PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Paas-Program Er komen weer wat vrije dagen En vele plannen liggen klaar. De Paasdagen zijn steeds gezellig, Veel mensen komen bij elkaar. Het is een komen, gaan en trekken. Per auto, trein en op de fiets; Als nu de Paas-zon maar wil schijnen, Want dat brengt stemming en kost niets. Waarheen zal 't Paas-volk zich begeven? Naar wielerkoers of voetbalveld? Of met de hengel en de wormpjes Gaan vissen in de Wester Scheld'? Je kunt ook rustig thuis gaan zitten, Bij radio, met. pijp en krant; Een kaartje leggen, of gaan bollen En gaan logeren in Cadzand. Eo zijn er tal van moog'lijkheden, Verveling zal er wel niet zijn. De Pasen hoeft niet veel te kosten, In elk geval, we trekken lijn. Toch zou 'k bij alles iets vergeten En schaam me, dat ik het pas merk, Excuus voor deze grote blunder; 'k Bedoel met Pasen, eerst naar kerk. En is deez' kerk nu groot of klein, Van 't Noorden tot het Zuiden, Van 't Westen tot het Oosten zal Voor elk de Paasklok luiden. WAVER. Plaatselijk Nieuws Biervliet Geslaagd. De heer H. Westdorp, ambtenaar ter secretarie te Biervliet, slaagde te Breda voor het examen schriftelijk gedeelte gemeente-administratie I. Cadzand Beroep aangenomen. Ds. Q. v. d. Vrie te Cadzand heeft het beroep, door de Vrije Evang. Gemeente te Veendam op hem uitgebracht, aan genomen. Oroede Opening kermïsseizoen. Voor de traditionele paaskermis te Groede, waarmede het kermisseizoen in het land van Cadzand wordt ingezet, bestaat weer veel belangstelling van de zijde der kermisexploitanten. Er zijn in schrijvingen voor een zweefmolen, een kindercarroussel, een schiettent, een cocktailspel, een optelspel en een Monte- Carlospel. Ook een z.gn. miniatuurtrein zal wederom van de partij zijn. Wielerkoers. Op 23 April, 3e Paasdag, wordt tc Groede weer de jaarlijkse wielerkoers, de 6e ronde van Groede, voor amateurs en onafhankelijken verreden. Voor deze wedstrijd is van de zijde der renners weer veel belangstelling. Er zijn reeds heel wat inschrijvingen. Onder hen be vinden zich o.a. Wuits, Konings, van As, Sutkerbuijck, Heeren, Van Egmond, Pe ters, Bloetjes, e.a., die zullen proberen de door het gemeentebestuur van Groede geschonken beker, in de wacht te slepen. Aan de kampioenen van Zeeland, A. van Sluis, J. Huissoon en andere Zeeuwen de taak, hen dit te beletten. Er kan dan ook een spannende wedstrijd worden verwacht. Uitvoering. Door de gezamenlijke jeugdclubs van Groede werd in de bovenzaal van de Franse kerk een uitvoering gegeven. Na het door Ds. de Jong gesproken welkomstwoord, stelden de jeugdclubs zich één voor één aan het talrijke pu bliek voor. Hierna werden door de clubs enige schetsjes opgevoerd. De meisjesclub „De Lijsters" speelde „De kleren van de Kei zer" en „Waar de koning trek in had". Het was beslist leuk deze meisjes van ongeveer 10 jaar bezig te zien. Ook de meisjesclub „De Merels" liet zich niet onbetuigd. Hun aandeel in deze avond bestond uit het toneelstukje „Hazen peper" en het zingen van „Klokke Roe land". De naam van hun club getrouw zag men de jongens van de „Apachen club" als echte Indianen de vredespijp tel?" Tom haalde de schouders op. „Ik ben geen rechter van instructie," antwoord de hij meesmuilend. „Hebt u zelf ontslag genomen?" „Ja, ik heb mijn ontslag genomen. De zoon van de baas ziet u ik hoop dat u mij begrijpt Tom knikte. „Kon zijn handen zeker niet thuis houden, hé? Ze knikte, terwijl ze een kleur kreeg. „Nu ja, dat is te begrijpen. Tenminste als u geen aanleiding hebt gegeven „Ik? Ik had nog liever. Tom lachte even. „Al goed. Neem me niet kwalijk, dat ik