PLOUVIER heefi DE schoenenNieuwendijk 11-16, VLISSINGEN het hoofd, een magazijn en een modern ingericht toilet. De architect is er bijzonder goed in geslaagd een schoolgebouw te ontwerpen dat aan de hoogste eisen voldoet. Prijsuitreiking S.J.E.F In de zaal van „De Roode Leeuw" te Aardenburg kwamen leden en genodig den van de tennisclub „S.J.E.F." bijeen voor de jaarlijkse prijsuitreiking aan de clubkampioenen. De voor de eerste maal uitgeloofde jeugdprijs (een bekertje) werd gewonnen door J. Trapman. Op verzoek van de voorzitter werden de prijzen uitgereikt door de ere-voorzitter der vereniging, burgemeester J. M. A. C. van Dongen. De wisselbeker voor de da mes ging naar mej. I. Trapman en die voor de heren naar M. Bral. De heren R. Wieleman en J. Paridaen, die kam pioen werden bij het heren-dubbelspel, ontvingen ieder een lauwertak. Na de uitreiking bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. Loop der bevolking over 1956 Het zielental van de gemeente Aar denburg nam in het afgelopen jaar toe met 9. Op 31 December 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 4007 (2063 mannen en 1944 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 85 (47 m. en 38 vr.) en door vestiging met 125 (58 m. en 67 vr.). Het verminderde door over lijden met 33 (17 m. en 16 vr.) en door vertrek met 168 (87 m. en 81 vr.). Op 31 December 1956 bedroeg het inwonertal dus 4016 (2064 m. en 1952 vr.). Er wer den 33 huwelijken voltrokken en er wer den geen echtscheidingen ingeschreven. Dokter J. de Hullu overleden. Na een langdurige ziekte is Zaterdag j.l. op 67-jarige leeftijd overleden, dokter J. de Hullu, die nog vorig jaar zijn 40- jarig jubileum vierde als huisarts te Aardenburg. Hij was een zeer geziene figuur. Gedurende zijn leven bekleedde hij verschillende bestuursfuncties. Zo was hij o.m. voorzitter van de sociëteit „Spoor tot vriendschap"', oud-voorzitter van de oudercommissie der openbare la gere school en oud-voorzitter van de kring West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Mij. tot Bevordering der Genees kunst. Voorts was hij lid van de plaat selijke afdeling van „Het Groene Kruis". Dokter De Hullu werd in Middelburg geboren en was in de eerste wereld oorlog officier van gezondheid bij de grenstroepen in Aardenburg. in welke gemeente hij zich na demobilisatie als huisarts vestigde. Woensdagmiddag werd onder grote be langstelling het stoffelijk overschot van Dr. d^ Hullu teraardebesteld, na een rouwdienst in de Ned. Herv. St. Baafs- kerk, die door ds. Blom werd geleid. Doktoren uit, We*t Z.-Vlaanderen fun geerden als slinnendragers naast de met. vele bloemstukken bedekte baar. Nadat ds. Blom het Onze Vader had gebeden, sprak de heer C. Holm, een zwager van de overledene, een woord van dank tot allen, die dokter De Hullu in de laatste maanden van zijn leven hadden bijge staan. In het bijzonder de huishoudster van het gezin, mej. F. Witte. Hierna voerde de heer O. M. van den Broecke namens Het Groene Kruis het woord. Verder spraken nog Dr. H. Rozemeijer. namens de artsenkring West Z.-Vlaande ren, Dr. A. Kesteloo, namens de collega's en de heer A. C. Catsman. namens de groep van de E.H.B.O., die tijdens debe- schietlngsdagen onder leiding van Dr. de Hullu stond. Toen Ds. Blom de zegen had uitgesproken, bewezen honderden be langstellenden de laatste eer aan hun oud-arts. Biervliet Loop der bevolking over 1956 Het zielental der gemeente Biervliet nam in het afgelopen jaar af met 21. Op 31 December 1955 bedroeg het aantal in gezetenen 2088 (1091 mannen en 997 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door zich tot de directeur. „Voor dat ik het vergeet; wij hebben