Vlaamse flitsen Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg te Eenl. recht, dat Godes is, besloot de heer van den Belt deze buitengewone zitting van het Oostburgse kantongerecht. Na deze installatie werden verversin gen aangeboden. Tevens was er gelegen heid persoonlijk met de nieuwe kanton rechter en diens echtgenote kennis te maken. Optreden Utrechts dokterscabaret. Naar wi] vernemen heeft het optreden van het Utrechts dokterscabaret te Oost burg het mooie bedrag van f 1075,- op gebracht, ten behoeve van het Ere- fonds voor oud-verpleegsters. Het be stuur van de V.V.H. afd. West Zeeuws- Vlaanderen, bracht dank aan al degene die daadwerkelijk meehielpen deze avond tot zo'n groot succes te maken. Autobotsing. In de Burchtstraat te Oostburg kwa men Maandagmiddag j.l. twee vracht auto'.' in botsing. Het ongeval ontstond doordat de voorop rijdende met suiker bieten geladen auto, bestuurd door de heer A. W. V. uit Nieuwvliet, in de Burchtstraat wilde stoppen waardoor de achter hem rijdende auto van het wa terschap „Het Vrije van Sluis," bestuurd door de heer A. A. L. uit Schoondijke niet meer op tijd kon stoppen, zodat een botsing onvermijdelijk was. Er ontstond lichte materiële schade en persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Benoeming nieuwe directeur aan de technische school. Do - het vertrek van de directeur der techn che school te Oostburg, de heer W. P. 1 an den Beukei, naar Emmen (Dr.) is in diens plaats benoemd de heer P. J. Deurwaarder te Oud-Betjerland, die als eerste op de voordracht stond. De nieuwe directeur is geboren te Kruiivngen en 41 jaar oud. Sedert 1946 is de heer Deurwaarder werkzaam aan de technische school te Oud-Beijerland als leraar machtne-bankwerken en autotechniek. Aanbesteding In het. polderhuis van het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg werd Maandag J.l. aanbesteed het aanbren gen van een nieuwe verharding met bijkomende werken tot een totale lengte van 2.25 km. op de Polderweg nabij de Kruisdijk onder de gemeente Groede. De inschrijvingen waren ais volgt: N. B M„ Zaandam f 123.450 J. Hoogesteger, Wemeldinge f 119.280 C. de Ruijsscher, Biervliet. t 113.500 fa. E. L. K„ Geleen f 112.400 J. de Ouden, Biervliet f 103.850 M. P. Hol, Hulst f 101.340 De raming bedroeg f 90.600. De gun ning werd aangehouden. Tijdelijke benoeming De heer A. de Vries te Oostburg is bij beschikking van de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen voor het tijdvak 21 September 1956 tot en met, Si Augustus 1957 benoemd tot leraar in tijdelijke dienst aan de afde ling Rijks Hogere Burgerschool van het Koningin Wilhelmina Lyceum en de daaraan verbonden Rijks Middelbare School voor meisjes te Oostburg. Aardenburg Zilveren jubileum. De heer A J. Pieters te Aardenburg heeft zijn 25-jarig dienstjubileum als besteller bij de P.T.T. gevierd, waarvan hij het arontsto gedeelte in zijn geboor te plaats Aardenburg heeft doorge bracht. Thans is hij gedetacheerd te Sluiskil. De heer Pleters ontving o.m. gelukwensen van de directeur van het districts-P.T.T.-kantoor te Breskens en van de directeur van het PTT kantoor te Aardenburg, die hem deze persoon lijk kwamen aanbieden. Na een korte toespraak werd in tegenwoordigheid van het overige personeel aan de heer Pioters een enveloppe met inhoud overhandigd. Hij werd bevorderd tot besteller le klas. Oroede Instuif. Vanaf Zaterdag as. is er voor de jeugd van Groede weer gelegenheid de Zaterdag- en Zondagavonden gezellig riep Hagedorn ongeduldig „Het is heel lets anders! Ze Is nog niet getrouwd. Dat "al ze eerst zijn. wanneer zij mijn vrouw Is! Een tante heeft ze ook! Die heet Jui chen Sehulze was nu wakker