VKB Rijwielhandel VAN MEENEN, Brestas. GszgIIIj', Raleiflh-, Biifco~, Gruno~, Vso Hsuwocrt cn Union rijwielen uitvoering Versprfc's Kleding Bedrijf 't Modehuis E. LE BLEU Nog steeds Profiteer V. VIII0UTE l Zn., Bit Vitrage, Overgordijnstotfen en Cretonne De kappers naast de kerk Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Sctiouwburg Ie Gent. Kosten en I. de Hulster. Ere-voorzitter burgemeester J. A. Eekhout. Vervolgens werd uit bovengenoemd co mité een werkcomité gevormd, bestaande uit de dames: mevr. Vroon, mevr. Poisson- nier, mevr. Blum en de heren: A. Cam- bier, voorzitter; T. van Laarhoven, secre taris; J. Verduijn, penningmeester; J. Maas en C. Kosten. „Een goed begin is het halve werk," zegt een bekend spreekwoord en dit is ook hier het geval, want reeds vier per sonen hebben toegezegd een costuum voor hun rekening te nemen. Het comité zal zich nu verder beraden over de te nemen maatregelen, teneinde de benodigde gelden hiervoor bijeen te krijgen. Nieuwvliet Jaarfeest. De Christelijke Jeugdvereniging te Nieuwvliet hield Vrijdag j.l., onder lei ding van de heer J. de Bliek, haar jaar feest in de Christelijk Evangelische kerk. De heer De Bliek opende deze avond met een woord van welkom tot de tal rijke aanwezigen, waarna hij voorging in gebed en het voorlezen van Psalm 142. Naar aanleiding van het voorgele zen bijbelstuk hield de heer J. Scheele een inleiding over David in zijn een zaamheid in de spelonk en zijn vlucht tot God. Hierop volgde het gemengde zangkoor onder leiding van de heer A. Bentschap Knook met enige geestelijke liederen. Door enkele leden van de ver eniging werd vervolgens opgevoerd een zeer humorvolle samenspraak, getiteld: „Verplichte inwoning," waarbij bleek, dat met een goede advertentie ook nog niet altijd de gewenste verwachtingen in vervulling gaan. Door mej. S. Minder - houd werd een voordracht gehouden. Ds. Q. van de Vrie, die jammer genoeg maar zeer kort aanwezig kon zijn, hield hierna een toespraak tot de aanwezigen naar aanleiding van Matth. 18 vers 3. Na deze overdenking werd een ieder van een lekker kopje thee voorzien, waarna het stukje „De fluitziekte" volgde. In de pauze werd een verloting gehou den ter bestrijding van de eventuele on kosten aan deze avond verbonden. Door het stellen van vragen door één der leden van de Chr. Jeugdvereniging aan de bestuurscommissie, kreeg een ieder een goed overzicht van het werk en het leven der Chr. Jeugdvereniging van de Evangelische kerk. Hierna werden nog verschillende hu moristische en ernstige voordrachtjes, alsmede samenspraken ten beste gege ven. Ds. Luteijn, die met enkele gemeen teleden uit België aanwezig was, hield op verzoek van de leider van deze avond de avondsluiting met dankgebed. Oostburg Schieting. In zaal Verhulst had een schietwed strijd plaats tussen „De treffers" (Oost burg) en Brugge, die door Brugge werd gewonnen. Na afloop was er een gezellig samenzijn, waarbij het duo J. Rieteco Pierre Leenhouts optrad. Vergadering. Maandagmiddag vergaderde te Oost burg de Vereniging tot Verbetering van het Rundvee, afd. W. Z.-Vlaanderen. De voorzitter, de heer M. A. de Bruijne uit Zuidzande, sprak een kort begroe tingswoord tot de talrijke aanwezigen. De secretaris, de heer A. Buijck, las de notulen voor, welke zonder op- of aan merkingen werden goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat de vereniging een kassaldo heeft van ruim f 1100.