een dag of zes ge leden met elkaar getelefoneerd". „Niet dat ik weet, geachte mejuf frouw!" ,.Tk heb u toen voorbereid op een ver klede millionnair". „Was u dat?" vroeg de portier. „En nu laat u Dr Hagedorn aan zijn lot over?" „Hoe kan één enkel mens zoveel stom miteiten verkopen?" merkte tante Jui chen op en zij schudde afkeurend het hoofd. Hilde sprak: „Tante, nu geen vakkun dige critiek! Goeden dag, messieurs! Ik geloof, u zult nog lang over de vergis sing nadenken, die u vandaag hebt be gaan". De beide dames stegen in de li mousine. Kort. daarop verschenen Schulze en Kesselhut. Schulze lei een brief voor Hagedorn op de tafel van de portier. De directeur en Onkel Polter bogen. Ze werden genegeerd. De auto was nu vol. Johan hield het electrische straal kacheltje op zijn knieën. In de koffers was geen plaats meer. Lechner's Leopold wilde al wegrijden, toen Sepp, de opzichter van de skihal, kwam aanrennen. Hij stootte keelklan ken uit van ontroering, greep Schulze's hand en scheen vastbesloten, die uit het lid te draaien van louter dankbaarheid. „Het is best hoor. Sepp." sprak Schul ze. „Het is je van harte gegund. Je was tijdens het schoonvegen van de ijsbaan geboorte met 33 (16 m. en 17 vr.) endoor vestiging met 64 (23 m. en 41 vr.). Het verminderde door overlijden met 21 (14 m. en 7 vr.) en door vertrek met 97 (48 m. en 49 vr.). Op 31 December 1956 bedroeg het inwonertal dus 2067 (1068 m. en 999 vr.). Er werden 17 huwelijken voltrokken en er werden geen echtschei dingen ingeschreven. Breskens Uitslag aanbesteding. Door het bestuur van het Calami- teuze Waterschap „Oud en Jong Bres kens" werd aanbesteed het onderhouds werk gedurende 1957. Ingeschreven werd als volgt: P. J. van de Sande, Breskens - 37.239, C. v.d. Klippe, Vlissingen - 37.345, G. Sponselee, Kloosterzande - 37.400, F. Warrens, Hontenisse - 37.490, N.V. E.L.K., Geleen - 37.900,— J. la Gasse, Koudekerke - 38.000, L. Dekker, Vlissingen - 38.900, L. v.d. Klippe, Vlissingen - 38.933, P. Toussaint, Cadzand - 27.100, Van Noorem, Werkendam - 25.390, De twee laatstgenoemden hebben hier voor ontslag gevraagd, zodat het werk zal worden gegund aan P. J. van de Sande, aannemer te Breskens voor f 37.239,—. Loop der bevolking over 1956 Het zielental van de gemeente Bres kens nam in het afgelopen jaar toe met 34. Op 31 December 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 3602 (1840 mannen en 1762 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 64 (35 m. en 29 vr.) en door vestiging met 174 (85 m. en 89 vr.). Het verminderde door overlij den met 25 (17 m. en 8 vr.) en door ver trek met 179 (94 m. en 85 vr.). Op 31 December 1956 bedroeg het inwonertal dus 3636 (1849 m. en 1787 vr). Er werden 21 huwelijken voltrokken en er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. Cadzand Loop der bevolking over 1956 Het zielental van de gemeente Cad zand nam in het afgelopen jaar af met 2. Op 31 December 1955 bedroeg het aan tal ingezetenen 943 (476 mannen en 467 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 16 (9 m. en 7 vr.) en door vestiging met 13 (3 m. en 10 vr.). Het verminderde door overlijden met 9 (3 m. en 6 vr.) en door vertrek met 22 (7 m. en 15 vr Op 31 December 1956 be droeg het inwonertal dus 941 (478 m. en 463 vr.). Er werden twee huwelijken vol trokken en er werden geen echtschei dingen ingeschreven. Oostburg Bezichtiging werkplaats voor minder validen. Zaterdagmiddag was de onlangs offi cieel geopende werkplaats voor minder validen te Oostburg voor het publiek te bezichtigen. De bezoekers werden verwelkomd door de heer D. Geuze, wethouder van so ciale za' en der gemeente Oostburg en door de bedrijfsleider