviezen-zaak. Vandaar deez week een grote hulde Aan deze schaar van nijvere liên, Het zijn de mensen achter het scherm Als cijfer geven we ze een tien. Politie, trein- en bootbeambten, IJsco-man en Vee-Vee-Vee, Riiwielbewaarder en de kelner Heb dank, Uw klanten zijn tevree. Had U niet op Uw post gestaan Dan was Pasen in de soep gegaan. WAVER. Plaatselijk Nieuws Aardenburg Kinderspelen. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op 30 April a.s. zullen in Aardenburg kinderspelen worden gehouden voor de schoolgaande jeugd. De Kon. Muziekvereniging „Aar- denburgse Fanfaren" en de muziekver eniging „E.N.Z.K." te Sint Kruis verle nen medewerking. De wedstrijden wor den gehouden op het gemeentelijk sport terrein. Biervliet Auto-ongeluk. Op 2e Paasdag gebeurde bij de Drie sprong te Biervliet een ernstig ongeluk. De bestuurder van een Belgische perso nenauto die uit de richting Philippine kwam, bemerkte te laat de wegwijzer naar Breskens. Hij probeerde toch de weg naar Breskens in te slaan, maar de auto die te veel snelheid had, gierde over de weg en het rijwielpad en kwam daar bij tegen een boom tot stilstand. Van de -?os inzittenden waren de bestuurder A. G. en diens echtgenote er het ergst aan toe. De vader van de bestuurder met zijn echtgenote en twee kinderen liepen hoofdwonden op. Zij werden naar het •''ekenhuis te SHiiskil vervoerd en van daar naar het ziekenhuis te Gent. Oroede Voetbal. Zoals in meerdere Zeeuwse plaatsen werd ook in Groede de Zaterdag voor Pa ''en gevoetbald tegen Engelse clubs. De eerste wedstrijd. Juniores Groede— Juniores Chiswick Town, werd door de Engelsen met 140 gewonnen. Begrijpe lijker zijn deze cijfers als men weet dat Groede speelde met juniores van 13 t m 15 jaar en Chiswick met juniores van 17 t m 18 jaar. De tweede wedstrijd ging tussen Groede I en East Fulham F.C. I. Hier was de uit slag 22, doch een kleine overwinning voor Groede zou de krachtsverhouding beter weergegeven hebben. Na afloop van de wedstrijden kwamen alle spelers samen in hotel „De drie Ko ningen" waar de jongens van Chiswick hun verdiende medaille in ontvangst namen. Hoewel de beschikbaar gestelde beker voor de seniores in feite door beide clubs verdiend was, werd deze toch overhan digd aan de gasten. Als herinnering aan deze middag bo den de Engelsen nog een zeer fraaie, met de kleuren van Fulham getooide beker aan. Dank zij de medewerking van de mu ziekvereniging „E.M.M." en vooral dank zij het prachtige weer, was de belang stelling groot. Verloting. Bij de gehouden verloting ten bate van de V.V. te Groede, zijn 23 prijzen uitge loot, in de volgorde van en op onder staande nummers: 674; 691; 469; 181; 528; 143; 298; 219; 230; 595; 581; 486; 295; 235; 342; 739; 114; 290; 169; 100; 48; 78; 240. 6e ronde van Groede. Dinsdag (3e Paasdag) werd de 6e ron de van Groede verreden. Reeds bij het begin kon men zien, dat er strijd in zat. Na vele schermutselingen, waarbij A. van Sluis de hoofdrol speelde, trok zich een groepje van zes man los, die zich, ondanks felle strijd, niet meer door P. van Est en A. van Egmond lieten inha len. De uitslag luidde als volgt: 1. A. van Sluis, Vlissingen; 2. A. Wuijts, Kruisland; 3. M. Heeren, St. Willibrord; 4. Bestebreurtje, Rotterdam; 5. P. Goor- den, Nispen; 6. H. Glerum, St.Willibrord 