PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN vastgestelde f 750,- heeft ontvangen aan subsidie. De voorz. zei, dat de subsidie f 600,- heeft bedragen en dat de raad bij wijze van premie er f 750,- van heeft gemaakt op voorwaarde, dat de muziek vereniging in de afd. uitmuntendheid uitkwam. Dit is niet gebeurd zodat slechts f 600,- werd uitgekeerd. Dellaert wees er op, dat dit kwam omdat enkele leden in dienst moesten. Hij pleitte warm alsnog de f 150,- uit te betalen. De voorz. zei een en ander in B. en W. nog eens te bespreken. De heer J. van Cadzand bleek er bezwaren tegen te hebben dat de raadsvergadering 's middags om 4 uur gehouden wordt. Hij informeert of het niet mogelijk is een later tijdstip hiervoor uit te kiezen. De voorz. zei, dat het presentiegeld hiernaar is afgestemd zodat geen financieel nadeel door de le den wordt geleden. Mogelijk zal het wel zijn in veel gevallen met de wens van dhr. v. Cadzand rekening te houden. Weth. Doens doet de suggestie een vaste dag en een vast tijdstip vast te stellen zodat een ieder hiermee reeds van tevoren rekening kan houden. Uitwisseling. Toen na de oorlog de Overijlselse ge meente Avereest IJzendijke adopteerde, ontstonden er spoedig verschillende con tacten. Zo bracht de Avereester Kunst kring, een operettegezelschap, reeds twee maal een bezoek aan IJzendijke. Nu ligt het in het voornemen van de Philhar- monica-club „Flandria", vergezeld van de toneelvereniging „De Leeuwerik", omstreeks half Mei een tegenbezoek te brengen aan Avereest. Beide verenigin gen zullen daar een uitvoering geven. Tien bolders en handboogschutters ma ken de reis eveneens mee, om deze voor de Overijselenaren onbekende sport te demonstreren. Zwembad? In deze gemeente heeft zich een co mité gevormd, dat zal trachten een zwembad te verkrijgen. In dit comité hebben zitting genomen de heren H. C. Rozemeijer, arts; J. Westendorp, dieren arts; J. Sturm; A. Lips; M. Hendrikse; L. Groosman en Ph. Haverbeke. Maan dagavond is een propaganda-vergade- ring gehouden in het Hofzicht-theater, waar de trainer van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond, de heer Palm, een film over de zwemsport vertoonde. Ir. Wesseloo, een deskundige in de bouw van zwembaden, gaf een uiteenzetting over de mogelijkheid van de bouw van een klein zwembad. Ook was aanwezig de voorzitter van de kring Zeeland van de bond, ir. Geerling uit Sluiskil. Biervliet Gouden huwelijksfeest. Dinsdag vierde het echtpaar P. J. Mul- laert en M. Mullaert-Patijn, wonende in de Oude Stadsstraat te Biervliet, onder enorme belangstelling hun 50-jarig hu welijksfeest. Feestelijk wapperden 's morgens de vlaggen in de Oude Stad toen het bruids paar, vergezeld van de vele kinderen en kleinkinderen, naar de R.K. kerk gingen, waar in de Parochiekerk O.L. Vrouwe Onbevlekt Ontvangen een H, Mis uit dankbaarheid werd opgedragen door pastoor E. Burm. Een erehaag vormden de 29 kleinkinderen, die allen met bloemen getooid waren. Na afloop van de kerkdienst was er een zeer druk bezochte receptie. Vele vrienden, buren en bekenden kwamen de twee krasse oude mensen en hun familie gelukwensen met de bereikte mijlpaal. Onder hen was ook burgemeester A. P. Kostende en zijn echtgenote. De buurt bood een geschenk aan. Des avonds bracht Biervllet's Kon. Harmonie de feestende familie, die in café Maas verenigd was, een klinkende serenade. Door de feestelijke klanken kwamen de benen al gauw los en maak ten de feestenden een rondedansje. Dit is de eerste van een reeks van drie gouden bruiloften, die Biervliet deze maand mag meebeleven. Woensdag herdacht het echtpaar Adams in de Havenstraat, evenals het echtpaar Mullaert