van de werkplaats, de heer J. J. A. van Staveren, waarna een uiteenzetting werd gegeven over de werkmethoden. Verder werden enkele vervaardigde werkstukken vertoond, zo als naai- en byouteriedozen. Ook de ma chines werden bekeken. Aan de bezoekers werd een folder ter hand gesteld waarin de aandacht werd gevraagd voor de tot nu toe vijf produ cerende werkplaatsen in Zeeland, te weten in Vlissingen, Middelburg, Oost- burg Terneuzen en Zierikzee. „Drie Koningen Ter geleeenheid van het feest der Drie Konineen werd Zondagavond tij dens een bijzondere kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Oostburg, na een li turgische lofzang met een korte predi king door Ds. Hugo van Dalen, door leerlingen van de vierde klasse van de zo vriendelijk voor me". Kesselhut wees op de treurige over blijfselen van de gedooide sneeuwman. De schone Casimir heeft het afgelegd". Schulze lachte. Hij herinnerde zich de nacht onder de sterrenhemel toen Casi mir ter wereld was gekomen. Toen Hagedorn in het hotel terug kwam, overhandigde de portier hem twee brieven. „Wat is dat nou9" sprak Fritz en hij ging in de hal zitten en scheurde de beide couverts open. De eerste brief luidde: „Mijn lieve jongen! Tk moet onverwachts en wel onmiddellijk naar Berlijn terug. Het spijt me erg. Tot spoedig ziens. Harte lijke groeten van je vriend Eduard". Op het tweede velletje stond: „Mijn lieveling! Als je deze regels leest, is ie eigen meisje er vandoor. Dat zal ze niet nog eens doen! Zodra je haar weer te ruggevonden hebt. mag je haar zolang aan haar oren trekken, tot ze een heel stuk van haar hoofd staan. Misschien flatteert dat juist wel heel erg! Kom toch. alsjeblieft, spoedig naar Berlijn, waar niet slechts mijn oren op je wach ten, maar ook de mond van je toekom stige vrouw, Hilde Hagedorn". Fritz stiet een vreselijke verwensing uit en liep naar de portier aan de over kant. „Wat betekent dat?" vroeg hij, he lemaal buiten zichzelf. „Schulze is ver trokken! Mijn meisje is vertrokken! En tante Juichend" openbare lagere school uit Oostburg het „Drie Koningenspel" opgevoerd. Schoondljke Postduiv ententoonstelling. De Schoondijkse concours- en verzen- dingsbond hield een duiven tentoonstel ling voor de leden, waarvoor uit de ge hele streek inzendingen waren binnen gekomen. De uitslag was als volgt: Oude doffers: 1, G. Dusarduijn, Groe- de; 2, Jac. Becu, Groede; 3, J. v. d. Wege, Nieuwvliet; 4, W. Klaaijsen, Bres kens; 5, P. de Hullu, Schoondijke; 6, J. de Jonge, Schoondijke; 7, J. den Hollan der, Oostburg; 8.W. van Unen, Oost burg; 9, J. van den Broecke, Breskens; 10, G. Weeda, Groede. Oude duivinnen: 1, G. Dusarduijn, Groede; 2, G. de Wever, Schoondijke, 3, P. de Hullu, Schoondijke; 4 en 5, J. van den Broecke, Breskens; 6, H. de Smit, Schoondijke; 7, J. van den Broecke, Breskens; 8, A. Bouwens, Breskens; 9, Jac. van Lare, Schoondijke. Jarige doffers: 1, P. Dobbelaere, Schoondijke; 2, A. Bouwens, Breskens; 3, J. den Hollander, Oostburg; 4, Jac. Becu, Groede; 5. A. Weeda, Groede; 6. G. de Wever, Schoondijke; 7, W. van Unen, Oostburg; 8, W. de Jonge, Bier vliet; 9, P. de Hullu, Schoondijke. Jarige duivinnen: 1, G. Dusarduijn, Groede; 2, P. de Hullu, Schoondijke; 3, W. de Zwart; 4, G. de Wever, Schoon dijke; 5, Jac. van Lare, Schoondijke; 6, F. de Blok. Jonge doffers: 1, Jac. van Lare, Schoondijke; 2, A. Bouwens, Groede; 3, J. den Hollander, Oostburg; 4, J. Moe- laert, Schoondijke; 5, Jac. Becu, Groede; 6, J. den Hollander, Oostburg; 7, Joz. van de Wege, Nieuwvliet; 8, G. Dusar duijn, Groede; 9, Jac. Becu, Groede; 10, J. den Hollander, Oostburg. Jonge duivinnen: 1, J. den Hollander, Oostburg; 2, A. de Coninck, Schoondijke; 