btzonderheden vroeg, maar als ik u In dienst neem, moet ik toch weten, wie ik in huis haal, nietwaar?" „Vanzelfsprekend, meneer". „Tja, ik heb ook een zoon van uw leeftijd. Maar hij studeert en is over dag prartisch nooit thuis". „Alle jongens zijn niet. hetzelfde, me neer". „Gelukkig niet. Stel je voor Apro pos, juffrouw de Leeuw, wanneer zoudt u kunnen beginnen''" „O als het moet Maandag, méneer". „Wat verdiende u In dip boekhandel?" „Tachtig gulden in de maand". Dat was ongeveer het bPdrag. dat Tom (Wordt vervolgd). roken. Heel wat minder vreedzaam was het optreden van de jongens van de „Kon-Tiki". Onder oorverdovend geluid van hun tam-tam overvielen zij, als Afrikaanse inboorlingen, een blanke man en gooiden hem in de braadpan. Na deze wilde taferelen speelde de fluit- en accordeonclub o.l.v. de heer J. Ooster ling wat kalmerende muziek en werd een pauze met verloting gehouden. Met „Kreten om middernacht" werd men na de pauze door de instuif jeugd betrokken in een spannende moordzaak, die echter op vlotte wijze opgehelderd werd. Nadat de heer P. Manhave nog een drietal gevoelvolle gedichten gedecla meerd had, besloot Ds. de Jong deze eer ste uitvoering van de jeugdclubs. Schietwedstrijd. Verleden week Donderdag bond de schietclub „Diana" uit Groede de strijd aan tegen „De Treffers" uit Oostburg. De beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door „De Treffers", die met hun gemiddelde van 231 punten 7 pun ten hoger waren dan „Diana". De medaille voor de beste schutter ging bij „Diana" naar de heer Ekkebus, die deze medaille veroverde met een ge middelde van 26 314 pnt. Bij „De Tref fers" werd deze medaille gewonnen door de heer Beerens, die met zijn uitstekende gemiddelde van 28 2|3 pnt. ver boven de anderen uitstak. Voetbal. Met het oog op de aanstaande wed strijd tegen East Fulham F.C. uit Lon den, speelde Groede I Woensdagavond tegen het eerste elftal van het Koningin Wilhelmina Lyceum uit Oostburg. De uitslag van deze wedstrijd was 33. Nieuwvllet Eindles kookcursus. Van de kookcursus, gegeven vanwege de Provinciale Commissie van de Stich ting voor huishoudelijke voorlichting ten platten lande, werd de eindles gegeven. Aan deze cursus werd door een zestig tal dames deelgenomen. Ter gelegenheid van deze eindles waren ook nog enige genodigden aanwezig, o.a. de burgemees ter en beide wethouders. De lerares, mej. Keijzer, opende deze avond met een kort woord, waarna door mej. Van Nes een film werd vertoond. Mej. Keijzer maakte nog enige gerechten klaar, waarvan de dames mochten proeven. Hierna nam mevr. Labijt-de Bruijne namens de cur sisten het woord en dankte mej. Keijzer voor de prettige wijze waarop zij de les sen had gegeven en bood haar als blijk van waardering een wafelijzer aan. Na hét gebruik van een kop koffie, ver toonde mej. Van Nes nogmaals een film. Namens het gemeentebestuur dankte de burgemeester beide leraressen en hoopte dat deze cursus vele vruchten zou mogen afwerpen, waarvan hij, gezien de zeer prettige sfeer, die er steeds geheerst heeft en de wijze van samenwerking, veel verwachtingen had. Retranchement Een goede verbetering. De al jaren in zeer slechte staat ver kerende weg tussen Retranchement en Cadzand-haven, is thans volledig bijge werkt en van een asfaltlaag voorzien. De weg, die veel Internationaal verkeer verwerkt, is thans weer opengesteld. Aan de jeugd de toekomst. Reeds jaren achtereen organiseert de schooljeugd van Retranchement een bloemententoonstelling. Ook dit jaar ligt het weer in de bedoeling. Maandag wer den op school opnieuw plantjes uitge reikt. Er komt nog een aanvulling. De