7. C. de Nijs. Beverwijk; 8. P. van Est. Fijnaart; 9, A. van Egmond, Den Haag; 10. J. Duinkerke, Borssele; 11. W. van As, Roosendaal; 12. A. van Gooi, Delft; 13. L. Timmermans, Roosendaal; 14. A. Nuijten, Terheijden; 15. A. Loos. Kruis land; 16. O Broekman: 17. J. Bloetjes, Alkmaar; 18. S. de Boer, Den Haag. Na de wedstrijd werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt door loco-burge meester C. Cijsouw. Oostburg Benoeming. Mei. T. J. van Vooren. leidster aan de openbare kleuterschool „Prinses Marijke" te Oostburg, is in gelijke functie benoemd aan de openbare kleuterschool te Heerde. 800 kg. boter in beslag genomen. Een „vliegende brigade" van de Ne derlandse douane heeft vorige week te Oostburg 800 kg. boter, die door smok kelaars op klaarlichte dag bij de winke lier De B. in een auto werd geladen, in beslag genomen. De namen van de smok kelaars zijn niet bekend gemaakt. Retranchement Collecte. De collecte voor de reclassering bracht te Retranchement f 16,32 op. Ouderavond. Tijdens de ouderavond van de o. 1. school werden de heren P. van Dale en L. Basting als lid van de oudercommissie herkozen. Het hoofd der school, de heer J. A. Hennekeij, gaf een overzicht van de schoolzaken in het afgelopen jaar en besprak de plannen voor de toekomst. De heer H. Enkelaar uit Oostburg sprak over vogelbescherming. Zijn praat je werd toegelicht met geluidsfilms. Besloten werd ook dit jaar weer een 3-daagse schoolreis te houden. certen, Jazz, andere dansmuziek, orgel platen, zang er is van alles. En tegen woordig, met die langspeelplaten, kun je een halve opera op twee kanten van één plaat horen". ,.Ik zal er eens over nadenken," zei ^om „En als ik het vergeet, herinner je me er maar aan". Enkele dagen later zei Ans: „Meneer, de lampekappen die u in de winkel hebt zijn een tikkie ouderwets, weet u dat?" Tom keek geïnteresseerd op. „Ouder wets? Hoe kan dat nu? De meeste zijn vorig jaar pas gekocht!" Het meisje glimlachte. „De mode duurt tegenwoordig niet zo lang meer. Kijkt u nooit eens bij uw collega's in de stad?" „Kind, ik kom nooit in de stad". „Het kan mij natuurlijk minder sche len. maar u moet toch een beetje met de mode meegaan. Als er nieuwe radiotoe stellen uit zijn, koopt u ze ook direct". Hij knikte. „Je zult wel gelijk hebben. Blijf me er aan herinneren, als ik het soms mocht vergeten". Die avond, na sluitingstijd, liep hij nog even de winkel door en bekeek de lam pekappen. De laatste tijd had hij prac- t.isch niets ingekocht. Tot kort voor haar dood was het Elly steeds geweest die de inkopen verzorgde. Nadien waren er wel een paar vertegenwoordigers geweest, maar op die momenten was hij niet thuis En later waren ze niet meer teruggeko men. Het werd nu wel tijd. dat er weer oowat n'emvs werd aangeschaft. De voorraden begonnen te slinken. Ook de schemerlampjes moesten aangevuld wor den. En dan was er nog dat Idee van Ans, om grammofoonplaten te gaan verko pen. Gek was het niet. Als hij een paar maal adverteerde, zou hij wel kopers krijgen. Met een beetje goeie pick-UD zou hij de platen in de winkel kunnen voorspelen. D'e zomer slaagde Herman voor zijn eindexamen. Met prachtige cijfers. In wendig was Tom trots op zijn zoon. maar Herman beschouwde het blijkbaar als een doodgewone zaak. dat hij een der besten was van de