3, W. van Unen, Oostburg; 4,' A. Hame- lijnck, Breskens; 5, J. Ras, Groede; 6, A. de Poorter, Sasput; 7, P. de Hullu, Oostburg; 8, F. de Smit, Schoondijke; 9, A. Weeda, Nieuwvliet. Late doffers: 1, D'Hondt, Aardenburg; 2, W. van Unen, Oostburg. Kampioen doffers en duivinnen: G. Dusarduijn, Groede. Sluis Clubkampioenschappen Sluisse Auto- en Motorclub. In het begin van Februari zullen weer de clubkampioenschappen van de Sluisse Auto- en Motorclub worden gehouden. De eerste rit als pijlenrit bedoeld, die bij avond zal gereden worden. Er zal ook een oriëntatierit gehouden worden, na afloop waarvan de nieuwe kampioen zal worden aangewezen. Op 17 Januari wordt een filmavond gegeven. De datum van de bevrijdingsrit staat nog niet vast. Overplaatsing. Met ingang van 1 Januari j.l. is de wachtmeester le klasse bij de konin klijke marechaussee, J. P. Wolfert, over geplaatst naar Tilburg. In zijn plaats komt de wachtmeester le klasse bij ge noemd wapen, E. van Loo te Hontenisse. IJzendljke Internationale vogelshow. Zaterdag en Zondag j.l. hield de af deling IJzendijke van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers een inter nationale tentoonstelling van vogels. Gedurende de beide dagen werd door ol.m. 1200 bezoekers een kijkje genomen langs de zeer vele inzendingen. De ten toonstelling werd Zaterdagmiddag ge opend door burgemeester jhr. L. von Fönninghausen tot Herinckhaven. voor zitter van het ere-comité. Voordien had de voorzitter van de vereniging, de heer G. Vennix. een welkomstwoord gespro ken. Voorts werd het woord gevoerd door de heer L. P. Flipsen, districtscom- „Vertrokken," sprak de portier. „En meneer Kesselhut?' „Vertrokken," fluisterde de (portier. Hagedorn monsterde wantrouwig het arme zondaarsgezicht van Onkel Polter. „Hier is iets niet in de haak! Waarom zijn ze alle vier weggegaan? Speld me asjeblieft niets op de mouw! Ik versta in dit geval absoluut geen gekheid!" De portier sprak: „Waarom de beide dames en de heer Kesselhut zijn vertrok ken, weet ik niet". „En meneer Schulze?" „Enkele gasten hadden zich beklaagd. Meneer Schulze verstoorde de sfeer. De directie heeft hem verzocht te vertrek ken. Hij heeft onmiddellijk aan dit ver zoek voldaan. Dat het gevolg daarvan zou zijn, dat er nog drie gasten zouden heengaan, hadden we ook niet kunnen vermoeden". „Nog drie?" vroeg Dr. Hagedorn. Hij keek naar de dienstregeling, die aan de muur hing. „Natuurlijk vertrek ik ook. Binnen een uur gaat mijn trein." Hij rende naar boven. De portier was een flauwte nabij. Hij sleepte zich naar het bureau en viel daar op een stoel neer. Hij deelde Karei de Koene de nieuwe jobstijding mede. „Het vertrek van Hagedorn moet ver hinderd worden!" beweerde de hotelier. ..Zo een uit zijn humeur geraakte mil lionnair kan ons heel iwat onaangenaam heden berokkenen, zodat het nieuwe sei zoen een fikse knauw kan krijgen''. Ze missaris voor West-Noord-Brabant en Zeeland. De uitslagen van de keuring, die aan de tentoonstelling verbonden was, luiden Groep 1: G. Vennix, IJzendijke, 88 pnt.; L. Jaumotte, IJzendijke, 87 pnt.; G. Vennix, 86 pnt.; G. Vennix, 86 pnt. Groep 2: Jean Dillens, Brussel, 88pnt.; W. Schut, Breskens, 88 pnt.; F. Poisson- nier, Oostburg; G. de Koning, Hulst, 87 pnt. Groep 3: W. Risseeuw, Oostburg, 88 pnt.; P. Petiet, Vlissingen, 87 pnt.; Ph. Keijmel, Breskens, 87 pnt. Groep 4: P. Hoogstraten, Vlissingen, 88 pnt.; W. Temmerman, Oostburg, 88 pnt.; P. Hoogstraten, 88 pnt. Groep 5: F. Zegers, Hulst, 88 pnt.; Joh. Verstraten, IJzendijke, 86 pnt.; J. van den Bunder, IJzendijke, 88 pnt.; W. Schut, Breskens, 88 pnt.; J. van den Bunder, 87 pnt. Groep 6 en 7: Joh. Verstraten, IJzen dijke, 87 pnt.; M. van