PLOUVIER heefl DE schoenen! Nieuwendijk 11-16, VLISSINGEN Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Gent. Koninklijke Opera te Gent J.E.VAN DER MAAS Afwezig komt. Met algem. stemmen werd beslo ten dat dit voortaan mogelijk zal zijn, waarop het besluit van tweemaal ach teréén het concours te houden in West en éénmaal in Oost Z.-Vlaanderen, ver vallen werd verklaard. Ieder aangeslo ten vereniging bij de Bond zal dus in de vervolge vóór de algem. vergadering schriftelijk het verzoek kunnen doen het concours te mogen organiseren, waarbij dan op de algem. vergadering uitgemaakt zal worden .wie, het toege wezen krijgt. Verder werd nog besloten dit jaar de muziekexamens in Zeeuws-Vlaanderen doorgang te doen vinden en wel of in Terneuzen of Oostburg. Nadat van de rondvraag een druk ge bruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de op komst. Aardenburg Raadsvergadering De gemeenteraad kwam Maandag in openbare zitting bijeen o.l.v. burgemees ter Van Dongen. De notulen van de vo rige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Het batig slot van de ge meenterekening 1955 bedraagt ruim f 29.000,Voor de nieuwe chauffeur- monteur werd een nieuwe pensioen grondslag vastgesteld. Op advies van G.S. worden de jaarwedden der wethou ders verhoogd. De kindertoelage voor het gemeentepersoneel werd verhoogd en een nieuwe salarisverordening werd vastgesteld voor de shoolschoonmaak- ster van de openb. lagere school. De Classicale Commissie Bijzondere Kerkelijke Gezinszorg en de Interkerke lijke Commissie voor Maatschappelijk werk kregen subsidie in overeenstem ming met het aantal verzorgingsdagen De heer W. H. Kapsenberg uit Sluis werd benoemd tot keuringsveearts. Voor huize „Don Rua" wordt een bijdrage gegeven voor leerlingen uit de gemeente, zolang deze nog leerplichtig zijn en voor een bedrag, overeenkomstig de bij drage aan de leerlingen van bijzondere lagere scholen. De stichting Katholiek Middelbaar Onderwijs in West Z.-Vl. krijgt f 75,per leerling en de leerlin gen van de A. O. school in Sluis f 10, per leerling. Een kasgeldlening van f 100.000, werd aangegaan in verband met de bouw van woningwetwoningen. De heer Van Overloop informeert of er nu een telefoon aangelegd kan wor den in het sportpaviljoen. De voorzitter zei dat dit probleem de aandacht heeft van het college en dat er hierover be sprekingen gevoerd worden met een aantal sportverenigingen. Op aandrang van mevr. Van den Broecke-de Man zal de restauratie van de Kaaipoort aanhangig gemaakt wor den bij monumentenzorg. Breakens Bejaarden-sociëteit. Woensdag j.l. vond in de Bejaarden sociëteit te Breskens de eerste bijeen komst nlaats waarbij zowel de dames als de heren aanwezig waren. Deze bij eenkomst was druk bezocht. Mevr. Vroon-van Maarleveld hield een voordracht in Zeeuws dialect: „Op visite", geschreven door onze vroegere dorpsgenoot de heer Bootsgezel, hetgeen bij alle aanwezigen zeer in de smaak viel. Door de heer De Kruijter, voorzitter van de Bond ouden van dagen, werd mevr Vroon hiervoor hartelijk dank ge zegd, alsook de dames die er voor zorg den, dat tijdens deze middag van een lekker kopje koffie of thee werd geno ten. Allen waren na aflooo zeer voldaan, zodat vermoedelijk het aantal personen op de volgende Woensdagen nog groter zal zijn. Contactavond K.A.B. Zaterdag belegde de afdeling Bres kens van de K.A.B. voor haar leden en voor de leden van de K.A.V. een con tactavond. in het Gem. ontspannings gebouw. De opkomst was zeer groot. Medewerking werd verleend aan deze avond door de goochelaar Mystic Marco die vele staaltjes van zijn