Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens. Gazelle rijwielen en rolschaatsen vanaf f 12,60 tot f 33,50 Heb Bruntizeel mmm prijzen l VAN HOI i li, Land- en Tuinbouw Uw lot is hun lot Verplichte Voorjaarssfierenkeurinp 1951 zorgt voor Uw ogen HELDER's optiek- en fotohandel - Vlissingen Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse ScMurg te Gent. DAMES Niet wachten De kappers naast de kerk Sint Kruis Ongeval. Het 8-jarig dochtertje van de familie P. te St. Kruis speelde nabij een vlasop slagplaats, toen enige balen vlas in be weging kwamen. Het meisje kwam tus sen de balen terecht en brak daarbij een sleutelbeen. Waterlandkerkje Vergadering Chr. landarbeidersbond. Dezer dagen kwam de Chr. landarbei- dersbona te Waterlandkerkje in verga dering bijeen. De aftredende bestuurs leden, de heren A. Willems en P. de Feijter, werden herkozen. In de plaats van de heer M. IJsebaert werd benoemd de heer L. v. d. Wege. Tijdens de pauze had een verloting plaats. IJzendijke Van trapje gevallen. De oudste inwoonster van IJzendijke, de 90-jarige weduwe A. van H., viel de zer dagen van het trapje dat naar haar slaapkamer leidt. Nadat de buren de zoon van de wedu we waarschuwden, omdat de deur van de woning steeds maar gesloten bleef, kon men het huis binnendringen, waar de vrouw met een hoofdwonde en een gebroken heup werd aangetroffen. Zij is naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Cadzand Geslaagd.. Mej. M. C. Leenhouts te Cadzand slaagde in Den Haag voor het examen machineschrijven (210 aanslagen per minuut) Hoofdplaat. Benoeming Bij de gemeente-secretarie van Hoofd plaat werd benoemd tot schrijver-typist de heer A. van Acker te Hoofdplaat. FILMNIEUWS. Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag 16 Febr. a.s. Audy Murphy in: „Terug uit de hel". Een warm-men- selijke film rond een jongeman die on danks zijn heldenmoed eerlijk verklaar de, dat hij altijd bang was aan het front. Een verhaal zo echt en zo waar als de man die het vertelt. Audie Mur phy, Amerika's meest onderscheiden soldaat, in technicolor. Zondag 17 Febr. zingt Rudolf Schock in: „De vrolijke vagebond". Rudolf Schock, bekend uit „Du bist die welt fur mich," ditmaal in een rolprent van nog grotere kwaliteit, krijgt de gelegenheid te over om ons te laten genieten van zijn rijk stemmenmateriaal en zijn mee slepende muzikaliteit. In deze film voert hij de strijd van een eenvoudig zang leraar tussen de liefde voor zijn geboor tegrond en het verlangen naar de grote wereld. Deze film werd opgenomen in prachtige kleuren. Voetbal 's-Heer Arendskerke Aardenburg 3—1. De stand is nu: Clinge 15 13 1 1 27 43—14 Breskens 13 7 5 1 19 34—16 Oostburg 13 7 2 4 16 38—19 Hansw. Boys 13 7 1 5 15 33—36 Luctor 11 5 3 3 13 35—34 Ierseke 14 5 3 6 13 29—21 's-H. Arendsk. 13 4 3 6 11 29—34 Ria W. 14 3 4 7 10 29—46 Aardenburg 15 4 2 9 10 26—36 Koewacht 15 3 3 9 9 23—41 Sluiskil 14 3 1 10 7 17—39 Programma voor Zondag a.s.: SluiskilHansw. Boys; Ria W.Oost burg BreskensKoewachtAardenburg 's-Heer ArendskerkeIersekeLuctor. Sluiskil en Ria zullen de punten af moeten staan aan resp. Hansweert en Oostburg. Breskens kan tegen Koewacht haar doelgemidde'de nog wat verbeteren. Wen vorige week "s-Heer Arendskerke van Aardenburg met 31, nu kan Aar denburg thuis tegen dezelfde club een beter resultaat bereiken. Ierseke is favoriet tegen Luctor. Abe. