de Oostburgse sportvereniging om subsi die. Hij betoogde, dat waar men hier iets voor de jeugd wil doen, zijn sympathie is opgewekt. Is het niet mogelijk, al is het dan op bescheiden schaal, van gemeente wege medeleven te tonen. De voorz. zei, dat men weinig con creets ten deze heeft. De heer L. Schippers was van mening, dat wanneer men de exploitatie van het sportterrein bekijkt, de gemeente niets meer kan geven. Weth. Geuze zou graag zien dat de geest in de sportvereniging vaardig wordt en men zich niet meer ver liest in rivaliteit in eigen kring, waarmee de zaak kapot gemaakt wordt. De heer Dekker toonde aan, dat de houding van de vereniging niet aangenaam is, im mers hoeveel kapitaal werd niet in het sportterrein geinvesteerd. De heer J. H. van Kampen vond het niet goed, dat de vereniging aan de hals van de overheid wil hangen. De vereniging moet zelf iets doen. Tot slot informeert de heer J. J. Leenhouts er naar wie nu eigenlijk de onderhoudsplichtige is van de Groten- dam. Dit is zoals bekend, aldus de voorz., het Waterschap „Het Vrije van Sluis". Leenhouts stelde voor namens de raad aan dit Waterschap een ernstig protest te sturen over de erbarmelijke toestand waarin de weg aldaar verkeert. Z.h.st. besloot men het protest te zenden. Breskens Radio-amateurs. Donderdag 20 Sept. j.l. was de provin cie Zeeland aan de beurt voor het radio programma van Radio Luxemburg „Waag uw kans". Dit programma is opgezet in de vorm van een stedenwedstrijd waar aan 30 Belgische en 30 Nederlandse plaatsen deelnemen. Als vertegenwoordi ger hiervoor was Middelburg gekozen. 37 muziek- en zangamateurs uit alle delen van de provincie, waren naar de Zeeuwse hoofdstad gekomen om hun ge luk te beproeven. Hiervan werd een volle dig programma samengesteld, waaruit tenslotte de 16 beste gekozen werden. Onder deze uitverkorenen waren ook onze dorpsgenoten mevr. Van Heck-v. d. Velde en Bram Heijboer. Op Zondag 30 September a.s. zal dit programma over Luxemburg worden uitgezonden van één uur tot half twee, over 49 en 208 meter. Een week later wordt dan de winnaar uit Middelburg gekozen, die zal deelne men aan de finale van de stedenwed strijd. welke begin Januari gehouden zal worden. Feestavond Scheldestroom Zaterdagavond vierde de zwemvereni ging „Scheldestroom" te Breskens in ho- j tel „Luctor et Emergo" haar 25-jarig be staan. Behalve de sportzwemmers (sters) waren veie oud-leden aanwezig. De heer E. Seuss, voorzitter van „Schel destroom," sprak een welkomstwoord, waarbij hij de heer R. van Quekelberghe, penningmeester, complimenteerde met zijn 25-iarig jubileum als bestuurslid der zwemvereniging. Als erkentelijkheid voor het vele werk door de heer Van Quekel berghe in het belang van de vereniging verricht, overhandigde de voorzitter hem een fraaie vulnen met inscriptie. Hierna werd door de heer Back uit Vlissingen een schitterend filmprogram ma vertoond, dat o.a. diepzee-zwemmen, fraaie duiksprongen en waterskiën te zien gaf. Ook de komische tekenfilms ontbraken niet. D't programma werd on derbroken door de aanbieding van een kopie thee of koffie met versnapering door het bestuur der jubilerende vereni ging. Onder het genot hiervan kwamen de tongen los en onder de oud-leden werd menige prettige herinnering opgehaald uit de tijd dat nog in de „Veste" gezwom men werd. Aan deze avond werkten verder mee de heren Romijn en De Jong uit Goes, die zich als ware humoristen ontpopten Hun zangnummers werden begeleid met nccordeonmuziek door de hepr W. van Haneahpm uit Breskens. Deze heren wis ten de lachspieren van de aanwezigen danig in beweging te brengen. De heer Romiin bleek zelfs de goochelkunst tot in finesses meester te ziin waarvoor hii vanzelfsprekend een extra applaus in ontvangst te nemen kreeg. Tot slot van de avond werd er hersen- pvmnastiek gedaan o.l.v. de heer L. de Vlieger. De