geworden. „Je bent een woesteling." verklaarde hij. ..Je kunt met trouwen toch nog wel tot morgen wachten' Je zult je toch niet door het eerste het beste gansle laten inpalmen dat onder geleide van een tante, wier naam Juichen is. jacht maakt op een man. Wc zullen wel ie mand voor je vinden, hoor!" Hagedom stond op- „Eduard, ik ver bied je op die wijze over mijn aanstaan de vrouw te spreken' Z11 is geen gansje. En op mannen jagen doet ze evenmin. Zie ik er soms naar uit, alsof ik een yoede partij ben?" „Goete genade!" sprak Sehulze. „Maar ze heeft natuurlijk gehoord dat je een erfprins bent!" „Die onzin kan ze toch niet hebben ge hoord deelde de jongeman hem mede. „Want 2e Js jutet lüt Berlijn gearri veerd!" „En ik verbied het je doodeenvoudig." verklaarde Sehulze categorisch. „Tk neem bij jou de plaats van een moeder in. Het gebeurt, niet. F.n daarmee: basta! Zodra die kwestie aan da orde Is, zal ik wel een geschikte vrouw voor Je weten te vinden (Wordt vervolgd). door te brengen. De instuif is dan n.l. weer geopend van 7-9.30 uur voor jongens en meisjes van 14 jaar en ouder. Zes koeien gestorven Binnen enkele dagen zijn zes koeien van de landbouwer Salomé-du Bois te Groede door een geheimzinnige ziekte gestorven. Tot op heden is men er nog niet in geslaagd de doodsoorzaak der dieren vast te stellen. Vermoedelijk be treft het vergiftiging, daar de koeien verlammingsverschijnselen vertoonden. In de laboratoria van de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren in Goes en het Rijks Seruminstituut te Rotterdam zoekt men naarstig naar de oplossing van dit raadsel. Cadzand Kampioenschappen „De getrouwe duif Uitslagen kampioenschappen 1956 van „De getrouwe duif" te Cadzand: Generale kampioenen: 1. A. de Putter 4843 pnt.; 2. M. van Hee 2327 pnt.; 3. Iz. Porreij 2235 pnt. Hokkampioen Fond: 1. A. de Putter 895 pnt.; 2. A. Vasseur 364 pnt. Hokkampioen Vitesse: 1. A. de Putter 1908 pnt.; 2. P. de Meij 1342 pnt.; 3. Iz Porreij 1327 pnt. Hokkampioen jonge duiven: 1. J. A. Vasseur 1230 pnt.; 2. J. Vasseur 1011 pnt.; 3. A. Vasseur 998 pnt. Duif kampioen Vitesse; 1. A. de Putter 495 pnt.; 2. P. Goossen 485 pnt.; 3. M. v. Hce 363 pnt. Duif kampioen Fond: 1. A. de Putter 242 pnt.; 2. A. de Putter 229 pnt. Duifkampioen jonge duiven: 1. J. A Vasseur; 2. A. Vasseur; 3. J. Vasseur. Hoofdplaat Collecte. De in Hoofdplaat gehouden collecte ten bate van de reclassering bracht f 64,24 op. Balavond. Zondagavond hield de voetbalvereni ging Hoofdplaat een bal in de zaal van de heer Martens. Het was druk en gezel lig. Schoondijke Toneeluitvoering Zondagavond gaf de plaatselijke r.-k. jeugdbeweging voor een overvolle zaal te Sasput een toneeluitvoering. Opge voerd werden de toneelstukjes: „Een huis vol inbrekers" en „Een eeuw ach ter", Mede door een vlotte vertolking vielen deze stukjes zeer in de smaak van de aanwezigen. Verder was er nog een verloting tijdens de pauze met mooie prijzen. Voor de kinderen werd des middags een uitvoering gegeven. Dit alles is ten bate van de r.-k. jeugdbeweging in Sas put. d'e in 1957 enige leden van de afd. K.A.J, en V.K.A.J. hoopt te kunnen af vaardigen naar de Rome-bedevaart. Retranchement Brand. Dezer dagen ontstond brand in een vlashoop van de landbouwer I. B. op diens boerderij. Om uitbreiding te voor komen waren de brandweren van Re tranchement en Cadzand aanwezig. Slecht -, een kleine hoeveelheid vlas bleef behouden. Het vlas was niet verzekerd. Sint Kruis Brand. In de graanopslagplaats van de heer J. L. te St. Kruis vatte een rooster van de graanschoonder en -droger vlam. waar door het graan begon te smeulen. De brandweer van Aardenburg was spoedig ter plaatse en wist