BOBBE Brie mannen in de sneeuw I Suèdejasjes ALG. NIEUWS- EN AC ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Feuilleton Plaatselijk Nieuws EINDELIJK! Regenmantels de fchakel ue Jaar gang - Nr. 612 Vrijdag 19 oktober 1956 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F' SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.*B» - GiRO 358296 GEMEENTE GROEDE over de maand september 1956 GEBOREN16, Johannes J. T, M zn. van R. J. van Damme en van E. A. Zeegers, te Oostburg. OVERLEDEN: Geen. GEHUWD: 13, Oscar C. van Quekel- berghe, 21 j. met Magdalena S. Faas, 20 j., beiden wonende te Groede; 27, Pieter W. Vermeulen, 27 j., wonende te Groede en Jozina Casteleijn, 21 j., wonende te Oostburg. INGEKOMEN: 3, T. C. Dhont, e.v. Brak man, van IJzendijke naar A 80; 14, M. P. Baijens, w.v. van Liere, van Rotterdam naar A 268; 27, W. C. J. Cornelis, van Biervliet naar O 173. VERTROKKEN: 4, A. C. de Kraker, w.v. van Lare, van A 158 naar Oostburg; 5, A. M. Risseeuw, van A 7 naar Deventer; 4, C. G. Jansen en gezin, van W 39 naar Hellevoetsluis14, A. J. Willemsen, van A 358 naar Aardenburg; 21, P. S. de Back en gezin, van W 143 naar Oost en West Souburg; 27, P. W. Vermeulen, van O 47 naar Breskens. GEMEENTE BRESKENS over de maand september 1956 GEBOREN: 4, Johan Gerardus Willem, zn. van Willem Pieter Woittiez en van Margaretha Petronella Zegwaard; 11, Izaak Johannes, zn. van Jannis Leen- houts en van Antje Hermina Aalbers; 14, Nike, d. van Pieter Jacobus Cruson en van Cornelia Jansen; 28, Maria Eliza beth, d. van Jacob Izaak Quaars en van Katalijntje den Dekker; 5, Bertus, zn. van Foppe Seekles en van Magdalena Verduijn: 12, Janna Marguerite Marie, d. van Ghislenus Goethals en van Marie Mathilde Bonamie: 13. Jean-Pierre Mar tin, zn. van Leon Jean Reynvoet en van Jacqueline Delphine Cateau. HUWELIJKEN: 6, Theo Heijens. 22 j., wonende te Höntenisse en Cornelia Pie- ternella van Houdt, 22 j., wonende te Breskens; 8, Robert de Jong, 23 j., wo nende te Zaandam en Tilly Gerda de Meijer. 19 j., wonende te Breskens; 13, Jan Mattheus Smallegange, 22 j. en He- leen Sophie Marie Scherbeijn, 19 'j„ bei den wonende te Breskens; 19, Albertus Hendrikus Hendriks, 30 j., wonende te Arnhem en Cornelia Magdalena Neufé- glise, 35 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 14, Johanna De Die, 82 i., wonende te Breskens; 4, Kommerina Maria Johanna Fremouw-van der Est, 59 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 4, Roelof J. T. Smid en echtgenote, van Tiel naar Boulevard 9; 5, Rijk Joosse en gezin, van Schoondijke naar v. Zuijenstraat 13; 5, Maria S. Ver- pi anke, van Haarlem naar Noodplan A 10; 12. Dina M. Goeseije, van Eindhoven naar T. F. Blankenstraat 10; 8, Laurens Bruggeman en gezin, van Den Helder naar Breskens, alb woonark „Betsy"; 6, Beniamin de Witte en gezin, van CBR naar Grote Kade 3; 18, Johanna C. Vroon-de Groote, van Bergen on Zoom naar Boulevard 79; 18, Jan Robijn en echtgenote, van IJzendijke naar T. F. Blankenstraat 12; 18, M. Bentschap door ERICH KASTNER 29. LIEFDE OP HET EERSTE GEZICHT. De middag, die daarop volgde, vond er een buitengewone gebeurtenis plaats: I-Iagedorn werd hals over kop verliefd! Dit feit greep plaats in de autobus van het hotel, die nieuwe gasten van het sta tion had gehaald en door welke hij zich, terugkerende van een wandeling, liet op pikken. Een der passagiers was een jong en aantrekkelijk meisje. Zij had een bij zondere, rechtstreekse wijze om naar de mensen te kijken. (Geen zinspeling of scheelkijken). Naast haar zat een dikke, goedhartige dame, die ten zeerste van streek bleek te zijn. Het meisje sprak haar aan als tante Juichen. Hagedorn