gestelde vragen stonden in of tien keer achter elkander diep adem to halen Niet vake~. Anders krijg je hoofdpijn. En wat heb je daar nu aan! Met mij vaat het best. Ik zing voort durend Tn de keuken. Terwijl ik eet. staat je portret on tafel. Want alleer» smaakt het urn niet zo goed. Begrijp je? Nu hoop ik maar dat er morgen een brief van je komt. waar in jc me alles uitvoerig vertelt. Voorlopig is er nog zo heel veel. waar ik niets van begrijp. Misschien ben ik de laatste tijd wat dommer geworden, vanwege de aderverkal king. Hoe komt het nu. om eens een voor beeld te noemen, dat je met drie katten on je kamer slaapt? En waarom heb je twee kamers en bo vendien nog een bad? Daar snap ik geen steek van, m'n beste kerel. Meneer Franke hooot maar dat. je in een echt hotel bent terecht ge komen en niet in een soort gekken huis Hij is een vreeslijk mens. Heeft dan die andere prijswinnaar ook 3 poesies zoveel plaatsruimte en een baksteen in zijn bed? Het feuilleton in de krant is dit keer buitengewoon snannend. Veel beter dan de vorige keer. Vooral sinds gis teren. Meneer Franke en ik zijn het er helemaal niet over eens, hoe of het teken van „Scheldestroom". De tijd der kleine uurtjes was reeds aangebroken, toen de voorzitter de avond sloot met dankwoorden tot de medewer kenden en belangstellenden. Vergadering voetbalvereniging. Vrijdag j.l. hield de voetbalvereniging „Breskens" haar ledenvergadering in hotel Roest. De voorzitter, de heer C. Erasmus, opende de vergadering en sprak zijn bevrediging uit over de opkomst. De notulen der vorige vergadering, opgesteld door de ex-secretaris, de heer Praat en voorgelezen door de heer Van Heek, wer den onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag van de penningmeester de heer J. Jacobs, waarin een opwekking werd gedaan voor werving van donateurs, gaf een batig slot van f 228,46. Uit het schitterende jaarverslag, even eens opgesteld door de heer Praat, bleek dat het ledental met 38 was vooruitge gaan, zodat dit thans 148 bedraagt. Bij de verkiezing kas-, ballotage- en elftal commissie, werden alle leden herkozen. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen de heer P. Faas, terwijl voor de afgetre den secretaris, de heer Praat, werd ge kozen de heer G. van Heek. Bij de rondvraag verrastte de heer A. Jansen de vergadering met het aanbie den van een stel nieuwe vlaggen in de kleuren van le Breskens, 2e rood-wit- blauw en 3e de clubvlag. De heer Jansen mocht voor deze mooie geste een „open doekje" ontvangen. De heer Joh. Keijmel informeerde naar de mogelijkheid tot het stichten van een fondsje door leden en donateurs voor vergoeding reiskosten voor spelers, die in militaire dienst zijn. Hiertoe werd besloten. Door enige leden werden vragen ge steld betreffende het aftreden van de secretaris, de heer Praat. Na enige dis cussie werd besloten deze zaak op de eerstvolgende vergadering nog nader te bespreken. De heren De Visser en van Opdorp wen sen een intensiever samenwerken tus sen ballotagecommissie en bestuur. Bij bespreking van de training geeft de trainer, de heer De Visser, een vlotte toelichting en stelt de vergadering zijn zienswijze hierin voor ogen. De voorzitter hoopte dat dit betoog de leden zal stimu leren de training te volgen, waarna met een woord van dank aan de heer Praat, voor het vele goede dat hij voor de ver eniging heeft gedaan, en een dankwoord voor de opkomst, deze geanimeerde ver gadering werd gesloten. Geslaagd. Aan de Gemeente Universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats- examen 2e gedeelte in de geneeskunde, onze vroegere dorpsgenoot, de heer Adr. Versprille. Bazar Turnvereniging „D.I.O." 5e verantwoording binnengekomen giften: C. v.d. S. 1 schemerlamp: C. de F. 11 borduurkleedjes, 9 strengetjes zijde 2 centimeters, 1 radeerwiel, 1 tornmesje, 2 vingerhoeden: A. H. 3 potten crème, 1 fl. eau de cologne, 2 kokers Valdelis, 1 etui toiletgarnituur; Wed. v.d. V. 1 babycape. 