PLOUVIER heefl DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Vlaamse flitsen ren L. Schippers en J. J. Leenhouts voel den er ook veel voor aan het verzoek te voldoen. De heer J. Barendregt meende zeker te weten, dat de heer Luteijn liever dichter bij zijn bedrijf zou willen bou wen. Deze gelegenheid is er zijns inziens wegeftis het beschikbaar zijn van het perceel van De Bruijne. Tot slot werd in principe besloten aan het verzoek tege moet te komen, voor het geval hij de door de heer Barendregt gesignaleerde grond niet kan krijgen. Ook werd leven dig van gedachten gewisseld over een adres van de gezamenlijke Wes Z.-Vl. architecten over het opmaken van plan nen door de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht en de gemeente-op zichters. De voorzitter zei, dat het be stuur van de Centrale Dienst eerstdaags bijeen zal komen en terzake de gemeen ten zal adviseren. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van de P. Z.E.M. inzake de nachtverlichting om geving Kroonwijk en Langestraat. In de vacature A. M. de Schot in het bdstuur van de Vereniging „Ambachtsschool voor Oostburg en omstreken werd met 9 stemmen als gemeentelijk vertegenwoor diger benoemd de heer P. J. Barra. De heren De Coene en Dekker kregen beide één stem. Met algemene stemmen werd de heer T. H. Jansen te Utrecht in tijde lijke dienst benoemd voor het cursusjaar 1957-1958 als leraar in oude talen aan de gejmeentelijke gymnasiale afdelig van het Koningin Wilhelmina-Lyceum. Zon der hoofdelijke stemming ging de raad accoord met de 10 pCt. kindertoeslag over de periode 1 October 1956-1 Januari 1957 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Besloten werd tot overdracht en ruiling van en kele gedeelten tertiaire weg tussen de gemeenten Oostburg en Waterlandkerk je en het waterschap Het Vrije van Sluis De gemeentelijke vergoeding voor de R.K. kleuterschool werd voor 1956 be paald op f 3070.22. Aan voorschotten was reeds uitbetaald f 3142.zodat nog f 71,78 terugbetaald dient te worden, voor 1957 werd de vergoeding voor be doelde kleuterschool bepaald op f 3070.22 De beheersverordening Woningbedrijf werd vastgesteld, alsmede de begroting 1957 voor het woningbedrijf. De gemeen tebegroting 1956 werd gewijzigd. Besloten werd aan de gemeentewerk man H. L. P. Wage een geldlening te verstrekken ten behoeve van diens wo ning aan de z.gn. Maagdenberg. De heer W. C. F. de Coene voelde er veel voor een kleine subisdie te verstrek ken aan de Vogelbeschermingswacht W. Z.-Vlaanderen, dit in navolging van vele gemeetnten, die reeds subsidie toezegden. Oostburg als centrumgemeente heeft hier een taak, aldus de Coene, mede door de aanwezigheid van vele onderwijsin stellingen. De voorz. voelde er niets voor en vertolkte hiermede de mening van B. en W. en dat van de raad, want de Coene kreeg geen bijval. Tot slot stelde de Coene het drogen der brandslangen aan de orde. De voorz. wist geen oplossing voor dit probleem, althans op korte ter mijn. Lezing. Voor de afd. West Z.-Vlaanderen van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging hield de heer P. Kasberg van het Ko ninklijk Nederlands Instituut voor de Tropen een interessante lezing over het onderwerp: Plannen en richtlijnen voor Nieuw-Guinea. Een en ander werd ver duidelijkt met plaatjes en met de films: Onderwijs aan de inheemse bevolking. Nieuw-Guinea Kroniek en Primitief Nieuw-Guinea. De voorzitter van de N.O.V.. de heer A. W. Gossije, bracht dhr. Kasberg dank voor zijn leerzame cause rie. Biervliet 5-jarlg "bestaan Vrouwenbond N.V.V. De afdeling Biervliet van de Vrouwen bond van het N.V.V. vierde haar eerste lustrum in de zaal van de heer v. d. Sande. onder leiding van mevr. M. S. eens. voor de laatste maal aan het ver stand trachtte te brengen, dat zij van