geslaagden, want hij maakte er zich niet druk over. Hij feliciteerde zijn zoon en zei: ..Ter ere van 1e slagen zullen we er een gezel lin- avondie van maken. Heb je nog klas segenoten. die ie wilt uitnodigen?" De iongen haalde zijn schouders op. Hij had op de school maar één studie vriend gehad: Piet de Haas. zoon van een hereboer. „Tk vind het best." zei hij ten leste, „als tante Bep ook mag ko men". Tom fronste zijn wenkbrauwen. „Tan te Bnp? Waarom niet? Bel haar maar op Tk vind het uitstekend". Herman keek ziin vader aan en Tom zag daarin dezelfde glans als vroeger in de ogen van Elly. als ze hem eens er gens over aan de tand voelde. „Ze doet „Tja, dan kan ik er niets aan doen* Enfin, nodig Piet dan maar uit". Maar Herman schudde zijn hoofd. „Nee, ik ga vanavond naar Piet. Daar hebben ze een feestje en ik moet ook ko men". Zodoende ging het gezellige avond je in zijn ouderlijk huis niet door. Enkele dagen later vroeg Tom, toen zijn zoon in de kamer een boek zat te lezen: ..En. zoon. wat zijn je plannen voor de toekomst?" De jongen keek op. „Ik? Ik heb geen verdere studieplannen meer. Ik kom na de vacantie hier in de zaak". Tom keek de jongen verwonderd aan. .Zo? Dat is iets nieuws voor me. Ik dacht, dat jij ingenieur wilde worden?" „O. vroeger heb ik dat plan wel eens gehad. Maar de zaak hier is van ons, van Greet en mij. Daarom wil ik me er in werken. Als u Joop ontslaat, kan ik dat werk ook wel doen". Tom diepte een sigaret op uit zijn col bert. en ging op de rand van een stoel zitten. Hij stak de sigaret aan en zei: ..Herman, laten we elkaar goed begrij pen. Ik heb best door, dat jij van tijd tot tijd naar tante Bep gaat. Dat moet je zelf weten. Maar ik heb zo het idee, dat zij je een beetje opstookt. Ik ken tante Bep en ik weet best hoe zij over me denkt. Maar dat scheelt me geen zier. Iets anders is de kwestie van deze zaak. Die is niet van jou en ook niet van Greet; die is van mij. Knoop dat goed in Sluis Biljarten. De biljartvereniging „Centraal" te Sluis besloot het seizoen '56-'57 met een gezellige avond voor de leden in het club lokaal. Op deze bijeenkomst werd tevens de uitslag bekend gemaakt van de afge lopen wintercompetitie. Kampioen in de A-klas werd de heer P. de Wispelaere, 2. G. de Bruijn. In de B-klas: 1. G. J. v. Oorschot en 2. F. Herreman. De uitslag van het daarop volgende concours luidt: 1. C. DriessensH. Ghij- sels; 2. K. van de VijverR. Grahame. IJzendijke Botsing. Tweede Paasdag kwam op de weg tus sen IJzendijke en Philippine een brom fietser in botsing met een motorrijder, toen eerstgenoemde bij Pyramide links af wilde slaan en daarbij de motor uit de richting IJzendijke niet zag naderen. De bromfietser K. S. liep slechts enkele ontvellingen op. De motorrijder O. N. had een hoofdwonde, terwijl zijn duo- passagiere, zijn echtgenote M. N.