kunnen toon de. Verder voerde op deze avond nog het woord de districtsbestuurder, de heer J. jou geen tekst en uitleg verschuldigd, niet?" „Als je maar weet. dat ik er niet. in zal berusten," besloot Bep vinnig, ter wijl ze naar de keuken ging. Gedurende de dagen die volgden sta pelden de conflicten zich op Ben hield de sleutel van de brandkast stevig bij zich. doch Tom gaf haar geen cent-meer van hetgeen hij bij zijn klanten ontvang. Op een morgen ging hii op de ffets naar de stad. om de bankzaken te rege len. Toen hij zich aan het loket ver voegde werd hem verzocht verder te komen omdat de directeur hem wilde spreken. Tn het nrivékantoor gezeten, bood de directeur hem een sigaar aan en nadat de man hem nog gecondoleerd had met het overlijden van zijn vrouw, vervolgde hij: „Uw schoonzuster, inf- frouw B. Peetoom, heeft hier een afzon dering rekening geopend en zij heef* per brief medegedeeld, dat het tegoed dat door het overlijden van uw vrouw thans op uw naam staat, overgeschre ven moet worden op haar rekening. Daarvoor hebben wij natuurlijk uw toe stemming nodig. Bent u met een en an der bekend?" (Wordt vervolgd v. d. Voorde. Het was een zeer geslaagde avond. Vergadering V.V.V. Woensdag j.l. hield de Vereniging v. Vreemdelingenverkeer te Breskens haar algemene vergadering in hotel Roest. De voorzitter, de heer E. Seuss, open de de vergadering en heette het geringe aantal opgekomen leden hartelijk wel kom. De secretaris, de heer P. J. Priester las hierop de notulen voor, die onveran derd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf de heer Priester een zeer uitvoerig en duidelijk overzicht van hetgeen door de V.V.V. in het afgelopen jaar werd gedaan. Hij noemde het verheugend te kunnen constateren dat het toerisme zichtbaar toeneemt in Breskens, hetgeen blijkt uit de vele aanvragen die binnen komen voor pensiongelegenheid, enz. Spr. wees ook op de propaganda die ge voerd wordt, zowel individueel als in sa menwerking met de Prov. V.V.V. en de zusterverenigingen in West Z.-Vlaande ren. In dit verband wees hij op de ver schenen mooie routebeschrijving voor een autofietstocht door West Z.-Vlaan deren, die ter vergadering ter inzage was. Verder deelde de heer Priester me de. dat in verband met de aanlep van de nieuwe veerhaven door de vereniging 5 ha. duin aan het Rijk is verkocht. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn duidelijk overzicht. Over de toegezegde compensatie aan de gemeente Breskens, in verband met het verleggen van de veerhaven, ble ken nog geen nadere gegevens bekend te zijn. Besloten werd tot afkoop over te gaan van de geldelijke verplichting die de vereniging heeft aan het waterschap „Oud en Jong Breskens". Deze gaan hiermee accoord, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten. Bij de bestuursverkiezing bleken pe riodiek aftredend te zijn de heren J. Maas, R. van Quekelberghe Sr. en P. J. Priester. Laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar. De heren Maas en van Ouekelberghe werden bij acclama tie herkozen. In de plaats van de heer Priester werd de heer A. Roest gekozen. Tijdens de rondvraag werd op verzoek van de heer Maas f 500,- uitgetrokken voor het Uniformenfonds ten be hoeve van de plaatselijke muziekvereni ging. Verder werd nog aangedrongen om de lijst van pensions en hotels vroe ger te doen samenstellen. Na afloop werden door de heer H. van Melle enige films vertoond, o.m. van de visserijfeesten te Breskens en van het bloemencorso te Zundert, in kleuren. Aanbesteding Jeugdhuis. Zeer binnenkort mag thans de ver gunning voor de bouw van het