4 pr. sokjes, 1 pakje; Fa. B. te O. 1 naai machinelamp: A. N. 1 boodschaptas, 1 schoudertas; J. du F. 1 salonkleed; mevr. v. P. 1 groentekist, 2 sleutelhouders. 1 stropdas, 1 zakspiegel, 1 bord kinder- timmergereedschap, 1 plastiek schortje. 1 doos kraaltjes, 2 zakjes snoep, 4 flesjes snoep; M. de K. 1 strandtasje, 1 snijbo- nenmolen, 1 sigarenbus; J. L. 2 flessen wijn: A.B. 2 lijstjes, 1 fruitschaal, 1 koek- jesschaal, 1 bonbonstel; A. v. L. 2 potten inkt. 1 map postpapier, 1 doos schrijf na pier, 1 map kaarten en envel.; D. C. 1 zak stukjes toiletzeep, 6 st. toiletzeep, 4 ds. verkoudh.druppels, 3 tuben creme; Gez. C. 2 pakjes sigaretten. 1 doos siga ren, 250 gr. shagtabak: R. G. 12 school - etui's, 9 inktsponzen, 8 ballpoints; I. B. 1 theemuts; N. V. I. te G. 1 busje cacao, 1 zak grabbeltonartikelen; R. B. te Z. 50 spaarbusjes- J. C. 2 kistjes sigaren; A. v. H. 6 pakjes shag; F. V. 1 sierpotje; F. v. M. 1 ds. hopjes: T. E. 5 kluwen haakga- ren: T. B. 1 fles wijn: M. d. M. 2 fles wijn: P. P. 1 fles advocaat; P. B. bon voor 1 tulband: J. v. G. bon voor 1 worst: J. V. bon voor 1 kg. worst; J. M. bon voor 1 taart: Fa. v.d. S. 4 bonnen a 50 kg. eier kolen; F v.d. B. bon voor 1 kabel jouw; die geschiedenis nu verder zal gaan. Hij snapt hoegenaamd niets van een roman. Dat weten we nu zo langzamerhand wel. Nog iets: haal geen domme dingen uit! Ik bedoel, uitstapjes op gladde berghellingen. Zijn er ook lawines in Bruckbeuren? Let dan bijzonder goed op. hoor! Ze beginnen soms heel onschuldig en plotseling nemen zij een enorme omvang aan. Weg lopen helpt in zo'n geval niet meer. Pas asjeblieft goed op jezelf! Zul je het doen? Wees ook op je hoede voor de dames in het hotel. In het ene geval hechten zij te veel aan het geen zij beet hebben. Laat het niet weer herrie geven net als die keer in Zwitserland. Dan zit je daar weer met een dik gezicht. Toe, doe me 'n nlezier! Anders heb ik geen rust! Ik schrijf weer eens een brief, van de hak op de tak. Ik zal maar eindi gen. Antwoord toch op mijn vragen. Je vergeet het zo dikwijls. En nu ga ik naar het station Blijf vrolijk en gezond. Bedenk, dat geen enkele dag ooit weer terug kan komen, die is onherroepelijk voorbij. Gedraag je behoorlijk! Je bent soms zo brutaal. Vele groeten en kussen. van je je boven alles liefhebbende Moeder. (Wordt vervolgd). M. v.d. B. bon voor 1 kabeljouw; H. F. bon voor 1 kabeljouw. Cadzand Autobotsing. Twee personenauto's reden op het kruispunt Potjes te Cadzand tegen el kaar. Er was veel materiale schade doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Oroede Aanrijding. Zondagnamiddag te omstreeks 7 uur had op de Rijksweg, in de nabijheid van „Nolletjesdijk," een aanrijding plaats. Een wielrijder, zekere de H. uitSchoon- dijke, reed over deze weg in de richting Breskens. Hij werd ingehaald door een bromfietser, zekere B., wonende te O. en W. Souburg. Achter op deze bromfiets was een zoon van B. gezeten. De aanrij ding werd veroorzaakt doordat de wiel rijder wat slingerend de weg bereed, waardoor de bromfietser tegen hem aan botste. De bromfietser met duopassagier kwamen te vallen. B. bleef bewusteloos op de weg liggen, terwijl zijn zoon lichte ontvellingen opliep. Dr. Ossewaarde ver leende de eerste hulp, waarna zij beiden per auto naar Souburg werden vervoerd. De Rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. Ooatburg Viswedstrijd. Zaterdag j.l. hield de ambtenarenver- eniging Oostburg (A.V.O.) een viswed strijd in de Lignyput, waarvoor helaas niet zo heel veel belangstelling bestond. De uitslag was: 1. J. A. Kruidenier; 2. M. Vercruijsse; 3. R. E. van Hoecke. Optreden Rob Geraerds. Onder auspiciën van de Z.V.U. trad in het Ledeltheater te Oostburg het gezel schap Rob Geraerds op voor de school kinderen van diverse scholen in West Z.