oudercommissie financiert een en ander, in de hoop, dat de tentoonstelling in September niet alleen voldoening, doch ook weer enige geldmiddelen zal schen ken. Vogels met ringen. In de omgeving van het natuurreser vaat „Het Zwin" kan men nog al eens geringde vogels aantreffen. Inwoners van Retranchement stuurden enkele rin gen naar het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden, waar nagegaan kan worden, waar de vogels destijds van een ring werden voorzien, hetgeen nog al eens tot verrassingen aanleiding geeft. Zij ontvingen dezer dagen bericht uit Leiden, dat de vogels in dit geval niet ver van huis werden aangetroffen. Het be trof hier een kievit, die vleugellam was en te Coolkerke (B.l werd geringd. De tweede vogel, een merel, waarvan enkel het skelet werd gevonden, werd destijds te Knokke van een ring voorzien. Goede prestatie. Jan Leenhouts, lid van de atletiek vereniging „Het Zwin" te Retranche- ment-Cadzand. behaalde bij de natio nale Visdonk-bosloop te Roosendaal in de afdeling junioren C een mooie 2e plaats. IJzendljke Zee-hengelwedstrijd. De door de hengelsportvereniging te IJzendijke „Lukt het vandaag niet. dan lukt het morgen" georganiseerde zee- hengelwedstrijd op Zondagmiddag j.l„ aan de Zeeuws-Vlaamse kust tussen HoofdDlaat en Nummer Een. is wel een zeer groot succes geworden. Ongeveer 420 hengelaars uit Nederland. België en Frankrijk, onder wie vele dames, namen aan de wedstrijd deel, terwijl pl.m. 2500 belangstellenden de sportieve strijd ga de sloegen. Zo om en nabij de 100 kg. vis werd op het droge gebracht en ge schonken aan de patiënten in het zie kenhuis te Oostburg. Na de wedstrijd toog men naar IJzen dijke, waar door burgemeester jhr. Van Bönninghausen tot Herinckhaven de prijzen werden uitgereikt. Er waren on geveer 200 prijzen beschikbaar gesteld door de IJzendijkse winkeliers. In de kiosk op de markt werd vervol gens nog een wedstrijd gehouden, wie wel de grootste matador zou zijn in het visserslatijn. Winnaar werd de heer H. Verhoosel. De tweede prijs kreeg de heer G. Bevin, beiden te IJzendijke. Ook werd nog geconcerteerd door de muziekverenigingen uit Schoondijke, Hoofdplaat en IJzendijke. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. A. Knaepe, Antwerpen (B.l, 855 pnt.; 2. A. Everaat, Heijst (B.), 815 pnt.; 3. J. Viaren, Maldeghem (B.), 780 pnt.; 4. J. Tatenhove, Vlissingen, 755 pnt.; 5. A. Plasschaert, Westdorpe, 735 pnt.: 6. L. Pieters, Heijst (B.), 700 pnt.; 7. B.Lam- baert, Brussel (B.), 630 pnt.; 8. E. Ver vat, Brussel (B.), 620 pnt.; 9. P. Martens, IJzendijke, 580 pnt.; 10. mevr. Rijcke- De Smet, 575 pnt. Vaste aanstelling. Benoemd tot besteller in vaste dienst bij de P.T.T. te IJzendijke, met ingang van 1 April j.l„ de hulpbesteller H. J. Tollenaar. Breskens Christelijke metaalbewerkershond. Nadat op Vrijdag j.l. des namiddags een filmprogramma werd afgedraaid voor de schoolgaande kinderen, werd des avonds in het Gem. ontspannings gebouw een filmavond gegeven. Deze middag en avond waren georganiseerd door de Christelijke Metaalbewerkers- bond, afd. Breskens, in samenwerking met de N.C.B., N.C.B.B. en de C.B.C. Na opening door de heer P. Leenhouts en een kort welkomstwoord, gevolgd door samenzang der aanwezigen, werd het ..Werkmanslied" ten gehore gebracht door de Chr. Zangvereniging „Sursum Corda" uit Breskens. Daar deze avond hoofdzakelijk film avond was, werd eerst de mooie kleuren film „Gardens of England" vertoond. Deze film viel zeer in de smaak. Men kon de prachtige afbeeldingen zien van oude en nieuwe Engelse tuinen. Fantastisch waren hier de kleurschakeringen. Hierna