een landbouwersge zin, hun gouden huwelijksfeest. een paar sokken van Herman te stoppen. „Greet, ik moet even weg. Een T L- staaf inzetten bij zuster De Vries. Let jij even op de winkel en de telefoon?" „Ja. Paps." „En als Joop soms intussen terugkomt moet hij aan het radiotoestel, dat in de werkplaats staat, beginnen. Er zullen wel een nnar nieuwe lamoen in moeten." „Ik zal het zeggen, Paps." Een paar minuten later stapte Tom op zijn fiets, een T L-staaf onder de arm en reed naar het andere eind van het dorp, waar het Groene Kruisgebouwtle stond en waarnaast zuster De Vries woonde. Daar aangekomen zette hij de fiets tee-en de muur. Terwijl hij aanbelde keek hij even naar de kleine auto. die half in de garage stond. Gereed om zo weg te rijden. Ja. zuster De Vries had een drukke praotijk. Waarschijnlijk had ze hem al zien aankomen, want hij hoefde maar even te wachten, voor de deur geopend werd. „Dat is nog eens snel." prees de zuster in haar heider blauwe uniform, terwijl ze lachend naar de man keek. „Kom bin nen." Hij volgde haar naar het kleine ver trek. dat zij ingericht had als kantoor en keek naar de trillende buis. d'e in de hoeken al zwart was. In een wip had hij A.N.B.-filmavond. In café v. d. Sande te Biervliet orga niseerde de afdeling van de Algemene Nederlandse Bouwbedrij fsbond een film avond. In zijn begroetingswoord sprak dis trictsbestuurder J. van der Hout uitVlis- singen zijn teleurstelling uit over de ge ringe belangstelling. Na enkele teken films werd de film gedraaid van het eigen A.N.B.-kinderhuis „de Kloek" te Vierhouten. Dit tehuis is tot stand ge komen uit een vrijwillige bijdrage van 1 ct. per lid per week, waardoor het mogelijk werd dat iedere week een der tigtal kinderen in de gezonde boslucht nieuwe energie op kunnen doen en weer °ezond in het ouderlijk gezin kunnen terugkeren. De kinderen verblijven steeds 3 weken in „de Kloek," waarna er weer een andere groep kinderen bezit neemt van „de Kloek". De heer v. d. Hout vergeleek de volks gezondheid van Nederland met andere landen en constateerde, dat er in Ne derland een grote belangstelling is voor h,et opgroeiende kind, dat in deze tijd soms wel eens in de verdrukking komt. In ,.de Kloek" kan het nieuwe gezond heid opdoen en nieuwe energie. Uitge breid stond spr. nog stil bij het belang van een goede organisatie voor de werk nemers en constateerde, dat na 50 ja ren vak verenigingswerk er in Nederland een uitstekende gezondheidszorg is, naast een bijna rond complex van sociale voorzieningen. Vervolgens werd de film ..Gouden oogst" vertoond en na een kor te pauze waarin een taart werd verloot, do film „Fanfare". Breskens Ouderavond Chr. school. Woensdagavond j.l. werd in het gem. ontspanningsgebouw te Breskens een ouderavond gehouden voor de ouders en leerlingen van de Chr. school, alsmede oud-leerlingen. Nadat de voorzitter, de heer J. van Haneghem, deze avond had geopend, richtte hij zich tot de aanwe zigen met een toepasselijk woord. Hierna werd door het hoofd der school, de heer M. C. Capelle, een jaaroverzicht gegeven, waaruit ieder kon vernemen, hoe alles reilt en zeilt op de school. De manier van onderwijs geven werd vaak op humoristische wijze naar voren ge bracht. Elke leerkracht werd even onder de loupe genomen. Hij deelde ook mee, dat het nieuwe schoollokaal wel licht na de Paasvacantie in gebruik zal kunnen worden genomen, zodat de heer De Bree. die nu nog in de verstrooiing is met zijn kinderen, dan weer in zijn school les zal kunnen geven. Na dit overzicht, dat zeer op prijs werd gesteld, kwam juffrouw Van Noppen voor het voetlicht met een boeiende en tevens leerzame vertelling „Golgotha", welke