nieur Directeur van de Prov. Waterstaat, Ir. Hw D. Swaters, nog een toelichting gaf op het 100 ha. grote proef bassin met ka naal, dat bij het drie-eilandenplan van het Veersegat over blijft. Ir. Snip van de Provinciale Waterstaat sprak over oes terteelt in de Grevelingen en Brouwers- havense gat. Met uitzondering van Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, was het voltallige college van G. S. aanwezig. Plaatselijk Nieuws Breskena Seriebouw van jachten. Wij waren dezer dagen op de jacht werf van de Fa. Gebrs. Maas te Breskens en zagen daar twee jachten, lang 9.45 m., van het type „Sea Fury" in de spanten staan, bestemd voor U.S.A. Dit is het be gin van een serie klasse-jachten die een Import Mij. in Californië in de handel gaat brengen. Wij kregen ook inzage van een brief van de Mij., waarin men schrijft dat het want en de reeling niet zo oersterk be hoeven te zijn dan in Holland, maar wel zoveel mogelijk overal ontluchting, want, zo schreef men, het is hier 355 dagen in een jaar mooi enzonn ig weer met weinig wind. Kijk, die 355 dagen mooi zomer weer dat pakte ons na een zomer zoals wij gehad hebben. Spijtig dat de Friezen en Batavieren indertijd in hun boom stammen niet naar Californië gedreven zijn inplaats van de lage landen aan de Noordzee op te zoeken. Dan zaten wij nu ook een heel jaar in het zonnetje. Ongeluk bij kinderspel. Maandagmorgen speelden een aantal kinderen van de School met de Bijbel te Breskens in de Langeweg op straat, dit bij gebrek aan een speelplaats. Vanuit de Dorpsstraat naderde mevr. N.. wonende te Breskens, op haar rijwiel en reed in de richting van de kinderen. Zij reed uiterst rechts en zeer langzaam, waarbij een groepje jongens, verdiept in hun spel, steeds meer in de richting van de wiel- rijdster liepen. Op het moment dat deze tot haast tegen het trottoir was gereden kwam een der jongens, A. B. genaamd, achteruit lopen en kwam onder het rij wiel terecht. De knaap bleef op de rij weg liggen met een gebroken onderbeen. De Rijksnolitie, die terstond ter plaatse was. verleende de eerst ehulp en later is de knaap op advies van Dr. v. d. Maas naar het ziekenhuis te Oostburg ver voerd. Ongeval. Maandagmorgen had de 11-jarige jongen H. F. te Breskens bij het spelen het ongeluk van ern muurtje te vallen. Hij liep hierbij een lichte hersenschud ding op. Bazar Turnvereniging D.I.O. 6e verantwoording binnengekomen gif ten: P. B. 48 pakjes puddingpoeder: L. de V. bon voor 1 tulband: J. L. 2 bussen hutspot, bonnen voor 1 pond worst en 1 pond gehakt: C. E. 1 emmer en 1 dweil: I, Q. 8 pakjes soep: Wed. M. 2 blikken kaas: F. de J. bon voor 1 worst: L. S. 4 pakjes tabak. 2 p. scheermesjes, 1 bon- bonstel. 1 babypakje, 17 strengen zijde, 8 gespen 4 kaarten spelden. 1 kluwen houder: W. J. 2 blouses: M. K. 1 kleedje: J. F. bon voor 1 haan: M. F. bon voor 1 haan; J. de K. 1 wandkleedie: S. N. 1 fl. advocaat; J. v. L. 3 kolenschoppen: N.N. 4 fl. advocaat. 2 fl. limonadesiroop. 7 fl. wijn. 48 st. toiletzeep: A. B. 1 wandbord: Fa. B. 1 set zakdoekjes, 1 washandje, 2 wasdoekjes. 1 schort, 1 baddoek. 1 bor- duurkleedie; Th. de W. 4 stropdassen. 6 pr. handschoenen, 2 ds. borduurziide: Th. P. 9 sierklompies. 