jeugd huis verwacht worden, zodat de aanbe steding nog deze maand zal kunnen plaats vinden. De kerkeraad van de Her vormde Gemeente heeft besloten zowel in massa ais in percelen aan te beste den, waartoe slechts gegadigden, woon achtig te Breskens, zullen worden uitge nodigd. Het ziet er dus naar uit, dat voor het einde van het jaar het lang verwachte jeugdhuis aan de Langeweg- Achterweg verrezen zal zijn. Een be richt. dat de jeugd met vreugde zal be groeten Grote zangavond Zaterdag 9 Maart om 8 uur komt dp Bijbel-Kiosk-Vereniging met de door de radio bekend geworden zangavonden Ja, 'k geloof en daarom zing ik" te Breskens in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente. De samenzang staat onder leidine- van de bekende zan ger Kees Deenik. De^e brengt ook solo zang en Negro Spirituals ten gehore. De organist F. A. van Melle begeleidt de zang, terwijl ook het zangkoor „God is mijn lied" o.l.v. J. Basting Jr. mede werking verleent. Ds. J. H. van Beuse- kom verzorgt de korte meditatie. De toegang is vrij voor iedereen. Vergadering Turnvereniging Maandag j.l. hield de Turnvereniging D.I.O." te Breskens haar jaarlijkse le denvergadering in hotel „Het wapen van Breskens". Als gewoonlijk was de op komst weer zeer gering en de agenda werd dan ook vlot afgewerkt. Op de notulen, jaarverslag en kasoverzicht werd geen commentaar geleverd en deze werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en vastgesteld. Uit het kas overzicht bleek dat de vereniging met een mooi batig slot het jaar heeft kun nen afsluiten, doch de voorzitter wees er op. dat dit uitsluitend te danken was aan de opbrengst van de in October j.l. gehouden bazar. Deze bazar heeft de vereniging ook in staat gesteld file schulden af te betalen, zodat thans met vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. De leden van de kas- eommissie voor 1956 waren op de ver gadering niet aanwezig, zodat zonder meer kon worden overgegaan tot het benoemen van een nieuwe kascommissie voor 1957. Hiervoor stelden zich beschik baar de dames M. van Melle en R. de Regt, welke als zodanig zonder hoofde lijke stemming werden benoemd. Aftredende bestuursleden waren de voorzitter C. v. d Kreeke en mevr. I. de Wilde-Maas, welke beiden herkiesbaar waren en met algemene instemming werden herkozen. Voor de vacant geko men plaats van de heer R. v. Ouekel berghe Jr.. die in de loop van 1956 is af getreden, stelde zich beschikbaar mevr. A. Kotvis-Nauta, welke met acclamatie in het bestuur werd gekozen. Het be stuur is thans als volgt samengesteld: R. van Quekelberghe Sr., ere-voorzitter C. v. d. Kreeke, voorzitter; J. H. v. d. Sande, secretaris-penningmeester en bestuursleden mevr. A. Kotvis, mevr. I. de Wilde; mevr. C. v. Haneghem; mej A. Schrier, mej. L. v. d. Wege en de heer I. Faas. Een voorstel van de voorzitter om de ledencontributies met 5 cent te verho gen en hiervoor voor alle leden een abonnement op „Het Turnblad" te ne men, vond weinig bijval. Gezien het grootste deel der leden niet op de ver gadering aanwezig was, werd besloten dit voorstel niet in stemming te bren gen. De verrassing van de avond was de mededeling van mevr. Kotvis, dat zij voor de vereniging 67 nieuwe donateurs heeft gewonnen, waarvan zij een lijst aan de voorzitter overhandigde. Voor deze prestatie mocht mevr. Kotvis een hartelijk applausje in ontvangst nemen. Het bestuur hoopt dat ook andere leden dit voorbeeld zullen navolgen. Het programma voor 1957 vermeldde o.a. een zaaluitvoering te Breskens op 22 en 23 Maart a.s. en een zaaluitvoe ring te Hoofdplaat op 27 April a.s. Ver der