had urenlang naar het nichtje van tan te Juichen kunnen kijken. Ook kon hij het gevoel niet van zich afzetten, het jonge meisje reeds eerder te hebben ge zien. Tante Juichen had een heleboel drukte. Ze kon maar niet goed hebben, dat men de koffers boven op de autobus had geborgen, het na mhaar helemaal in beslag. Telkens wanneer zij een bocht Knook-Schippers, van IJzendijke naar T. F. Blankenstraat 12; 17, Catharina M. van Liere, van Axel naar Nieuwstraat 19; 18, Jan L. Dane en gezin, van Vlis- singen naar W 28; 25, Johanna A. J. van de Velde, van Middelburg naar Haven straat 824, Abraham Fonteijne en echt genote, van Aardenburg naar Noodplan F 10; 25, Pietertje Molenaar, van CBR naar Boulevard 4; 27, Pieter W. Vermeu len en echtgenote, van Groede naar N.- plan G 1; 28, Johannis N. Valk, van 's- Gravenhage naar Grote Kade 33; 27, Hendrik A. Fenijn, van Newark (New York) naar Boulevard 90. VERTROKKEN: 1, Ybel A. Frijling, van Ph. van Kleef straat 63 naar Rotterdam; 3, Mattheus B. van de Velde en gezin, van Noodplan G 1 naar Vlissingen; 10, Paul J. M. de Crook, van W 62 naar Nw.- Ginneken; 10, Franciscus E. van den Bekke, van Scheldestraat 15 naar Breda 8, Tilly G. de Jong-de Meijer, van Schel- dekade 3 naar Wormerveer; 12, Johanna A. Cruson-Brand, van Boulevard 36 naar Wormerveer; 14, Lambertus Rixten en gezin, van Noodplan D 18 naar Usquert; 19, Cornelia M. Hendriks-Neuféglise, van Pr. Julianastraat 21 naar Arnhem; 24, Jacobus P. van de Luijster en gezin, van Noodplan D 9 naar Sluis24, Izaak A. de Hulster, van Boulevard 67 naar Amster dam; 26, Bodo W. E. Woittiez, van de Hullustraat 24 naar Leiden; 26, Cornelis Sinke en gezin, van Scheldekade 23 naar Vlissingen; 29, Elizabeth P. v. d. Laan- de Meester en kind, van Spuiplein 1 naar Nieuw-Guinea, Wasian. Oostburg Kantonrechter mr. H. van den Belt geïnstalleerd. Donderdagmiddag werd in de fraaie zittingszaal van het Oostburgse kanton gerecht de nieuwe kantonrechter voor Oostburg, mr. H. van den Belt, geïnstal leerd in een sobere plechtigheid. De installatie werd o.m. bijgewoond door mevr. van den Belt-de Feijter, bur gemeester mr. K. Hoekzema van Oost burg, het volledig notariaat, de pacht- kamer, vertegenwoordigers van de Rijks politie, terwijl eveneens alle plaatsver vangende kantonrechters aanwezig wa ren, alsmede het volledig personeel der griffie te Oostburg. De kantonrechter-plaatsvervanger, be last met de waarneming, mr. J.J. Moo- lenburgh, opende de buitengewone zit ting, waarna de waarnemend griffier, de heer I. J. Herman, het Koninklijk Besluit voorlas, waarbij mr. van den Belt tot kantonrechter te Terneuzen werd be noemd en tevens werd belast met de waarneming van het kanton Oostburg. De heer Moolenburgh zeide verheugd te zijn, dat deze benoeming zo een grote voldoening geeft in Zeeuws-Vlaanderen. De heer en mevrouw van den Belt zijn met vele banden gebonden aan dit ge west en zien in deze benoeming een ver vulling van een der liefste wensen. De jaren welke u doorbracht te Terneuzen als griffier van het kantongerecht, wa ren te lang om onopvallend aan u voor bij te gaan. Wij zijn dankbaar voor de maakten, hield zij haar hart vast en •jammerd van schrik. Daarbij informeer de ze bij iedere berg, onverschillig hoe klein ook, hoe of hij heette, hoe hoog of hij was, enzovoort. Hagedorn wist zich verdienstelijk te maken en loog alles wat los en vast was bij elkander. Enkele passagiers, die zich de omgeving nog wel van een vorig ver blijf herinnerden, monsterden hem wan trouwig. Zij namen hem zijn, op fanta sie berustende geografische kennis, ten zeerste kwalijk. Tante Juichen daarentegen sprak: ,.Welbedankt. mijnheer! Men