2 grote sierklompen. bon voor 2 zav kachelhout, bon voor 1 zak kachelblOkies- A. de W. 2 trainings broeken, 2 knot wol, 1 theedoek: Fa, B. 1 regenmantel: C. v.d. B. 1 fl. wijn, 2 borstels. 1 bus boenwas, 9 gebakschotel tjes: M. M. 50 kg. aardappelen: J. R. 100 kg. aardappelen: Fa. V. 2 bonnen a 50 kg. briketten; .T v.d. V. 1 bonbonschaal tje: Mevr, W 2 dozen bonbons. 2 deieu- nerties, 1 kussen. 2 wandbordies, 1 rier- kleedie, 1 halsketting, 1 aansteker, 1 bon- bonschaaltje, 1 stropdas. 1 theezeefje, 1 heeft dat arme kind dan met een rugzak te maken, waardoor u mij naar de keu ken wilt zenden2" De nortier zweeg en hij stopte post en kranten keurig netles in de diverse sleu- telvakkorv Schuine bestudeerde de lijst, welke men hem onder zün neus had geduwd en las tot ziin verbazing: 100 prentbriefkaarten met het pano rama van de WolkonstMn2 tubes lijm 1 rolletje donkerrode naaizijde- 50 pos^e^s van 25 of.3 dozijn scheer- mesies: 2 meter smal wit elastiek: 5 stukken glveerlne zeep: 1 tube Pvra- midon (<rr tabl.)1 pot vulpeninkt: 1 naav zwakte sokophouders; t paar lees ten (maat 37): 1 zakje pepermunt thee- 1 stalen borsteltje voor peau de Snéde-schoenen: 3 doosjes Menthol- bonbons- 1 hopderiempje van groen lakleer- 4 gerepareerde horloges terug halen- 1 dozijn sneouwbrillen1 klein flesje Birkenwassert aluminium bo terhammen-étui voor tochten. De lijct was hiermede nog niet ten einde. Maar Rchulze vond het voorlopig zo vel voldoende. Hij was er moe van. lachte evenwel en sprak: „O. is dat de bedoe ling!" De portier lei een paar geldstukken op tafel ..Schrijft u achter elke post wat of het heeft gekost. Vanavond zullen we af- lepeltje en div. grabbeltonart.J. de B. bon voor 2 kg. tong; L. B. 1 koektrom meltje; G. de W. 2 ds. schoencreme, 1 poetsdoek; Wed. K. 1 fl. wijn, 1 blikje worst; A. H. bon voor 1 taart; J. v.d. B 1 fl. wijn; J. S. 1 fl. wijn; J. v. V. 1 fles wijn; J. v.d. V. 19 ds. tandpasta, 23 pak jes shampoo, 6 ds. poeder, 6 tub. tand pasta, 6 st. scheerzeep, 4 potten creme 3 tub. creme; A. S. 1 geklede pop; J. R te G. 1 fles advocaat; Fa. C. te R. 50 p hansaplast, 12 busjes kinderpoeder, 12 busjes aspirine, 10 pak watten. Biervliet Concert op de markt. Zaterdagavond j.l. gaf de Kon. Har monie te Biervliet een goed geslaagd con cert op de markt o.l.v. de heer J. Antho- nisse. Jammer genoeg was de belang stelling niet groot, waarschijnlijk ook mede in verband met te weinig bekend heid hiervan. Het is jammer, dat de Kon. Harmonie zich zo weinig laat horen. Slechts twee concerten per jaar is wel wat weinig om de belangstelling bij het publiek voor de muziek er in te houden. Wie verre reizen doet. „We zouden wel eens willen zien, hoe jullie het ginds hebt", schreef de heer Adams te Biervliet aan zijn zoon in Canada, die enkele jaren geleden emi greerde. „Kom maar eens kijken, de kosten zijn voor mijn rekening", schreef de zoon terug. En zo kon het gebeuren, dat de heer en mevrouw Adam, hij 74 en zij 72 jaar, die nog niet verder waren ge weest dan Koewacht, samen de grote reis naar Canada maakten. Beide malen werd de reis per schip gemaakt. Vele zijn de herinneringen, die de beide oudjes van hun zoon mee naar huis gebracht hebben Zaterdag zijn ze te Rotterdam door fami lieleden afgehaald, waar bleek, dat de 72-jarige moeder haar haar had laten knippen en met een permanent in het vaderland