zal het jaarprogramma worden af gewerkt als gewoonlijk. Getracht zal worden om vóór de zomervacantie een programma klaar te krijgen voor een uitvoering in de openlucht. Hopelijk zul len de weersomstandigheden de zaak weer niet in de war sturen. Qroede Ongeluk. Dinsdagavond omstreeks vijf uur kwam de 8-jarige A. O. uit Groede op de fiets van het Prinses Marijkeplein de Molen straat in. Tegelijkertijd kwam echter uit de Molenstraat een tractor, bestuurd door de heer de C„ eveneens uit Groede, die niettegenstaande het feit dat hij krachtig remde, toch niet kon voorko men dat de jongen met zijn fiets onder de tractor terecht kwam. Alles liep echter nog goed af. De jon gen bleef ongedeerd, slechts zijn fiets was vrij veel beschadigd. Uitvoering „E.M.M." Vrijdag en Zaterdag gaf de muziek vereniging „E.M.M." te Groede in zaal „De Drie Koningen" haar jaarlijkse uit voering. Beide avonden was de zaal ge heel bezet. Nadat de voorzitter, de heer Hoste, een welkomstwoord gesproken had, brachten de muzikanten een vijftal nummers ten gehore. Gestoken in uni formen waar de nieuwigheid nog af straalde, maakten de muzikanten een verzorgde indruk. Na het optreden van de muzikanten was de beurt aan de spelers en speel sters van de toneelvereniging „Groede". Zij brachten het toneelspel: „Vandaag is Morgen" voor het voetlicht. Hoewel zij voor het instuderen van dit stuk slechts zes weken tijd hadden gehad, wisten zij met hun spel het publiek tot het uiterste te boeien. Zaterdagavond sprak de heer Hoste nog een speciaal woord tot de heer en mevr. Beun, die binnen korte tijd hun zaak zullen overdragen aan de heer Burgel. Spreker dankte hen namens „E.M.M.", de toneelvereniging „Groede" en V.V.V.. voor alles wat zij in de afge lopen jaren voor deze verenigingen ge daan hebben. De heer Hoste sprak de hoop uit dat beiden nog lang van een welverdiende rust zullen mogen genie ten. Afscheid van de P.Z.E.M. De hoofdboekhouder P. Hoefkens en de bedrijfsingenieur in Z.-Vlaanderen, de heer R. Vis, name nnamens de direc tie van de P.Z.E.M. afscheid van de heer J. J. Scheerens te Groede. De heer Hoefkens bracht de dank van de directie over voor alles wat de heer Scheerens voor de P.Z.E.M. gedaan heeft. Deze Groedenaar, die thans 69 jaar is, is 27 jaar werkzaam geweest als meter- opnemer en 30 jaar als agent. Nimmer is het in al die jaren tot ernstige me ningsverschillen gekomen tussen hem en de P.Z.E.M. De heer R. Vis sprak nog over de ver diensten van de heer Scheerens op technisch gebied en zei tot slot dat de heer Scheerens zijn werk gedurende die vele jaren steeds uitstekend heeft ver richt. Feestavond O. L. S. Maandag j.l. werd in het café van de heer Beun te Groede de feestavond ge houden van de openbare lagere school. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. de Smit, opende de avond met een hartelijk woord van welkom, spe ciaal ook voor Burgemeester en mevr. Everaar; en de wethouders met hun dames. Hierna wenste hij ieder een ge- noegelijke avond en was de beurt aan de kinderen. Eerst kwamen de eerste en de tweede klas op de planken. Het was een genoe gen. te zien. met hoeveel vreugde zij hun J liedjes en dansjes uitvoerden. Daarna kwamen de derde en de vier de klas aan de beurt, die met veel élan hun toneelstukje „De bom" opvoerden. Tn de pauze werd koffie of thee aange boden en kon ieder zijn geld kwijt aan loten ten bate van de kas van de ouder commissie. De verloting verliep vlot en over het resultaat kan men zeer tevre den zijn. Na de pauze voerden de hoogste klas sen het sprookje „De betoverde hals doek" op. dat werkelijk