PLOUVIER heefi DE schoenen! Nieuwendijk 14-16, VLISSINGEN receptie plaats. De samenstelling van het bejaarden comité is als volgt: mevr. Niermans en de heer A. Vermeulen als vertegenwoor digers van de raadsleden; mevr. Pois- sonnier-de Doelder als vertegenwoordig ster van B. en W. en de heer Jac. van Lare als vertegenwoordiger van de Bond van ouden van dagen. Geslaagd. Zaterdag j.l. slaagden te Breda voor het examen lingerie-coupeuse de dames: E. de Wever te Schoondijke; R. Dui- ninck te Cadzand; L. Willemsen te St. Kruis. Voor costumière de dames: J. Faas te Biervliet; I. van Quekel- berghe te Breskens; J. Merk en M. Merk te Groede, allen leerlingen van mevr. K. S. v. d. Velde-Jacobs te Breskens. Vergadering Winkeliersvereniging Dinsdag j.l. hield de winkeliersvereni ging „Ons Belang" te Breskens in hotel Valk haar algemene vergadering. De voorzitter, de heer T. van Laarho ven, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Vervolgens deel de hij mede, dat als vertegenwoordiger van de winkeliersvereniging in het „Co mité voor de nieuwe plannen van Bres kens" was aangewezen de heer W. Rookus. De vergadering ging hiermee accoord. Ook zei de voorzitter medede ling te hebben ontvangen, dat tijdens de wintermaanden nauwlettend zal worden toegezien of de winkeliers zich houden aan de voorgeschreven winkelsluiting. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De secretaris, de heer P. Vergouwe, gaf in een mooi en uitvoerig jaarverslag een opsomming van de gebeurtenissen over het afgelopen jaar. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo in kas is. De gehouden St. Nicolaas-actie, waar van de baten bestemd waren voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen, bracht f 1200,- op. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren J. Moorlag en J. Maas. Tijdens de pauze werd aan de leden een consumptie aangeboden. Np enige bespreking werd met grote meerderheid van stemmen besloten de contributie te verhogen tot f 10,- per jaar, halfjaarlijks te innen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De voorzitter sloot de vergadering met dank voor de opkomst. Oroede Filmavond. Door het Rode Kruis werd Dinsdag avond in hotel „De drie Koningen" te Groede een filmavond georganiseerd. Vertoond werd de Duitse film: „De laatste brug" met Maria Schell in de hoofdrol. Deze film, die overal waar ze vertoond werd, overvolle zalen trok. werd ook in Groede voor een volle zaal gedraaid. Aanrijdina. Woensdag j.l. te pl.m. 16.30 uur. had op de Rijksweg aan de z.gn. „Witte heul" nabij Breskens, een aanrijding plaats tussen een personenauto en een wielrijder. De wielrijder A. v. B. te Gropde reed met ziin rijwiel vanaf de Noliet,iesdiik d^ Rijksweg op. zonder op het verkeer op de Riikswe? te letten. Op hetzelfde ogenblik naderde de luxe auto. een volk^wa^en bestuurd door W. M. H. u't 's Hertogpnbosch. De auto werd krach tig afgeremd, doch de bestuurder kon een aanriidinqr roet voorkomen. De wielrijder werd geschept en kwam on de voorkant van de auto terecht. Hii bleef or> de weo- liggen met een bloeden de hoofdwond. Zijn rijwiel werd vernieid De auto liep enige materiële schade op. moeten brengen en doodnuchter had ze bij het afscheid tegen hem gezegd: Zeg. zou ie me niet eens een zoen geven?" Zo was het aan gekomen en aan ge bleven. Nadat hij haar vluchtig een kus on de wang had gedrukt, zei ze nog. ter wijl ze de sleutel in de deur stak" ..Kom me vóór (jo wedstrijd maar afhalen, maar niet te laat. want ik wil me op m'n gemak verkleden". Sindsdien waren de andere jongens er mee verdoend, dat Ellv voor hen een onbereikbare partij was