avond moest vertrekken ik heb haar zelfs een taxi aangeboden zei ze: „je kunt doen en laten wat ie wilt, maar ik blijf". En zo staan de zaken." Prins had ronder de ander in de rede te vallen, geluisterd. Nu Tom uitgesnro- ken v/as, knikte hij bedachtzaam. ..Nou. dat 1s ereval van huisvredebreuk, hè? Dat is die jonaste dochter van Peetoom, niet? Ja. ik ken de jongedame wel. Niet bepaald een katie. om zonder hand schoenen aan te pakken. Enfin, laten we haar maar eens e*aan opzoeken. Eens kij ken of ze meer ont.zne heeft voor mijn uniform dan voor jouw colbertie Samen Henen ■/e naar de keuken, waar Beo noe altild bezig was. Prins keek haar aan en tikte haar even op de schouders. ..Goeie-avond. juf frouw Peetoom, noq zo druk aan het werk? En dat op Zaterdagavond? Zou het voor u niet veel heter zijn als u van avond eens g-ezellig naar de stad frincr?" Als door een wesp eestoken draaide ze zich om Er kwam een spottende blik op haar gezicht, toen ze van de eeta naar de ander keek. ..Zo zo. meneer Boornber- ger houdt, voet hij stuk. En wat hii zelf niet kan verrichten laat hii de politie maar doen. hè?" Tom haalde zijn schouders op. ..Ik heb je vaak 9-enoe<r gewaarschuwd, dat het menens was. Bep". (Wordt vervolgd Dijk. Vele districts- en afdelingsbestuur ders waren aanwezig om de afdeling te feliciteren, waarbij zij hun gelukwensen lieten vergezeld gaan van bloemen, een taart en enveloppe met inhoud. Mevr. M. van der Linde-Babijn bood namens de vlaggencommissie een door de leden vervaardigde vlag aan, waarna districtsbestuurder C. Hoek de wimpel er aan bevestigde die verdiend is met de ledenwin-actie, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het N.V.V. Tijdens de pauze werd een zeer uitge breide verloting gehouden en was er een tractatie van koffie met door de leden gebakken cake. Hierna vertoonde het Reisbureau „de Vrije Wereld" een aan tal films over reizen en trekken door het buitenland. Breskens Gratis vervoer naar de school- uitvoering. Ter gelegenheid van de schooluitvoe- ring der o.l. school te Breskens heden avond, zullen de bewoners van Nieuwe Sluis, die deze uitvoering willen bezoe ken, gratis vervoerd worden per school- busje. De leden die aan het z.gn. „Pol- dertje" wonen, worden om 6.30 u. afg haald. Daarna komt de auto om de ove rige leden. Ouderavond en openbare les kleuterschool. Vorige week organiseerde de ouder commissie van de openbare kleuterschool te Breskens een ouderavond, die door de ouders druk bezocht werd. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom. Speciaal richtte hij woorden van welkom tot de Burgemees ter en Secretaris en het oude bestuur van de vroegere kleuterschool. In zijn toespraak memoreerde hij de verdiensten van het oude bestuur, daar de huidige kleuterschool in feite een gevolg is van hun energie en moeite. De oudercom missie had daarom als eerste taak op zich genomen het oude bestuur in het openbaar die dank te betuigen, die ze alleszins verdienden. Na de opening door de voorzitter hield mej. Dorlein, hoofd van de kleuter school te Middelburg en docente aan de opleiding voor kleuterleidsters, een in teressante causerie over het kleuteron derwijs, terwijl ze na afloop hiervan enige vragen beantwoordde. Na een pauze, waarin een kopje kof fie gedronken werd. konden de aanwe zigen het werk van de kinderen bezich tigen. waarvan een aantrekkelijk uit ziende tentoonstelling was gemaakt. Dinsdagmiddag j.l. hebben vele ouders van de geboden gelegenheid om de open bare les voor de 6-jarigen te bezoeken, gebruik gemaakt, zodat ze met de gang van zaken op school beter op de hoogte kwamen. Vader Job. Het toneelspel onder bovenstaande titel wordt morgen. Zaterdag, door de vereniging ,.De Schelde" opgevoerd voor het Zeeuws Landjuweel. Een machtig ac tueel. na-oorlogs