alleraardigst was Na het laatste nummer bracht een op zijn Amerikaans verkocht poppenhuis gemaakt door de handenarbeidklasse, nog een flink bedrag op. Burgemeester Everaars bracht hulde aan de kinderen en het onderwijzend personeel. Ook de werkers „achter de schermen" kregen een woord van dank. Hierna sloot de heer De Smit de avond. In zijn dankwoord betrok hij ook de heer en mevr. Beun, die voor het laatst deze feestavond als caféhouder meemaakten en van wiens voortreffe lijke zorgen men al zovele jaren heeft kunnen profiteren. Retranchement Film Rode Kruis. De afdeling West Z.-Vl. van het Ned. Roode Kruis heeft haar propaganda- tournee door het gewest besloten met een filmavond te Retranchement. Hiervoor bestond een uitermate grote belangstelling. De hoofdfilmDe laat ste brug" maakte op de aanwezigen diepe indruk. Een andere film liet zien, welke werkzaamheden het" Rode Kruis mede tot zijn taak rekent. De afdelingssecretaris, de heer M. I. Hoste, deelde mede, dat nog steeds het aantal donors ontoereikend is. Vooral de 0-bloedgroep is niet voldoende ver tegenwoordigd. Tevens deed hij een be roep op de aanwezigen, gelezen tijd schriften ter beschikking te stellen van het Rode Kruis. De propaganda-avonden hebben aan de verwachtingen voldaan. Het bari0, saldo wordt gereserveerd voor de boot reis die het Rode Kruis ook dit jaar weer organiseert. Veldloop. Jan Leenhouts, van de A. V. „Het Zwin" te Retranchenuent-Cadzand, werd Zondag bij de internationale veldloop te Halsteren (N.B.) zesde uit een veld van 30 juniores B. Zijn tijd was 5 min. 5 sec., over een afstand van 1200 m. De cross werd gewonnen door C. Mulder van E. M. M. te Middelburg in de tijd van 4 min. 51 sec. Schoondljke 10-jarig bestaan Jeugdverenigingen. Onder grote belangstelling vierden de meisjesvereniging „De Zonnestraaltjes" en de jongensvereniging „Nieuw Leven" te Schoondijke hun 10-jarig bestaan. 's Middags was er een samenkomst in de consistorie met een gezellige koffie maaltijd en 's avonds werd een herden kingssamenkomst gehouden in de Herv. kerk, waar verschillende sprekers de jubilerende verenigingen feliciteerden en een lekespel werd opgevoerd. FILMNIEUWS Zaterdag 9 Maart brengt het Luxor Theater te Breskens een bijzondere film die U beslist niet mag missen: „Mule Train". Een beruchte bandiet keert te rug tot het leven binnen de wet, doch zijn verleden snijdt hem de weg af naar een vredige toekomst, De wereld kan zijn schuld niet vergeven en drijft hem verder naar de misdaad. Zondag 10 Maart ziet u James Mason in de film „Rommel, de woestijnvos". Dezelfde Rommel, waarvoor Churchill in het Lagerhuis een minuut stilte hield en zei: „Zijn vuur en moed brachten ons zware slagen toe, maar hij verdient een saluut, hij verdient ook ons respect, want hoewel een loyaal Duits soldaat, ging hij Hitier en diens beulswerk haten en nam deel aan een samenzwering om Duitsland te redden, door het van die maniak en tieran te ontdoen. Hiervoor betaalde hij met zijn leven". Zondagsdienst Centrsm Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Graag. Groede, telef. 367 Zondagsdienst doktoren. Zondag 10 Maart BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas. Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. 508 BiervlietIJzendiJke Dr. Brouwer. IJzendiJke, tel. 266 Zondag 10 en Donderdag 14 Maart HET DERDE WOORD Zondags te 15 en 19.30 u. Donderdags te 19.30 u. Zondag 10 Maart 14.30 u. Hamlet 19.30 u. Mme Butterfly Woensdag 13 Maart 19.30 u. Mme Butterfly ARTS van 14 tol ©n mei 18 Maar! WaarnemerA. C. OSSEWAARDE, Aris

De Schakel | 1957 | | pagina 2