terugkeerde. De heer en mevrouw Adams vertellen enthousiast over hun grote reis naar Canada, maar zijn toch erg blij, dat ze weer in het oude vertrouwde huisje aan de Havenstraat zijn teruggekeerd. Groede Brand. In de gemeente Groede brandde Dins dagmiddag omstreeks 5 uur de stalen hangar van de heer Z. D., die gevuld was met stroo, geheel af. De hangar was ver zekerd. Vermoedelijk is deze brand ont staan doordat een klein kind van een daar in de buurt wonende landarbeider met vuur heeft gespeeld. Alhoewel de brandweer van Groede spoedig ter plaatse verscheen, brandde de hangar volkomen leeg. Propaganda-avond Ned. Blindenbond. Dinsdagavond werd door de Neder landse Blindenbond in de Lutherse kerk te Groede een propaganda-avond gehou den. Als spreker trad op de heer Joh. van den Berg uit Den Haag, die sprak over het leven van de blinden en voorts enige films vertoonde. Aan deze avond werd ook nog mede werking verleend door het Chistelijk ge mengd zangkoor „Excelsior" uit Groede. Oostburg Optreden dokterscabaret. Voor het ontreden van het Utrechts dokter cabaret, hedenavond, in het Le- deltheoter, ten bate van de oud-verpleeg sters, ^oor de samenwerkende vrouwen organisaties in West Z.-Vlaanderen, is de belangstelling zo groot, dat enige da gen geleden de zaal reeds geheel was uitverkocht. Om de opbrengst zo groot mogelijk te maken, wordt een verloting gehouden, waarvan de prijzen beschik baar werden gesteld door middenstan ders uit, de gehele streek. Het ziet er naar uit, dat aan het ere-fonds een groot be drag zal kunnen worden overgemaakt. De jaarlijkse collecte komt nu te ver vallen Vergadering V.V.H. Onder leiding van mevr. C. S. de Casembroot-van der Feltz, echtgenote van de Commissaris der Koningin, werd te Oostburg een bijeenkomst belegd. Uitgenodigd waren alle vrouwenvereni gingen uit West Z.-Vlaanderen. Mevrouw rekenen". Schulze borg de lijst en het ^eld in zijn zak. ..Waar moet de boel gehaald wor den0" ..In het dorp!" bestelde Onkel Polter. ,Bij de apotheker, bij de kapper, op het postkantoor, bij de horlogemaker, bij de drogist, in de galanteriewinkel en bij de boekhandelaar. En voortmaken alstu- blioft". De ander stak eerst nog een sigaar on, voordat hij aanstalten maakte om te gaan. en zei toen: ..Ik hoop het hier nog ver te brengen. Dat ik ook ooit nog loop- iongen zou worden had ik een week ge leden ook niet. gedacht." Hij knikte de portier vriendelijk toe. „Je verbeeld je toch hoop ik niet. dat je me op die ma nier zo gauw mogelijk het hotel uit kunt krijgen0" Onkel Polter gaf geen antwoord. .Kun je me nu soms al mededelen, wat of ie me morgen zult laten doen?" vroeg Schulze. „Misschien dat u het me wel toestaat, ik zou toch zo dolgraag de schoorstenen willen vegen! Misschien zou u hot kunnen schikken, dat de schoor steenveger morgen kiespijn heeft?" Stra lend begaf Schulze zich op weg. Onkel Polter knaagde wel een uur lang aan ziin onderlip. Daarna had hij daar geen tijd meer voor. De gasten keerden groepsgewijze terug van de ski-weiden en van hun uitstapjes. (Wordt vervolgd). de Casembroot gaf een uiteenzetting van het werk en het doel van de Federatie voor Vrouwelijke Hulpverlening, waarna mej. Westra van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk; een uiteenzetting gaf