BRILLEN B O B B E mannen ii ie sneeuw ALG. NIEUWS- EN AD ALG. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN v_ Bedrijfsvervoer Burgerlijke Stand Feuilleton 23r(Ilemaefier" Plaatselijk Nieuws de (cha kei ue Jaar gang - Nr. 611 Vrijdag 12 oktober 1956 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties metbrieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F" SMÓOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT;1Q - BRESKENS - TELJ*pH - GIRO 358296 E.V.O. keurde 25.000 auto's. Vorige week Donderdag verrichtte de Autokeuringsdienst van de Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organi satie (E.V.O.) de 25.000ste vrijwillige pe riodieke keuring. In 1948 werd met één keuringsauto een aanvang gemaakt met het periodiek - meestal tweemaal per jaar - keuren van auto's van E.V.O.-leden, die daar voor belangstelling hadden. De periodie ke keuring welke tegen geringe vergoe ding wordt uitgevoerd, omvat de gehele technische staat van het voertuig. Aan de hand van het schriftelijke keurings rapport kan de eigenaar nagaan op wel ke punten zijn auto niet in orde is of in een nabije toekomst gebreken kan gaan vertonen, zodat hij tijdig maatregelen kan nemen. Dat deze keuringen een be langrijke bijdrage tot verbetering van de verkeersveiligheid betekenen, blijkt uit het feit, dat vrijwel geen enkele bedrijfs auto afgekeurd behoefde te worden bij scherpe controle op de technische toe stand van het voertuig door de politie. De 25.000ste periodieke keuring be trof een bestelwagen van de firma L. J. Tjeerde in Workum. Niet alleen kleine bedrijven maar ook de zeer grote met een uitgebreid wagenpark maken ge bruik van de E.V.O.-Autokeuringsdienst. Om de vele gegadigden zo goed mogelijk van dienst te zijn, beschikt de E.V.O. over zeven moderne keuringsauto's be mand met dertien eerste klas keurmees ters en uitgerust met een kostbare, uit gebreide testapparatuur. In de afgelopen vier jaar werkte de Keuringsdienst ook mee aan Veilig Ver- keersactie's in Den Haag en Amsterdam door keuringswagens en personeel aan de verkeerspolitie en Vereniging voor Veilig Verkeer ter beschikking te stellen ten behoeve van vrijwillige autokeurin gen. Bij dergelijke gelegenheden werden tot nu toe de voorruiten van goedgee keurde auto's voorzien van een vlaggetje. Zo'n vlaggetje blijkt vooral bij autover kopingen geld waard te zijn als symbool voor de aoede gezondheid van het voer tuig. De E.V.O. wijst er echter op, dat tot, heden de vlaggetjes niet van de keu ringsdatum werden voorzien, zodat het onjuist is, aan dit symbool bij aankoop van een tweedehands auto enkele maan den na de keuring, nu nog te veel waar de te hechten. GEMEENTE OOSTBURG over de maand September 1956 GEBOORTEN: 31 Aug. Ilfride Julius Christine, d. van J. C. Accoe en van W. F. Musche, wonende te Aardenburg: 30 Aug. Jacob Gerard, zn. van G. Hage en van J. J. Beun. wonende te Cadzand: 1 Sept. Izaak Johan, zn. van J. H. Ver- Ploeg en van K. S. Lanse. wonende te Oostburg; 3, Johny Achilles Maria. zn. van A. R. de Baere en van G. M. S. Bau- te, wonende te Aardenburg: 5, Bertus zn. van T. Seekles e nvan M Verduijn wonende te Breskens; 12, Janna Mar guerite Marie, d. van G. Goethals en door ERICH KASTNER 28 Eindelijk kwam ook de hotelier weer op de proppen. „Wat scheelt er aan?" vroeg hij bezorgd. „Hebt u last van geel zucht?" „Nog niet," sprak de portier. „Maar lang zal het niet meer duren. Die Sehul- ze gedraagt zich alleronhebbelijkst. Hij wordt met de dag onbeschaamder". „Begint hij zich te verweren?" vroeg Karei de Koene. „Helemaal niet," sprak de portier. „In tegendeel. hij begint er juist aardigheid in te krijgen!" De directeur opende zijn