probleem van de jeugd, die geen houvast meer heeft. Vader Job is een sterke figuur, waar aan echter de zorgen van het leven niet zonder meer voorbij gaan. Zijn zoon is na de oorlog naar Indië gegaan en na Tndië naar Korea. Hij was de held, die zijn leven inzette voor anderen. Hij was een pracht-jongen. Maar toen hij tèrug- kwam was hij zijn stuur totaal kwijt. Aan het. gewone leven kon hij niet meer wennen en loopt met open ogen zijn to tale mislukking tegemoet. De schoonzoon van Job heeft in de oorlog handen vol geld verdiend en is aan het luxieuze leven gewend geraakt en kan daar geetn afstand meer van doen. Hij maakt schuld op schuld en va der Job tracht de gaten te stoppen tot dat ook hij ze niet meer stoppen kan en dan is hij geliik aan Job uit het oude testament, uitgekleed, naakt, een man vol kwetsuren. Werkelijk een machtig toneelspel, dat de jeugd en ook de oude ren veel te zeggen heeft. Een stuk met een lach en een traan. Opening nieuwe zaak. Vorige week Vrijdag had de officiële opening plaats van de nieuwe manufac- turenhandel C. van de Casteel Sz Zn. te Breskens. Velen hadden aan de uitnodiging, om deze opening bij te wonen, gevolg gege ven, zodat de familie v. d. Casteel vele felicitaties alsmede talrijke bloemstuk ken in ontvangst te nemen kreeg. Wat de winkel betreft, deze ziet er fraai uit en maakt een errootse indruk. De keurig verzorgde étalages trokken ieders aandacht. De nieuwe winkelbe timmering en verdere inrichting doen zeer warm aan, wat nog verhooed wordt door de zeer grote sortering eroederen. Ongetwijfeld helnt deze nieuwe con fectiezaak in de Dorpsstraat het aan zien van Breskens weer verhogen. Vergadering Volksonderioijs. Maandag j.l. vergaderde de afd. Bres kens van Volksonderwijs in het Gem. verenigingsgebouw. De voorzitter, de heer F. Koster, heette de weinig opeekomen leden hartelijk welkom. Hii deelde mede dat het aan tal leden 156 bedraagt. Grote activiteit heeft de afdeling de laatste jaren aan de dag gelegd om het vervoer der kin deren van Nieuwe Sluis naar de school financieel mogelijk te maken. Ook is er in het afgelopen jaar weer een ontsuan- iHngsavond s-e^even voor de leden, waar bij de plaatselijke toneelvereniging „Tha lia" haar medewerking verleende en die zeer geslaagd genoemd mag worden. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een batig saldo in kas is. Bij het punt bestuursverkiezing deeflde de voorzitter mede, dat mevr. Notebaart- v. d. Velde bedankt als bestuurslid. In haar plaats werd gekozen de heer J Robijn. Verder werd nog besloten om binnen korte tijd een gecombineerde vergade ring te houden met de oudercommissie. In de na afloop gehouden bestuurs vergadering werd de heer Robijn tot voorzitter benoemd in de plaats van de heer Koster, welke laatste het penning meesterschap van de heer de Hulster zal overnemen. Vergadering Het Groene Kruis. Dinsdag j.l. hield de vereniging Het Groene Kruis te Breskens haar alge mene vergadering. Van de 843 leden tel lende vereniging waren 12 leden aanwe zig. Na opening der vergadering door de voorzitter, de heer W. Carels, werd de agenda vlot en geanimeerd afge werkt. De secretaris las de notulen, welke werden goedgekeurd en daarna het jaar verslag. Hieruit bleek, dat de gang van zakefti in het afgelopen jaar tot tevre denheid heeft gestemd. Alleen de finan ciële zijde gaf enige zorgen, die, naar ge hoopt wordt, in dit jaar door meerdere inkomsten zullen kunnen worden opge vangen. Ook de wijkzuster is als altijd weer zeer actief geweest en heeift om maar iets te noemen alleen al 1572 zie kenbezoeken afgelegd, waarbij nog ko men de bezoeken aan t.b.c.