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en de daaronder ressorterende postinrichtin- gen werd gedurende de maand Januari 1957 ontvangen f 222.005,20 en uitbetaald f 155.152,32. Aantal geopende rekeningen 4. Gevonden voorwerpen Een wollen das, een kleutertruitje, een rode wollen sjaal, diverse wanten en handschoenen. Inl. bureau der Rijkspolitie te Breskens. Radiotelefoonverbinding met Indonesië. Op Woensdag 27 Februari a.s., Indo nesische feestdag, zullen de radiotele foonverbindingen met Bandoeng en Dja karta gesloten zijn. Rassenkeuze van suikerbieten. Bij het behalen van zijn keuze welk ras hij dit jaar zal zaaien, zal de ver bouwer zich in de eersteplaats afvragen hoe hebben de nieuwe rassen zich in het afgelopen jaer gedragen? Deze vraag is te meer van belang omdat nu ook be oordeeld kan worden in hoeverre deze rassen tegen ongunstige weersomstan digheden bestand zijn gebleken. Op deze vraag een antwoord te geven is niet zo eenvoudig, maar wij beschik ken over de rassenlijst, welke ons de nodige voorlichting kan geven. Hierin komen evenwel niet de op brengsten van ieder jaar afzonderlijk voor, maar wel de gemiddelden over 4 jaar. Elk jaar verschuift deze groep dus. Uit het verschil van 2 opeenvolgende jaren kan de invloed van het laatste jaar enigermate worden nagegaan. Vergelijken wij de gemiddelden van 1953-55 en 1953-56, dan zien wij dat de gemiddelde verhoudingscijfers van de suikeropbrengst der polyploïde rassen (over geheel ons land gerekend van 103.7 op 102.8 is teruggelopen, een verminde ring van 0,9 pCt. Bij de oude, diploïde rassen vinden wij daarentegen een kleine stijging van de gemiddelde opbrengst. Deze cijfers schijnen er op te wijzen, dat de diploïde rassen waarschijnlijk beter ongunstig weer verdragen dan polyploïde. Opmerkelijk blijkt verder uit de ras senlijst, dat het ras Zwaanesse III ook in het afgelopen jaar weer zeer goed heeft voldaan. Het vertoont een suiker- opbrengststijging van 105.5 tot 106.2, waarmede het aan de spits van alle in Nederland gebruikte rassen is gebleven. De standvastige goede opbrengst on der alle weersomstandigheden en de grote schietersresistentie welke vroeger zaaien mogelijk maakt, trekken de aan dacht, vooral nu men meer machinaal gaat rooien. Rassenkeuze is meer dan het bestellen van zaad, de keuze is niet zo eenvoudig, het tegen elkaar afwegen van diverse factoren, die voor elk bedrijf weer an ders kunnen zijn. Tenslotte zouden wij nog een advies willen geven, om voorzichtig te zijn met teveel stikstof, kies bij machinaal rooi en een ras dat gxmstig is bij schieter vorming. Wil men zeer vroeg zaaien, neem dan het ras wat hiervoor geschikt is. Waarom dat korte woord „Appèl"? 'n Goed Vaderlander wéét dat wel, Omdat zijn hart begrijpt en voelt Wat met dat woordje wordt bedoeld: Een roep, tot Nederland gericht: Appèl! Beroep op ereplicht: Wat deden „zij" destijds voor U? Wat doet u t'rug? Vlug! Doe het nu! Ten behoeve van de Nederlandse mili taire oorlogsslachtoffers zal een finan ciële algemene actie worden gehouden. Doel: bouw van een moederhuis met 7 dubbele bungalows (Doorn). De heer A. M. Bergers, bekend door het leiden van geslaagde financiële ac ties, zal ook deze actie, die gevoerd wordt met loten in 4 kleuren, oranje, rood, wit en blauw, organiseren. De lo ten die f 1,— per stuk kosten en op dui zenden verkooppunten in het land ver krijgbaar worden gesteld, stellen bezit ters van prijsbepalende loten f 200.000,- aan prijzen, waaronder 5 woonhuizen ieder van f 20.000,of goederen in het vooruitzicht. Ook de actie: „Appèl" betreft weder om een moderne controleerbare collecte die dankbare Nederlanders in staat wenst te ^tellen een ere-plicht te ver vullen tegenover hen die voor onze vrij heid validiteit hebben geofferd en thans zelf hulp nodig hebben. Er is een gevaar. Bij een van de laatste acties, ook door de heer Bergers geleid, waren vele mensen teleurgesteld. Loten bleken namelijk snel en overrom pelend uitverkocht. Stel daarom thans niet uit, maar ga naar uw winkelier of maak gebruik van giro nr. 18 „Appèl- Rotterdam", welk gironr. vanzelfspre kend ook gesteld is voor hen die zich van bet kopen van loten, om welke reden dan ook, wensen te onthouden. Door de Provinciale Commissie voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zeeland zullen in onder staande plaatsen verplichte voorj aars- stierenkeuringen worden gehouden: Maandag 25 Februari: Breskens, 9 uur, café De MillianoHoofd plaat, 10 uur, Gemeentehuis: Biervliet, 11 uur, café Oubrie; IJzendijke, 13.30 uur, Markt; Waterlandkerkje, 14.30 uur, Dorp; Schoondijke, 15.30 uur, C. Wijffels. Dinsdag 26 Februari: Cadzand. 