-. De kas werd gecontroleerd door de controlecommissie, waarvan de heer C. Salomé uit Groede mededeelde, dat rekeningen en kas klopten. De heren H. Noë uit Aardenburg en Ph. Haverbeke uit IJzendijke werden in het bestuur herkozen, terwijl in de va cature, ontstaan door het bedanken van de heer de Meijer uit IJzendijke. de heer J. Ongenae uit Waterlandkerkje werd benoemd. Een voorstel uit de vergade ring om het bestuur in te krimpen, werd door het bestuur niet overgenomen. Men stelt er prijs op de verschillende geloofs- en levensovertuigingen, welke W. Z. Vlaanderen onder haar bevolking heeft tot uitdrukking te laten komen in het bestuur, waardoor voorkomen kan wor den dat het bestuur er na diverse be stuursverkiezingen, wat eenzijdig ge kleurd gaat uitzien. Na deze uitgebreide uiteenzettng va,n de voorzitter, ging de vergadering er mee accoord. het bestuur te handhaven op het oude peil en waar nodig aan te vul len. Voor de tentoonstelling Sluis pre senteert werd een subsidie toegezegd' voor de rundvee-tentoonstellingen pp fokdagen te Oostburg en IJzendijke wer den resp. f 25,- en f 15.- beschikbaar ge steld en voor een te Eede te houden fok- veedag werd eveneens een subsidié toe gezegd. Voorts zal het bestuur, waar dit. nodig mocht bbiken, eventuele vooriaars- keuringen en fokveedagen subsidiëren. Van de rondvraag werd een gering ge bruik gemaakt, waarna, de vergadering werd gesloten. De taak van de zedenpolitie in de grote steden. De Nationale Vrouwenraad voor Zee land belegde in hotel de Vuijst te Oost burg een biieenkomst, met als doel m.eer belangstelling voor de Nationale Vrouwenraad te wekken. Mevr. E. J. van den Broecke-de Man uit Aardenburg, presidente van de pl. Vrouwenraad Zeeland, zette in het kort uiteen, wat de Nationale Vrouwenraad beoogt en wil, n.l. het samenbundelen van dat wat bindt en een overkoepe lend orgaan te zijn voor alle vrouwen verenigingen. Zij sprak een woord van bijzonder welkom tot de burgemeesters van Zuidzande en Schoondijke, de he ren H. P. Everwijn en F. A. van Rose- velt. De heer Mijs was aanwezig namens de raad van Kinderbescherming. Het hoofdbestuurslid, mevr. Jansonius uit Utrecht, woonde eveneens de bijeen komst bij. Mej. H. Maters, inspectrice bij de Ze denpolitie te Amsterdam, vertelde ver volgens van de taak van de vrouw bij de politie. Zij bracht haar warme dank over aan de vrouwenbeweging in Ne derland, die heeft bewerkt dat de vrouw thans als volwaardig partner naast de man op velerlei terreinen werkzaam is. Ook bij de politie heeft de vrouw zeer zeker een aparte taak. De geünifor meerde vrouwelijke politie b.v. in Am sterdam wordt daar geplaatst, waar juist haar hulp het hardst nodig is. Bij drukke kruispunten om oude mensen te helpen oversteken. Toezicht houden op het werk van de verkeersbrigadiertjes, toezicht op de café's, dancings etc., ter wijl de Amerikaanse verlofgangers door de vrouwelijke politie in bescherming worden genomen tegen de vele „slech te" hotels, pensions, etc. die deze solda ten al aan het station worden aange boden. De taak van de vrouwelijke po litie is veelal een preventieve, een voor komende taak dus. Zij waakt vooral te gen de baldadig optredende jeugd en de verwaarlozing der kinderen, straat- spijbelen, schoolverzuim e.d. Ook bij de zeden- en kinderpolitie heeft de vrouw in de loop der jaren een aparte taak gekregen. Uitvoerig stond mej. Maters stil bij de opleiding tot ambtenares bij de politie. Voor geüniformeerde vrouwelijke poli tie is lagere schoolopleiding voldoende. Een politiecursus van een jaar en steeds voortdurende bijscholing maakt de agente voor haar taak gereed. Voor het recherchewerk bij zeden- en kinderpo litie is middelbare schoolopleiding ver eist. Ook dan moet nog een cursus ge volgd worden die opleidt voor de rang van inspecteur. De salariëring is zowel bij Rijks- als gemeentepolitie voor man nen en vrouwen gelijk. Mej. Maters vertelde op boeiende wijze van de diep-menselijke taak die een inspectrice bij de zedenpolitie heeft en wist daarbij de aandacht van haar gehoor te boeien. Naar aanleiding van het onderwerp werd een groot aantal vragen gesteld. Mevr. van