-patiënten, zuigelingen, kleuters, enz., enz. Een har telijk woord van dank was hier dan ook zefker op zijn plaats. Ook het Wijkge- bouw heeft weer ten volle aan zijn be stemming beantwoord en is zeker van onschatbare waarde. Met een beroep op alle Bressianen om als lid toe te treden, eindigde dit keurige verslag. Uit het verslag van de penningmees- teresse bleek dat de inkomsten en uit gaven bedroegen f 18733.45 met een te kort van f 886,45, hetwelk uit de reserve is bijgepast. De begroting werd voor de ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 11314,met een post onvoorzien van f 648.De contributie werd gebracht op 6,—. Mevr. Woittiez-du Bois werd als be stuurslid herkozen, terwijl de heren J. Robijn en P. Oosterling als nieuwe be stuursleden werden gekozen. De voorzitter deelde mee» dat de ver eniging dit jaar haar 45-jarig bestaan hoopt te vieren. Dit feit zal echter met het oog op de financiën in alle stilte herdacht worden. Toch maakte hij op deze avond van de gelegenheid gebruik een der oprichters en thans erelid, de heer J. Hoogstad, hartelijk toe te spre ken en te danken voor het pionierswerk, dat hij in 1912 had helpen verrichten bij de oprichting van de vereniging. Op 13 April a.s. zal weer een Emma- bloem-collecte worden gehouden. Uitreiking prestatie-medaille. Zaterdag j.l. heeft het bestuur der zwemvereniging „Scheldestroom" te Breskens de bronzen prestatie-medaille der K.N.Z.B. uitgereikt aan de heer P. van den Heuvel J.zn. Dit voor geleverde prestaties over het seizoen 1956. Dhr. P. v. d. Heuvel is lid van de zwemvereniging .Scheldestroom". Rondom het Uniformfonds. De grote belangstelling welke deze actie bij de Breskense bevolking heeft, is door het Werkcomité met voldoening geconstateerd en heeft zelfs de overtui ging gewekt dat deze actie onherroepe lijk zal slagen. Niettemin er nog veel moet gebeuren zijn de eerste resultaten van dien aard, dat dit optimisme ge wettigd is. Naast de bezoeken, welke leden van het Werkcomité aan diverse bewoners brengen, zal er in de komende week (en) een huis-aan-huiscollecte door dames plaats hebben, waardoor iedereen, groot en klein, meer en minder met aardse goederen bedeelden, (maar van „goede wille" zijn) hun financieel steentje kun nen bijdragen. Hierdoor zal deze actie dan ook een extra aangenaam tintje krijgen welke de populariteit van onze muziekvereniging extra naar voren brengt en haar ver enigingsdevies aldus voor deze gelegen heid omgezet kan worden in: „Uit het Volk - Voor het Volk" en begunstigd door het volk. Mogen diverse collectanten en collec- trices, die naast hun eigen financiële bijdrage ook nog hun vrije tijd beschik baar stellen, met vriendelijkheid worden ontvangen, want wat zij doen, doen zij ook voor UWE muziekvereniging. Secr. T urnuitvoering J.l. Vrijdag en Zaterdag gaf de turn vereniging „D.I.O." te Breskens weer haar jaarlijkse zaaluitvoering in het Verenigingsgebouw, waarvoor veel be langstelling was. Het programma werd zeer vlot afge werkt. met o.a. een mooie knotsoefening, twee hoepeloefeningen en andere vrije oefeningen. Ook de toestelnummers wa ren, voor zover de toneelruimte dat toe liet. zeer gevarieerd. Zo lieten de kleine meisjes enkele aardige oefeningen zien op de evenwichtsbalk en op de spring- kast. Ook het paardspringen van de kleine jongens was aardig om te zien. Bijzonder spectaculair was het nummer brug met ongelijke leggers, waarop de dames enkele mooie oefeningen uitvoer den. Dit toestel is pas vorig jaar inge voerd, zodat hierop nog niet erg lanj geoefend kon worden. Desondanks waren de prestaties reeds zeer goed en kan men in de toekomst hiervan nog veel ver wachten. In de pauze vond weer de gebruikelijke verloting plaats, welke ook zeer geslaagd was. Tevens werd aan de kinderen een versnapering uitgereikt. Zaterdagavond bood de heer R. van Quekelberghe na afloop van de uitvoe ring aan de leidsters en leiders nog een cadeautje aan, als