voelt zich anders alsof men 's nachts in een vreemde stad is. Elke straat heeft een andere naam, maar de naambordjes kun je in het donker niet lezen. Bovendien, ik ben voor het eerst in de bergen." Het jonge meisje zag hem met een blik aan, waarin ze om toegevendheid verzocht. En deze blik deed de rest. Hij lachte verlegen, had zichzelf wel een draai om de oren kunnen geven en over woog zelfs het plan, op te staan en ge durende de rit van de bus te springen. Natuurlijk bleef hij zitten. Bij de aankomst in het hotel, hielp hij ze uitstappen. En aangezien tante Jui chen bij het afladen der koffers op wacht wenste te staan, waren het meisje en hij plotseling alleen in eikaars ge zelschap. ,,Wat een mooie sneeuwpop!" riep ze grote voldoening aan beide zijden mee uw benoeming tot kantonrechter van Terneuzen en Oostburg. Daar deze in stallatie tevens een afscheid betekent voor de plaatsvervanger, bracht de heer Moolenburgh alle naaste medewerkers dank voor de grote toewijding, waar mede men hem steeds heeft bijgestaan in de moeilijke taak. Op een innemende manier stelde de heer Moolenburgh de naaste medewerkers aan de kantonrech ter voor, en vroeg in het bijzonder aan dacht voor mej. Erna Maenhout, die het gebouw kraakhelder houdt. Hij drukte de kantonrechter op het hart geen vuile voetstappen te zetten in het gebouw. De plaatsvervangende kantonrechters dank te mr. Moolenburgh voor de wijze waar op zij de werkzaamheden in het kanton op gang hebben gehouden, als hij door ziekte, vacantie etc. verhinderd was de zittingen persoonlijk te leiden. Namens de notarissen sprak de heer J. J. Mijs de kantonrechter toe en hoop te op goede samenwerking tussen het notariaat en de kantonrechter, bejden in dienst van het recht. De heer Mijs hoopte van ganser harte dat de kanton rechter niet te veel een beroep op zijn plaatsvervangers zal doen en bracht dank aan mr. Moolenburgh voor de pret tige wijr,e waarop men met hem kon sa menwerken. Voor de pachtkamer begroette de vice- voorzitter, de heer A. P. Modde, de nieu we kantonrechter, aan wie de boeren gaarne hun belangen toevertrouwen. De heer Modde sorak de v/ens uit. dat het werk van de kantonrechter zal mogen bijdragen tot de groei en de bloei van W. Z.-Vlaanderen. Namens het griffiepersoneel zegde de heer I. J. Herman de kantonrechter alle medewerking toe. Hij sprak de wens uit dat de her v. d. Belt geruime tijd in het hem geliefde Z.-Vlaanderen werkzaam mag zijn. Mr. K. Hoekzema, de burgemeester van Oostburg, gewaagde van de warme vriendschapsbanden welke er waren tussen de voorgangers van de heer van den Belt en het Oostburgse gemeente bestuur. Een vriendschap die zelfs zover gaat, dat kantongerecht en gemeente tot op de huidige dag samenwonen. Aan vankelijk was het kantongerecht de gast van het gemeentebestuur, thans mag de gemeente de fraaie zittingszaal als trouwzaal gebruiken. De burgemeester hoopte, dat zijn „klanten" geen last zul len veroorzaken bij de kantonrechter. Iedere huwelijksvoltrekking wijs ik er op, dat men zich als goede burgers moet ge dragen. Spr. heette de nieuwe kanton rechter en diens echtgenote zeer harte lijk welkom in Oostburg en sprak de wens uit, dat nog vele goede jaren in Z.