-Vl. Ruim 1100 kinderen woonden de uitvoeringen bij. Opgevoerd werd het sprookje „Pinokkio", hetwelk op voortref felijke wijze werd gespeeld. Na afloop sprak de heer Hoolhorst, rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg, een woord van dank tot de soelers en bood een ieder van hen een herinnering aan. Harmonieop stap. Op verzoek van het plaatselijk feest comité van de Belgische grensplaats Sint Laurens verleende Zondag j.l. de „Harmonie" zijn muzikale medewerking aan de jaarlijkse kermisviering aldaar. Het korps trok grote belangstelling bij het talrijke publiek. 25-jarig jubileum. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer P. J. de Ridder als concierge aan de Technische School te Oostburg werd benoemd. Belgische muzikanten op bezoek. Op verzoek van de winkeliersvereni- ging „Oostburg" gaf de plaatselijke mu ziekvereniging „Harmonie" Woensdag een concert op de Markt. Zaterdag kwam het muziekkorps van de vriendenkring „La Brugeoise" uit Brugge op bezoek, dat vergezeld was van een groot aantal sup porters. Des middags trok het korps, voorafgegaan door een drum- en signaal afdeling. door de gemeente, waarna des avonds een concert werd gegeven op de Markt. Verkoop-actie. Zaterdag 29 September is het de laat ste dag van de verkoop-actie van de Oostburgse winkeliersvereniging. Ter ge legenheid hiervan wordt or> een weiland aan de le Hogendijk, des middags om 3 uur. een auto-rodeo gehouden. Reeds hebben een 17-tal deelnemers zich laten inschrijven. Vakopleiding bouwbedrijf. Vertegenwoordigers van de organisa ties van werkgevers en werknemers uit de bouwnijverheid hielden in Oostburg een vergadering om te komen tot het op richten van een plaatselijke commissie vakopleiding bouwbedrijf. Aangezien de commissie regelmatig contact zal onder houden met het nijverheidsonderwijs en het Arbeidsbureau, waren ook vertegen woordigers van deze instanties aanwezig. De heren Provoost en De Waal, con troleurs van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, gaven een uiteenzetting over de taken, die de commissie heeft te vervullen. Daar alle aanwezigen het gewenst acht ten, dat ook in Oostburg een dergelijke commissie zou bestaan, werd tot samen stelling overgegaan. Naast vertegenwoor digers van de organisaties van werkge vers en werknemers uit de bouwnijver heid werden ook lid vertegenwoordigers van de Stichting Vakopleiding, het nij verheidsonderwijs en het Arbeidsbureau. RetrancHement Raadsvergadermg. De Raad van Retranchement verga derde onder voorzitterschap van burge meester J. A. Leenhouts. De heer Pattist was afwezig. Besloten werd met ingang van 1956 een subsidie van 25 cent per jaar per in terne verzorgingsdag toe te kennen aan het Centrum Kraamzorg. Op verschillende subsidieaanvragen werd afwijzend beschikt. De Raad besloot aan vier ingezetenen ontheffing te verlenen van de aanslag- in de rioolbelasting 1956. Met ingang van 1 Jan. 1957 zal de Ge meente toetreden tot de Stichting Z. Vlaams Borgstellingsfonds. Een jaarlijkse subsidie van 5 cent per inwoner wordt met ingang van 1956 toe gekend aan de stichting Zeeuws Studie fonds. Aan een ingezetene werd een premie toegekend voor de verbetering van zijn woning, mits het Rijk 2|3 deel voor zijn rekening neemt. De Raad stelde een nieuwe regeling inzake de lijkschouwing vast. Dokter G. Hage werd opnieuw tot lijkschouwer be noemd en tot plaatsvervangers dokter J. Beek te Ziudzande en dokter G. de Meijer te Sluis. De voorzitter deelde mede, dat het dak van de muziektent voorzien zal worden van nieuw pannenslag. Bij de rondvraag vroeg de heer Den Hamer of het mogelij kzou zijn het in terieur van het gemeente-secretarie op te knappen. Collecte. De collecte voor de sanatoria Son- nevanck en Zonnegloren bracht te Re tranchement