geworden. Het geen voor sommigen van hen erg jam mer wa.s. want EUv's vader had centen en geld was in het dorp een .svnoniem voor macht en aanzien Wet EUv's va der precies deed. wist, eigenlijk niemand precies, 's Morgens ging hij In zijn kleine auto het dorp uit naar de naburige stad en teo-en de avond keerde hij wwr te rug Later toen hij al officieel bij Ebv's oudprs tbm's kwam wist hii al gauw. dat meneer peetoom directeur was van een of andere fabriek. Na een jaar verkeerd te hebben, ver loofden ze zich. hoewel meneer Peet oom als ziin menin^ had uitgesproken, dat de jongelui nog rijkeHik jong waren: twintig en negentien. ..Jullie ziin eigen lijk no"- maar kinderen." had hii ge zegd. Doch Ellv besliste uiteindelijk en daarmee was de kous af Noch haar va- der's, noch Tom's mening werd gevraagd, toen al niet en later evenmin. Weer een ia ar daarna snrak ze over trouwen. Misschien voor het eemt tij dens zijn verkering met de fabrikans- o m. een vernielde voorruit en enige deuken. De wielrijder is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd, na dat de beide artsen uit Breskens en Zr. de Graag de eerste hulp hadden ver leend. De autobestuurder liep geen verwon- ö:ngen op. De Rijkspolitie te Breskens heeft ter plaatse het onderzoek inge steld. Schietwedstrijd. Zondag werd in café Ekkebus een schietwedstrijd gehouden tussen „Diana" uit Groede en „Schiet maar raak" uit Hoofdplaat. De beste schuttel' van de dag was bij „Diana" C. Ekkebus, 58 pnt. en bij „Schiet maar raak" A. Blaakman, 57 pnt. Beiden ontvingen voor deze presta- t'e een medaille. De beschikbaar gestelde beker voor de winnende club werd gewonnen door „Diana" die met 1868 punten drie pun ten meer behaalde dan „Schiet maar vaak". Hoewel „Diana" nog wel enige nieuwe leden kan gebruiken, werden in de-korte tijd van het bestaan toch reeds drie bekers geschoten. Ongeluk. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur kwam tijdens een hevige regenbui, op de Straatweg te Groede, in de bocht bij W. Salomé, een personenauto in de sloot te recht. Het ongeluk was te wijten aan de gladheid van de weg en aan het zeer slechte zicht dat de bestuurder had van wege de regen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. doch zijn auto moest zwaar beschadigd weggesleept worden. Vergadering School m. d. Bijbel. Vorige week Donderdag werd onder leiding van dhr. H. A. Cappon de jaar lijkse ledenvergadering van de School m. d. Bijbel te Groede gehouden. Jaarverslagen van penningmeester en secretaris werden met belangstelling aangehoord. De aftredende bestuursle den werden herkozen. In de pauze werd genoten van thee en koekjes. Nade pauze hield mevr. Ver- schoor-v. d. Vlis, de bekende schrijfster van kinderboeken, een boeiende cause rie over: Het boek voor uw kind. Achter eenvolgens stond de spreekster stil bij de geschiedenis van het kinderboek, van van Alphen tot or> onze dagen. Het boek opent voor uw kind een nieuwe wereld. Het boek leidt uw kind in in Gods schep- oing. Daarom is de verantwoordelijk heid van een schrijver zo groot. Daarom is de keuze van een boek voor uw kind zo belangrijk. Een boek voedt of ver woest. De invloed van het boek op uw kind is groot. Wij hebben een taak ten opzichte van onze door Jezus gezegende kinderen. Tal van vragen werden nog beant woord, waarna deze zeer goede samen komst met dankgebed werd besloten. Hoofdplaat Benoeming. De heer J. C. Snoor. onderwijzer aan de Chr. school te Hoofdnlaat. werd be noemd tot onderwijzer aan de Koningin Wilhelminaschool te Vlissingen. Nieuwvliet Feestavond De afdeling NieuwvUet van de Z.L.M. "'-"'eld haar jaarlijkse ale^mene vergade ring. Na het huishoudelijke gedeelte was °r een gemeenschappelijke koffiemaal- riid wanr ook de dames aanzaten. No afloon hiervan verzorgde de afde- 1ncr Groede van de Z.L.M. en L.J.G. een hont nrogromma. bestaande uit zang, muziek en toneel. Film Rode Krui? Als eerste gemeente in Z.