werd een geestig tekenfilmpje vertoond, waarbij de lachspieren flink los kwamen. Vervolgens hield de heer Braspenninkx een toespraak over de betekenis van het „Christelijk georganiseerd zijn". Hij spoorde eik der leden aan, alles te doen, om de afdeling Breskens groter te maken Wanneer men de christelijke overtuiging van de gemeente Breskens ziet, (aldus spreker) zouden nog velen als lid van een christelijke organisatie kunnen worden ingeschreven. Ook stipte spreker aan, dat velen in een andere organisatie in geschreven zijn, die eigenlijk zouden ho ren in een christelijke organisatie. Na deze toespraak volgde een pauze, waarin de aanwezigen getracteerd wer den. Na de pauze werd de film: „De reis van het Koninklijk paar naar de West" vertoond. Deze was van begin tot einde prachtig. Natuurschoon, klederdrachten, folklore en adat van de oorspronkelijke bevolkingsgroepen, in bonte mengeling ten toon gespreid. Daartussen de ont vangst van het Koninklijk paar door de autoriteiten en burgerij van Suriname, de Ned. Antillen, enz. Zeer toepasselijk zong hierna „Sursum Corda" drie verzen van het „Wilhelmus". Aan het einde van deze zeer geslaagde avond sprak de voorzitter een dakwoord en betrok hierin ook de personen, die de films vertoonden, voor hun moeite. Als sluitstuk van de avond werd door allen het „Avondlied" gezongen, waarna met dankgebed werd geëindigd. Benoeming. Het hoofd der R.K. lagere school te Bres kens, de heer J. F. de Bruijne, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot hoofd van de R.K. lagere Sint Paulusschool te Vlissingen. Uitslag aanbesteding. Door het architectenbureau J. Jansen te Breskens werd Woensdag j.l., namens zijn opdrachtgever, de heer N. C. Valk, aanbe steed het bouwen van een woonhuis met ga rage aan de Grote Kade te Breskens. Ingeschreven werd als volgt: Massa L. Martens Zn., Hoofdplaat f 43.192, Metsel- en timmerwerk: Gebr. Visser, Breskens f 30.120, Metselwerk: Fa. Pleijte de Winde, Breskens f 18.431, Timmerwerk v/h Fa. L. Maas Co., Breskens f 13.984, J. van Rosevelt, Breskens f 13.594, G. van Schoote, Breskens f 13.348, Electriciteit: I. M. de Visser, Breskens f 1.163, Schilderwerk: A. van Haneghem, Breskens f 3.498,— Joh, Carels, Breskens f 3.467, Propaganda-filmavond. Dinsdag j.l. werden in het Gem. ont spanningsgebouw te Breskens een aantal films vertoond door de bondstrainer van de Koninkl. Nederl. Zwembond, de heer Palm. 's Middags om half drie en vier uur was er een voorstelling voor de schooljeugd. De opkomst was zeer groot, pl.m. 250 scholieren waren aanwezig. Des avonds waren pl.m. 90 bezoekers, voor het merendeel jongeren, aanwezig. De secretaris der zwemvereniging „Scheldestroom" sprak een openings woord, waarna de bondstrainer enkele toelichtingen gaf op de te vertonen films. Hij sprak de hoop uit dat de films naar de smaak van het publiek zouden zijn. Vertoond werden een 3-tal Ameri kaanse sportfilms om te laten zien, aan welke sportiviteiten een zwemmer kan meedoen. Hierna werd een trainings film van de prominente Nederlandse zwemsters vertoond en een film over de training van het Hongaarse polo-team. Na de vertoning van deze films was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een matig gebruik werd ge maakt. Het was voor alle sportliefheb bers een mooie en leerzame avond. Gevonden voorwerpen 1 portemonnaie met inhoud; een kin- derbril; een stel pannelappen. Inl. Groepsbureau der Rijkspolitie te Breskens. DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag 14 April. Los 9 uur. Aank. Ie duil 10 u. 4 min. 41 sec., snelh. 1173 m. per minuut. 1, 23, 41, Jac. Risseeuw. 