werd ingeleid door een meisjes koortje, dat een paar liederen ten ge hore bracht. Aan het einde van de ver telling gaf de heer A. Vergouwe een passende solozang ten beste. Ook het meisjeskoortje zong nog enkele liederen. De heer De Bree vertoonde een film strip over de oesterteelt te Yerseke. Hierna werd een toneelstukje „Jan van der Kant" opgevoerd door de kinde ren. Meerdere malen schaterden de aan wezigen van de lach. Dit stukje viel dan ook zeer in de smaak. Tevens kwam ook naar voren, dat er verscheidene kinde ren op de school zijn met goede toneel- talenten. Aan het applaudiseren bij het einde van dit stukje was te horen hoe zeer dit op prijs werd gesteld dat een toneelstuk werd opgevoerd door de leer lingen. Na dit eerste gedeelte volgde de pauze, waarin de aanwezigen werden getrac- teerd op chocolademelk en biskwie. Na de pauze kwamen de leerlingen en oud- leerlingen der school aan de beurt met het stuk: „De tachtigjarige oorlog". Dit stuk was samengesteld door de heer Rruitsman, onderwijzer der school. Heel de strijd van die tachtig jaren werd naar voren gebracht door zang en declamatie. Uit dit stuk bleek, dat de christelijke school een goede auteur heeft aan ge noemde onderwijzer. Dit was tevens het sluitstuk van de feestavond. Ds. van Beusekom sloot deze avond op deze! eruit gehaald en de andere er voor in de plaats gezet. Bijna meteen floepte het ücht weer vol aan. „Hé. dat scheelt," zei de vrouw, terwijl ze even naar de nieuwe witte lichtbron keek. ..Moet ik meteen betalen?" Tom lachte. „Ik stuur wel eens een no ta. hoor. Zal ik de oude staaf maar mee^- nem en?" „Ja. alstublieft. Tk heb toch niks aan die "ommel. Hartelijk dank voor de ser vice." .Waarom niet9" meende Tom. „De zuster staat ook ieder uur van de dag en zelfs van de nacht klaar en dat kan van mii niet gezegd worden." „Maar overdag toch wel. Kan ik je dan betenen met een kop thee? Ik heb ze net gezet." „Dat mag ik niet afslaan." „Ga even zitten. Ik ben zo terug." Een paar minuten later zaten ze te genover elkaar met de thee. Tom keek de vrouw eens aan en zei: „Dat is al heel wat jaren geleden, zuster, dat wij samen op de schoolbanken zaten." De vrouw knikte. „Ja, zeg dat wel. Goeie, Tom schande, dat ik het ver geet nog wrel gecondoleerd met het verlies van je vrouw." „Donk je, zuster." (Wordt vervolgd). de gebruikelijke wijze. In het geheel genomen kan men op een goed geslaagde avond terugzien. Muziekuitvoering. De muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens, gaf Vrijdag en Zaterdag twee geslaagde uitvoeringen in het Gem. ontepanningsgebouw. Beide vonden was de belangstelling groot. De voorzitter, de heer I. de Hulster, sprak een openingswoord, waarbij hij speciaal d toneelvereniging „Thalia," die haar medewerking aan deze avonden verteende, hartelijk welkom heette, als mede des Vrijdags weth. Notebaart en echtgenote. Ook deed hij een beroep op de aanwezigen om toch vooral bij te dragen aan de geldinzameling, die door het Uniform-Comité wordt gehouden voor het aanschaffen van uniformen voor de muzikanten. Zaterdag drong spr. er bij de aanwezigen op aan om do nateur te worden. Het programma der muziekvereniging bestend uit een 6-tal nummers, die o.l.v. directeur P. Brakman verdienstelijk wer den uitgevoerd. Vooral „Three Jolly Sai- lorman," trio voor 3 trompetten, viel zeer in de smaak. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden om de onkosten van deze avonden te dekken, traden de leden van „Thalia" voor het voetlicht met „Toontje heeft 'n paard getekend," een blijspel in 3 bedrijven. Dit bekende stuk dat vele malen door het beroepstoneel werd opgevoerd en enkele maanden geleden voor de televisie werd gebracht, is door de leden van „Thalia" met zoveel „savoir vivre" ge speeld, dat jong en oud hiervan hebben genoten. Hoewel een Engels blijspel een moeilijke opgave betekent en het stuk een grote rolbezetting - 14 personen - vraagt, heeft „Thalia" toch een geluk kige keuze gedaan met dit stuk dat bij ieder in de smaak viel. De thuisblijvers hebben dan ook zeer veel gemist. Het zou ons te ver voeren het stuk en de speelsters en spelers afzonderlijk te beschrijven. Een uitzondering zouden we willen maken voor de scène in het Franse cafétje. Hier werd de sfeer wel zo volkomen weergegeven dat een ieder zich in Dieppe waande. Na afloop moch ten de medespelenden zich dan ook ver heugen in de sympathie van alle aan wezigen, welke zich uitte in een spon taan applaus. Het slotwoord werd de beide avonden gesproken door de heer Mosselman, waarbij hij de hoop uitsprak dat „Tha lia" nog vele malen haar medewerking zal geven bij de muziekuitvoeringen. Zaterdagavond was er een gezellig dansje na, verzorgd door „The Sarino's" o.l.v. de heer W. van Haneghem. Hierbij werd de heer P. Brakman, die altijd de drum bediend heeft, hartelijk toegespro ken door de heer J. Quaars, die hem daarbij een mooie ets overhandigde. Bevordering De employé 3e klasse, de heer I. A. v. d. Lijcke, werkzaam op het P. en T.- kantoor te Breskens. werd met ingang van 1 Mei a.s. bevorderd tot employé 2e klasse der PTT. En zij staan klaar voor U, dag en nacht Onwillekeurig komen deze woorden bij ons naar voren als wij vernemen, dat morgen, Zaterdag 13 April, te Breskens de jaarlijkse collecte ten bate der tuber culosebestrijding gehouden wordt. Hebt u zich wel eens gerealiseerd wat de in richt''ngen. de verenigingen en niet te vergeten de zusters voor hen doen. die door deze ziekte zijn aangetast? Hebt u wel vernomen, hoevele malen de zuster te Breskens haar hulp bij tuberculose patiënten het afgelopen jaar verleende? Altijd staan zij klaar voor u, voor uw kinderen en familieleden. Laat Breskens morgen niet achter blijven wanneer een beroep op ons wordt gedaan. Rondom het Uniformfonds. Dat deze actie onder de Breskense be volking leeft, heeft de laatst gehouden collecte voor dit doel wederom bewezen. Tot grote voldoening van het Comité bracht deze collecte de som van f 1214.52 op. Wanneer men bedenkt de vele col lectes. die de laatste weken plaats von den. is dit een zeer mooi resultaat en is tevens een bewijs van de populariteit van onze muziekvereniging. Een hartelijk woord van dank aan de diverse dames die bij deze inzameling hun zeer gewaardeerde medewerking verleenden. Retranchement Openstelling grenskantoor. Het grenskantoor te Retranchement is thans wreer op Zaterdagen, Zondagen en Maandagen voor het verkeer van alle nationaliteiten opengesteld. Dit geldt eveneens voor de derde Paasdag, Hemel vaartsdag met de dag er voor en er na. Van 1 Juni af is het kantoor verder da- elijks open tot 1 October. Om misver standen te voorkomen, dient opgemerkt te worden, dat toeristisch verkeer van Nederlanders en Belgen langs deze grenspost dagelijks mogelijk is en wel gedurende het gehele jaar. Uitvoering. Onder leiding van Ds. en mevr. van Bork en wika Was te rval gaven de jeugd verenigingen der Ned. Herv. Kerk Zater dagavond een uitvoering, waarvoor veel belangstelling bestond. De gezelligheid vierde er hoogtij. Het batig saldo zal ten goede komen aan de clubs. Nestkastjes. De vogelbeschermingswacht voor West Z.