mond zon der een woord te spreken. „Hij vraagt of hij morgen misschien de schoorsteen mag vegen!" deelde Pol ter mee. „Het is een oude wens van hem". Karei de Koene mompelde: „Beest achtig gewoon!" en hij liet meneer Pol ter alleen met zijn verdriet. Geheimraad Tobler, alias meneer Schulze had twee uur nodig, voordat hij, - gebvfet onder de last van zijn rugzak, in OOSTBURG van M. M. Bonamie, wonende te Bres kens; 13, Jean Pierre Martin, zn. van L. J. Reijnvoet en van J. D. Cateau, wo nende te Breskens; 14, Marie Louisa Ja- coba Anna, d. van J. M. Dees en van J. M. Toussaint, wonende te IJzendijke, 16. Gerarda Maria, d. van P. B. Martens en van C. M. van Pamelen, wonende te Oostburg; 15, Karolien Maria, d. van B. P. van Hevele en van M. V. Buijsse, wonende te IJzendijke; 16, Johannes Ja cobus Irene Marie, zn. van R. J. van Damme en van E. A. Zeegers, wonende te Groede; 22, Neeltje, d. van J. Tem merman en van C, I. M. Pielaet, wonen de te Oostburg; 23, Jan Pieter, zn. van P. Moll en van C. J. Luijk, wonende te Oostburg; 24, Marcel Jean, zn. van A. I. M. van der Hoeven en van A. J. Fi- lius, wonende te Oostburg; 25, Sara Eli zabeth, d. van P. J. Goossen en van L. M. Brokking, wonende te Oostburg. HUWELIJKEN: 1, Hubertus Laurentius Romanus Rijk. 25 j., wonende te Aarden burg en Marie Anna Poissonnier, 21 j., wonende te Oostburg; 4, Arnoldus Ciril- lus August, 27 j., wonende te Aarden burg en Helena Maria Smits, 21 j., wo nende te Oostburg; 6, Arie Oudshoorn. 31 i., wonende te Nieuwkoop en Maria Meijers. 20 j., wonende te Oostburg; 13, Johannes de Wolff, 26 j., wonende te Oostburg en Katharina Jozina vanOver- beeke, 25 j., wonende te Oostburg. OVERLIJDEN: 2, Wilhelmina Petronella Jansen. 71 j.. weduwe van P. Daansen, wonende te Oostburg; 3, Virgenie Jo sephine Philippine Caboor, 73 j., weduwe van P. H. Verbuijt, wonende te Oost burg: 5. Kommerina Maria Johanna van der Est. 59 j., echtgenote van I. Fre- mouw, wonende te Breskens: 8, Antheu- nis Jacob Meulendijk, 49 j., wonende te TTzendijke- 8, Maria Suzanna Sophia v. Hove, 26 j.. echtgenote van Carolus Lu- dovicus van Waes, wonende te Hoofd plaat: 10, Christina Maria van de Kerk- hove. 88 j.. weduwe van J. F. de Meij. wo nende te Oostburg; 18. Pieter Daniël Ocké. 28 i., zn. van J. J. Ocké en van E. J. van Houte, wonende te Zuidzande- 22, Augustinus- Leonardus de Pauw, 85 i.. wonende te Hoofdplaat; 23. Cornells Willemsen, 78 j., wonende te Schoon- dijke. Aardenburg Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare zitting bijeen onder leiding van burge meester Van Dongen. Met kennisgeving afwezig waren mevr. Van den Broecke- de Man en de heren J Rosseel en J. A. Catsman. De burgemeester deelde nog mee, dat wethouder Catsman in zoverre van zijn one-eval is hersteld, dat hij weer regelmatig op het gemeentehuis kan verschijnen en dat hii binnenkort weer ziin werkzaamheden zal kunnen uitoe- het hotel was teruggekeerd. Hij had zich, en dat is wel zeer belangrijk, ge durende die tijd op een allerprettigste wijze bezig gehouden met het doen van al die uiteenlopende boodschappen. De horlogemaker bijvoorbeeld had hem he lemaal op de hoogte gebracht van het nolitieke leven in Oost-Azië en over de steeds groter wordende invloed van Ja pan op de wereldmarkt, De anotheker- assistent had een pleidooi gehouden over de homoenathi^ En hem ten lange leste op ee nkwart b'ter rode wiin geïnviteerd in de dorpsherberg. Het blonde ■winkel meisje van de kapoer hield hem voor de vader van de loopjongen En de drogisi had hem in bet, oor gefluisterd dat hij in 't vervolg op procenten kon rekenen wanneer hij zijn grootste inkopen bi.i hem deed. Hii bracht ziin volle rugzak