2, 14, 17, 61, Jac. Wisse. 3, 20, 44, 48, W. Fenijn en Zn. 4, 64. 70, Jn. Datthijn. 5, Joh. Carels. 6, 36, 46, P. Buize. 7, 8, 32, 47, 68 A. Bon- dewel. 9, 58, Ko Quaars. 10, C. van Op- durp. 11, Jn. Faas. 12, 49, 55, 66, 73 Jn. van Gijs. 13, M. Faas. 15, P. I. Verduijn. 16, 50, Jac. Maas. 18, J. de Meester. 19, 37, Jac. Jacobs. 21, 71, 74, L. Quaars. 22, 28, 34, 67, 78, Jac. Buijze. 24, 59, J. J. Ver meulen. 25, 40, J. van den Broecke. 26, Versprille-de Kr. 27, A. van de Voorde 29, 72, Faas Mz. 30, 38, P. van de Walle. 31, H. Versprille. 33, 75, E. Pieters. 35, 56, Jn. Pleijte. 39, M. de Visser. 42, J. de Leijzer. 43, A. de Krijger. 45, L. Ver- straaten. 51, W. Bruijnooge. 52, A. Hame- lijnck. 53, 63, le overduif, C. Hertog. 54, 60, Gebr. Pleijte. 57, 77, A. de Jonge. 62, J. Klaassen. 65, Iz. Schippers. 69, Jac. Adam. 76, M. de Reu. Duivenver. „Strijd in vrede te Groede. Uitslag prijsvlucht Moescroen op Zon dag 14 April. Los 9 uur. Aank. le duif 10 u. 6 m. 14 sec., snelh. 1130 m. per min. 1, 9, Iz. Vermeulen. 2, 10, Hendriks- Robijn. 3, 5, 6, 25, J. Wolberts. 4, 7, 20, A. van Gijs. 8, 13, C. v. d. Wege. 11. Sehautteet-de Roo. 12, 21, 22, L. v. d. Wege. 14, J. de Roeck. 15. C. Brakman. 16, 26, Gebr. Ekkebus. 17. A. Bouwens. 18, 19, 23, le overduif, J. Risseeuw. 24, J. van Haneghem. 27. F. Ras. Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand Maart 1957. HUWELIJKEN: Geen. OVERLEDEN: 4, Cornelia Goedhals, 77 jaar, zonder beroep, wonende te Zuid- zande, wed. van M. Bouwens; 9, Jannis Izaak van Male, 61 jaar, meubelmaker, wonende te Oostburg; 10, Francois de Winde, 73 jaar, zonder beroep, wonende te Breskens; 14, Henri Medard Iserbijt, 68 jaar, brouwer, wonende te Sluis; 17, Adriana Christina Verstraete, 66 jaar, zonder beroep, wonende te Oostburg, echtg. van A. I. de Hulster; 19, Catha- rina Anna van Hoorn, 58 jaar, zonder beroep, wonende te Sluis, echtg. van J. N. Verheije; 20, Elodie Marie Vercaute- ren, 77 jaar, zonder beroep, wonende te Aardenburg, echtg. van L. E. de Smet; 20, Elisabeth Suzanna Ekkebus, 5 uren, dochter van W. Ekkebus en P. J. Boo gaard; 22, Cordulia Seraphina Maria Stock, 85 jaar, zonder beroep, wonende te IJzendijke, wed. van A. J. van Leeuwe; 28, Clementine Francisca Scherbeijn, 77 jaar, zonder beroep, wonende te IJzen dijke, echtg. van E. B. Vermeersch. GEBOREN: 1, Freddy Eduardus Edmon- dus, z. van A. Steijaert en A. M. Mornout wonende te Schoondijke, Dorpsplein 21 2, Margreet Leonie Johanna, d. van M. P. L. van Acker en M. M. S. de Milliano, wo nende te Moerkerke (B.)4, Marcus Ca- milius Cornells Marie z. van A. A. M. de Bruijne en L. A. M. van Galen, wonende te Oostburg, Walstraat 19; 4, Vera Malda Maria, d. van H. A. Dhaenens en R. M. F. Blondeel, wonende te Eede, Brievers weg 17; 6, Johanna Cornelia Adriana, d. van A. J. de Seijn en M. P. Mabelis, wo nende te Cadzand, O 71; 11, Willem Jan nis, z. van G. Meesen en S. A. Martijn, wonende te Oostburg, Bestevaerstraat 8; 24, Anna Clazina, d. van A. A. van Lare en A. M. Klaassen, wonende te Oostburg, Kotkastraat 9; 27, Rudi Mi- chiel, z. van M. Beun en E. S. P. de Clerck, wonende te Breskens, Begonia straat 9; 29, Marianne Johanna Elodie, d. van A. C. A. Baecke en H. M. Smits, wonende te Aardenburg, Herendreeef 37. NIEUWE WEGEN OP Z.-VLAANDEREN. Onlangs is de aanleg van het nieuwe wegvak IJzendijke-Biervliet aanbesteed, zo meldt de A.N.W.B. Behoudens de om legging om IJzendijke vormt dit gedeel te het sluitstuk in de nieuwe west-oost verbinding Belgische grem-Terneuzen. Naar wordt verwacht zal het werk eind 157 gereed zijn.

De Schakel | 1957 | | pagina 2