over de ophanden zijnde collecte, waarvan de opbrengst dit jaar is bestemd voor de bejaarden. Daar de landelijke federatie het be- jaardenwerk als taak op zich heeft nomen, heeft ook de gewestelijke federa tie Zeeland, waarin de Zeeuwse Vrouwen, verenigingen vertegenwoordigd zijn, op zich genomen de collecte te organiseren Hiervoor is nodig, dat in nagenoeg alle dorpen een plaatselijke federatie wordt gevormd, welke meestal zal komen te staan o.l.v. de burgemeesters vrouw. Nadat mej. Westra een uiteenzetting had gegeven over de verdeling der gel den, werd besloten zoveel mogelijk pl federaties op te richten. De federatie W. Z.-Vlaanderen zal in gewestelijk verband de onder handen ge nomen taken zo veel mogelijk activeren. Eervol resultaat In het kader van de grote Kermis te Maldeghem (B.) werd een groot zang- crochet gehouden op de kiosk. Uit een flinke deelname wist Pierre Leenhouts uit Oostburg een 8e prijs te behalen in de cabaretgroep, een eervol resultaat. Voorts speelde hij op zijn mondorgel de koekoekwals, wat hem een daverend applaus opleverde. De belangstelling was overweldigend. Schoondljke Jubileum. De heer A. P. van Peenen te Schoon dijke heeft Zaterdag 29 September j.l. het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de heer J. J. Moggré te Schoondljke voor het schonen van zaai graan. Deze werkzaamheden gebeurden in opdracht van de C.B.T.B. op de eerste graanschoningsmachine die in ons gewest stond opgesteld. Tijdens de oorlog werd de C.B.T.B. te Schoondijke opgeheven en omgezet in de Coöp. Landbouwvereniging „Landbouw belang" en dit bedrijf gin£ in 1951 een fusie aan met de Coöp. Aankoopvereni ging te Breskens. De heer van Peenen is ook overgegaan in dienst van de C.A.V. te Breskens en zodoende is hij thans 25 jaar in dienst van dit bedrijf. Door het Bestuur en de Directie van de C.A.V. is de jubilaris gehuldigd voor het vele en belangrijke werk dat hij met grote accuratesse en plichtsbesef steeds heeft verricht. Voetbal KoewachtLuctor 24Oostburg Ierseke 20; Hansw. BoysAardenburg 1: Ria W.Clinge 14; Sluiskil-^- Breskens 01. Programma voor Zondag a.s.: s-Heer ArendskerkeKoewacht; Luc torOostburgIersekeHansw. Boys AardenburgRia W.ClingeBreskens. 's Heer Arendskerke kan tegen Koe wacht beide punten thuis houden. Luctor zal het tegen het bezoekende Oostburg niet gemakkelijk krijgen. Bij IersekeHapsw. Boys wordt het een spannend duel om de punten. Aardenburg zal het wel klaren tegen het zwakke Ria. Breskens krijgt de lastigste match van het seizoen. Nog steeds zijn de Bressiaan- ders in Clinge ten onder gegaan. Nu ligt de kans er om zich te rehabiliteren. Dus Bressiaanders zet je beste beentje voor! Abe. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt U Zaterdag 6 October „Pas des doods" Een Superwestern in pracht kleuren die het machtig epos brengt van de voor trekkers in het wilde westen. Weken lang het succes van New York's Broad way. Zondag 7 October wordt U in de ge legenheid gesteld het bekroonde film werk „La Strada" te zien. Een diepmen selijk filmwerk, eerlijk, gevoelig en zui ver gespeeld door mensen zo uit het wer kelijke leven gegrepen. Toegang 18 jaar. Mode-«how te Vlissingen In het Strandhotel te Vlissingen werd. voor een geheel bezette zaal. door een vijftal Vlissingse