-Vl. zal de vogelstand te Retranche ment bestuderen. Voor dit doel zijn nest kastjes beschikbaar gesteld, die op diver se punten van de gemeente zijn opge hangen. Natuurreservaat gesloten. Nu de broedtijd is aangebroken, is het natuurreservaat „Het Zwin" weer tot 15 Juli voor het publiek gesloten. Ned. Herv. Kerk. Op Zondag 28 April zal ds. J. B. van Bork afscheid nemen van zijn gemeente in een middagdienst. De intrede van ds. S. Tijmstra vinlt plaats op Zondag 26 Mei, eveneens in een middagdienst. Cadzand Huisvrouwen-weken op Hedenesse Van 13-18 Mei, van 20-25 Mei en van 1-6 Juli a.s., zullen op het Vormings centrum „Hedenesse" te Cadzand z.gn. huisvrouwen-weken worden gehouden. Gedurende de Paasdagen zullen Paas- gasten-dagen worden gehouden. Het thema voor deze dagen is:- De vreugde der kleine dingen". Voor Zaterdag 20 April staat op het programma het punt „De vreugde der muziek". Voor Zondag 21 April „De vreugde der natuur" (wan deling naar „Het Zwin" en het vogel park te Knokke) plus een kerkdienst en des avonds „De vreugde van het boek". Maandag' 22 April is er een bijbelbespre king, „De vreugde van het gezin" en tenslotte om 5 uur: familiefeest. Oostburg Bevorderd. De heer M. Riemens te Oostburg, chauffeur bij de ambulancedienst van het Nederl. Roode Kruis, afd. West Z.- Vl., is met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1957 bevorderd tot korporaal chauffeur. Pracht dier. Te Rotterdam behaalde de 2-jarige roodbonte vaars van de heer M. C. Buijsse te Oostburg het landelijk kam pioenschap. Rotary-club won beker. Op de rotary-landdag te Delft werd de landdag-wisselbeker uitgereikt aan de club te Oostburg. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt u Zaterdag 13 April a.s.: Victor Mature en Piper Laury in „De gevaarvolle op dracht". Vier mensen, gevangen in de greep van geweld op de hoogste top van een verraderlijke gletscher, twee man nen trachten de genegenheid van een vrouw te winnen de ene om haar te doden de andere om haar leven te redden. Doch een lawine van sneeuw en gevaren moesten de twee jonge men sen doorstaan, voordat zij elkaar hun liefde konden verklaren. Deze spannende film is in prachtige kleuren opgenomen. Zondag 14 April speelt Van Johnson de hoofdrol in een weergaloze avontu renfilm in kleuren: ,.De slag aan de bloedrivier". Intriges van smokkel en overval zijn met een twinkelende roman tiek doorvlochten. Aanvang van de voor- s+ellinger» 6.45 en 9 uur. Voetbal Ria W.—Sluiskil 1—3: Breskens—Hansw. Boys 2—1: Clinge—Oostburg 6—0: Aar denburgKoewacht 20 (Koewacht de- gradeertlLuctor—'s-Heer Arendskerke 4—2. De stand is nu: Clinge 19 15 2 2 32 51—16 Breskens 18 12 5 1 29 5421 Hansw. Boys 17 9 1 7 .19 46—45 Ierseke 18 8 3 7 19 4127 Luctor 16 7 4 5 18 5149 Oostburg 17 7 2 8 16 39—36 Aardenburg 20 7 2 11 16 4244 Ria W. 18 5 4 9 14 3456 Sluiskil 18 6 1 11 13 2947 's-H. Arendsk. 18 4 5 9 13 3857 Koewacht 19 3 3 13 9 2855 Programma voor Zondag a.s.: Hansw. Boys—Ria W.: Oostburg— Breskens; KoewachtClinge; 's-Heer ArendskerkeIersekeSluiskilLuctor. Clinge zal zeker de kampioensvlag kun nen hijsen, nu de laatste tegenstander het gedegradeerde Koewacht is. ïteesken^ zal tegen Oostbure wel beide punten binnenhalen. Van belang zijn eigenlijk de laatste wedstrijden van Breskens niet meer. Hansw. Boys kan de derde plaats be houden door Ria te verslaan. s-Heer Arendskerke en Sluiskil kun nen een puntje thuis houden. Te Breskens speelt Breskens II tegen R.C.S. n. Abe. Gevonden voorwerpen 1 étui, inh. vulpen; 1 sleutel voor rol schaatsen: 3 muntbiljetten; 1 deken; 1 zadeldek (rijwiel) 1 rode zakdoek. Inlichtingen groepsbureau Rijkspolitie ie Breskens. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Breskens en de daaronder ressorterende postinrichtin- gen weid gedurende de maand Maart 1957 ontvangen f 155.318.26, uitbetaald f 152.030,46.

De Schakel | 1957 | | pagina 2