VAN MEENEN, Brestas. Lederen jacks, handschoenen, wanlen, handbeschermers, vacht- en wol gevoerd Kinder-ijsbaan bontlaarsjes Verlovings ringen VKB Modemagazijn DAALHUIZEN bij AUTORIJSCHOOL „SUCCES" ROCK W ROLL JACKS SUEDE BOMBERS JOCKS Versprille's Kleding Bedrijf Firma 0. G. DAALHUIZEN li. Vlaamse flitsen Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Gent. Uilslag winkeliers-actie Ie Breskens Leer veilig 'autorijden Eindelijk Cadzandse wafelijzer A.P.Leenhouis, Breskens BATA - BRESKENS Horlogerie J. Hovestadt luuPi elegante en duubgame i'deding, Vlissingen GELD- Beiden genieten een goede bekendheid in de gemeente en wat hun gezondheid betreft, deze is nog uitstekend. De muziekvereniging bracht hen een serenade en voorzitter Dikkenberg ver tolkte aller gelukwensen. Alle kinderen en kleinkinderen konden het feest mee maken, behalve hun dochter Mary, die vanuit Zuid-Afrika, waarheen zij emi greerde, een prachtig geschenk gezonden had. Groede Duwententoonstelling Op 8 en 9 December a.s. zal de dui- venvereniging „Strijd in Vrede" te Groede weer een duivententoonstelling organiseren en wel in het café van dhr. J. van Haneghem. Zie verder de adver tentie elders in dit blad. Emigratie. Maandagavond werd in hotel „De Drie Koningen" te Groede een voorlichtingsavond gehouden over emigratie naar Australië. Door de vertoonde films kreeg men een goede in druk van de mogelijkheden die er in Austra lië voor emigranten zijn. Wintervoedering van verschillende vogels Nu de vorst ieder ogenblik kan intre den, zouden wij gaarne weer uw volle aandacht en medewerking willen vragen voor de wintervoedering van vogels. Helpt u allen weer mee? Fijn! Gaarne willen wij u hier enkele wen ken geven welke van groot nut voor u kunnen zijn. Speciaal willen we het dit keer heb ben over wintervoedering in tuinen. Waar voederen wij in tuinen? Sommige vogels zoeken hun voer op de grond, andere in struiken en in sple ten van takken en boomstammen. We moeten dus op beide groepen let ten. Het voedsel wordt op de grond ge strooid op een van sneeuw, wanneer dit er ligt, schoongeveegde plek. In de buurt mag zich geen hinderlaag bevinden, waarin een kat zich kan verschuilen. Het is echter wel gewenst, dat in de buurt dichte, liefst doornige struiken staan, b.v. hulst of meidoornheg, opdat de vo gels bij een overval dekking kunnen zoe ken. Dit geldt vooral voor grote tuinen en parken. Dit geldt speciaal voor die vogels, die er een afkeer van hebben hun voedsel op een voedertafel te zoeken, daar zij hun voer liever van de grond oppikken. Andere vogels eten liever van een voedertafel. Deze moet flink groot zijn. De voederplank moet minstens 1,75 me ter van de grond zijn om te voorkomen, dat de katten er op springen, tevens een klein opstaand randje, om wegwaaien van het voer te voorkomen, maar wel zo gemaakt, dat het regenwater er af kan lopen, b.v. door spleten in de bodem, of door een hellende stand, of door een onderbreking van de opstaande rand op het laagste punt. De voederhuisjes, welke in de handel zijn, zijn meestal te klein. Een dakje is niet speciaal nodig. Maak de plaats waar u het voeder strooit, windvrij. Meestal spelen mussen de baas op de voedertafel. Op een gemakkelijke manier kunnen deze er af gehouden worden, door rondom de tafel op een hoogte van ongeveer 8 cm., een zwarte draad te spannen, te bevestigen aan rechtop staande latjes in de hoeken. Wat voeren wij? In de eerste plaatsbrood (bruin brood is voedzamer dan wit brood), gekookte aardappelen, allerlei etensresten en ta- felafval. Het eten mag niet te zout zijn. Een tractatie voor roodborstjes is b.v. zeer fijn gesneden kaaskorstjes en tevens' mede voor lijstersoortem ongekookte havermout. Vet is zeer noodzakelijk, vooral bij koude. Men geeft het in de vorm van oliehoudende zaden, zoals zonnepitten, hennepzaad, pinda's en in de vorm van spek, zwoerd, gestold vet. Of u smeert het brood in met margarine. Wilt u meerdere kosten aan de voedering be steden, dan b.v. door middel van pinda kaas. Rotte appels en peren vormen een tractatie voor lijsters en spreeuwen. Denk in elk geval ook aan water! Wanneer strooien wij voedsel? Het beste is dat 's avonds te doen. Zodra het licht wordt beginnen de vo gels voedsel te zoeken. Door de lange