-Vlaanderen "'erd Zaterdag in Nieuwvliet, de Rode Kruisfilm „De laatste brug" vertoond. doehter had hij tegengesputterd„We hebben nog haast niets, dat beetje geld op de Bank „Zeur niet." was haar reactie geweest en daarmede had ze alle bezwaren weg gevaagd. „Geld heb ik wel, als het nodig is". Toen had hij zijn verloofde met ande re ogen bekeken. En was het eigenliik pas go°d tot hem doorgedrongen dat hii maar eep gewone arbcidersjongen was. die weliswaar behoorlijk het electri- ciënsvak verstond en in zijn vrije tiid wat prutste met radio's, maar dat was dan ook al1 es. Hij werkte in de stad reed dagelijks heen en weer op de fiets want het dom bezat geen eleo*-riciteifs- zaak Bakker, de srmd, deed dat weri" er zo'n beetle bil. Voor een vrijgezel had hij een aardig loop, maar om er op te trouwen Nee. dat durfde hij niet aan. En toen was ze op een avond aan het praten gegaan Na afloon had hii ver steld gestaan van haar ondernemings geest. Tn het Dark, even buiten het dorp. zafen ze op een bank: hij rokende, ter- wiil zij haar plannen uiteenzette. „Jij zegt ie betrekking op per 1 Mei. dat is één. Tk huur de leegstaande winkel in de Hoogstraat ner zelfde datum dat is twee. En dan gaan we camen eens naar een paar grossiers ip de it ad en kopen een voorraad eleotrieiteitsartikelen en dat niet alleen, manr ook enkele radio toestellen. We richten winkel en huis op ons gemak in en openen dan half Mei. Begrepen?" (Wordt vervolgd). In de pauze had een verloting plaats. De belangstelling was groot. Vergadering Het Groene Kruis. In de Stadsherberg te Nieuwvliet ver gaderde de vereniging van de wijkver pleging het Groene Kruis, onder voor zitterschap van de heer Iz. de Hullu- Basting. Uit het jaarverslag van de sec retaris, de heer J. Quaars, bleek, dat de afdeling momenteel 206 betalende leden telt. Met ingang van 1 Juni nam Zr. Versteegh haar ontslag als wijkverpleeg ster. Hoewel er niet direct een gediplo meerde verpleegster aangesteld kon wor den, kon het verplegingswerk toch zijn gewone doorgang vinden. Tegen het einde van 1956 kon echter gelukkig Zr. de Bruijne als gediplomeerd verpleegster aangesteld worden. Daar ook Dr. Sorge- drager uit Groede vertrok, kreeg ook deze gemeente een andere huisarts, zo dat er in de wijkverpleging nogal enige verandering geschiedde in het afgelopen jaar. De heer J. de Reu die al vele jaren de functie van bode-magazijnmeester be kleedt. werd wederom voor de tijd van 1 jaar aangesteld. De aftredende bestuursleden, de heren H. Brakman en P. de Keuninck, werden met algem. stemmen herkozen. De con tributie werd op verzoek van het pro vinciaal bestuur verhoogd met f 1.-, zo dat deze voor 1957 f 6,- wordt. Bij de rekening en verantwoording bleek, dat de gewone dienst aan inkom sten bedroeg f 3480,13 en de uitgaven f 1487,22, zodat er een batig saldo bleef van f 1992,91. Alle leden kregen de beschikking over een materialenlijst, zodat nu een ieder weet waarover de vereniging beschikt. Over de slechte financiële toestand van het Centrum Kraamzorg West Z. Vlaanderen kon de voorzitter nog wei nig mededelen, aangezien er naar een passende subsidie-regeling gestreefd wordt in overleg met de Provincie en het Rijk. Na de rondvraag sloot de voorzit ter met dank voor de opkomst van de leden de vergadering. Oostburg Aanbesteding. Namens het