f 37,31 op. Sluis Arbeidersavondscholen. In hotel „Het Zwin" hield de afdeling Sluis van de Partij van de Arbeid een ver gadering samen met de bij het N.V.V. aangesloten vakorganisaties in de Vrou wenbond. De heer G. J. van Oorschot, afdelingssecretaris, hield een causerie over de mogelijke stichting van een aan tal arbeidersavondscholen in West Z. Vlaanderen. Een 5-tal aanwezigen gaf zich op voor een eventuele cursus in een of andere gemeente in de streek. De voorzitter, de heer J. P. J. Wage, gaf tot slot een overzicht van het raads werk der fractie. IJzendijke Ongélukkige val. De scholier A. van S. kwam bij het spe len op het plein der o.l. school te IJzen dijke zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn bovenarm brak. Hij werd naar het zie kenhuis te Terneuzen overgebracht. Kindertoneel. In het jeugdgebouw te IJzendijke gaf het bekende toneelgezelschap van Rob Geeraerts voor scholieren uit IJzendijke en omgeving een kindervoorstelling van „Pinoccio". Een 1000-tal kinderen heeft er een onvergetelijke middag aan beleefd. FILMNIEUWS Het Luxor-Theater te Breskens laat U dit week-end eens echt genieten van een kolder-film a.s. Zaterdag. Homer Flagg, stationsbeambte in Desert Hole droomt er van eens naar New York te gaan. Bij een van zijn pogingen stapt hij in een radioactieve wagen en is volgens de dok toren gedoemd te sterven. Een grote cou rant in New York haalt een reclamestunt uit en laat hem naar New York komen en betaalt al zijn uit gaven, om hem de laatste dagen van zijn leven nog wat vreugde te geven. Hij raakt hier verliefd en als uiteindelijk uitkomt dat de diag nose van de doktoren op een vergissing berust, eindigt dit kolderdrama toch nog in een blijspel. Zondag a.s. kunt U genieten van Burf Lancaster en Virginia Mayo in een Zuid- zee-drama van grote allure. Als gedeser teerd sergeant staat Jim O'Hear voor de krijgsraad terecht waar hij zich weigert te verdedigen. Doordat het verhaal van de g:etuige niet geheel volledig is wordt hij vrijgesproken. Dan spoed hij zich naar het meisje die met hem de enige overlevende was na de beschieting van een Japanse torpedojager en die maar al te gelukkig is nu ze haar sergeant, van wie ze oprecht is gaan houden, terug ziet. Binnenkort wordt verwacht de grote film: La Strada. Voetbal 's-Heer ArendskerkeSluiskil 25 IersekeKoewacht 30Aardenburg Oostburg 32; ClingeHansw. Boys 3 1BreskensRia W. 70. Programma voor Zondag a.s.: KoewachtLuctorOostburgIerseke Hansw. BoysAardenburgRia W ClingeSluiskilBreskens. Koewacht, dat het vorig seizoen geen sterke ploeg was, zal ook dit jaar wel bij de zwakkeren behoren. Tegen Luctor ge ven we de thuisclub weinig kans. Oostburg heeft tegen Ierseke wel een zware tegenstander en veel verwachting zullen ze dan ook wel niet koesteren. Hansw. Boys kan van Aardenburg winnen maar het kan ook andersom zijn. Ria maakte Zondag j.l. een zwakke in druk en zal het tegen Clinge zeker niet bolwerken. Breskens moet van Sluiskil kunnen winnen, al zal de zege niet groot zijn. Te Breskens spelen Breskens III R.C.S. in om 10 uur en Breskens II Middelburg II om 2.30 uur. Abe. STIJGING TEGOED NUTS SP A ARB ANK OOSTBURG Gedurende de maand Augustus steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaar- bank Oostburg van f 2.309.501,06 tot f 2.314.263.41. Met 'n inleg v. f 113.300,08 en een terugbetaling van f 108.537,73 werd er zodoende f 4.762,35 meer ge spaard. Tot nu toe uitgegeven boekjes 101. TELEFOONNIEUWS. Met ingang van 1 oktober 1956 te 8.00 uur zullen de aangeslotenen van alle vol automatische telefoonnetten in Neder land hun gesprekken voor de netten Aardenburg netnr. 01177, Breskens 01172. Cadzand 01179, Groede 01171. Hoofd plaat 01174, Schoondijke 0 1173, Sluis 01178 en IJzendijke 01176, langs automa tische weg tot stand kunnen brengen.

De Schakel | 1956 | | pagina 2