HALVE prijzen. 25 pCt. korting en speciale koopjes BLEU's kledingmagazijn, Spuiplein, Breskens U kunt NU nog profiteren, wantonze opruiming gaat voort 1 Totale uitverkoop lijwielliaÉI VAN MEENEN, Brisk®. GAZELLE RIJWIELEN, lederen handschoenen, wanten, handheschermers, enz., enz. V. VAN HÖIIIE l Zn., Bri Nog 12 dagen koopjesfeest in jongens-winterjassen, van f 5,95 en f 9,75 (leeftijd pl.m. 12 jaar en ouder). Koopjes in herenjassen. Zie étalage 1 Alles moet weg envoor belachelijke prijzen zorgt voor Uw ogen HELDER's optiek- en fotohandel - Vlissingen Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Byouterieën Zie etalages 1 De kappers naast de kerk gen, de woning van de arbeider de J. te bereiken, ongeveer 200 m. verder. Door roepen waarschuwde hij de bewo ners. En terwijl hij, uit angst het bewust zijn te verliezen, steeds maar de naam noemde van de man, die hem had aan gevallen en wiens stem hij had her kend, werd hij de woning binnengedra gen. De telefonisch gewaarschuwde arts, Dr. Brouwer, alsmede de postcomman- dant der Rijkspolitie, opperwachtmeester Vennix, waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg, waar de ko gel langs operatieve weg werd verwijderd. De echtgenote van de heer Doens had niets van de aanslag bemerkt. Later werd zij uiteraard van het gebeuren op de hoogte gesteld. Door de postcommandant werden on middellijk de nodige maatregelen getrof fen. In de gemeente toog hijzelf op on derzoek uit en bij het bezoeken der ver schillende café's trof hij in één van deze, n.l. café „Tramstation" des avonds om 11 uur C. aan, die rustig een partij bil jart speelde. Over het motief tot het misdrijf kon de politie weinig gegevens verstrekken, doch in IJzendijke meent men, dat er een vete zou bestaan tussen een zekere P. van H., de stiefvader van C. en de landbouwer Doens over land. Momenteel is de toestand van wethou der Doens vooruitgaande. Bevestiging en intrede van ds. C. van Evert. Voor de kleine Hervormde gemeen schap van IJzendijke was het Zondag een blijde dag, toen candidaat C. van Evert zijn intrede deed als predikant der gemeente IJzendijke. Hiermede is een einde gekomen aan de vacature, welke was ontstaan door het vertrek van ds. Blommaart naar Boxtel. De consulent der gemeente, ds. W. S. Evenhuis uit Biervliet, bevestigde in de morgendienst de nieuwe predikant in het ambt. 's Middags deed ds. van Evert zijn intrede in zijn nieuwe gemeente. Voor deze dienst was veel belangstelling, zo wel uit IJzendijke zelf als vanuit de ring IJzendijke, waarvan nagenoeg alle pre dikanten aanwezig waren. Ook de Classis IJzendijke was vertegenwoordigd door zijn grijze praeses, ds. G. Jansma uit Zaamslag. Bij zijn binnentreden in het kerkge bouw werd ds. van Evert gevolgd door consulent en ringpredikanten, alsmede door de vertegenwoordigers van de clas sis en de kerkeraad van IJzendijke. Na de openingsliturgie, schuldbelijdenis en genadeverkondiging, las ds. van Evert Pis. 67, alsmede uit de le zendbrief ven Paulus aan de Corinthiërs van hoofdstuk 4 de verzen 1 tot 5. Het IJzendiikse da meskoor zong hierna op zeer verdienste lijke wijze het bekende Largo van Handel. Als tekst koos de nieuwe predikant 1 Corinthe 4 vers 1Zo moeten wij ons be schouwen; als dienaren van Christus aan wie het beheer van de geheimenissen Gods is toevertrouwd. In zijn prediking bena drukte de nieuwe predikant het voor recht, als predikant te moe-en getuicen uit het woord van God. Christus te die nen in het verkondigen en het beleven van Zijn geheimenissen. Op de prediking antwoordde de ge meente met de woorden van gezang 90. Hierna volgde de gezamenlijke geloofs belijdenis, waarna het koor besloot met een zegenbede. Zich in een persoonlijke toespraak richtende tot d<* e'emeente van T.Tzcn- dijke, vroeg de nieuwe predikant aller me dewerking, teneinde de bestaande activiteiten in stand te houden. Geza.menhik honrte hij de schouders on der het. kerke werk te zetten, zodat alles regelmatio- voortgang kan vinden. Spe ciaal dankte de nieuwe predikant voor de bereidheid tot helpen bij het inrich ten van de nieuwe pastorie. Ds. G. Jansma begroette de nieuwe pre dikant als praeses der classis IJzendijke. Namens de kerkeraad sorak de heer W. Fortrei. De heer Dhont sprak be groetingswoorden namens de kerkvoog dij. terwijl ds. M. de Jong het woo^d voerde namens de ring IJzendijke. Op zeer geestige wijze zegde deze spr. de nieuw beginnende predikant mede na mens de diverse echtgenotes, alle steun toe. Voor de stichting Hedenesse sprak de heer Diefman. Tenslotte nam ds. Evenhuis afscheid als consulent der ge- meente IJzendijke en dankte de diverse colleges voor de prettige'samenwerking. Na afloop der dienst was er een korte receptie tijdens welke men met de nieu we predikant kon kennis maken. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag 19 Jan. a.s. Cary Cooper in zijn meesterfilm „Sergeant York". Een man die het liefst eenvoudig op zijn boerderij was gebleven, werd eensklaps ruw opgeschrikt om mee te doen aan de zwaarste beproevingen. Zondag 20 Jan. a.s. „Woestijnratten," de grote strijd die Rommel voerde tegen het Australische Regiment in Tobroek, dat stand hield ondanks 437 bomaanval len. Helden die de bijnaam kregen van Woestijnratten voerden Commando raids uit op Rommel's verbindingslinies, een ware gebeurtenis op realistische wij ze verfilmd. Ingezonden „Naar open Zee of naar de Sloper Het zal iedere Bressiaander die iets met de Visserij te maken heeft, bekend zijn, dat we jaren achtereen in het ge lukkige bezit zijn van een Avond-Visserij- school. Ook vorig jaar werd het winterseizoen hoopvol begonnen met een vereist aan tal leerlingen. Maar zoals ik schreef, we begonnen met het vereiste aantal leer lingen, en nu schijnt het hier in Bres kens wel een kunst te zijn ook met het zelfde aantal leerlingen te eindigen als waarmee men begon. Hoe het met an dere cursussen is gesteld weet ik niet, maar ik denk dat de z.g.n. Visserij school te goedkoop is. De meeste mensen zijn huiverig voor iets dat goedkoop is, men is bang voor de kwaliteit; nu kan ik U verzekeren dat de kwaliteit prima is, m.a.w. de leer krachten zijn volledig voor hun taak berekend en doen dan ook alle moeite om de leerlingen wijzer te maken. Maar als je leerlingen wijzer wilt maken, moet ie er ook hebben, en nu komt de aap uit de mouw, het schijnt te vlug te gaan, want bij de aanvang van het seizoen waren er 17 leerlingen en nu zijn ze voor het grootste gedeelte verdwenen. Totaal volleerd? of Ja wie vult het verder in. Enfin ik zal het zelf pro heren, mijns inzieus is in het bovenom schreven geval dringend verantwoorde lijkheidsgevoel nodig, in de eerste plaats van de leerling- zelf. maar aangezien de leeftiid van een gedeelte dezer nog niet in dat stadium kan ziin dat dit gevoel al sterk vertegenwoordigd is. zou ik langs deze weg een vriendelijk, doch dringend beroep willen doen op hun ouders. Dat er in de kleine visserij nog niet om diploma's wordt gevraagd, kan toch geen reden zijn om hier onvoorbereid aan te beginnen. Dat er gekampt wordt met personeelstekort en er zodoende geen hoee ei°en worden gesteld aan de iongen die m deze tijd als visser begint kan evenmin de reden zijn om de kansen die geboden worden, onbenut te laten. Na deze t.iid kan het anders worden en zal het anders worden. Tk weet niet of het winst, is, dat in ons bedriif geen eisen worden gesteld aan hen dip hiev hun b^ood in zophen. wpI- licht zal de tijd het uitwijzen. We vindep het. allemaal normaal, als een iongpp die later timmerman wil worden, de am bachtsschool bezoekt daarvoor kilome ters fietst en 's avonds hui-=wevk maakt En het schijnt abnormaal te ziin om voor enkele dubbelties en met weinig moeite, gereefd en gesiord in zee te gaan Daarom aan alle belanghebbenden in onze Gemeente; ..Helpt het VKserii- schoolschip bemannen" De accomodatie is prima, de promotiekansen gunstig en dp toekomst, ligt open. Dit is de laatste oproep dip. laten wü boren, wordt, verstaan. Zn nipt., dan zal dit fraaie practische schip naar de ..slo per" gaan. en krijgen wii de rekening. Namens het bestnur Visserijver. „ONS BELANG" 0 Naar aanleiding van het ingezondp-n schrijven van het bestuur der Visserii- vereniging Ons Belang." is er Maandag avond 21 Januari om half zeven gele genheid zich alsnog op te geven aan dp school. Als er Maandagavond geen vol doende leerlingen zijn, wordt de school definitief gesloten. Namens de commissie van toezicht De Secretaris: I. Verschoor. K.L.M. koopt vluchtnabootsers De K.L.M. heeft de aankoop bekend gemaakt van twee volledig electronische Komt U nog even rondneuzen Er is vast wel wat voor U bij M. DE KRAKER Breskens Telefoon 782 Het zien beheerst het grootste deel van U« leven, Pracht collectie brilmonturen Grote sortering Prisma kijkers Bellamypark 38 Erkend ziekenfondsleverancier van ALLE fondsen. Zondagsdienst doktoren. Zondag 20 Jan. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 366 BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. Zondag 20 Jan. 14.30 u. De lustige weduwe 19.30 u. La Boheme pl. ballet Woensdag 23 Jan. 19.30 u. Les Pecheurs de Perles Vrijdag 25 Jan. 19.30 u. Gala Adrienne Lecouvreur Zondag 27 Jan. 14.30 u. Les Pecheurs de Perles 19.30 u. De Vlasgaard. Zondag 20 en Donderdag 24 Jan. The Great Sebastians Melodramatische comedie van H. Lindsay en R. Crouse Vertaling: Almo Regie: Ben Royaards Zondags te 15 en 19.30 u. Donderdags te 19.30 u. vluchtnabootsers, die besteld zijn bij de Amerikaanse fabriek Link Aviation Inc. Met deze oefencockpits zullen de K.L.M.- bemanningen hun opleiding krijgen voor de in bestelling zijnde Lockheed Electra schroefturbine en Douglas DC-8 straal vliegtuigen, verscheidene maanden voor dat deze machines worden afgeleverd. Met de aankoop van deze twee grote trainers, die elk ongeveer twintig ton wegen, is een bedrag van 6,5 millioen gulden gemoeid. Zij zullen geïnstalleerd worden in het Vliegtrainingscentrum van het Vluchtproductie Gebouw van de K.L.M., dat dit voorjaar op Schiphol ge reed komt en waarin dan eveneens vliegtrainers voor de Super Constellation, Vickers Viscount en DC-7, alsmede een- aantal standaardtrainers een plaats vin den. De nieuwe vluchtnabootsers, die voorzien zijn van de modernste electro nische vindingen, zijn getrouwe copieën van de cockrit van de Electra en DC-8 en bevatten alle nieuwe instrumenten die de K.L.M. voor haar vloot invoert. De ca. 500 vliegers en boordwerktuig kundigen, die de K.L.M. voor de dien sten met de DC-8 en Electra nodig heeft, zullen in deze trainers alle handelingen onder volkomen natuurgetrouwe om standigheden uitvoeren. Zij doen daar mede de vereiste ervaring op met lan dings- en starttechnieken, radio-navi- gatie. motor- en vliegprocedures en ge bruik van slechtweer-radar, waardoor zij volledig vertrouwd zijn met het vliegtuig alvorens hun eerste lesvlucht te gaan maken, van alle voorradige Door onze offertes in de aller modernste byou moet alles er uit voor de helft van de prijs. Heeft U onze electrische luchtver verser al in huis? Practisch en niet duur. Vraagt demonstratie. Telefoon 873 PREDIKBEURTEN Zondag 20 Januari Ncd. Herv. Kerk Aaraenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Brinkman 6,30 uur, geen dienst Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Avondmaal Groede, 10 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondqke, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte „Rozenoord" Sluis, 9,30 uur, Wika Wasterval St. Anna ter Muiden, 11 uur, Wika Wasterval WaterUndkerkje, 10 uur, Ds. Berg^ma Collecte noodl. kerken en personen 4 uur, Ds. de Jong Streekjeugddienst IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande 10 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeenic Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskeas 10,30 en 3 uur, Ds. Streefkerk, Veere Doopsgez. Gem. AardenVurg 10,15 uur> Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, mej. R. Theunisse R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Geen opgave Gevonden voorwerpen Herenhandschoen, want, huissleutel. Inlichtingen groepsbureau der rijks politie te Breskens. Metalen meter, glassnijder, rij wiel trap per, sierspeldje, leesboek, linker jongens schoen met sok, rechter kindersandaal, twee zakdoekjes, twee sjaals, lipssleutel, portemonnaie met enig klein geld, enkele kinder- en herenhandschoenen, een ha mer en enige muntbiljetten. Inlichtingen: Postbureau der Rijks politie te Zuidzande.

De Schakel | 1957 | | pagina 3