- Vlaanderen zullen volgen. Mr. W. Ie Maire begroette de nieuwe magistraat namens de balie. Namens de advocaten vroeg hij begrip voor de za kelijke exposé der "voorgelegde gevallen en hoopte op een goede samenwerking tussen balie en kantonrechter. Tenslotte beantwoordde de heer van den Belt de vriendelijke welkomstwoor den. Hij zeide er zich van bewust te zijn, dat, nu de werkzaamheden van de kan tonrechter zo worden uitgebreid, er vaak grote belangen voor de betrokkenen op spel staan. Hij hoopte dat hem de tact uit. „Aardig, nietwaar?" vroeg hij vol trots. ..Dat hebben Eduard en ik gepresteerd. En een kennis, de eigenaar van een grote scheepvaartlijn. Mijn vriend heet Edu ard." ,,Aha!" sprak zij. „Hij is sinds gisteren afgevallen." ,.De eigenaar van de scheepvaartlijn of uw vriend Eduard?" „De sneeuwman," gaf hij ten ant woord. „Doordat de zon zoveel kracht heeft," Ze bekeken de sneeuwman en zwegen verder, opmerkelijk verlegen. „We hebben hem Casimir gedoopt," legde hij even later uit. „Hij bezit name lijk een waterhoofd. En in zon geval is het werkelijk een geluk, wanneer ze je Casimir noemen." Ze knikte begrijpend en wees op de teddy-beertjes, die naast Casimir waren gezeten. „Echte ijsberen zijn het gewor den. Helemaal wit. Hoe heet dat ook weer?" „Mimicry." „Ik ben zo vergeetachtig," zei ze. „Wat m'n schoolkennis aangaat." ..Blijft u lang hier?" vroeg hij. Zij schudde het hoofd. „Ik moet vrij gauw weer terug naar Berlijn." „Ik woon ook in Berlijn," deelde hij mee. „Wat een toeval is dat!" De heer Tobler deed op de vijfde ver- Kwaliteit Creatie Service EEN REGENMANTEL ZO ELEGANT ALS U WENST. Lang is de regenmantel alleen maar een beschermer tegen de regen geweest. Maar nu, dit seizoen, presenteren wij praktisch, modieus, elegant. U zult een geheel nieuw model regenmantel ontdekken, met afknoopbare rugceintuur. Verrassend praktisch. De nieuwe kleuren zijn hazelnoot, bleu royal en leverbruln. Vanaf f 49,75 tot f 98,50 liiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil 1 Wij ontvingen B deze week 1 NIEUWE MODELLEN a vanaf f 149,50-f 167,50 liiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiuiiitiitittiiiiiiiaiHiinW Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak en wijsheid geschonken zou mogen wor den, alsmede het geduld dat nodig is om waardig recht te spreken. De kanton rechter dankte mr. Moolenburgh voor de waarneming in het kanton, alsmede de plaatsvervangers voor het op gang houden der werkzaamheden onder vaak moeilijke omstandigheden. Spr. schetste Oostburg zoals het vroeger was en sprak de wens uit, dat Oostburg tot in lengte van dagen een bloeiend centrum zal zijn. Van de politie vroeg hij een krachtig, doch vooral, indien mogelijk, soepel op treden. Met de wens uit te spreken dat ieder op de plaats waarop hij gesteld werd zal medewerken in dienst van het dieping zijn middagdutje. Zijn plan was oorspronkelijk, dit in Bruckbeuren ach terwege te laten, als bewijs van hoogach ting voor de schoonheid der natuur. Maar een mens werd een dagje ouder. En zo had hij Johans kacheltje in wer king gezet, was naar bed gegaan en sliep. Plotseling werd de deur opengerukt. Hij werd wakker en keek boos om zich heen. Hagedorn stond voor hem, en ging op zijn bed zitten en sprak: „Hoe kom je aan dat straalkacheltje, Eduard?" „Dat is een cadeautje!" gaf Schulze met een slaperige stem ten antwoord. „Maar als je enkel bent gekomen, met het doel me dat als vraag te stellen, dan zeggen we weer u tegen elkander." „Mens! Schulze!" riep Hagedorn uit. „Ik moest het je dadelijk vertellen! Ik ben weg. Ik ben pardoes verliefd ge raakt!" „Ach, zeur me toch niet aan m'n hoofd met die dwaze vrouwen van je!" beval Schulze en draaide zijn gezicht naar de wand. „Goede nacht, m'n jongen!" „Het is geen dwaze vrouw!" sprak Ha gedorn streng. „Zij is een schat! En enorm intelligent, en gevoel voor humor heeft ze ook! En ik geloof vast en zeker, dat ze me wel mag." „Je hebt hoogmoedswaanzin!" mom pelde Schulze. „Wie is het dan? Die Mal- lebré of de Circe uit Bremen?" „Schei daar nu eindelijk eens over uit!"

De Schakel | 1956 | | pagina 1