9.15 uur, wed. van Iwaarden; Retranchement, 10 uur, Muziektent; Zuidzande, 11.30 uur, Muziektent; Nieuwvliet, 13.30 uur, café Cornelis; Groede, 14.30 uur, Gemeentehuis. Woensdag 27 Februari: St. Kruis, 9.30 uur, Ed. Blondeel; Eede, 10.30 uur. Wed. Blondeel; Aardenburg, 11.30 uur, Café Ceulenaere; Sluis, 14 uur, Beestenmarkt; Oostburg, 15 uur, Ledelplein. Het zien beheerst het grootste deel van Uw leven, Pracht collectie brilmonturen Grote sortering Prisma kijkers Bellamypark 38 Erkend ziekenfondsleveranoier van ALLE fondsen. pütwüdy Assortiment: Tekenpotloden 6H. 5H. 4H. 3H. 2H. H F. HB. B. 2B.3B.4B. Schrijfpotloden geel gelakt H. HB. en B. bruin gelakt 1, 2 en 3, m. of z. radeergummi Copiëerpotloden rond model, rood M blauw M - groen M zwart M - zwart H Timmermanspotloden Zondag 17 Februari 14.30 u. Hoffmann's vertellingen. 19.30 u. Het Holl. wijfje. Woensdag 20 Febr. 19.30 u. Cav. Rusticana Paillasse pl. ballet. Vrijdag 22 Febr. 19.30 u. Le Chemineau. Zondag 24 Febr. 14.30 u. Een vrouw triomfeert. 19.30 u. Cav. Rusticana. Zondag 17 en Donderdag 21 Februari DE PRINS VAN EGYPTE Toneelspel van Christopher Fry. Vertaling: Bert Voeten. Regie: Edward Deleu. PREDIKBEURTEN Zondag 17 Februari Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Bongenaar, Groningen Collecte „Tot steun" St. Kruis, 9 uur, Ds. Bongenaar, Groningen Collecte „Tot steun" Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst. Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer de Visser Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Gezinsdienst Medew. Zondagsschoolleiding en koor Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman 4 uur, Streekjeugddienst Ds. Happee en Wika Wasterval Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje. 9,30 uur, Ds. van Evert Collecte Class. Kerkewerk tjzendiike, 11 uur, Ds. van Evert Zuidzande 10 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeen** Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, de heer J. de Bruijne Retranchement, 2,30 uur, de heer I. de Bruijne Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskenr 10 en 3 uur, Ds. Berger, Halfweg Doopage».. Gem. Aardeahurg 10,15 uur> L)s. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 17 Februari Zondag Septuagesima. Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de weekH. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof Zaterdag 16 en Zondag 17 Februari a.s. bij J. VAN HANEGHEM te Groede. Diverse prijzen. Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissinger. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt. NTT is het tijd om Uw U haar te laten verzorgen Over enige weken is het de Paasdrukte, dus nu kunt U nog profiteren 1 Zie onze étalage Telefoon 873 Zondagsdienst doktoren. Zondag 17 Februari BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 566 OostburgAardenburgEede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. 508 BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 268. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. MEER TELEVISIE-TOESTELLEN In de maand Januari zijn door de Dienst Luister- en Kijkgelden voor het eerst meer televisie-toestellen dan ra dio's geregistreerd, n.l. 12.610 tegen 11.830. Het totaal aantal aangegeven radio ontvangtoestellen bedroeg op 1 Februari 1957 2.246.882, het aantal aangegeven televisie-toestellen 112.076. Het aantal draadomroepaansluitingen kwam in dezelfde maand op 544.132.

De Schakel | 1957 | | pagina 3