JACOBS-vanDixhoorn, Breskens Ttrrr* JACOBS-vanDixhoorn, Breskens Rijwielhandel VAN MEENEN, Brestas. Gazelle rijwielen;Kinderrijwielen f 69,50; Lederen handschoenen m. vacht- en wolvoerino EVANSELISATIEDiENST JASSEN (auio-coais) BLEU's K£ecLitig,nvag,a^ipt sPui Opening riiew-e, uwiJktt D W corsellen B H's BONTJASJES UITVOERING Schaatsseizoen wordt reeds voorbereid Koninklijke Opera te Gent Koe. Nederlandse Schouwburg te Geul. Donderdag 22 Nov. a.s. J. I. Niesler, Breskens Bruidsbouquetten zorgt voor Uw ogen HELDER's optiek- en fotohandel - Vlissingen Koopt bij onze adverteerders Een mooi ST. NICOLAAS- CADEAU Alle drie collecties samen voor f 5,50 A. en H. BRUIL, uitgevers, Doetinchem door de Meisjes- en Jongensclub op VRIJDAG 23 NOV. 1956 in het Oem. ontspanningsgebouw te Breskens. Entree f 0,50. Aanv. 7.30 u. Pauze met verloting zonder kosten belangrijke verbeteringen aangebracht worden. Zij noemde o.m. de kasten, die vaak net iets te'smal zijn voor het opbergen van herencostuums. Aan de hand van een aantal practische voorbeelden toon de zij aan, dat de vrouwen wel degelijk invloed kunnen hebben oip de bouwplan nen. Zij beval het bouwen van huizen dan ook in ieders belangstelling aan. FILMNIEUWS Zaterdag a.s. draait in het Luxor Theater te Breskens „De Piraat van Ja maica". De meest gevreesde piraat aller tijden in opdracht Van de Koning van Engeland. Zondag a.s. brengt het Luxor Theater een ontroerend en mooi verhaal van de jongen Goodman, die reeds op jeugdige leeftijd een bijzondere gave aan de dag legde voor de muziek. Grote armoede in het gezin Goodman dwong hem in een orkestje te gaan spelen en na een harde strijd bracht hij het tot een contract in de Camegie Hal. Maar eer het zover was, hebt IT heel wat meegemaakt en geno ten van Benny Goodman's meesterschap. Binnen zeer korte tijd brengen wij Richard Tauber in „Du bist die welt fur mich," een film die niemand zal willen missen. Voetbal Programma voor Zondag a.s.: OostburgSluiskilKoewachtHansw. Boys's-Hëer ArendskerkeBreskens LuctorClingeIersekeAardenburg. Oostburg kan tegen Sluiskil zeker 1 punt thuis houden, maar Koewacht zal met een nederlaag genoegen moeten nemen. Breskens gaat voor 't eerst naar 's-H. Arendskerke en daar zullen- ze zeker op een warme ontvangst kunnen reken. n. Toch verwachten we weer een zege. Zal Luctor thuis Clinge de voet kun nen dwars zetten. We hopen het, maar geloven het niet. Zondag in Breskens lie ten ze maar een povere indruk na. Ierseke zal het wel klaren tegen Aar denburg. Te Breskens speelt Br. IIMiddelburg III om 2.30 uur. Het wordt wel eens tijd dat Breskens II wat punten gaat verzamelen. Nu heb ben ze de kans. Abe. Bij het ingaan van de dooi werd in het afgelopen winterseizoen te Oostburg de ijsvereniging „Het Grote Gat" opgericht, tegelijk met een nieuwe vereniging te Groede. Breskens was iets voor gegaan, terwijl Sluis reeds enkele jaren draaide en van West Z.-Vlaanderen een ijscen- trum voor Zeeland heeft gemaakt. In en kele jaren tijd heeft men in West Z. Vlaanderen kans gezien een bijzondere activiteit ten toon te spreiden. Het begon tijdens een trouwpartij in Sluis. Het was Zaterdag en de vaart naar Brugge was dicht. Enkele feestgangers kwamen tot de conclusie, dat diezelfde avond de kade te Sluis verlicht diende te zijn en men zou kunnen schaatsen tot middernacht. De burgemeester werd op gezocht, die direct toestemming gaf de schijnwerpers van de gemeente te ge bruiken. Gemeentepersoneel werd van achter de kachel gehaald en spontaan begon men te werken. Dezelfde dag werd geschaatst en dezelfde week kwam men tot vorming van een ijscomité. Avond wedstrijden met duizenden toeschouwers, tevens opgenomen voor de Belgische te levisie deden de rest, terwijl de tocht naar Brugge geld in het laatje bracht. Inmiddels heeft de Sluisse ijsclub de Zeeuwse kampioenschappen voor het nieuwe seizoen toegewezen gekregen, zo dat met recht gezegd kan worden, dat deze streek het Zeeuwse ijscentrum gaat worden. Oostburg, dat een slapende ijs- club had, heeft een nieuwe actie optouw gezet en bez.it weer een levende vereni ging. Contact zal worden opgenomen met de overige plaatsen om te komen tot een samenwerking waarbij de wed strijdrijders in één verband voor de Bond uitkomen en de local eclubs ter plaatse school- en jeugdwedstrijden houden. De specifieke grote wedstrijden zullen dan weer beurtelings in Sluis, Oostburg en Groede kunnen plaats vinden. Op zaterdag 17 november a.s. zal de Oostburgse club een cross-country hou den rond het Grote Gat, waarbij getracht zal worden een categorie schaatsers en athleten aan de start te krijgen. INGEZONDEN Onder verwijzing naar het bericht elders in dit blad betreffende de opbrengst van de collecte die in Breskens ten bate van het Hongaarse volk is gehouden, stelt het Comité er prijs op te verklaren, dat het met grote voldoening van dit mooie resultaat heeft kennis genomen. Het^Comité. ONTVANGEN de nieuwste modellen effen en kleine ruitjes, vanaf in prachtige velour kwaliteiten, effen en kleine ruitjes, vanaf f 92,50. iplein - BRESKENS Telef. 