Vlokhove, Eind hoven, 87 pnt.; G. de Koning, Hulst 88 pnt.; A. Hofman, IJzendijke, 88 pnt.; J. Verstraten, 86 pnt. Groep 8 en 9: Joh. Reith, Groenl,o, 89 pnt.; dezelfde 88 pnt.; dezelfde 87 pnt.; Jos. van den Bunder, IJzendijke, 87 pnt.; Joh. Reith, 87 pnt. Groep zangkanaries: J. Reinders,Oost- Souburg, 87 pnt.; J. B. Sissingh, Vlis singen, 85 pnt.; J. Malgo, Middelburg, 84 pnt.; C. van Delden, Vlissingen, 84 pnt. Groep wildzang: H. Reijs, Eindhoven, 92 pnt.; H. Reijs, 90 pnt.; L. Jaumotte, IJzendijke, 89 pnt. Tropische vogels: G. de Smet, Oost burg, 91 pnt. Algemeen kampioen: Joh. Reith, Groenlo, wisselbeker, geschonken door de winkeliersvereniging IJzendijke. Kampioen tropische vogels: G. de Smet, Oostburg, wisselbeker, geschon ken door wethouder C. Doens. Kampioen O. K.: Joh. Verstraten, IJzendijke, zilveren medaille, geschon ken door de burgemeester van IJzendijke en zilveren legpenning, geschonken door de Commissaris der Koningin. Kampioen eigen kweek: Jos. van den Bunder, IJzendijke, bondskruis Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. Vergadering varkenshouders. De varkenshoudersvereniging „Steunt Elkander" te IJzendijke vergaderde on der voorzitterschap vanv de heer J. Triou. Uit het jaarverslag van de penningmees ter bleek, dat in het afgelopen jaar de ontvangsten f 1106,27 bedroegen en de uitgaven f 1215,70, een nadelig slot dus van f 109,43. De aftredende bestuursleden, de heren J. Triou en E. Sutin, werden herkozen. Besloten werd, dat de secretaris voor taan een vergoeding van f 125,per jaar zal ontvangen. De uitkering voor dode varkens werd vastgesteld op f 1,50 per kg. Zuldzande Nieuwe dirigent. Tot dirigent van de Koninklijke mu ziekvereniging „Veronica" werd, in de plaats van burgemeester H. P. Everwijn, benoemd de heer J. D. Hennekeij te Wa- terlandkerkje. Burgemeester Everwijn werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend in verband met drukke werkzaam heden. Hij was sinds 1945 dirigent van de muziekvereniging die onder zijn lei ding enkele fraaie successen behaalde. Uitbreiding wijkverpleging. Hedenavond zal de afd. Zuidzandevan Het Groene Kruis een algemene leden vergadering, tevens filmavond, houden in hotel „De Zwaan". Op deze vergade ring zal Zr. Stellweg, zuster in algemene dienst van de Prov. vereniging Het Groene Kruis, een overzicht geven van het werk dat door de kruisvereniging wordt verricht. De agenda voor de alge mene vergadering vermeldt nog een be spreking over combinatie van de wijk verpleging met Sluis en Retranchement. Tot nu toe geschiedde de wijkverple ging in Zuidzande samen met Cadzand. Dit gebied is echter vrij klein en door al lerlei oorzaken en na vele besprekingen, doet het bestuur thans het voorstel om ook Sluis en Retranchement in de com binatie op te nemen welk gebied de wijk verpleegster dan per auto zal gaan ver zorgen. stegen in de lift en lieten zich naar de eerste verdieping brengen. Voor het ap partement nummer zeven bleven ze staan en klopten aan. Maar Hagedorn antwoordde niet. De heer Kuhne drukte op de klink. De deur was gegrendeld. Ze hoorden op de gang zelfs hoe laden en kasten werden opengetrokken en weer dichtgesmeten. „Hij pakt wel heel luidruchtig in," zei de portier bedrukt. Ze keerden weer ver drietig naar de hal terug en wachten tot de jongeman beneden zou komen. Hij kwam. „De huisknecht kan de kof fer naar het station brengen. Ik ga te voet". „Meneer Hagedorn! Dat kunt u ons niet aandoen!" riep Karei de Koene, ter wijl hij en de portier ieder aan een kant van de jongeman gingen staan. „Doet u heus geen moeite," sprak Ha gedorn. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1957 | | pagina 2