met bluspoede^ en koolzirirsneeuw een ernstige brand te voorkomen. Het rooster van de graan- droogmachine werd geheel door het vuur verteerd. Enkele duizenden kilo's eraan gingen verloren. Sluis Benoeming. Tot concierge van het nieuwe ge- :ondheidscentrum aan de Hoogstraat te Sluis werd benoemd de heer N. Andries te Sluis. Binnenkort zal dit gezondheids centrum in gebruik genomen worden. Veilig verkeer. Maandag a.s. is het in Sluis de veilig- verkeersdag. De plaatselijke commissie voor veilig verkeer zal dan voor de in gezetenen een filmvoorstelling geven. Bovendien zullen dan enige jeugdbriga- diers in functie komen, waartoe elk van de vier Sluisse scholen een viertal heeft aangewezen. Waterlandkerkje Auto geslipt Bij het passeren van een tractor bij de algemenp begraafplaats te Water- la ndkerkie begon de bestelwagen van de heer N. door een oneffenheid in de weg te slippen. De wagen kwam aan de andere kant van de sloot terecht en be kwam grote schade. De heer N. werd ernstig gewond. Breskens Haringseizoen begonnen. Dez^ week is in Breskens het haring- seizoen weer begonnen. Zo zijn de eerste Urkor vissers in de haven gearriveerd en Woensdag werd reeds de eerste ha ring aangevoerd. Zeeuwse collecte. De Zeeuwse collecte zal in Breskens in de loop van de volgende week worden gehouden. De opbrengst is dit jaar be stemd voor de bejaardenzorg in onze provincie, en wel speciaal voor de vrije tijdsbesteding in de bejaardensociëteiten zoals er ook een in Breskens7 is. Deze huist nu nog in een oude barak, doch zal straks verhuizen naar het gebouw dat het gemeentebestuur momenteel in de le Zandstraat laat bouwen. De collecte wordt verzorgd door de plaatselijke vrouwenverenigingen. Oogst-dankdienst. Zondag a.s. houdt de Hervormde Ge meente te Breskens weer haar jaarlijkse dankdienst voor de oogst. De dienst wordt gehouden om 10 uur, terwijl een dienst voor de jongere kinderen van de Zondagsschool om 9 uur hieraan voor af gaat. Er is gelegenheid tot het bren gen van fruit, bloemen of geld in de kerk op zaterdagmiddag «20 oktober van 2 tot 5 uur. Ook kunnen dan namen worden opgegeven van zieken en eenzamen, aan wie de gaven als groet van de gemeente gebracht worden na afloop van de dienst Wij hopen, dat velen van deze gelegen heid tot brengen van de gaven gebruik zullen maken. In de kerkdienst wordt te vens de oogstcollecte gehouden. Aanbesteding. Door architect L. Bleije te Veerewerd, namens zijn opdrachtgever, de heer J. C. van de Sande te Veere, Dinsdagavond in hotel Valk aanbesteed het bouwen van een woonhuis te Breskens. De uit slag was als volgt: W. Vermeulen, Waterlandkerkje f 23.600 V. Verstaete, Hoofdplaat f 22.880 W. Jacobs, Breskens f 21.800 Fa. L. Maas, Breskens f 21.660 Gebr. Visser, Breskens f 20.340 Gebr. Vergouwe, Breskens f 20.316 J. van Rosevelt, Breskens f 20.065 De begroting was f 19.440. Voorlichtings- en filmavond. Vrijdag j.l. gaf de Visserij vereniging „Ons Belang" te Breskens voor haar le den en belangstellenden een voorlich tingsavond met films, in het gemeente lijk ontspanningsgebouw. De belangstel ling was groot. De voorzitter, de heer C. Kosten, sprak een openingswoord, waarbij hij speciaal de aanwezige heren van de Visserij- inspectie en het Visserij-proefstation, die deze avond verzorgden, hartelijk welkom heette. Vervolgens gaf hij de leiding over aan de heer Drost, inspec teur Visserijen te Den Haag. De heer Drost memoreerde het over lijden van de heer P. de Baare, zijn per soonlijke vriend en voorzitter van de visserij vereniging „Ons Belang," waar bij hij de aanwezigen verzocht staande een minuut stilte in acht te willen ne men. Hierna hield Dr. Reuter, verbonden aan het