naar de hotelkeuken en begaf zich vervolgens naar do vijfde verdieping, waar hij ziin rekening met d^ portier in orde wilde maken Hij maakte de deur van zijn ka mer open en moest toen constateren dat hii bezoek had. Een hem onbekend heen uitstekend pe^lped. lag met ziin p-pzicht verborgen ond^r de wastafel en v-as daar iiverig aan het timmeren, zo dat hii niet eens merkte, met meer al leen te zijn. Op dat ogenblik begon hi.i zelfs een deuntip te fluiten. .Watmoet dat daar?" vroeg Schulze op luide en «trenae toon. De indringer vloog in de hoogte, stoot tenen. De notulen van dg vorige verga dering werden onveranderd vastgesteld. In de vorige zitting was een commis sie samengesteld, welke tot taak had de pachtprijzen opnieuw onder de loupe te nemen. Besloten werd nu een beëdigd taxateur aan deze commissie toe te voe gen in de persoon van de heer R. E. A. de Badts. Dit jaar werd het sportterrein inge naaid met bonen om een volgend seizoen een betere grondstructuur te verkrijgen voor sportbeoefening. Het college werd gemachtigd deze bonen te verkopen op voor de gemeente zo goed mogelijke wijze Aan de R.K. Jongensschool moeten nog enige werkzaamheden worden ver richt en de raad voteerde hiervoor een bedrag van f 4130.In de loop van deze week krijgen de raadsleden een afschrift van de belangrijkste begrotingsposten voor 1957. Ze kunnen dan rustig thuis de begrotingsaffaire bestuderen en Maandag 29 October komt deze begroting in openbare behandeling. In de begro ting over het dienstjaar 1955 werden enige veranderingen aangebracht. De 6 pCt. verhoging voor het gemeente- personeel gaat in met 1 Juli a.s. Aan de Stichting R.K. Bejaardenzorg werd een subsidie gegeven van maximaal f 200. Grond werd aangekocht voor het her ziene wederopbouwplan van het bestuur der Disgoederen „Sint Jan". Om de markt te verfraaien zal getracht worden een erfpachtsovereenkomst met twee personen te ontbinden. Ingewilligd werd ook nog een verzoek van de gemeente raad van Middelburg om een bijdrage van f 150.per leerling, te geven voor hen. die de kleuteropleiding volgen aan de Rijkskweekschool aldaar. Een stukje grond wordt aangekocht van R. de Smit om de mogelijkheid te openen de speel plaats van de R.K. Jongensschool uit te breiden. Tn een vorige raadszitting was besloten tof verkoop van de grond aan Rijkswaterstaat, onder voorwaarde, dat deze geen verkeersborden hierop zou "laatsen .zonder de toestemming van het gemeentebestuur. Deze bepaling moest nu vervallen omdat Rijkswaterstaat nooit geen verkeersborden plaatst en bovendien nooit een bord geplaatst wordt dan nadat de A.N.W.B. met de ge meente overleg heeft gepleegd. Oostburg Optreden dokterscabaret. Vrijdag j.l. trad het, Utrechts dokters cabaret op in het Ledeltheater te Oost burg. Dit cabaret treedt uitsluitend op voor het ere-fonds voor oud-verpieeg- sters, Rode Kruis, etc., waarmede het al een aardige cent voor deze sympathieke instellingen bi.i elkaar gebracht heeft,. Mevr. Van Veen-van Loghem. de pre sidente van de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening, s^rak een kort openings woord. waarin zij een uiteenzetting gaf van het doel en streven van de Federa tie. waarin alle vrouwenverenigingen sa menwerken. Nadat vorig jaar de actie te zijn hoofd tegen de rand van de tafel en kwam, achterwaarts kruipend, te voorschijn. Het was meneer Kesselhut! Hij bleef met een schuldbewust gezicht op de vloer gehurkt zitten. „Je lijkt wel niet wijs," sprak Schul ze. „Sta alsjeblieft op' Wat voer ie on der mijn wastafel uit?" vroeg hij ener giek. De ander wees op een grote doos, die op een stoei lag. ..D'r is hier geen goed stopcontact Geheimraad!" sprak hij verlegen. „Het