gemeentebestuur van Oostburg werd deze week op het ge meentehuis aldaar door architect Jac. Faas in het openbaar aanbesteed de bouw van twee woningen met schuurtjes aan de Vestingstraat. Er werd als volgt ingeschreven: I. Bossand Zn. te Oostburg f 35.040; I. Vermeulen, Waterlandkerkje f 35.537; F. Leenhouts, Sluis f 36.380; P. F. Barra, Oostburg f 36.878; J. J. v. Hee, Sluis f 37.700; J. Hennekamp, Oostburg f 38.790; Wed. Toussaint, Cadzand f 41.460; P. I. Simpelaar, Oostburg f 41.820; Fa. Martens Zn., Hoofdplaat f 42.650V. Verstraeten, Hoofdplaat f 44.500. De begroting van de architect bedroeg f 36.258. De gunning werd aan gehouden. Vergadering Algem. Bond v. Ambtenaren In de vergadering van de afd. West Z.-Vlaanderen van de Algemene Bond van Ambtenaren, gehouden te Oostburg noemde de voorzitter, de heer H. Goede- gebuur, het een lichtpunt dat de afd. in 1956 een winst had gemaakt van 22 leden, zodat op 1 Jan. 1957 het leden aantal 187 bedroeg. De voorzitter noem de 1 Jan. 1957 een mijlpaal in het be staan van de Bond, omdat het die da tum 10 jaar was geleden dat de bond een fusie aanging met de Bond van Overheidspersoneel. Hij sprak er zijn be vreemding over uit, dat in het parlement op korte termijn was besloten tot de sa larisverhoging van de hogere ambtena ren, terwijl er voor de salarisverbetering van de lagere ambtenaren altijd een hele lange tijd van besprekingen en overleg nodig is. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo in kas is. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren H. Goedegebuur, J. van de Sande, A. v. d. Velde, J. Boekhout en J. Risseeuw, werden bij acclamatie herko zen. Aan de heer A. Potvlieger te Biervliet, die in 1956 het feit herdacht dat hij 25 jaar lid van het N.V.V. was, werd het zilveren N.V.V.-insigne met oorkonde uit-rereikt. De heer A. van Poelje uit Rotterdam hield vervolgens een interessante cause rie over „De huidige welvaartsverdeling". Na afloop hiervan was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door enkele aanwezigen werd gebruik ge maakt en die door de heer Van Poelje op zeer duidelijke wijze werden beant woord. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Retranchement Diploma voor Veilig Verkeer. De volgende -personen behaalden bij het examen voor Veilig Verkeer te Re tranchement het diploma. Dames: E. J. van Dale-de Voldere; J. J. van Cadsand: Lien Luteijn: N. J. Hen- nekeij-Willemsen; J. van Dale-Fenijn: J. Faas-Lergner; J. A. Luteijn- Snoeren; KI. Robijn-Schouten; Lien Leenhouts; E. M. H. Vasseur-MarkusseJ. Blokdijk- Luteijn; E. Robijn-Baas. Heren: Abr. Dierkx: J. Risseeuw Sr. Z. C. Risseeuw: J. de Hullu Sr. Jac. Mas- clee: M. van Dale: A. Willemsen jr.; J. A. Basting; H. de Ridder: Abr. van Ha- negem Izn.; W. Scheerens; Joh. A. Lu- cieer; Abr. Risseeuw; Iz. J. Dierkx jr.; Iz. de Smidt; A. S. Coppens; L. Basting Azn.; Iz. Dierkx Sr.; P. J. Faas; C.Houg; P. M. A. van Dale; Joz. I. Basting; Abr. van Hanegem Azn.; Anth. Dierkx; Adr. Reijnierse; Iz. A. van Dale; J. A. Leen houts; J. Hakker; Abr. Cambier; S. J. Boeije; Jac. I. Lucieer; A. K. Zwier; P. J. Vercouteren; J. C. Faas; M. P. van de Voorde; C. J. Almekinders; D. de Feijter; J. F. Kornelis; P. L. Eversdijk; P. Faas- v. d. Walle. Avond van de B.B. In café Luteijn werd Vrijdagavond een samenkomst gehouden voor alle le den van de dienst Bescherming Bevol king Retranchement. Burgemeester J. A. Leenhouts verwel komde in het bijzonder majoor L. Stoor vogel als waarnemend kringhoofd van de B.B. en de heer H. Karstanje, als waarnemend blokhoofd. Majoor Stoorvogel gaf een overzicht van het werk en de organisatie der