koude nacht is het door hen vergaarde voedsel van de voorgaande dag verteerd. Heeft u er wel eens op gelet, dat iedere vogel de gehele dag door voedsel zoekt? Zij hebben dit nodig. Zorg er daarom voor, dat zij dit zo spoedig mogelijk na hun ontwaken kunnen vinden. Zorg in elk geval, dat het water in uw drinkbak je niet te diep is. Vogels baden zich graag. Wanneer teveel water in uw bakje staat en wanneer het dus te groot is, gaan de vogels er in baden. Wanneer het vriest, bevriezen de veren en gaat de vogel ten onder. Wilt u tenslotte nog enige gegevens over de wintervoeding van Februari 1956? U weet wel, toen u ook uit volle sympathie en'of uit medelijden, de ge vederde vrienden hielp. Door H. J. Over en M. F. Morzer Bruijns van de afdeling Natuurbescherming en Landschap van het Staatsbosbeheer, zijn zoveel mogelijk gegevens verzameld over de aantallen eenden, ganzen, zwanen en koeten. Deze zijn gepubliceerd in „De levende natuur", 59e jaargang, no. 7. Zeeland had hier een zeer groot aandeel in. In Februari 1956 werden in Zeeland waargenomen: 75000 eenden, 28200 gan zen, 150 zwanen en 24100 meerkoeten, totaal dus 127450. Dit aantal was verre weg het grootste van alle provincies van ons land. Zelfs Waddenzee, Gronin gen, Friesland, Zuid-Holland met de Biesbos, lagen hier ver beneden. Wel een teken, dat Zeeland een uitzonderlijke plaats inneemt, waar deze vogels hun heil zoeken om aan voedsel te komen. Laten alle „comité's wintervoedering" van de afgelopen winter weer hun beste beentje voorzetten. En helpt U dan weer mee? De Vogelbeschermingswacht West Zeeuwsch-Vlaanderen doet weer een ernstig beroep op u! De rechtbank te Gent veroordeelde de chauffeur van de smokkelauto, die in Oc tober een 12-jarig jongetje dood reed te Eekloo, tot een gevangenisstraf van 26 maanden. Tevens werd hem levenslang de bevoegdheid ontnomen tot het bestu ren van een motorrijtuig. 0 Reeds thans is bekend, dat in 1957 dui zenden Duitsers de Belgische kust zullen bezoeken. Dit is het resultaat van een uitgebreide propaganda-campagne in Duitsland. 0 Mejuffrouw Lia Daese uit Knokke be haalde te Middelkerke de eerste prijs in de grote rook-prijskamp voor dames. 0 Johnny Jordaan gaat het ook in België voor de wind. In Assebroek bij Brugge was „bij het zo lang verbeide optreden van de meest populaire radiovedette van 't ogenblik de zaal tot in de nok gevuld en zijn optreden was een succes op gans de lijn". SINT NICOLA AS-VIERING IN GEHEEL WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Bijna vanuit alle plaatsen in West Z. Vlaanderen ontvingen wij bericht over de Sint Nicolaas-viering. In de meeste plaatsen heeft hij de scholen bezocht, daarbij cadeautjes en versnaperingen uitreikend aan de kin deren. Ook heeft de Sint bijna overal een rondrit te paard door de gemeente ge maakt, daarbij vergezeld van de plaat selijke muziekvereniging. Zondag 9 Dec. 14.30 u. Aida 19.30 u. De Toverfluit Woensdag 12 Dec. 19.30 u. Mephistopheles Vrijdag 14 Dec. 19.30 u. L'Africaine Zondag 16 Dec. 14.30 u. Victoria en haar huzaar 19.30 u. Mephistopheles Zondag 9 en Donderdag 13 Dec. PEER GYNT Een Noorse legende door Henrik Ibsen. RegieBen Royaards. De uitslag van de te Breskens gehouden Winkeliers-actie ten bate voor „hulp aan Hongarije," is als volgt: Lot No. 35178 78151 9976 74352 56387 63251 37121 73508 71418 6710 27843 30058 44513 le prijs 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e le premie 2e 3e 4e prijs emaille keukenuitzet electr. straalkachel autoped pop damesvest strijkijzer damestas fietslamp m. dynamo tafel- of ontbijtlaken met vingerdoekjes damespantoffels theemeubel kinderfietsje auto-coat herenvest PREDIKBEURTEN Zondag 9 Dec. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Di. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte „Rozenoord" 6,30 uur, Ds. van Beusekom Adventszangdienst Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, n uur, Ds. Eijgendaal Collecte Classicaal studiefonds Niouwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneu^en Collecte Prot. ziekenhuis Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman 7 uur, Ds. Brinkman H. Avondmaal Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Zuidzande 10 uur, Mej. Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeen** Breskens, 10 uur, Ds. Verboom Nienwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur Ds. Verboom Cadiand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens Geen opgave Doopsgei. Gem. AardenVurg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Bresken» 9 December 2e Zondag van de Advent. Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Adventsoefening. In de week: H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof Zondagsdienst doktoren. Zondag 9 Dec. BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 366 OostburgAardenburg Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 266. Voor prijzen afhalen moet men zich ver voegen bij dhr. W. Rookus, Dorpsstraat, vóór avonds 5.30 uur. Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telef. 367 FILMNIEUWS Zaterdag a.s. brengt het Luxor The ater te Breskens een drama van mense lijk geweld en dierlijke jungle-woede „De heerser van Ceylon", het verhaal van een meisje alleen tussen de ruwe planters op Ceylon. Aan de zijde van een planter maakt zij een cholera-epidemie mee en als deze overwonnen is, komt een nog grotere ramp over de plantages, de hongerige olifanten, die iedereen en alles vernietigen, wat op hun weg komt. Na deze rampen heeft zij een nieuw gevoel voor haar man opgevat en samen gaan zij een nieuwe toekomst tegemoet. Deze film met prachtige natuuropnamen is geheel in kleuren opgenomen. Zondag a.s. kunt u lachen om Abbott en Castello in de zotte piratenfilm „De schatgravers van doodskopeiland". A. en C.. die werkzaam zijn in de herberg, waar twee piraten bezig zijn een overeenkomst te sluiten over een grote schat, ergens verborgen, krijgen per ongeluk de kaart van het eiland, waar de schat verborgen is, in handen, doch verkopen die in ruil voor een gevangen jonge dame, maar door een serie misverstanden komen zij toch weer in het bezit van de kaart. Wanneer de twee piraten ruzie krijgen over de verdeling, blijven A. en C. als overwinnaars over en gaan er met de schat vandoor op het schip van een der piraten. Deze doldwaze geschiedenis met de vreemdste piraten, die ooit de wereld zeeën bevaren hebben, is in prachtige kleuren opgenomen. Voetbal Hansw. 'BoysSluiskil 31; Oostburg Ria W. 81KoewachtBreskens 03 LuctorIerseke 04. Programma voor Zondag a.s.: Ria W.Hansw. Boys; ClingeKoe wacht; Ierseke's-Heer Arendskerke; LuctorSluiskilBreskensOostburg. Voor Ria is ook voor deze week geen overwinning te verwachten, evenmin als voor Koewacht. Ierseke 7al het thuis tegen 's-H. Arends kerke wel klaren, evenals trouwens Luc tor. Dit kan nog niet gezegd worden van Breskens, dat in Oostburg een lastige te genstander heeft. Er zal dus aangepakt moeten worden om de punten thuis te houden. Abe. Gevonden voorwerpen Een blauw met rood gekleurde kinder muts, een'lederen riem. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. bij erkend gedipl. instructeur Breskens Nijverheidsstraat 5 - Telef. 819 Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo's, Startmotoren, em., naar het ZEEUWS WIKKELREDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt. te BRESKENS Morgen, Zaterdag 8 Dec., zal des middags weer gewerkt worden aan de kinder-ijsbaan aan de Boulevard. Aanvang 2 uur. Iedere helper is welkom Het bestuur van „Kris-kras". Het vanouds bekende is weer verkrijgbaarHet ijzer, waar mee men VIER suikerwafeltjes tegelijk kan bakken Komt U eens kijken bij Dorpsstraat 84 Telefoon 528 In huishoudelijke artikelen, haarden, kachels, enz., enz. U hebt GEEN KOUDE VOETEN als U BATA- draagt. Grijs en zwart suède in prijzen vanaf f 22,50. DE WEERDT Oranjeplein Merouriusstraat 12 Telefoon 845 BRESKENS U voelt GEEN KOU in onze met teddy-voering en bontkraag Ook de met teddy gevoerd, zijn ideaal om te dragen. Zie étalage Breskens Telef. 768 Groede Telef. 410 Sfeervol en kleurrijk zijn onze COCKTAILJAPONNEN en ROKKEN. De MANNEQUIN-BLOUSE, zowel in poplin als in Jersey, geeft elke vrouw dat persoonlijke cachet, waar ze zo gaarne naar streeft. JERSEY-JUMPERS in de meest moderne kleuren. Nieuwendijk 39 Telefoon 2579 CREDIETEN uitsluitend groot f 1600,k 3 0/0 zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen, „SAMENWERKING", Verstolkstraat 31 te Leeuwarden.

De Schakel | 1956 | | pagina 3