704 Vrije Evangelische Gemeente Breskens Zondag 18 November, 's av. 6 uur Onderwerp „Het kind en de hemel" Spreker: Ds. H. R. Timmerman, Yerseke Allen hartelijk welkom. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. Zondagsdienst doktoren. Zondag 18 Nov. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Eggink, Schoondljke, tel. 366. CadzandRetranchementSluis Dr. Hage, Cadzand, tel. 268 OostburgAardenburg Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 266. Gevonden voorwerpen Gordijnveer, dameszakdoek waarin geldstuk, shawl, kindermanteltje. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. Zondag 18 November 14.30 u.: Twee harten in drievierde maat. 19.30 u.Les Huguenots. Zondag 18 en Donderdag 22 November DE WAAIER-PATIENCE PREDIKBEURTEN Zondag 18 Nov. Ned. Herv. Kerk Aartfenèurg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Breskens, 10 *ur, Ds. G. de Ru, Rotterdam 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. van Bork Groede, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 11 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oogstdankdienst Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 4 uur, Ds. Brinkman, jeugddienst Woensdagav. 7 uur, avondgebed 8 uur, Ev. conferentie in de Kerk Bespr. boek „Morgen zie ik je weer" Retranchement, 10 uur, Ds. ten Cate Schoondljke, 10 uur, Ds. Brinkman Oogstdankdienst Collecte „Rozenoord" en kerkvoogdij Sluis, 9,30 uur, Ds. Happee, Luth. pred. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Happee Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds Eijgendaal IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Oogstdankdienst Zuidzande 10 uur, Mej. Ds. de Neeling Vrij Evang. Gemeenuc Breskens, 10 uur, Ds. van Mameren Nienwvliet, 10 uur, Ds. Timmerman Retranchement, 2,30 uur Ds. Timmerman Cadzand, 6 uur, Ds. van Mameren Geref. Kerk Braskap.s 10 en 3 uur, Ds. Rienks, Schoondijke Doopsge*. Gem. Aardanburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Groenveld, Sluis R.K. Parochi# H. Barbara te Breskens Zondag 18 Nov. 26e Zondag na Pinksteren. Wijdingsfeest van de Basilieken van de H. Petrus en H. Paulus te Rome H.H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur 's Middags om half drie, Kruiswegoefening. In de week: H. Mis om half acht. Woensdag: Feestdag van O.L. Vrouw Presentatie Zaterdagavond om 7 uur, Lof VOOR HET T.B.C.-FONDS De Vrouwenbond van het N.V.V. in West Zeeuwsch-Vlaanderen verzorgde ook deze maal weer de busjesactie voor het t.b.c.-fonds „Zonnestraal". De op brengst was: Oostburg f 47,28; Breskens f 71,56; Groede f 48,— Aardenburg f 26,Schoondijke f 41,45; Cadzand f 52.25: Biervliet f 54,95. De bijdragen uit Zuidzande en IJzendijke zijn nog niet bekend. hopen wij onze nieuwe winkel in aardappelen, groenten en fruit te openen. Vanaf 22 tot en met 24 November ontvangt iedere koper, die voor f 3,— besteedt, 1 kg. Jonathan's of Qoudreinetten naar keuze. Wij hopen door een accurate bediening een ieders gunst te verwerven. Beleefd aanbevelend, Dorpsstraat 30 Van prima pasvorm zijn onze zowel sportieve als modellen voor zware figuren. Ook in met en zonder maagband, strepless, enz. Deze alleen in wit, zwart en rose verkrijgbaar. MODEHUIS van zeer MODERNE en EXCLUSIEVE modellen, met lint en tule garnering van Gerbera's, LelletJes-dar-Dalen, Stephano- tla, Rozen, Anjer», Orchldeën, enz. Foto's ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS I Walstr. 89 Vlissingen Telefoon 2865 Uw adres voor een bloemengroet door de gehele wereld Het zien beheerst het grootste deel van Uw leven, Pracht collectie brilmonturen Grote sortering Prisma kijkers Bell am yp ark 38 Erkend ziekenfondsleverancier van ALLE fondsen. Deze week ontvangende nieuwste in verschillende bontsoorten MODEHUIS D) 5 prachtigs HAAK-ALBUMS. Kleedjes, spreipatronen, randen, kantjes, haakpatronen. Prijs f 4,35 Nu voor twee gulden. B) 4 mooie Zwitserse BREIBOEKEN met Ned, tekst. Enorm veel modellen v. iedereen in 4-kleurendr. Prijs f 4.30. Nu voor twee gulden. K) Drie prachtige kruissteek-albums, 8 kleurendrukmotieven v. kussens, bloemen, schilderijen, lopers, dieren, randen, enz. Fantastisch mooi. Een blijvend bezit! Prijs f 4,15. Nu voor twee gulden vijftig. Bestel vlug s.v.p. Betaling d. bijsl. in de brief, per postwissel of giro 240842. Rembours 50 cent meer. Telefoon 3719-K 8340

De Schakel | 1956 | | pagina 3