B.B., zowel plaatselijk, als in groter verband. Het is ontstellend, hoe weinig men over het algemeen van de B.B. afweet, de or ganisatie. die momenteel over een macht van materialen beschikt, doch helaas nog steeds een tekort heeft van veertig duizend vrijwilligers. De propaganda film „Thomas" gaf van een en ander een duidelijk beeld. Ook het verdere filmprogramma viel in de smaak. Het bestond uit een journaal, alsmede uit de kleurenfilms Welkom in Holland en Grenzen, die ons scheiden. Burgemeester Leenhouts dankte de heer Stoorvogel namens de aanwezigen voor het enthousiasme, waarmee deze het B.B.-werk propageert. Jaarvergadering. De varkensverzekering „Uit Voorzorg" hield in café Luteijn haar jaarvergade ring, die een bijzonder karakter had. Niet alleen, omdat haar voorzitter J. Risseeuw Sr. 25 jaar het presidentschap bekleedde, doch ook, omdat hij tevens 40 jaar bestuurslid en bovendien 45 jaar lid der vereniging was. Hij wenste even wel zijn bestuursfunctie niet langer te vervullen. De vergadering bood hem on der dankzegging voor de vele diensten een geschenk, alsmede het ere-voorzit- terschap aan. Tevens werd bekend gemaakt, dat de secretaris-penningmeester, de heer A. Schouten, reeds 30 jaar bestuurslid der vereniging was, waarvan hij gedurende 25 jaar het secretariaat waarnam. Financieel ging het de verzekering in 1956 goed. Bij de uitkeringen in 1957 zal de Rotterdamse marktwaarde weer als basis worden genomen. De contributie blijft onveranderd. De heer Abr. Robijn werd als bestuurs lid gekozen; de heren Jac. de Smidt en A. Schouten werden als zodanig herko zen. De heer P. Faas-v. d. Walle nam het voorzitterschap op zich. Benoeming. Mej. Gr. Poissonnier te Retranche ment werd benoemd tot assistente bij de Stichting Schooltandverzorging West Z.-Vlaanderen. Sluis Ongélukkige val. De 6-jarige R. Andries kwam bij het spelen in de Smeestraat te Sluis zo ernstig te vallen, dat hij een been brak. Hij werd naar het ziekenhuis te Oost burg vervoerd. Vergadering Het Groene Kruis. De vereniging voor wijkverpleging „Het Groene Kruis" te Sluis hield in het jeugdgebouw van de N. H. kerk haar jaarvergadering, o.l.v. de heer W. H.- kapsenberg. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. J. Visser, bleek, dat de afdeling thans 158 leden telt. Dit aantal vormt een belangrijke bijdrage in de voorgeno men combinatie met de afdelingen Zuid- zandeCadzand en Retranchement. De rekening en verantwoording gaf een batig saldo in kas te zien van f 181.40 De heren W. H. Kapsenberg en A. Lako werden tot bestuurslid herkozen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Westerweel en A. Lako. Plotseling overleden. Op tragische wijze overleed te Sluis de koster van de Ned. Herv. kerk, de hèer J. Goedhals. Hij was 75 jaar oud. Dinsdagavond begaf hij zich naar het jeugdgebouw om daar de zaal in orde te maken voor een lezing, die Ds. Groen veld zou houden. Na het aansteken van de kachel heeft de heer Goedhals zich naar buiten be geven en moet hij vlak voor de ingang onwel zijn geworden. Hij werd door en kele jongens, die naar de lezing kwa men, gevonden. Zij gingen onmiddellijk naar Ds. Groenveld, die Dr. Meijer waarschuwde. Deze constateerde dat de heer Goedhals was overleden en liet het stoffelijk over schot naar zijn woning overbrengen. Aardenburg Gezellige avo?id. De besturen van de plaatselijke jeugd verenigingen gaven ten bate van het r.-k. jeugdwerk te Aardenburg een ge zellige avond in het jeugdgebouw. De banjoclub „De Chiro-meisjes" uit Mal- deghem zorgde voor een gevarieerd pro gramma, bestaande uit muziek, zang en dans.

De Schakel | 1957 | | pagina 2