Visserij-proefstation, een voor dracht over kunststoffen, o.a. nylon en perion, dat in visserskringen steeds meer gebruikt begint te worden. Hij gaf hierbij een interessante uiteenzetting van de vervaardiging en kenmerken van nylon, dat in alle kleuren in de handel gebracht wordt. Een en ander werd ver duidelijkt door het tonen van diverse nylonfabrikaten, o.a. stukken net, drij vers, enz. Van de geboden gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een aantel aanwezigen gebruik gemaakt. Tijdens de pauze gingen vele vissers de aanwezige nylon-producten van dicht bij gaan bezichtigen, waarbij Dr. Reuter alle gewenste inlichtingen verstrekte. Ook waren er veel boeken op visserij- en zeevaartgebied uit de bibliotheek, waar voor de vissers zich konden laten in schrijven om deze tegen een geringe ver- Toed'ng te lezen. Verder was er weer de traditionele verloting van taarten, tul banden en sigaretten, waarvoor goede belangstelling bestond. Na de pauze werden een aantal films vertoond. Als eerste: „de Sleeptank" te Wageningen, waar vaarproeven worden gedaan met kleine modellen van te bou wen schenen en waar alles tot in fines ses wordt onderzocht en berekend. De heer Drost gaf vooraf aan de hand van enige bordtekeningen uitleg van deze film. De andere films waren: „De Snör- revaartvisserij" In Schotland; een nieu we Hollandse film over de verzorging van de vis aan boord en de Russische film .De poort van de Kaspische Zee". De secretaris van „Ons Belang." de heer H. van Melle, vertoonde tenslotte een filmnie over de garnalen vangst door een Bre.sk ense visser. Bij het einde bracht voorzitter Kosten dank aan alle medewerkers voor de leer zame en mooie avond. Bazar Turnvereniging „D.I.O" Laatste verantwoording Ingekomen kiften: Fa. V. te IJ. 4 bromtollen. 6 poppen, 2 bouwdozen. 25 maskers. 50 rol tongen. 2 dozen lollies: G. N. 1 bonbon scha alt ie: Wed. V. 1 fles limonadesiroop. 1 pak Ha vermout, 1 nak custard. 1 pak maizena. 5 pakies scheermesies. 10 pakjes kauw gom. 1 blikie haring, 3 st. toiletzeep: A M. 2 lepelt.ies: R. J. 1 schemerlampje; A V. 15 tabl. chocolade: fa. v. W te T. 1 doos grabbeltonart.M. K. 2 lijsten. 1 wandbord 1 wandtegel. 1 fruitmand- je. 1 theelichtje. 1 courantenhanger. 1 theeblaadje. 1 vaas 1 sierklompje: N. H 1 pr. klorrmies. 1 nop. 1 spaarpot, 1 eezelschanspelC. V. te G. 1 miniatuur tractor; H. de B. 1 pijpenrekje: Z. S. 1 botervlo. 2 bekers: T. v. M. 1 haan: J. v.d. V 1 stofdoekenkastje; fa. K. te R. 4 nakken wasooeder. 2 pakken sodaN. V. G. te H. 6 tuben tandpasta. 20 proef- tuben tandpastaW. F. te R. 1 doos zou te pinda's; W te S. v. G. 1 zak bloem: fa H. v.d. V, bon voor 100 km. taxi rit; J. K. 1 vaas: Wed. V. 1 fles wijn. 1 fl. vruchten: P H. sierkannetje, 2 tabl. chocolade; J. V. 3 broekjes; J. H. een polshorloge; Fa. L. 5 kg. snoep. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ressort werd ge durende de maand September 1956 in gelegd f 70319,18 en terugbetaald een bedrag van f 128.559,55. Raadsvergadering Gisteravond kwam de Raad der ge meente Breskens in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout. Het eerste punt van de agenda ver meldde het voorstel van B. en W. om de naam Noodplan te doen vervallen en de letters der woningrijen te vervangen door bloemennamen. Overeenkomstig dit voorstel worden de rijen A t.e.m. O. in het voormalige Noodplan in alfabe tische volgorde omgedoopt in Azalea straat, Begoniastraat, Crocusstraat, Dahliastraat, Egelantierstraat, Fuchsia straat, Goudsbloemstraat, Hyacinth- straat, Jasmijnstraat, Klaproosstraat, Leeuwebekstraat, Meidoornstraat, Nar cisstraat, Orchideestraat. Teneinde een einde te maken aan de toestand, dat voor de huisophaaldienst gebruik wordt gemaakt van allerlei bak ken, die elke week het aanzien van de gemeente ontsieren, zal overgegaan wor den tot de aanschaffing van uniforme huisvuilvaten. De vaten zullen door het gemeentebestuur aangeschaft worden. Gerekend op 1000 vaten zal dit een uit gaaf vergen van f 10.000.