blijk van waardering voor het vele werk dat zij verricht heb ben om de diverse oefeningen in te stu deren. Groede Filmavond. Om de beoefening van sport in de ge meente Groede wat te animeren, werden Dinsdagavond in het gemeentehuis enige films gedraaid. De belangstelling hier voor was zeer groot. De films hadden betrekking op ver schillende takken van sport en het ligt in de bedoeling ook in de toekomst nog enige van deze avonden te organiseren. V.V. „Groede". Op Zaterdag 20 April zullen te Groede twee Engelse voetbalclubs de strijd aan binden tegen twee elftallen uit Groede. Om 2.30 u. spelen de juniores uit Broe- de tegen de juniores van Chiswiek Town P.O. ut Londen. Na afloop van deze wed strijd treedt Groede I in het veld tegen Eest Fulham F.C. I, ook uit Londen. Beide wedstrijden worden gespeeld op het nieuwe sportterrein, dat dan voor de eelrste maal in gebruik is. Na afloop van beide wedstrijden zullen in hotel ..De Drie Koningen" de beschikbaar ge stelde lauwerkrans en beker aan de win nende clubs overhandigd worden. De muziekvereniging „E.M.M." uit Groede zal voor de muzikale omlijsting zorg dragen. Eerste kievitseieren. In de gemeente Groede werden de eerste kievitseieren gevonden door de heer Huisman, die ze aanbood aan bur gemeester J. C. Everaars. Retranchement Herstel weg RetranchementCadzand Het waterschap is begonnen met een grondig herstel van de berucht gewor den weg RetranchementCadzand-ha- :n. Uitvoering. Onder leiding van het onderwijzend personeel en de oudercommissie gaven de leerlingen van de gecombineerde v.g.l.o.-klassen uit Cadzand en Retran chement Zaterdag een uitvoering. Deze bonte avond viel goed in de smaak. Zuidzande Uitvoering. In de zaal van de heer P. de Witte te Zuidzande gaven de Kon. muziekvereni ging „Veronica," o.l.v. de nieuwe direc teur J. Hennekeij uit Waterlandkerkje en het dameskoor „Juliana." o.l.v. de heer Everwijn. gezamelijk hun voorjaarscon cert. Het gebodene was van prima ge halte en werd door het publiek zeer ge waardeerd. Na de pauze, waarin een ver loting plaats had, volgde een gevarieerd programma, dat eveneens zeer in de smaak viel. Tot in de kleine uurtjes was er een gezellig bal, verzorgd door het ensemble Pierre Leenhouts uit Oostburg. Vergadering gezamelijke Groene Kruisbesturen. Woensdagavond vergaderden de Groene Kruisbesturen uit Cadzand, Zuidzande. Sluis en Retranchement gemeenschap pelijk onder voorzitterschap van burge meester Everwijn van Zuidzande. Besloten werd de wijkverpleging in de vier gemeenten te combineren, zulks met een proeftijd van twee jaar. Dit bete kent, dat de werkzaamheden van zuster De Jong, die reeds wijkverpleegster is van de wijk Cadzand Zuidzande. zich ook zullen uitstrekken over de gemeen ten Sluis en Retranchement. FILMNIEUWS Het Luxor Theater brengt U Zondag 31 Maart a.s. Nills Poppe in zijn grootste succesfilm: „Soldaat Boem". De onge lofelijke en doldwaze avonturen van een modelsoldaat; uit liefde voor een vrouw werd hij de trots van het leger. Van be gin tot einde een schaterlach, ieder schot van soldaat Boem een voltreffer. Met het opspuiten van enkele mil- lioenen kubieke meters zand is thans vrijwel een einde gekomen aan de op hoging van het strand te Knokke. 0 Als grenskommiezen U een stopsein geven, doet u maar het beste hieraan gevolg te geven, anders gaat het u als die chauffeur in de omgeving van Mal- deghem, die de „zwaaiende" kommiezen aenzag voor liftende militairen. Resul taat: auto met twee lekke voorbanden! 0 Te Sint-Pieters en Sint-Jozef, rand gemeenten van Brugge, zijn 2400 nieuwe huizen gebouwd, die niet of slechts ge deeltelijk bewoond kunnen worden, daar er geen wegen zijn. Bovendien is er geen riolering, geen gas, geen electrici- teit en geen waterleiding

De Schakel | 1957 | | pagina 2