firma's, de traditionele mode-show gehouden. Een héél klein manneouintle van slechts enkele jaren oud en geheel in rose gekleed. ..opende" de show en kreeg voor haar optreden 'n dermate hartelijk applaus, dat een be- roeosmannequin er jaloers op zou kun nen worden. Een gevarieerde nai aarscollectie kwam h'ema voor het voetlicht, beginnend met enkele originele aprèsski jasies, gemaakt uit fantasiemateriaal, warm gevoerd met bont en dusdanig ontwormen. dat ze niet alleen op een lange ^antaion, maar ook heel goed op een eenvoudig jurkje ge dragen kunnen worden, ^en winterse ouverture dus. gevolgd door enkele ge slaagde voorbeelden van middagkleding, waaronder een heel elegant zwart deux- pièces met V-hals. bekroond door een oranie met zwarte turban. En al heel spoedig verschenen ook op deze show dè modetinten van dit iaar: beige en bruin, op geslaagde wiize gecombineerd in een sportief deux-nièce van angora- tw^ed in een fijne ruit. Bii de mantels was het altijd mooie camel verwerkt in een opvallende jas naar een model van de Franse ontwer per Balencia^a: een las. waarin het snortieve èn het geklede element bijzon der goed samengingen. De met bont gegarneerde mantels. die komende winter ongetwijfeld het Neder landse modebeeld zullen beheersen, wa ren vertegenwoordigd door eenvoudige, ctijlvolle exemplaren, dikwijls verleven digd door een hoedje en handschoenen in een warme tint. Bij deze confectie van de firma Lam- )oy leverde maison Bollen-van Zwienen weer een collectie aantrekkelijke hoedjes. Hoedjes, welke de omhoogstrevende Farijse lijnen van- het ogenblik in een voor Holland aanvaardbare vorm bracht, waarin de huidige modetinten vaak op gelukkige wijze gecombineerd werden en waarin de eigenschappen van de mo derne hoedenmaterialen tot het uiterste benut waren. Er was bovendien een fleurige collectie shawls bij deze hoedjes. Bij de schoenen (geleverd door de fa. D. Roelse) waren de moderne hak silhouetjes in velerlei vormen te zien, naast de nog steeds „en vogue" zijnde flat en de pump met hoge en zeer hoge hak. Het befaamde „televisie-schoentje" - een uitkomst voor gevoelige voeten! - is er nu ook met de populaire queenie- hak. Van de firma Jo Fibbe waren er tas sen in een grote verscheidenheid van kleuren, materialen en modellen. Uit magazijn „De Ster" tenslotte kwa men de handschoenen en ook hier zag men vele kleuren, vele modellen, en vele materialen. Pianist Leen Zietse verleende muzikale fleur aan deze show. Kantongerecht te Oostburg Tijdens de zitting van het kantonge recht te Oostburg, welke vorige week plaats vond, voerden de verkeersovertre dingen de boventoon. Kantonrechter was Mr. Moolenburgh. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. T. Lebret. Mevr. J. A. de H.-B. te IJzendijke was aan de linkerzijde van de Koninginne straat blijven rijden, toen zij uit een zij straat kwam. Zij oordeelde het veiliger dit te doen dan tweemaal die vrij drukke verkeersweg over te steken. De kanton rechter laakte deze handelwijze zeer. Ook voor korte stukjes dienen de ver keersregels in acht genomen te worden. Eis f 5,- s. 3 d. Uitspraak f 5,- s. 2 d. H. J. A.