-. I.v.m. deze aanschaffing zullen de door de in woners te betalen reinigingsrechten worden verhoogd van f 4,- op f 5,- per je ar. Gerekend wordt op een levensduur der vaten van 10 jaar. Bij eerdere ver vanging, te wijten aan nonchalante be handeling door de gebruiker, zal in de periode van 10 jaar geen nieuw vat worden gegeven, tenzij tegen betaling van de kostprijs van het vat. Naar aanleiding van dit agendapunt ontspint zich in de raad een uitwisseling van ideeën over de nieuwe regeling, waaraan practisch alle raadsleden deel nemen. Als een bezwaar wordt gevoeld, dat onder de door B. en W. voorgestelde regeling het niet meer als voorheen mo gelijk zal zijn twee vaten huisvuil mee te geven. Ten slotte wordt besloten naar behoefte een tweede huisvuilvat beschik baar te stellen, waarvoor f 1,- reini gingsrechten per jaar meer verschul digd zal zijn, dus f 6.- per jaar. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt aan mevr. J. P. Sakkers- van Flierenburg eervol ontslag verleend als leidster aan de openbare kleuter school. Bij de rondvraag werd door de heer Seuss het idee geopperd om papierbak ken in de gemeente te plaatsen. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt u Zaterdag 20 October het grootse film werk „Opstand der gedoemden". Een verhaal uit de Amerikaanse vrijheids oorlog. in fascinerende kleuren, waarin spanning en sensatie niet ontbreken. Zondagavond brent het u: „Uit de brand ben je". In deze malle klucht spe- lën Spike Jones en zijn City Slichers een aantal muzikale verminkingen die allerkostelijkst zijn. Deze nummers van het brandweerorkest worden gespeeld op de gekste instrumenten. Het optreden van deze musici behoort ongetwijfeld tot de gTote attractie van deze film. Het bekende electrische trammetje, dat de dienst onderhield tussen Knokke en Brugge, heeft zijn laatste rit achter de rug. Het is vervangen door autobus sen. 0 Gezien de gunstige resultaten die men te Heist bereikt heeft, zal dezer dagen ook te Knokke een begin worden ge maakt met het kunstmatig ophogen van het strand door middel van opspuiting van zand uit de omgeving van het sta tion. 0 De grachten van Brugge zullen uitge baggerd worden. Het is wel nodig, vol gens de opvattingen in de Vlaamse bla den. Een blad merkt op, dat er Brugge lingen zijn, die hun boter per ons ko pen, omdat, zij ze niet bewaren kunnen door de stinkende reien 0 In,Brugge werd een braderie gehou den met vele attracties, waarbij een verloting, zoals we die in Zeeuwsch- Vlaarderen ook wel kennen. Geraden moest worden hoeveel koffiebonen zich in een fles bevonden. Tot schrik van de deurwaarder, die bij het tellen toezicht moest houden, waren het er 19283. Het tellen duurde anderhalf uur 0 Damme, het plaatsje van Tyl Uilen spiegel. blijft een moeilijk te besturen eemeente. Thans weigert de meerder- heidsnartij de gemeenteraadsvergaderin gen te bezoeken. De eerste wethouder wil geen mandaten ondertekenen, zodat veen enkele leverancier franken kan beuren. Inmiddels stapelen de nota's zich op! Zondag 21 October 14.30 u. „Frederika" van Fr. Lehar. 19 30 u. „Si j'etais roi" van Adam. Zondag 21 en Donderdag 25 October „REGEN" naar Somerset Maugham door J. Col ton en Cl. Randolph Vertaling: Joris Diels Regie: Edw Deleu Speeldagen: Zondag te 15 en 19.30 u. Donderdag te 19.30 uur.

De Schakel | 1956 | | pagina 2