ding deugde niet". ..Ik heb e-een stopcontact nodig'" ..Toch wel. Geheimraad'" gaf Johan t,pp antwoord en maakte de doos open Er kwam een eipctrisch kacheltje te voorschijn, fonkelend, en splinternieuw TT gaat hier nog dood van de kou". Hi.i zette het ding op tafel, kroop weer on- der de wasrommode, stak de stekker in het contact, kwam weer te voorschijn en wachtte in spanning af. Langzamerhand begon het draad te gloeien, eerst rose, daarna rood en reeds bespeurden ze 'n weldad1'ge warm te in het ijskoude vertrek. .Het. water in de waskom begint te ontdooien," snrak ■Tohan en keek met een verrukt gezicht ?nqr 7pn gebieder Tobler ontving die blik, zonder hem te beantwoorden. ,.En hier is een kistje sigaren," deelde Johan schuchter mede. „En een paar bloemen heb ik gekocht Kwaliteit Creatie Service De laatste Parijse creaties vindt U terug in onze nieuwe Alleen modieuze stoffen en gedistingeerde bontgarne ringen worden verwerkten BOBBE's prijsbepalend devies „R WALITEIT CREATIE SER VICE" Prijzen vanaf f 89,50 - 295, Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van bootentrein stopt voor onze zaak voor dev luchtelingen in het kamp „Ka- rinthië" zo goed was geslaagd, meende men in West Z.-Vl. dit jaar iets centraal te moeten organiseren voor het ere- fonds voor de oud-verpleegsters. Inplaats van de traditionele collecte, en wie col- lecteerd er nu niet graag?, werd beslo ten iets anders op touw te zetten. Mede werking werd verkregen van het Utrechts dokters cabaret, dat de aanwezigen in de uitverkochte zaal op zeer aangename wijze bezig hield. De leider van het ge zelschap, dr. P. H. Mignon, die naast een vlot causeur ook een goed pianist was, stelde het gezelschap voor aan het publiek. Op zeer vlotte wijze volgde na de opening een afwisselend programma van zang, muziek en schetsjes, die ver boven het gewone amateurpeil uit kwa men. Dokter Van Wieringen uit Loos- drecht goochelde, geassisteerd door zijn vrouw, voor de stomverbaasde toeschou wers. Vooral de truc met de rijst en het water dwong ieders respect af. Handig praatte dokter Mignon tussen de bedrij ven door de.tijd vol. Tiny Lodewijks, Bep van Maarseveen en Iet Koster brachten heel vlot een ouderwetse tante op het toneel, zeer amusant gezongen door dit volledig op elkaar afgestemde drietal. Door de volkomen financiële onafhan kelijkheid van het gezelschap kon men zich alleraardigste uitspraken veroorlo- „En maak nu maar dat je wegkomt," riep de Geheimraad. „Je had Kerstman netje moeten worden!" Intussen had Dr. Hagedorn bezoek ontvangen. Er werd geklopt. Hij had toen. terwijl hij vermoeid op de sofa lag: Binnen! geroepen en gevraagd. „Waarom ben je zo laat, Eduard?" Doch de visite had toen geantwoord: „Ik heet geen Eduard, maar Hortense". Kort en goed, het was mevrouw Caspa- rius. Zij was gekomen om met de drie kleine Siamese poesen te spelen. En dat deed, ze dan ook. Ze ging op het tapijt zitten en groepeerde ze telkens weer an ders. Tenslotte vond ze dat ze genoeg de dierenvriendin had uitgehangen en ging zij tot het eigenlijke doel van haar komst over. „U bent nu al drie dagen hier," pruilde ze. „Zu'len we morgen een uit stapje gaan maken? We nemen onze lunch mee en gaa nnaar het dal van de Bamberger. Daar gaan we in de zon lig gen. En wie het eerste een zonnesteek krijat mag een wens doen". „Maar ik wens helemaal niets," ver klaarde de jongeman. „Zelfs geen zon nesteek". Zij nam in een gemakkelijke leunstoel nlaats, trok haar benen op en vouwde haar armen er om heen. „We kunnen ook iets anders doen," sprak ze zacht. „We zouden onze koffers kunnen pak ken en afreizen. Bestaat er bezwaar te gen Garmisch?"

De Schakel | 1956 | | pagina 1