den Broecke sloot de ge animeerde bijeenkomst. Tegen reorganisatie. Met grote felheid hebben de West Z. Vlaamse boeren zich Maandagmiddag verzet tegen een eventuele reorganisatie van het Coöp. Stieren Station Zeeland. De z.g. Kleine Commissie was van oordeel, dat er rationeler met de stie ren gewerkt zou kunnen worden als de stieren niet het eigendom zouden zijn van de diverse regionale verenigingen doch van het Stierenstation, waardoor een betere verdeling van het sperma der stieren zou kunnen worden verkre gen. Vooral de voorwaarden voor wat betreft de aan- en verkoop der stieren voor het Coöp. Station voldeden de boe ren niet, die liever zelf oordelen over de aan- en verkoop en zelf de beschik king willen hebben over de door hen aangekochte dieren. Het argument, dat de uitwisseling van het sperma een te moeilijke berekening zou vragen, voor wat betreft de afschrijving der stieren, vond men geen argument. De Rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, gaf een overzicht van het be zit, dat men dan gezamelijk zou dra gen, om tot een betere stieren-bezetting te komen. De vergadering was echter van me ning. dat men een grote mate van zelf standigheid niet mag weggeven en moet zorgen baas in eigen huis te blijven. Wel was men bereid een regeling tot uitwisseling van sperma met zuster organisaties te aanvaarden. Men achtte het van groot belang, dat het beschik bare sperma kan worden uitgewisseld. De voorzitter der K.I.-vereniging, de heer C. F. Vercraeije uit Aardenburg, was wegens ziekte verhinderd en nam in een schrijven wegens gezondheidsre denen tevens afscheid van de vereni ging, die hij vanaf de oprichting als voorzitter had gediend. De heer A. Brak man uit Nieuwvliet verving de heer Vercraeije. Benoeming. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. J. de Klerck, Hoofdinspecteur van 's Rijksbe lastingen te 's-Oravenhage, is bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 Maart 1957 be noemd tot Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Schoondijke Staf Dobbelaere cross-kampioen. Marie Poissonnier cross-kampioene. Zaterdagmiddag wist de bekende lo ner Staf Dobbelaere uit Schoondijke be slag te leggen op het Zeeuwse cross- kampioenschap door als eerste te eindi gen in het gehouden modderige „Mo- lennarcours" aldaar. Met een flinke voorsprong op Bosse- laar en Zwartepoorte, beiden uit Mid- Enorme sortering Glasgordijnen, in alle breedten en prijzen. Neemt de juiste maat van Uw ramen zonder zomen en ruimte, want ook nu weer worden al Uw glas- en overgordijnen GRATIS gezoomd en gestreken. S.v.p. tijdig bestellen om lang wachten te voorkomen. BRESKENS, Dorpsstraat 21, telefoon 468 delburg, ging de Schoondijkenaar als eerste door de finish. Voor het eerst werd ook het Zeeuwse cross-kampioenschap voor dames ge houden, waarvoor drie gegadigden aan de start verschenen. Ook hier weer was het 'n Schoondijkse, n.l. Marie Poisson nier, die na een vinnige strijd met mej. van Riel uit Middelburg het kampioen schap in de wacht wist te slepen. Retranchement Gladde wegen. Tussen IJzendijke en Schoondijke kwam mej. J. v. C. uit Retranchement Maandagmorgen tengevolge van ij zei op de weg met haar bromfiets te val len, waarbij zij een knieblessure opliep. Medische hulp moest worden ingeroe pen. Waterlandkerkje Wegverbetering. Ged. Staten hebben een schrijven ge richt tot het gemeentebestuur van Wa terlandkerkje, waarin wordt medege deeld, dat een plan in voorbereiding is tot verbetering van de weg Oostburg Waterlandkerk j eIJ zendij ke. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zondag 24 Febr. a.s. Dorothy Lamour in de komische kleurenfilm „Bij ons op Hawaï". De gekke avonturen van drie matrozen welke zijn gestrand op een eiland vol mooie meisjes een eiland vol vrolijkheid en romantiek waar zich deze zotte geschiedenis afspeelt. Aan vang kwart voor 7 en 9 uur. Voetbal Aardenburg's-Heer Arendskerke 7 2; BreskensKoewacht 61. Programma voor Zondag a.s.: Hansw. BoysRia W.Oostburg BreskensKoewachtClinge's Heer ArendskerkeIersekeSluiskilLuctor. Hansweertse Boys heeft tegen RiaW. de beste kansen. Maar Breskens is in Oostburg nog niet gewonnen Het zou ons meevallen als Breskens beide punten zou kunnen veroveren. Voorlopig rekenen we er nog niet op. Clinge zal ook nu weer winnen te gen Koewacht. 's-Heer Arendskerke lijkt ons niet sterk genoeg om Ierseke te verslaan. Sluiskil kan tegen Luctor één puntje thuis houden. Abe. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Januari. GEBOREN: 29, Adriaan, z. van J. van Espen en A. Hubregtsen; 31, Annie Leo- nie, d. van A. P. den Hollander en L. M. de Caluwé. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: 25, C. M. van der Slikke, 70 jaar. INGEKOMEN16. T. M. de Waal, echtg. van H. J. Cornips, van Hontenisse naar Koningin Julianastraat 14; 31, R. P. M. de Rijk, van Vogelwaarde naar Willems- weg 43. VERTROKKEN2, A. E. van Pamelen en gezin van W 34b naar Oostburg; 3, J. A. Sijnesael, van Cransbergstraat 6 naar Rotterdam; 8, L. J. J. Jaspers en gezin, van Dr. Huizingastraat 24 naar Chaam; 8, A. J. Brentjens-van Gils en kinderen, van Enkhuizerstraat 1 naar Breda; 10, P. A v. d. Broeke. van W 28 naar Zut- nhen; 10, J. de Hulster en zoon, van Willemsweg 47 naar Sluis; 16, W. G. Koster, van Losserstraat 4 naar Oost burg; 16, J. J. van Luijk en gezin, van Dorpsstraat 71 naar Vlissingen: 23, H. M. van Hijfte, van O 11a naar Hengelo (0v.). Zondagsdienst dokforen. Zondag 24 Februari BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 466. CadzandRetranchementSluis Zuidzande: Dr. Hage. Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 366. zijn onze PRIJZEN als vóór 5 jaar I van onze steeds op peil gehouden vakkennis en service. Laat ons Uw haar verzorgen Telefoon 873 Ook UW ADRES voor: bad-, thee- en keukendoeken Katoenen-en flanellen lakens slopen washandjes tafellakens, enz. Breskens Telef. 768 Groede Telef. 410 Zondag 24 Febr. 14.30 u. Een vrouw triomfeert. 19.30 u. Cav. Rusticana. Woensdag 27 Febr. 19.30 u. Le Chemineau. Zondag 24 en Donderdag 28 Febr. VOORLOPIG VONNIS Toneelspel van Jozef van Hoeck Regie: Fred Engelen Gevonden voorwerpen Een blauwe wollen muts, 'n wollen want, een knipmes, een paar witte kinder wantjes. Inl. bureau der Rijkspolitie, Breskens. Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Graag, Groede, telef. 367 PRSOIKBEURTFN Zondag 24 Februari Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. ten Cate St. Kruis, 9 uur, Ds. ten Cate Biervliet, 10 uur, Ds. Slump, Oegstgeest Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. Slump, Oegstgeest In beide diensten zendingscollecte Cadzand, 9 uur, Ds. de Jong Groede, 10,30 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Evenhuis Collecte jeugdgebouw Nieuwvliet, 10 uur. Ds. v. d Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork H. Doop Seheendyke, 11 uur, Ds. Brinkman H. Doop Collecte A. C. D. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds. Brinkman IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande 10 uur, Da. de Neeling Zendingscollecte Vrij Evang. Gemeoni* Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds Praas Cadtand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kctrk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Snoey, Waddinxveen Doopsge*. Gem. Aardenbwrg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breiken» Zondag 17 Februari Zondag Sexagesima. Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om half acht. Vrijdagie Vrijdag Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1957 | | pagina 3