-de P. uit Lookeren CB.) over pijn aan de rech terkant van het lichaam klaagde. Zij werden per taxi naar Lookeren vervoerd, waar de vrouw voor onderzoek naar het ziekenhuis werd gebracht. Zuidzande Mondeling examen verkeerscursus. In hotel „De Zwaan" te Zuidzande werd het mondeling examen afgenomen van de deelnemers aan de verkeerscur- sus voor volwassenen, die de afgelopen maanden door de wachtmeester le klas se J. Casteleijn werd gegeven. Nadat de examen-commissie zich over de geleverde prestaties had beraden, kon burgemeester H. P. Everwijn alle cur sisten feliciteren en het diploma uitrei ken aan de dames: J. de Groote-le Roij, L. H. Risseeuw-Liefferink, L. C. Everwijn- v. d. Bout, S. Kools-Luteijn, A. de Doel- der-Haartsen en C. Focke en de heren: A. J. van Lare, W. A. de Kramer, Iz. de Hullu, J. P. de Zwart, D. Luteijn, Iz. v. Cruijningen, J. Verplanke, J. Dubois, A. H. Buijze, J. Luteijn, B. W. Voogdt, L. W. Basting, A. I. Risseeuw, Iz. Cappon, P. G. v. d. Velde, P. A. Risseeuw, J. Cappon, C. Burggraaf, A. M. le Grand, Iz. Alme- kinders, P. de Hullu, A. P. Kools, J. W. Boogaart en L. A. Fremouw. Nadat luitenant Bloemers de geslaag den had geluk gewenst met het behaalde diploma, werd namens de cursisten wachtmeester Casteleijn dank gebracht door dhr. A. H. Buijze. Als aandenken mocht dhr. Casteleijn een electrisch scheerapparaat in ontvangst nemen. Burgemeester Everwijn voerde tot slot het woord, waarbij hij de leden van de examencommissie, wachtmeester Caste leijn en verder allen die aan het welsla gen van deze cursus hadden meegewerkt namens het gemeentebestuur hartelijk dank zegde. Breskens Voetbal. Ook in Breskens speelde Zaterdag j.l. een Engelse voetbalclub, n.l. F.C. Folmar tegen de Breskense Juniores B 1. Breskens wist te winnen met 32. Actie Toverbal. De in de P.Z.C. van j.l. Woensdag aan gekondigde Toverballenactie voor de vluchtelingenjeugd willen wij in het kort nog even onder de aandacht van het pu bliek brengen. De actie is ten bate van de Hongaarse jongeren die zich onder de Hongaarse vluel telingen bevinden en die thans nog in Oostenrijkse kampen zijn gehuisvest. De actie heeft ten doel om deze ieugd een vakopleiding of herscholing te laten genieten. Inplaats van loten worden er tover ballen verkocht in 4 series van 250.000 ^tuks, met als prijzen in elke serie hui zen, auto's, televisietoestellen, radio's, je oren. Als ik het beleven mag dat ik genoeg krijg van het werken, en ik wil gaan stilleven, dan kunnen mijn kinde ren de zaak overnemen. En kom ik eer der te overlijden, dan eveneens. Maar tot -olang blijf ik hier baas en alleen baas. Onthoud dat goed. En nu heb ik er na tuurlijk geen bezwaar tegen dat jij na de vacantie hier komt werken. Maar dan begin je van de grond af aan. Dat wil dus riet zeggen dat jij Joop's plaats gaat innemen, want jou handen staan na tuurlijk glad verkeerd voor dit werk. Al heb je honderd schooldiploma's met ach ten en negens. Je kunt met Joop mee op karwei gaan en dan doe je. wat hij je opdraagt". Hennan keek zijn vader spottend aan. „Ga nou denkt u, dat ik knechtje van Joop ga spelen? Kunt u net denken". „Ik zou maar een toontje lager zingen als ik jou was. Als het je niet aanstaat, zoek je maar wat anders. Maar als je hier 'n de zaak komt. begin je als leer ling en dan zal Joop je instructies geven. Een andere mogelijkheid is er niet. Doch laat 'k je een goede raad mogen geven: Ga jij met September maar naar de M.T.S. Daar kun je leren wat je nodig hebt in dit vak. Want als je lateï deze zaak wilt overnemen, zul je moeten be schikken over een vakdiploma. Er is ook nog zoiets als een Vestigingswet en daar aan moet zelfs de zoon van de baas zich onderwerpen. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1957 | | pagina 2