-V., opzichter te Oostburg, be reed een rijwiel zonder dat die voorzien was van een bel. Het is heel gevaarlijk wanneer men geen signalen kan geven wanneer dit noodzakelijk is. Eis f 5,- s. 1 d. Uitspraak f 5,- s. 2 d. De uitgestelde zaak tegen J. L., land - bouwer te Aardenburg, kwam thans voor de tweede maal voor. L. was overtreding van art. 32 (het parkeren binnen 12 m. van een bushalte) ten laste gelegd, wel ke overtreding begaan werd op de Brink te Schoondijke. Ter zitting waren thans een situatie-tekening en foto's van de betrokken bushalten. Voorts verscheen de verbalisant Wmr. Ie klasse F. P. uit Schoondijke als getuige. Deze verklaarde dat L. niet tussen de boompjes stond, welke plaats oogluikend wordt toege staan. L. wees op de verwarring, die ter plaatse veroorzaakt wordt door 2 naar eikaar gerichte aanduidingen. De kan tonrechter oordeelde het onpractisch, dat de beide borden van uiteenlopende uitvoering zijn wat aan het feit van de overtreding feitelijk niets afdeed. Eis f 3.- s. 1 d. Uitspraak f 1,- s. 1 d. A. L.. polderarbeider bij het Vrije van Sluis, had op de Rijksweg te Breskens per bromfiets op de rijbaan gereden. L. betoogde hiertoe gedwongen geweest te zijn door een fietser, om een aanrijding voorkomen. Verbalisant Wmr. P. v.d. B als getuige gehoord, verklaarde dat. hoewel hij hiervan niets ongemerkt had, het zeer wel mogelijk was, maar dat ver dachte had kunnen stoppen om op het verhoogde fietspad terug te gaan. Eis f 15.- s. 3 d. De kantonrecter achtte over treding van art. 49 van het wegenver keersreglement bewezen en vonniste f8,- s. 4 d. Bijzonder ergerlijk en een broeinest van alle mogelijke ziekten en ratten noemde de kantonrechter de wijze waar op slager F. d. J. te Breskens in een bouwval van een schuur achter de Bou levard varkens heeft gehouden. Het heeft klachten geregend van omwonenden. De J. zei. dat hij regelmatig de dieren mest, maar wegens vacantie enige da gen in sebreke bleef. Opperwachtmees ter A. J. P. te Breskens lichtte het toch al duidelijke proces-verba al als getuigd toe. Het optreden van verd. tegen verba lisant bleek correct te zijn geweest. Ook verklaarde getuige nooit last met verd. te hebben op grond van de warenwet. Zijn winkel is uitgesproken netjes. De ambt. O.M. eiste om de ernst van de handelwijze van de J. bijzonder te on derstrepen f 25,- s. 5 d. pl. 7 d. voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar met de verplichting binnen drie maan den de boel op te ruimen of te verbete ren. Uitspraak f 25,- s. 10 d„ 7 d. voorw met proeftijd van 1 jaar en de verplich ting binnen 3 mnd. de ergerlijke toe stand op te ruimen. Mej. M. N. B. te Aardenburg reed als bestuurster van een tractor waaraan 'n wagen gekoppeld. Hieraan ontbrak een z.g. borgpen, wat uiterst gevaarlijk is, aldus de rechter. Eis f 25,- s. 5 d. Uit spraak f 25,- s. 10 d. P. J W., chauffeur te O. en W. Sou burg had als bestuurder van een bestel auto. komende uit de Weijkmanlaan te Breskens, geen voorrang verleend waar door een uit de richting Schoondijke ko mende auto door krachtig te remmen is gaan slippen en schade opliep. Eis f 30.- s. 6 d. Uitspraak f 30,- s. 10 d. M. H., chauffeur te Vlissingen. was van de linkerzijde der Rijksweg Draai brug-Oostburg weggereden zonder op het verkeer te letten. Een vrachtauto was tegen de achterzijde van zijn auto opgebotst. Eis f 35,- s. 7 d. Uitspraak

De Schakel | 1956 | | pagina 2